מעבר לתוכן

תמונה

כדאי לנסות לראות את הג'מינידים?

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 avitals

avitals

כסף

• רשומים+
  • 2943 הודעות:

פורסם 22/11/2006 - 20:30

מה אתם אומרים, כדאי לנסות לראות את הג'מינידים? אולי הם יהיו יותר מרשימים מהליאונידים? לפחות במועדון האסטרונומי סימנו את זה כאטרקציה ואת הליאונידים לא. זה אמור להיות 120 בשעה במקום 60 והשיא ביום חמישי וביום שישי אין לימודים.

#2 gbz

gbz

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 72 הודעות:

פורסם 22/11/2006 - 21:42

מה אתם אומרים, כדאי לנסות לראות את הג'מינידים? אולי הם יהיו יותר מרשימים מהליאונידים? לפחות במועדון האסטרונומי סימנו את זה כאטרקציה ואת הליאונידים לא. זה אמור להיות 120 בשעה במקום 60 והשיא ביום חמישי וביום שישי אין לימודים.

היי אביטל,

תמיד שווה לנסות לצפות במטר מטאורים. במקרים רבים הוא מפתיע לטובה. הפעם שיא המטר, למיטב ידיעתי, יהיה בשעות היום, אבל מכיוון שהרדיאנט זורח מוקדם לאחר שקיעת השמש, יש סיכוי טוב להנות מלא מעט מטאורים במשך כל הלילה. הירח אמור לזרוח בסביבות 1:30 לפנות בוקר והוא יהיה פחות מחצי מלא, כך שהוא לא יהיה גורם טורדני מדי. לדעתי שווה לנסות. :)
"Behind every succesful man is a woman who didn't marry me"

(Al Bundy)

#3 avitals

avitals

כסף

• רשומים+
  • 2943 הודעות:

פורסם 23/11/2006 - 00:12

היי אביטל,

תמיד שווה לנסות לצפות במטר מטאורים. במקרים רבים הוא מפתיע לטובה. הפעם שיא המטר, למיטב ידיעתי, יהיה בשעות היום, אבל מכיוון שהרדיאנט זורח מוקדם לאחר שקיעת השמש, יש סיכוי טוב להנות מלא מעט מטאורים במשך כל הלילה. הירח אמור לזרוח בסביבות 1:30 לפנות בוקר והוא יהיה פחות מחצי מלא, כך שהוא לא יהיה גורם טורדני מדי. לדעתי שווה לנסות. :)

רגע, אם השיא יהיה ביום, אז יש סיכוי לראות מטאורים גם ב-6 בערב? לא חייבים לחכות עד חצות?

#4 bery

bery

גשש בלש בפעולה - פותר כל תעלומה!

• רשומים+
  • 1459 הודעות:

פורסם 23/11/2006 - 02:36

רגע, אם השיא יהיה ביום, אז יש סיכוי לראות מטאורים גם ב-6 בערב? לא חייבים לחכות עד חצות?

מכוון שתאומים זורח לפני אריה המטאורים יראו משעה יותר מוקדמת, בגלל הקפת כדור הארץ את השמש - מידי חודש כל קבוצה מצהירה שעתיים יותר מוקדם, אפשר לצפות שהמטר יתחיל יותר מוקדם מאשר הליאונידים. כמבון, עד שהרדיאנט יעלה אין סיבה לצפות יותר מדי לג'מנידים... אבל תמיד שווה להסתכל על השמיים!

לשער השערות זוהי זכותם,
וליחס ברוב חמדנותם
מהירות לרוח, ולאוויר משקל
ולמצוא את ריבוע המעגל.

בין חשפנית וקוף רוקד - אני פשוט המלך!

listen to your heart, not to the voices in your head

#5 jonathan1234

jonathan1234

ברונזה

• רשומים+
  • 635 הודעות:

פורסם 23/11/2006 - 07:47

בגלל הקפת כדור הארץ את השמש מידי חודש

תיקון טעות: הקפת כדור הארץ מידי שנה .
לא היית רוצה הקפת השמש כל חודש תאר לך מה היה קורה לעונות השנה - היו נקראים עונות החודש כל שבוע עונה אחרת כפול 12 חודשים :הממ:
זה מטורף :אוי:

יונתן
www.astrofun.co.il

#6 avitals

avitals

כסף

• רשומים+
  • 2943 הודעות:

פורסם 23/11/2006 - 08:50

מכוון שתאומים זורח לפני אריה המטאורים יראו משעה יותר מוקדמת, בגלל הקפת כדור הארץ את השמש מידי חודש כל קבוצה מצהירה שעתיים יותר מוקדם, אפשר לצפות שהמטר יתחיל יותר מוקדם מאשר הליאונידים. כמבון, עד שהרדיאנט יעלה אין סיבה לצפות יותר מדי לג'מנידים... אבל תמיד שווה להסתכל על השמיים!

מתי הרדיאנט יעלה?

#7 bery

bery

גשש בלש בפעולה - פותר כל תעלומה!

• רשומים+
  • 1459 הודעות:

פורסם 23/11/2006 - 14:04

תיקון טעות: הקפת כדור הארץ מידי שנה .
לא היית רוצה הקפת השמש כל חודש תאר לך מה היה קורה לעונות השנה - היו נקראים עונות החודש כל שבוע עונה אחרת כפול 12 חודשים :הממ:
זה מטורף :אוי:
יונתן

היה חסר מקף "בגלל הקפת כדור הארץ את השמש - מידי חודש כל קבוצה מצהירה שעתיים יותר מוקדם" מזכיר קצת את המשפטים הדו משמעותיים מהבגרות בלשון...

לשער השערות זוהי זכותם,
וליחס ברוב חמדנותם
מהירות לרוח, ולאוויר משקל
ולמצוא את ריבוע המעגל.

בין חשפנית וקוף רוקד - אני פשוט המלך!

listen to your heart, not to the voices in your head

#8 gbz

gbz

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 72 הודעות:

פורסם 23/11/2006 - 14:18

מתי הרדיאנט יעלה?

מכיוון שמזל תאומים מצוי בדצמבר בניגוד לשמש (כ-180 מעלות ממנה על כיפת השמיים)- הוא יהיה מעל לאופק במשך כמעט כל הלילה, ואין הרבה מטרות שבהם הרדיאנט מצוי מעל לאופק כל הלילה. בד"כ הרדיאנט של מטר עולה די מאוחר, לפחות במטרות המפורסמים. כאן מדובר במקרה חריג. הרדיאנט עולה בכיוון צפון מזרח כבר בסביבות 18:30, ואם אני זוכר נכון - הרדיאנט של הג'מינידים (או, כפי שאני אוהב לכנותם "תאומידים" :) ) מצוי מעט מעל לקסטור - הכוכב "העליון" (המערבי) מבין שני הכוכבים הבהירים של הקבוצה.

מצורפת מפה של איזור האופק המזרחי בסביבות 20:00 ב-14/12.

קבצים מצורפים

"Behind every succesful man is a woman who didn't marry me"

(Al Bundy)

#9 avitals

avitals

כסף

• רשומים+
  • 2943 הודעות:

פורסם 23/11/2006 - 15:03

מכיוון שמזל תאומים מצוי בדצמבר בניגוד לשמש (כ-180 מעלות ממנה על כיפת השמיים)- הוא יהיה מעל לאופק במשך כמעט כל הלילה, ואין הרבה מטרות שבהם הרדיאנט מצוי מעל לאופק כל הלילה. בד"כ הרדיאנט של מטר עולה די מאוחר, לפחות במטרות המפורסמים. כאן מדובר במקרה חריג. הרדיאנט עולה בכיוון צפון מזרח כבר בסביבות 18:30, ואם אני זוכר נכון - הרדיאנט של הג'מינידים (או, כפי שאני אוהב לכנותם "תאומידים" :) ) מצוי מעט מעל לקסטור - הכוכב "העליון" (המערבי) מבין שני הכוכבים הבהירים של הקבוצה.

מצורפת מפה של איזור האופק המזרחי בסביבות 20:00 ב-14/12.

:punk: וזה אומר ששווה להסתכל על זה כי סוף סוף יש מטר מטאורים בשעה נורמלית (לא לפנות בוקר)!

#10 טולו

טולו

אוף

• רשומים+
  • 299 הודעות:

פורסם 11/12/2006 - 17:44

מישהו מארגן תצפית?
מעונין לקנות: ב.ה. לידל הארט, אסטרטגיה של גישה עקיפה

אם אתה מעונין למכור, שלח אימיל

(הזריחות הכי יפות הן בערבה, בחורף, כשהשמש מטילת בין הרי אדום לעננים וצובעת את הכול באדום וכתום)

#11 avitals

avitals

כסף

• רשומים+
  • 2943 הודעות:

פורסם 11/12/2006 - 18:31

מישהו מארגן תצפית?

יש כמה חברה' די רציניים (כולל אנה לוין) שנוסעים לאיזור מצפה רמון וירשמו את המטאורים על טפסים מיוחדים. אם אתה רוצה להצטרף אליהם, אז תיצור קשר איתי או עם ברי.

#12 jonathan1234

jonathan1234

ברונזה

• רשומים+
  • 635 הודעות:

פורסם 11/12/2006 - 19:05

יש כמה חברה' די רציניים (כולל אנה לוין) שנוסעים לאיזור מצפה רמון וירשמו את המטאורים על טפסים מיוחדים. אם אתה רוצה להצטרף אליהם, אז תיצור קשר איתי או עם ברי.

אני חושש שיהיה מז"א לא ממש טוב

יונתן
www.astrofun.co.il

#13 טולו

טולו

אוף

• רשומים+
  • 299 הודעות:

פורסם 11/12/2006 - 22:05

אני לא יכול לסוע למצפה. אני לומד בחמישי עד שמונה, ובשישי משמונה.
האם יש סיכוי לראות אותם מהאוניברסיטה?
מעונין לקנות: ב.ה. לידל הארט, אסטרטגיה של גישה עקיפה

אם אתה מעונין למכור, שלח אימיל

(הזריחות הכי יפות הן בערבה, בחורף, כשהשמש מטילת בין הרי אדום לעננים וצובעת את הכול באדום וכתום)

#14 jonathan1234

jonathan1234

ברונזה

• רשומים+
  • 635 הודעות:

פורסם 11/12/2006 - 22:28

זה יהיה מאוד קשה לראותם מהאוניברסיטה אבל אתה כן יכול לראות אותם יחסית טוב מהמושב שלך (או לצאת טיפה מהמושב)

צייד מוצלח
יונתן
www.astrofun.co.il

#15 avitals

avitals

כסף

• רשומים+
  • 2943 הודעות:

פורסם 11/12/2006 - 23:42

רוצים לעשות מסיבת חנוכה אסטרונומית בחוץ ב-8 בערב ביום חמישי? אולי נראה כמה מטאורים. אני ראיתי שני ליאונידים ירוקים, ולא הייתי מתנגדת לראות אתכם ואולי איזה ג'מיניד או בוליד.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים