מעבר לתוכן

חרדים

• Please log in to reply
48 replies to this topic

#31 אורח - מאתייים ארבעים ושמונה.

אורח - מאתייים ארבעים ושמונה.
  • אורחים

פורסם 12/01/2008 - 23:29

אני לא דורון אבל להבנתי הראשון זה אוסף של שטויות ופרשנויות של כמה יהודים ששיעמם להם.

אלה לא שטויות. אינך יודע כלל מה רשום שם ואתה מכנה דברים אלה בתור שטויות. למה אני לא מופתע?

לא קראתי עד הסוף אבל קראתי חלק נכבד מהיצירה שנקראת "התנ"ך" עד לפני כמה שנים בתיכון, ואפילו קיבלתי 95 בבגרות בהבנת היצירה.

:כפיים:

הממ היה את הקטע של אברהם ואז הם ירדו למצרים בגלל בצורת (או כי אחד מהם שמע קולות בראש , איך שתרצה) אחר כך עלו חזרה (שוב או שהתחשק להם לחזור הביתה כי לא התאים להם יותר או שאחד מהם שמע קולות בראש, אף אחד לא בטוח במאה אחוז שהיהודים בנו את הפירמידות במצרים... אז לך תדע, גם אם כן לא בהכרח היו קולות בראש של אף אחד)

ככה קיבלת 95? איזה מן בית ספר זה? משהו צריך לתת את הדין על כך!

ו/או אחד שמחפש תירוץ למה קורה כשאתה מת ולא מוכן להסתפק בתירוץ מותאם-אתאיסטים כמו גלגול נשמות ורוצה גן עדן+גהנום

:blink: :blink: :blink: :blink:
אתאיסט מטבע הגדרתו, דוחה את רעיון גלגול הנשמות. זוהי עוד הוכחה שאינך אתאיסט.

#32 BlindOne

BlindOne

משפט זה סגור לרגל שיפוצים

• רשומים+
  • 1712 הודעות:

פורסם 12/01/2008 - 23:49

אלה לא שטויות. אינך יודע כלל מה רשום שם ואתה מכנה דברים אלה בתור שטויות. למה אני לא מופתע?

מעניין לי את הסבתא מה רשום? שום דבר חדשני או מהפכני, זה שטויות לפחות אם לא הרבה יותר, ותאמין לי הרבה יותר, מאשר מה שכתוב בספר זה או אחר של זיגמונד פרויד.
אני בטוח שיש שם דברים מעניינים... מעניינים פחות, שנויים במחלוקת, נכונים וכו'.. אבל אין סיבה בעולם לקרוא את זה, כי זה פשוט - לא מעניין. וכמו כל ספר.. לא צריך לקרוא אותו כשהוא כזה.

:כפיים:
ככה קיבלת 95? איזה מן בית ספר זה? משהו צריך לתת את הדין על כך!

אתה רציני? בגרויות זה דבר כלל ארצי... וכן יש לא מעט פרקים שלא כלולים בכלל בחומר הלימוד, כמה מהתנ"ך אתה קראת? היה מעניין מספיק לקרוא?
אתה בכלל יודע איזה תשובות עניתי או מה רמת הידע שלי בספר המטופש הזה שאתה שופט? זה 5 יחידות תנ"ך לידע כללי (עשיתי אחרי שסיימתי תיכון בצורה אקסטרנית, בתיכון היה לי 100 על ה2 יחידות חובה) אני בספק אם אתה כחרדי קיבלת ציון טוב מזה וגם אם כן, רוב החרדים לא, אז הרי הוכחה שאני מבין את הספר הזה יותר מכם.

:blink:

:blink: :blink: :blink:
אתאיסט מטבע הגדרתו, דוחה את רעיון גלגול הנשמות. זוהי עוד הוכחה שאינך אתאיסט.

לא אמרתי שאני מאמין בזה.
ואתה טועה.
למעשה אתאיסט הוא זה שאיננו מאמין בבורא כלשהו, גלגול נשמות מבוסס על קיום דבר הנקרא "נשמה" מן איבר בלתי נראה ששומר בתוכו את ה"מהות שלך" כלומר, אתה לא נעלם, אתה האיבר המסויים הזה וכשאתה מת הוא עובר על דעת עצמו לתינוק שנולד כאיבר בלתי נראה שלו וה"מהות" שלך מאבדת את הזכרון והתכונות שלה ומקבלת חדשות כמו כל תינוק...
זה שטותי אבל זה עוזר לכל מיני אנשים להתמודד עם המציאות העגומה - כשתמות, זה נגמר.
השיטה הזאת מותאמת אתאיסטים כי היא לא קשורה באל, בשפיטה כלשהי שלו ומה לא, אלא רק באיבר בלתי נראה עם יכולת תנועה בין גופים פיזיים.... הזוי, אבל באופן משוגע לחלוטין פחות הזוי מאלוהים.

#33 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8305 הודעות:

פורסם 12/01/2008 - 23:52

ואתה טועה.
למעשה אתאיסט הוא זה שאיננו מאמין בבורא כלשהו, גלגול נשמות מבוסס על קיום דבר הנקרא "נשמה" מן איבר בלתי נראה ששומר בתוכו את ה"מהות שלך" כלומר, אתה לא נעלם, אתה האיבר המסויים הזה וכשאתה מת הוא עובר על דעת עצמו לתינוק שנולד כאיבר בלתי נראה שלו וה"מהות" שלך מאבדת את הזכרון והתכונות שלה ומקבלת חדשות כמו כל תינוק...
זה שטותי אבל זה עוזר לכל מיני אנשים להתמודד עם המציאות העגומה - כשתמות, זה נגמר.
השיטה הזאת מותאמת אתאיסטים כי היא לא קשורה באל, בשפיטה כלשהי שלו ומה לא, אלא רק באיבר בלתי נראה עם יכולת תנועה בין גופים פיזיים.... הזוי, אבל באופן משוגע לחלוטין פחות הזוי מאלוהים.

אתה אולי צודק מבחינה טכנית, זה אכן לא סותר את ההגדרה המילונית, אבל עוד לא שמעתי על אתאיסט שמאמין בעל טבעי כלשהו.

#34 אורח - מאתייים ארבעים ושמונה.

• אורחים

פורסם 13/01/2008 - 00:01

מעניין לי את הסבתא מה רשום? שום דבר חדשני או מהפכני, זה שטויות לפחות אם לא הרבה יותר, ותאמין לי הרבה יותר, מאשר מה שכתוב בספר זה או אחר של זיגמונד פרויד.
אני בטוח שיש שם דברים מעניינים... מעניינים פחות, שנויים במחלוקת, נכונים וכו'.. אבל אין סיבה בעולם לקרוא את זה, כי זה פשוט - לא מעניין. וכמו כל ספר.. לא צריך לקרוא אותו כשהוא כזה.

זה לגיטמי לא להתעניין אבל למה לכנות יצירה שלא קראת - שטויות? זה לא יפה ולא מכובד.

אתה רציני? בגרויות זה דבר כלל ארצי... וכן יש לא מעט פרקים שלא כלולים בכלל בחומר הלימוד, כמה מהתנ"ך אתה קראת? היה מעניין מספיק לקרוא?
אתה בכלל יודע איזה תשובות עניתי או מה רמת הידע שלי בספר המטופש הזה שאתה שופט? זה 5 יחידות תנ"ך לידע כללי (עשיתי אחרי שסיימתי תיכון בצורה אקסטרנית, בתיכון היה לי 100 על ה2 יחידות חובה) אני בספק אם אתה כחרדי קיבלת ציון טוב מזה וגם אם כן, רוב החרדים לא, אז הרי הוכחה שאני מבין את הספר הזה יותר מכם.

אני כחילוני עשיתי במקרה 5 יחידות תנ"ך. בשילוב עם 5 יחידות פיזיקה.
למה אתה כל הזמן מכנה אותי בתואר "חרדי" ? אני לא חרדי, לא הייתי מעולם חרדי וכנראה גם לא אהיה.
עד כדי כך אתה טובע בסטיגמות ודעות קדומות כך שכל מי שמאמין באלוהים, הוא חרדי בעיניך?

לא אמרתי שאני מאמין בזה.
ואתה טועה.

אתה בברור לא יודע מה פירוש להיות אתאיסט.
אתאיסט דוחה כל טענה שאינה מוכחת או מגובה בראיות. בכלל זה נכנסים אלוהים, גלגול נשמות וחייזירם.
אתאיסט שמאמין זה אוקסימורון. אין חיה כזו. אין שום ראיה לגלול נשמות. אתה סובר שיש כזה דבר, אתה צריך להאמין בזה ואז אתה לא אתאיסט by definition .
הרי למה אתאיסט לא מאמין בבורא כלשהו? כי אין שום ראיות אמפיריות לכך. בדיוק כמו עם גלגול נשמות.

#35 BlindOne

BlindOne

• רשומים+
  • 1712 הודעות:

פורסם 13/01/2008 - 00:13

זה לגיטמי לא להתעניין אבל למה לכנות יצירה שלא קראת - שטויות? זה לא יפה ולא מכובד.

אני כחילוני עשיתי במקרה 5 יחידות תנ"ך. בשילוב עם 5 יחידות פיזיקה.
למה אתה כל הזמן מכנה אותי בתואר "חרדי" ? אני לא חרדי, לא הייתי מעולם חרדי וכנראה גם לא אהיה.
עד כדי כך אתה טובע בסטיגמות ודעות קדומות כך שכל מי שמאמין באלוהים, הוא חרדי בעיניך?

אתה בברור לא יודע מה פירוש להיות אתאיסט.
אתאיסט דוחה כל טענה שאינה מוכחת או מגובה בראיות. בכלל זה נכנסים אלוהים, גלגול נשמות וחייזירם.
אתאיסט שמאמין זה אוקסימורון. אין חיה כזו. אין שום ראיה לגלול נשמות. אתה סובר שיש כזה דבר, אתה צריך להאמין בזה ואז אתה לא אתאיסט by definition .
הרי למה אתאיסט לא מאמין בבורא כלשהו? כי אין שום ראיות אמפיריות לכך. בדיוק כמו עם גלגול נשמות.

הפיזיקה שלך מרתקת אותי וקשורה לדיון בצורות שלא תתוארנה במילים.
ברור שאתה מאמין באלוהים ואתה לא אתאיסט אבל לא לדעת מה משמעות המילה אתאיסט ועוד לבלבל לי את השכל... הנה לך פירוש:

המונח אתאיזם (atheism) נוצר מהקידומת היוונית 'א-', שפירושה ללא או אַל; ומהמילה (שמקורה ביוונית) "תאיזם" – שפירושה אמונה באלוהות. המשמעות המילולית של המונח היא, לפיכך, "ללא אמונה באלוהות".

פירוש מילוני לכל דבר, זה המעט שאתה יכול לבדוק לפני שאתה מדבר שטויות.
אגב אתה יודע, יש צאנס לא רע בכלל שקיימים "חייזרים", זה פשוט סיכוי טוב מאוד בהתחשב בסיכוי להיווצרות חיים על כוכבים גם אם נניח שכל יצור חי ביקום בהכרח חייב להתחשב בתנאי הקיום של יצור חי על כדור הארץ, כלומר לנשום חמצן ולהזדקק למים.
אז שוב, למה לבלבל את השכל שלי? רק כדי להוכיח שאתה יכול? :אוי:
ולא אמרתי לך שאני לא מאמין בגלגול נשמות? בכל זאת לא שללתי לפני שבדקתי מה זה אומר, אבל זה לא אומר שאני לא שולל קיום של סיפור אופטימי שכזה.
אבל זה בלי קשר, אתה לא יודע בכלל אפילו פירושים של מילים אז מאיפה אני מצפה שתדע לקרוא את מה שאני כותב... לא יודע...
הרשה לי להרחיב ולומר כי אתאיסט גם יכול להגיד "אני לא שולל את קיום אלוהים כי אין לי דרך לכך" (בניגוד אלי, שלא רואה היגיון מאחורי הסיפור הזה היה ועוד לא נמאו מקרים דומים, אילו היו מקרים דומים אפילו הייתי מרחיב ועושה וטוען שככל הנראה אכן קיים, כרגע אני לא יכול להוכיח שאין אבל בהחלט לא מאמין בקיומו ובהחלט לא מסוגל למצוא היגיון מאחורי אמירה שיש כי זו תאוריה ללא בסיס כלשהו.) אלה שאינם שוללים, כלומר אומרים "אולי יש אולי אין אבל אני כרגע פשוט לא מאמין בזה, כלומר יתכן שזה נכון אבל לא שכנעתם אותי" הם אתאיסיטים גם כן, הם פשוט מצויים באתאיזם פחות חזק, הם אינם שוללים אבל הם גם אינם מאמינים בדרך, כלומר אנשים שהשתכנעו שכנראה אין אבל מציבים את התאוריה של אלוהים בכל מקרה באותה שורה עם יתר התאוריות בעוד אני מציב אותו תמיד במקום האחרון.

אה ו... התלמוד וכל ספר פרשנות בנוגע לתנ"ך הוא אוסף שטויות ותו לא, כי הוא מבוסס על התנ"ך ולכן אם אני מבין את התנ"ך, לפחות לדעתי, טוב יותר מהם, אין שום סיבה בעולם בשבילי לקרוא את השטויות שלהם ואני גם לא מצפה שהם יקראו פרשנויות שלי, זאת בסך הכל יצירה ספרותית, גם בספרות לא טרחתי להתעמק בניתוחים על ספרים ושירים, זו פשוט "הרגשה" של המחבר כלפי היצירה וההרגשה הזו משתנה אצל כל אדם בעל יכולת ניתוח.

ואתה כן חרדי תפסיק לבלבל את השכל, גם אם אתה קורא לעצמי חילוני, אתה חרדי בהכחשה (ההבדל בין חרדי לדתי, בלי קשר לזה שבכל דת קוראים לחרדי בשם שונה, הוא שדתי רגיל מקבל את המדע, מקבל תאוריות מדעיות, מוכן לוותר על אלוהים אפילו אם הוא יגיע למסקנה שיש מספיק דברים שגויים במה שהוא מאמין בו ואתה לעומת זאת מלכתחילה לא מוכן להקשיב ממש כמו חרדי מצוי) כי באלוהים אתה מאמין, אז תבחר את הדת שהכי "מגניב לך" להשתעבד אליה או תיצור אחת משלך ותפסיק לחיות בהכחשה.

#36 אורח - Nessus

אורח - Nessus
  • אורחים

פורסם 13/01/2008 - 00:17

ב"ה

מישהו מכם קרא ספר יהדות אחד מתחילתו עד סופו?
דורון סער מהו התלמוד?
דורון, איזה ספר קודש קראת לאחרונה?
שאלה למשתתפי הפורום :מישהו מכם קרא ספר פילוסופי ע"פ המסורת היהודית מתחילתו ועד סופו ומתי?
מישהו מכם קרא חומש עם מפרשים :גאונים ,ראשונים ואחרונים?
מישהו מכם יודע היסטוריה יהודית?
מהי התורה שבכתב ומהי התושב"ע ע"פ היהדות?

מה זה חרדי?
מה זה דתי?
מה זה ישראל , מהי משמעות השם?
מה זה יהדות מה זה יהודי?

האם יש למישהו מכם מושג מהי יהדות?????

אני עניתי לך על כל מה ששאלת כבר בפעם הראשונה ששאלת.
זה שאתה בוחר להתעלם בנוחיות ממה שאמרתי ושאתה שואל את אותה שאלה בדיוק - רק מראה כמה אתה בור.

#37 אורח - מאתייים ארבעים ושמונה.

• אורחים

פורסם 13/01/2008 - 00:34

הפיזיקה שלך מרתקת אותי וקשורה לדיון בצורות שלא תתוארנה במילים.
ברור שאתה מאמין באלוהים ואתה לא אתאיסט אבל לא לדעת מה משמעות המילה אתאיסט ועוד לבלבל לי את השכל... הנה לך פירוש:
המונח אתאיזם (atheism) נוצר מהקידומת היוונית 'א-', שפירושה ללא או אַל; ומהמילה (שמקורה ביוונית) "תאיזם" – שפירושה אמונה באלוהות. המשמעות המילולית של המונח היא, לפיכך, "ללא אמונה באלוהות".

אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק.
ראשית, אני שמח שהפנמת את עצתי ללכת לויקיפדיה לפני שמדברים. העצה הבאה היא לקרוא עד הסוף ובעיון.
האם אתה יודע מדוע אתאיסטים דוחים את רעיון האלוהות? כי לא ניתן להוכיח את קיומו. האתאיסט דוחה כל דבר שלא ניתן להוכיחו, בכלל זה גם גלגול נשמות.
מה שלא ניתן להוכיחו, ניתן רק להאמין בו. אתאיסט דוחה את רעיון האמונה כולו ולכן לא יכול להימצא אתאיסט שמאמין ללא הוכחות. גם לא בגלגול נשמות.

פירוש מילוני לכל דבר, זה המעט שאתה יכול לבדוק לפני שאתה מדבר שטויות.
אגב אתה יודע, יש צאנס לא רע בכלל שקיימים "חייזרים", זה פשוט סיכוי טוב מאוד בהתחשב בסיכוי להיווצרות חיים על כוכבים גם אם נניח שכל יצור חי ביקום בהכרח חייב להתחשב בתנאי הקיום של יצור חי על כדור הארץ, כלומר לנשום חמצן ולהזדקק למים.

אף אחד לא אמר שאין סיכוי טוב. אתאיסט לא יאמין בכך ואף לא ייחס לכך חשיבות או בדל של התעסקות מכיוון שלנושא אין כלל הוכחות. זוהי מהות האתאיזם.

אלה שאינם שוללים, כלומר אומרים "אולי יש אולי אין אבל אני כרגע פשוט לא מאמין בזה, כלומר יתכן שזה נכון אבל לא שכנעתם אותי" הם אתאיסיטים גם כן, הם פשוט מצויים באתאיזם פחות חזק, הם אינם שוללים אבל הם גם אינם מאמינים בדרך, כלומר אנשים שהשתכנעו שכנראה אין אבל מציבים את התאוריה של אלוהים בכל מקרה באותה שורה עם יתר התאוריות בעוד אני מציב אותו תמיד במקום האחרון.

ממש ממש ממש לא. זוהי אגנוסטיות לשמה.
"אגנוסטיות, או אגנוסטיציזם היא השקפה פילוסופית הבוחרת שלא להניח דבר לגבי דברים שקיומם לא הוכח, במקום להניח שאינם קיימים. האגנוסטיקן הוא אדם שאינו כופר באלוהים אך דוגל בהשקפה שאין האדם והמדע יכולים לדעת על הימצאות האלוהים או על כל מה שקיים בעולם הרוחני שמעבר לטבע ולתפיסה החושית."

ואתה כן חרדי תפסיק לבלבל את השכל, גם אם אתה קורא לעצמי חילוני, אתה חרדי בהכחשה (ההבדל בין חרדי לדתי, בלי קשר לזה שבכל דת קוראים לחרדי בשם שונה, הוא שדתי רגיל מקבל את המדע, מקבל תאוריות מדעיות, מוכן לוותר על אלוהים אפילו אם הוא יגיע למסקנה שיש מספיק דברים שגויים במה שהוא מאמין בו ואתה לעומת זאת מלכתחילה לא מוכן להקשיב ממש כמו חרדי מצוי) כי באלוהים אתה מאמין, אז תבחר את הדת שהכי "מגניב לך" להשתעבד אליה או תיצור אחת משלך ותפסיק לחיות בהכחשה.

אתה צוחק נכון?
מה לא היה ברור במשפט "אני לא חרדי" ?
חרדים הם זרים מסויים שאני אינני משתייך אליו. כל כך קשה לך להפנים זאת? ואני ממש לא קורא לעצמי חילוני. כשעשיתי את הבגרות בתנ"ך, כלומר בתיכון, הייתי חילוני. היום לא.

ותפסיק לחיות בהכחשה

:מתגלגל: אמר זה שמתעקש לתייג אותי כחרדי אף על פי שאמרתי loud & clear שמעולם לא הייתי חרדי, אינני חרדי וכנראה גם לא אהיה חרדי.

#38 BlindOne

BlindOne

• רשומים+
  • 1712 הודעות:

פורסם 13/01/2008 - 00:45

אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק.
ראשית, אני שמח שהפנמת את עצתי ללכת לויקיפדיה לפני שמדברים. העצה הבאה היא לקרוא עד הסוף ובעיון.
האם אתה יודע מדוע אתאיסטים דוחים את רעיון האלוהות? כי לא ניתן להוכיח את קיומו. האתאיסט דוחה כל דבר שלא ניתן להוכיחו, בכלל זה גם גלגול נשמות.
מה שלא ניתן להוכיחו, ניתן רק להאמין בו. אתאיסט דוחה את רעיון האמונה כולו ולכן לא יכול להימצא אתאיסט שמאמין ללא הוכחות. גם לא בגלגול נשמות.

אף אחד לא אמר שאין סיכוי טוב. אתאיסט לא יאמין בכך ואף לא ייחס לכך חשיבות או בדל של התעסקות מכיוון שלנושא אין כלל הוכחות. זוהי מהות האתאיזם.

אני מזכיר לך שאני זה ששלח אותך לויקי מלכתחילה ומעולם זו לא הייתה הצעה שלך אלא עצלות שלי לא לבדוק בפעם הראשונה.
אני גם מפציר בך להפנים שהמשמעות היא כפי שהיא הובאה, כלומר הגדרתה המילונית וכל ניסיון להבין מדוע אתאיסט חושב כך או אחרת הוא לא רלוונטי, כמו בזרמים הדתיים גם אצל האתאיסטים יש פילוג ברור כלפי למה הם לא מאמינים, כל אחד וסיבותיו, תלמד להשתמש בראש שלך כבר.

ממש ממש ממש לא. זוהי אגנוסטיות לשמה.
"אגנוסטיות, או אגנוסטיציזם היא השקפה פילוסופית הבוחרת שלא להניח דבר לגבי דברים שקיומם לא הוכח, במקום להניח שאינם קיימים. האגנוסטיקן הוא אדם שאינו כופר באלוהים אך דוגל בהשקפה שאין האדם והמדע יכולים לדעת על הימצאות האלוהים או על כל מה שקיים בעולם הרוחני שמעבר לטבע ולתפיסה החושית."

נו, והם כן כופרים באלוהים, אז הנה נשללה ההגדרה הזאת מהם.
על מנת ליפול להגדרה המיוחדת הזאת עליך להאמין ב"עולם רוחני" מלכתחילה וגם למלא אחר מצוות אלוהים משום שאין לך אלא להגיד "לא הוכחת שלו, אז עד כמה שאני יודע זה קיים"
נכון זה כולל עוד כמה דברים מלבד זה, אבל ההגדרה הזו לא קשורה בדבר או חצי דבר, היא רק מתווספת לאוסף תארים, יכול אדם להגיד "אני חרדי משום שאני אגנוסתטי, על כן ליתר ביטחון אני מעדיף למלא מצוות אלוהים, אם יתברר שיש אשמח, אם לא, לפחות לא לקחתי את הצאנס" - אז הרי אותו אדם גם הופך להיות במובן מסויים פרנואיד והנה לך עוד תואר.
בכל מקרה זו איננה גישה בנוגע לאמונה באלוהים באופן פרטי, אלא גישה פילוספית ככלל שאין היא קשורה בדרך כלשהי להגדרה של אתאיסט.

אתה צוחק נכון?
מה לא היה ברור במשפט "אני לא חרדי" ?
חרדים הם זרים מסויים שאני אינני משתייך אליו. כל כך קשה לך להפנים זאת? ואני ממש לא קורא לעצמי חילוני. כשעשיתי את הבגרות בתנ"ך, כלומר בתיכון, הייתי חילוני. היום לא.

:מתגלגל: אמר זה שמתעקש לתייג אותי כחרדי אף על פי שאמרתי loud & clear שמעולם לא הייתי חרדי, אינני חרדי וכנראה גם לא אהיה חרדי.

שאני גם אתן לך הגדרה מילונית למילה "הכחשה"?

אין לך שום סיכוי לנצח בדיון השטותי הזה , כי אתה פשוט לא חכם מספיק ואין בך טיפה של יכולת מחשבה אם כי אתה מאוד אוהב לעשות העתק הדבק עושה רושם...
אי לכך, הריני מתנזר מלהגיב לשטויות שלך, אתה ילד קטן וטיפש ותו לא.
אם עדיין אתה לא מאמין שאתה חרדי בהכחשה, אינך מבין משמעות המילה אתאיסט, אינך מבדיל בין השקפה דתית לבין השקפה פילוסופית - לך תלחץ על לינקים ותקווה לטוב.
לחשוב, אתה בחיים לא תצליח, אתה לא בנוי לזה.

ביי ביי :)

#39 אורח - מאתייים ארבעים ושמונה.

• אורחים

פורסם 13/01/2008 - 00:53

אין כמוך להמחיש ולהדגים את כל טענותיי.
תודה רבה.

ממני,
החרדי בהכחשה. :ph34r: :P

#40 pliskin

pliskin
  • רשומים
  • 1 הודעות:

פורסם 13/01/2008 - 13:13

אנחנו למדנו בביה"ס בשיעור ספרות כי התנועה החרדית הוסדה רק בסוף המאה ה-19 כתוצאה ממפגש עם התרבות המערבית המודרנית, כלומר הרבה אנשים דתיים התחילו לפחד מקצב החיים ההולך וגובר ורצו לייסד גוף כנגד המגמה הזאת, אז מן הסתם החרדים לא מוזכרים בספרי תנ"ך. לדעתי תופעה דומה קורית גם באיסלם- האיסלם הפונדמנטליסטי נוצר כתגובה לחופש הגובר ברחוב המוסלמי, שכמובן הוא מושפע רבות ע"י הרוחות מהמערב.

#41 אורח - Nessus

אורח - Nessus
  • אורחים

פורסם 13/01/2008 - 13:16

אנחנו למדנו בביה"ס בשיעור ספרות כי התנועה החרדית הוסדה רק בסוף המאה ה-19 כתוצאה ממפגש עם התרבות המערבית המודרנית, כלומר הרבה אנשים דתיים התחילו לפחד מקצב החיים ההולך וגובר ורצו לייסד גוף כנגד המגמה הזאת, אז מן הסתם החרדים לא מוזכרים בספרי תנ"ך. לדעתי תופעה דומה קורית גם באיסלם- האיסלם הפונדמנטליסטי נוצר כתגובה לחופש הגובר ברחוב המוסלמי, שכמובן הוא מושפע רבות ע"י הרוחות מהמערב.

השאלה היא מאיפה ההתנשאות וההתיימרות של הזרם החרדי, שהיא כלכך גדולה עד שנדמה כי כל מי שלא חרדי (רפורמים, דתיים לאומיים, חילונים) הם כלל לא יהודים, ורק חרדי הוא יהודי אמיתי?

זה גם לא הגיוני במיוחד, כי הזרם החרדי נפוץ מאוד גם בקרב יהדות המזרח...

#42 sarcodina

sarcodina
  • רשומים
  • 2 הודעות:

פורסם 13/01/2008 - 22:12

האם הם אף פעם לא עצרו לרגע וחשבו לעצמם... "רגע, אני נמצא פה, עם כובע רחב ושחור, חולצה לבנה, חליפה שחורה ארוכה, ומכנסיים שחורות ארוכות, ונעליים שחורות ומצוחצחות, אני משרת את אלוהים ע"י התעמקות בדת ולמידה יום וליל... אבל כשאני קורא בתנ"ך, היהודים שם רחוקים ממני שנות אור - הם נלחמים כשהם צריכים, הם עובדים את האדמה, הם בונים והם לובשים מה שהם לובשים אבל זה לא חליפה וכובע כמו שלי"?

אני מת ללכת לאיזה רב ולשאול אותו את הקושייה הזו, איך היהודים המתוארים בספרים ומגילות למיניהם שונים שנות אור מהחרדים של היום? אני לא נתקלתי באף "חרדי" מתואר באף ספר כזה (למרות שלא עיינתי באחד כזה מאז... שיעור תנ"ך כלשהו שלא הברזתי ממנו) - אני לא ראיתי אף אחד שתואר שם שרק ישב באיזה חדר ודן בתלמוד, או מגילות, או כל דבר, ובכלל רק הכהנים (או הלביאים?) היו אלו שהתעסקו בדת, השאר היו רגילים לחלוטין. הרבה חרדים לא רואים חילונים כיהודים, או גרוע מזה, הם רואים אותם כאוכלי נבלות ויותר גרועים מגויים כי הרי חילונים מכירים את היהודות אבל בוחרים בכל מקרה שלא להיות... חרדים. איך העניין הזה מסתדר עם דרך החיים של העברי המצוי המתואר בתנ"ך?

הכי טוב, תצטרף ל"רימונים" או "תנופה" (אותו דבר), ארגון ידידותי מאוד מאוד, העוסק בהכרת היהדות לסטודנטים חילונים, מפגש ודיון עם חרדים והכרת העולם החרדי מקרוב. שם תקבל תשובות הכי טובות לשאלות שלך.

#43 אורח - Nessus

אורח - Nessus
  • אורחים

פורסם 15/01/2008 - 22:38

הכי טוב, תצטרף ל"רימונים" או "תנופה" (אותו דבר), ארגון ידידותי מאוד מאוד, העוסק בהכרת היהדות לסטודנטים חילונים, מפגש ודיון עם חרדים והכרת העולם החרדי מקרוב. שם תקבל תשובות הכי טובות לשאלות שלך.

אני לא מעוניין בהכרת עולם שאני בז לו.

הנה דוגמא להמחשה למה: יש לי ידידה שגרה בבית שמש. היא רצתה לתרום דם והלכה למקום שבו מבצעים התרמות דם בבית שמש, וזה ברמת בית שמש.
לא נתנו לה, גם בגלל שהיא חילונית (גוועלד!! דם חילוני מחולל!!) וגם בגלל שהיא אישה (גוועלד!! דם של אישה??).

זה עולם שאני בז לכל מה שהוא מייצג.

#44 אורח - Nessus

אורח - Nessus
  • אורחים

פורסם 16/01/2008 - 13:31

נגנזה תוכנית לצמצום האפליה בסמינרים החרדיים בירושלים

מאת יאיר אטינגר

העירייה לא הצליחה לשכנע את מנהלי רשת "בית יעקב" להנהיג הליך מיון אחיד, כשלב ראשון לצמצום אפליה נגד בנות מזרחיות

http://www.haaretz.c...SubContrassID=0

חסרות סיבות לבוז לעולם הזה?

#45 קשה עורף

קשה עורף

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 74 הודעות:

פורסם 27/01/2008 - 10:55

וזו רק טיפה בים..
http://www.hofesh.or...pashkevils.html

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים