מעבר לתוכן

תמונה

ציוד לטיול (דרום אמריקה)

• נושא נעול נושא זה נעול
9 replies to this topic

#1 shac

shac

כסף

• רשומים+
  • 5427 הודעות:

פורסם 01/05/2005 - 03:56

אהלן אהלן
כחלק מהתכנון לקראת טיול בדרום אמריקה לפני הלימודים, אני מתחיל להתארגן על ציוד.
ישמח לשמוע את דעתכם על פריטים ספציפיים שקניתי (יש לי עוד איזה חודשיים... אז שינויים ושדרוגים אפשריים בהחלט), המלצות לדברים שנראים לכם "מאסט" או לפחות "יעשו את החיים יותר טובים", המלצות על חנויות, מחירים וכאלו אם יש (אם זה מותר פה ולא פרסומי מדי, אם כן שגרו בפרטי), קיצור - שרשור שכל מטרתו ציוד טיולים...
אגב הטיול אמור לכלול הרבה טבע וטרקים ולא כ"כ בכיוון של שריצה על חופי ברזיל או בילויי לילה והזדלעות מוחלטת...

אז ככה. אורגנו עד עכשיו :
- תיק NIKKO 70+10. (מישהו טייל עם nikko?)
- נעלי סולומון גורטקס.
- אמגזית הכי פשוטה כמו שאני אוהב מהטיולים בארץ לקפה.
-סנדלי שורש "גובי" אם מישהו מכיר... בינתיים הם נוחות סוף.
- פליז 300.
- שק"ש מינוס 5.

מתוכננים בהמשך :
- מצלמה דיגיטלית (האפיון הוא 4-5MP, זום חשוב לי לפחות X8...)
- תיק קטן (לטיולים וסיבובים בעיירות, עם כל המסמכיאדה-כסף-מצלמה-דרכון-ציוד מינימלי)
- לדרמן כזה או אחר.
- פנס ראש.

בסימן שאלה : ביגוד תרמי (מטייל הרבה בארץ ואפפעם לא הרגשתי צורך, גם לא בצבא ובקור... פינוק או הכרח בטרקים קרים?), שקיות שתיה למינהם, נגן MP3 שגם יידע לשמור תמונות, לגיבוי ,אוהל הבנתי שממש אין טעם לסחוב מהארץ כי אפשר לשכור בכל טרק שאני יעשה.

אגב, נכון שזה לא בשרשור "מחפשים שותפים" אבל אם יש פה מישהו / מישהי שפנוי מסוף יוני עד תחילת הלימודים + - ודרום אמריקה בראש שלו, שייצור קשר בפרטי. (שותפות לנחיתה רכה והתחלה... אח"כ אפשר בכיף להמשיך איש איש לדרכו אם רוצים).

ולעניינו - כל מידע או חוות דעתכם (המטיילים) בקשר לציוד האמור לעיל או שכמובן לא רשום אבל "עשה לכם את הטיול / הציל אתכם / הרס לכם / היה מיותר לכם" יתקבל בברכה. יש מצב שפספסתי פה דברים מהותיים... B)

no more
listen to bands that don't even exist

#2 The Brick

The Brick

האיש שבקיר

• רשומים+
  • 1144 הודעות:

פורסם 01/05/2005 - 10:54

תלמד ספרדית, לפחות כמה שיעורים
אני עשיתי קורס ארוך בארץ וזה ממש עשה הבדל

#3 giladros

giladros

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 74 הודעות:

פורסם 02/05/2005 - 01:13

אם אתה מתכוון לטייל הרבה:
- ביגוד תרמי חובה - בהנחה שיש סיכוי למצוא אותך בגובה 4500 בסופת שלגים (תסריט לא דמיוני)
- מעיל גשם ואולי מכנסי גשם חובה (במכנסי הגשם לא תשתמש הרבה, אבל אם תרצה ללכת בגשם מאיזשהי סיבה, תודה לי)
- אוהל - אם אתה מתכוון לטייל הרבה, לדעתי שווה להביא. גם חוסך כסף וטרחה, וגם תוכל לטייל איפה שתרצה בלי תלות בחנויות מחנאות. אותו הדבר לגבי הגזיה - אם אתה מתכוון לטייל הרבה, עם אפשרות למקומות שכוחי אל במיוחד, הייתי הולך על בנזיניה ולא גזיה.
- פנס ראש - אני ממליץ על פנס LED או פנס משולב (LED והלוגן). עם פנס הלוגן סביר שיגמרו לך הבטריות תוך כמה שעות.
- ציוד בישול - אני חסיד של הסיר היחיד - לא צריך סט סירים יקר. לך לשוק או לסופר וקנה משהו פשוט מאלומיניום, או אפילו קנה כבר שם. כף זה החלק היחיד של הסכו"ם שבאמת צריכים.

זה כבר עניין שלך, אבל אני הייתי מוותר על נגן ה-MP3, לא מתעקש על שקית שתיה, באופן כללי לוקח את המינימום האפשרי שלא יגביל אותי.
גלעד

#4 gilkop

gilkop

סתם.

• רשומים+
  • 3338 הודעות:

פורסם 02/05/2005 - 09:48

בגדים תרמיים זה כמובן לא חובה והרוב מטייל בלי, אבל זה בכל זאת מומלץ מאוד, הם מנדפים זיעה מהר וטובים לטרקים. אני הסתדרתי יפה מאוד בלי וקניתי רק לפני שיצאתי מארגנטינה לאנטאקטיקה.
כדאי לך לחפש כפפות איכותיות, שניתן גם לתפעל איתן מצלמה.
דבר מאוד חשוב זה אטמי אזניים! דרא"מ היא יבשת מאוד רועשת, בייחוד באנדיות, שם אוהבים מאוד להשתמש בצופרים של הרכבים כל הזמן, זה יכול להפריע לישון למי שרגיש לרעש (וגם למי שלא).
Posted Image

#5 shac

shac

כסף

• רשומים+
  • 5427 הודעות:

פורסם 02/05/2005 - 19:40

אם אתה מתכוון לטייל הרבה:
- ביגוד תרמי חובה - בהנחה שיש סיכוי למצוא אותך בגובה 4500 בסופת שלגים (תסריט לא דמיוני)
- מעיל גשם ואולי מכנסי גשם חובה (במכנסי הגשם לא תשתמש הרבה, אבל אם תרצה ללכת בגשם מאיזשהי סיבה, תודה לי)
- אוהל - אם אתה מתכוון לטייל הרבה, לדעתי שווה להביא. גם חוסך כסף וטרחה, וגם תוכל לטייל איפה שתרצה בלי תלות בחנויות מחנאות. אותו הדבר לגבי הגזיה - אם אתה מתכוון לטייל הרבה, עם אפשרות למקומות שכוחי אל במיוחד, הייתי הולך על בנזיניה ולא גזיה.
- פנס ראש - אני ממליץ על פנס LED או פנס משולב (LED והלוגן). עם פנס הלוגן סביר שיגמרו לך הבטריות תוך כמה שעות.
- ציוד בישול - אני חסיד של הסיר היחיד - לא צריך סט סירים יקר. לך לשוק או לסופר וקנה משהו פשוט מאלומיניום, או אפילו קנה כבר שם. כף זה החלק היחיד של הסכו"ם שבאמת צריכים. 

זה כבר עניין שלך, אבל אני הייתי מוותר על נגן ה-MP3, לא מתעקש על שקית שתיה, באופן כללי לוקח את המינימום האפשרי שלא יגביל אותי.

<{POST_SNAPBACK}>

לגבי הנגן MP3, יש היום ממש קטנים שנכנסים לאיזה כיס בתיק, אבל יותר דיברתי על איזה 5-10G ככה, שישמש אותי לגיבוי התמונות, שיהיה איפה לשים אותם במקום לחפש צורבים בקוסקו. (וגם למוזיקה, למה לא... לשבת על איזה ג'בל בפרו ולשמוע פינק פלויד, מה רע...)

לגבי בגדים תרמיים... אני לא יודע, בצבא אף פעם לא השתמשתי במוצרים האלו והסתדרתי (אם כי זה אכן מבאס שיש בריזה מקפיאה וכולך רטוב מזיעה.... בררר) מצד שני אני לא הולך לסבול אלא לטייל אז אין פה מה להתפשר על פינוקים אולי.

לגבי "מקסימום תקנה שם" שנאמר פה על כל מיני דברים, איך זה עובד באמת, יש שם ציוד טיולים איכותי ומחירים סבבה, או שהכל זיופים (כמו הפליזים, התיקים וכל זה The north fake סטייל...) ?

אין לי מושג כמה "מערבי" (מבחינת קידמה) המקומות שאני הולך אליהם, כי אין לי עוד מסלול מסודר.
רק על ארגנטינה שמעתי שיש מקומות שזה ממש "אירופה", אבל יש מצב שיהיה לי קפוא מדי שם ביולי-אוג' אז טרם החלטתי אם אני יגיע לשם.
המלצות לדרא"מ בחודשים יוני - אוקטובר - יתקבלו בשמחה.

תודה וביי, שחר.

no more
listen to bands that don't even exist

#6 giladros

giladros

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 74 הודעות:

פורסם 03/05/2005 - 09:42

לדעתי, בגדים תרמיים זה לא פינוק אם אתה מתכוון לעשות טרקים בגובה, גם ביוני-יולי בצפון האנדים. הטמפרטורות בערב ובלילה יורדות נמוך מאד. זה לא כמו לטייל בארץ או כמו שירות צבאי בארץ - אין קשר. בגבהים לעתים יש רוחות חזקות ויורד שלג גם בקיץ. אני מתאר לעצמי שמי שמטייל בלי בגדים תרמיים לא עשה טרקים בגובה, או נתקל במזג אוויר טוב במקרה (או בילה את רוב הזמן בקוסקו...).

אם אתה לוקח מצלמה דיגיטלית, אז האמת שאמצעי גיבוי כמו שאתה מתאר זה רעיון טוב. אבל עדיין תהיה לך הטרחה של להטעין את הבטריות (לא בכל מקום אפשר).
גלעד

#7 אורח - אורח_דניאלה_*

אורח - אורח_דניאלה_*
  • אורחים

פורסם 25/05/2005 - 13:25

לבנות בעיקר רצוי שתיקחו שקיות שתן חד פעמיות (יש להשיג בארץ אני לא זוכרת את שם החברה)
הדבר יעזור לכן להשתין בצורה הגיינית ובמיוחד בטרקים (גם באוהל ובשק שינה- שלא רוצים לצאת החוצה)

הנ"ל גם לגברים.

#8 far far away

far far away

האסטרונאוט של הפורום

• רשומים+
  • 956 הודעות:

פורסם 04/06/2005 - 14:50

אהלן אהלן
כחלק מהתכנון לקראת טיול בדרום אמריקה לפני הלימודים, אני מתחיל להתארגן על ציוד.
ישמח לשמוע את דעתכם על פריטים ספציפיים שקניתי (יש לי עוד איזה חודשיים... אז שינויים ושדרוגים אפשריים בהחלט), המלצות לדברים שנראים לכם "מאסט" או לפחות "יעשו את החיים יותר טובים", המלצות על חנויות, מחירים וכאלו אם יש (אם זה מותר פה ולא פרסומי מדי, אם כן שגרו בפרטי), קיצור - שרשור שכל מטרתו ציוד טיולים...
אגב הטיול אמור לכלול הרבה טבע וטרקים ולא כ"כ בכיוון של שריצה על חופי ברזיל או בילויי לילה והזדלעות מוחלטת...

אז ככה. אורגנו עד עכשיו :
- תיק NIKKO 70+10. (מישהו טייל עם nikko?)
- נעלי סולומון גורטקס.
- אמגזית הכי פשוטה כמו שאני אוהב מהטיולים בארץ לקפה.
-סנדלי שורש "גובי" אם מישהו מכיר... בינתיים הם נוחות סוף.
- פליז 300.
- שק"ש מינוס 5.

מתוכננים בהמשך :
- מצלמה דיגיטלית (האפיון הוא 4-5MP, זום חשוב לי לפחות X8...)
- תיק קטן (לטיולים וסיבובים בעיירות, עם כל המסמכיאדה-כסף-מצלמה-דרכון-ציוד מינימלי)
- לדרמן כזה או אחר.
- פנס ראש.

בסימן שאלה : ביגוד תרמי (מטייל הרבה בארץ ואפפעם לא הרגשתי צורך, גם לא בצבא ובקור... פינוק או הכרח בטרקים קרים?), שקיות שתיה למינהם, נגן MP3 שגם יידע לשמור תמונות, לגיבוי ,אוהל הבנתי שממש אין טעם לסחוב מהארץ כי אפשר לשכור בכל טרק שאני יעשה. 

אגב, נכון שזה לא בשרשור "מחפשים שותפים" אבל אם יש פה מישהו / מישהי שפנוי מסוף יוני עד תחילת הלימודים + - ודרום אמריקה בראש שלו, שייצור קשר בפרטי. (שותפות לנחיתה רכה והתחלה... אח"כ אפשר בכיף להמשיך איש איש לדרכו אם רוצים).

ולעניינו - כל מידע או חוות דעתכם (המטיילים) בקשר לציוד האמור לעיל או שכמובן לא רשום אבל "עשה לכם את הטיול / הציל אתכם / הרס לכם / היה מיותר לכם" יתקבל בברכה. יש מצב שפספסתי פה דברים מהותיים...  B)

<{POST_SNAPBACK}>

צור איתי קשר בפרטי, הכנתי רשימת ציוד לפני הטיול שלי בדרום אמריקה , הכל כולל הכל , והסתדרתי מצוין . דבר איתי אני אשלח לך זה פשוט גדול מדיי לשים פה

#9 אורח - מיקי

אורח - מיקי
  • אורחים

פורסם 31/10/2014 - 15:40

הבנתי שאסור לעלות גזיה על מטוס, ואין לי זמן לקנות אחת שם לפני שמתחיל הטרק.
איך אני יכול לעשות כדי לחמם אוכל?

#10 אורח - אריאל ליכטנברג

אורח - אריאל ליכטנברג
  • אורחים

פורסם 31/10/2014 - 16:22

הי מיקי, אני לא יודע לאיפה אתה טס, אבל יש בריקושט קובית כאלה שיכולות להחליף גזייה. זה לא בעוצמה של גזייה, אבל מספק בהחלט! אני השתמשתי בזה עכשיו בחול המועד סוכות ונורא נהניתי, קטן ויעיל.

קוראים לזה זיפ דלק צבאי (משהו בסגנון..) וזה עולה בסביבות ה45-50 שקלים אם אני זוכר נכון..

תהנה!

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים