מעבר לתוכן

תמונה

פרשת השבוע

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 דורימת

דורימת

לי די נחמד לי דווקא די נעים לשיר באוזנכם את השירים הכי פרועים

• רשומים+
  • 4401 הודעות:

פורסם 16/02/2007 - 21:18

בין אם אתם חילוניים גמורים או חרדים התנ"ך הינו ספר שהשפיע ומשפיעה על כולנו. בין אם אתם רואים בו את דיברי האלוהים,מסמך היסטורי,או ספר דרמה אי אפשר להמעיט בחשיבותו הרי הוא אחד הטקסטים העתיקים בעולם. הוא תחילת מורשת העם היהודי ומסמך חשוב לכל האנושות.

בשרשור הזה אשתדל להביא פרק אחד מידי פעם ולכתוב את איך שאני רואה אותו ואת מה שהוא אומר אתם מוזמנים להביא את הניתוחים שלכם לקטעים.
אל תביאו דיברי רבנים או אנטישמים למינהם בתור פירוש קיראו את הקטע והביעו את דעתכם.

אני אומנם יעזר באתר הבא:
http://www.mechon-ma...g/i/t/a0101.htm

שנותן פירושים למילים קשות והפירושים האלה יכולים להיות מוטעים ומכוונים ע"י מי שניתח את הטקסט.אך זה המינימום של פירוש שיעזור לי לפחות.

אני עדיין מתלבט אם להביא קטעים שנראים לי יותר מעניינים או להביא אותם בסדר כרונולוגי אך הנטייה היא האפשרות השנייה.
הקריקטורות שלי

"השעה לא תבוא עד שילחמו המוסלמים ביהודים ויהרגו בהם עד כדי כך שכאשר יסתתר יהודי מאחורי עץ או אבן יאומרו אלו מסלמי,עבד האל,ישמאחרי יהודי בואו והרגהו."

"הנביא" מוחמד

נואשון תעשה לי סלומון

גם אני עם נננואשון

תמונה מצורפת
דרקולאללה ציפור קטנה לחשה לי על הסיבות להיותך אנטיפט. :)

#2 דורימת

דורימת

• רשומים+
  • 4401 הודעות:

פורסם 16/02/2007 - 22:56

ברשית פרק א'
http://www.mechon-ma...g/i/t/t0101.htm

פסוק א'-ג:בפסוקים האלה יש אבחנה מעניינת ויפה שחושך הוא למעשה חוסר באור.

פסוק ד':כאן יש היתייחסות לאופן הבריאה שאיך שאני רואה את זה ע"י ניסוי וטעיה כלומר כתוב"וַיַּרְא אֱלֹהִים אֶת-הָאוֹר, כִּי-טוֹב; וַיַּבְדֵּל אֱלֹהִים, בֵּין הָאוֹר וּבֵין הַחֹשֶׁךְ." כלומר רק אחרי שהוא ברא את האור הוא ראה שטוב הדבר.

פסוק ה':כאן נאמר שהיום מתחיל למעשה בערב ולא בבוקר כמו סדר יומו של האדם.

פסוק י"ד: רק כאן עושה רושם שה' עושה את הזמן המוכר לנו.

פסוק כ"א:כאן נאמר התנינים הגדולים. למה צריך להזכיר את ממידי התנינים??

כ"ד-כ"ה: עושה רושם שכאן ה' מחלק את הבריאות שלו לתתי בריאות בדמות מינים.

כ"ו-ל כאן נאמר שמצד אחד האדם ירדה בכל החיות אך מצד שני נאמר שגם האדם וגם החיות יוכלו צמחים.

זהו אלה אבחנותי לפרק זה יכול להיות שהן לא כאלה עמוקות אבל אלה הן. אתם מוזמנים להוסיף להעיר או להאיר.
הקריקטורות שלי

"השעה לא תבוא עד שילחמו המוסלמים ביהודים ויהרגו בהם עד כדי כך שכאשר יסתתר יהודי מאחורי עץ או אבן יאומרו אלו מסלמי,עבד האל,ישמאחרי יהודי בואו והרגהו."

"הנביא" מוחמד

נואשון תעשה לי סלומון

גם אני עם נננואשון

תמונה מצורפת

#3 זיו

זיו

משתדל

• רשומים+
  • 11586 הודעות:

פורסם 18/02/2007 - 03:43

פרשת השבוע היתה "משפטים". בדיוק בשביל הדיונים כאן. משפטים אלו המצוות שאפשר להבין בשכל את סיבתן, ואקטואלי במיוחד היה העיניין של גנב שנהרג. (כמו מקרה שי דרומי)
תקינות פוליטית היא מפלטו של סתום המוח.

#4 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 18/02/2007 - 03:58

אתם שומטים מתחת לרגליכם כל לגיטימציה להתנגד למוסלמים.
אין לכם זכות מוסרית להתלונן על מוסלמים.

I want philosophically educated people: those who understand ideas, care about ideas, and spread the right ideas. That’s how
my philosophy will spread, just as philosophy has throughout all history: by means of people who understand and teach it to others

Ayn Rand, 1981 --

#5 דורימת

דורימת

• רשומים+
  • 4401 הודעות:

פורסם 18/02/2007 - 04:24

פרשת השבוע היתה "משפטים". בדיוק בשביל הדיונים כאן. משפטים אלו המצוות שאפשר להבין בשכל את סיבתן, ואקטואלי במיוחד היה העיניין של גנב שנהרג. (כמו מקרה שי דרומי)

אנני מביא את הקטאים באופן המסורתי שלהם אני רוצה לקרוא ולהבין את התנ"ך מכל הסיבות שכתבתי למעלה ועוד כמה. למשל להבין, לדעת מה מניעה אנשים רבים בארץ ובעולם לדעת מה נאמר בטקסט הזה, לדעת מאיפה אני בא, ועוד ועוד.
לכן אין משמעות לסדר הדתי שבו קוריאם את הפרשות.

השם הוא השם הכי טוב שחשבתי עליו בזמנו.
הקריקטורות שלי

"הנביא" מוחמד

נואשון תעשה לי סלומון

גם אני עם נננואשון

תמונה מצורפת

#6 דורימת

דורימת

• רשומים+
  • 4401 הודעות:

פורסם 18/02/2007 - 04:27

למה? מה ההבדל בין ניתוח של קפקא לניתוח של התנ"ך? אם אנתח את קפקא גם אאבד את הזכות המוסרית לבקר את המוסלמים?(לא שאני משווה בין קפקא לתנ"ך)
(
ראה ההודעה הראשונה.לא קארתי את הספר של ראנד בקשר לאומנות אך אני יודע שהיא אינה מבטלת את מקומה בעולם.
הקריקטורות שלי

"הנביא" מוחמד

נואשון תעשה לי סלומון

גם אני עם נננואשון

תמונה מצורפת

#7 זיו

זיו

משתדל

• רשומים+
  • 11586 הודעות:

פורסם 18/02/2007 - 05:28

לא הבנתי למה. עבור שני המשפטים.
גם אני עדיין לא הבנתי מהו המוסר בעיינך, ככה שזה פוסט חסר משמעות קונקרטית.

#8 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 18/02/2007 - 20:31

אפשר את הסיפור וההקבלה? או שדורי יעשה את זה, בכ"ז שירשור שלו...
זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

#9 edoson

edoson

כסף

• רשומים+
  • 3469 הודעות:

פורסם 18/02/2007 - 21:14

[url="http://www.mechon-mamre.org/i/t/t0101.htm"]http://www.mechon-ma...g/i/t/t0101.htm[/url]

[quote]פסוק א'-ג:בפסוקים האלה יש אבחנה מעניינת ויפה שחושך הוא למעשה חוסר באור.[/quote]גאונות ממש.

[quote]פסוק ד':כאן יש היתייחסות לאופן הבריאה שאיך שאני רואה את זה ע"י ניסוי וטעיה כלומר כתוב"וַיַּרְא אֱלֹהִים אֶת-הָאוֹר, כִּי-טוֹב; וַיַּבְדֵּל אֱלֹהִים, בֵּין הָאוֹר וּבֵין הַחֹשֶׁךְ." כלומר רק אחרי שהוא ברא את האור הוא ראה שטוב הדבר.[/quote]
ו-?

[quote]פסוק ה':כאן נאמר שהיום מתחיל למעשה בערב ולא בבוקר כמו סדר יומו של האדם.[/quote]היום מתחיל דדוקא ב-18:23.

[quote]פסוק י"ד: רק כאן עושה רושם שה' עושה את הזמן המוכר לנו.[/quote]
משעמם...

[quote]פסוק כ"א:כאן נאמר התנינים הגדולים. למה צריך להזכיר את ממידי התנינים??[/quote]אחרי כל הפסוקים שרשמת למעלה, אתה עדיין מחפש הגיון?

[quote]כ"ד-כ"ה: עושה רושם שכאן ה' מחלק את הבריאות שלו לתתי בריאות בדמות מינים.[/quote]
בירוקרטיה. משעמם.

[quote]כ"ו-ל כאן נאמר שמצד אחד האדם ירדה בכל החיות אך מצד שני נאמר שגם האדם וגם החיות יוכלו צמחים.[/quote]לא הבנתי איך צד אחד קשור לצד שני.

[quote]זהו אלה אבחנותי לפרק זה יכול להיות שהן לא כאלה עמוקות אבל אלה הן. אתם מוזמנים להוסיף להעיר או להאיר.[/quote]

אבחנה: מצ'עמם. ממש פרשת והצ'תעממות.
[/quote]
.Emancipate your self from mental slavery, none but ourselves, can free our mind. Marcus Garvey

אהוב את אפלטון, אהוב את אריסטו, אבל את האמת אהוב יותר מכל. (תרגום חופשי לניוטון)

#10 דורימת

דורימת

• רשומים+
  • 4401 הודעות:

פורסם 18/02/2007 - 22:51

http://www.mechon-ma...g/i/t/t0101.htm

גאונות ממש.
.

בתק' המועורכת בה זה נכתב, כשאנשים יחסו לחושך תכונות ואישיות זו הבחנה יפה.
הקריקטורות שלי

"הנביא" מוחמד

נואשון תעשה לי סלומון

גם אני עם נננואשון

תמונה מצורפת

#11 זיו

זיו

משתדל

• רשומים+
  • 11586 הודעות:

פורסם 19/02/2007 - 09:51

אפשר את הסיפור וההקבלה? או שדורי יעשה את זה, בכ"ז שירשור שלו...

מתוך: http://kodesh.snunit...l/i/t/t0222.htm
א אִם-בַּמַּחְתֶּרֶת יִמָּצֵא הַגַּנָּב, וְהֻכָּה וָמֵת--אֵין לוֹ, דָּמִים. ב אִם-זָרְחָה הַשֶּׁמֶשׁ עָלָיו, דָּמִים לוֹ: שַׁלֵּם יְשַׁלֵּם--אִם-אֵין לוֹ, וְנִמְכַּר בִּגְנֵבָתוֹ. ג אִם-הִמָּצֵא תִמָּצֵא בְיָדוֹ הַגְּנֵבָה, מִשּׁוֹר עַד-חֲמוֹר עַד-שֶׂה--חַיִּים: שְׁנַיִם, יְשַׁלֵּם. {ס}

בקיראת התורה בשבת קראתי אותה מחוברת של חב"ד, שם יש אחרי כל פסוק בעייתי כמה מילים שמפרשות אותו. אז אחרי הפסוק הזה היה הסבר מאיפה מגיע הציווי הזה, וזה היה הסבר קצר וקולע שמאוד רלוונטי לפרשת שי דרומי.
באתר של חב"ד http://www.chabad.or...ticles/Item.asp יש את זה: " אדם התופס גנב בשעת מעשה ומחשש לחייו הוא מקדים ופוגע בו למוות, אלא חל עליו דין של רוצח."
לא רק שאין הסבר לציווי, לאור הדברים של הרבי שלהם (שקראתי בחוברת) יש כאן גם טעות דפוס...
לא חל עליו דין של רוצח.

#12 זיו

זיו

משתדל

• רשומים+
  • 11586 הודעות:

פורסם 19/02/2007 - 09:57

אבחנה: מצ'עמם. ממש פרשת והצ'תעממות

אף אחד לא הכריח אותך לקרוא את זה. מה גם שאתה מבזה בעיקר את עצמך.

#13 דורימת

דורימת

• רשומים+
  • 4401 הודעות:

פורסם 13/12/2008 - 19:33

פרשת וישלח.

תסמונת שטוקהולם,רגשות אשם,ותחבולות דיפלומטיות

הפרשה מתחלקת ל4. בחלק הראשון חוזר יעקב לארץ ישראל(כנען) אך פוחד שמע אחיו (עישיו)שומר לו טינה למרות זה שהוא שולח לו מתנות רבות הוא עדיין מפחד. אלוהים אשר רוצה לטפח את כשורי המנהיגות שלו שולח מלאך להאבק בו מחד,ועוזר ליעקוב לא להפסיד מאידך. כשיעקוב מתקרב ממש להרג המלאך המלאך נאלץ להשתמש בטריק מלוכלך כדי להיחלץ ואז הם מדברים.

למרות זאת יעקוקוב עדיין פוחד מעישיו גם כאשר הם נפגשים ומתברר שעישיו שכח וסלח יעקוב מרגיש רגשות אשם והולך ממנו ולא נענה להזמנתו.

בחלק השני,מסופר על דינה אשר יוצאת לחפש חברות כמו כל נערה שכם בן חמור אשר רואה אותה אונס אותה אונס ברוטאלי שובה אותה ואף רוצה להתחתן איתה.

הוא שולח את אביו לבקש את ידה מיעקוב אך כאשר בני יעקוב שומעים על האונס הם חוטפים את הג'ננה ודורשים שכל גברי העיר שכם יעברו מילה ורק אז הם יסכימו.

שחם וחמור מסכימים ומתרצים(לאנשי שכם) את המהלך כמהלך שטוב לכלכלה ולמדינה. ביום השלישי אחרי הברית שמעון ולוי יוצאים לקרב באנשי שכם נוחלים ניצחון גדול ומחזירים את דינה.

שמין הכתוב נרמז שלא רצתה לבוא איתם היא נקשרה למי שאנס ועינה אותה. כמו כן היה לה את השיקול שאחרי אונס אף אחד לא ירצה אותה.

יעקוב הניחן בהתנהגות מעט גלותית נוזף בבניו על מה שעשו.(הפרשה תחזור לפני מות יעקוב בכך שיקלל את לוי ואת שמעון על כך שגרמו לביתו "צער")

בחלק השלישי עולים יעקוב ובני ביתו לבית אל (היכן שנאבק יעקוב במלאך) ומקימים מזבח. כמו כן רחל יולדת את בנימין ומתה. יעקוב קובר אותה בבית לחם(קבר שנשאר שם עד היום ומוכח ארכיאולוגים כקבר רחל המקראי.) יעקוב סובל מבדידות קשה חוזר לבית אביו בחברון ומת שם.

בחלק הרביעי המקרא אינו מזניח את עישיו ומספר גם את סיפורו ,הוא הלך להתיישב בהרי אדום והשושלת מפורטת.

*הפרשה מתקשרת באופן ישיר לסיפור העצוב על גלעד שליט ואל איך יהיה חכם לנהוג במצב בו אנו נמצאים.

http://mechon-mamre..../t/u/up0108.htm
הקריקטורות שלי

"הנביא" מוחמד

נואשון תעשה לי סלומון

גם אני עם נננואשון

תמונה מצורפת

#14 אורח - מאתייים ארבעים ושמונה.

אורח - מאתייים ארבעים ושמונה.
  • אורחים

פורסם 14/12/2008 - 00:07

אני אומנם יעזר באתר הבא:
http://www.mechon-ma...g/i/t/a0101.htm

אני ממליץ על האתר הבא:
http://kodesh.snunit.k12.il/t/t0.htm

יותר נוח לדעתי.

#15 דורימת

דורימת

• רשומים+
  • 4401 הודעות:

פורסם 14/12/2008 - 00:19

אני ממליץ על האתר הבא:
http://kodesh.snunit.k12.il/t/t0.htm

יותר נוח לדעתי.

תודה.
הקריקטורות שלי

"הנביא" מוחמד

נואשון תעשה לי סלומון

גם אני עם נננואשון

תמונה מצורפת

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים