מעבר לתוכן

תמונה

טיול למקסיקו

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Magic

Magic

כן, אני ביולוג ימי

• רשומים+
  • 3142 הודעות:

פורסם 30/03/2010 - 20:28

אנחנו מתכננים ירח דבש של שבועיים במקסיקו מחמישי הקרוב.
אנחנו נוחתים במקסיקו סיטי רוצים עד שבוע טיולים ונופים ומשם לאזור קנקון והחופים, בטן גב שבוע וממריאים חזרה לארץ מקנקון.
יש מישהו שעשה טיול דומה ויכול לייעץ?
לא פחות חשוב, אני קורא כתבות ב"למטייל" אבל לא מצליח למצוא מה מרחק הנסיעה ממקום למקום והכי חשוב איך סוגרים נסיעה כזו באוטובוס בתוך מקסיקו?
תודה וחג שמח
כל הרוצה להאריך בחיים כמה שפחות שאלות!!!

Dolls of voodoo all stuck with pins
one for each of us and our sins.
So you lay us in a line, push your pins and make us humble,
only you can tell in time if we fall or merely stumble

#2 zabot

zabot

כל שיר חושף איזה סוד...

• רשומים+
  • 11887 הודעות:

פורסם 30/03/2010 - 20:30

רק רציתי להגיד

גם אני רוצה!!! :בכיין:

(תהנו) :)

"אהבה לפי דעתה זה ממש מצב הרסני: שניים זרים שפתאום רואים אחד את השני, או לא ממש רואים, מריחים, ותוך כלום נהיים מחוברים יותר מאח ואחות. מתחילים לישון יחד באותה המיטה אפילו שהם לא מאותה המשפחה. והרבה פעמים אלה שניים שהם לא ידידים לא מכירים לא חברים ורק שפוטים אחד על השניה, ושיהרס כל העולם. ובאמת, תסתכלי איזה הרס. מתים מאהבות אולי יותר הרבה ממה שמתים מסמים. אולי צריכים שיהיה גם לזה מסלול גמילה".

(אל תגידי לילה, עמוס עוז, עמ' 157).

Yes, כנראה ש you מצאת for this משמעות double !
(לקרוא עם מבטא אמריקאי חזק מדי, יעני heavy).

#3 אורח - כפריניה עצלה

אורח - כפריניה עצלה
  • אורחים

פורסם 30/03/2010 - 21:03

1) איפה אתם הולכים לישון במקסיקו סיטי? מלון? מרכז העיר או פרברים?

2) הדרך ממקסיקו סיטי לקנקון ארוכה מאוד - בין יום ליומיים נסיעה. עדיף לטוס אם יש לכם את האפשרות הכלכלית. יש לכם רק שבועיים וחבל על כל רגע.

3) התחבורה הציבורית במקסיקו מאוד מסודרת :) לכל מקום ניתן להגיע עם אוטובוסים. יש ללכת לתחנה המרכזית המקומית ולרכוש כרטיסים, שם מכוונים אותך לרציף שממנו ייצא האוטובוס (אפשר ללכת בבוקר ולקנות כרטיס לערב וכו'). במקומות קטנים יותר משרד הכרטיסים צמוד לרציף המקומי. "אגד" של המקסיקנים נקרא ADEO (מבוטא: אָדֶאוֹ)והמקומיים נוסעים באוטובוסים האלו שרובם ככולם ברמה סבירה מאוד. אוטובוסים לתיירים הם יקרים יותר אם כי נוחים יותר וצריך לשריין בהם מקומות עד כמה שידוע לי (מעולם לא נסעתי בהם). ניתן לברר בדלפק הקבלה של המלון בו תתאכסנו.

4) לגבי רכישת כרטיסים לאוטובוסים המקומיים - צריך להצטייד בספרדית בסיסית כדי לבקש כרטיס לשעה ולמקום הספציפיים שאתה מעוניין. האנשים במשרד הכרטיסים בד"כ לא דוברים אנגלית. באופן כללי, אם אתם יודעים קצת ספרדית תגלו את הנסיעות באוטובוסים המקומיים מהנות ביותר :) האנשים מאוד ידידותיים ומתפתחות שיחות מאוד מעניינות בין האדם שסוחב תרנגולת לבחור בחליפה שנוסע לאוניברסיטה לביניכם ;) אני קיבלתי הרבה מאוד כתובות והזמנות להתארח במהלך נסיעות שכאלה כך שבאמת לא הוצאתי הרבה על מלונות אבל אתם בירח דבש - המקומיים יתמוגגו מכם :) .

5) מקסיקו סיטי היא לא עיר ידידותית במיוחד, רמת הפשיעה בה גבוהה מאוד ומומלץ להיזהר ביותר. אל תשאו עליכם דברים שאתם לא חייבים. אפשר למות שם בגלל טבעת נוצצת. אני לא צוחקת ולא מגזימה!!! אל תסתובבו ברגל ברחובות לאחר חשיכה!! המקומיים אינם עושים זאת, תלמדו מהם ;)

6) תעשו הרבה חיים ושיהיה הרבה מזלטוב :וי:

#4 ~Alonzo~

~Alonzo~

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 118 הודעות:

פורסם 30/03/2010 - 21:47

אנחנו מתכננים ירח דבש של שבועיים במקסיקו מחמישי הקרוב.
אנחנו נוחתים במקסיקו סיטי רוצים עד שבוע טיולים ונופים ומשם לאזור קנקון והחופים, בטן גב שבוע וממריאים חזרה לארץ מקנקון.
יש מישהו שעשה טיול דומה ויכול לייעץ?
לא פחות חשוב, אני קורא כתבות ב"למטייל" אבל לא מצליח למצוא מה מרחק הנסיעה ממקום למקום והכי חשוב איך סוגרים נסיעה כזו באוטובוס בתוך מקסיקו?
תודה וחג שמח

קנקון ומקסיקו סיטי ממש לא במרחק נסיעה, בטח לא בירח דבש. מקסיקו סיטי עיר מדהימה, אבל מאוד מייאמת ואינטנסיבית והרבה מבקרים מרגישים שהם לא יכולים להשאר בה יותר מיומיים שלושה, ואני הייתי ביניהם. ממקסיקו סיטי שווה לקחת טיול יום לטיאוטיוואקאן והאזור ולכנסיית גוודאלופה.

באזור של קנקון וקווינטאנה רו שווה לבקר גם במרידה ובאתר ההריסות צ'יצ'ניטסה. גם פלאיה דל כרמן מגניבה, אבל לא חובה אם מבקרים בקנקון. בכל מקרה עדיף לישון באיסלה מוחרס, נסיעה קצרה במעבורת מקנקון, שם יותר זול, יותר שקט ויותר יפה.

כמו שאמרו לפניי מאוד פשוט להתנייד במקסיקו בתחבורה ציבורית, ובכל מקום אליו מגיעים שווה לבדוק אילו טיולים יומיים מציעים לתיירים, מקסיקו מאוד מפותחת בקטע הזה....

תהנו- אחלה חופשה שבעולם!

#5 Magic

Magic

כן, אני ביולוג ימי

• רשומים+
  • 3142 הודעות:

פורסם 30/03/2010 - 22:49

תודה לכולם. באילו ערים כדאי לבקר בדרך ועל מה כדאי לוותר?
כל הרוצה להאריך בחיים כמה שפחות שאלות!!!

Dolls of voodoo all stuck with pins
one for each of us and our sins.
So you lay us in a line, push your pins and make us humble,
only you can tell in time if we fall or merely stumble

#6 אורח - מקסיקנית

אורח - מקסיקנית
  • אורחים

פורסם 31/03/2010 - 01:27

קודם כל עדיף לוותר על מקסיקו סיטי, אתם לא רוצים להיקלע לכלמיני דברים שיש שם, מדובר על אלפי הרוגים כל שנה.

אם נוחתים במקסיקו סיטי, נוח להתחיל באקפולקו - אבל אולי ליום-יומיים כי אין הרבה מה לעשות שם. לא כדאי לוותר על סן קריסטובל, וואחקה (Oaxaca), פלנקה, ובקינטנה רו - איסלה מוחרס קרובה מאוד לקנקון ויותר זולה ממנה (מרחק 20-30 דקות במעבורת אאל"ט). אפשר לוותר על פלאיה דל כרמן ומקומות דומים כי זה יותר מכוון לתיירים אמריקאים. עוד באיזור יש את טולום - מאוד ידידותי לזוגות: יש בקתות ממש על החוף, רק לשים לב לבחור את המקומות הנקיים יותר, כי לא חסרים מקומות בלי מקלחות ועם פשפשים.

#7 Vamos

Vamos

כסף

• רשומים+
  • 1193 הודעות:

פורסם 31/03/2010 - 01:34

והרי המלצותיי. כיוון שבכל מקרה יש לכם עוגנים שזה מקסיקו סיטי והחופים, הייתי ממליץ לכם לבחור עוד יעד באמצע של כמה ימים ובאופן כללי די להיות מרוכזים בכמות מועטת יחסית של ערים מרכזיות ולא לפזול יותר מדי לשלהי היבשת.

מקסיקו סיטי - משהו כמו 3-4 ימים אמורים לכסות לכם את רוב האטרקציות התיירותיות (מקדשים, מוזיאונים, פסטיבלים, שווקים, פארק שעשועים, כדורגל, הופעות וכו').

כאן הייתי ממליץ לכם בין 2 אפשרויות בין הסיטי ליוקטאן - וואחאקה או סן כריסטובל.
וואחאקה - 3-5 ימים: עיר מדהימה, אם אני זוכר כ8 שעות נסיעה ממקסיקו סיטי. יש הרבה מה לעשות בה ומסביב לה. אני אישית ביליתי שבוע ויכולתי גם יותר.
סן כריסטובל - 3-5 ימים: מרחק של כ14 שעות נסיעה (אם אני זוכר נכון). עיר קולוניאלית רגועה ומגניבה לחלוטין, יש כמה מסלולים ממש מדהימים וכל מיני כפרים ממש נחמדים בסביבה שלה שיוצאים אליהם טורים מסוכנויות מקומיות כל יום. מלא מסעדות ופאבים נחמדים וגם בוטיקי יין לא רעים.

אני אישית חושב שלזוגות סן כריסטובל אולי קצת יותר מתאימה והפעילויות בה יכולות יותר טובות לירח דבש.

חופים - טוב כאן זה טעם אישי. קנקון זו בירת התיירות, מלונות פאר ומועדוני ענק. אני הייתי בקוקו ג'מבו שזה מועדון שנותן מופעי חיקויים וחוויה של פעם בחיים (מאוד מומלץ) אבל חוץ מזה העיר עצמה משעממת ויקרה ככה שלא הייתי ממליץ לישון דווקא בה.
יש את איסלה מוחרס שזה אי שמגיעים אליו במעבורת של 20 דקות מקנקון, הוא ישראליאדה גדולה וחופים יפים, וגם בו יש כמה מלונות נחמדים, לי כמוצ'ילר זה פחות קסם משום מה אבל כל אחד וטעמו הוא.
עיר המסיבות היותר מגניבה לטעמי היא פלאיה דל כרמן, עם רצועת חוף נהדרת וטיילת מלאת אירועים, ובערבת מתחמי מסיבות ממש טובות. אני אישית ממליץ לשהות שם את רוב הלילות ביוקטאן.
לסיום, קצת דרומה יש את טולום, שזה אם אתם יותר בעניין של חופים מבודדים ובתוליים ולא לראות בקושי אנשים. אם אתם במוד של צ'ילאאוט וכאלה אפשר לבלות שם איזה 2 לילות.

האוטובוסים במקסיקו נהדרים ואמינים, ואפשר לישון בהם כמעט כמו בבית. כמעט בכל קו יש את האופציה לנסיעת לילה, שגם עוזרת להעביר את הזמן בנסיעה בשינה, וגם חוסכת הרבה זמן בטיול, במיוחד שמדובר בטיול קצר של שבועיים כמו שיש לכם.

אם יש לכם שאלות יותר ספציפיות או המלצות על מקומות מסויימים תפנו פה או בהודעה, והכי חשוב תעשו חיים. מקסיקו אדירה...

#8 Vamos

Vamos

כסף

• רשומים+
  • 1193 הודעות:

פורסם 31/03/2010 - 01:36

קודם כל עדיף לוותר על מקסיקו סיטי, אתם לא רוצים להיקלע לכלמיני דברים שיש שם, מדובר על אלפי הרוגים כל שנה.

את מתבלבלת פה די בגדול. אמנם מקסיקו סיטי לא הכי בטוחה בעולם, אבל אלפי ההרוגים במלחמות הסמים זה בצפון המדינה בגבול עם ארה"ב ולא בבירה.

#9 ~Alonzo~

~Alonzo~

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 118 הודעות:

פורסם 31/03/2010 - 12:06

את טועה ומטעה, למרות שגם במקסיקו סיטי לא חסרות צרות, מלחמות הסמים הן צפונה בגבול עם ארה"ב. אסור לוותר על כמה ימים במקסיקו סיטי, ערש התרבות ועיר מרתקת.

סן כריסטובל - 3-5 ימים: מרחק של כ14 שעות נסיעה (אם אני זוכר נכון). עיר קולוניאלית רגועה ומגניבה לחלוטין, יש כמה מסלולים ממש מדהימים וכל מיני כפרים ממש נחמדים בסביבה שלה שיוצאים אליהם טורים מסוכנויות מקומיות כל יום. מלא מסעדות ופאבים נחמדים וגם בוטיקי יין לא רעים.

אני אישית חושב שלזוגות סן כריסטובל אולי קצת יותר מתאימה והפעילויות בה יכולות יותר טובות לירח דבש.

חופים - טוב כאן זה טעם אישי. קנקון זו בירת התיירות, מלונות פאר ומועדוני ענק. אני הייתי בקוקו ג'מבו שזה מועדון שנותן מופעי חיקויים וחוויה של פעם בחיים (מאוד מומלץ) אבל חוץ מזה העיר עצמה משעממת ויקרה ככה שלא הייתי ממליץ לישון דווקא בה.
יש את איסלה מוחרס שזה אי שמגיעים אליו במעבורת של 20 דקות מקנקון, הוא ישראליאדה גדולה וחופים יפים, וגם בו יש כמה מלונות נחמדים, לי כמוצ'ילר זה פחות קסם משום מה אבל כל אחד וטעמו הוא.
עיר המסיבות היותר מגניבה לטעמי היא פלאיה דל כרמן, עם רצועת חוף נהדרת וטיילת מלאת אירועים, ובערבת מתחמי מסיבות ממש טובות. אני אישית ממליץ לשהות שם את רוב הלילות ביוקטאן.
לסיום, קצת דרומה יש את טולום, שזה אם אתם יותר בעניין של חופים מבודדים ובתוליים ולא לראות בקושי אנשים. אם אתם במוד של צ'ילאאוט וכאלה אפשר לבלות שם איזה 2 לילות.

מצטרף להמלצות, סאן כריסטובל היא העיר הנעימה ביותר במקסיקו, מה גם שממנה אפשר לעשות טיול של יום למפלי אקווה אוזול ומי סול חה המדהימים, כמו גם לאתר ההריסות פלנקה, אשר נמצא במעמקי הג'ונגל. בכלל במדינת צ'יאפאס הנופים הפראיים עוצרי נשימה, וההסטוריה מרתקת (קנו לעצמכם חולצה עם ההדפס של מרכוס, מנהיג המורדים והמוקד של כמה יצירות של רייג' אגיינסט דה מאשין). אני מאוד נהניתי באיסלה מוחרס באופן אישי, והמחירים שם נמוכים. קוקו בונגו הוא בילוי שאסור לפספס (הייתי פעמיים), ולמרות זאת- חיי הלילה של פלאיה דל כרמן הם הטובים שחוויתי במקסיקו. לדעתי על טולום אפשר לוותר, למרות שאם היא על הדרך אז בכיף אפשר לעצור לכמה שעות, לראות את ההריסות ואת החופים המדהימים, ולהמשיך צפונה. אם בכל זאת נשארים שם לישון, אז יש לבחור את מקום הלינה בקפידה. הרבה אנשים עוזבים את טולום עם סקביאס שהורס להם שבוע.

עכשיו בא לי מקסיקו!

#10 אורח - רעות

אורח - רעות
  • אורחים

פורסם 15/10/2014 - 15:35

היי מצטרפת לשאלות סאן כרסיטובל היא צפונית יותר? כמה שעות מסאן כרסיטובל לאזור קנקון? לנחות במקסיקו סיטי וחזרה ארצה מקנקון זה עדיף בטיול של שבועיים?

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים