מעבר לתוכן

תמונה

לומדים דברים חדשים כל יום!

• Please log in to reply
No replies to this topic

#1 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 03/04/2004 - 02:09

ובכן, צ'ופרתי ( :וי: ). נבחרתי ללכת עם הפר"ח שלי ליומיים לכפר הנוער שבמכון וייצמן ברחובות לקייטנת מדע.
ההיילייטים היו סדנת תעופה * (בנינו טיסנים שכמובן נשברו עד מהרה. אחרי הכל, הם היו עשויים מעץ הבלזה הדק והקל), הביקור במרכז החוויד"ע (די דומה לזה שיש לנו בב"ג), סדנת ניפוח הזכוכית בשישי בבוקר וכן מעגל המתופפים האנרגטי.
זו הייתה הזדמנות מעולה ללמוד דברים חדשים שהדהימו אותי במגניבותם והזכירו לי עד כמה מדע יכול להיות מעניין (דברים שריתקו אותי בילדותי, אך מזמן נזנחו לטובת פרקטיקה/פרגמקטיקה):
1. אם נוגעים ביד אחת בכדור פלזמה (הכדור המגניב הזה עם הברקים) ואוחזים ביד השניה בנורת פלורוסנט, היא תידלק (אפילו אם אתם אוחזים ביד של מישהו אחר בעודכם נוגעים בכדור, הנורה תידלק בידו!).
2. זכוכית היא בעצם נוזל (קוורץ הינו סוג של חול, שכאשר הוא נהפך לזכוכית בחום של בערך 2860 מעלות, חלקיקיו נעים 40,000 פעם בשניה בקירוב. שעוני יד מאיטים את חלקיקי הקוורץ לקצב של 60 פעם ביום/שעה/דקה...).
3. אם מנפחים זכוכית, אפילו לאחר שהיא מתקררת ואינה אדומה יותר מהחום, ניתן להדליק עליה גפרור רק מקירובו לגוף הזכוכית.

בלי קשר למדע, היו לא מעט ערבים-ישראלים בקייטנה (קצת פחות מחצי). שמחתי לראות שהייתה אינטראקציה חיובית בין הסטודנטים והילדים היהודים לבין הערבים. היו גם כמה חבר'ה דתיים שלא נרתעו מלתקשר עם הערבים.

* סדנת התעופה הזכירה לי קטע וידאו שהיה לי במחשב על אסון התעופה של ספינת האויר (צפלין) "הינדנבורג" בשנת 1934. השדר האמריקאי מתייפח בשידור חי לנוכח עלייתה בלהבות של ההינדנבורג. חפשו את זה באינטרנט. קטע חזק. מומלץ!
מחזרו ציוד אלקטרוני ואפילו תקבלו על זה כסף!

"שקר החן והבל הניופי" (משלי ל"א, ל' / סימבה ס"ו, ל')

?Other rappers diss me, say my rhymes are sissy. Why? 'cause I rap about reality? Like me and grandma drinking a cup of tea

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים