מעבר לתוכן

- - - - -

כושר ההתפלספות

Posted by edo, 08 March 2007 · 27405 צפיות

אישי
לפני כמה ימים השתתפתי במפגש שהוא לא בדיוק הטריטוריה הרגילה שלי. זה מפגש ראשון של "זהות", פרויקט שבמסגרתו יתקיימו דיונים פילוסופיים, עם דגש על פילוסופיה יהודית, בעניינים שקשורים לצדק חברתי. בהמשך גם נחליט על איזשהי פעילות התנדבותית שנבצע ביחד כקבוצה.

בדרך כלל דיונים פילוסופיים משעממים אותי ואין לי ממש מה לתרום להם. אין לי בעיה עם ויכוחים יותר קונקרטיים, אבל תמיד הייתי "מאותגר התפלספותית". הגעתי למסקנה שכדאי לי לפתח איזשהו כושר התפלספות (חובה עבור מי שחושב על אופציה של קריירה אקדמית במדעי החברה) ולכן הגעתי למפגש. להפתעתי, הדיון הפילוסופי שהתפתח דווקא עניין אותי. עוד לא תרמתי ממילות החכמה שלי עדיין (מלבד שני סיפורים במסגרת פעילות ההיכרות), אבל אני מתכוון להשתתף יותר במפגשים הבאים במטרה לשפר את כושר ההתפלספות שלי, בתקווה שההתפלספות שלי לא תהיה פלצנית. גם החברה (ה"קהילה", בלשון "זהות") נראית לי מצוינת, אז זה מקום טוב להתאמן בו.

אני מעריכה אנשים שעושים משהו שקשה להם לעשות, גם אם זה קצת נגד הטבע שלהם, בגלל שהם חושבים שכדאי להם להתרגל לזה. בשבילך זה התפלספות, בשביל מישהו אחר זה יכול להיות עמידה מול קהל או משהו אחר.
התפלספות זה תרגול למוח, שכמו שריר דורש תרגול כדי להתפתח.
חשוב מאוד ואתה מוזמן לתרגל אצלי בפורום מיומנויות נרכשות :)
ובדיוק שלחו לי לינק למשהו ששותף שלי מלפני שנתיים כתב בנושא דומה

התפלספות זה תרגול למוח, שכמו שריר דורש תרגול כדי להתפתח.
חשוב מאוד ואתה מוזמן לתרגל אצלי בפורום מיומנויות נרכשות :)

אם יש משהו שאני אוכל להעיד על עצמי שאני טובה בו... זה היכולת להתפלסף (ולא בהכרח לתרום בכך תובנות מופלאות)
מה אני אומרת בעצם ? - אני בטוחה שנולדתי עם זה (יעידו על כך מקורבי משכבר הימים) ולא רכשתי את זה דרך תרגול... :blink: