מעבר לתוכן

זוגיות בין יהודייה לבדואי מוסלמי

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#1 אורח - אורח - שרון

אורח - אורח - שרון
  • אורחים

פורסם 07/09/2009 - 16:15

שלום לכולם פה. אני נימצאת בדילמה והייתי שמחה אם שני "העמים" יתנו לי את תגובתם בנושא.
אני בחורה בת 25, רווקה פלוס ילד, אחרי זוגיות קשה וכושלת עם בחור יהודי. בתקופה האחרונה הכרתי באינטרנט בחור ערבי בדואי מוסלמי בן גילי.
אני גרה בתל אביב והואמכפר בבאר שבע. אהבתינו התפתחה במהרה, ניקשרנו מאוד אחד לשני.הבחור בא מבית יחסית דתי, ואני מבחינה בזה בגלל שהוא מקפיד שאני אתלבש צנוע ולא אחשוף
את גופי עם גופיות ומכנסיים קצרים.חשוב לו גם שאלב כיסוי ראש אבללזה אני לא הסכמתי והוא וויתר לי על זה בינתיים, כל עוד אנחנו לא נימצאים באזור מגוריו.
אני יודעת ומתארת לעצמי מראש על הקשיים שיעמדו בפנינו אם אנחנו נרצה להמשיך את הקשר בגלל ההבדלי דת ובגלל המלחמה התמידית שקיימת בין שני העמים.
אני בדילמה קשה , מה לעשות, איך להמשיך את הקשר הזה, אם בכלל. האם להמשיך להאמין שהבחור הערבי הזה הוא הנשמה הטובה שאני מכירה כרגע או להאמין לאמירות ולכתבות ששמעתי או קרעתי עליהן באינטרנט, על התעללות והשפלה שעוברות הבחורות היהודיות שיוצאות עם ערבים ועוברות לגור איתם בכפרים?
אשמח לתשובתכם המהירה..

#2 Mojo_jojo

Mojo_jojo

קוף רשע!

• רשומים+
  • 10478 הודעות:

פורסם 07/09/2009 - 16:25

שלום לכולם פה. אני נימצאת בדילמה והייתי שמחה אם שני "העמים" יתנו לי את תגובתם בנושא.
אני בחורה בת 25, רווקה פלוס ילד, אחרי זוגיות קשה וכושלת עם בחור יהודי. בתקופה האחרונה הכרתי באינטרנט בחור ערבי בדואי מוסלמי בן גילי.
אני גרה בתל אביב והואמכפר בבאר שבע. אהבתינו התפתחה במהרה, ניקשרנו מאוד אחד לשני.הבחור בא מבית יחסית דתי, ואני מבחינה בזה בגלל שהוא מקפיד שאני אתלבש צנוע ולא אחשוף
את גופי עם גופיות ומכנסיים קצרים.חשוב לו גם שאלב כיסוי ראש אבללזה אני לא הסכמתי והוא וויתר לי על זה בינתיים, כל עוד אנחנו לא נימצאים באזור מגוריו.
אני יודעת ומתארת לעצמי מראש על הקשיים שיעמדו בפנינו אם אנחנו נרצה להמשיך את הקשר בגלל ההבדלי דת ובגלל המלחמה התמידית שקיימת בין שני העמים.
אני בדילמה קשה , מה לעשות, איך להמשיך את הקשר הזה, אם בכלל. האם להמשיך להאמין שהבחור הערבי הזה הוא הנשמה הטובה שאני מכירה כרגע או להאמין לאמירות ולכתבות ששמעתי או קרעתי עליהן באינטרנט, על התעללות והשפלה שעוברות הבחורות היהודיות שיוצאות עם ערבים ועוברות לגור איתם בכפרים?
אשמח לתשובתכם המהירה..

קודם תסדרי לך מקום במעון לנשים מוכות ואחר כך תתחתני איתו.
כולכם מוזמנים להאזין למוסיקה שלי!

Last.fm

#3 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 07/09/2009 - 16:29

יש כפרים בבאר שבע?? אומנם העיר שלנו היא מן מיקרוקוסמוס אבל בכל זאת...

בנוסף להצעה של מוג'ו הייתי גם ממליץ לך על ביטוח חיים ממש משתלם.

#4 לא כותבת כינוי

לא כותבת כינוי

לא סתם ברונזה - רשום+!

• מנהלי פורום
  • 520 הודעות:

פורסם 07/09/2009 - 17:46

שלום לך בת של מלך, קראתי את מה שכתבת ואני בוחרת לכתוב לך את התגובה שתציל את החיים שלך :
1. עצם העובדה שאת יצאת עם יהודי והקשר שלך נכשל, זה לא אומר שמעכשיו כל קשר אחר עם יהודים הוא פסול או "לא יילך". אז אל תסיקי מסקנות למרות הסיפור שהיה לך.
2. מנקודת מבט דתית : את בת של מלך - את יהודיה. אסור לך לצאת עם גויים - ולא חס וחלילה מתוך שינאה או משהו, אלא פשוט אסור לך - את תטמאי את הנשמה שלך.
3. מנקודת מבט חברתית-פסיכולוגית : את תביאי איתו ילדים לעולם והם לא יידעו לאן הם שייכים - מבחינת המוסלמים הילדים שלך לא יהודים ומבחינת היהדות הילדים שלך יחשבו כיהודים תמיד (אין תהליך המרת דת ביהדות - מי שנולד יהודי מת כיהודי ולא משנה מה יעשה). כתוצאה מכך הילדים שלך יסבלו ואת תגרמי להם סבל מיותר שיכולת למנוע לו היית פחות "נגררת" אחר סיפור גרוע כדי לשכוח סיפור קודם.
4. צירפתי לך שאלה+תשובה מנקודת מבט דתית המכילה עובדות. להלן :
"תוכן השאלה
לפי איך שהבנתי ממכם חל איסור גדול להתחתן עם ערבי.אך לצערי בחור ערבי נכנס לי ללב,הוא פינק אותי במתנות,הוא הגן עלי ,הוא הרעיף עלי המון אהבה שהיתה חסרה לי-וכך גם נכנס לי ללב. אמרתי לו שבחיים לא נתחתן כי הוא ערבי.הוא אמר שלא אכפת לו לא להתחתן, העיקר להיות איתי.הוא לא יודע שהתאהבתי בו.בכל מקרה אני משאירה אותו בתור ידיד כי אני מרגישה שאני לא יכולה בלעדיו,ואפילו היה בינינו מגע פיזי לא שכבנו . מצד שני יש לי זיקה לדת ואני רוצה להתחיל לשמור שבת-האם שני העולמות האלו יכולים להסתדר?האם אני חוטאת?

תוכן התשובה
תשובה ל*צונזר*
על פי התורה אסור לך להתחתן איתו ולכן אם הוא רואה בהמשך הקשר סימן ליצירת חיים משותפים הרי שאת חוטאת כלפיו כיום כי בשלב מסוים הוא לא יסתפק בידידות או שאת תיעני לחיזוריו ואז תגיעי לידי חטא חמור יותר.
כדאי לך לחשוב היטב (ברור שזה לא קל) האם האהבה הזו שווה את התמודדות עם מצבים קשים שתעמדי בהם מול חברה ומשפחה ובייחוד עם עצמך בין אם הקשר יימשך או יתחזק ובין אם לא.
בעניין הסתירה שבין העולמות, אין קשר הכרחי. הרי את חייבת בשמירת השבת בלי קשר לאהבתך ומצד שני המורכבות והבעיתייות שבקשר אם אדם שאינו יהודי (ללא קשר לכך שהוא ערבי) אינו קשור לשמירת השבת.
כל התחזקות חיובית וכל התרחקות היא שלילית
יש להאזין לשכל ולא רק לרגש.
שמעון פיזם-רבני המדרשה "

5. את מוזמנת להיכנס לאתר "לב לאחים" וגם "יד לאחים" ולקרוא על אלפי מקרים שהצילו יהודיות שגילו שהן התפתו להיכנס למאורת נמרים שטרפה אותן ברגע שנכנסו למלכודת.
הנה חלק מהמקרים http://www.yadleachi...;CategoryID=107

סיפורים קורעי לב http://www.yadleachi...?CategoryID=107

יכולתי להמשיך לפרט כאן למה ל-א(!) כדאי לך להמשיך את הסיפור עם בן הדת האחרת..אבל אני סומכת עלייך ומקווה שאין צורך - לכי לפי ההיגיון למרות שאת במצב נפשי לא הכי.. תצילי את עצמך כל עוד את יכולה ותסיימי את הקשר עם אותו בחור.

אני מאחלת לאותו בחור למצוא בחורה שתאהב אותו מהדת שלו, ולך אני מאחלת שתמצאי גבר יהודי משורש נשמתך שיראה לך רק ימים של אושר.

בהצלחה יקרה :)
לפני כל הצחוקים... הכי חשוב : הקב"ה אני אוהבת אותך! :]
"..מי האיש החפץ חיים, אוהב ימים לראות טוב. נצור לשונך מרע ושפתיך מדבר מרמה - סור מרע ועשה טוב, בקש שלום ורדפהו...".

"...ביער ביער ביער נרקוד נרקוד.." - תראו מאיזה גיל מלמדים אותנו לחפור בטבע (או שלא).

#5 קקטוס

קקטוס

Ghost in the Machine

• גנרלים בדימוס
  • 32885 הודעות:

פורסם 07/09/2009 - 19:21

קחי בחשבון שלהישאר איתו:
1. ישנה לחלוטין את חייך (תחשבי לבד אם לטובה או לרעה)
2. ישנה לחלוטין את חיי בנך (תחשבי לבד אם לטובה או לרעה)

באופן אישי אני יכולה להגיד לך שאני לא הייתי מעיזה אפילו לשקול בחיוב שינוי כזה עצום בחיי. ואני באמת רומנטיקנית חסרת תקנה, אבל החיים הם הרבה יותר מלמצוא אהבה, בעיקר כשהם כוללים אחריות על חיים של ילד.
מתקשים בקורסים מבוא לכלכלה א' או מבוא לכלכלה ב'? דברו איתי.

תמונה מצורפת

.Procrastinate now, don't put it off

מסתובבת פה כמו איזה נסיכה מורמת מעם, חושבת שאת יותר טובה מכולם.

#6 NarcisSeuss

NarcisSeuss

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 109 הודעות:

פורסם 07/09/2009 - 21:20

שלום לך בת של מלך, קראתי את מה שכתבת ואני בוחרת לכתוב לך את התגובה שתציל את החיים שלך :
1. עצם העובדה שאת יצאת עם יהודי והקשר שלך נכשל, זה לא אומר שמעכשיו כל קשר אחר עם יהודים הוא פסול או "לא יילך". אז אל תסיקי מסקנות למרות הסיפור שהיה לך.
2. מנקודת מבט דתית : את בת של מלך - את יהודיה. אסור לך לצאת עם גויים - ולא חס וחלילה מתוך שינאה או משהו, אלא פשוט אסור לך - את תטמאי את הנשמה שלך.
:yawn: ...

שאלה לרבנית:

אני יהודי על פי ההלכה, אבל אבא שלי לא יהודי מבחינת גזע (אבל הוא גם לא נוצרי רחמנא ליצלן). למה זה הופך אותי? לחצי-בת של מלך? או לבת של קיסר? ואם המצב היה הפוך, אז היית מברכת אותי בתור "בת של דוקס" לכל היותר?

אני מאחל לך, באמת, מכל הלב, להבין למה מה שכתבת בנקודה השנייה מחריד- לא רק מהאספקט של כל מה שמוגדר חשיבה רציונלית, אלא מהבחינה הבסיסית של אדם לחברו. ולא צריך לחפור בארכיונים סודיים של הרייך השלישי כדי להבין שאת לא ממש שונה בדעותייך מהם.

#7 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 07/09/2009 - 23:02

ומה אתה רוצה להגיד בזה? מי אתה שתמתח ביקורת על מצוותיה והלכותיה של היהדות? היא הרי ציינה בפירוש שמדובר בנקודת מבט דתית.לא מוצא בעיניך - אל תאכל.

למה אתה לא מותח ביקורת על האפליה חסרת הרחמים של האישה המוסלמית?

#8 NarcisSeuss

NarcisSeuss

• רשומים
  • 109 הודעות:

פורסם 08/09/2009 - 09:12

ומה אתה רוצה להגיד בזה? מי אתה שתמתח ביקורת על מצוותיה והלכותיה של היהדות? היא הרי ציינה בפירוש שמדובר בנקודת מבט דתית.לא מוצא בעיניך - אל תאכל.

לא קראתי כלום חוץ מההודעה שלך והכותרת, הטיעון המודגש מטופש (ממתי זה הגיוני להצדיק איוולת אחת באחרת?) ואין לדת שום פריווילגיה נגד ביקורת. תפתחי את העיניים כבר.

#9 לא כותבת כינוי

לא כותבת כינוי

לא סתם ברונזה - רשום+!

• מנהלי פורום
  • 520 הודעות:

פורסם 08/09/2009 - 13:03

בדיוק...

NarcisSeuss ההודעה שלך לגמרי מיותרת - את הביקורות על היהדות שמור לעצמך, רק אל תשכח לא להתעלם בדרך מכל אותן נשים מוסלמיות ללא זכות דיבור שחוטפות מכות אם לא יכינו פיתות.. יש יהודיה שסיפרה שביום שהיו פיגועים הם היו חוגגים שם, ואם מת איזה מוסלמי בעזה אז בעלה היה מכה אותה עם צינור ברזל. ויש עוד המון עדויות כאלו - אז במקום לשחק אותה "יפה נפש" תתעורר - יש כאן נשמה שצריך להציל. אני כתבתי שזה לא מתוך שנאה, הרי אני בעד שלום - אבל היחסים שלה עם בן דת אחרת יגרמו רק לה ולילדים שיהיו לה - סבל רב.
אני רק רציתי להציל את אחותי מלעשות טעות ואתה סתם נדחפת עם הביקורת המיותרת. חוצמזה כפי שנאמר בציטוט - אני כבר ציינתי מראש שמדובר בנקודת מבט דתית.

"..מי האיש החפץ חיים, אוהב ימים לראות טוב. נצור לשונך מרע ושפתיך מדבר מרמה - סור מרע ועשה טוב, בקש שלום ורדפהו...".

"...ביער ביער ביער נרקוד נרקוד.." - תראו מאיזה גיל מלמדים אותנו לחפור בטבע (או שלא).

#10 NarcisSeuss

NarcisSeuss

• רשומים
  • 109 הודעות:

פורסם 08/09/2009 - 16:01

בדיוק...

NarcisSeuss ההודעה שלך לגמרי מיותרת - את הביקורות על היהדות שמור לעצמך, רק אל תשכח לא להתעלם בדרך מכל אותן נשים מוסלמיות ללא זכות דיבור שחוטפות מכות אם לא יכינו פיתות.. יש יהודיה שסיפרה שביום שהיו פיגועים הם היו חוגגים שם, ואם מת איזה מוסלמי בעזה אז בעלה היה מכה אותה עם צינור ברזל. ויש עוד המון עדויות כאלו - אז במקום לשחק אותה "יפה נפש" תתעורר - יש כאן נשמה שצריך להציל. אני כתבתי שזה לא מתוך שנאה, הרי אני בעד שלום - אבל היחסים שלה עם בן דת אחרת יגרמו רק לה ולילדים שיהיו לה - סבל רב.
אני רק רציתי להציל את אחותי מלעשות טעות ואתה סתם נדחפת עם הביקורת המיותרת. חוצמזה כפי שנאמר בציטוט - אני כבר ציינתי מראש שמדובר בנקודת מבט דתית.

בסדר, רק אל תשכחי לכתוב עוד הודעה אנונימית שתומכת במה שאמרת. ויהודי סיפר לי שיש לו חבר מכסייפה שאוהב את אישתו ואפילו מרשה לה ללמוד (סטודנטית באוניברסיטה). אני לא שולל את האפשרות שיש הרבה גורמים אלימים בחברה הזו בכל הקשור לשלום בית, ועדיין עדיף להתבסס על סטטיסטיקות (שלי אישית אין) מאשר על קסנופוביה מכוערת על בסיס דתי.

ו"יד לאחים" הוא ארגון גזעני לכל דבר. זכותם להביע את דעותיהם, אבל לכי ושאלי כמה נוצרים מוצהרים מוטרדים על ידם על בסיס קבוע.

#11 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 08/09/2009 - 16:36

היא לא כתבה הודעה אנונימית,אל תסיק מסקנות חפוזות וחסרות בסיס.

כמובן שאסור להכליל אבל אותה הסטטיסיקה מדברת על מציאות מסוימת.חוץ מזה ההודעה של קקטוס מסכמת את כל הנושא בצורה הברורה ביותר ללא גלישות להיבט התרבותי,דתי,לאומי וכו'.

#12 אורח - אורח - שרון

אורח - אורח - שרון
  • אורחים

פורסם 08/09/2009 - 17:14

שלום שוב לכולם. אני מודה לכולכם שהגבתם לי עד ההודעה שלי. אומנם קיבלתי תגובות קשות אך אמיתיות ואני מודה לכולכם על הדאגה כלפיי..
אני בהחלט אחשוב טוב טוב לפני שהזוגיות הזאת תדרדר עד למצב של דיבורים על חתונה. כרגע אנחו רק בתחילת הקשר. אני נהנת מחברתו וחשוב לי לשהמשיך לשמור איתו על קשר. אני לא יודעת בדיוק מה הדעות שלכם לגבי בחורים ערבים, אני אומנם עד היום הייתי חושבת דברים שליליים והייתי אוד מושפעת מכתבות של העמתותה הדתית שמוציאה מכפרים בחורות מסכנות יהודיות,אבל בהשוואה לדעותיו של החבר שלי בעניין, אני חושבת קצת אחרת.
האמת היא שהוא אפילו לא נגע בחיים בגופי, חוץ מידיי..הוא כל כך צנוע ושומר אותי לחתונה בידיעה שאני כבר לא בתולה בכלל ויש לי ילד. הוא טוען שזה יפגע בכבוד שלו אליי. ולגבי מגורים הוא אמר שבחיים לא יכניס אותי לגור בכפר בדואי רק מהסיבה שלא יקבלו אותי שם..אז זה כבר מראה לי סוג של דאגה מסויימת ואולי השקפה יותר ליברלית ..הוא גם בעד מגורים משותפים בבאר שבע או אפילו באזור המרכז אם ארצה. ובעד לעזור לי למצוא עבודה ולשלוח אותי ללמוד.
אז בהשוואה למה שאני שמעתי מבנות האחרות, אז חבר שלי קצת יותר ליברלי...

#13 לא כותבת כינוי

לא כותבת כינוי

לא סתם ברונזה - רשום+!

• מנהלי פורום
  • 520 הודעות:

פורסם 08/09/2009 - 18:32

שלום שוב לכולם. אני מודה לכולכם שהגבתם לי עד ההודעה שלי. אומנם קיבלתי תגובות קשות אך אמיתיות ואני מודה לכולכם על הדאגה כלפיי..
אני בהחלט אחשוב טוב טוב לפני שהזוגיות הזאת תדרדר עד למצב של דיבורים על חתונה. כרגע אנחו רק בתחילת הקשר. אני נהנת מחברתו וחשוב לי לשהמשיך לשמור איתו על קשר. אני לא יודעת בדיוק מה הדעות שלכם לגבי בחורים ערבים, אני אומנם עד היום הייתי חושבת דברים שליליים והייתי אוד מושפעת מכתבות של העמתותה הדתית שמוציאה מכפרים בחורות מסכנות יהודיות,אבל בהשוואה לדעותיו של החבר שלי בעניין, אני חושבת קצת אחרת.
האמת היא שהוא אפילו לא נגע בחיים בגופי, חוץ מידיי..הוא כל כך צנוע ושומר אותי לחתונה בידיעה שאני כבר לא בתולה בכלל ויש לי ילד. הוא טוען שזה יפגע בכבוד שלו אליי. ולגבי מגורים הוא אמר שבחיים לא יכניס אותי לגור בכפר בדואי רק מהסיבה שלא יקבלו אותי שם..אז זה כבר מראה לי סוג של דאגה מסויימת ואולי השקפה יותר ליברלית ..הוא גם בעד מגורים משותפים בבאר שבע או אפילו באזור המרכז אם ארצה. ובעד לעזור לי למצוא עבודה ולשלוח אותי ללמוד.
אז בהשוואה למה שאני שמעתי מבנות האחרות, אז חבר שלי קצת יותר ליברלי...

מתוקה חבל שאת לא מסיימת קשר שלא יכול לצאת ממנו דברים חיוביים. תחשבי לפי ההיגיון - הרי להתחתן איתו את לא תוכלי ולא כדאי לך.. זה עכשיו בשלב של "פיתוי". תצילי את עצמך כל עוד את יכולה. בכל אופן מאחלת לך שהטוב ביותר עבור הנשמה שלך יקרה.

#14 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 17/09/2009 - 11:47

http://www.nrg.co.il...4...=3&tmp=4205

מקווה שמישהו כן מסיק מסקנות מהמקרים.

#15 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 19/09/2009 - 11:12

אני לא מאמין שאנשים עדיין לוקחים ברצינות את השרשורים האלו....
כן, רק פה תבוא להתוודות יהודיה בת 25 מתל אביב שהתאהבה בבדואי- בפורום הסטודנטים. נו באמת...

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים