מעבר לתוכן

קניית רכב ראשון

• Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 26/02/2011 - 20:56

חברים יקרים,

אז יש לי תקציב של 45-50 אלף ש"ח. הייתי בכמה מגרשי רכב, התקשרתי לכמה אנשים, ואני חייב לומר שאני הולך לאיבוד. האם בסכום נתון כדאי ללכת על שנתון כמה שיותר גבוה (2008), או ללכת על משהו שהדליק אותי (טויוטה קורולה runx) ואז לרדת בשנתון (2003). האם לפסול רכב (רק) על קילומטראג' גבוה (מעל 30K לשנה)??

האם פיאט פונטו זה פתרון טוב עבורי בתור רווק? האם יפניות זה ההימור הבטוח ביותר (סוזוקי ליאנה, לנסר) לתקציב שלי?

בבקשה עזרו.

#2 milmang

milmang

כסף

• רשומים+
  • 1965 הודעות:

פורסם 27/02/2011 - 00:52

חברים יקרים,

אז יש לי תקציב של 45-50 אלף ש"ח. הייתי בכמה מגרשי רכב, התקשרתי לכמה אנשים, ואני חייב לומר שאני הולך לאיבוד. האם בסכום נתון כדאי ללכת על שנתון כמה שיותר גבוה (2008), או ללכת על משהו שהדליק אותי (טויוטה קורולה runx) ואז לרדת בשנתון (2003). האם לפסול רכב (רק) על קילומטראג' גבוה (מעל 30K לשנה)??

האם פיאט פונטו זה פתרון טוב עבורי בתור רווק? האם יפניות זה ההימור הבטוח ביותר (סוזוקי ליאנה, לנסר) לתקציב שלי?

בבקשה עזרו.

אם אתה מוכן לעלות קצת בתקציב, אתה יכול לרכוש סוזוקי אלטו חדשה בכ 55 אלף.

מהציטוטים החביבים עלי:

It's like I've always said, you can get more with a kind word and a two- by- four
than you can with just a kind word

Koenigsegg are saying that the CCX is more comfortable. More comfortable than what… BEING STABBED?

In this house we obey the laws of thermodynamics

if I have one more piece of vomit pie, i'm going to pumpkin

#3 uri_maurice

uri_maurice

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 84 הודעות:

פורסם 19/03/2011 - 23:55

קודם כל:
מה הדרישות שלך מהרכב: גודל וכמות נוסעים (רכב קטן זה 4 לא 5) לעומת צריכת דלק, נוחות, יצרן, סטייל, כמה אתה מתכוון לנסוע בו וכולי.
אחרי שתגיד מה המטרה של קניית הרכב נוכל לייעץ יותר.

#4 vlad3

vlad3
  • רשומים
  • 6 הודעות:

פורסם 23/03/2011 - 14:39

האמת היא שיש מבחר מצויין בטווח הזה, אבל באמת תרחיב על הצרכים...

#5 Kayben

Kayben

אינדיאני במדבר

• רשומים+
  • 5319 הודעות:

פורסם 26/06/2011 - 09:22

אני מנל"ש.

הסתדרתי עד עכשיו בלי אוטו להגיע לעבודה.
הגעתי למסקנה שללא אוטו אני מתקשה לחפש עבודה שתשדרג לי את השכר.
זה נשמע אולי סיבה מוזרה.
אבל שאתה עובד, ואתה נדרש להגיע לראיונות בכל מיני שעות ולהעדר מהעבודה.
ללא אוטו זה הופך לבעייתי וגורם לך להפסיד הזדמנויות.

בנוסף אם אתה רוצה לעשות סידורים ביום עבודה - אוטו מאוד עוזר.
אתה לא שורף חצי יום בשביל זה אלא רק שעה-שעתיים.

הדרישות שלי - בעיקר שיהיה חסכוני לדלק.
ישמש בעיקר אותי לנסיעות לעבודה של 20 ק"מ לכל כיוון באזור גוש דן.
אוטומטי.

הבנתי שרכב סופרמיני זאת הקטגוריה שאליה אני פונה.
אני מבין שהיום יש אפילו קטגוריית סופר מיני עם כל האלטו למיניהם.
התקציב שאליו אני מכוון הוא 25 אלף.
מתוך מחשבה שזה אוטו לא כזה ישן שיעשה לי אינסוף צרות כמו רכבי 10-15K.
אם למישהו יש תובנות ועצות מאיפה להתחיל.
אני אודה.

עריכה: גיליתי שרכב מיני זה יותר קטן מסופרמיני. אינטואיטיבית זה הפוך להיגיון.

#6 אורח - תום

אורח - תום
  • אורחים

פורסם 26/06/2011 - 10:58

קח את החדשה של קיה- דגם פקינטו..מושלמת לסטטוס הסטודנט שלנו...כבר חודש אצלי..מרוצה ממנו מאד...זה הכתבה שגרמה לי להסתכל עליה- כתבה על פיקנטו

#7 Kayben

Kayben

אינדיאני במדבר

• רשומים+
  • 5319 הודעות:

פורסם 26/06/2011 - 15:47

קח את החדשה של קיה- דגם פקינטו..מושלמת לסטטוס הסטודנט שלנו...כבר חודש אצלי..מרוצה ממנו מאד...זה הכתבה שגרמה לי להסתכל עליה- כתבה על פיקנטו

הודעה מטעם לא מתקבלות בברכה.
אני לא מעוניין בקטגוריית המיני.

מה שכן, גיליתי אחלה אתר www.kml.co.il שמפרסם את צריכת הדלק בפועל של רכבים.
אני מתכוון לחרוש אותו קצת.

#8 Tzvika-Pick

Tzvika-Pick

הרקדן האוטומטי

• רשומים+
  • 860 הודעות:

פורסם 26/06/2011 - 23:26

רק קח בחשבון שהנתונים ב-kml לא מדויקים בכל המקרים. אתה יודע, ככה זה כשכל אחד יכול להיכנס למאגר ולחרטט צריכת דלק כרצונו.

לגבי רכב ספציפי - הכיוון שלך נכון אבל לצערך הרב גם ב-25 אלף ש"ח אין יותר מידי דברים מעניינים. יש מכוניות כמו סוזוקי איגניס, דייהטסו סיריון או יונדאי גטס אבל האמת היא שלא הייתי רוצה לעצמי אף אחת מהן. ויתור על גיר אוטומטי יחסוך לך עוד כמה קילומטרים לליטר ויפתח לך המון אופציות נוספות.
אההה, נזכרתי, יש גם פיאט פונטו אוטומטית. מכונית מעולה בתקציב הזה, אני לא צוחק. אחת המומלצות ביותר לדעתי למי שמחפש אוטומטית חסכונית בתקציב הזה. רק מה, היום כבר כולם יודעים שזאת מכונית טובה ופונטו אוטומטיות נמכרות כמו לחמניות חמות. אם אתה רואה אחת שלא נמכרה תוך יומיים, חבל על הזמן שלך לבדוק אותך כי רוב הסיכויים שהיא נבלה סרוחה.

#9 Kayben

Kayben

אינדיאני במדבר

• רשומים+
  • 5319 הודעות:

פורסם 03/07/2011 - 11:23

רק קח בחשבון שהנתונים ב-kml לא מדויקים בכל המקרים. אתה יודע, ככה זה כשכל אחד יכול להיכנס למאגר ולחרטט צריכת דלק כרצונו.

לגבי רכב ספציפי - הכיוון שלך נכון אבל לצערך הרב גם ב-25 אלף ש"ח אין יותר מידי דברים מעניינים. יש מכוניות כמו סוזוקי איגניס, דייהטסו סיריון או יונדאי גטס אבל האמת היא שלא הייתי רוצה לעצמי אף אחת מהן. ויתור על גיר אוטומטי יחסוך לך עוד כמה קילומטרים לליטר ויפתח לך המון אופציות נוספות.
אההה, נזכרתי, יש גם פיאט פונטו אוטומטית. מכונית מעולה בתקציב הזה, אני לא צוחק. אחת המומלצות ביותר לדעתי למי שמחפש אוטומטית חסכונית בתקציב הזה. רק מה, היום כבר כולם יודעים שזאת מכונית טובה ופונטו אוטומטיות נמכרות כמו לחמניות חמות. אם אתה רואה אחת שלא נמכרה תוך יומיים, חבל על הזמן שלך לבדוק אותך כי רוב הסיכויים שהיא נבלה סרוחה.

יש לך עוד טיפים שיצמצמו לי את משך החיפוש?
ממה להזהר?
הכוונות שלי היא לסנן סוחרים, קרי אנשים שהרכב לא רשום על שמם.
יעד אחר להגיע לרכב אוטומטי, סופר מיני, כולל "יישור קו" ל 25 אלף.
יש איזה קילומטרז' שכדי לי לחתור עליו?
המספר שיש לי בראש הוא עד 150K מצויין, 150-200 סביר, 200K+ להמשיך הלאה.

מהקריאה שלי בcars פורום עד כה, המסקנה הכי טובה שקראתי היא
שברכבים ישנים כאלה, לא כדי להמתקד ביצרן-אוטו מסוים אלא יותר לחפש אוטו שטופל היטב...

עריכה: עוד נק' - רכב שנמכר אחרי בעלות של פחות משנה וחצי.

#10 coffee

coffee

בריסטולוג בדימוס

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 2543 הודעות:

פורסם 03/07/2011 - 17:46

ממה להזהר?

שברכבים ישנים כאלה, לא כדי להמתקד ביצרן-אוטו מסוים אלא יותר לחפש אוטו שטופל היטב...

כמה דברים שחשוב לשים לב

הראשון - קילומטראז - הסתברותית ככל שהקילומטרג גבוהה יותר כך הסיכוי שלרכב היו חיים לא קלים גדל
השני מספר ידיים שהאוטו עבר- עם אוץתו נימוק של א'
השלישי- לוודא שאין פגיעות שאסי ( שילדה -) דבר שמוריד מערך הרכב ומוריד מהבטיחות שלו
הרביעי - מצב הרכב - תפתח את המכסה מנוע- אם זה נראה מתפרק- זה כנראה מתפרק ...
( בחלקי נפל המזל לקנות את האוטו מכולת הישן של סבא - דיההו סופר רייסר 97' עם לא פחות מ62 אלף קילומטר ...)
אני לא צוחק - רוצה אוטו זול במצב מצויין? תחפש איזה קשיש שמוכר את האוטו שלו

מהצד השני יש מגוון רכבים חדשים היום שמכירם נע בין 55-65 אלף אם אתה מוכן להשקיע - יש מקומות שגם ייתנו לך תנאי מימון נוחים ( שברולט לדוגמא ) שוב תלוי אם אתה רוצה אוטומטי או ידני

ותזכור - להחזיק אוטו הרבה יותר יקר ממה שאתה חושב ( אתה מוזמן לשלוח ה"פ)
תמונה מצורפת

#11 Tzvika-Pick

Tzvika-Pick

הרקדן האוטומטי

• רשומים+
  • 860 הודעות:

פורסם 03/07/2011 - 22:55

ממה להזהר?

אם קראת קצת בקארספורום אז אתה בכיוון הנכון. בטח גם קראת את המדריך המהולל שכתבנו "8 דברים שכמעט כל אחד יכול לבדוק לפני שהוא קונה רכב" ;)

לסנן סוחרים בתקציבים כאלו זה כיוון מחשבה נכון, אבל מהר מאוד תגלה שהרבה מאוד מהמודעות שאתה מסנן חשודות כמודעות של סוחרים. הם עובדים בצורה מאוד אגרסיבית על אתר יד 2, מקפיצים כל כמה שעות את המודעה, משנים מספרי טלפון, נתונים טכניים של הרכב, תמונות וכו'. נו, הם השתכללו לפחות כמו הקונים. בשורה התחתונה, היתה ונשארה דרך אחת אמיתית - להגיע לרכב, לבקש רישיון רכב, להתאים את שם הבעלים לתעודת הזהות שמציג המוכר ולבדוק שמדובר ברישיון מקורי ולא בהפקדת סוחר.

אופציה נוספת היא להתחיל את החיפוש בלוחות שפחות חביבים על סוחרים - הלוח של קארספורום (חפש רכבים ממשתמשים ותיקים עם הרבה הודעות), הלוח של הפורום הזה וכו'. יש גם כמובן את האופציה המצויינת (לדעתי) של הסיבוב בשכונה. קח את עצמך לסיבוב ברחובות השכונה, כל יום לכיוון אחר. בטוח תמצא כמה רכבים שעומדים למכירה, אולי אחד מהם מתאים לך?

לגבי קילומטראז' - הסטיסטיקה מדברת על 17 אלף קילומטרים בשנה לרכב הממוצע. מכאן אני מניח שאתה יודע לעשות את החשבון...
אבל מספרים הם רק מספרים והם לא אומרים הרבה על מצבו האמיתי של הרכב. אם הרכב טופל כמו שצריך, זה פחות קריטי.

מה שמוביל אותי לנושא הטיפולים - הסיכויים שלך למצוא רכב שטופל כמו שצריך יורדים אקספוננציאלית עם הירידה במודל.

#12 Kayben

Kayben

אינדיאני במדבר

• רשומים+
  • 5319 הודעות:

פורסם 04/07/2011 - 14:04

אם קראת קצת בקארספורום אז אתה בכיוון הנכון. בטח גם קראת את המדריך המהולל שכתבנו "8 דברים שכמעט כל אחד יכול לבדוק לפני שהוא קונה רכב" ;)

לסנן סוחרים בתקציבים כאלו זה כיוון מחשבה נכון, אבל מהר מאוד תגלה שהרבה מאוד מהמודעות שאתה מסנן חשודות כמודעות של סוחרים. הם עובדים בצורה מאוד אגרסיבית על אתר יד 2, מקפיצים כל כמה שעות את המודעה, משנים מספרי טלפון, נתונים טכניים של הרכב, תמונות וכו'. נו, הם השתכללו לפחות כמו הקונים. בשורה התחתונה, היתה ונשארה דרך אחת אמיתית - להגיע לרכב, לבקש רישיון רכב, להתאים את שם הבעלים לתעודת הזהות שמציג המוכר ולבדוק שמדובר ברישיון מקורי ולא בהפקדת סוחר.

אופציה נוספת היא להתחיל את החיפוש בלוחות שפחות חביבים על סוחרים - הלוח של קארספורום (חפש רכבים ממשתמשים ותיקים עם הרבה הודעות), הלוח של הפורום הזה וכו'. יש גם כמובן את האופציה המצויינת (לדעתי) של הסיבוב בשכונה. קח את עצמך לסיבוב ברחובות השכונה, כל יום לכיוון אחר. בטוח תמצא כמה רכבים שעומדים למכירה, אולי אחד מהם מתאים לך?

לגבי קילומטראז' - הסטיסטיקה מדברת על 17 אלף קילומטרים בשנה לרכב הממוצע. מכאן אני מניח שאתה יודע לעשות את החשבון...
אבל מספרים הם רק מספרים והם לא אומרים הרבה על מצבו האמיתי של הרכב. אם הרכב טופל כמו שצריך, זה פחות קריטי.

מה שמוביל אותי לנושא הטיפולים - הסיכויים שלך למצוא רכב שטופל כמו שצריך יורדים אקספוננציאלית עם הירידה במודל.

תודה רבה!
אני מתחיל את החיפוש שלי דרך חברים...
שבוע הבא אני עושה גם מילואים... :)

#13 אורח - אילן

אורח - אילן
  • אורחים

פורסם 31/08/2011 - 12:36

תנסה את טרייד-אין דימונה
רכשתי שם טויוטה יאריס לפני שבוע והם נתנו לי אחלה שרות
היו כמה ליקויים קטנים אבל הם שילמו לי על כל ההוצאות
אחלה אנשים

תודה רבה!
אני מתחיל את החיפוש שלי דרך חברים...
שבוע הבא אני עושה גם מילואים... :)

#14 Kayben

Kayben

אינדיאני במדבר

• רשומים+
  • 5319 הודעות:

פורסם 05/10/2011 - 17:07

מעדכן -
אתמול קניתי פז'ו 206 - 2003 דגם XT.
מנוע 1,600. יד 2, אוטומט.
ק"מ - 105,000.
מחיר - 25K כמו התקציב.

האוטו היה די שמור בסך הכל.

איך מתקדמים עכשיו?
קניתי מגן שמש באוטו דיפו.
הלכתי למוסך מורשה כי קניתי בדואר טיפול.
המוסך מורשה התנער ממני לגמרי.
הוא אמר שהוראות יצרן הן להחליף שמנים ופילטר כל שנתיים או 30,000 ק"מ.
האוטו היה אצל מוסך מורשה לפני שנה וביצע את הנ"ל.

הלכתי למוסך שבו הרכב היה מטופל. שם המוסכניק שהיה הרבה יותר סימפטי ומסביר פנים אמר
שצריך טיפול כל 15,000 ק"מ או כל שנה. הרכב היה בטיפול לפני כמעט שנה ורצוי לעשות בקרוב שוב.

דרוש לי מורה נבוכים לפני שאני מתחיל לשפוך עוד כסף.
חשוב לי לשמור על האוטו טוב.

#15 Berry

Berry

-=42=-

• מנהלי פורום
  • 5162 הודעות:

פורסם 05/10/2011 - 19:18

עדיף באמת לקצר את טווח הטיפולים ולעשות פעם ב- 15K.
חוץ מזה, תבדוק איך הצמיגים- אם שחוקים או יבשים (תראה סדקים), תחליף- אנחנו לקראת החורף.
"the best way to predict the future is to create it"
"life is a journey, not a destination"

No credit for you! come back- one year

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים