מעבר לתוכן

מתל אביב, לבאר שבע.. יש לי מה לדאוג?

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 אורח - יוני

אורח - יוני
  • אורחים

פורסם 04/03/2013 - 13:43

אז ככה...

אני שוקל להתחיל ללמוד בבן גוריון בשנה הבאה ופתאום צצה דילמה:

הפתיחות המינית בעיר הזאת.

אני מגיע אחרי כמה שנים טובות במרכז תל אביב, ופה בכל 10 מטר רואים גיי בר אחר, אנשים להכיר אפילו ברחוב וכו'.

אני מתחיל לחשוש שלעבור לבאר שבע יהיה כרוך קצת בדיכוי עצמי. אומנם אני לא כל שני וחמישי יוצא למסיבת גייז גם כשאני פה בתל אביב, אבל זה נחמד שכשבא לי יש לי את האופציה. לחשוב על זה שאם אעבור לבאר שבע אצטרך לנסוע עד תל אביב כל פעם שיתחשק לי משהו שונה קצת מלחיץ אותי (ועוד כשהליינים הכי אהובים עלי בעיר הם בכלל באמצע שבוע...)

בקיצור אז השאלות שלי הן כאלה:
1- כמה החברה בבאר שבע פתוחה לאוכלוסית הלהט"ב?

2- כמה באמת אפשר להכיר אנשים שם?

3- כמה זה יהיה מקובל להסתובב למשל באחיזת ידיים או מחוות כאלו ואחרות?

4- כמה סטודנטים גייז יש בקמפוס לדעתכם?

5- שמתי לב שיש התייחסות בעיקר ללסביות בעיר. יכול להיות שפשוט יש יותר לסביות מהומואים ולכן כולם לא נשמע?

אשמח לתשובותיכם הכנות

תודה!

#2 bitbit

bitbit

Strong I am with the Force, but not that strong

• מנהלי פורום
  • 1696 הודעות:

פורסם 04/03/2013 - 13:54

קודם כל ברוך הבא יוני, 

לגבי השאלות שלך תרשה לי לומר ראשית שבאר שבע היא לא תל אביב עם כל היתרונות של זה והחסרונות. 

כן בתל אביב מספרית יש יותר מסיבות והרבה יותר גייז מאשר בבאר שבע.  אבל את זה אני מניח שאתה כבר יודע. 

אחד היתרונות הגדולים עבורי בבאר שבע היא תחושת הקהילה שיש כאן בעיר. תחושה שלצערי אין אותה במרכז. 

הפעילות החברתית נסובה סביב סניף האגודה, אך היא לא מוגבלת לשם. משם אתה מכיר אנשים חדשים ומשם אתה יכול בקלות גדולה יותר להיחשף לאנשים שגרים כאן בעיר. 

לגבי האווירה בקמפוס ובעיר בכלל. אני חייב להודות שנחשפתי להרבה יותר הומופוביה במרכז מאשר בבאר שבע. שום דבר לא עצר אותי מלהביע חיבה בפומבי לבני הזוג שלי והרגשתי מאוד נוח לעשות את זה. יחד עם זאת אני מניח שבכול מקום יש הומופוביה ובטח גם בבאר שבע. 

אני לא יודע לומר לך מספרים מדויקים לגבי מספר הגייז בעיר, מה שבטוח רב הנסתר על הגלוי. 

אם נראה לך שיש יותר פעילות של לסביות מאשר של גייז אז זה ממש משמח אותי כי לפני מספר שיניים המצב היה שונה לחלוטין. בכול מקרה לא חושב שזה אומר שיש פחות גייז עכשיו בבאר שבע. 

בכול מקרה המון בהצלחה על תחילת הלימודים 

#3 חן אופיר

חן אופיר
  • רשומים
  • 9 הודעות:

פורסם 08/03/2013 - 09:00

היי יוני, מה שלומך? 
שמי חן, אני מרכזת את קבוצת הנשים הבוגרות של סניף האגודה פה בבאר שבע. 
אני מאוד מבינה את חששותיך, וחייבת להודות שלי היו חששות זהים כשעברתי לפה לפני שנתיים, אבל אני אומר לך בכנות שאני מאוד מרוצה ממצב הקהילה פה! 
מסכימה לחלוטין עם הנאמר מעליי, באר שבע זה לא תל אביב. לא משנה איך תסובב את זה. ואתה יודע מה? אולי טוב שכך. כך אנו הבאר שבעים מצליחים להרוויח משני העולמות. 
לגביי מה יש לעשות בבאר שבע? אז יש המון פעילויות של האגודה (כל שבוע נפגשת קבוצה חברתית שנקראת "סגול" - מוזמן ליצור קשר עם ברק לפרטים  058-4220022, ואחכ יוצאים לשתות בירה,  יש קבלת שבת פעם בחודש, הדלקת נרות בחנוכה, פיקניק ביום העצמאות וכו'... ) וכמובן שהאגודה היא גם המקום להכיר את הרשת החברתית הגאה שלך, שיכולה לשמש אותך גם מחוץ לפעילויות שלה... חוץ מזה יש לנו את ליין המונרו המעלף - שעושה מסיבות פעם בשבועיים.... 
מזמינה אותך להיכנס ללינק הבא - "גאים וגאות בבן גוריון" - זה לוח אירועים אינפורמטיבי של אירועי הקהילה הגאה פה. 
http://www.facebook....1265349?fref=ts

לכל שאלה נוספת, אל תהסס ליצור קשר, 
חן, 

(בפייסבוק chen ofir)
052-5503775

קבוצת הנשים של ב"ש -
נפגשות כל יום שלישי ב20:30 בסניף האגודה
לפרטים ניתן לפנות אליי 052-5503775
-------------------------- ------
גרייס מוצרי גאווה
חנות אינטרנטית למוצרי גאווה,
פיצ'יפקס בצבעי הקשת ועוד-
www.gracepride.yalla.co.il

#4 אורח - יוני

אורח - יוני
  • אורחים

פורסם 10/03/2013 - 13:22

תודה על התגובות.

על אף מה שציינתם, עדיין משהו מרגיש לי מוזר או לא שלם.

בתל אביב אני לא חלק מאף "קהילה". אני לא הולך לאירועים מאורגנים של אגודות להט"ביות וכדומה או למפגשים במרכז הגאה, אבל עדיין אני מרגיש נורא חופשי ונח עם עצמי, בעצם ההסתובבות ברחוב. בעצם הידיעה שאני ככה, שאני יכול אפילו לבחון במבט אנשים אחרים שחולפים על פני, שאני "חלק מהמיינסטרים התל אביבי". 

לא יודע אם אני ארגיש ככה בנוח עם עצמי בבאר שבע.

אגב, בשביל הסקרנות- יש מוניות שירות בלילה לתל אביב וחזרה? אולי זה יהיה שימושי בעתיד ;-)

אני אשקול אולי לבוא סופש אחד לבאר שבע לחברים כדי לקבל קצת הרגשה של איך העיר, למרות שיומיים ממש לא יכולים לשקף את החיים בעיר לדעתי

תודה שוב על המידע והתשובות :-)

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים