מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

"היורו לא ישרוד"

• Please log in to reply
80 replies to this topic

#16 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 03/03/2010 - 03:47

ראש הממשלה: יוון בפני פשיטת רגל
זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

#17 benishue

benishue

כסף

• רשומים+
  • 2600 הודעות:

פורסם 03/03/2010 - 12:50

ראש הממשלה: יוון בפני פשיטת רגל

טוב מאוד ... שיקרסו !
היוונים תמיד היו בעד הערבים ....עכשיו שיאכלו חצץ

#18 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 25/03/2010 - 17:06

מתכוננים לנפילת אירופה

האם יוון תפשוט רגל ותצית משבר אג"ח עולמי?

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

#19 pumiki

pumiki

ברונזה

• רשומים+
  • 730 הודעות:

פורסם 25/03/2010 - 22:14

זו השערה שמתחזקת בבלוגים ובכתבות.

וואלה? זו השערה מבוססת שהמקורות שלה הם בלוגים?
בהזדמנות זו אני רוצה להעלות לדיון את ההשערה שהנחיתה על הירח היתה זיוף אמריקאי, השערה שעולה לאחרונה מחדש ומקבלת חיזוקים משמעותיים ע"י טוקבקים

"כל המשים על לבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה ויתפרנס מן הצדקה הרי זה חלל את השם ובזה את התורה וכבה מאור הדת וגרס רעה לעצמו ונטל חייו מן העולם הבא"

#20 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 26/03/2010 - 00:21

וואלה? זו השערה מבוססת שהמקורות שלה הם בלוגים?
בהזדמנות זו אני רוצה להעלות לדיון את ההשערה שהנחיתה על הירח היתה זיוף אמריקאי, השערה שעולה לאחרונה מחדש ומקבלת חיזוקים משמעותיים ע"י טוקבקים

נכנסת ללינקים? וזה לא בלוגים של אנשים כמוני וכמוך, אלא כאלה שיודעים על מה הם מדברים.
תעבור על הלינקים תגיד לי מה נראה לך שגוי בהסברים שלהם.

קצת קשה אז דתיים

מקור הניק

#21 Kayben

Kayben

אינדיאני במדבר

• רשומים+
  • 5319 הודעות:

פורסם 26/03/2010 - 11:51

נכנסת ללינקים? וזה לא בלוגים של אנשים כמוני וכמוך, אלא כאלה שיודעים על מה הם מדברים.
תעבור על הלינקים תגיד לי מה נראה לך שגוי בהסברים שלהם.

תשובה רצינית - לדעתי ב 200% יעזרו ליוון.
יתווכחו על התנאים, אבל יעזרו לה, זה בדיוק המשמעות של האיחוד.
יוון לא יכולה לשחוק את המטבע של עצמה או לנקוט בפעולות שמדינות לא באיחוד (כמו בריטניה) יכולות לנקוט.
חוץ מזה, לעשות מהאיחוד זימבבואה זה כנראה עדיין לא.
הכלכלות באירופה הן כלכלות מבוססות שיש בהן נפח פעילות כלכלית מאוד גדול בהשוואה לעולם השלישי.
לכן כל הנבואות זעם האפוקליפטיות הן חסרות בסיס לדעתי.
גם ישראל ב84 היתה במשבר הרבה יותר חמור והצלחנו לצאת מזה. לדוג'.
יכול להיות שיפלו כמה מדינות באיחוד, יכול להיות גם שהעולם צועד לעשור שני שלי מיתון.
מזה לנסות להרוג את היורו, המרחק עדיין עצום.

#22 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 26/03/2010 - 18:57

תשובה רצינית - לדעתי ב 200% יעזרו ליוון.
יתווכחו על התנאים, אבל יעזרו לה, זה בדיוק המשמעות של האיחוד.
יוון לא יכולה לשחוק את המטבע של עצמה או לנקוט בפעולות שמדינות לא באיחוד (כמו בריטניה) יכולות לנקוט.
חוץ מזה, לעשות מהאיחוד זימבבואה זה כנראה עדיין לא.
הכלכלות באירופה הן כלכלות מבוססות שיש בהן נפח פעילות כלכלית מאוד גדול בהשוואה לעולם השלישי.
לכן כל הנבואות זעם האפוקליפטיות הן חסרות בסיס לדעתי.
גם ישראל ב84 היתה במשבר הרבה יותר חמור והצלחנו לצאת מזה. לדוג'.
יכול להיות שיפלו כמה מדינות באיחוד, יכול להיות גם שהעולם צועד לעשור שני שלי מיתון.
מזה לנסות להרוג את היורו, המרחק עדיין עצום.

קודם כל תודה לפחות שמישהו כאן נותן תגובה עניינית ולא ילדותית.

לא יודע אם עקבת, זה לא רק יוון. יוון היא הבולטת. לא אומרים שאירופה זה זימבבוואה אבל יוון לא לבד. תראה בלינקים האחרונים שנתתי יוון כבר על פשיטת רגל אבל פורטוגל לא הרחק מאחור, ובאופק הן יכולות לראות את איטליה, ואת ספרד ואירלנד שהמדיניות הסוציאליסטית של הממשלות שנבחרו לפני 3 שנים בערך שנכנסו לחובות וגם כן יצטרכו בקרוב עזרה. אז נכון, יעזרו ליוון, אבל השאלה אם אתה תעזור לאחרות?
כרגע גוש היורו מסתמך על 2 כלכלות - גרמניה וצרפת (אנגליה לא בגוש היורו, בין היתר מחשש למצבים כאלו). שתיהן גם לא במצב מזהיר הן כבר כמה שנים בצמיחה איטית. הן אמנם יכולות לעזור אבל השאלה העיקרית היא האם הן רוצות?
נניח ואתה צרפתי או גרמני, ואתה רואה שיוון במצב כזה, אבל הממשלה לא מצליחה ליישם מדיניות הבראה וחצי מהאיגודים שם בכלל שובתים ודורשים העלאות שכר, כשהמדינה בגרעון תקציבי. עד כמה תהיה מוכן לקצץ בהוצאות שמיועדות לטפל בך בשביל לעזור להן או לשלם עוד מיסים בשבילן? עכשיו כששדה וילפן מתחזק בצרפת ובגרמניה גם כן ישנה התחזקות לאומנית, שבין היתר קוראות להתנק מגוש היורו, נראה לך שזה יהיה קל?
עכשיו גם הורידו להן דירוגי אשראי, מה שאומר שיהיה להן קשה יותר לגייס הלוואות. במשבר עולמי, איזה מדינה תתן להן ערבויות או הלוואות?
שוב נכון, לא בטוח כל ההספד הזה, אבל כרגע כל גוש היורו תלוי בהאם אזרחי צרפת וגרמניה יהיו מוכנים בכלל לעזור ליוון, מה שיחייב סיוע גם לפורטוגל, ובהצשך לאיטליה ספרד ואירלנד.

קצת קשה אז דתיים

מקור הניק

#23 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8305 הודעות:

פורסם 26/03/2010 - 23:03

אם היורו לא ישרוד, למה השער שלו ירד רק בכ-10% מאז תחילת המשבר? אתם קפיטליסטים או מה? אתם חושבים שאתם יותר חכמים מכל בעלי ההון שמחזיקים יורו?

זה שכולם עושים את אותו דבר לא אומר שהם צודקים, כל אותם "בעלי הון" כדברייך עשו את אותן טעויות בזמן הבועות הקודמות למרות שההגיון הבריא דרש אחרת

#24 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8305 הודעות:

פורסם 27/03/2010 - 00:34

אתה נורא נאיבי. בזמן הבועה גופים פיננסיים החזיקו באג"ח "רעיל" כי זה איפשר להם להרוויח המון כסף. לקראת התנפצות הבועה, הם לא היו יכולים להפטר מהאג"ח הזה כי זה היה גורם לתגובת שרשרת. זה לא עובד בצורה כזאת עם מטבע נזיל, שהשער שלו משקף באופן מיידי את כל המידע הידוע, לפי הגישה הקפיטליסטית. זה ששער היורו לא נפל בצורה משמעותית, אומר שאף אחד לא מוכן לשים כסף על זה שיורו יפול.

א. איכשהו קשה לחשוב שמישהו ידע הכל ופחד מתגובת שרשרת. נהפוך הוא, אם מישהו ידע בוודאות הוא יכל להמר נגד השוק להרוויח הון.
ב. אני דיברתי על בועות קודמות, נניח בועת הדוט קום, אבל אתה יכול לבחור כל בועה. אנשים משקיעים בלי לדעת למה, קטנים וגדולים. משום מה אנשים מייחסים כוח מאגי למשקיעים הגדולים ומגמדים את עצמם לעומתם.
אז אני אני אומר לך שהיורו עוד ירד הרבה, שרשתות החברתיות כולם משקיעים בהם עכשיו הם חארטה בארטה ושארה"ב לא אמרה את המילה האחרונה מול סין.

#25 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 27/03/2010 - 00:35

אם היורו לא ישרוד, למה השער שלו ירד רק בכ-10% מאז תחילת המשבר? אתם קפיטליסטים או מה? אתם חושבים שאתם יותר חכמים מכל בעלי ההון שמחזיקים יורו?

כמו כן, איך האיחוד האירופי עם 3% של מוסלמים הוא או-טו-טו חליפאת מוסלמי, וישראל עם 20% של אוכלוסיה ערבית (כמובן, זה בכלל בלי הפלסטינאים בשטחים הכבושים) לא מתאסלמת?

אתם, רבותי, ליצנים וחמורים.

כשתבין בכלכלה תדע מה המשמעות של ירידה של 10% בערך מטבע ושזה לא כזה כלום. אתה להוט להפגין ידע שאתה מפגין בורות.
מלבד בעלי הון לכל מדינה גם כן יש יתרות מט"ח. ברגע שמדינות יתחילו להבין שהיורו פחות אמין (וזה תלוי גם כן בתגובות של מדינות האיחוד, או בהמשך הורדה בדירוג אשראי) אתה תראה נפילה גדולה יותר. מספיק שסין לדוגמא, ששוקלת עכשיו להיפטר "קצת" מיתרות יורו תעשה זאת, ואתה תראה נפילה נוספת.

קצת קשה אז דתיים

מקור הניק

#26 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 27/03/2010 - 10:38

שאני אבין, אתה מתיימר להבין בכלכלה? מה, יש לך תואר? וואו... בינתיים כל מה שעשית זה כתבת תגובה סטנדרטית בפורום, שכל מטרתה זה להחמיא לאגו שלך (כמו 99% מתגובות ברשת). מה שלא עשית זה לנסות לחשוב בצורה אנליטית. אז הנה קצת עובדות: דולר ארה"ב ירד הרבה יותר מיורו, ולא שמעתי אף אחד כאן צועק שכלכלת ארה"ב או-טו-טו קורסת. מרבית יתרות המט"ח של מדינות העולם הן דולריות, זאת אחת הסיבות שארה"ב מנהלת את הכלכלה העולמית. אם יורו יפול, זה יהיה כתוצאה משינוי מכוון של המדיניות המונטרית האירופאית. בקיצור חבל על הזמן, אתם חבורת ליצנים שאומרים "דבש" כל הזמן, וחושבים שזה יעשה מתוק בפה. אם כבר, אז ישראל תמחק מהמפה הרבה לפני שמישהו יתחיל לחשוב על פירוק האיחוד האירופי.

אה ואתה מתיימר להבין על בסיס מה? תעמולה קומוניסטית?? בינתיים סתם כתבת שטויות מתלהמות חסרות ביסוס עובדתי. מה שלא עשית זה להיכנס ללינקים ולכל אתר של עיתון כלכלי\חברת אשראי\חברת ניתוח שקיימת בעולם ולראות את ההסבר שלהם. בניגוד אליך אני לא נוהג להמציא שטויות ולהכריז עליהן. ההבדל בין ארה"ב (שגם האמת תלויה קצת בסינים כרגע) לגוש האירופי, זה שהגוש האירופי יכול ועשוי להתפרק. והסיבה שמדינות יעשו זאת זה כדי להימנע מלעזור למדינות החלשות כרגע. לא אמרתי שזה מה שיקרה בודאות, ציטטתי אחרים שעם כל הכבוד לכמה שאתה חושב שאתה מבין, הם מבינים "קצת" יותר. ושוב כנס ללינקים ותתן תגובה קונקרטית והסבר למה הם טועים בהערכות שלהם. אם אתה כל כך חכם זה לא אמור להיות מסובך לך.

קצת קשה אז דתיים

מקור הניק

#27 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8305 הודעות:

פורסם 27/03/2010 - 11:21

אתה מדבר כמו ישראלי מצוי שכל ההבנה שלו בשוק ההון מסתכמת ברצון עז לעשות "מכה" בבורסה. הבנקים הגדולים ארה"ב לא יכלו "להמר נגד השוק", כי הם בעצמם "השוק".

ואתה מדבר כמו קומוניסט מצוי שכל ההבנה שלו מסתכמת במחשבה כל "בעלי הון" ו"פורלטריון".
אף אחד בשוק לא חושב על עצמו כ"השוק", נהפוך הוא, כל אחד משקיע בשביל עצמו בלבד, בין אם הוא משקיע קטן, בנק בינוני ואפילו קרן פנסיה.

אנשים משקיעים כי הם חושבים שיספיקו לעשות כסף לפני השאר, ושיוכלו לצאת בשיא. וזה חלקית נכון, המון אנשים עושים המון כסף בכל בועה. מי שמייחס "כוח מאגי" למשהו הם משקיעים קטנים שאין להם הרבה השפעה. למשקיעים הענקיים, מצד שני, בכלל אין ברירה - הם הולכים ביחד עם השוק.

מדהים איך אתה סותר את עצמך באותו משפט אחרי משפט, אתה טוען שאין כוח מאגי ואז ממשיך וטוען שלמשקיעים הגדולים "אין ברירה". ואנשים שכמותך לועגים "ליד הנעלמת". תמיד יש ברירה ותמיד יש אנשים שהולכים נגד הזרם, אך כיוון שהם מיעוט הם לעיתים נדירות הם בצומת של קבלת ההחלטות

ברשתות החברתיות מצד שני, אתה לא מבין כלום - השווי שלהן זה היכולת למיקוד של פרסום.

צודק, אני לא מבין כלום. גאונים כמוך, לעומת זאת, ישבו והסבירו לי בביטחון מלא בזמן בועת הדוט קום איך הכלכלה הישנה מתה ואיך תוכנה שלא עושה כלום תכניס רווח עצום ורק כמות התעבורה הנכנסת היא זו שמשנה ובאופן כללי לא צריך מודל עיסקי כי הפרסום יכסה הכל. עכשיו אתה מסביר לי באותו ביטחון שכל האתרים הללו, ששורפים כסף בטירוף, יכולים להסתמך על תעבורה נכנסת כי הפרסום יכסה הכל. זה לא היה נכון אז ולא נכון היום. פירסום עובד רק במקרים מאוד מסויימים.

#28 pumiki

pumiki

ברונזה

• רשומים+
  • 730 הודעות:

פורסם 27/03/2010 - 12:29

סיפורה של יוון הוא דף בספר עב כרס שעודנו נכתב על ירידתה של אירופה, ובתוך כך קריסתו - הכמעט בלתי נמנעת - של היורו. המטבע, שהוא סמל לאיחודה של אירופה, נגמר לנו מול העיניים, יחד עם היבשת הישנה.

היורו לא ישרוד כיוון שאי אפשר לקיים איחוד מוניטרי בלי איחוד פוליטי, ואיחוד פוליטי לא יכול ולא יתבצע מבלי שתושבי האיחוד יראו את עצמם קודם כל כאירופאים. נכון להיום ראש הממשלה האיטלקי, הקנצלר הגרמני והנשיא הצרפתי כפופים לציפיות תושביהם, על כך שידאגו לבעיות הכלכליות והחברתיות הפרטניות שלהם.

היורו לא ישרוד כיוון שאירופה איבדה את הרצון לחיות.
היורו לא ישרוד וכלכלת אירופה תקרוס

כשתבין בכלכלה תדע מה המשמעות של ירידה של 10% בערך מטבע ושזה לא כזה כלום. אתה להוט להפגין ידע שאתה מפגין בורות.
מלבד בעלי הון לכל מדינה גם כן יש יתרות מט"ח. ברגע שמדינות יתחילו להבין שהיורו פחות אמין (וזה תלוי גם כן בתגובות של מדינות האיחוד, או בהמשך הורדה בדירוג אשראי) אתה תראה נפילה גדולה יותר. מספיק שסין לדוגמא, ששוקלת עכשיו להיפטר "קצת" מיתרות יורו תעשה זאת, ואתה תראה נפילה נוספת.

טוב, קראתי את הלינקים שפרסמת ואני מבין שאתה מאמין שיורו לא ישרוד ואירופה תקרוס.
אין לי ספק שהיורו לא ישרוד לנצח ובשלב מסויין אירופה תקרוס. נשאלת השאלה, מה טווח הזמן שאתה חושב שבו זה יקרה. שנה? מאה? קיצור, אני אשמח אם תציין את טווח הזמן בו אתה מאמין שיש סבירות גבוהה שנבואות הזעם שלך יתגשמו.

"כל המשים על לבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה ויתפרנס מן הצדקה הרי זה חלל את השם ובזה את התורה וכבה מאור הדת וגרס רעה לעצמו ונטל חייו מן העולם הבא"

#29 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 27/03/2010 - 12:46

טוב, קראתי את הלינקים שפרסמת ואני מבין שאתה מאמין שיורו לא ישרוד ואירופה תקרוס.
אין לי ספק שהיורו לא ישרוד לנצח ובשלב מסויין אירופה תקרוס. נשאלת השאלה, מה טווח הזמן שאתה חושב שבו זה יקרה. שנה? מאה? קיצור, אני אשמח אם תציין את טווח הזמן בו אתה מאמין שיש סבירות גבוהה שנבואות הזעם שלך יתגשמו.

אני מאמין?? קראת את הלינקים ונראה לך שזו תחזית שלי?? אמנם זה כמה מאמרים וכתבות באנגלית, תקרא.
אני לא יכול לשים תאריך יעד, תלוי בהרבה גורמים. וכן, גם יכול להיות שהוא כן ישרוד. למרות שאישית מאמין שאזרחי גרמניה וצרפת יורידו לו את השאלטר בשנים הקרובות. (תבדוק מתי הבחירות הבאות שם)

ועדיין כמובן מלבד לצטט את תחילת השרשור לא התייחסת קונקרטית ולא אמרת מדוע לדעתך מישהו טועה.

קצת קשה אז דתיים

מקור הניק

#30 pumiki

pumiki

ברונזה

• רשומים+
  • 730 הודעות:

פורסם 27/03/2010 - 14:10

אני מאמין?? קראת את הלינקים ונראה לך שזו תחזית שלי?? אמנם זה כמה מאמרים וכתבות באנגלית, תקרא.
אני לא יכול לשים תאריך יעד, תלוי בהרבה גורמים. וכן, גם יכול להיות שהוא כן ישרוד. למרות שאישית מאמין שאזרחי גרמניה וצרפת יורידו לו את השאלטר בשנים הקרובות. (תבדוק מתי הבחירות הבאות שם)

ועדיין כמובן מלבד לצטט את תחילת השרשור לא התייחסת קונקרטית ולא אמרת מדוע לדעתך מישהו טועה.

1. קראתי את הכתבה מתחילת השירשור ושני מאמרי דעה שפירסמת בעמוד הראשון של השירשור.

2. לא אמרתי שאני חושב שמישהו מהם טועה, פשוט שאלתי אותך, כמישהו שהביע עמדה שאני הבנתי ממנה שאתה מאמין שהסיכוי שהיורו יקרוס בעקבות כל מה שדובר עליו כאן הוא גבוה, באיזה טווח זמנים אתה חושב שזה יקרה.
ברור שמתישהו בהיסטוריה היורו יקרוס, אירופה תעלם, האנושות תעלם והיקום יגיע לקיצו. לכן שאלתי האם אתה צופה שזה יקרה נגיד, בשנה הקרובה? ב 5 השנים הקרובות? ב 10 השנים קרובות או יום אחד בעתיד, לפני שהיקום יגיע לקיצו.
אני לא מבקש ממך להצדיק את הטיעון שלך, אלא שואל אותך, על בסיס כל מה שקראת, ביצעת כאן (בתחילת השירשור) הערכה שמובססת על ההערכות של המון אנשים, חלק מהם פירסמת כאן. מה לדעתך טווח הזמנים שבו אתה רואה את זה מתרחש ובאיזו וודאות אתה מאמין שסיטואציה כזו אכן תתרחש.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים