מעבר לתוכן

- - - - -

תרופות פסיכיאטריות

• Please log in to reply
70 replies to this topic

#1 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 28/10/2009 - 13:03

הייתם יוצאים עם מישהו שאתם יודעים שלוקח תרופות פסיכיאטריות (נגד חרדה, דכאון או לא משנה מה)

ובכלל מתי זה זמן הגיוני להעלות נושא כזה בקשר? מין הסתם אני לא אגיד את זה בדייט ראשון, אבל מגיעה נקודה שצריך לחלוק גם את זה עם הבן זוג, אני רק לא בטוח מתי.

#2 אורח - פותחת השירשור

אורח - פותחת השירשור
  • אורחים

פורסם 28/10/2009 - 13:27

הייתם יוצאים עם מישהו שאתם יודעים שלוקח תרופות פסיכיאטריות (נגד חרדה, דכאון או לא משנה מה)

ובכלל מתי זה זמן הגיוני להעלות נושא כזה בקשר? מין הסתם אני לא אגיד את זה בדייט ראשון, אבל מגיעה נקודה שצריך לחלוק גם את זה עם הבן זוג, אני רק לא בטוח מתי.

כן, הייתי יוצאת עם מישהו שלוקח תרופות פסיכיאטריות. אולי זה לא משהו שצריך לספר בדייט ראשון, אבל גם לא לחכות עם זה לדייט עשירי, אחרת יופיע גורם ה"למה לא סיפרת קודם?"
מתי בדיוק לספר ישתנה בהתאם לרמת הפתיחות בין בני הזוג.

#3 predator

predator

עדיין צעיר בפורום

• רשומים+
  • 1773 הודעות:

פורסם 28/10/2009 - 14:10

הכי חשוב אם היא אוהבת למצוץ. כל השאר זה משני...

בלה בלה בלה

#4 לפנות בוקר

לפנות בוקר

פיצ'ס איז א דיג'יי

• רשומים+
  • 2225 הודעות:

פורסם 28/10/2009 - 14:27

כן
"לכל סיגריה יש שני צדדים: בצד אחד יש אש, בצד שני - טיפש ובאמצע עשב יבש." ~ חיים נחמן ביאליק

#5 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 28/10/2009 - 17:08

כשהתחלתי לצאת עם חברה שלי, היא סיפרה לי שהיא לוקחת תרופות פסיכיאטריות. כמו כן, היא גם אושפזה פעם במחלקה פסיכיאטרית, וגם סובלת מאלכוהוליזם.
זה מאוד הרתיע אותי בהתחלה, ואני מניח שזה ירתיע הרבה אנשים, בעיקר כי זה משהו שלא מדברים עליו בד"כ, והרבה אנשים לא יודעים במה מדובר ויש חושבים שאם מישהו לוקח תרופות פסיכיאטריות אז הוא משוגע.
נתתי לזה צאנס למרות החששות, בינתיים אנחנו כבר שנה ביחד.

#6 לברדוריט

לברדוריט

לפחות לא קלפטע

• רשומים+
  • 898 הודעות:

פורסם 28/10/2009 - 20:12

תלוי איזה ובמה הן מטפלות .
"החיקוי הוא המחמאה הכנה ביותר " - אן שרלי

#7 כריש פטיש

כריש פטיש

כסף

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 1559 הודעות:

פורסם 28/10/2009 - 20:46

תלוי איזה ובמה הן מטפלות .

בדיוק

#8 Aenima

Aenima

מנשק את החיים

• מנהלי פורום
  • 9092 הודעות:

פורסם 28/10/2009 - 21:00

זה מאוד אינדיבידואלי.
אני באופן אישי לא הייתי פוסל מישהי על זה, אבל אני יכול להבין אחרים שכן היו.

גם בתור אחד שסובל מהפרעות חרדה (ומקבל טיפול תרופתי, לא במינון גבוה), אני מבין את הבחורות שנרתעות מזה. למרות שאני חושב שזה לא משהו שאמור להפריע לחיי הזוגיות.
מאמץ את הנשימה. מוציא הכל בנשיפה. מועך את הכל בשקיקה. מחבל בהכל באי ידיעה. מעריץ אותך- היחידה.
ואני עדיין מחפש את ה...

מאחל לכם שתמצאו אותה.
קחו את זה למחשבה-

#9 אורח - ד"ר לירי

אורח - ד"ר לירי
  • אורחים

פורסם 28/10/2009 - 21:26

פייר, הופתעתי מהתשובות כאן- כמובן שתמיד יש סיכוי שאתם עובדים על עצמכם.

המצב לא משחק לטובתנו בגדול. אני אישית מכיר מישהי שלא נרתעת מהעבר הפסיכיאטרי שלי (אשפוז כפוי לכמה חודשים בגיל 20) למרות הידע המועט עלי, ומישהי שידעה עלי המון (כולל שריטות אישיות) שבחרה לנתק קשר מהר אחרי שהתוודעה לעברי הפסיכו-מדיציני.

אני רוצה לומר למי שסולד פה מהתיוג של "נוטל תרופות פסיכיאטריות" שאתם ככל הנראה אנשים צבועים למדי, ואתם יכולים לראות בזה את הפאק האישי שלכם.
לקחת כדור אנטי-דיכאוני לפני השינה לא שונה מלשתות את מנת הקפה היומית שלכם בבוקר, רק שעל האחד יש סטיגמות והאחר הפך לפעילות חברתית. אל דאגה, בקצב ובכיוון שהחברה שלנו הולכת, עוד יפתחו "בתי פרוזאק" גם אצלנו.

הייתי זורק את הפצצה בפגישה שנייה שלישית, אלא שאני כל כך גאה על תרומתי לעולם פסיכיאטריה שזה בדרך כלל אחד הדברים הראשונים שאני מזכיר. אני רוח נורא חופשית.

#10 טמבוויל

טמבוויל

בואי בואי

• רשומים+
  • 8884 הודעות:

פורסם 28/10/2009 - 21:27

אני אפילו הייתי מעדיף את זה..
תם עידן המדע ומתחיל עידן הקסם!

#11 אורח - דראקולה

אורח - דראקולה
  • אורחים

פורסם 28/10/2009 - 21:36

תלוי מה החבילה השלימה -
חוצמזה תרופות פסיכיאטריות זה עולם די רחב, שקשור במגוון עוד יותר רחב של הפרעות..

כך שבגדול לא- לא הייתי פוסלת. תלוי מי, מה, כמה ולמה.

אם הייתי צריכה לספר לדייט, הייתי מחכה לאווירה נינוחה ופתוחה של שיתוף (אחרי כמה דייטים, כשכבר מרגישים אכפתיות וקירבה)
והייתי מעלה את הנושא בעדינות ומגיעה לזה. אבל אל תרצה לה הרצאה - תן לה לשאול את השאלות, ותשלים לה קצת מידע. כמו למשל, איך החלטת להתחיל לקחת את התרופות, איך זה מרגיש כשיש מה שיש לך, האם יש תופעות לוואי..

בהצלחה..

#12 Ela.n

Ela.n

כנראה שבגלגול הקודם הייתי יונה...

• רשומים+
  • 787 הודעות:

פורסם 28/10/2009 - 21:40

זה עולה בשלב מסויים אם רוצים ואום לא.
מה גם שלרוב האנשים בעולםהמערבי המודרני יש עבר פסיכיאטרי, אז אין לך מה להרגיש מיוחד.

predator, מה עובר עליך?

פורום המחלקה לתולדות האמנות, כן, יש דבר כזה.
באמת.
לא מאמינים?
כנסו תראו!

#13 aurora

aurora

ג'ינג'ית אמיתית

• רשומים+
  • 7503 הודעות:

פורסם 28/10/2009 - 21:47

לוקחת כדורים ולא מסתירה את זה.
אני מעריכה יותר אנשים שמודעים לבעיות שלהם ומטפלים בעצמם מאשר כאלה שמעדיפים להתעלם ולחשוב שהכל טוב.

אני גם חושבת שהדרך שבה מציגים לבן הזוג תשפיע על איך שהוא יקבל את זה.
אני מציגה כחלק מהחיים שלי (בד"כ בתוספת בדיחה על תופעות הלוואי או משהו) ולא מסתירה.
אני מאמינה שאם תסתיר משהו מבן הזוג, הוא יחשוב שזה משהו חריג ובעייתי. אם תתייחס לזה כעוד דבר מחיי היום-יום שלך, כך יבין את זה הצד השני.
תן לי סיבה להאמין שהעצב יש לו סוף

#14 Aenima

Aenima

מנשק את החיים

• מנהלי פורום
  • 9092 הודעות:

פורסם 28/10/2009 - 21:52

לוקחת כדורים ולא מסתירה את זה.
אני מעריכה יותר אנשים שמודעים לבעיות שלהם ומטפלים בעצמם מאשר כאלה שמעדיפים להתעלם ולחשוב שהכל טוב.

אני גם חושבת שהדרך שבה מציגים לבן הזוג תשפיע על איך שהוא יקבל את זה.
אני מציגה כחלק מהחיים שלי (בד"כ בתוספת בדיחה על תופעות הלוואי או משהו) ולא מסתירה.
אני מאמינה שאם תסתיר משהו מבן הזוג, הוא יחשוב שזה משהו חריג ובעייתי. אם תתייחס לזה כעוד דבר מחיי היום-יום שלך, כך יבין את זה הצד השני.

כ"כ צודקת. וגם אני משתמש בתרופות, אם לא אמרתי.

אמרתי את זה כבר. סורי
מאמץ את הנשימה. מוציא הכל בנשיפה. מועך את הכל בשקיקה. מחבל בהכל באי ידיעה. מעריץ אותך- היחידה.
ואני עדיין מחפש את ה...

מאחל לכם שתמצאו אותה.
קחו את זה למחשבה-

#15 אורח - בן-יין

אורח - בן-יין
  • אורחים

פורסם 28/10/2009 - 21:59

כ"כ צודקת. וגם אני משתמש בתרופות, אם לא אמרתי.

אמרת. פעמיים.
וזה רק היום!

יש הבדל בין להיות מודע כמו אורורה לבין להשתמש בעבר פסיכיאטרי בתור tear jerkers. אחרי כמה זמן זה סתם נמאס.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים