מעבר לתוכן

תמונה

הנדסה כימית/ננוטכנולוגיה

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 liat22

liat22
  • רשומים
  • 5 הודעות:

פורסם 10/05/2004 - 21:44

קיים מסלול משולב- כימיה והנדסה כימית- ננוטכנולוגיה
רציתי לדעת איזה תואר מעניק המסלול הזה, חוברת המידע קצת מבלבלת.. אני יודעת שבמסלול להנדסה כימית מקבלים תואר בוגר Bsc (מהנדס)
האם התואר שמציע המסלול המשולב (מוסמך למדעי ההנדסה) שווה ערך? (מודעת לכך שמציע תואר כפול-כימיה ומוסמך בהנדסה כימית, אך האם החלק השני-מוסמך בהנדסה כימית, שווה ערך לתואר שמקבלים במסלול להנדסה כימית?)
יודעת ששאלה קצת טיפשית, מתחילה ללמוד רק באוקטובר השנה, מכאן הבורות
בכל מקרה, אני נרשמתי לננטוכנולוגיה כעדיפות ראשונה ומאוד חשוב לי לקבל תואר Bsc בהנדסה, כך שחייבת להתעניין
:מסמיק:

#2 אורח - אלון

אורח - אלון
  • אורחים

פורסם 13/05/2004 - 23:52

גם אותי זה עניין אז בררתי רבות על זה לפני שנרשמתי. התואר שווה ערך לגמרי למסלול הנדה כימית לבד. זאת בנוסף לתואר בכימיה. מומלץ מאוד שתיקראי את השנתון יש שם כמעט את כול מה שצריך לדעת. הורדתי אותו מאיפשהו לפני כמה זמן אבל אני לא זוכר בדיוק מאיפה. תחפשי זה בטוח באתר שקשור לאוניברסיטה.

בהצלחה אם אני התקבלתי את יכולה להיות אופטימית.

#3 nati

nati

איש פשוט ואלמוני

• רשומים+
  • 6669 הודעות:

פורסם 14/05/2004 - 00:07

הסתכלתי על השנתון ולא מצאתי איפה בין התואר בהנדסה לתואר במדעי הטבע נכנסת ההתמחות בננו' ... :blink: האם זה בכל הקורסים של "כימיה קוונטית" ?
{כימיה קוונטית1, כימיה קוונטית2, כימיה קוונטית3, כימיה קוונטית4, עד 9 מליון ....
:אוףטופיק: ...הכי טוב 9 מליון.... :אוףטופיק: }
בכל מקרה ,שיהיה בהצלחה לכולנו :smart:
נתי

#4 berner

berner

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים+
  • 237 הודעות:

פורסם 14/05/2004 - 00:21

אני שנה ד' בהנדסה כימית.
לדעתי האישית המסלול של הננו מאד לא מומלץ. קריעת תחת מטורפת ובשביל מה?
התואר מספיק קשה גם ככה. התואר בהנדסה כימית הרבה יותר טוב. מי שסיים הנדסה כימית יכול להמשיך לתואר שני בכימיה או כל מקצוע של מדעי הטבע אחרי מספר קורסי השלמה. מי שסיים תואר במדעי הטבע, קשה לו הרבה יותר להתקבל להנדסה ובכל מקרה מספר ההשלמות גדול.
בכל מקרה, מ שלא תבחרו, הרבה בהצלחה.

#5 danielf

danielf

משתמש טרי

• רשומים
  • 21 הודעות:

פורסם 14/05/2004 - 00:25

המשוואה פשוטה מאוד:
ננוטכנולוגיה=חוסר חיים מוחלט, מירמור, הרבה דם ודמעות ולא מעט ידע
הנדסה כימית=מירמור גבוה, הרבה דם ודמעות, חוסר חיים מסוים וסיכוי גבוה למחלות סרטניות בעתיד, אה כן וגם תואר בהנדסה :וי: :מסמיק:
כימיה=לא מכיר מספיק :( אבל עם תואר ראשון בכימיה אפשר להמשיך למלצר/להיות בודק בטחוני בכיף...
תעשו את הבחירה שלכם...
בהצלחה!

#6 nati

nati

איש פשוט ואלמוני

• רשומים+
  • 6669 הודעות:

פורסם 14/05/2004 - 09:57

30 ש"ש , זה ממש לא מעט :unsure: ואבל זה בהחלט אפשרי :rolleyes:
השאלה היא האם אפשר לשלב גם עבודה עם מסת לימודים כזו :גיליוטינה:

בכל מקרה ....יהיה בסדר :rolleyes: .....

#7 דודי

דודי

Salsero

• מנהלי פורום
  • 2665 הודעות:

פורסם 14/05/2004 - 13:45

לא נעים לי לקלקל את השמחה אבל....
מי שרוצה להתמחות בעתיד בננו' צריך לעשות תואר בפיסיקה!
אז ניפגש במחלקה... :rolleyes:
תמונה מצורפתתמונה מצורפת

#8 nati

nati

איש פשוט ואלמוני

• רשומים+
  • 6669 הודעות:

פורסם 25/05/2004 - 23:16

:taz:
משהו קיבל תשובה חיובית לגבי ננו' ???

#9 liat22

liat22
  • רשומים
  • 5 הודעות:

פורסם 31/05/2004 - 21:13

אם יש מישהו שלומד במסלול הננוטכנולוגיה או שמתחיל ללמוד השנה אשמח אם נוכל להיות בקשר כי יש לי אינסוף שאלות liatschmidt@hotmail.com

#10 nati

nati

איש פשוט ואלמוני

• רשומים+
  • 6669 הודעות:

פורסם 02/06/2004 - 22:59

לכל המתעניינים :
היום דיברתי עם "הגורמים"

הם הוסיפו תנאי קבלה של 660 בפסיכומטרי

:אוףטופיק: לכל האליטה (בס"כ 14 איש +מישהו..) : בהצלחה :smart: :אוףטופיק:

#11 buras12

buras12

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 388 הודעות:

פורסם 06/06/2004 - 13:34

אני רואה שהתנאים עולים משנה לשנה. כשאני התחלתי ללמוד (2000) היינו 7 אנשים וממש לא היה צריך 660 כדי להתקבל. זה מה שקורה כשהדרישה עולה ולא מרחיבים את המסלול (החלטה נכונה של פרופ' אפרימה ד"א).

בכל מקרה, אני רוצה להגיב על מה שכתבו עלינו בשרשור הזה.
להבדיל ממה ש-berner אמר, המסלול לא עד כדי כך קשה ולא צריך להיות איינשטיין כדי לעבור אותו. בעיניי, פיזיקאים או מחשביסטים לומדים יותר קשה מאתנו. הוא אכן עמוס, אבל לא מעבר למידת האפשר.

לגבי בחירת התואר בהנדסה בלבד, הניסיון מלמד שהחבר'ה שלומדים במסלול ננו הרבה יותר אוהבים כימיה מהנדסה כימית, שבה שוכחים מכימיה אחרי שנה ב'. נכון, תואר ראשון בכימיה מאפשר לשטוף מבחנות, אבל כל בן אדם שפוי שרוצה לעסוק בננוטכנולוגיה מבין שיצטרך להמשיך מעבר ל-B.Sc.

לגבי חוסר חיים מוחלט - בולשיט. חלק גדול מנקודות העודף שנצברות בתואר הכפול נלמדות בשנה ד', כשמהנדסים בקושי לומדים ובמסלול שלנו ממשיכים עם מערכת מלאה. נכון שיש כמה וכמה קורסים מאוד לא קלים בכימיה, אבל אף אחד לא נכשל בהם, זאת פשוט לא מדיניות המחלקה. המחסומים הגדולים בתואר הם אותם הקורסים שמפחידים את המהנדסים.

דודי - כדאי שתבין מה הידע הנדרש כדי לעסוק בננו וכך אולי לא תביך את עצמך באמירת שטויות.
The light in the end of the tunnel is a headlamp of an oncoming train

#12 דודי

דודי

Salsero

• מנהלי פורום
  • 2665 הודעות:

פורסם 08/06/2004 - 12:07

דודי - כדאי שתבין מה הידע הנדרש כדי לעסוק בננו וכך אולי לא תביך את עצמך באמירת שטויות.

ממש אין לי כוח להסביר לך (כנראה שיידרש לזה זמן רב!!! :rolleyes: )
אבל, מקימים בניין (ליד דייכמן למתמטיקה)חדש שיהיה מרכז לננו' והליבה שלו תהיה המחלקה לפיסיקה
(קירור אטומים,מחשבים קוונטים,STM וכו'...)
תמונה מצורפתתמונה מצורפת

#13 buras12

buras12

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 388 הודעות:

פורסם 08/06/2004 - 15:34

אם תוכל למצוא הפיזיקאי שיודע לסנתז דבר כזה, אני אנשק את הסוליות של הנעליים שלך.

אם היית מבין מהי ננוטכנולוגיה כמו שאתה טוען, היית יודע שזה תחום אינטרדיסציפלינארי שמערב כימיה, ביולוגיה, הנדסות ופיזיקה כמובן. בניסיון הילדותי שלך לומר שלפיזיקאים יש מונופול בתחום אתה באמת שלא משיג הרבה.
The light in the end of the tunnel is a headlamp of an oncoming train

#14 nati

nati

איש פשוט ואלמוני

• רשומים+
  • 6669 הודעות:

פורסם 08/06/2004 - 19:48

דבר כזה

חייבים להודות שהסינתזה של הדבר הזה ("באקי-טובס" או -נימי פחמן) אומנם במהותה כימית אך ממש לא בתהליכים שגרתיים שמתפרסים כל כלל תחומי המדע...

דוגמה אחרת : שמעתי הרצאת כימאי על מחקר סניתזה ופירוק חומרים ע"י 'מכות' ליזר בספקטרום מאוד מדוייק וייחודי לכל סוג קשר (מכות ליזר למשך פיקו-שניות).
חקר הקשרים הכימים וחיזוי תוצרי הפירוק/סינתזה - כימי אך למעשה כל העבודה כדי 'לעצב' את הליזר - פיסיקלית

בקיצור : <_< תמשיכו לריב... :taz: כי כולכם צודקים... ;)

#15 דודי

דודי

Salsero

• מנהלי פורום
  • 2665 הודעות:

פורסם 09/06/2004 - 18:07

אם היית מבין מהי ננוטכנולוגיה כמו שאתה טוען, היית יודע שזה תחום אינטרדיסציפלינארי שמערב כימיה, ביולוגיה, הנדסות ופיזיקה כמובן. בניסיון הילדותי שלך לומר שלפיזיקאים יש מונופול בתחום אתה באמת שלא משיג הרבה.

חבל שאתה לא מנסה להבין את מה שנכתב.....
אתה רק מחזק את דברי!! , כתבתי שהתעסקות בננו' היא לא בהכרח דרך כימית ,בכדי לעסוק בננו' צריך רקע פיסיקלי עשיר ! (לא סתם דוחפים לכם קוונטית), ולכן אם ברצונך להיות חוקר בתחום- יש יותר סיכוי שתגיע לכך דרך פיסיקה....
אני מודה שבהודעה הראשונה שלי היתה נימה ילדותית (מוקצנת על ידי אייקון :rolleyes: )
מקווה שלמדת משהו..... ;)
תמונה מצורפתתמונה מצורפת

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים