היום הארוך ביותר בשנה - פורום מיסטיקה - פורום סטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון

מעבר לתוכן

תמונה

היום הארוך ביותר בשנה

• Please log in to reply
37 replies to this topic

#1 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 14/06/2005 - 00:09

ב- 21.6. חל היום הארוך ביותר בשנה. ביום זה יהיה השמש במלוא תפארתו. וישהה ברקיע את הזמן הארוך ביותר. מיד לאחר מכן, יחלו הלילות להתארך והימים להתקצר - ויחל, לפי המסורת השמאנית, החצי האפל של השנה.

המסורת השמאנית מדברת על כך שבכל יום בשנה נלחמים זה בזה מלך הזאבים ומלך האיילים. הכוחות שלהם כמעט שווים (מאוד גברי מצידם להילחם למרות זאת) ועוצמתם גדולה, ולכן עד היום הקרב הוכרע רק פעמיים בכל שנה. ביום הקצר ביותר בשנה ניצח עד כה מלך האיילים, כתוצאה הימים החלו מתארכים והלילות החלו מתקצרים, והחל החצי המואר של השנה, שמאופיין בקלות, בהצלחות, בשגשוג. ולעומת זאת ביום הארוך ביותר בשנה, ניצח, (עד כה לפחות) מלך הזאבים, וכתוצאה החלו הימים מתקצרים והלילות מתארכים.

החצי האפל של השנה מאופיין בכך שקצת יותר קשה בו. יש יותר פחדים, יש יותר תקלות, יש יותר הפרעות.
לפיכך - אנחנו מתכוננים.

אני ממליצה לכל מי שמעוניין ולכל מי שרוצה לנצל את הימים האחרונים הללו לפני ההיפוך ולאסוף כמה שיותר אור וכמה שיותר חוויות טובות לחיים שלהם. - לכו לטייל, הצטלמו עם חברים, תקנו שמנים אתריים שאתם אוהבים (אני ממליצה לבנדר) ואולי סבון מפנק (לבנדר ושושנים). אולי תרצו לשים מעט זרעי לבנדר מתחת לכרית לריח טוב ושינה ערבה - בקיצור כל מה שמפנק, כל מה שנותן כוח ושימחה ונועם - לקראת ההתכנסות פנימה.

לכל מי שעובד עם צמחים - מומלץ בחום לקטוף אותם ביום הארוך ביותר - הם בשיא עוצמתם אז.

לכל מי שאוהב לציין תאריכים - אפשר להתעורר מוקדם באותו יום וללוות את השמש בזריחתו ביום העוצמתי ביותר שלו ולחגוג את המאורע.

אז שיהיו לכם ימים של אור ונועם עונג וכיף - בשבוע שלפני היום הארוך ביותר בשנה.
ולא לדאוג הפורום פעיל גם בחצי האפל של השנה כדי להביא כמה שיותר אור.
אמא אדמה אוהבת גם אותך

פורום מיסטיקה - למאמינים בקסם ולחולמים ריפוי

#2 tacat

tacat

משתמש באימונים

• רשומים
  • 53 הודעות:

פורסם 15/06/2005 - 14:45

מה יום זה סימל במיצריים העתיקה(ע"פ האמונה)?
הכאב הוא חברו הטוב ביותר של האדם כי הוא אף- פעם לא עוזב אותו...

#3 tacat

tacat

משתמש באימונים

• רשומים
  • 53 הודעות:

פורסם 18/06/2005 - 09:56

כן אנשים תמשיכו להגיב...

#4 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 19/06/2005 - 09:38

מה יום זה סימל במיצריים העתיקה(ע"פ האמונה)?

<{POST_SNAPBACK}>

שלום לך!!!!
אכן עולם אכזר.
אנשים לא מגיבים..... :)
לקח לי זמן לענות על השאלה שלך מכיוון שאני באמת לא מכירה לעומק את התרבות המצרית והנושא עדיין בבדיקה.
אני יכולה להגיד לך שהיה קיים שמאניזם מצרי - אנחנו יודעים שהיה דבר כזה, ובהתחשב בהערצה של המצרים לשמש רק הגיוני שהיה קיים טקס כלשהו ביום הזה, אבל בינתיים לא מצאתי תעוד או מידע על זה.
ברגע שאני אדע יותר אני אעדכן אותך - כרגע כאמור אין לי מידע ולכן לא רציתי לקשקש סתם תשובה. מה גם שאני מתכוננת לטקס של היום הארוך בעצמי ולפיכך ממילא יש לי פחות זמן פנוי. :)
אמא אדמה אוהבת גם אותך

#5 אורח - החצי האפל של השנה

אורח - החצי האפל של השנה
  • אורחים

פורסם 20/06/2005 - 09:59

בחצי האפל של השנה יותר קל לריב, רואים אנשים מסתובבים עם עננה של רוגז בלתי מוסבר סביבם, אם היינו חיים בסרט מצוייר, אז היינו רואים אנשים הולכים וסביב הראש שלהם ענן אפור ובתוך הענן יש כל מיני סוגים של אלימות. אלימות עצמית: האשמות וירידות עצמיות - כמה אני לא שווה, איך לא ראיתי את הפתרון כולנו מכירים את זה.... וגם האשמות את היקום: איך זה היה יכול לקרות לי? העולם מקום כזה אכזר אני מסכן כל כך... כולנו מכירים גם את זה... וכמובן שכולם טפשים והיא לא מבינה אותי ואני הכי בסדר...

בקיצור - המציאות מצטיירת בצבעים של איכסה מאד מהר.

מה עושים?

האמת היא שאנחנו לא נשנה את העולם והדרך של אמא אדמה היתה ככה עידנים. מה שכן אפשר לעשות זה להיות יותר נחמדים לעצמנו בכוונה. לא לתת לזה להשתלט. כשאנחנו מרגישים שיש כח שרוצה לגרור אותנו להאמין שהחיים בזבל - אנחנו כן יכולים לבחור לחפש בתוכנו את הדברים הטובים, אם המחשבה נוטה טבעית יותר לכוון של אופל, אנחנו נתעקש לכוון אותה לכוון של דברים טובים ושמחים (זאת זכותנו לבחור על מה לחשוב).

אז בהצלחה לכולם,
טל

#6 vera

vera

משתמש חדש

• רשומים
  • 30 הודעות:

פורסם 21/06/2005 - 16:55

היה, דרך אגב, טקס שאמאני מדהים.
:)
Blow, west wind, by the lonely mound
And murmur, summer streams
There is no need of other sound
To soothe my Lady's dreams

#7 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 21/06/2005 - 17:36

היה, דרך אגב, טקס שאמאני מדהים.
:)

<{POST_SNAPBACK}>

כן הטקס של היום הארוך הוא אחד המדהימים ביתר והעוצמתיים ביותר שקיימים במסורת השמאנית.
אני חושבת שאי אפשר לראות את רוקדת בסערות ולהישאר אותו דבר.
אני שמחה שנהנית.

אגב לכל מי שטקסים מעניינים אותו ולכל מי שהיה רוצה לחוות טקס שמאני - מחר מתקיים טקס לבנה מלאה.
החודש הלבנה קורנת את האנרגייה של התום והתמימות.
יהיה טקס יפיפה.
האנשים נפגשים בשמונה בערב בכניסה ליער מיתר. נהוג להביא משהו לאכול לשולחן האוכל אבל הטקס עצמו הוא בחינם וההשתתפות חופשית.
אם אתם מגיעים תבואו להגיד שלום - הייתי שמחה לפגוש אנשים מהפורום פנים מול פנים. אותי לא קשה לזהות - הצבע שלי במעגל הוא אדום.
אמא אדמה אוהבת גם אותך

#8 tacat

tacat

משתמש באימונים

• רשומים
  • 53 הודעות:

פורסם 22/06/2005 - 08:16

תני את נוהל הטקס

#9 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 22/06/2005 - 09:57

תני את נוהל הטקס

<{POST_SNAPBACK}>

מה זאת אומרת נוהל הטקס? ואיזה מהם?
אמא אדמה אוהבת גם אותך

#10 אורח - ליאור

אורח - ליאור
  • אורחים

פורסם 22/06/2005 - 11:14

ולעומת זאת ביום הארוך ביותר בשנה, ניצח, (עד כה לפחות) מלך הזאבים, וכתוצאה החלו הימים מתקצרים והלילות מתארכים.

החצי האפל של השנה מאופיין בכך שקצת יותר קשה בו. יש יותר פחדים, יש יותר תקלות, יש יותר הפרעות.
לפיכך - אנחנו מתכוננים.

אני ממליצה לכל מי שמעוניין ולכל מי שרוצה לנצל את הימים האחרונים הללו לפני ההיפוך ולאסוף כמה שיותר אור וכמה שיותר חוויות טובות לחיים שלהם. - לכו לטייל, הצטלמו עם חברים, תקנו שמנים אתריים שאתם אוהבים (אני ממליצה לבנדר) ואולי סבון מפנק (לבנדר ושושנים). אולי תרצו לשים מעט זרעי לבנדר מתחת לכרית לריח טוב ושינה ערבה - בקיצור כל מה שמפנק, כל מה שנותן כוח ושימחה ונועם - לקראת ההתכנסות פנימה.

<{POST_SNAPBACK}>

זה משהו שממש משגע אותי אצל אנשים. למה לילה נחשב משהו רע? למה יום זה טוב?
אני סובל בשעות היום בגלל השמש ואם לא הייתי לומד הייתי הופך את סדר היום שלי - ישן ביום ופעיל בלילה.
בלילה אפשר לראות את הכוכבים והירח, ביום יש רק שמש ושמיים ריקים, מה היופי בזה?

#11 tacat

tacat

משתמש באימונים

• רשומים
  • 53 הודעות:

פורסם 23/06/2005 - 08:55

את טקס הירח המלא

#12 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 23/06/2005 - 11:14

זה משהו שממש משגע אותי אצל אנשים. למה לילה נחשב משהו רע? למה יום זה טוב?
אני סובל בשעות היום בגלל השמש ואם לא הייתי לומד הייתי הופך את סדר היום שלי - ישן ביום ופעיל בלילה.
בלילה אפשר לראות את הכוכבים והירח, ביום יש רק שמש ושמיים ריקים, מה היופי בזה?

<{POST_SNAPBACK}>

אני חושבת שזו שאלה מצויינת והייתי רוצה להתייחס אליה - למה לילה נחשב רע?
והתשובה השמאנית היא שהוא לא רע - בשמאניזם לא שופטים דברים באופן של טוב או רע או נכון ולא נכון אלא במובנים של הרמוניה.

יש אור ויש אופל בעולם
והלילה, האפלה, מכילה לא רק צל וקרירות, אלא גם ישויות שגורמות נזק לאנשים שזהו טיבן. הישויות הללו חיות ומשגשגות באפלה ואורבות ומחפשות מקומות שאפשר לפרוץ בהם החוצה ולגרום נזק.
האפלה, המחשכים, התהומות הם מטאפורית ופיזית גם יחד מקום משכנם של ההיבטים האפלים של הקיום.
אין בזה כל רע
אבל צריך לדעת איך לפעול עם זה בהרמוניה.

כשיש התרחשות עצומה, מדהימה וגדולה מאיתנו שבמהלכה לילות מתארכים וימים מתקצרים - יש לזה השפעה גם עלינו. החיים שלנו משתנים. יש בהם יותר צל, יש בהם יותר מלכודות, יש בהם יותר אפלה. ובזמנים העתיקים ידעו את זה, ובתת מודע אנחנו יודעים את זה, ולכן אצל רוב האנשים יש אינטינקט של פחד מהחושך, וזו הסיבה שמדוי דורות האפלה נחשבת לשלילית כי היא מכילה דברים שמסוכנים עבורינו.

השמאניזם לא סבור שהאפלה רעה להפך אנחנו חוגגים את הדואליות של היקום - את העובדה שיש יום ולילה, אש ומים, גבר ואישה, אור וחושך.
השמאן פוסע בתווך בין הרוחות לבין השדים, בין האור לבין הצללים והוא יודע לנהוג באופן הנכון והחכם ביותר בשני המקומות
והדבר החכם הוא להתכונן לחצי האפל של השנה ולדעת להיזהר.
לא כי הדברים הם רעים - הדברים פועלים לפי טיבם אלא כי עכשיו זה תקופה שקשה יותר לאנשים.

ואגב אני חושבת שהסמל שליד השם שלך הוא אחת הדוגמאות היותר יפיפיות שאני ראיתי לדואליות הזו של הבריאה.

את טקס הירח המלא

<{POST_SNAPBACK}>

אין נוהל לטקס לבנה מלאה. זה לא טקס צבאי שיש בו מהלך דברים מסויים. מדובר בטקס רוחני -אנרגטי שהמטרה בו היא להתחבר לאנרגיה שקורנת הלבנה באותו חודש. החיבור הזה יכול להתבצע בהרבה דרכים, ואכן כל טקס לבנה מלאה הוא שונה. הדברים היחידים שיחזרו בכל טקס הם הדלקת האש שהיא בעלת חשיבות עצומה בכל טקס שמאני, זימון האנרגייה של הלבנה, והבאת מסרים. מעבר לדברים אילו כל טקס לבנה מלאה הינו שונה ויחודי וכל מנהל טקס צריך לעשות עבודה של בניית טקס חדש. התלבושות, התפאורה, הדרמה, האנרגייה שתזומן אילו משתנים מטקס לטקס ומתחדשים מידי חודש.
באופן כללי אין לנו נהלים. כי נהלים זה לא משהו שמשתלב בזרימה אנרגטית.
אמא אדמה אוהבת גם אותך

#13 Nissa

Nissa

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 151 הודעות:

פורסם 23/06/2005 - 13:22

תני את נוהל הטקס

<{POST_SNAPBACK}>

נתקלתי המון באנשים שמבקשים לדעת על מה שקורה בטקס. אני לא כל כך מגוונת בתשובות, אז הינה:
בטקסים, אנחנו חוגגים את אמא אדמה ואת מה שמתרחש סביבה ועליה.
כולם יושבים במעגל ומדליקים אש באמצע.
ואז, יש שמאנים שמנחים את הטקס, וההנחייה, היה תמיד שונה. הכל נעשה באופן ממש דרמאטי וחגיגי. עם תלבושות, עם איפור, תופים, שירה, ריקוד... נורא יפה.
יש פעמים בהם כדי להמחיש דבר מה, השמאנים יוצאים בריקוד עם מסכות שהם עצמם הכינו.
יש פעמים, בהם גם הקהל קמים ורוקדים.
המון פעמים, מספרים לנו איזה סיפור שמאני יפהיפה שמלמד את מי שרוצה ללמוד דברים חכמים.
ועוד כאלה דברים שבאמת עושים רושם.
לפעמים, בסוף הטקס, יש מעגל שירה, שאני אישית מאוד, מאוד אוהבת. כל מי שרוצה, יכול לשיר שירים שמאנים עתיקם. אך... והתופים ברקע.... :מחזר:
וכמובן, בסוף כל טקס יש שולחן אוכל, לכן, כל מי שמגיע, מוזמן להביא איתו אוכל גם כן. אוכל שנעשה בבית, ולא כזה שקונים. וצימחוני. גם לא דגים למי שמטלבת B)
ונראה לי שאמרתי את כל מה שניתן לומר!
"עשייה מובילה להבנה, ופעולה הופכת ידע לחכמה. (אינך יכול לחצות את הים רק על ידי התבוננות במים.)"
"איננו יכולים תמיד לשלוט בנסיבות שלנו, אך אנו יכולים לבחור, ואמנם בוחרים את תגובותינו לכל מה שעולה."
"מושג הזמן הוא מוסכמה של מחשבה ושפה, הסכם חברתי. הנה האמת האמוקה יותר: יש לנו רק הרגע הזה."
"חוקי הרוח"

#14 ברק ג

ברק ג

כסף

• רשומים+
  • 5845 הודעות:

פורסם 23/06/2005 - 13:47

הסיבה שאנו מפחדים מהחושך היא שאנו מאבדים את החוש המרכזי שלנו:הראייה. אם מחר מישהו חו"ח יתעוור אז הוא יחיה בפחד זמן רב עד שיתרגל. חוסר הידיעה הוא שגורם לנו לפחד. העובדה שאיננו יכולים לזהות כל מה שסביבנו. לא צריך שום ישויות ושום אמאיטים.
Homer: Are you saying you're never going to eat any animal again? What about bacon?
Lisa: No.
Homer: Ham?
Lisa: No.
Homer: Pork chops?
Lisa: Dad, those all come from the same animal.
Homer: Heh heh heh. Ooh, yeah, right, Lisa. A wonderful, magical animal.

משחק בדילמת האסיר איטרטיבית רבת משתתפים ומוגבלת בזמן

#15 Nissa

Nissa

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 151 הודעות:

פורסם 23/06/2005 - 14:14

הסיבה שאנו מפחדים מהחושך היא שאנו מאבדים את החוש המרכזי שלנו:הראייה. אם מחר מישהו חו"ח יתעוור אז הוא יחיה בפחד זמן רב עד שיתרגל. חוסר הידיעה הוא שגורם לנו לפחד. העובדה שאיננו יכולים לזהות כל מה שסביבנו. לא צריך שום ישויות ושום אמאיטים.

<{POST_SNAPBACK}>

איתך בדעה. באמת לא צריך ישויות כדי לפחד מחושך. חוץ מזה, יש המון יופי בחושך. בלילה הכל מיסטורי ואפל. הרוך והרוגע של הלילה גורם לפעמים לדמיון ולחושים שלנו להשתגע. זמן נפלא בשביל רומאנטיקנים :מחזר:
גם לדעתי, אין כמו בילוי לילי במזג אוויר קריר. אני הרבה פעמים מעדיפה את זה על לתפוס שיזוף של שמש בשעת הצהוריים.
ברק, אנה אל תגיד שכיף לצאת בלילה כי אף אחד לא רואה בברור את הפנים של האחר. ;)
סתם, אתה יכול להגיד.

ולגבי ישויות, זה הוא מידע כללי לכל המאמינים והמתחברים B)
"עשייה מובילה להבנה, ופעולה הופכת ידע לחכמה. (אינך יכול לחצות את הים רק על ידי התבוננות במים.)"
"איננו יכולים תמיד לשלוט בנסיבות שלנו, אך אנו יכולים לבחור, ואמנם בוחרים את תגובותינו לכל מה שעולה."
"מושג הזמן הוא מוסכמה של מחשבה ושפה, הסכם חברתי. הנה האמת האמוקה יותר: יש לנו רק הרגע הזה."
"חוקי הרוח"

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים