מעבר לתוכן

בעייה עם הרכזת

• Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 אורח - צליל

אורח - צליל
  • אורחים

פורסם 09/11/2007 - 11:14

טוב חונכי פרח ורכזי פרח יקרים!
אני נורא אשמח אם תיתייחסו לבקשת העזרה שלי וזאת היות ואין לי מושג למי לפנות כבר...
אז ככה השנה לאחר שנתיים החלטתי לחנוך בפרח בגרויות, זאת לאחר שנתיים של חניכה בפרח אישי...
בשנתיים הקודמות היו לי רכזות מדהימות וקשובות שתמיד היו נכונות לעזור בכל בעיה שהתעוררה...
אבל השנה יש לי רכזת שהיא פשוט תופעה, פרט לעובדה שמקצועיות זה לא הצד החזק שלה- היא מצפה שנעשה תחקיר על החניכים שלנו זאת משום שאין לה מידע כללי על
אף אחד מהחניכים מסתבר, הבעיה השנייה היא שהיא מוכנה לתקשר עם החונכים רק באימייל ואז היא עונה כעבור שנה בערך כשהבעיה לרוב נפתרת...וגם כאשר היא עונה כבר
אז התשובות שלה הן משהו בנוסח של תחשבי לבד, תאלתרי ותזרמי...
כל החונכים תחת אחריותה מרגישים שאנחנו פה בחונכות עצמית ובכוחות עצמנו שכן עזרה ממנה לא ניתן שנקבל אולי רק בטעות...
אני נורא אשמח אם תוכלו להציע לי מה לעשות, חבל שישארו לי רק זכרונות שליליים מפרח הרי נהנתי לפני!!! :no:

#2 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 09/11/2007 - 12:10

אני נורא אשמח אם תיתייחסו לבקשת העזרה שלי וזאת היות ואין לי מושג למי לפנות כבר...
אז ככה השנה לאחר שנתיים החלטתי לחנוך בפרח בגרויות, זאת לאחר שנתיים של חניכה בפרח אישי...
בשנתיים הקודמות היו לי רכזות מדהימות וקשובות שתמיד היו נכונות לעזור בכל בעיה שהתעוררה...
אבל השנה יש לי רכזת שהיא פשוט תופעה, פרט לעובדה שמקצועיות זה לא הצד החזק שלה- היא מצפה שנעשה תחקיר על החניכים שלנו זאת משום שאין לה מידע כללי על
אף אחד מהחניכים מסתבר, הבעיה השנייה היא שהיא מוכנה לתקשר עם החונכים רק באימייל ואז היא עונה כעבור שנה בערך כשהבעיה לרוב נפתרת...וגם כאשר היא עונה כבר
כל החונכים תחת אחריותה מרגישים שאנחנו פה בחונכות עצמית ובכוחות עצמנו שכן עזרה ממנה לא ניתן שנקבל אולי רק בטעות...
אני נורא אשמח אם תוכלו להציע לי מה לעשות, חבל שישארו לי רק זכרונות שליליים מפרח הרי נהנתי לפני!!! :no:

מה הכוונה בתחקיר? הרי הוצמדת כבר לחניכה מסויימת...אני מניחה שזו לא הייתה סתם החלטה שרירותית.

#3 אורח - צליל

אורח - צליל
  • אורחים

פורסם 09/11/2007 - 12:30

מה הכוונה בתחקיר? הרי הוצמדת כבר לחניכה מסויימת...אני מניחה שזו לא הייתה סתם החלטה שרירותית.

בדרך כלל שאת מוצמדת לחניך/חניכה את מקבלת רקע אישי...כמו למשל הורים גרושים, קשיי למידה וכו'...
במקרה של פרח בגרויות מקצועות שבהם החניך מתקשה...
ואם הרכזת שלנו אנחנו מנחשים, מאלתרים וזורמים כל זה לפי ההנחיות שלה...

#4 אורח - חונך

אורח - חונך
  • אורחים

פורסם 09/11/2007 - 21:01

אם אתה כזה מוכשר ומנוסה כמו שאתה מתאר, אז מה הבעיה?
חונך שכמוך בודאי מכיר היטב את המלאכה... או שמא התעייפת?

#5 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 10/11/2007 - 10:43

זה ממש לא קשור לחונך מוכשר או לא מוכשר. ומה עם שאר החונכים של אותה רכזת? שאולי חונכים בפעם הראשונה השנה?

ובכלל, לרכזת יש תפקיד. והיא צריכה למלא אותו.
אין זה מתפקיד החונך למלא פונקציות שהן חלק מתפקידה של הרכזת.

אם אותה חונכת שכתבה כאן למעלה מרגישה שאין לה עם מי לדבר, שאין מענה לבעיות שלה - זה אומר שהרכזת לא מבצעת את תפקידה בצורה ראויה.

#6 אורח - צליל

אורח - צליל
  • אורחים

פורסם 10/11/2007 - 12:27

מה פתאם?! אני להתעייף? מי אמר?
תודה רבה על הקרדיט שאת/ה נתת לי, אגב אני בת אם לא שמת לב!!! :מסמיק:
תמיד כיף שאחרים חושבים שאני חונכת מוכשרת ומנוסה!!! לא סתם הייתי במסלול הירוק וחונכת מצטיינת כנראה!
כמו שאמרתי הייתי במסלול אחר! חונכת לילד קטן ככה שאני לא מבינה את פשר התשובה המגוכחת!!! את/ה לא מצפים שאני ישחק דוקים עם
החניך שלי בפרח בגרויות או שאני יקח אותו לגן חיות או למעדונית...
לפי התשובה שלך אני מבינה שאת/ה לא מאלה שמשקיעים...הרבה מעבר לנדרש וכדי לך לנסות!
כן חשבתי למלא מספר תפקידים במקביל כמו להיות רכזת-חונכת ואולי אפילו שרת החינוך על מנת לקבוע את החומר לבגרויות, אך עדין לא הציעו לי!!! :lol:

#7 אורח - צליל

אורח - צליל
  • אורחים

פורסם 10/11/2007 - 12:29

זה ממש לא קשור לחונך מוכשר או לא מוכשר. ומה עם שאר החונכים של אותה רכזת? שאולי חונכים בפעם הראשונה השנה?

ובכלל, לרכזת יש תפקיד. והיא צריכה למלא אותו.
אין זה מתפקיד החונך למלא פונקציות שהן חלק מתפקידה של הרכזת.

אם אותה חונכת שכתבה כאן למעלה מרגישה שאין לה עם מי לדבר, שאין מענה לבעיות שלה - זה אומר שהרכזת לא מבצעת את תפקידה בצורה ראויה.

תודה רבה על ההבנה, מילא אם זו הייתי רק אני הייתי עוד שותקת, מאלתרת וזורמת כמו שהרכזת שלי מציעה...אבל כאשר פנו אלי חונכים משנה ראשונה
ושאלו אותי מה עושים כאן בהחלט נשברתי!!! ואפילו כל הכישרון שלי לא עזר! :הממ:

#8 irregular

irregular

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים+
  • 275 הודעות:

פורסם 10/11/2007 - 17:02

תודה רבה על ההבנה, מילא אם זו הייתי רק אני הייתי עוד שותקת, מאלתרת וזורמת כמו שהרכזת שלי מציעה...אבל כאשר פנו אלי חונכים משנה ראשונה
ושאלו אותי מה עושים כאן בהחלט נשברתי!!! ואפילו כל הכישרון שלי לא עזר! :הממ:

אני במצב מאד מאד דומה.
וזה בהחלט ממש מתסכל.

בשנה שעברה חנכתי בפרוייקט אישי בבית ספר יסודי, והייתה לי רכזת מקסימה ומדהימה. :)
השנה, התחלתי פרוייקט העשרה קבוצתי בבית ספר, והרכזת החדשה שלי.... אין מילים <_<

הרגשה שפשוט אין לי עם מי לדבר.

אל תקשיבי לאורח שכתב לך שם למעלה שטויות.
לכל אחד יש את התפקיד שלו. את אמורה לחנוך ילד, וכדי שאת תוכלי לעשות את העבודה שלך על הצד הטוב ביותר את צריכה שהרכזת שלך תעשה את העבודה שלה.
ואל תטעי, בשבילה זו עבודה לכל דבר, משלמים לה על התפקיד שהיא עושה, ואם היא לא עושה אותו נאמנה היא לא בסדר!

הייית מציעה לך לפנות למנהלת פר"ח, אבל האמת היא שאני לא יודעת עד כמה זה ישנה משהו.
אז פשוט תנסי לעשות את הטוב ביותר שאת יכולה לעשות במצב הקיים. תכירי את הילד לאט לאט, ותלמדי כבר בעצמך עם הזמן מה המקצועות החלשים אצלו, מה הבעית שלו בבית וכו' ואיך את יכולה לתרום לו.

שיהיה בהצלחה :) ולא להתייאש :)
תמונה מצורפת

#9 באפי

באפי

כסף

• רשומים+
  • 3118 הודעות:

פורסם 10/11/2007 - 18:32

למיטב הבנתי וניסיוני כחונכת,
שני הרכזים השונים שהיו לי עדכנו אותי לגבי המקצועות שהנערה הייתה זקוקה לחניכה בהם
כלומר, המקצועות שאני מסוגלת ללמד ואלו שבהם החניכה נבחנה בבגרויות החורף והקיץ באותה שנה.
לדעתי, זה בסדר שהרכזת מעוניינת לתקשר בעיקר במיילים,
אבל ממש מוזר ולא תקין שהרכזת לא עדכנה אותך איזה מקצועות את אמורה ללמד.
דוקטורנטית בפסיכולוגיה קוגניטיבית (מחקרית), מתרגלת לשעבר במבוא לסטטיסטיקה, הסקה סטטיסטית ופסיכולוגיה ניסויית
מעבירה שיעוריים פרטיים במקצועות אלו ובתוכנות סטטיסטיות (SPSS, STATISTICA ו-SAS)
לפרטים: 050-9008703

#10 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 10/11/2007 - 21:29

למיטב הבנתי וניסיוני כחונכת,
שני הרכזים השונים שהיו לי עדכנו אותי לגבי המקצועות שהנערה הייתה זקוקה לחניכה בהם
כלומר, המקצועות שאני מסוגלת ללמד ואלו שבהם החניכה נבחנה בבגרויות החורף והקיץ באותה שנה.
לדעתי, זה בסדר שהרכזת מעוניינת לתקשר בעיקר במיילים,
אבל ממש מוזר ולא תקין שהרכזת לא עדכנה אותך איזה מקצועות את אמורה ללמד.

רכזות פרח מקבלות טלפון, כדי שיהיה אפשר לייצור איתך קשר ולדבר רק בטלפון
זה לא תקין רק מייל.

#11 באפי

באפי

כסף

• רשומים+
  • 3118 הודעות:

פורסם 11/11/2007 - 11:14

רכזות פרח מקבלות טלפון, כדי שיהיה אפשר לייצור איתך קשר ולדבר רק בטלפון
זה לא תקין רק מייל.

נכון שהן מקבלות טלפון, אבל אי אפשר לצפות שהן יהיו זמינות בו לאורך כל היום.
אולי היא הגיעה למסקנה שדרך המייל יהיה הרבה יותר נוח ויעיל.
לדעתי, הנקודה היא לא איזה אמצעי תקשורת משמש אתכם, אלא האם
היא זמינה בו.
אם תשלחי לה מייל, ובאותו יום היא תחזור אלייך,
או אם את יכולה להתקשר אליה במקרה חירום כשיש צורך במענה תכוף וישיר יותר,
אני לא רואה שום בעיה בשימוש במייל. (חוץ מזה, שיש בכך חיסכון כספי לך ולה).
דוקטורנטית בפסיכולוגיה קוגניטיבית (מחקרית), מתרגלת לשעבר במבוא לסטטיסטיקה, הסקה סטטיסטית ופסיכולוגיה ניסויית
מעבירה שיעוריים פרטיים במקצועות אלו ובתוכנות סטטיסטיות (SPSS, STATISTICA ו-SAS)
לפרטים: 050-9008703

#12 הדר.פ

הדר.פ

• רשומים+
  • 113 הודעות:

פורסם 11/11/2007 - 16:34

לצליל ולכל הקוראים שלום,

השנה קיימת בעיה בחונכויות של הכנה לבגרות עקב השביתה בתיכונים- המידע שמועבר לרכזים עקב כך יכול להיות חלקי ויכול להיות שלכן הרגשת שלא קיבלת מידע מספק.
אם את חשה שיש לך בעיה עם הרכזת הספציפית את מוזמנת לפנות לראש הצוות של אותה הרכזת, היא תשמח לסייע לך!
שמה של ראש הצוות של רכזי הכנה לבגרות הוא- חביבה- ניתן לקבוע איתה פגישה בטלפון 08-646157/8.

שיהיה בהצלחה,
הדר.

#13 אורח - צליל

אורח - צליל
  • אורחים

פורסם 16/11/2007 - 10:50

נכון שהן מקבלות טלפון, אבל אי אפשר לצפות שהן יהיו זמינות בו לאורך כל היום.
אולי היא הגיעה למסקנה שדרך המייל יהיה הרבה יותר נוח ויעיל.
לדעתי, הנקודה היא לא איזה אמצעי תקשורת משמש אתכם, אלא האם
היא זמינה בו.
אם תשלחי לה מייל, ובאותו יום היא תחזור אלייך,
או אם את יכולה להתקשר אליה במקרה חירום כשיש צורך במענה תכוף וישיר יותר,
אני לא רואה שום בעיה בשימוש במייל. (חוץ מזה, שיש בכך חיסכון כספי לך ולה).

באפי!
אין לי שום בעיה עם מייל, במיוחד אם זה חוסך לך הוצאות מיותרות!!!
הבעיה שלי היא שכל פעם שמנסים להשיג אותה וזה כן נחוץ היא לא זמינה, הדגש הוא על האף פעם!!!
ציינת שאין לה זמן והיא לא יכולה להיות זמינה כל הזמן זה אכן נכון אבל אז השיקול הוא האם היא בכלל מסוגלת לבצע את התפקיד...
אני יסתדר תאמיני לי גם בלי העזרה האדיבה שלה...אבל השאלה מה יעשו חונכים בשנה א' שזו החונכות הראשונה שלהם! :unsure:

#14 הדר.פ

הדר.פ

• רשומים+
  • 113 הודעות:

פורסם 16/11/2007 - 15:29

באפי!
אין לי שום בעיה עם מייל, במיוחד אם זה חוסך לך הוצאות מיותרות!!!
הבעיה שלי היא שכל פעם שמנסים להשיג אותה וזה כן נחוץ היא לא זמינה, הדגש הוא על האף פעם!!!
ציינת שאין לה זמן והיא לא יכולה להיות זמינה כל הזמן זה אכן נכון אבל אז השיקול הוא האם היא בכלל מסוגלת לבצע את התפקיד...
אני יסתדר תאמיני לי גם בלי העזרה האדיבה שלה...אבל השאלה מה יעשו חונכים בשנה א' שזו החונכות הראשונה שלהם! :unsure:

הי צליל,
מה שלומך?
כמו שכבר כתבתי במנהלת פר"ח מאוד ישמחו אם תפני אליהם באופן אישי כדי לטפל בעניין הזה, מאחר ואת לא משתמש רשום אין לי אפשרות לשלוח לך הודעה פרטית אך אשמח אם תפני אלי בהודעה פרטית כדאי שאוכל לכוון אותך ולעזור לך.

הדר.

#15 אורח - אז ככה,

אורח - אז ככה,
  • אורחים

פורסם 16/11/2007 - 19:53

הי צליל,
מה שלומך?
כמו שכבר כתבתי במנהלת פר"ח מאוד ישמחו אם תפני אליהם באופן אישי כדי לטפל בעניין הזה, מאחר ואת לא משתמש רשום אין לי אפשרות לשלוח לך הודעה פרטית אך אשמח אם תפני אלי בהודעה פרטית כדאי שאוכל לכוון אותך ולעזור לך.

הדר.

סתם נכנסתי לפורום כדי לבדוק הצעות לפעילויות עם החניכה שלי ונתקלתי בבעיית הרכזים...אז אני רוצה להביע הזדהות עם צליל והשאר.זו השנה ה2 שלי בפר"ח,ושנה שעברה הייתה ממש נחמדה ומספקת והרכזת הייתה סבבה.
השנה אני עם רכזת חדשה ,ראש קטן ואני לא מבינה באמת איך בוחרים אותן לתפקיד???... :הממ:
לתפקיד כזה התכונה הכי חשובה היא אכפתיות,מעבר לכל יכולת ארגון ,הנחיה,התמודדות עם מצבים ובלבלללה....(כי כל אלו דברים שניתן ללמוד תוך כדי התפקיד).
טוב,אז אני כנראה נדפקתי השנה כמו אחרות עם רכזת כזו.
אני ממש לא הולכת להתלונן כי הרי לפטר אותה לא יפטרו :גרוע: אז מה זה משנה?

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים