מעבר לתוכן

הנדסת ביוטכנולוגיה או הנדסת תוכנה?

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 אורח - לורן

אורח - לורן
  • אורחים

פורסם 24/01/2013 - 23:12

שלום לכולם. הנדסת ביוטכנולוגיה והנדסת תוכנה אלה שני תחומים שתמיד היה לי בהם עיניין ולכן אני מתלבטת עמוקות במה עדיף לי להוציא תואר ראשון. 

מה שיכריע את ההחלטה זה איזה תחום יותר רווחי היום בשוק העבודה?

לאיזה משני התחומים יש עתיד פוטנציאלי גבוה יותר עבורי למציאת עבודה טובה עם משכורת טובה בשוק העבודה היום?

מה מהם הוא תחום מתפתח מספיק כך שגם לאחר 4 שנות הלימוד הוא עדיין יבטיח לי את אותו הפוטנציאל כמו היום או אפילו יותר?

חלק אומרים לי שביוטכנולוגיה זה מדע שהוא לא באמת מדע ולכן הוא גם לא תחום שמתפתח כמו שצריך בישראל ולכן לא כדי לי לסמוך עליו.

לעומת זאת הרבה אומרים שהנדסת תוכנה זה תחום נחשק, וכדי להשקיע. השאלה היא אם בעוד 4 שנים הנדסי תוכנה יהיו כמו זבובים כך שיהיה קשה להשיג עבודה טובה או שנהיה כמו עורכי דין שתמיד יהיו דרושים בשוק העבודה.

אשמח לקבל חוות דעת ה מסטודנטים של הנדסת ביוטכנולוגיה מול סטודנט שלומד הנדסת תוכנה ואפילו לשמוע מכאלה שכבר ישתלבו בשוק העבודה.

#2 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 25/01/2013 - 00:01

שלום לכולם. הנדסת ביוטכנולוגיה והנדסת תוכנה אלה שני תחומים שתמיד היה לי בהם עיניין ולכן אני מתלבטת עמוקות במה עדיף לי להוציא תואר ראשון. 

מה שיכריע את ההחלטה זה איזה תחום יותר רווחי היום בשוק העבודה?

לאיזה משני התחומים יש עתיד פוטנציאלי גבוה יותר עבורי למציאת עבודה טובה עם משכורת טובה בשוק העבודה היום?

מה מהם הוא תחום מתפתח מספיק כך שגם לאחר 4 שנות הלימוד הוא עדיין יבטיח לי את אותו הפוטנציאל כמו היום או אפילו יותר?

חלק אומרים לי שביוטכנולוגיה זה מדע שהוא לא באמת מדע ולכן הוא גם לא תחום שמתפתח כמו שצריך בישראל ולכן לא כדי לי לסמוך עליו.

לעומת זאת הרבה אומרים שהנדסת תוכנה זה תחום נחשק, וכדי להשקיע. השאלה היא אם בעוד 4 שנים הנדסי תוכנה יהיו כמו זבובים כך שיהיה קשה להשיג עבודה טובה או שנהיה כמו עורכי דין שתמיד יהיו דרושים בשוק העבודה.

אשמח לקבל חוות דעת ה מסטודנטים של הנדסת ביוטכנולוגיה מול סטודנט שלומד הנדסת תוכנה ואפילו לשמוע מכאלה שכבר ישתלבו בשוק העבודה.

:huh:  ברצינות?

תחום התוכנה יותר רווחי ואפילו לא צריך ללמוד הנדסה עבורו, מספיק מדמ"ח.

יתרה מכך, תחום הביוטכנולוגיה בארץ ממש לא רווחי במונחים של לימודי הנדסה. יש לו יתרונות אחרים, בעיקר אקדמאיים, אבל ההשוואה בין שני התחומים היא פשוט הזויה.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#3 P&B

P&B

זאב בעור של כבש

• מנהלי פורום
  • 13245 הודעות:

פורסם 25/01/2013 - 09:46

אני בכוח מנסה למצוא הגיון תחבירי או לוגי במשפט הזה ללא הצלחה.

והצחקת אותי עם המחשבה שיש דרישה לעורכי דין

Honesty is the best policy, but insanity is a better defense.

“I think that all good, right thinking people in this country are sick and tired of being told that all good, right thinking people in this country are fed up with being told that all good, right thinking people in this country are fed up with being sick and tired. I'm certainly not, and I'm sick and tired of being told that I am”

Monty Python

הבדיחה מוצתה ועדיין:

תמונה מצורפת

#4 DaggyStyle

DaggyStyle

משתמש......... לא מזיק ולא מועיל.........

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 5986 הודעות:

פורסם 25/01/2013 - 13:15

להלן נוסחא שתפתור לך את הדילמה:

הנדסת ביוטכנולוגיה + הנדסת תוכנה = X

עכשיו נזניח את הנדסת תוכנה כי היא לא שווה את הזמן, עדיף לך ללכת למדמ"ח, מכאן נקבל ש:

הנדסת ביוטכנולוגיה + הנדסת תוכנה ~ הנדסת ביוטכנולוגיה + מדמ"ח.

היות וביוטכנולוגיה מעניינת אותך, ניתן להגיד (בערך) ש:

הנדסת ביוטכנולוגיה ~ כימיה + ביולוגיה + קצת פיזיקה

מכאן ש:

הנדסת ביוטכנולוגיה + מדמ"ח ~ כימיה + ביולוגיה + קצת פיזיקה + מדמ"ח = X

הגיוני להניח שאתה לא רוצה ללמוד 3 תארים, לכן ניתן לרשום את המשוואה ככה:

כימיה(בסיס+) + ביולוגיה(בסיס+) + מדמ"ח = X

מכיוון שמדמ"ח מכיל קורס בפיזיקה, הקצת פיזיקה ירד, מבט על התארים האפשריים שהאוני' מציעה מראה ש:

כימיה(בסיס+) + ביולוגיה(בסיס+) + מדמ"ח = ביואינפורמטיקה

לכן נקבל ש:

X = ביואינפורמטיקה

ככה שתלך ללמוד ביואינפורמטיקה ואתה מסודר.

מש"ל.

לזכרם של חברים שנפלו
Second Draft: האמת מאחורי התעמולה הפלסטינית, פאליווד. שווה להציץ
לעולם אל תקפצו לזירת מלכודות עכברים אלא אם כן זה באמת שווה את זה..............
I'm not mainstream, I'm more of an sideways.
nice guys finish last, I've just got lucky :)
סוףסוף! הציפור נתפסה! http://www.youtube.c...feature=related
גם אני סופרמן בלי גלימה..

Posted Image

Posted Image

אין לי פייסבוק! לא משתמש בפלטפורמת הוירוסים הזאת!

#5 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 25/01/2013 - 14:28

להלן נוסחא שתפתור לך את הדילמה:

.

.

.

מש"ל.

יפה. אבל ההנחה הסמויה שלך מסתמכת על שיקולים אקדמאיי והדיל ברייקר מבחינת האורח/ת הוא שיקול כספי.

נשאלת השאלה, האם יש כסף בביואינפורמטיקה?

לדעתי לא.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#6 DaggyStyle

DaggyStyle

משתמש......... לא מזיק ולא מועיל.........

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 5986 הודעות:

פורסם 25/01/2013 - 14:46

יפה. אבל ההנחה הסמויה שלך מסתמכת על שיקולים אקדמאיי והדיל ברייקר מבחינת האורח/ת הוא שיקול כספי.

נשאלת השאלה, האם יש כסף בביואינפורמטיקה?

לדעתי לא.

אם פותח השרשור רוצה להמשיך לתואר שני, הוא יכול בלי בעיה, אם הוא רוצה לצאת לעבוד, הוא נחשב בוגר מדמ"ח לכל דבר, בנוסף, אימא של אישתי היא מנהלת אבטחת איכות של חברת תרופות גדולה בארץ והיא מוכנה להזמין בוגרי ביואינפו לראיונות אצלה באותם מקומות בוגרי כימיה וביולוגיה מתחרים.

לזכרם של חברים שנפלו
Second Draft: האמת מאחורי התעמולה הפלסטינית, פאליווד. שווה להציץ
לעולם אל תקפצו לזירת מלכודות עכברים אלא אם כן זה באמת שווה את זה..............
I'm not mainstream, I'm more of an sideways.
nice guys finish last, I've just got lucky :)
סוףסוף! הציפור נתפסה! http://www.youtube.c...feature=related
גם אני סופרמן בלי גלימה..

Posted Image

Posted Image

אין לי פייסבוק! לא משתמש בפלטפורמת הוירוסים הזאת!

#7 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 25/01/2013 - 14:56

אם פותח השרשור רוצה להמשיך לתואר שני, הוא יכול בלי בעיה, אם הוא רוצה לצאת לעבוד, הוא נחשב בוגר מדמ"ח לכל דבר, בנוסף, אימא של אישתי היא מנהלת אבטחת איכות של חברת תרופות גדולה בארץ והיא מוכנה להזמין בוגרי ביואינפו לראיונות אצלה באותם מקומות בוגרי כימיה וביולוגיה מתחרים.

אין שום מצב בעולם שבוגר תואר שחצי ממנו עוסק בקורסי מבוא ו"אחדים" (כימיה/ביולוגיה/פיסיקה/וכו' 1) משתווה לבוגר תואר בתוכנה או מדמ"ח שאשכרה למד את מה שהוא אמור לעשות.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#8 P&B

P&B

זאב בעור של כבש

• מנהלי פורום
  • 13245 הודעות:

פורסם 26/01/2013 - 14:15

השוק לבוגרי ביואינפורמטיקה רחוק מלהיות מזהיר

והעובדה שבוגר ביואינפורמטיקה יכול למצוא עצמו בעבודה של ביולוג/כימאי בחברת תרופות זו הוכחה מוחצת לכמה הוא רחוק

Honesty is the best policy, but insanity is a better defense.

“I think that all good, right thinking people in this country are sick and tired of being told that all good, right thinking people in this country are fed up with being told that all good, right thinking people in this country are fed up with being sick and tired. I'm certainly not, and I'm sick and tired of being told that I am”

Monty Python

הבדיחה מוצתה ועדיין:

תמונה מצורפת

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים