מעבר לתוכן

תמונה

מישהו יודע על אירלנד בתקופת ספטמבר אוקטובר?

• Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 omerle

omerle

בתיאוריה אין הבדל בין תאוריה ומעשה, אבל למעשה יש

• רשומים+
  • 4387 הודעות:

פורסם 21/06/2007 - 16:09

שלום אנשים יקרים,
אני שוקל בספטמבר-אוקטובר לטוס אולי לאירלנד, אבל אני לא יודע איך מזג האויר שם.
והאם יש חלקים יותר מומלצים לטיול בתקופה הזאת באי?

זה לא שאני אוותר על דאבלין ועל צוקי מוהר, אבל אני בכל זאת אעדיף לטייל באזורים פחות גשומים בחלקים אחרים של אירלנד...

יש עוד המלצות מעבר לזה על אירלנד?
"your mother was a hamster and your father smelled of elderberries"

דעותיי אמנם יכולות להשתנות אך לא העובדה שאני צודק

מוות הוא הדרך של החיים להגיד לך שאתה מפוטר

כך הפכתי ל trademark

המקום: ההפגנה
הזמן: היום אחה"צ, די תחילת ההפגנה
המשתתפים: אנוכי והרוקח
אנחנו מסתובבים לנו, ועל אחד הפסלים עומדת בחורה ועושה פויז (בלי אש). אני לרוקח: "תראה, היא עושה עומרלה!"
הרוקח: "אבל זה בלי אש. אולי נזרוק עליה בקבוקי תבערה?"
אני: "לא, זו לא הפגנה מהסוג הזה".

הג'אדגט שפיתחתי ל BGU Favorites :iGoogle

להספיק עד 2010...

#2 אורח - צור

אורח - צור
  • אורחים

פורסם 21/06/2007 - 22:26

שלום אנשים יקרים,
אני שוקל בספטמבר-אוקטובר לטוס אולי לאירלנד, אבל אני לא יודע איך מזג האויר שם.
והאם יש חלקים יותר מומלצים לטיול בתקופה הזאת באי?

זה לא שאני אוותר על דאבלין ועל צוקי מוהר, אבל אני בכל זאת אעדיף לטייל באזורים פחות גשומים בחלקים אחרים של אירלנד...

יש עוד המלצות מעבר לזה על אירלנד?

אני הייתי באירלנד ביולי והיה מזג אוויר אחלה אבל זה גם הרבה מזל.
בעיקרון בחודשי הקיץ הטמפרטורות נוחות לרוב אבל תמיד יש סיכוי טוב לגשם.
אוקטובר כבר עלול להיות טיפה קריר אבל לא נורא אם אתה מגיע מוכן. ממליץ לך לבדוק ב weather.com לגבי סטטיסטיקות של טמפ' ומשקעים בחודשים שונים.
נדמה לי שבאופן כללי החלק המזרחי של אירלנד פחות גשום מהמערבי, אבל לא כדאי לוותר על החוף המערבי.
אני אישית ממליץ לא לוותר על לצפון אירלנד. לונדונדרי עיר מעניינת, גם העיר העתיקה המוקפת בחומה וגם האתר שהתרחש בו הטבח של ה Bloody Sunday והיום יש בו ציורי קיר לזכר האירוע. במקרה יצא לי להיות שם בעונת המצעדים והעיר היתה ריקה לגמרי מתיירים, וגם בקושי הסתובבו מקומיים באזור הזה. היתה אווירה מאוד מוזרה של שקט מוגזם כאילו משהו עומד לקרות אבל למזלינו זאת היתה רק תחושה.
חוץ מזה יש בצפון את ה- Jiant's causeway שזה אתר נחמד של תצורת בזלת משושים על חוף הים, ויש את בלפסט שהיא עיר הרבה יותר קטנה וידידותית מאשר דבלין לדעתי.
בדרום לא הייתי אבל שמעתי שהאזור הדרום מערבי יפה. אם אתה רוצה עוד פרטים אפשר במסנג'ר.

#3 omerle

omerle

• רשומים+
  • 4387 הודעות:

פורסם 22/06/2007 - 00:51

אני הייתי באירלנד ביולי והיה מזג אוויר אחלה אבל זה גם הרבה מזל.
בעיקרון בחודשי הקיץ הטמפרטורות נוחות לרוב אבל תמיד יש סיכוי טוב לגשם.
אוקטובר כבר עלול להיות טיפה קריר אבל לא נורא אם אתה מגיע מוכן. ממליץ לך לבדוק ב weather.com לגבי סטטיסטיקות של טמפ' ומשקעים בחודשים שונים.
נדמה לי שבאופן כללי החלק המזרחי של אירלנד פחות גשום מהמערבי, אבל לא כדאי לוותר על החוף המערבי.
אני אישית ממליץ לא לוותר על לצפון אירלנד. לונדונדרי עיר מעניינת, גם העיר העתיקה המוקפת בחומה וגם האתר שהתרחש בו הטבח של ה Bloody Sunday והיום יש בו ציורי קיר לזכר האירוע. במקרה יצא לי להיות שם בעונת המצעדים והעיר היתה ריקה לגמרי מתיירים, וגם בקושי הסתובבו מקומיים באזור הזה. היתה אווירה מאוד מוזרה של שקט מוגזם כאילו משהו עומד לקרות אבל למזלינו זאת היתה רק תחושה.
חוץ מזה יש בצפון את ה- Jiant's causeway שזה אתר נחמד של תצורת בזלת משושים על חוף הים, ויש את בלפסט שהיא עיר הרבה יותר קטנה וידידותית מאשר דבלין לדעתי.
בדרום לא הייתי אבל שמעתי שהאזור הדרום מערבי יפה. אם אתה רוצה עוד פרטים אפשר במסנג'ר.

המסנג'ר שלי רשום בפרופיל, ואני אשמח לשמוע עוד.

כך הפכתי ל trademark

אנחנו מסתובבים לנו, ועל אחד הפסלים עומדת בחורה ועושה פויז (בלי אש). אני לרוקח: "תראה, היא עושה עומרלה!"

להספיק עד 2010...

#4 sefi

sefi

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 397 הודעות:

פורסם 02/07/2007 - 14:50

הייתי באירלנד בסוף אוגוסט והיה נעים אך בערב קריר והסתובבנו עם קרדיגנים, לטעמי כבר בספטמבר-אוקטובר יהיה קריר יותר.

מלבד זאת בלמטייל מפורסמת טבלת ממוצע טמפ' שנתית מומלץ להסתכל ולבדוק.

בצפון אירלנד לא היתי כי בתקופתו לא היה מומלץ. בהחלט נהניתי בדרום המדהים :) בכלל האנשים, המוזיקה הנופים וכו'... עושים את הכל...

אגב האוכל לא משהו צפה לירידה במשקל!!

" אני חושב משמע אני קיים" הממממ אני חושב

#5 omerle

omerle

• רשומים+
  • 4387 הודעות:

פורסם 02/07/2007 - 19:33

הייתי באירלנד בסוף אוגוסט והיה נעים אך בערב קריר והסתובבנו עם קרדיגנים, לטעמי כבר בספטמבר-אוקטובר יהיה קריר יותר.

מלבד זאת בלמטייל מפורסמת טבלת ממוצע טמפ' שנתית מומלץ להסתכל ולבדוק.

בצפון אירלנד לא היתי כי בתקופתו לא היה מומלץ. בהחלט נהניתי בדרום המדהים :) בכלל האנשים, המוזיקה הנופים וכו'... עושים את הכל...

אגב האוכל לא משהו צפה לירידה במשקל!!

אני כבר מתאמן על shepherds' pie מדי פעם בפאבים...

כך הפכתי ל trademark

להספיק עד 2010...

#6 אורח - אורח_לינה_*

אורח - אורח_לינה_*
  • אורחים

פורסם 28/07/2007 - 23:36

היי
אני הייתי באירלנד תקופה ארוכה וגם בחודשים ספטמבר אוקטובר. מזג האוויר גשום אבל במזל אפשר ליפגוש יום שמש הגשמים הם בדרך כלל קלים
זה לא גשם חזק מעין טיפות קטנות שרק עושות לחות גבוהה ומציקות לראייההוא יכול ליהיות מאוד ממושך. אני בספק אם תמצא מקום כלשהוא עם מזג אוויר נוח בתקופה זו של העונה.
אבל עדיין אפשר ומומלץ לטייל ברחבייה של אירלנד הקסומה.אם אני הצלחתי לטייל שם בפברואר אין סיבה שלא תצליח באוקטובר!
הייתי מאוד ממליצה לך לטייל בחוף המערבי ב"קונמרה" יש שם נופים עוצרי נשימה כפרים אוטנטיים וניתן לעשות מסלול הליכה בהרייה של קונמרה
על הדרך כדאי לבקר ב"גלווי" בירתה של המערב העיר מלאה בפאים מסורתיים עם מוזיקה אירית מסורתית.
דרום מערב אירלנד אין מילים "the ring of cary" זה המקום המומלץ מפלים חופים לא צריך מילים רק לראות
ואם יש הזדמנות לבקר גם ב "aran islands"המקום הייחידי שמדברים שם גלית איים שיש שם אוכלסייה של 800 איש בלבד המסורת הקדומה היופי הכול נשמר פשוט חובה
טיפים- אם תככנן ליקפוץ לצוקים של מוהר מאוד חשוב ליבדור מזג אוויר ליפני לפעמים הלחות והערפל כל כך כבדים שכשאתנ עולה לצוק אתה לא רואה כלום אבל ממשש כלום אתה רק יוצא מלא בוץ ורטוב...
בדבלין ב "oconel street" משם אתה יכול לקחת את כל הטיולים המודרכים לא רק טיולי יום אחד גם לכמה ימים אם אתה רוצה אתה יכול גם לעשות זאת בעצמך תגיע לאזור שאתה רותה ושם תפנה לנקודת שרות הם כבר ידריכו אותך. יש רכבות לכל מקום וגם אוטובוסים בשדה תעופה ניתן להשכיר רכב.
מקווה שתהנה אירלנד זה המקום פשוט מדהים שם! :

#7 cold-play

cold-play

Don't Panic

• רשומים+
  • 659 הודעות:

פורסם 14/08/2007 - 12:41

אני מתכנן לנסוע לאירלנד בקרוב, האם כדאי להשכיר רכב או שאפשר להסתמך על תחבורה ציבורית?
בכל מקום אחר לא הייתי חושב פעמיים על שכירת רכב, אבל בגלל שנוהגים שם בצד שמאל, אני קצת חושש...
remember, remember, the 5th of november

#8 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 20/08/2007 - 23:23

אני מתכנן לנסוע לאירלנד בקרוב, האם כדאי להשכיר רכב או שאפשר להסתמך על תחבורה ציבורית?
בכל מקום אחר לא הייתי חושב פעמיים על שכירת רכב, אבל בגלל שנוהגים שם בצד שמאל, אני קצת חושש...

אני הייתי פעמיים, ובשתיהן שכרתי רכב.
אני חושב שכדאי לשכור רכב בגלל שכך ניתן להיות במקומות יפים ופחות מתוירים. (ולא חסרים כאלו...)
עם הנהיגה בצד שמאל מסתדרים די מהר. בהתחלה זה קצת מוזר. אבל אחרי יום נהיגה כבר מתרגלים לגמרי.
לגבי מחירים, לדעתי יותר זול להזמין רכב מהארץ.

הייתי בתקופת ספטמבר-אוקטובר בעיקר במדינת קרי (דרום מערב אירלנד) רוב הימים היו יפים. אך יש לצפות לימי גשם.
בכל מקרה גם אם יורד גשם כדאי לצאת לטייל כי הרבה פעמים הגשם מפסיק ומתבהר בהמשך היום.

אם צריכים עוד המלצות אשמח לתת....

#9 cold-play

cold-play

Don't Panic

• רשומים+
  • 659 הודעות:

פורסם 21/08/2007 - 00:05

אני הייתי פעמיים, ובשתיהן שכרתי רכב.
אני חושב שכדאי לשכור רכב בגלל שכך ניתן להיות במקומות יפים ופחות מתוירים. (ולא חסרים כאלו...)
עם הנהיגה בצד שמאל מסתדרים די מהר. בהתחלה זה קצת מוזר. אבל אחרי יום נהיגה כבר מתרגלים לגמרי.
לגבי מחירים, לדעתי יותר זול להזמין רכב מהארץ.

הייתי בתקופת ספטמבר-אוקטובר בעיקר במדינת קרי (דרום מערב אירלנד) רוב הימים היו יפים. אך יש לצפות לימי גשם.
בכל מקרה גם אם יורד גשם כדאי לצאת לטייל כי הרבה פעמים הגשם מפסיק ומתבהר בהמשך היום.

אם צריכים עוד המלצות אשמח לתת....

כן, החלטנו בסוף על אופציית הרכב, תודה.
האמת שאני אשמח לשמוע עוד המלצות, אתה אומר שהיית בעיקר בקרי - אילו מקומות הכי כדאי? מקומות לינה? כמה זמן להקדיש וכד'?
יש לי שבועיים והשאיפה היא היא להקיף את האי פחות או יותר, כלומר, גם להיות בדרום, במערב, וגם באיזור בלפסט. האם זה אפשרי או שזה קצת "לרוץ"?

#10 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 24/08/2007 - 12:44

האמת שאני אשמח לשמוע עוד המלצות, אתה אומר שהיית בעיקר בקרי - אילו מקומות הכי כדאי? מקומות לינה? כמה זמן להקדיש וכד'?
יש לי שבועיים והשאיפה היא היא להקיף את האי פחות או יותר, כלומר, גם להיות בדרום, במערב, וגם באיזור בלפסט. האם זה אפשרי או שזה קצת "לרוץ"?

תאמת שאני לא כל כך יודע לענות לך על זה כי לא טיילתי בכל אירלנד. אבל נראה לי שזה מספיק זמן כדי להקיף את האי.
מבחינת לינה, אירלנד מוצפת בB&B. ככה שאין בעייה לעצור ללילה כמעט בכל מקום.

המלצות לאזור קרי: העיר הגדולה היא killarney. עיר יפה מאוד וגם מאוד תיירותית. במרחק נסיעה קצר ניתן לבקר בMuckross House ובNational Park.
ring of kerry - מדהים. אם יש זמן אז לנסוע תוך כדי ל - Valentia Island. אי קטן ומדהים ביופיו. (יש גשר המחבר אותו כך שניתן להגיע עם הרכב..). בדרך כדאי לעצור בkenmare.. כפר יפה מאוד. (פעם או פעמיים בשבוע יש בו שוק איכרים קטן)
Ring of Beara- מומלץ מאוד !
dingle peninsula - גם מסלול נחמד. אם אני זוכר נכון, העיר הגדולה הקרובה היא tralee. ולדעתי היא עיר קצת משעממת, כך שלא כדאי להשאר בה.

עוד מסלול יפה באזור הוא הblack valley. (יש ירידה לעמק לא רחוק מlady's view.(מופיע המפות..))

מלבד מחוז קרי מומלץ לבקר בצוקי מוהר - במחוז clare. (אע"פ שזה מקום מאוד מאוד מאוד מתויר... תתכונן)
ובאזור קונמרה במחוז galway.

המלצתי אחרונה היא לנסוע בכל הכבישים הקטנים והפחות ראשיים ולעצור בכל הכפרים שבדרך....
זהו, אני מקווה שעזרתי קצת.
תהנה !!

#11 cold-play

cold-play

Don't Panic

• רשומים+
  • 659 הודעות:

פורסם 25/09/2007 - 19:44

אני מעוניין לקחת לאירלנד GPS (בעברית). מה הפרוצדורה? איך מורידים מפות? האם צריכה להיות איזושהי בעיה?

#12 planB

planB

מספיק בן אדם

• רשומים+
  • 8750 הודעות:

פורסם 14/10/2007 - 00:45

שבועיים זה בסדר גמור
אנחנו ב9 ימים הקפנו מדרום הגענו עד לקונמרה ומשם חזרנו לדאבלין, עוד 4-5 ימים זה בדיוק הזמן להקיף את החלק הצפוני

יש המון מקומות יפים
מה שאני הכי אהבתי:
הפארק הלאומי בקילארני (טבעת קרי)
הטירה בבלארני
צוקי מוהר, למרות שהיו שם מליון חרקים שאחד נכנס לי לעין והיא הציקה לי יומיים
הפארק הלאומי בקונמרה יפה (ויש שם מסלול אדום שעל התמונה נראה שטותי ואז אתה מוצא את עצמך מטפס על איזה הר שלא הייתי מוכן אליו, אבל זה כיף)
כל איזור דינגל ממש יפה
וכמובן - Guinness Storehouse זה לפנים !
יש עוד הרבה מקומות יפים כמו Powerscourt gardens, glendalough, Kylemore abbey & gardens
וכו' וכו'

מקומות לינה אין טעם לקבוע מראש מלבד בדאבלין כי שם קצת יותר קשה, אנחנו קבענו ליומיים הראשונים, לקח לנו מלא זמן למצוא את המקומות, אחר כך אתה פשוט על לא משנה איזה כביש שאתה נמצא יש מליון B&B ואין בעיה למצוא

מבחינת מזג אוויר היה פשוט תענוג (כנראה מזל גדול), חצי מהטיול הסתובבתי ביום עם חולצה קצרה כי היה די נעים (חזרנו לפני 4 ימים)

לגבי רכב - אין בעיה עם ידני, לצד שמאל לוקח יום להתרגל

בGPS השתמשנו רק בתוך דאבלין וכשרצינו להגיע למקום ממש ספציפי (אולי יומיים מתוך ה9), מורידים את הMIOMAP של אירלנד והכל בסדר, אבל לא לוותר על ספר מפות טוב !
---------------------- http://www.SWengineer.net --------------------
תמונה מצורפתתמונה מצורפת | תמונה מצורפת | תמונה מצורפת

#13 cold-play

cold-play

Don't Panic

• רשומים+
  • 659 הודעות:

פורסם 17/10/2007 - 12:28

שבועיים זה בסדר גמור
אנחנו ב9 ימים הקפנו מדרום הגענו עד לקונמרה ומשם חזרנו לדאבלין, עוד 4-5 ימים זה בדיוק הזמן להקיף את החלק הצפוני

יש המון מקומות יפים
מה שאני הכי אהבתי:
הפארק הלאומי בקילארני (טבעת קרי)
הטירה בבלארני
צוקי מוהר, למרות שהיו שם מליון חרקים שאחד נכנס לי לעין והיא הציקה לי יומיים
הפארק הלאומי בקונמרה יפה (ויש שם מסלול אדום שעל התמונה נראה שטותי ואז אתה מוצא את עצמך מטפס על איזה הר שלא הייתי מוכן אליו, אבל זה כיף)
כל איזור דינגל ממש יפה
וכמובן - Guinness Storehouse זה לפנים !
יש עוד הרבה מקומות יפים כמו Powerscourt gardens, glendalough, Kylemore abbey & gardens
וכו' וכו'
מקומות לינה אין טעם לקבוע מראש מלבד בדאבלין כי שם קצת יותר קשה, אנחנו קבענו ליומיים הראשונים, לקח לנו מלא זמן למצוא את המקומות, אחר כך אתה פשוט על לא משנה איזה כביש שאתה נמצא יש מליון B&B ואין בעיה למצוא

מבחינת מזג אוויר היה פשוט תענוג (כנראה מזל גדול), חצי מהטיול הסתובבתי ביום עם חולצה קצרה כי היה די נעים (חזרנו לפני 4 ימים)

לגבי רכב - אין בעיה עם ידני, לצד שמאל לוקח יום להתרגל

בGPS השתמשנו רק בתוך דאבלין וכשרצינו להגיע למקום ממש ספציפי (אולי יומיים מתוך ה9), מורידים את הMIOMAP של אירלנד והכל בסדר, אבל לא לוותר על ספר מפות טוב !

בהחלט זה מה שהיה בסוף. חזרתי אתמול, וכמובן שהיה מדהים!
סה"כ הייתי שבועיים. תמיד אפשר להתעכב עוד ועוד בכל אזור אבל בסופו של דבר יצא לנו להקיף את האי (גם להיות בצפון וגם בדרום) ומבלי להרגיש ש"רצנו" ממקום למקום.
הייתי ברוב המקומות שציינת, ומבחינת מזג האוויר היה בהחלט מעולה. חוץ מיומיים גשם (צריך להצדיק את כל הירוק הזה איכשהו) היה ממש נעים ונוח לטייל.

#14 אורח - אורח - טלי

אורח - אורח - טלי
  • אורחים

פורסם 20/05/2009 - 20:57

שלום לכולם - אני ממליצה להיכנס לאתר לשכת התיירות האירית בישראל - כל המידע בעברית לתיכנון מלא של חופשה. מסלולי טיול, מפות, תחבורה באירלנד, מידע שימושי לנוסע העצמאי וחוברות להורדה.
http://www.discoverireland.co.il

חופשה נעימה

טלי

#15 אורח - שירן

אורח - שירן
  • אורחים

פורסם 07/06/2015 - 13:55

שלום רב.

אני רוצה לטוס עם אישתי לאירלנד ואנחנו מתלבטים על החודשים. צריך להיות מותאם עם הלימודים והעבודה.

האם כדאי לטוס באמצע חודש אוקטובר מבחינת מזג אוויר?

אם לא, האם סוף אוגוסט-תחילת ספטמבר עדיף (לא מפוצץ בתיירים...)?

תודה,

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים