מעבר לתוכן

- - - - -

תרופות פסיכיאטריות

• Please log in to reply
70 replies to this topic

#31 אורח - משתמשת זמנית

אורח - משתמשת זמנית
  • אורחים

פורסם 30/10/2009 - 04:29

מודה שגם אצלי יש איזה גבול ,אנשים שלוקחים תרופות , אנשים שמתמודדים עם בעיות, או עם מורכבות -סבבה ,זה חלק מהחיים. בייחוד אם מצליחים להתמודד בלי לשקוע לגמרי בתוך הבעיה והסבל, ובאמת משתפים, יש בזה גם משהו אמיתי שיכול לקרב. ברגע שזה מגיע לנסיונות התאבדות מדומים,או הישענות מוגזמת ,קשה לי עם זה. מודה שניתקתי קשר עם ידיד טוב פשוט כי הוא הראה סימנים שהוא דואג להראות לי יותר מדי שהוא חושב על המוות, ושרע לו .אחרי הפעם השניה שהגעתי אליו מבוהלת הביתה, מתחננת שיפתח את הדלת, יודעת שהוא כנראה בסדר אבל אי אפשר לדעת יש גם סיכוי שלא, ראיתי שזה עושה לי רע. יש לי את הבעיות הבוערות שלי ,וניתקתי קשר .
חבר טוב שלי , בין טובים ביותר שהיו ,התאבד.(הוא לא דיבר על זה לפני, הלוואי שהוא היה מדבר)זה נותן לי איזה סוג של תרוץ מוסרי . אבל בסופו של דבר, אני מחפשת אנשים שאפשר לצמוח איתם , מישהו שמשדר תחושה שבאופן קבוע הוא די אבוד ,וממורמר ,וכשמנסים לעזור לו הוא נשאר ממורמר .. זה מרתיע אותי.
אבל תרופות , זה סבבה .

#32 אורח - Mr.Fear

אורח - Mr.Fear
  • אורחים

פורסם 30/10/2009 - 05:54

מה זה משנה בכלל סוג תרופות?
מה זה משנה מה הבעיה??

התרופות האלו,זה פשוט בדיחה אחת ענקית.
ההבדל היחד שקיים בין כל תרופה אנטי-דיכאונית. הרגעה מניעת חרדה. ולהזיות.
זה שכל תרופות הSSRI הם חוקיות וחשיש גראס וכל שאר הסמים משום מה לא חוקים.
וזה עושה בדיוק את אותן ההשפעות.

התרפות האלה גם הן לא יותר שונות משתיית אלכהול כדרך בילוי.
כוס קפה ביום.
ואכילת שוקולד.

אין הבדל,חוץ מכמובן כמות הסרוטנין\דופמין\ואיטרפין (אם אני זוכר נכון בשעות כאלה...)
שמשתחרר מכל אחד בצורה וכמות שונה.

לאנשים יש שריטות,וזה אחד הדברים הכי טובים שיכולים לקרות לאחד אחד ואחד מכל מי שנמצא פה.

#33 Lance-allot

Lance-allot

כסף

• רשומים+
  • 6779 הודעות:

פורסם 30/10/2009 - 06:00

מה זה משנה מה הבעיה??

כוס קפה ביום.
ואכילת שוקולד.

אין הבדל,חוץ מכמובן כמות הסרוטנין\דופמין\ואיטרפין (אם אני זוכר נכון בשעות כאלה...)

לאנשים יש שריטות,וזה אחד הדברים הכי טובים שיכולים לקרות לאחד אחד ואחד מכל מי שנמצא פה.

מה זה באמת משנה ? :אוי:

#34 אורח - Mr.Fear

אורח - Mr.Fear
  • אורחים

פורסם 30/10/2009 - 06:11

מה זה באמת משנה ? :אוי:

בסקס זה משתחרר ברגע הגמירה אבל בעיקר סרוטנין.
שוקולד צריך לאכול כמויות של מפעל אבל הדופמין משתחרר.
חשיש וג'אס זה משחרר הכל.
ותרופות,זה כבר תלוי בגורמים של משפחת התרופה לאיזו הפרעה היא מיודעת,
מינון,דרך כניסה לגוף.

אבל איי!
זה לא שונה עדיין מכל דבר אחר שציינתי.

כל עוד זה קליני כמובן.

#35 tinkerbell

tinkerbell

"אני רודף אחר חוקיך-מחד, מאידך תשוקתי אותי רודפת..."

• מנהלי פורום
  • 1923 הודעות:

פורסם 30/10/2009 - 11:15

בסקס זה משתחרר ברגע הגמירה אבל בעיקר סרוטנין.
שוקולד צריך לאכול כמויות של מפעל אבל הדופמין משתחרר.
חשיש וג'אס זה משחרר הכל.
ותרופות,זה כבר תלוי בגורמים של משפחת התרופה לאיזו הפרעה היא מיודעת,
מינון,דרך כניסה לגוף.

אבל איי!
זה לא שונה עדיין מכל דבר אחר שציינתי.

כל עוד זה קליני כמובן.

אם אנשים מדוכאים היו מקיימים יחסי מין, זה באמת היה משפר את מצבם.
הבעיה היא שאחד הסימפטומים של דיכאון הוא חוסר חשק מיני. אז הרבה צריכים טיפול כדי להגיע למצב שבא להם משהו....

לקחת כל מיני סמים כדי לטפל בעצמך לא כדאי - כדי שלא תצטרך לטפל אח"כ בחרדות או בפסיכוזות שיתעוררו עקב נטילת הסמים.
מימיה הכחולים של הכינרת, והרקיע התואם מעל, והרגשת הבית המוכרת, בתוך עורקי זורמת כמו חשמל...
הרי גליל והשומרון, הפרדסים שבשרון, וילדים בגן המושבה, את הכרמל ואת הים, אחד אחד ואת כולם, תמיד קורצים אומרים ברוך הבא

שלום לך ארץ נהדרת
עבדך הדל נושא לך שיר מזמור
גם אם לעיתים נודד אני על דרך
מה טוב לנדוד אך טוב יותר לחזור

תכף אשוב לעצמי. ועדיין -

זו אותה הארץ האהובה, שאין לי אחרת ממנה...
וזו אותה כנרת יפה - שצריך בחוזקה לשמור על מימייה...

נמאס כבר מכל האנטי-ציוניים במדינה שלנו, המשתיקים בגועל כל דעה אחרת, עוזרים לתקשורת לצאת נגד מדינת ישראל, ובכך מלבים את מדורת האנטישמיות!!!!
אנטי ציוניים - נמאסתם!

#36 אורח - peerli

אורח - peerli
  • אורחים

פורסם 30/10/2009 - 11:35

זה דבר מאוד מורכב.

אם אני מסתכלת על זה מהצד של ה"מטופל" - יכול להיות שהוא יפחד שזה יהרוס לו, ומבחינתו התרופה מעניקה לו את היכולת להמשיך בשגרת חיים נורמאלית פחות או יותר (תלוי באיזה מצב מדובר). אז נגיד שהוא יחליט לא לספר. הבעיה תתחיל כשהוא יקבל התקף, ואז....

נסתכל על זה מצד בן הזוג - יש כאלו שירגישו שזה לא בשבילם. ומבחינה מסויימת זו זכותם לדעת. יש כאלו שלא מפריע להם - וזה סבבה.

כים הרבה אנשים נוטלים תרופות הרגעה, נגד דיכאן או נוגדות חרדה.
אני הייתי שואלת את עצמי - האם מדובר פה במצב כרוני או אישיותי, או משהו זמני.
גם מאמינה ששיעור האנשים שיקחו את התרופות הללו רק ילך ויגדל, במיוחד בחברה כמו שיש לנו היום, שמקדשת ערכים כמו אינדוודואליות, מודרניזציה ועוד ועוד....

מכירה מקרוב בחורה שלמדה איתי בכיתה, וכבר מגיל 15 היא מוגדרת כחולת נפש. ההתקפים שהיו לה - זה היה דבר נורא. ואני כבר לא מדברת על האשפוזים החוזרים. עד היום, 11 שנים אחרי, היא מטופלת. אמנם המצב שלה התייצב בזכות הרבה עבודה, עד שהגיעה למצב שבו היא ממשיכה בחיים נורמאליים ע"י נטילת תרופה עם תופעות לוואי אפסיות. ברגע שהיא הפסיקה לקחת את התרופות כמו שצריך - זה הרס את העסק.
שוב תופעות לוואי, שוב התקפים דיכאוניים ומאניים שמגיעים עד כדי מצבים פסיכוטיים.... משהו שאני לא מאחלת לאף אחד.
זה דבר שהיא לא תוכל להיפטר ממנו לעולם - כזה דבר חובה לספר לבן הזוג. חובה בכל מצב של מאניה-דיפרסייה, סכיזופרניה (על כל סוגייה) או כל מחלה פסיכוטית אחרת - לא כל אחד יוכל לקבל את זה או לחיות עם זה. גם כדי למנוע את תחושת הרמאות, במידה ויהיה התקף עתידי. ויהיו כאלו שיהיו מוכנים לקבל את זה.

מקובל

שימי לב לניואנסים שכתבתי

"אם התפקוד רגיל וללא התפרצויות פתאומיות" לא צריך לספר. במקרה בו ייתכן דבר שיהיה בלתי מוסבר בעליל לבן הזוג - כמובן שחובה לספר מתישהו ושוב פעם, צריך לנסות ולעשות מזה "כמה שפחות" עניין.

#37 אורח - הילגארד

אורח - הילגארד
  • אורחים

פורסם 30/10/2009 - 12:25

אם אנשים מדוכאים היו מקיימים יחסי מין, זה באמת היה משפר את מצבם.
הבעיה היא שאחד הסימפטומים של דיכאון הוא חוסר חשק מיני. אז הרבה צריכים טיפול כדי להגיע למצב שבא להם משהו....

לקחת כל מיני סמים כדי לטפל בעצמך לא כדאי - כדי שלא תצטרך לטפל אח"כ בחרדות או בפסיכוזות שיתעוררו עקב נטילת הסמים.

אפרופו, נשאלת השאלה האם אדם מדוכא לא רוצה לקיים יחסי מין או שאדם שלא מקבל יחסי מין הופך להיות מדוכא. אני בקטגוריה השנייה.

#38 tinkerbell

tinkerbell

• מנהלי פורום
  • 1923 הודעות:

פורסם 30/10/2009 - 12:36

אפרופו, נשאלת השאלה האם אדם מדוכא לא רוצה לקיים יחסי מין או שאדם שלא מקבל יחסי מין הופך להיות מדוכא. אני בקטגוריה השנייה.

אם כך, אני מאוד מקווה שאתה מטפל בעניין. מין היום הפך להיות דבר הרבה יותר זמין מבעבר... וגם הטיפול הפסיכולוגי/פסיכיאטרי מתקדם יותר. בטוח שזה הרבה יותר מורכב ממה שאנו רושמים על גבי שורות אלו, אבל תהיה אופטימי :)

חוץ, אהבתי את הכינוי, "הילגראד" :lol:
מימיה הכחולים של הכינרת, והרקיע התואם מעל, והרגשת הבית המוכרת, בתוך עורקי זורמת כמו חשמל...
הרי גליל והשומרון, הפרדסים שבשרון, וילדים בגן המושבה, את הכרמל ואת הים, אחד אחד ואת כולם, תמיד קורצים אומרים ברוך הבא

שלום לך ארץ נהדרת

תכף אשוב לעצמי. ועדיין -

נמאס כבר מכל האנטי-ציוניים במדינה שלנו, המשתיקים בגועל כל דעה אחרת, עוזרים לתקשורת לצאת נגד מדינת ישראל, ובכך מלבים את מדורת האנטישמיות!!!!
אנטי ציוניים - נמאסתם!

#39 אורח - Mr.Fear

אורח - Mr.Fear
  • אורחים

פורסם 30/10/2009 - 12:57

טינקרבל
אדם במצב דיכאוני,לרוב לא מתעסק בכלל עם מיניות.
בתרופות שלוקחים יש את כמות מועטה למדיי של הורמונים שמחזירה את החשק המיני,
סביר להניח שלפחות אחרי החודש הראשון שהגוף מסתגל רק לתרפוה,והגוף נכנס לאט למצב של איזון הורמונלי.

עיניין הסמים זה משהו נפרד.
אי אפשר להאשים את הסמים שמישהוא בחר לקחת,בהפרעות נפשיות (בכל רמה שהיא)
המ שכן אפשר להאשים שהסמים כן היוו כ"טריגר" להוציא אותם החוצה.
אבל זה בעיקר הסמים היותר פסיכו-אקטיבים.
חשיש וגראס יכולים להוות גם טריגר להתקפי חרדה. אבל זה תלוי אדם.
מה שכ כיול להוות מקרים לחרדה Zה סביבה שבה האדם נמצא. בין אם זה האנשים עצמם למקום גאוגרפי.
הרגשה מנטלית באותו רגע,כי הרי ברור שאם את תעשני ואת בלחץ היסטרי,החשיש יגבר את זה.
אם את רגועה,הסיכוי שיהיה לך התקף חרדה או מינורי.

כל האנשים שמתו מ"מנת יתר" זה יותר נכון להגיד ממה הם באמת מתו,
בצקות.
כל אנשי הדולפין,תפוז,ושאר הדברים.
זה כי הם שתו כמויות מטורפות של מים בפרקי זמן מועטים מידיי.

#40 predator

predator

עדיין צעיר בפורום

• רשומים+
  • 1773 הודעות:

פורסם 30/10/2009 - 12:58

טינקרבל

הוא אפילו לא מאונן? איזה מסכן, לא פלא שהוא בדיכאון.

בלה בלה בלה

#41 tinkerbell

tinkerbell

• מנהלי פורום
  • 1923 הודעות:

פורסם 30/10/2009 - 13:17

טינקרבל
בתרופות שלוקחים יש את כמות מועטה למדיי של הורמונים שמחזירה את החשק המיני,
סביר להניח שלפחות אחרי החודש הראשון שהגוף מסתגל רק לתרפוה,והגוף נכנס לאט למצב של איזון הורמונלי.

עיניין הסמים זה משהו נפרד.
אי אפשר להאשים את הסמים שמישהוא בחר לקחת,בהפרעות נפשיות (בכל רמה שהיא)
המ שכן אפשר להאשים שהסמים כן היוו כ"טריגר" להוציא אותם החוצה.
אבל זה בעיקר הסמים היותר פסיכו-אקטיבים.
חשיש וגראס יכולים להוות גם טריגר להתקפי חרדה. אבל זה תלוי אדם.
מה שכ כיול להוות מקרים לחרדה Zה סביבה שבה האדם נמצא. בין אם זה האנשים עצמם למקום גאוגרפי.
הרגשה מנטלית באותו רגע,כי הרי ברור שאם את תעשני ואת בלחץ היסטרי,החשיש יגבר את זה.
אם את רגועה,הסיכוי שיהיה לך התקף חרדה או מינורי.

כל האנשים שמתו מ"מנת יתר" זה יותר נכון להגיד ממה הם באמת מתו,
בצקות.
כל אנשי הדולפין,תפוז,ושאר הדברים.
זה כי הם שתו כמויות מטורפות של מים בפרקי זמן מועטים מידיי.

זה בדיוק מה שאמרתי קודם - אחד הסימפטומים של דיכאון הוא איבוד החשק המיני. וציינתי, שאם הם כן היו עוסקים בפעילות מינית, זה היה יכול לשפר את מצבם. רק שהם צריכים קצת עזרה טיפולית כדי להגיע למצבים כאלו, ומצב של עירור החשק.

בעניים הסמים - לא נראה לי שהוכח אי פעם שהם מהווים טריגר להתפרצות מחלה כלשהיא רק אצל אנשים בעלי נטייה מוקדמת.
יש הפרעה פסיכוטית שנגרמה ע"י סמים או תרופות.
ויש לנו מצבים של פסיכוזה ודליריום - חוסר תפקוד כתוצאה ממצב רפואי, מגמילה מאלכוהול... (לכן לא מומלץ לטפל בעצמך ע"י אלכוהול במצב דיכאוני..).

כמובן שישנם גורמים חברתיים/גנטיים/משפחתיים/אישיים וכו' המחסנים את האדם מפני מצבים כאלו ואחרים, אבל לא חושבת שזה יהיה נכון לתת לגיטימציה לשימוש בסמים שונים לטיפול במצב נפשי ירוד.

שלום לך ארץ נהדרת

תכף אשוב לעצמי. ועדיין -

אנטי ציוניים - נמאסתם!

#42 אורח - הילגארד

אורח - הילגארד
  • אורחים

פורסם 30/10/2009 - 13:22

אם כך, אני מאוד מקווה שאתה מטפל בעניין. מין היום הפך להיות דבר הרבה יותר זמין מבעבר... וגם הטיפול הפסיכולוגי/פסיכיאטרי מתקדם יותר. בטוח שזה הרבה יותר מורכב ממה שאנו רושמים על גבי שורות אלו, אבל תהיה אופטימי :)

חוץ, אהבתי את הכינוי, "הילגראד" :lol:

מה הכוונה יותר מתקדם? יש פסיכולוגיות שעושות אקסטרה מאמץ בנושא הזה? שלי לא :מסמיק:
זה זמין לאנשים אסרטיביים, כאלה שמוכנים לוותר על כל חוש אתסטי אפשרי וללכת לאיינשטיין. מה גם שאני לא מכיר במושג "סטוץ" ואין לי שמץ של מושג איך אפשר להפריד מין מרגשות רומנטיים (תופעה אחת תוביל לשנייה בהכרח אצלי).
אני אומנם מאוד צעיר עדיין, אבל יחסית לאחד שכמו רובנו הכיר את נושא המין בתור ילד, אני בתקופת יובש ארוכה מדי.

#43 tinkerbell

tinkerbell

• מנהלי פורום
  • 1923 הודעות:

פורסם 30/10/2009 - 13:29

מה הכוונה יותר מתקדם? יש פסיכולוגיות שעושות אקסטרה מאמץ בנושא הזה? שלי לא :מסמיק:
זה זמין לאנשים אסרטיביים, כאלה שמוכנים לוותר על כל חוש אתסטי אפשרי וללכת לאיינשטיין. מה גם שאני לא מכיר במושג "סטוץ" ואין לי שמץ של מושג איך אפשר להפריד מין מרגשות רומנטיים (תופעה אחת תוביל לשנייה בהכרח אצלי).
אני אומנם מאוד צעיר עדיין, אבל יחסית לאחד שכמו רובנו הכיר את נושא המין בתור ילד, אני בתקופת יובש ארוכה מדי.

יכול להיות שאתה בכלל מדוכא מזה שאתה לא מצליח למצוא קשר רומנטי??? (אם זה נכון).

שלום לך ארץ נהדרת

תכף אשוב לעצמי. ועדיין -

אנטי ציוניים - נמאסתם!

#44 אורח - הילגארד

אורח - הילגארד
  • אורחים

פורסם 30/10/2009 - 19:43

יכול להיות שאתה בכלל מדוכא מזה שאתה לא מצליח למצוא קשר רומנטי??? (אם זה נכון).

לפעמים אני חושב שכן, אבל רוב הזמן אני מרגיש שפשוט אין לי זמן לקשר שכזה (על כל הצרות הנלוות) בגלל הלימודים והזמן הנכבד שאני צריך כדי להיות לבד.
יחד עם זאת השעון הביולוגי שלי מתקתק וכמו כולם גם אני צריך לפרוק את הליבידו, למרות שאין לי בעיה לחיות בלי זה הרבה מאוד זמן כי יש לי דברים יותר ממלאים לעשות. עדיין, מבאס.

#45 Ela.n

Ela.n

כנראה שבגלגול הקודם הייתי יונה...

• רשומים+
  • 787 הודעות:

פורסם 31/10/2009 - 00:45

מה זה משנה מה הבעיה??

כוס קפה ביום.
ואכילת שוקולד.

סוג של חי בסרט, הא?

מה עם הירידה מחשיש/גראס/אלכוהול?
היתרון של התרופות הוא בכך שזה טיפול ארוך טווח שמביא בסופו של דבר לאיזון במוח
(ואז צריך לרדת מהן בהדרגה כי אין צורך בהן יותר).

תראה אנשים שלוקחים תרופות לאורך זמן ואנשים שמשתמשים בסמים לאורך זמן, ההבדל הוא משמעותי.

אז ברור שעדיף בלי תרופות ועדיף פשוט לקום ולנער את זה,
אבל העובדה הנתונה היא שיש אנשים שלא מסוגלים בלי.
אז שיקחו. העיקר שיהייה להם טוב ויתפקדו ולא ירגישו שהחיים חולפים לידם.

קפה, אלכוהול ושוקולד????!?!?!?!?!??!?!?!!!!!??????
לך תשתה מיץ נבט חיטה שירגיע אותך.

פורום המחלקה לתולדות האמנות, כן, יש דבר כזה.
באמת.
לא מאמינים?
כנסו תראו!

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים