מעבר לתוכן

תמונה

מה זה הלל?

• Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 אסף עובדיה

אסף עובדיה

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים+
  • 84 הודעות:

פורסם 15/11/2004 - 00:29

שלום לכולם,
למי שעדיין לא מכיר, הלל הוא ארגון בינ"ל הפועל בכ-500 קמפוסים ברחבי העולם ומהווה את המרכז לחיים יהודיים בקמפוס. זהו ארגון פלורליסטי הפועל ללא מטרות רווח ומטרתו להניע את מירב הסטודנטים לעשייה יהודית מהמקום בו הם נמצאים.
הדרך של הלל עוברת דרך כל הדרכים ומאפשרת לכל אחד לצעוד בדרכו, לקחת אחריות על זהותו היהודית כפי שהוא מגדיר אותה וליזום ולפעול מתוך תחושת השייכות הזאת.
נשמע קצת כוללני? ובכן, זו בדיוק הכוונה. אנחנו לא באים לקבוע מיהו יהודי ומה יהודים אמורים לעשות, אנו מעודדים את השיח סביב השאלות הללו.
הפורום באתר הוא מקום מצויין להעלות את השאלות האלה ולפתוח עוד שאלות שנוגעים בשאלת הזהות והחיים היהודיים. אנו מזמינים את כל הסטודנטים להשתתף ולהביע את דעתם.
נשמח לדיון פורה ובוגר, ואם כבר מדברים על דרך כל הדרכים נזכיר כי דרך ארץ קדמה לתורה...

#2 Salamilimi

Salamilimi

אמריקאית (כבר לא) בכאילו

• רשומים+
  • 4895 הודעות:

פורסם 16/11/2004 - 10:41

למי שלא מכיר את הארגון- כדאי לראות את האתר של הארגון בחו"ל ואת האתר של הארגון בישראל:

הלל

הלל ישראל

אני אישית השתתפתי בפעילויות של הלל בארה"ב וזהו ארגון מדהים! שווה לבוא לפעילויות!
תמונה מצורפת

#3 chill

chill

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 131 הודעות:

פורסם 16/11/2004 - 13:44

זכורים לי מפגשים מוצלחים משנה שעברה מבית היוצר של "הלל".

בראש ובראשונה - מפגש עם מאיר שלו, שדיבר על נשותיו של דוד המלך - מפגש שהיה מרתק ומשך אליו גם אנשים שלכאורה לא טבעי למצוא באירועים שכאלה (לכאורה, לכאורה).

האם צפויים מפגשים דומים בקרוב ?!

#4 meitalg

meitalg

כסף

• מנהלי פורום
  • 3658 הודעות:

פורסם 17/11/2004 - 15:41

שלום!
קודם כל הלל זה טוב,
:taz:
חוץ מזה בקרוב גם אמנות עם סטודנטים לכבוד חנוכה ב-8/12!
היכונו!
-מיטל

#5 אורח - אורח_אורח_*

אורח - אורח_אורח_*
  • אורחים

פורסם 28/11/2004 - 18:55

אסף אני נדהם מיכולת הכתיבה המתמסמסת שלך
זה אתה שכתבת תצופציק

להניע את מירב הסטודנטים לעשייה יהודית מהמקום בו הם נמצאים.
הדרך של הלל עוברת דרך כל הדרכים ומאפשרת לכל אחד לצעוד בדרכו, לקחת אחריות על זהותו היהודית כפי שהוא מגדיר אותה וליזום ולפעול מתוך תחושת השייכות הזאת.

לפני שנמשיך אתה משתמש במילים יהודית?, זהותו היהודית=כפי שהוא מגדיר?
אז תכלס מה זה יהודי? יותר מדי סתירות פנימיות.
אני דרך אגב קראתי לכלב שלי יהודי, וכשהוא נשך את הבן בן ה-3 של השכנים. והם צעקו וניסו למשוך את יהודי בזנבו, צעקתי בחזרה, יהלהה אנטישמים רודפי יהודים=יהודי. זה זהותו ושמו כפי שהוא מגדיר אותה, עובדה כשאני קורא יהודי, הוא בא מיד.
דרך אגב דרך ארץ קדמה לתורה, אך כתוב שתורה קדמה לעולם, כך שצריך להבין, לפני שזורקים ססיסמאות שלא מבינים אותם.
דרך אגב תבעתי אותם כי טיפול השינים שהיתי צריך לעשות ליהודי החמדמד פוציניו שלי עלה 400 דולר,
הכל בגלל הבשר והעצמות והדם של הילד שלהם, שלא יסתובב יותר ילד בלי שרשרת, הלל בשטח!

#6 אסף עובדיה

אסף עובדיה

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים+
  • 84 הודעות:

פורסם 28/11/2004 - 20:19

דרך אגב תבעתי אותם כי טיפול השינים שהיתי צריך לעשות ליהודי החמדמד פוציניו שלי עלה 400 דולר,
הכל בגלל הבשר והעצמות והדם של הילד שלהם, שלא יסתובב יותר ילד בלי שרשרת, הלל בשטח!

מעולה! :וי:
(חוץ מהקטע האישי, תוריד את העוקצנות ואתה יכול להיות כותב מצוין)

ובלי שום קשר,
זהותו היהודית=כפי שהוא מגדיר...בדיוק כך! מה הבעיה עם זה?
אז יהיו עוד כמה יהודים בעולם, אבל הם יחיו בשלום זה עם זה.
דרך אגב, מעניין אותי לדעת,
איך אתה מגדיר יהודי?

נ.ב. דרך ארץ קדמה לתורה. :smart: תורה=(בהשאלה, אם אפשר) החלפת הדברים בין בני אדם, ההתפלספות, מה שאנחנו עושים כרגע, דרך ארץ=חסד על פני אלימות, לא רק פיסית או מילולית אלא גם בלב.

#7 Frik

Frik

משהו קטן וטוב

• רשומים+
  • 12100 הודעות:

פורסם 28/11/2004 - 20:28

אז רגע, מתי יש מפגשים, ואיפה?

מתי המפגש הבא? איפה הוא יתקיים? מי יהיה?

יש על החיים האלה? :-)

#8 אסף עובדיה

אסף עובדיה

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים+
  • 84 הודעות:

פורסם 28/11/2004 - 20:39

ארז שלום,

אפשר להתעדכן כאן בפורום ב- השבוע בבית הלל
בלוח שנה של האתר (BGU.CO.IL)
וכמובן גם במשרד - בניין 26 חדר 211 (2 קומות מעל הקרנף, ביציאה מ-28 לכיוון הנגטיב..)

#9 כורה_היתוך

כורה_היתוך

.

• רשומים+
  • 2393 הודעות:

פורסם 28/11/2004 - 20:41

קשור ולא קשור אמנם הבאתי את הקישור בעניין אחר לגמרי אבל במסגרת רוח ההבלים והשטות הנה עוד אחת. (פורסם ע"י ג'ק לונדון "עקב הברזל")- וגם עדות מוצלבת מידיעות 86'.. סיפור אמיתי לחלוטין.

"וכדי שנקבל איזשהו מושג לגבי קצה הקרחון של מה שהחל כקשר בין הון לשלטון בדרך המוכרת לנו למה שהפך למחולל והסיבה של כל מנגנוני העוצמה הישראלית הנה אנקדוטה קטנה."

"מר בגין יש לי שאלה קטנה אלייך. הבוקר קיבלתי כלב בולדוג קטן והחלטתי לקרוא אותו על שמך. לא אכפת לך נכון, נכון? הרי זה כלב יהודי...". שאלה יוצאת דופן זאת הופנתה אל בגין בעת ביקורו הרשמי הראשון בארה"ב, כראש ממשלת ישראל, כאשר סעד עם חברת מיליונרים אמריקאיים. השואל היה מילטון פטרי, בעל בנק בקליפורניה, מחשובי המשקיעים בישראל. בגין זקוף הקומה מיהר להשיב בהדרת כבוד: "מר פטרי הכלב שלך אינו רק כלב יהודי. הוא גם כלב עשיר. לכבוד יחשב לי אם יקרא על שמי.
פטרי המחוספס הפטיר בתום הסעודה "... תרמתי לבגין מיילארד ירוקים כאשר רץ לראשות הממשלה, אבל אחר כך יצא לי להכיר את פרס, וחשבתי שהוא יותר טוב לישראל, ונתתי לו מיליארד ירוקים... אה כן גם לתוכי שלי קוראים פרס צירוף מקרים שכזה..."

#10 אסף עובדיה

אסף עובדיה

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים+
  • 84 הודעות:

פורסם 29/11/2004 - 03:04

קורה, מה כורה?

תגיד, אפשר לשאול אותך שאלה?
מה אתה רוצה?

ובשיא הכנות - אני לא ציני עכשיו, אני שואל אותך שאלה עניינית כדי לבדוק מה עניינים איתך.
מה מניע אותך לשבת שעות מול המחשב ולכתוב באתר? מה אתה מצפה מהאנשים שקוראים את הדברים שלך? איזה נושאים מעניינים אותך? (אולי נמצא לך נישה בהלל...הממ...האמת, כבר מצאת - אחלא נישה)

יודע מה, התקבלת!

סתם בצחוק, קשה לי להתאפק לא להיות ציני. גם אני בנאדם כמוך.

ושוב, אתה באמת מוזמן לענות על השאלות הנ"ל

נ.ב. (דרך ארץ..)..בקיצור, תנסה.

#11 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 29/11/2004 - 15:07

תגיד כורה אתהחושב תתן לי שם לכלב שלי

אני דרך אגב קראתי לכלב שלי יהודי,

ותה אומר שהוא בולדוג

הבוקר קיבלתי כלב בולדוג קטן והחלטתי לקרוא אותו על שמך. לא אכפת לך נכון, נכון? הרי זה כלב יהודי...".

או אולי זה תוכי

אה כן גם לתוכי שלי קוראים פרס צירוף מקרים שכזה..."

דרך אגב יש לזה תקדים בתורה בבעל חיים שנקרא חזיר
חז"ל אומרים
שהחזיר שוכב וטלפיו לפניו, כאומר ראו אני קשר יש לי פרסות ברגלי

זו השיטה של הלל כפי שמציג אותה אסף
כל כך מתוק=בסוף בחילה
תהיו נחמדים בלב בדיבור במעשה...
ואני בשקט אבולל אותכם ואשמיד את נשמתכם, כפי שהצלחנו בארה"ב
אל תדאגו זה הכל באהבה :smart: חכם האאאאאא

מה אתה רוצה?

דרך אגב שכנעת אותי שאתה לא יודע שאתה מוליך אותנו לתהום=תאי גזים של שמד רוחני

#12 אסף עובדיה

אסף עובדיה

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים+
  • 84 הודעות:

פורסם 09/12/2004 - 21:44

זו השיטה של הלל כפי שמציג אותה אסף
כל כך מתוק=בסוף בחילה
תהיו נחמדים בלב בדיבור במעשה...
ואני בשקט אבולל אותכם ואשמיד את נשמתכם, כפי שהצלחנו בארה"ב

כנראה שיש פה מלחמה ולא שמתי לב.
בכל אופן, אורח יקר, אני אשתדל להסביר לך:

הלל הוא לא אירגון שמזוהה עם זרם כלשהו ביהדות, הוא מתייחס ליהדות כאל משפחה.
מטרתו של הלל העולמי הוא לדאוג שסטודנטים וסטודנטיות יהודיים יפגשו, משהו כמו אגודת סטודנטים של יהודים. וזה על-מנת למנוע התבוללות.

מה שמביא אותנו להבדל בין הלל בחו"ל להלל בארץ:

בחו"ל המפגש בין יהודים הוא העיקר, ופה הרוב יהודים. לכן בהלל ישראל אנו נדרשים לשאלה מה הופך משהו ליהודי, ובהתאם לרוח הפלורליסטית, אנו משאירים את השאלה הזאת פתוחה לכולם (?מי who יהודי?)

הלל לא נותן הגדרה ליהדות, ולא קובע את ההלכה. אנחנו לא בג"ץ ולא בד"ץ ואפילו לא מועצת הסטודנטים. אבל אנחנו מזמינים כולם לדבר, לעשות יהדות (איך שהם מגדירים אותה - בלי לכפות את ההגדרה שלהם על כולם).
ואף אחד לא חייב.

המקום הכי קיצוני שאני יכול להוליך אותך אליו, אורח יקר, זה להכיר את המשפחה שלך.

#13 כורה_היתוך

כורה_היתוך

.

• רשומים+
  • 2393 הודעות:

פורסם 10/12/2004 - 00:49

לא נעים להגיד, למרות שאני אולי בעל עמדות אחרות מהאורח וטרמינולוגיה קצת שונה .... היה רצוי שמר עובדיה (אסף) יצא בחוץ :)

למען שהלל לא יוליך לעזאזל.. ;) (וקצת ברצינות אסף הוא בסך הכל עוד בחור חביב מהשורה שחשיבה מורכבת זה לאוו דווקא הצד החזק שלו . . נו זוהיר בהלולים מלהגים.. באמת לא חסרים סביבנו.) כך שהכל צריך לקחת בפרופורציות.

ג'וב זה ג'וב, ואסף הרי צריך להתאמץ מאוד כדי להתמסר לפשטנות שהופכת רעיון שהיה יכול להתפתח לכיוונים ראויים בעלי כוון מסוים (כולל פלורליזם במנעד היהודי-ציוני) - לקרקס חסר כוון ודרך.

למען ההגינות, אני חייב לציין שאני יודע על אנשים אחרים שמתפקדים בצורה שונה לחלוטין
מהבהלול הנ"ל, כל זאת בתוך הלל עצמו.

#14 אורח - אורח_דורון_*

אורח - אורח_דורון_*
  • אורחים

פורסם 10/12/2004 - 00:55

אוי כורה! אתה כל כך שנון!
כורה - תעשה לי ילד! כן! כן! חלקלקות הלשון שלך עושה לי את זה! ואיך אתה תמיד צודק! אוי זה כ"כ סקסי!
איזה גבר אתה - איך הראית לו! רק אתה יהודי נכון! רק אתה ולא אף אחד אחר!
אז........... שלא יעבדו עליכם! ;)

#15 כורה_היתוך

כורה_היתוך

.

• רשומים+
  • 2393 הודעות:

פורסם 10/12/2004 - 00:56

אוי כורה! אתה כל כך שנון!
כורה - תעשה לי ילד! כן! כן! חלקלקות הלשון שלך עושה לי את זה! ואיך אתה תמיד צודק! אוי זה כ"כ סקסי!
איזה גבר אתה - איך הראית לו! רק אתה יהודי נכון! רק אתה ולא אף אחד אחר!
אז........... שלא יעבדו עליכם! ;)

<{POST_SNAPBACK}>

דורון, אתה רוצה להציג את עצמך?

"סקסי, תעשה לי ילד"

:blink:

אדוני יצא לאחרונה מהארון או משהו?

כאמור השאלה היא לגבי הגישה הכוללת בהקשר של ה"אני" והחברה היהודית-ישראלית ומה שביניהם ולא מישמש אסקפיסטי אליו התמסר עובדיה לפחות על פי הודעותיו עד כה בפורום
חסרי הכוון והדרך.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים