מעבר לתוכן

- - - - -

גזענות

• Please log in to reply
97 replies to this topic

#16 נוסידא

נוסידא

כסף

• רשומים+
  • 1125 הודעות:

פורסם 20/04/2012 - 14:28

זו לא גזענות אם ההנחה נכונה סטטיסטית, כלומר נכון שלא כל אחד שמתלבש כמו סרסור עם שרשאות זהב הוא ערס מפגר, אבל לרוב הוא כן.
אז עדיף להיזהר מאשר להצטער

זו הודעה גזענית לשמה. ולמרות שמאוד בא לי לעשות פראפרזה על העליה מרוסיה אני אתאפק.
טורניר הדיבייט נפתח. בואו להראות שאתם צודקים...

"המיעוט היחיד שאפשר לשנוא ועדיין להחשב נאור בישראל,למעשה המיעוט היחיד שכדי להחשב נאור בישראל צריך לשנוא הם החרדים"

]

#17 נוסידא

נוסידא

כסף

• רשומים+
  • 1125 הודעות:

פורסם 20/04/2012 - 14:34

לשאלה המקורית לא התייחסת, האם מזרחים שחיים היום יכולים להצביע על גזענות נגדם שנובעת ממוצאם?

אתה תורם דם? אתה עושה זאת למרות שאת הדם של הכושים זורקים לפח הזבל?
כמה פעמים נשמעו בפורום קריאות נגד סטודנטים להנדסה מסמי שמעון שהם "ערסים מסריחים" ושלא מגיעה להם השכלה? (להזכירך נגד סטודנטים להנדסה)

"המיעוט היחיד שאפשר לשנוא ועדיין להחשב נאור בישראל,למעשה המיעוט היחיד שכדי להחשב נאור בישראל צריך לשנוא הם החרדים"

]

#18 TheStoryTeller

TheStoryTeller

Everybody needs a Story

• מנהלים ראשיים
  • 12902 הודעות:

פורסם 20/04/2012 - 14:36

אתה תורם דם? אתה עושה זאת למרות שאת הדם של הכושים זורקים לפח הזבל?
כמה פעמים נשמעו בפורום קריאות נגד סטודנטים להנדסה מסמי שמעון שהם "ערסים מסריחים" ושלא מגיעה להם השכלה? (להזכירך נגד סטודנטים להנדסה)

כושים הם לא מזרחיים, כלומר לא על כך הדיון. ואני מצטער אבל מוזר לי שכל אלה שלרוב אני נהנה לקרוא את דעתם, אבל יש שיאמרו שהיא נגועה בגזענות נגד הערבים מרימים פתאום את דגל הנאורות והשיוויון.
אם הסטודנטים של "סמי שמעון" הם חבורת ערסים מסריחים אז אלה יהיו התגובות כנגדם. האם אתה בא לטעון שהם לא ערסים?
תמונה מצורפת

".I have never seen a wild thing sorry for itself. A little bird will fall dead, frozen from a bough, without ever having felt sorry for itself"
D. H. Lawrence

My Show
"המחשב שלך יכול להציל את העולם"

All is fair in love , war and getting laid.
TheStoryTeller 2009

Story is the foundation of all entertainment. You must have a good story, otherwise it's just masturbation.
תודה לJane Doe

חולה על הסמיילי הזה.
תמונה מצורפת

v=bNF_P281Uu4
I'm feeling lucky

#19 אמת אחת

אמת אחת

כסף

• רשומים+
  • 1929 הודעות:

פורסם 20/04/2012 - 14:53

משפחתי האשכנזית היתה שייכת לצד הלא נכון של המתרס הפוליטי וסבלה רבות מאפליה. עם זאת, הם למדו להסתדר טוב גם בלי הפנקס האדום.
לשאלה המקורית לא התייחסת, האם מזרחים שחיים היום יכולים להצביע על גזענות נגדם שנובעת ממוצאם?
תינוקות מזרחיים מתו מרעב? איפה זה קרה?

היתה גם רדיפה פוליטית ואפליה על רקע פוליטי, אך הנושא הוא גזענות.

המזרחיים שחיים היום קודם כל סוחבים את אפליית הוריהם שמעמידה אותם בעמדת נחיתות מכל הבחינות.
בדיקות רבות כבר הוכיחו באופן ברור שהגזענות קיימת חיה ובועטת על כל צעד ושעל.
בחינות דומות לחלוטין שהוגשו בשמות שונים, מזרחי ואשכנזי, זכו לציונים שונים, לרעת המזרחי כמובן.
תולדות חיים זהות לחלוטין, המזרחי זכה להרבה פחות תשובות בכלל וחיוביות בפרט.
וכך בכל תחום ותחום בחיים שנבדקו בדרך דומה.
כמה מזרחיים (ואני מתכוון למזרחיים ולא למשתכנזים!) נמצאים בתפקידים משמעותיים באוניברסיטה? בתקשורת?
המזרחיים נחותים מלידה או שמישהו עוצר אותם בכוונה?

מה קורה כשעמיר פרץ רץ לראשות מפלגת העבודה...
התגייסות חירום של הלבנים לעצור אותו בכל מחיר, אמירות גזעניות פושעות כנגדו וכנגד עדתו.

מה קורה כשמזרחי מצליח יותר מדי..לטעמם של הלבנים?
רדיפה שיטתית ותפירת תיקים כמו שנעשה לאבו חצירא ולאנשי ש"ס.
אבי לוזון מצליח וזוכה להתקפות נפשעות ושיטתיות של כלבים מוכי כלבת.

בעדות של בן גוריון הוא מספר כיצד הוא רואה תינוקות תימניים גוססים למוות מרעב,
ואף מוסיף ומתאר את מותם "האציל".
קראתי את העדות הזו אך אינני מוצא כרגע את הקישור למידע הזה.

.
אמת יש רק אחת !

אלדוס האכסלי, 'וידויו של כופר מקצועי':
''היו לי סיבות לא לרצות שלעולם תהיה משמעות וכתוצאה מכך הנחתי שאין לעולם משמעות.
ללא שום קושי הייתי מסוגל למצוא נימוקים משביעי רצון להנחה זו.
עבורי, כשם שללא ספק עבור רוב בני דורי,
הפילוסופיה של חוסר משמעות הייתה מכשיר לשחרור מיני ממערכת מסוימת של מוסר.
התנגדנו למוסריות מפני שהפריעה לחופש שלנו''

'וידויו של כופר לא מקצועי':
"אינני יודע מהי הוכחה, אך לא הפסקתי לדרוש מאחרים להוכיח"

הוכחה לקיומה של אנטרקטיקה יש לכופר?

'וידויו של שמאלני מצוי':
"אין לי מושג מהו 'עם', אך זה לא מנע ממני לכנות כנופיות בנדיטים בשם עם"
"אין לי מושג מה זה 'שלום', אך זה לא מנע ממני לשפוך דמם של יהודים תמורת הבלתי ידוע"

........

#20 נוסידא

נוסידא

כסף

• רשומים+
  • 1125 הודעות:

פורסם 20/04/2012 - 15:27

כושים הם לא מזרחיים, כלומר לא על כך הדיון. ואני מצטער אבל מוזר לי שכל אלה שלרוב אני נהנה לקרוא את דעתם, אבל יש שיאמרו שהיא נגועה בגזענות נגד הערבים מרימים פתאום את דגל הנאורות והשיוויון.
אם הסטודנטים של "סמי שמעון" הם חבורת ערסים מסריחים אז אלה יהיו התגובות כנגדם. האם אתה בא לטעון שהם לא ערסים?

ברור שאני טוען שהם לא ערסים.עצם הטענה שהם ערסים רק בגלל שהם לומדים במוסד כזה או אחר(כזה שרב הסטודנטים בו הם מעדות המזרח) היא גזענית.
כשאני אומר כושים אני מתכוון לאתיופים ואני עושה את השימוש במילה כושים בכדי להדגיש את האופי הגזעני של בנק הדם.
יש הבדל בין דיפרנציצה בין אויב למי שאינו אויב לגזענות. כבר שנים אני מחזיק בעמדה של שלילת הגלות ואני דיי עיקבי בעמדתי.

]

#21 נוסידא

נוסידא

כסף

• רשומים+
  • 1125 הודעות:

פורסם 20/04/2012 - 15:33

היתה גם רדיפה פוליטית ואפליה על רקע פוליטי, אך הנושא הוא גזענות.

המזרחיים שחיים היום קודם כל סוחבים את אפליית הוריהם שמעמידה אותם בעמדת נחיתות מכל הבחינות.
בדיקות רבות כבר הוכיחו באופן ברור שהגזענות קיימת חיה ובועטת על כל צעד ושעל.
בחינות דומות לחלוטין שהוגשו בשמות שונים, מזרחי ואשכנזי, זכו לציונים שונים, לרעת המזרחי כמובן.
תולדות חיים זהות לחלוטין, המזרחי זכה להרבה פחות תשובות בכלל וחיוביות בפרט.
וכך בכל תחום ותחום בחיים שנבדקו בדרך דומה.
כמה מזרחיים (ואני מתכוון למזרחיים ולא למשתכנזים!) נמצאים בתפקידים משמעותיים באוניברסיטה? בתקשורת?
המזרחיים נחותים מלידה או שמישהו עוצר אותם בכוונה?

מה קורה כשעמיר פרץ רץ לראשות מפלגת העבודה...
התגייסות חירום של הלבנים לעצור אותו בכל מחיר, אמירות גזעניות פושעות כנגדו וכנגד עדתו.

מה קורה כשמזרחי מצליח יותר מדי..לטעמם של הלבנים?
רדיפה שיטתית ותפירת תיקים כמו שנעשה לאבו חצירא ולאנשי ש"ס.
אבי לוזון מצליח וזוכה להתקפות נפשעות ושיטתיות של כלבים מוכי כלבת.

בעדות של בן גוריון הוא מספר כיצד הוא רואה תינוקות תימניים גוססים למוות מרעב,
ואף מוסיף ומתאר את מותם "האציל".
קראתי את העדות הזו אך אינני מוצא כרגע את הקישור למידע הזה.

.

אני נורא לא רוצה לכתוב את התגובה הזו אבל
א:כל הדוגמאות שהבאת הם של מזרחיים אומנם אבל של פושעים או טיפשים באמת. אמיר פרץ הביא למותם המיותר של עשרות חיילים. אבי לוזון הוא מושחת מן המעלה הראשונה. ואנשי ש"ס ואבו חצרא הם טלית שכולה תכלת (ושנינו יודעים מה זה אומר ע"פ היהדות)
ב:אתה מסתמך על מחקרים של סוציולוגים ושנינו יודעים שהתחום הזה איננו ולא יהיה לעולם תחום מדעי.

]

#22 אורח - Marks

אורח - Marks
  • אורחים

פורסם 20/04/2012 - 15:36

נוסידא ואמת אחת - תסתכלו קודם על עצמכם ואחרכך תעירו לאחרים. ההתנהלות שלכם פה פשוט מגעילה, אם זו לא התגלמות הגזענות לשמה, אני לא יודע מה כן.
בנוגע למזרחים - אף אחד לא מדכא אותם בכוונה או מונע מהם להתקדם. זה אולי היה נכון בשנות השישים, אבל היום זה בגדר גחמה של אנשים בודדים.
אני מכיר מזרחים מצטיינים באקדמיה ובחיים, בדיוק כמו שאני מכיר אשכנזים שנשרו מהלימודים והפכו לזבל אנושי. בימינו הכל תלוי ביחס שלך ובהשקעה.
הסטטיסטיקה אומרת שההשקעה של אוכלוסיות אלו לוקה בחסר, מה שמוביל לפחות מהם באקדמיה וכו'. להגיד שיש פחות מזרחיים באוניברסיטה בגלל אפלייה זה פשוט שקר גס במקרה הטוב.

זו הודעה גזענית לשמה. ולמרות שמאוד בא לי לעשות פראפרזה על העליה מרוסיה אני אתאפק.

בלי העלייה מרוסיה היית עדיין אוכל חרא ושותה שתן של חמורים אז תעשה לי טובה.
כל האמירות האלה שלך ושל אמת אחת באות ממקום של קנאה ותו לא.

#23 נוסידא

נוסידא

כסף

• רשומים+
  • 1125 הודעות:

פורסם 20/04/2012 - 16:17

שמישהו ייתן לו חיבוק...הוא ממש צריך את זה.

אני פשוט צריך שתפסיק לחיות על חשבוני. חתיחת בטלן בן של בטלנים וגזלנים.
האמירה שכאילו הישראלים אכלו חרא ושתו שתן של חמורים עד שבאה העלייה מרוסיה וגאלה אותם מכך תוך התעלמות מקבלת הפנים היפה והכסף הרב שניתן לאותם עולים מעידים על גזענותו של הכותב שלהוריו לא היה מה לאכול ברוסיה. גזענות שמופנית כלפי מי שעזר להם נתן להם כסף והשכלה. פשוט בושה שיש עולים כאלה.

]

#24 אורח - יעל

אורח - יעל
  • אורחים

פורסם 20/04/2012 - 16:21

"אמת אחת" (עלק), אני ימנית, חצי אשכנזיה וחצי מזרחית
ובעיניי אתה פשוט יצור מזעזע.

אתה ארכיטייפ של הסטיגמה האיומה הזאת שמנסים להלביש על כל הימנים.
אתה התשליל של השמאלני התל אביבי הממושקף והמנותק ששונא את ישראל, זה שהיה תומך בהוצאה להורג של מתנחלים אם זה היה מספיק מקובל חברתית ומכנה באוטומטיות את כל מי שלא מסכים איתו פאשיסט. הצבעים שלך אחרים אבל יש לכם בדיוק את אותה צורה מתלהמת, צבועה, אנטי- ליברלית, אכולת שנאה ונטולת רציונליות.

אני יודעת שטרול כמוך לא יעשה זאת רק בגלל שהאורחת ביקשה, אבל לשם הפרוטוקול אני מבקשת ממך בשם 99% מהציבור הציוני בישראל לשתוק, אתה מוציא לנו שם רע.

#25 TheStoryTeller

TheStoryTeller

Everybody needs a Story

• מנהלים ראשיים
  • 12902 הודעות:

פורסם 20/04/2012 - 17:01

ברור שאני טוען שהם לא ערסים.עצם הטענה שהם ערסים רק בגלל שהם לומדים במוסד כזה או אחר(כזה שרב הסטודנטים בו הם מעדות המזרח) היא גזענית.
כשאני אומר כושים אני מתכוון לאתיופים ואני עושה את השימוש במילה כושים בכדי להדגיש את האופי הגזעני של בנק הדם.
יש הבדל בין דיפרנציצה בין אויב למי שאינו אויב לגזענות. כבר שנים אני מחזיק בעמדה של שלילת הגלות ואני דיי עיקבי בעמדתי.

אם הם מתנהגים כמו ערסים הם ערסים. ואם הם מעדות המזרח והם מתנהגים כמו ערסים אז הם עדיין ערסים למרות שהם מעדות המזרח ומתנהגים כמו ערסים ולדעתך אסור לתייג אותם כך כי זו גזענות.

אבל אחרי שראיתי איך אתה מתנסח פה כמו חתיכת בבון מצוי, לא מעניין אותי לשמוע מה יש לך להגיד הלאה בנושא.
תמשיכו להוציא שם רע לציונים.
תמונה מצורפת

".I have never seen a wild thing sorry for itself. A little bird will fall dead, frozen from a bough, without ever having felt sorry for itself"
D. H. Lawrence

My Show

TheStoryTeller 2009

Story is the foundation of all entertainment. You must have a good story, otherwise it's just masturbation.
תודה לJane Doe

חולה על הסמיילי הזה.
תמונה מצורפת

v=bNF_P281Uu4
I'm feeling lucky

#26 נוסידא

נוסידא

כסף

• רשומים+
  • 1125 הודעות:

פורסם 20/04/2012 - 17:36

אם הם מתנהגים כמו ערסים הם ערסים. ואם הם מעדות המזרח והם מתנהגים כמו ערסים אז הם עדיין ערסים למרות שהם מעדות המזרח ומתנהגים כמו ערסים ולדעתך אסור לתייג אותם כך כי זו גזענות.

אבל אחרי שראיתי איך אתה מתנסח פה כמו חתיכת בבון מצוי, לא מעניין אותי לשמוע מה יש לך להגיד הלאה בנושא.
תמשיכו להוציא שם רע לציונים.

העובדות הן שהם הרבה יותר מתורבתים ומשכילים ממך ומשאר הפורומיסטים אשר מכנים אותם ערסים. כך שאתה מכנה אותם "ערסים" רק כי הם מעדות המזרח.

באמת חשבתי שהגזענות נעלמת ומה שנותר הן שאריות מן העבר שמחכות לחלוף מן העולם. אבל עובדה שכאשר שמים לכם את המציאות מול הפנים אתם מתנהגים כמו ברברים נחותים ומתיכים קללות ונאצות במי שמביא בפניכם את העובדות. לא מנסים אפילו לדון על העובדות. פשוט מקללים מאיימים ומתנהגים כמו פטרונים ביריונים. מה שמוכיח שהגזענות עדיין קיימת ואתם כל כך פוחדים מתחרות ומלאבד את מעמדכם שאתם מוכנים לתת לה יד.

הרי לא באמת חשבת שאני אשתוק לאידיוט שטוען שבתור ישראלי אכלתי חרא ושתיתי שתן עד שבטוב הוא בא גזל את כספי ו"הוציא אותי מן המצב הזה"(בינך לבין עצמך אתה יודע שגם אתה לא היית שותק)
זה הרי סתם תירוץ להתחמק מויכוח שאתה יודע שתפסיד בו או שחלילה תראה צד חדש בנושא-זה שוב נובע מפחד מתחרות אמיתית.
זו לא בושה להגיד "טעיתי" או לפתוח קצת את הראש לא צריך להשתולל ולקלס.

מה שכן אני יכול לומר זה ששיוך התנהגות שלא ע"פ הנורמות שלך או אפילו התנהגות רעה כגון רצח או אונס לבבונים היא תפיסה נחותה שמניחה שהאדם מטבעו הוא יאפי פלצני שגם טוב מטבעו תמיד.וגם מתנהג על פי אותן אמות מידה שרירותיות שלך.

]

#27 נוסידא

נוסידא

כסף

• רשומים+
  • 1125 הודעות:

פורסם 20/04/2012 - 17:57

הסטטיסטיקה אומרת שההשקעה של אוכלוסיות אלו לוקה בחסר, מה שמוביל לפחות מהם באקדמיה וכו'. להגיד שיש פחות מזרחיים באוניברסיטה בגלל אפלייה זה פשוט שקר גס במקרה הטוב.

קישקוש סטליניסטי.
מדינת ישראל גורסת כי שיוון הזדמנות הוא לא שיויון. היא דורשת שיוויון תוצאות. כלומר אם רק 20% מהסטודנטים בפקולטה להנדסה הן נשים משמע יש קיפוח כלפי נשים. אם אחוז הרוסים המרוויחים פחות מהממוצע הוא גדול אז יש הפליה נגד רוסים.
ואז המדינה נותנת לרוסים ולנשים כל מיני זכויות יתר כמו קבלה לאוניברסיטה על חשבון אחרים,מלגות מאוד גדולות וכו.

כל זאת טוב ויפה בעיניי הקומוניסט המלוכלך עד שזה מגיע למזרחיים. כשזה נוגע למזרחיים הגזען המרקסיסטי טוען שמספיק שיוון הזדמנויות ולא שיוויון תוצאות. זאת למרות שהוא נהנה מקבלה לאוניברסיטה על חשבון אנשים טובים ממנו ממלגות עתק מפתרים שונים שלא הגיעו לו וכו. לאחרים טוען הקומוניסט זה לא מגיע.

*אני כמובן תומך רק בשיווין הזדמנויות אבל שיהיה לכולם ולא רק לחלק מהאוכלוסיה.

]

#28 TheStoryTeller

TheStoryTeller

Everybody needs a Story

• מנהלים ראשיים
  • 12902 הודעות:

פורסם 20/04/2012 - 17:59

העובדות הן שהם הרבה יותר מתורבתים ומשכילים ממך ומשאר הפורומיסטים אשר מכנים אותם ערסים. כך שאתה מכנה אותם "ערסים" רק כי הם מעדות המזרח.

יש פה הרבה הכללה, אבל כשמישהו מתנהג כמו ערס הוא ערס. אם הוא סטודנט מסמי שמעון והוא מעדות המזרח והוא מתנהג כמו ערס ברברי אז הוא ערס ברברי שלא יגיע לקרסוליי, לרמת התרבות שלי או לעשירית מההשכלה שלי.
אותו דבר יהיה נכון גם אם הוא אשכנזי.
הכיוון שלך ושל אמת אחת הוא לומר שמי שמתנהג כמו בבון וגם הוא מעדות המזרח - זה בסדר. אחרת הוא משתכנז, שזו גם מילת גנאי גזענית מכוערת.

אני יודע שנהוג להתנצל בפני עדות המזרח. אני מאוד גאה במוצא שלי ויהיה לך קשה לגרום לי להתכופף בפניך רק בגלל שנולדת מעדות המזרח. אם אתה מתנהג כמו בבון אתה בבון. גם אם אתה נולדת מזרחי. כל הזין.

עד עכשיו לא הוכחתם כלום. דיברתם על רחשי לבכם וזה באמת מרתק. תנו הוכחה מוחשית לאפליה אקטואלית או תפסיקו לחפש שמישהו יבקש מכם סליחה.
תמונה מצורפת

D. H. Lawrence

My Show

TheStoryTeller 2009

תודה לJane Doe

חולה על הסמיילי הזה.
תמונה מצורפת

v=bNF_P281Uu4
I'm feeling lucky

#29 johnny rotten

johnny rotten

Calm like a BomB

• מנהלי פורום
  • 8670 הודעות:

פורסם 20/04/2012 - 18:00

שחורים הם מגעילים
הם נראים דוחה, כל פעם שאני רואה מישהו מעדות המזרח אני חושב לעצמי איכסה.
שחור זה לא יפה ולבן זה טהור יפה ומושלם
ככה זה, deal with it
"...No fault, none to blame
It doesn't mean I don't desire to
Point the finger, blame the other..."

כשאתה מתלונן אז אתה מצפה שיקשיבו לך, אבל כשמתלוננים עליך פתאום אתה הכבשה הקטנה שנוזל לה משהו אדום מהאוזן.

#30 נוסידא

נוסידא

כסף

• רשומים+
  • 1125 הודעות:

פורסם 20/04/2012 - 18:24

יש פה הרבה הכללה, אבל כשמישהו מתנהג כמו ערס הוא ערס. אם הוא סטודנט מסמי שמעון והוא מעדות המזרח והוא מתנהג כמו ערס ברברי אז הוא ערס ברברי

גם אם הוא סטודנט בבן גוריון ומנר"ש,גם אם הוא אשכנזי וגם אם הוא מרוקאי שלומד בסמי שמעון. על זה אין ויכוח. הויכוח הוא על הטענה שמזרחי שלומד בסמי שמעון הוא אוטומטית ערס ומי שלומד בבן גוריון הוא אוטומטית שמש העמים.

הכיוון שלך ושל אמת אחת הוא לומר שמי שמתנהג כמו בבון וגם הוא מעדות המזרח - זה בסדר. אחרת הוא משתכנז, שזו גם מילת גנאי גזענית מכוערת.

לא ברור מאיפה אתה מפיל עליי את האמירה הזו.

אני יודע שנהוג להתנצל בפני עדות המזרח.

לא יודע מי נוהג להתנצל. נראה לי שאם ההורים שלך ריססו אותם בדי די טי וחטפו להם ילדי כדאי שתתנצל. לא בפני אני גם לא מחפש התנצלות. אבל אם יש לך אח שחום עור....

אני מאוד גאה במוצא שלי ויהיה לך קשה לגרום לי להתכופף בפניך רק בגלל שנולדת מעדות המזרח.

חלילה לא זו כוונתי. וגם לי אין כוונה להתכופף בפניך רק כי נולדת לעדות אשכנז

אם אתה מתנהג כמו בבון אתה בבון. גם אם אתה נולדת מזרחי. כל הזין.

אם הייתי בבון כנראה לא הייתי יודע לקרוא את מה שאתה כותב.אני מצליח לקרוא את מה שאתה כותב לכן אני לא בבון אתה מייחס לבבונים את היכולת להוכיח אותך על טעותך.

עד עכשיו לא הוכחתם כלום. דיברתם על רחשי לבכם וזה באמת מרתק. תנו הוכחה מוחשית לאפליה אקטואלית או תפסיקו לחפש שמישהו יבקש מכם סליחה.

מה בנוגע לשילומים שיוצאי טוניסיה עם מספרים על היד בלי רכוש ועם כמה חוויות לא נעימות לא קיבלו עד היום?
מה עם זה שהארנונה של מישור רותם הולכת למימון הקיבוצים למרות שגיאוגרפית זה בין דימונה לערד?

]

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים