מעבר לתוכן

שינויים בסכם

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 אורח - אליהו

אורח - אליהו
  • אורחים

פורסם 19/02/2013 - 00:56

שלום

אני מעוניין להתקבל להנדסת מכונות באוקטובר 2014 (לא השנה הקרובה, אלא בזאת שלאחריה)

כרגע אני עוסק בהשלמת בגרויות

אני זוכר שלפני כמה חודשים שבדקתי הסכם עמד על 510

כיום 515

האם אפשר להסיק ששנה הבאה הוא יהיה 520 ? :\

(ראיתי שלפני שנים ספורות בלבד זה עמד על 470, אז המגמה היא למעלה)

ומה אומר הסכם הזה ?

באת"א למשל נותנים שני מספרים - העליון זה הסף שאם אתה מעליו אתה בפנים בוודאות (אלא"כ כבר נסגרה ההרשמה כמובן), ומספר נמוך יותר שאם אתה נמצא בטווח בין שני המספרים - הקבלה שלך מותנית במקומות הפנויים

הגיוני לי שהמספר שרשום בבנ"ג זה הרף העליון. אם אני צודק, אז זה אומר שיכול להיות שיהיו לי 2 נק' מתחת אבל אני אתקבל בכ"ז כי יש מקום ?

ודיברתי עם פקידה מהאוניברסיטה בטלפון והיא אמרה שהסכם יכול לעלות בזמן ההרשמה...

אם אני נרשם ממש מוקדם ועומד במינימום (אבל לא יותר מזה), יכול להיות שבהמשך עקב דרישה יעלו את הסכם ואז יגידו לי שאני בחוץ ?

#2 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 19/02/2013 - 02:34

הסכם לשנה אליה אתה נרשם הוא רף הכניסה, ללא קשר לנתוני השנים הקודמות אשר יכולות לציין את רף המינימום, ציון המקסימום או הממוצע החציוני חלקי מספר האינצ'ים של המוט התקוע באחוריו של הרקטור. או במילים פשוטות - זה לא צריך לעניין אותך.

בהמשך לכך, מה אכפת לך מה הסכם?

אם יאמרו לך שהסכם ירד, לא תנסה להשיג את הציונים הכי טובים שאתה יכול?

לשאלתך, ברור שהסכם הוא בסך הכל שקר ייצוגי ושבסופו של דבר, מה שקובע הוא רמת הביקוש, כלומר מספר הנרשמים והסכם שהם נושאים עמם. דבר זה נכון מן הסתם גם עבור את"א, אלא אם כן המחלקה שלהם לחיזוי העתיד הגיע להישגים חדשים והם יודעים מראש כמה נרשמים יהיו ומה יהיו ציוניהם.

לא ברור מה הכוונה ב"הסכם יכול לעלות במהלך ההרשמה" ובאותה מידה לא ברור למה אתה מדבר עם "פקידה מהאוניברסיטה", או מיהי אותה פקידה.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#3 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 20/02/2013 - 21:24

התקשרתי לטלפון של האוניברסיטה ואז הקשתי כדי להגיע למרכז רישום או משהו כזה. מה שהיא אמרה זה שאם למשל כרגע הסכם הוא 515, אבל המון אנשים מבקשים להירשם, אז ייתכן שיעלו את הסכם הנדרש

הסיבה שזה מעניין אותי, היא כי במתמטיקה הלך לי רע (הייתי מהמר על 60), ואני עושה עכשיו פיזיקה (ניגש בקיץ). אני אקרע את התחת אבל בתקווה להוציא 90. 95 גג. בהתחשב בפסיכומטרי שיש לי, אני אעבור אבל על הגבול

לכן, אם אדע כבר מעכשיו ששנה הבאה הסכם צפוי לעלות, אשפר את המתמטיקה הקיץ הזה, או בחורף הבא

מה שיהיה מאוחר מדי לעשות אם אני אדע את זה רק במהלך ההרשמה של השנה הבאה

ואני מצטער אבל הפסקה הראשונה לגבי משמעות הרף, רק בילבלה אותי יותר

למען פשטות הדברים, בוא נגיד שאני מעוניין להירשם לשנה הקרובה (כאמור, באתר מצויין סכם 515)

1. אם הסכם שלי הוא 516, ואני מגיש את הבקשה עכשיו, האם אני מתקבל אוטומטית או שמחכים לראות מה הביקוש ואז יש מצב שלא אתקבל אם יש ביקוש גבוה של אנשים עם סכם גבוה יותר (שנרשמו אחרי) ?

2. אם הסכם שלי הוא 514, (וגם, אני מגיש את הבקשה מוקדם), האם אני נפסל אוטומטית או שאוכל להתקבל במידה ונשאר במקום פנוי (שאת זה ידעו מתי, בספטמבר ?) ?

תודה רבה [:)]

**
צילצלתי שוב לאוניברסיטה
הפעם הפקידה אמרה שבד"כ בתחילת ההרשמה מוצגים הסכמים הכי גבוהים, והם בד"כ יורדים עם הזמן כשמתבררת תמונת הביקוש
אפשר לסמוך עליה ?

#4 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 20/02/2013 - 23:07

התקשרתי לטלפון של האוניברסיטה ואז הקשתי כדי להגיע למרכז רישום או משהו כזה. מה שהיא אמרה זה שאם למשל כרגע הסכם הוא 515, אבל המון אנשים מבקשים להירשם, אז ייתכן שיעלו את הסכם הנדרש

הסיבה שזה מעניין אותי, היא כי במתמטיקה הלך לי רע (הייתי מהמר על 60), ואני עושה עכשיו פיזיקה (ניגש בקיץ). אני אקרע את התחת אבל בתקווה להוציא 90. 95 גג. בהתחשב בפסיכומטרי שיש לי, אני אעבור אבל על הגבול

לכן, אם אדע כבר מעכשיו ששנה הבאה הסכם צפוי לעלות, אשפר את המתמטיקה הקיץ הזה, או בחורף הבא

מה שיהיה מאוחר מדי לעשות אם אני אדע את זה רק במהלך ההרשמה של השנה הבאה

ואני מצטער אבל הפסקה הראשונה לגבי משמעות הרף, רק בילבלה אותי יותר

למען פשטות הדברים, בוא נגיד שאני מעוניין להירשם לשנה הקרובה (כאמור, באתר מצויין סכם 515)

1. אם הסכם שלי הוא 516, ואני מגיש את הבקשה עכשיו, האם אני מתקבל אוטומטית או שמחכים לראות מה הביקוש ואז יש מצב שלא אתקבל אם יש ביקוש גבוה של אנשים עם סכם גבוה יותר (שנרשמו אחרי) ?

2. אם הסכם שלי הוא 514, (וגם, אני מגיש את הבקשה מוקדם), האם אני נפסל אוטומטית או שאוכל להתקבל במידה ונשאר במקום פנוי (שאת זה ידעו מתי, בספטמבר ?) ?

תודה רבה [:)]

**
צילצלתי שוב לאוניברסיטה
הפעם הפקידה אמרה שבד"כ בתחילת ההרשמה מוצגים הסכמים הכי גבוהים, והם בד"כ יורדים עם הזמן כשמתבררת תמונת הביקוש
אפשר לסמוך עליה ?

הסכם תמיד עולה. או יורד. אבל בדרך כלל עולה. 

אתה לא תיקח את הסיכון הזה ולכן עליך להניח שהוא יעלה. הגיון בסיסי, לא?

1. כל עוד אתה לא משתייך לאוכלוסיה מועדפת (להלן, גרסת הישראבלוף ל"מקופחת"), אין כזה דבר להתקבל אוטומטית.

אם אני מבין נכון, פותחים את הרישום ומחכים לראות מי וכמה נרשמים. מתישהו עושים חיתוך מצב ומודיעים על קבלה/על תנאי/דחייה. מן הסתם, הקריטריון העיקרי הוא מס' המקומות כתלות מסוימת בתקציבי אותה מחלקה, פוליטיקה פנימית, מי נרשם קודם, הציונים של הנרשמים השונים וכו'.

מתי מתבצעת החלטת ביניים זו, כמה חיתוכי מצב מתבצעים עד תחילת השנה וכמה מקומות פנויים נשמרים בכל פעם - לא יודע, כאלה דברים צריך לשאול את מדור רישום או את המחלקה הספציפית בה מעוניינים.

2. ראה סעיף 1. תחליף את המילים "קבלה" ב"דחייה".

ברור שאי אפשר לסמוך על הפקידה. אתה מקשיב לעצמך?! היא פקידה...

אם אתה רוצה תשובות אמינות, תתחיל להשיג בעלי תפקידים ספציפיים כמו סגן/ראש מדור רישום, מזכירה פקולטית/מחלקתית וכו'.

שוב, אני לא מבין למה כל זה צריך לעניין אותך. או שתתקבל או שלא ואין לזה שום קשר למאמציך להשיג את נתוני הקבלה המקסימליים לפני כן.

על אף האמור לעיל, לא נשמע לי הגיוני בעליל שמישהו עם 60 במתמטיקה יתקבל להנדסת מכונות, או להנדסה כלשהי (למרות שהגיון זה לא הצד החזק של האקדמיה בארץ, אז לך תדע). אני גם לא מבין למה לך להתאמץ כל כך להתקבל דווקא לאוניברסיטה כאשר כיום בוגרי מכללות מתמודדים כמעט על אותם תפקידים ובדרך כלל סיימו את לימודיהם בפחות זמן, מאמץ ולחץ, בייחוד אם מדובר במי שהגיע לתואר עם נתוני פתיחה גבוליים.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#5 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 23/02/2013 - 17:52

תודה על התשובה קודם כל

עשית לי קצת סדר

אבל עכשיו 2 שאלות חשובות שעלו מהתשובה שלך:

1. לגבי ה 60 במתמטיקה. מדובר ב 5 יח'. הסיבה שהצייון נמוך היא כי לא ניגשתי ל 005 (נשארתי עם הציון הנמוך מהתיכון), וב 007 לא למדתי וקטורים ואנליטית (מעצלנות וטיפשות) ככה שעניתי רק על תשובה אחת במבחן. ב 006 הלך לי ממש טוב

במחשבון סכם שלהם אני עדיין אתקבל (בהנחה ואקבל ציון טוב בפיזיקה ובהתחשב בפסיכו). אתה חושב שתהיה בעיה עם ציון נמוך למרות שבמחשבון סכם זה עובר ?

2. לגבי העניין עם המכללות: אתה יודע אם זה ככה גם בתחום הנדסת מכונות ?
כי הבנתי שעדיין יש עדיפות לבוגרי אוניברסיטאות*

ה'חלום' (יותר נכון שאיפה) הוא להשתלב בתחום פיתוח כלי נשק, כלי טיס או רכב
יש לך (או למישהו אחר) מושג אם גם שם אין עדיפות לבוגרי אוניברסיטאות ?

*אני שומע דעות לכאן ולכאן, אבל חבר טוב שלי, אביו מהנדס מכונות ראשי בחברה שעוסקת בפיתוח חלקים למל"טים, והוא אמר שהוא בכלל לא מזמין בוגרי מכללות לראיונות. ברור שזה רק מקרה אחד, אבל זה מה שגרם לי להיות בדעה הזו. אולי אני טועה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים