מעבר לתוכן

תמונה

טיפים, עצות ושאלות בסגנון

• Please log in to reply
155 replies to this topic

#1 nahum

nahum

שמתשמ

• רשומים+
  • 2668 הודעות:

פורסם 15/07/2008 - 02:36

על מנת שלא להפוך את השרשור למסורבל, אנא הקפידו על שלושה כללים:
  • תקראו את מה שכתבו היתר, יש סיכוי שהשאלה שלכם נשאלה כבר בעבר.
  • תשתדלו להמנע הערות ביניים או מהודעות שלא ממש קשורות לשרשור.
  • עם כל הקושי שבדבר - אל תעלו לשרשור הזה תמונות - הן מנפחות אותו.
עברתי על יתר השרשורים, כמה דברים שאפסתי (הקרדיט לכולכם, אני רק ערכתי את הציטוטים שלכם):

חשוב - השרשור (לפחות ההודעה הראשונה) "נושם" - זה אומר שני דברים:
1. מידי פעם אני עורך ומוסיף פרטים. כך שאם פעם לא היה פתרון לבעיה מסויימת, יכול להיות שהיום הוא פה בלי שנוספה הודעה חדשה.
2. אם נראה לכם שחסר נושא מסויים או בעיה תכתבו לי ואני אוסיף.

כללי
מה צריך לעשות כדי להפוך למשפחה אומנת לגור נחייה?
כדי להפוך למשפחה אומנת פשוט צריך ליצור קשר עם המרכז הישראלי לכלבי נחייה 08-9408213 ולומר להם שאתם מעוניינים להיות משפחה אומנת.
הם שולחים בדואר טפסים ושאלון למילוי (פרטים כללים עליכם, סגנון החיים, מקום מגורים, תעסוקה, סוג הכלב שאתם מעוניינים לקבל)
עריכה: הטופס קיים גם באתר המרכז בסוף עמוד ההסבר על משפחות אומנות - גידול גור למשך שנה. woff
- אתם ממלאים ושולחים חזרה.
אחרי זמן מה יזמנו אתכם לביקור במרכז (בבית עובד) שיכלול הרצאה קצרה, סיבוב הכרות עם המרכז והכלבים והכרות קצת יותר מעמיקה אתכם.
במידה והכל הולך חלק - אתם נכנסים להמתנה לגור.
זמני ההמתנה משתנים בהתאם לזמני ההמלטות,
יש כאלו שהמתינו חודשיים ויש מי שהמתינו שנה וחצי! בכל הזמן הזה לא יוצרים אתכם קשר מהמרכז - היתאזרו בסבלנות, אתם עדיין ברשימה.

איזה גזעי כלבים משתתפים בפרויקט?
לרוב מדובר בלברדורים וגולדנים, רועות גרמניות משתתפות באחוז קטן ומידי פעם מופיע גזע ניסיוני כמו קולי או פודל המיועדים לצרכים מיוחדים (אלרגיות / אדם פעיל במיוחד).

מי יכול להיות משפחה אומנת?
בעקרון כל אחד, גם משפחה וגם אדם בודד, הדבר החשוב ביותר הוא שאותה משפחה תוכל לחשוף את הגור לכמה שיותר מצבים בהם הוא יצטרך לעבוד בחייו הבוגרים ולגרום בכך ששום דבר לא יפתיע או יפחיד אותו בעבודה עם האדם העיוור שאותו הוא יוביל.
בגלל שיקולי התניידות, המרכז מקבל לפרוייקט רק משפחות בין ב"ש לחיפה.
מה זה אומר "להיות משפחה אומנת"?
אין כל כך הרבה ויש המון...
זה די כמו לגדל גור כלבים רגיל רק עם כמה תוספות, צריך ללמד אותו סימנים מוסכמים כמו שריקות לאוכל ופקודה מיוחדת לעשיית צרכים.
צריך לשמור תמיד על הליכה בצד שמאל וקצת מלפנים ועל התנהגות נאותה בזמן ההליכה (בלי לקפוץ על חתולים או לאסוף דברים מהרצפה).
צריך לשמור על התנהגות מחונכת בבית אתכם או לבד (בלי לעלות על רהיטים או לעשות צרכים).
יחד עם הגור מקבלים חוברת הדרכה (או בשמה השני "חוברת הפעלה") ולאורך כל התקופה יש חונכים מהמרכז שמגיעים לביקור אחת לחודש וניתן להציק להם בטלפון עם כל שאלה, כמעט בכל זמן נתון (גם יש את הפורום הזה כדי להיעזר בו).
מבחינת הזמן שצריך להשקיע בגידול הגור אז בהתחלה זה המון! כי מדובר בגור קטנטן שמתנהג כמו תינק וככל שהזמן עובר הוא מתבגר והופך יותר עצמאי מה שמפנה לכם יותר זמן.
האם ניתן להיות משפחה אומנת אם כבר יש כלב או חתול בבית?
כן, אין שום בעיה לגדל גור נחייה יחד עם כלב / חתול אל כל בעל חיים אחר כל עוד לומדים להכיר בניהם כמו שצריך.
פרט לעובדה שהגור לומד מה מותר (לצאת אתכם לכל היום) ומה אסור (לעלות על הספות) לו בהשוואה ליתר בעליי החיים בבית, גידול של שני כלבים מסתבר כקל יותר - הם מעסיקים את עצמם במשחקים אחד עם השני.

מלגה בתמורה לגידול גור?
באוניברסיטת בן גוריון:
גידול גור נחייה כשלעצמו לא מקנה מלגה כלשהי. אבל אם אתם זכאים למילגה מהדיקנאט, יכולים להכיר לכם בגידול הגור כשעות "פעילות בחברה" שנדרשות מכם וזאת בכל שלב של שנת האומה (שבוע גידול גור = 168 שעות...)
שעות פר"ח / ידידים לא יכולות להיות מוכורות ע"י גידול גור.
ע"מ לקבל אישור בכתב מטעם המרכז על גידול גור יש לפנות לאורנה/אלי.

האם ניתן לגדל גור במעונות האוניברסיטה בבאר שבע (אוניברסיטת בן גוריון)?
בתנאי שכל יתר הדיירים חותמים על כתב הסכמה.
עריכה: לאחרונה התגוררו במעונות הגורים טוויסט וקיטי עם אוהד ואייל. לעוד פרטים כאן וכאן

מה זה כולל ואיזה ציוד מקבלים?
כלוב - לשינה בחודשים הראשונים, מברשת, רצועה, קולר, משרוקית, הולטי - התקן לריסון הכוח של הכלב, שכמייה, חומרים נגד פרעושים וקרציות, שמפו במידת הצורך, מחסום, אוכל וחיסונים תקופתיים, תרופות - במידה ומדובר בטיפול מתמשך.
כמובן שכל הציוד מוחלף בהדרגה ובהתאם לגודל הכלב
בנוסף כל הוצאה על טיפול וטרינרי מזכה בהחזר כנגד הקבלה.
מה זה לא כולל?
נסיעות (אגד בעיקר...כל היתר ככה ככה)
צ'ופרים, משחקים, עצמות ועוד פינוקים.

היום הראשון:
אורנה או/ו אלי יגיעו אליכם הביתה עם הגור בשעה שתקבעו. בנוסף הם יביאו רצועה, מברשת, וסט, אוכל ,כלוב טיסה, "חוברת הפעלה" וצעצוע ראשוני. אתם צריכים להכין את כל היתר - קערות למים ואוכל, דלי ספונג'ה לכוננות פיפי ומטאטא להר השערות שמגיע איתו.
במפגש המסירה יוסבר לכם באופן בסיסי מהם הצרכים של הגור, איך הולכים איתו ועל מה להקפיד. גם אם אתם לא מרגישים סגורים על הכל, אין מה להתרגש כעבור מספר ימים יערך שוב ביקור אצלכם בבית בו תוכלו לשאול את כל השאלות ששכחתם בפעם הקודמת (אם משום מה לא שאלתן אותן כאן).

צרכים
נו אז איך גומלים?
אפשר לנסות לשים לב מתי הגור מתרחק מהאזור שלו, לתפוס אותה על חם ולהראות לו שזה אסור, (להרים, לצעוק וכו). וגם אם זה לא עובר מיד.
זה שהגור לא עושה בלילה צרכים מראה שהוא יכול להתאפק ולא יעשה צרכים ב"אזור" שלו, אז ככל שהוא יגדל ה"אזור" שלו גם יגדל ובסופו של דבר כל הדירה מבחינתו יהיה אזור שאסור.
לא מספיק רק לומר לו "אסור", בשבועות הראשונים צריך להוריד את הגור למטה כל פרק זמן קצר (בעיקר אחרי שהוא מתעורר משינה, אחרי האוכל ואחרי משחק מאמץ), כשהגור עושה את הצרכים באיזור המיועד - עודדו אותו, זה יגרום לו לרצות להתאפק ולהגיע עד לשם גם בפעם הבאה.
למה הוא צריך לשירותים כל כך הרבה פעמים?
כנראה שהגדלתם את כמות האוכל בבת אחת וקצת יותר מידי... תפחיתו את הכמות וכעבור כמה ימים תתחילו להגדיל בהדרגה.

הליכה
למה הוא לא רוצה ללכת??
קודם כל תרגעו - הם כולם סרבני הליכה כשהם גורים, וכולנו חווינו את ה"שביתות" שהם עושים... תנו לזה זמן ואל תוותרו, תמשיכו לעודד אותם ללכת!
אז איך גורמים לו ללכת?
- נסו ללכת שני אנשים, ככה שאחד מחזיק את הרצועה, והשני הולך מלפנים וקורא לו, לנסות להפוך את זה כמה שיותר למשחק, עם מלא עידוד, שהוא ירצה ללכת.
- עוד אפשרות היא הליכה עם הרצועה במצב "קצר", ברגע שהגור מתחיל ללכת כל עצירה תהיה לו לא נעימה (כי הוא מתחיל להיגרר), זה אולי נראה קצת התעללות מהצד אבל הם קולטים את זה די מהר ומפסיקים לעצור - חשוב רק לעצור מידי פעם ולתת לו לנוח, במיוחד בחום הבאר-שבעי.
קחו מקדם זמן כפול לכל הליכה - הגור ירצה לעצור ולהריח כל דבר בדרך - חבל שתמהרו.

אוכל
כאמור את כל האוכל של הגור אתם מקבלים מאנשי המרכז, תדאגו לעדכן אותם כמה ימים לפני שהשק נגמר כדי לתת להם מרווח זמנים להגיע אליכם.
סוג האוכל משתנה בהתאם לגיל או לפי צרכים מיוחדים של הכלב.
כמות האוכל והארוחות
הנושא דינמי לאורך כל השנה, מתחילים בשלוש ארוחות קטנות שלאט לאט גדלות לכוס בכל ארוחה. בסביבות חצי שנה (סירוס) עוברים לשתי ארוחות של כוס וחצי בכל אחת - זוהי תקופת הגדילה המשמעותית של הגור. בגיל שמונה - עשרה חודשים כאשר קצב הגדילה קטן ניתן לרדת לכוס פעמיים ביום. מגיל שנה בערך מאכילים שתי כוסות בארוחה אחת - בערב!!.
מה עושים כשהוא נראה רעב כל הזמן?
אם מדובר בלברדור, בדרך כלל אין מה לדאוג, זה המצב הטבעי שלו - רעב. אם בכל זאת נראה לכם שהמצב חריג פנו לאורנה/אלי כדי לשקול את הגדלת הכמות.
מה עושים כשהוא לא רוצה לאכול?
תופעה שכיחה בעיקר בקרב הנקבות, פשוט גורמים להם לאכול תוך כדי משחק / מוסיפים להם תוספת חדשה לאוכל / מווסתים בין שני סוגי אוכל. במידה והם בכל זאת לא רוצים, לפנות את הקערה, חשוב להקנות להם זמני אכילה קבועים.
מה עושים כשהוא טורף את האוכל וכמעט נחנק תוך כדי?
משום מה הם אף פעם לא לומדים את הלקח... מומלץ להוסיף לקערת האוכל כוס מים - זה יאט אותם משמעותית.

אוניברסיטה
הפעם הראשונה בקמפוס
צאו מהבית מוקדם!! - רוב הסיכויים שהוא יסרב ללכת.
תהיו אסרטיביים מול כל העולם שירצה להרים לכם את הגור או לעצור אתכם כדי ללטף.
לבחור הרצאה או תרגול אותו מעביר אדם סובלני כי יש סיכוי טוב שבדקות הראשונות של השיעור הוא יילל ויסיח את דעת כולם.
לבחור יום עם חלונות במערכת ככה שאם נראה לכם שהוא לא מסתגל תמיד תוכלו לחתוך.
לתת לו לרוץ ולהשתולל בדשא לפני השיעור ולקוות שהוא יקרוס בשיעור שאחרי.
לא עושים לכם בעיות לגביהם? הם לא מפריעים?
עריכה: חשוב לציין, כי נשיאת האוניברסיטה בבן גוריון אימצה פרויקט זה והגורים רשאים להכנס לכל מתחמי האוניברסיטה (עם הגבלות של סכנה לגורים או למכשור במעבדות למשל). אני מאמינה ששאר האוניברסיטאות פועלות באימוץ הפרויקט באותה מידה. woff.
המרצים לרוב לא עושים בעיות, השיטה הכי טובה זה לעיף אותם לפני ואז הם ישנים עד שיש רעש בסוף השיעור. חשוב להרגיל אותם מההתחלה שבזמן השיעור הם לא מקבלים יחס ולא יכולים לקום ולהסתובב. גם חשוב לא לתת להם צעצוע או עצם לזמן השיעור - הם צריכים לספק את עצמם נטו.
מבחינת האוניברסיטה, הגורים יכולים להיכנס לכל החדרים והמעבדות(תקנו אותי אם אני טועה), מרכז הספורט - מחוץ לתחום.
נביחות - כשהגור שוכב על הרצפה בין הרגליים ומרגיש את הדומיננטיות שלך הוא לא ינבח, במקרה הכי גרוע, אם הוא לא נרגע - צאו מהכיתה. אם הוא נובח מתוך שינה, וזה קורה, ליטוף או שניים פותרים את זה.
תצפו לזה שבשיעור הראשון הוא לא יבין מה אתם רוצים ממנו ויתחיל ליילל, קחו אותו מראש למרצה/מתרגל שאתם יודעים שהוא סובלני ויוכל להמשיך בשיעור למרות גוש הסחת הדעת...
מה עם הצרכים באוניברסיטה?
במהלך השיעור הם אף פעם לא יעשו, כי הם הרי לא עושים במקום שבו הם יושבים. בסיום השיעור, בימים הראשונים, כשהגור קטן קחו אותו על הידיים החוצה - המצב הזה מבטיח לכם שלא יהיו לו פספוסים בדרך. עם הזמן הגור יצליח להתאפק וללמוד את המקומות בקמפוס שבהם מותר לו לעשות את הצרכים.

נסיעות
איך אתם מסתדרים עם הכלב בנסיעות?
דואגים שלא ישתו ויאכלו לפני הנסיעה כדי למנוע פיספוסים או הקאות. מעייפים אותם טוב טוב והם מתרגלים לישון בנסיעות.
האם הכלב חייב לשים מחסום בתחבורה ציבורית?
עקרונית כן, אבל עדיף להרגיל אותם להיות בלי, אחרי הכל כשהוא יהיה עם העיוור הוא לא ישים מחסום אף פעם!
בפועל רוב הנהגים אומנם לא דורשים, אבל תמיד כדאי שהמחסום יהיה לכם בתיק.
באוטובוס - האם הנהגים לא עושים בעיות לגביהם?
בעבר:

מטרופולין - עם הנהגים צריך לפעמים אסרטיביות, להיות בטוחים במה שאומרים להם: זה גור נחייה לעיוור והוא באימון, הוא לא משלם על הנסיעה ולא צריך לשים מחסום, והמוקד של החברה יכול לאמת את זה, לכל נהג יש דרך ליצור קשר עם המוקד ואם הוא מתווכח תגידו לו שתשלמו אם המוקד יגיד אחרת.
אם עושים בעיות והנהג מתעקש ולא מוכן להתקשר לחברה, תגידו שדיברתם עם שרון (האחראית לנושא) והיא אישרה לכם.
לא הלך, קחו מהנהג את הפרטים שלו.
מטרו דן - רוב הנהגים מכירים את הפרוייקט ולא עושים בעיות.
אגד - יש צורך לשלם על הגורים ורוב הנהגים גם דורשים מחסום.
קווים - החברה מכירה בפרוייקט אבל לא כל הנהגים. אם נתקעתם עם נהג שלא מכיר ולא מוכן להעלות אתכם בלי מחסום וגם לא מסכים להתקשר לחברה, אתם יכולים לפנות למזכירת המנכ"ל והיא כבר תסביר לו. ניתן להשיג אותה בטל' 03-5570601.
רכבת - הפרוייקט מוכר, לא דורשים תשלום או מחסום.

עוד משפט לגבי אגד ויתר החברות הקטנות במרכז / צפון שלא מכירות את הפרוייקט - בחלק מהמקרים ניתן לפתור את הבעיה מול הנהג בהסברים ובהצגת התעודה שמספק המרכז, לא תמיד זה עוזר, אחרי הכל, גם לכלב נחייה בוגר אין זכויות, זה העיוור שזכאי להן.

היום:
על פי ההחלטה החדשה של משרד התחבורה- משפחות אומנה אינן צריכות לשלם על גורי הנחיה (על הגור להיות עם שכמייה והבעלים עם תעודת משפחות אומנה)
- אם מישהו נתקל בבעיה כלשהי, כדאי לפנות לאלי/אורנה ואפשר לשתף גם על גבי הפורום.

בבית
איך גורמים לו לישון בכלוב?
גם את זה אפשר להפוך למשחק. תזרקו לו כמה גרגירי מזון פנימה ותשאירו את הדלת פתוחה. אחר כך תעשו אותו דבר ותסגרו את הדלת לכמה דקות כשאתם מחוץ לכלוב והוא יכול לראות אתכם. אבל חשוב מאוד להיות החלטיים וכשמכניסים אותו לכלוב לישון הוא צריכה להישאר שם עד הבוקר ולא להוציא אותה על כל בכי (הוא בודק את הגבולות). כשהוא מתעורר באמצע הלילה לצרכים, אז לקחת אותו החוצה ולהחזיר אותו מיד לכלוב, לא לשחק איתו ולהיות ברורים.
בכל מקרה כדאי למקם את הכלוב בסמוך למיטה שלכם כך הוא יכול להרגיש אתכם ולהרגע.
לגבי הצורך לקום באמצע הלילה - אל תדאגו, זה עובר אחרי כמה ימים.
לגבי ייללות צריך ללמוד מתי הן מעידות על הצורך להתפנות ומתי הן סתם ייללות פינוק, אל תשכתו שהגור מגיע אליכם אחרי שלילה קודם הוא עוד ישן עם יתר האחים שלו ופתאום הכל חדש לו.
אם אתם רואים שהוא מיילל יותר מידי ייללות פינוק תתעלמו ממנו ואפילו תגערו בו, אחרי כמה ימים זה אמור להפסק.
הייללה הכי אופיינית לפינוק היא האחרונה לפני שהוא מוותר והולך לישון - אחת כזו שכמעט אפשר לשמוע בה "פעם אחרונה שאני נותן לכם לנעול אותי פה, חכו חכו מחר, חצי בית אני הולך לאכול לכם!!" ..

בבית של ההורים
מה עושים כשהוא והכלב של ההורים לא מסתדרים?
- הפרדת כוחות כל כמה זמן. לסגור כל אחת בחדר אחר או באזורים שהם לא יכולים להגיע זה לזה. זה מאפשר להם להרגע קצת.
- לקשור את הגור ולעבוד איתו קצת על משמעת.
- לחלק עצמות - עובד עם חלק מהכלבים לזמן מוגבל. כל אחת מתעסק בעצם שלו לאיזה חצי שעה, כשאחת העצמות נגמרת - מתחיל מאבק חדש....
- לשחק איתם בטירוף, להוציא לריצה ביחד, העיקר לעייף אותם ממש כדי שירגעו.
- להרעיף חיבה על הכלב הבוגר, ובמקביל להשתדל לא לתת יותר מידי תשומת לב ופינוקים לגור החדש.
- להבהיר את הגבולות- כשהכלב הבוגר נוהם על הגור קודם מבהירים שאסור ואחר כך מונעים תשומת לב (הולכים מהמקום / לא מתייחסים אליו...).

טפילים
טבעי שעל הגור שלכם יופיעו מידי פעם קרציות או פרעושים. כדי לנסות למנוע מראש את ההופעה שלהם צריך להשתמש בתכשירים המסופקים על ידי המרכז:
קולר נגד קרציות - רק מגיל חמישה חודשים (או ממשקל מינימלי מסוים).
אמפולת נוזל נגד פרעושים - מינון בהתאם לגודל הכלב, מפוזרת בעורף של הכלב ומומלץ מאוד להסיר את הקולר לפני כדי שהחומר המסריח לא ייספג בו. בכל מקרה אין להשתמש ביותר מאמפולה אחת לחודש - חודש וחצי.
שתי נקודות בגוף שבדרך כלל ניתן לדעת בהן מה מצב "אירוח הטפילים" על הכלב שלכם הן:
1.בין האצבעות ברגליים - שם הקרציות מוגנות מגירודים וניסיונות ההסרה של הכלב.
2.הבטן התחתונה - שם באזור העור החשוף משיערות, קל לפרעושים לבצע את זממם.

בריאות
- כן הם נוחרים - זה בסדר.
- כן הם רועדים מתוך שינה - גם זה בסדר.
מה עושים כשהוא משלשל?
בדרך כלל זה כי הוא אכל משהו בלי ששמתם לב.
כל עוד זה בלי דם - רוב הסיכויים שבארוחה הבאה זה יעבור, אפשר גם לתת אורז (שבושל בלי מלח ותבלינים) במקום ארוחה אחת.
אם מעורב שם גם דם - תקפצו לווטרינר.
איך מזהים ומטפלים בדלקת עניים?
דלקת עניים היא מצב בו קיימות הפרשות מוגברות מאחת העניים או שתיהן.
טיפול ראשוני לדלקת עניים הוא לשים כל כמה שעות תמצית תה - מעט מים (פחות מחצי כוס) עם תיון רגיל לגמרי (לא תה ירוק או חליטת צמחים) שיצא ממש כהה, קצת צמר גפן וללטף את איזור העין.
אם זה לא עוזר, אפשר לדבר עם אורנה/אלי או לקפוץ לווטרינר ולקבל משחת עיניים אנטיביוטית (סינטומיצין) - צריכה להשפיע תוך יום.
בכל מקרה תדעו שדלקת עיניים מאוד מדבקת - לא רק בין כלבים אלא גם לבני אדם - אז אחרי כל טיפול תקפידו לשטוף ידיים היטב.
איך מזהים ומטפלים בדלקת אוזניים?
דלקת אוזניים היא מצב בו רואים לכלוך רב (מופרש) בתוך אחת האוזניים או שתיהן .
טיפול- לקחת מאורנה/אלי מיכל של טיפות אוזניים (סורלן), לנקות מעט בעזרת צמר גפן לח ולטפטף שלוש טיפות אל תוך האוזן (בלי לדחוף את המשפך פנימה) פעמיים ביום ואח"כ מסאז' מסביב לאוזן כדי להזרים את החומר פנימה, ככה במשך שבוע.
שעלת המכלאות
מצב בו הגור משתעל ומשתנק באופן קשה ולפעמים אפילו נחנק תוך כדי.
לרוב המחלה עוברת מעצמה ללא התערבות וטרינרית אך אם אתם רואים שהמצב מחמיר ומצטרפות גם הקאות - תקפצו לווטרינר ותקבלו טיפול אנטיביוטי.
שעלת המכלאות מאוד מדבקת בין כלבים (אך לא לבני אדם), זיהיתם שהכלב שלכם נדבק? אל תביאו אותו למפגשים ואל תתנו לו לבוא במגע עם כלבים אחרים (זכור לי מקרה שכמעט חצי מהגורים פה בב"ש היו חולים יחד - חבל...)
דמודקס
אחת ממחלת העור היותר מכוערות, לרוב באזור הפנים.
מתחילה כקרחת קטנה שנראת כמו כוייה ולאט לאט מתפשטת על הפנים. הטפיל נמצא על רוב הכלבים שמקבלים אותם מהאם בעת ההנקה אך רובם חסינים להם, אלו שלא מפתחים את הקרחת האמורה.
לרוב דמודקס מזוהה תחילה כפטרייה ותתבקשו למרוח להם אגיסטן שבועיים. אם אתם רואים שאין תוצאות ולהיפך, הקרחת כגלה, אל תתזניחו.
דמודקס יכול להיות מאובחן באופן וודאי רק אצל ווטרינר והטיפול שלו הוא בעצם אותו חיסון של תולעת הפארק רק במינון ובתיזמון גבוהים (כך שאם הווטרינר מאשר שמדובר בדמודקס אתם יכולים לקחת ממנו את המינון והתזמון של החיסונים ולקבל אותם מאנשי המרכז ובכך לחסוך להם כסף).
חיסונים?
פרט לכלבת, את כל החיסונים נותנים אנשי המרכז אצלכם בבית, הם גם דואגים לתזמון ולתעוד אך חשוב שתעקבו ותעדכנו גם בתיק שאצלכם.
כלבת - נותנים אצל ווטרינר מורשה,
שימו לב שלכלב רגיל מוחדר גם שבב בעת חיסון הכלבת - הגור שלכם כבר נושא שבב והווטרינר מחוייב לקרוא אותו לפני החיסון.
לגבי התשלום: לחלק לא לקחו אגרה והם שילמו על החיסון 80 ש"ח לווטרינר (נכון לשנת 2009).לנו (סאני וסימבה) לקחו גם אגרה בסך 125 ש"ח - במזומן בלבד! (למרות שהיינו שני גורים יחד ואמרנו שהם גוריי נחייה)

איפה זה הווטרינר?
בבאר שבע:

מרפאת ברנע.
נמצאת במשעול גירית 2 טל' 08-6421848
קו 9 מתחנה מרכזית, אם אתם נוסעים יותר משני אנשים - יותר כלכלי ונוח מונית, יש גם תחנה מוניות ממש ליד.
חשוב לקבוע תור מראש.

בירושלים:

מה עושים עם קבלות על טיפול רפואי?
מצלמים ואת המקור שולחים למרכז ישראלי לכלבי נחייה
בית עובד 76800
או שפשוט נותנים לאורנה/אלי

"על בנים ועל בנות"
סירוס
הזכרים מבין הגורים יסורסו בגיל 5 חודשים.
הסירוס נערך במרכז ואורך כמה שעות, ההשגחה לפני ואחרי הניתוח עשויות לקחת יחד פחות או יותר שבועיים.
כשהגור חוזר שגרת הצרכים שלו לפעמים נפגעת ויכול להיות שהוא יפספס כמה פעמים - זה נורמלי, ייקח לו כמה ימים לחזור לעצמו.
אחת הסיבות לסירוס הזכרים בגיל כל כך צעיר הוא הרצון של המרכז לטשטש לגורים את ההתנהגות ה"זכרית" (הרמת רגל וסימון טריטוריה) לפני שהיא מתקבעת להם לתמיד...

ייחום
הגיל הממוצע לייחום ראשון לגורות נע בין חצי שנה לשנה וחודשיים.
בימים הראשונים של הייחום ניתן להבחין בשינוי בהתנהגות של הגורה, היא עסוקה בעצמה ומתלקקת, הבושת (פתח הנרתיק) מתנפחת ומאדימה בגלל הצטברות דם באזור ומתחילה הפרשה דמית (הכלבה מלקקת אותה).
הייחום נמשך בין שבועיים לשלושה ובתקופה הזו הגורה (שכבר הופכת לכלבה...) נמצאת בפנסיון שבמרכז כדי למנוע זיווג אפשרי.
מאוד לא ממולץ (!!!) להשאיר את הגורה אצלכם בזמן הייחום, פרט לכתמי הדם הרבים שיש לנקות, היא תמשוך כל כלב משוחרר שיש באיזור וכל יציאה לצרכים תהפוך למשימה.

עיקור
את הניתוח עוברות הגורות שחוזרות למרכז בשבועות הראשונים שלהן שם לרוב לפני תחילת הקורס.

יצירת קשר עם המרכז:
טלפון: 08-9408213, 08-9403341
אתר אינטרנט : http://www.he.israelguidedog.org
מייל: info@igdcb.org
אורנה - orna@igdcb.org
אלי - eli@igdcb.org

ההודעה נערכה על ידי nahum: 18/02/2011 - 00:54
סיבת העריכה: עדכונים, עדכונים, עדכונים..

ההודעה נערכה על ידי woff: 06/10/2011, 10:55
סיבת העריכה: הפרטים הוכללו מעבר לאב"ג, וצוינו המקומות בהם הדבר נוגע לאב"ג. woff

ההודעה נערכה על ידי woff: 06/10/2011 - 12:02
עדכונים, עדכונים, עדכונים....

כשיצאתי למסע היא קשרה לי צמיד סביב פרק כף היד
הוא היה עלי שנים עד שנקרע לי ואבד
אם תראה אותה תגיד לה אני זוכר כמעט הכול
המוסיקה בדיונות הצהוב והכחול
את הציור שהיא ציירה לי אני שומר עוד על הקיר
כוכב לבן יהלום אבן ספיר.

אבן ספיר - אהוד בנאי

-------------------------------------------------------------------------
תמונה מצורפת
הגלרייה של סאני
תמונה מצורפתתמונה מצורפת
"שעות ארוכות של בטלה, חוסר מעש, ובהייה בתקרה, דרושות לכל אדם יצירתי, כדי שיוכל לפתח רעיונות" - א.ק.

#2 קקטוס

קקטוס

Ghost in the Machine

• גנרלים בדימוס
  • 32885 הודעות:

פורסם 15/07/2008 - 03:15

תותח על!!! כל הכבוד על ההשקעה!!! אני יכולה לנעוץ את זה אבל אני לא נוטה להתערב למנהלים בפורומים שלהם :)
מתקשים בקורסים מבוא לכלכלה א' או מבוא לכלכלה ב'? דברו איתי.

תמונה מצורפת

.Procrastinate now, don't put it off

מסתובבת פה כמו איזה נסיכה מורמת מעם, חושבת שאת יותר טובה מכולם.

#3 lemmings

lemmings

"אם אין משהו חכם להגיד עדיף לשתוק" כן. בטח! (@;

• רשומים+
  • 2738 הודעות:

פורסם 15/07/2008 - 11:30

כל הכבוד לך, שירשור מתומצת ומצויין.

אני חוזרת על בקשתך, אנשים, אנא אל תוסיפו תמונות והערות שלא קשורות לשירשור עצמו. הן תמחקנה.

ננעץ.
תמונה מצורפת
Where there's a ying there's a yang

כמה בלונדינית בברונטית אחת??? (בלונדיניות טבעיות - no offence)

"...יש לי חולשה לרקדנים, גם אני רוקדת את הריקוד שלי.
יש לי חולשה לרקדנים, האדמה תחתיי רועדת, רוצה אותו רק בשבילי..."

lemmings lemmings what the fuck is lemmings? (עיין ערך "נמלה מגרגרת" )

Lemmings the game!!!!

דרושה: דירה בת"א. החל מ2 חדרים, מינימום 65 מטר מרובע, מטבח גדול (או לפחות בינוני) ומזגן, עדיפות למרכז ת"א. מיועד לזוג
מישהו מכיר חיה כזאת?

#4 saghyhoc

saghyhoc

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 238 הודעות:

פורסם 16/08/2008 - 21:04

הי
אני מתאר לעצמי שכל החסרונות והבעיות מתגמדות לעומת ההנאה והסיפוק.
אבל בכל זאת הייתי מעוניין לשמוע על הבעיות והחסרונות.
אני לא מתכוון לבעיות כלליות בגידול כלבים אלא ספציפית בכלבי הנחייה.

דוגמאות:
-השילוב באונ'
-מהמכרז אמרו לי שאסור להשאיר את הכלב לבד יות מ 6 שעות
-חלק מהאנשים אמרו לי שלא כל הכלבים מסתדרים בהרצאות.

אשמח לקבל התחייסות לדוגמאות ואף לשמוע דברים נוספים.
בעז

הנסיך הקטן גירסת החמישייה הקאמרית:
"אתה מדבר ממש כמו המבוגרים"
"תגיד לי ילד, אתה דפקט?!"

#5 ~קוצי~

~קוצי~

לא קוּצ'י ולא קוֹצי, זה קוּצִי!! תודה :)

• רשומים+
  • 5405 הודעות:

פורסם 16/08/2008 - 23:17

הי
אני מתאר לעצמי שכל החסרונות והבעיות מתגמדות לעומת ההנאה והסיפוק.
אבל בכל זאת הייתי מעוניין לשמוע על הבעיות והחסרונות.
אני לא מתכוון לבעיות כלליות בגידול כלבים אלא ספציפית בכלבי הנחייה.

דוגמאות:
-השילוב באונ'
-מהמכרז אמרו לי שאסור להשאיר את הכלב לבד יות מ 6 שעות
-חלק מהאנשים אמרו לי שלא כל הכלבים מסתדרים בהרצאות.

אשמח לקבל התחייסות לדוגמאות ואף לשמוע דברים נוספים.

אתה יכול לקרוא על רוב הבעיות פה, בין השאר הוזכרו פה:
קשיים לפעמים בתחבורה ציבורית ובמקומות ציבוריים שלא מוכנים להכניס את הגורים,
לפעמים יש בעיות כשנוסעים איתם להורים (אצלנו בבית זה כבר נהיה מטורף, שלוש כלבות צעירות שלא מפסיקות להשתולל מתחת לרגליים של כולם סופ"ש שלם),
באופן כללי, זה קצת מגביל להסתובב כל היום עם גור תלוי לך מהזרוע, בתקופה שמולי היתה מיוחמת או בדוגי-סיטר אצל חברים הרגשתי את ההקלה של שתי ידיים פנויות, פתאום סידורים וכאלה הופכים פשוטים ומהירים יותר.
אנשים לא עוזבים אותך בשקט, ברגע שיש לך כלב על רצועה ועוד כזה עם ווסט וייעוד, לפעמים אנשים מרגישים חופשי מדי לדבר איתך, גם כשאתה מנסה לישון ברכבת או לדבר בנייד, או מאחר לשיעור.
אי אפשר להבריז מהרצאות, מרצים זוכרים אותך בגלל הגור.
נגה/מאיר אריאל

נגה היא לצידי ישנה
מי זה עכשיו בעדנה
מפשק את שפתיה
מי עושה לי טובות

נגה טוב לה עכשיו לצידי
מישהו שם בידי
יד אחת מידיה
מי עושה לי טובות

נגה אני רוצה
לראות לך את החלום
נגה לראות את זה אשר
משכין בך שלום
לומר לו תודה.

נגה כמה קשה לה לחיות
פעם רצתה להיות
בת מאה ליומיים
להיות נבונה.

#6 אורח - Guest_ליאת_*

אורח - Guest_ליאת_*
  • אורחים

פורסם 22/08/2008 - 01:00

נוספו תמונות וסרטים של zara ונפאל :-)

http://picasaweb.goo...albagola/Zara02

וואו רואים שהכלבה ממש מאושרת בבית שלכם...

יש לי שאלה אם אפשר?
אני יודעת שלהורים זה קשה ממש להיפרד מהכלב אבל אתם יודעים שזה לטובה ואתם עשיתם את זה ועזרתם בעצם לעיוור לקבל זוג עיניים.
אבל איך הכלבים מקבלים את זה ש"נטשתם" אותם? הם כועסים עליכם כשאתם הולכם לבקר אותם?

ליאת שממש רוצה לאמץ כלב נחייה אבל ממש מפחדת מזה...

#7 ~קוצי~

~קוצי~

לא קוּצ'י ולא קוֹצי, זה קוּצִי!! תודה :)

• רשומים+
  • 5405 הודעות:

פורסם 22/08/2008 - 21:19

יש לי שאלה אם אפשר?
אני יודעת שלהורים זה קשה ממש להיפרד מהכלב אבל אתם יודעים שזה לטובה ואתם עשיתם את זה ועזרתם בעצם לעיוור לקבל זוג עיניים.
אבל איך הכלבים מקבלים את זה ש"נטשתם" אותם? הם כועסים עליכם כשאתם הולכם לבקר אותם?

ליאת שממש רוצה לאמץ כלב נחייה אבל ממש מפחדת מזה...

כבר ענו על זה.
בעיקרון הכלבים נרגשים לפגוש אותנו, אבל לא יוצאים מגדרם. הם עם גורים אחרים כל הזמן ונראה שטוב להם ביחד.
כשבאתי לפגוש גורה שגידלתי בסוף האימון, לא היה נראה שהיא זוכרת אותי בכלל.
נגה/מאיר אריאל

נגה היא לצידי ישנה
מי זה עכשיו בעדנה
מפשק את שפתיה
מי עושה לי טובות

נגה טוב לה עכשיו לצידי
מישהו שם בידי
יד אחת מידיה
מי עושה לי טובות

נגה אני רוצה
לראות לך את החלום
נגה לראות את זה אשר
משכין בך שלום
לומר לו תודה.

נגה כמה קשה לה לחיות
פעם רצתה להיות
בת מאה ליומיים
להיות נבונה.

#8 ortalgl

ortalgl

• רשומים
  • 294 הודעות:

פורסם 26/08/2008 - 10:32

אירוח - יו"ר המרכז הישראלי לכלבי נחיה לעיוורים
מצרפת קישור לפורום כלשהו, שבו חברי הפורום שאלו את אריק שורץ, המשמש כיו"ר המרכז הישראלי לכלבי נחיה לעיוורים, את כל השאלות האפשריות כמעט..
נותן המון מידע למי שמעוניין להצטרף למשפחות האומנות...

http://www.agenda.co...75/forum/32438/

#9 אורח - sntq

אורח - sntq
  • אורחים

פורסם 06/09/2008 - 22:35

שרשור שאלות ותשובות בנושא כלבי נחיה בפורום כלבים בתפוז:

http://www.tapuz.co....msgid=121283027

מוזמנים להגיב ולספר חוויות על הכלבים שלכם...

#10 Mrs. Smith

Mrs. Smith

מה בנוגע?

• מנהלי פורום
  • 5869 הודעות:

פורסם 31/10/2008 - 02:16

ובתכל'ס,
איך מתמודדים אח"כ עם העזיבה?
הרי שבסופו של דבר יש כאן 'מטרה' מסויימת :unsure:

ונגיד והכלב לא נמצא 'מתאים' בסופו של עניין,
קיימת האפשרות להשאיר אותו, right? :)

הפורום הכי צבעוני ברשת - ללהטבים, מתלבטים ותומכים

When life gives you lemonade, make lemons. Life will be all, like, 'WHAAAT?!'

#11 מילקי 4

מילקי 4

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 326 הודעות:

פורסם 01/11/2008 - 13:26

ובתכל'ס,
איך מתמודדים אח"כ עם העזיבה?
הרי שבסופו של דבר יש כאן 'מטרה' מסויימת :unsure:

ונגיד והכלב לא נמצא 'מתאים' בסופו של עניין,
קיימת האפשרות להשאיר אותו, right? :)

כאתה עוזב אותם במרכז (aka הפרידה) זה קשה ואח"כ מאוד מתגעגעים ולא מבינים מה קורה
אתה קם בבוקר - אין את מי להוריד, יד שמאל שלך ריקה ויכולה לעשות כל מיני דברים
אחרי ששנה היא תפסה רצועה 24 שעות ביממה
וכן אם הם נופלים מהאילוף- המרכז פונה קודם כל למשפחה האומנת שגידלה את הכלב ורק אם הם לא רוצים,
מה שלא קורה ברוב המקרים, הם מפנים את הפנייה לאנשים אחרים
העולם מצחיק אז צוחקים!!!

#12 אבא של zara

אבא של zara

• רשומים
  • 160 הודעות:

פורסם 15/12/2008 - 22:48

שלום לכולם
היום זרה השתינה בפעם השניה על המיטה שלנו.
גם לפני חודש זה קרה.
אין לנו מושג מתי היא מתגנבת למיטה.
מישהו יודע האם יש לזה סיבה הגיונית?
ובכלל , יש עוד כלבים שעושים צרכים במיטות של הבעלים שלהם?

דברו אלי

#13 yael@shubert

yael@shubert

משתמש טרי

• רשומים
  • 19 הודעות:

פורסם 15/12/2008 - 23:03

שלום לכולם
היום זרה השתינה בפעם השניה על המיטה שלנו.
גם לפני חודש זה קרה.
אין לנו מושג מתי היא מתגנבת למיטה.
מישהו יודע האם יש לזה סיבה הגיונית?
ובכלל , יש עוד כלבים שעושים צרכים במיטות של הבעלים שלהם?

דברו אלי

הי
היתה תקופה ששוברט עשה את זה כל פעם אחרי שהשראתי אותו לבד בבית
זה נראה לי הדרך שלו להראות שהוא כועס אומשהו
למרות שאורנה אמרה שזה מתוך בלבול
בכל מקרה הוא הפסיק עם זה

#14 edank

edank

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 310 הודעות:

פורסם 15/12/2008 - 23:19

לגבי השתנה של כלבים בחדרים בכלל שמעתי טענה הפוכה, שזה בעצם נובע מהכנעה של הכלב, בכך שהוא משתין ב"טריטוריה" שלך, הוא מודיע על כך. נחמד מאוד בתאוריה, קצת מעצבן כשזה באמת קורה. אני אציין שקאיה השתינה לי בחדר באותו יום שנכנסתי לדירה, ולא קרה מאז. עם ג'יני זה גם קרה פעם כשהיתה גורה בת 3-4 חודשים.

למרות שלכעוס זה בעיה, אם זאת באמת הדרך שלהם להראות הכנעה, אבל זה באמת עובר, רק מוזר לי שהיא עושה את עכשיו בגיל מאוחר יחסית.

לפי דעתי, אם אתה תופס אותה, תראה לה שזה לא בסדר, ואני מאמין שזה יעבור.

#15 אבא של zara

אבא של zara

• רשומים
  • 160 הודעות:

פורסם 19/12/2008 - 10:23

תאוריית הכועסת יותר מתאימה למקרה שלנו נראה לי.

טוב..נצטרך לא להכעיס אותה יותר :-)

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים