מעבר לתוכן

תמונה

מקווה והדרכת כלות

• נושא נעול נושא זה נעול
31 replies to this topic

#16 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 22/07/2009 - 14:56

זה לא יספיק, את צריכה להביא לרב ביום החתונה גם אישור שהיית במקווה

כן, לפני החתונה זה ברור. אני התכוונתי אחרי החתונה

#17 ~קוצי~

~קוצי~

לא קוּצ'י ולא קוֹצי, זה קוּצִי!! תודה :)

• רשומים+
  • 5405 הודעות:

פורסם 22/07/2009 - 17:37

הם בכלל מנסים לפתם את המוח בכל מיני שטויות. צריך פשוט להגיע, לסגור את התריס במחשבה לכמה שעות ולהתפלל שכשהילדים שלנו יתחתנו יפסיקו המנהגים הפרימיטיבים האלה.

כבר לא חייבים להתחתן דרך הרבנות, אף אחד לא מכריח זוגות לעבור הדרכת כלות וטבילה במקווה ובטח שלא כופים על אף אחד שטקס הנישואים שלהם יאושר וינוהל ע"י אנשים שמאמינים שציפורניים ארוכות או גלולות למניעת הריון הם מקור כל הטומאה והרוע בעולם :אוי:
במקום להתפלל לשינוי מנהגים, צריך לפעול באופן אקטיבי לשינוי שלהם או לפחות לסרב לקחת בהם חלק.

מצטערת, אני מחזיקה כבר כמה ימים בלי להכנס לשרשור הזה... נשברתי...
נגה/מאיר אריאל

נגה היא לצידי ישנה
מי זה עכשיו בעדנה
מפשק את שפתיה
מי עושה לי טובות

נגה טוב לה עכשיו לצידי
מישהו שם בידי
יד אחת מידיה
מי עושה לי טובות

נגה אני רוצה
לראות לך את החלום
נגה לראות את זה אשר
משכין בך שלום
לומר לו תודה.

נגה כמה קשה לה לחיות
פעם רצתה להיות
בת מאה ליומיים
להיות נבונה.

#18 Romba

Romba

3 שנים חיכיתי לרגע הזה ועכשיו... מה כותבים פה?

• רשומים+
  • 585 הודעות:

פורסם 22/07/2009 - 19:26

אמנם עוד לא הגעתי למעמד, אבל סתם מסקרנות- אתם באמת מתכוונות אחר כך ללכת למקווה או שההדרכה הזאת ביא נטו בשביל לקבל אישור לרבנות?

התכוונת אם נשים פה הולכות למקווה כל חודש אחרי החתונה? רק חרדיות וחרדליות, למיטב ידיעתי. לפני החתונה הלכתי גם בשביל האישור לרבנות וגם בשביל הטקסיות שבדבר. לא באמת הרגשתי טהורה אחרי - התחושה היתה בעיקר שאני רוצה להתקלח שוב.
אחרי שעשיתי את ההדרכה בצוהר חזרתי עם האישור לרבנות והם נתנו לי קופסה של בדי בדיקה והרבנית אמרה מתחת לשפם "טוב, את כבר יודעת מה עושים עם זה" חייכתי ולא עניתי "האמת שלא, לא הגענו לזה בהדרכה כי היינו עסוקות בלקשקש על השכונה בה גדלנו".
וגם, השוס! מינוי שנתי למקוואות באר שבע! :punk:

#19 באפי

באפי

כסף

• רשומים+
  • 3118 הודעות:

פורסם 23/07/2009 - 20:20

כבר לא חייבים להתחתן דרך הרבנות, אף אחד לא מכריח זוגות לעבור הדרכת כלות וטבילה במקווה ובטח שלא כופים על אף אחד שטקס הנישואים שלהם יאושר וינוהל ע"י אנשים שמאמינים שציפורניים ארוכות או גלולות למניעת הריון הם מקור כל הטומאה והרוע בעולם :אוי:
במקום להתפלל לשינוי מנהגים, צריך לפעול באופן אקטיבי לשינוי שלהם או לפחות לסרב לקחת בהם חלק.

מצטערת, אני מחזיקה כבר כמה ימים בלי להכנס לשרשור הזה... נשברתי...

אני כל כך מסכימה איתך בעניין.
אם היינו מתארגנים להפגנות כמו שעושים החרדים, ופועלים לשינוי החקיקה למען חופש הבחירה והאמונה האישית,
המצב במדינה היה משתפר, אבל הרוב הדומם נותר נאמן להגדרתו.

אני מתחתנת בחתונה קונסרבטיבית, כי אנחנו רוצים לשמר את המסורת בצורה שיוויונית, וזה מה שמתאים לנו.
כמו שלאנשים אחרים יתאים טקס דתי אורתודוקסי או טקס חילוני בדגש על ערכים שחשובים להם.
הבעיה היא שהמדינה לא מכירה בטקסים שעורך הזרם הקונסרבטיבי או הרפורמי או עו"ד/שופט/ נציג חילוני מוסמך אחר בריבונות של מדינת ישראל.
כל זאת בגלל המונפול של הזרם הדתי אורתודוקסי והזרם החרדי, שלא מבינים שהכפייה הדתית רק מרחיקה אנשים מהדת, וממש לא מקרבת.
רציתי לפנות לבג"ץ בדרישה שיכירו בטקס הקידושין (זוג חברים נוסף רצה להצטרף, ואולי היו מצטרפים אלינו זוגות נוספים),
העניין הוא שהתנועה ליהדות מתקדמת (הקונסרבטיבית) לא מעוניינת בכך והחתימה אותנו על טופס שבו אנחנו מצהירים שנתחתן בטקס אחר (למשל, אזרחי) שיהיה מוכר על ידי המדינה.
נאמר לי שזה בגלל שהם כבר ניסו בעבר ובג"ץ דחה את העתירה שלהם, אז הם מעדיפים למקד את המאבקים שלהם כעת למען הכרה בגיורים שהם עושים.
לאיזה מצב אבסורדי ומרתיח הגענו, שהמדינה שלנו מכירה בטקס שנערך על ידי שופט בפראג או בקפריסין,
אבל לא בטקס שנערך ברוח היהדות ולפי כל כללי הקידושין בידי רב קונסרבטיבי או רפורמי.
קל וחומר, טקס שמשלב בתוכו תכנים יהודיים חילוניים למען הציבור היהודי האתאיסט.

חייב להימצא פתרון לפני שיום אחד כל זה יתפוצץ למדינה בפרצוף.
ותתרחש חלילה מלחמת אחים או הגירה המונית של ציבור מהמעמד הבינוני שמאס ביחס המפלה של המדינה לרעה הן בחובותיו והן בזכויותיו.
(סליחה על האוף טופיק).
דוקטורנטית בפסיכולוגיה קוגניטיבית (מחקרית), מתרגלת לשעבר במבוא לסטטיסטיקה, הסקה סטטיסטית ופסיכולוגיה ניסויית
מעבירה שיעוריים פרטיים במקצועות אלו ובתוכנות סטטיסטיות (SPSS, STATISTICA ו-SAS)
לפרטים: 050-9008703

#20 rona

rona

ברונזה

• מנהלי פורום
  • 910 הודעות:

פורסם 23/07/2009 - 20:43

אם היינו מתארגנים להפגנות כמו שעושים החרדים, ופועלים לשינוי החקיקה למען חופש הבחירה והאמונה האישית,

אני מתחתנת בחתונה קונסרבטיבית, כי אנחנו רוצים לשמר את המסורת בצורה שיוויונית, וזה מה שמתאים לנו.
כמו שלאנשים אחרים יתאים טקס דתי אורתודוקסי או טקס חילוני בדגש על ערכים שחשובים להם.
הבעיה היא שהמדינה לא מכירה בטקסים שעורך הזרם הקונסרבטיבי או הרפורמי או עו"ד/שופט/ נציג חילוני מוסמך אחר בריבונות של מדינת ישראל.
כל זאת בגלל המונפול של הזרם הדתי אורתודוקסי והזרם החרדי, שלא מבינים שהכפייה הדתית רק מרחיקה אנשים מהדת, וממש לא מקרבת.
רציתי לפנות לבג"ץ בדרישה שיכירו בטקס הקידושין (זוג חברים נוסף רצה להצטרף, ואולי היו מצטרפים אלינו זוגות נוספים),
העניין הוא שהתנועה ליהדות מתקדמת (הקונסרבטיבית) לא מעוניינת בכך והחתימה אותנו על טופס שבו אנחנו מצהירים שנתחתן בטקס אחר (למשל, אזרחי) שיהיה מוכר על ידי המדינה. נאמר לי שזה בגלל שהם כבר ניסו בעבר ובג"ץ דחה את העתירה שלהם, אז הם מעדיפים למקד את המאבקים שלהם כעת למען הכרה בגיורים שהם עושים.
לאיזה מצב אבסורדי ומרתיח הגענו, שהמדינה שלנו מכירה בטקס שנערך על ידי שופט בפראג או בקפריסין,
אבל לא בטקס שנערך ברוח היהדות ולפי כל כללי הקידושין בידי רב קונסרבטיבי או רפורמי.

ותתרחש חלילה מלחמת אחים או הגירה המונית של ציבור מהמעמד הבינוני שמאס ביחס המפלה של המדינה לרעה הן בחובותיו והן בזכויותיו.
(סליחה על האוף טופיק).

יש לי עוד אוף טופיק קטן (אבל מותר לי, כי זה השרשור שלי :P ):
אז לא ממש בדקתי לעומק, אבל ממה שגירדתי מגוגל, הבנתי שיקר להתחתן בנישואים אזרחיים...
אם רוצים חתונה של יום, הלוך חזור לקפריסין, זה יוצא כמעט 600 יורו לאדם! ואני מאמינה שגם כל שאר הטפסים בארץ עולים כסף.

זהו, רק רציתי לספר על ההלם שלי. מעצבן איך כל דבר הופך להיות עסק כלכלי :angry:

"The Borg: party-poopers of the galaxy"

The Doctor-

תמונה מצורפת

#21 ~קוצי~

~קוצי~

• רשומים+
  • 5405 הודעות:

פורסם 23/07/2009 - 22:20

העניין הוא שהתנועה ליהדות מתקדמת (הקונסרבטיבית) לא מעוניינת בכך והחתימה אותנו על טופס שבו אנחנו מצהירים שנתחתן בטקס אחר (למשל, אזרחי) שיהיה מוכר על ידי המדינה. נאמר לי שזה בגלל שהם כבר ניסו בעבר ובג"ץ דחה את העתירה שלהם, אז הם מעדיפים למקד את המאבקים שלהם כעת למען הכרה בגיורים שהם עושים.

(סליחה על האוף טופיק).

קודם כל, אני שמחה לקרוא שמצאתם את הדרך שלכם להתחתן. אין לי בעיה עם נישואים אורתודוקסיים, כל עוד הם נעשים מתוך מחשבה ובחירה, ולא מתוך כורח. קשה לי לחשוב שביום הזה, שכל כך עסוקים (ומשקיעים הרבה כסף) שיהיה בדיוק כמו שרוצים, מתפשרים ומוותרים על מה שהוא העיקר שלו, ובכך הופכים אותו לנטל מעיק, משהו שסוגרים מהר וממשיכים לעיקר.

לגבי הפתרון, זה מביא אותי לתשובה לרונה-

יש לי עוד אוף טופיק קטן (אבל מותר לי, כי זה השרשור שלי :P ):
אז לא ממש בדקתי לעומק, אבל ממה שגירדתי מגוגל, הבנתי שיקר להתחתן בנישואים אזרחיים...
אם רוצים חתונה של יום, הלוך חזור לקפריסין, זה יוצא כמעט 600 יורו לאדם! ואני מאמינה שגם כל שאר הטפסים בארץ עולים כסף.

זהו, רק רציתי לספר על ההלם שלי. מעצבן איך כל דבר הופך להיות עסק כלכלי :angry:

חתונה של יום בקפריסין היא באמת עסק יקר, הפתרון שלנו היה לשלב את החתונה האזרחית בירח הדבש, ובאופן מפתיע, חתונה בעיריית ניו-יורק עולה (הכל כולל הכל, טפסים, אישורים, עותקים נדרשים, החתמות וטקס, בארץ לא היינו צריכים לשלם אפילו לא אגורה אחת. 5 דקות במשרד הפנים בב"ש עם תמונות פספורט חדשות ואנחנו נשואים לפי כל חוקי ישראל) פחות מ-100 דולר ולוקחת קצת יותר מ-24 שעות (ביום הראשון מוציאים אישור לנישואים, 24 שעות אחרי עושים את הטקס, 5 דקות לעותקים, 5 דקות הליכה לבניין שמוציא החתמה ראשונה ועוד 2 דקות לבניין שמחתים בפעם השניה). הספקנו את זה כולל טיול בנמל, תערוכת "בודיס" ופסל החירות ולמחרת בוקר בצ'יינה טאון. עד הצהריים הכל היה סגור ואפילו הרווחנו טקס כמו ב"סקס והעיר" (כי אני כפילה של קארי :D).

אז נכון שהטיסה לניו-יורק לא זולה, אבל כשזה משתלב עם הטיול שאחרי החתונה, זה בכלל לא משמעותי, ופרט לארה"ב (בלאס וגאס לדעתי זה אפילו יותר זול), יש עוד הרבה מדינות שאפשר להינשא בהן, הדרך הכי קלה לברר היא לברר באתרי האינטרנט של משרד הפנים של המדינה, ואם זה לא מספיק ברור, יש שם טלפונים או כתובות אימייל לבירורים.
יש מדינות בודדות שלא מקבלים את הנישואים שלהן בארץ, וזה בעיקר במקרים של נישואים שלא נעשו בנוכחות הזוג (מה שהיה בפראגוואי וכרגע לא מכירים בהם), אבל אם חתמתם שם על אישורים והמסמכים כמו שצריך, זה ממש שטויות ולא צריך כל מיני אנשים שעושים עליכם קופה כמו בקפריסין- שם העלות כוללת הסעות לבניין העיריה, מישהו שמטפל לכם בכל הטפסים (מה שלקח לנו בניו-יורק שעה גג, כולל המתנות קצרות בתור) ביום למחרת ושולח לכם לארץ וכמובן טיסות. תהיי בטוחה שמישהו מרוויח לא רע מהעניין, סכום שבטוח אפשר לחסוך אותו.
את יכולה להסתכל באתרי העיריות בקפריסין, לברר עלויות מראש וזמנים שעושים בהם טקסים ולארגן מהבית הכל. תהיי בטוחה, זה מאית מהזמן שמשקיעים בחתונה בארץ ובטוח שפחות מהזמן (ועוגמת הנפש) שיקח ממך העיסוק עם הרבנות המקומית.

אם יש לכם תוכניות לירח דבש במדינה שלא מאפשרת נישואים אצלה או שלא מכירים בנישואי ישראלים שם (אפשר לבדוק את זה במשרד הפנים בארץ), שווה לשקול קונקשן דרך מדינה שכן מאפשרת, אפילו באירופה (בוודאות יודעת שפראג מאוד נוחה).

בהצלחה ובמזל טוב בכל מסלול שתבחרו בו :)
נגה/מאיר אריאל

נגה היא לצידי ישנה
מי זה עכשיו בעדנה
מפשק את שפתיה
מי עושה לי טובות

נגה טוב לה עכשיו לצידי
מישהו שם בידי
יד אחת מידיה
מי עושה לי טובות

נגה אני רוצה
לראות לך את החלום
נגה לראות את זה אשר
משכין בך שלום
לומר לו תודה.

נגה כמה קשה לה לחיות
פעם רצתה להיות
בת מאה ליומיים
להיות נבונה.

#22 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7397 הודעות:

פורסם 23/07/2009 - 23:49

איפה תעשו את הטקס האזרחי?
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

כותבת ברכות לימי הולדת, חגים ואירועים

#23 באפי

באפי

כסף

• רשומים+
  • 3118 הודעות:

פורסם 24/07/2009 - 00:52

איפה תעשו את הטקס האזרחי?

רצינו באיטליה, אבל זה כבר לא מתאפשר (הודות למגבלות שמטיל משרד הפנים), אז כנראה שניסע לסופ"ש בפראג או בקפריסין.
בזמנו ניסינו לארגן את זה דרך טיסת קונקשיין כמו שהציעה קוצי, אבל זה לא יצא משתלם כלכלית,
אז כנראה נארגן את המסמכים הדרושים מראש, ונחכה לדיל זול של סופ"ש באחד משני המקומות הללו.
דוקטורנטית בפסיכולוגיה קוגניטיבית (מחקרית), מתרגלת לשעבר במבוא לסטטיסטיקה, הסקה סטטיסטית ופסיכולוגיה ניסויית
מעבירה שיעוריים פרטיים במקצועות אלו ובתוכנות סטטיסטיות (SPSS, STATISTICA ו-SAS)
לפרטים: 050-9008703

#24 ~קוצי~

~קוצי~

• רשומים+
  • 5405 הודעות:

פורסם 24/07/2009 - 10:56

רצינו באיטליה, אבל זה כבר לא מתאפשר (הודות למגבלות שמטיל משרד הפנים), אז כנראה שניסע לסופ"ש בפראג או בקפריסין.
בזמנו ניסינו לארגן את זה דרך טיסת קונקשיין כמו שהציעה קוצי, אבל זה לא יצא משתלם כלכלית,
אז כנראה נארגן את המסמכים הדרושים מראש, ונחכה לדיל זול של סופ"ש באחד משני המקומות הללו.

תבררי שהמשרדים שם עובדים בסופ"ש. כמו כן, לדעתי הדילים היותר טובים הם באמצע השבוע, גם מבחינת טיסות וגם מבחינת מלונות.

לגבי איטליה, תבררי טוב טוב, כי למיטב זכרוני יש עיריות קטנות בהן לא דורשים את מסמך האישור מהארץ כדי להשיא אתכם, ואם הבאתם אישור נישואים מאיטליה (כלומר, מצאתם מקום והשיאו אתכם), במשרד הפנים יקבלו אותו.
לדעתי הדרך היחידה שלהם לשלוט בנישואים בחו"ל הוא לא לנפק טפסים שמדינות מסוימות מבקשות, ובמקרה כזה, הייתי עושה כמה נסיונות במשרדי פנים שונים (עדיף קטנים) להוציא מסמכים כאלו (או בשגרירויות באיטליה, אם זו הדרך), מספיק שיהיה פקיד אחד סימפטי לעניין ותקבלו את האישור הדרוש, ומשם, הדרך סלולה לנישואים באיטליה (כמה רומנטי!).

ממליצה לך להתקשר לברר עם ארגון משפחה חדשה, אבל לקחת בחשבון שהם מרוויחים כסף מ"שידוך" בין זוגות לעו"ד שכותבים "אמנות זוגיות" משפטיות במקום להתחתן בחו"ל.
בנוסף, מציעה לך לפנות גם למשרדי הפורום למען בחירה חופשית בנישואין. לא יודעת עד כמה הם פעילים (משפחה חדשה עובדים נון-סטופ), אבל אין מה להפסיד.
טלפון: 02-6796272
ת"ד 46077, ירושלים 91460
דואר אלקטרוני: hemdat@actcom.co.il
אתר האינטרנט:www.freemarriage.org.il
נגה/מאיר אריאל

נגה היא לצידי ישנה
מי זה עכשיו בעדנה
מפשק את שפתיה
מי עושה לי טובות

נגה טוב לה עכשיו לצידי
מישהו שם בידי
יד אחת מידיה
מי עושה לי טובות

נגה אני רוצה
לראות לך את החלום
נגה לראות את זה אשר
משכין בך שלום
לומר לו תודה.

נגה כמה קשה לה לחיות
פעם רצתה להיות
בת מאה ליומיים
להיות נבונה.

#25 Gali Marco Moyal

Gali Marco Moyal

לא סתם ברונזה - רשום+!

• מנהלי פורום
  • 539 הודעות:

פורסם 29/07/2009 - 11:47

אתמול הייתי אצל מדריכת כלות בראשון ונקבע לי תאריך להדרכת כלות למשך 3.5 שעות.
אם רוצים ניתן גם ללכת למדריכת כלות שלא מהרבנות, למשל מצוהר, ולשלוח אישור לרבנות.
למרבה הפלא גם לבעלי לעתיד נקבעה הדרכת חתנים למשך שעה. כולם עוברים הדרכת חתנים?

#26 אורן ש.

אורן ש.

פעיל בנושא טבעות בצל

• רשומים+
  • 4102 הודעות:

פורסם 29/07/2009 - 19:27

בשעתו דיברו על זה פה, וזה רק בראשון.
ברכותי, דוגמתם :lol:
הכותב אינו קוסמטיקאית

Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read - Groucho Marx

מייספייס

#27 rona

rona

ברונזה

• מנהלי פורום
  • 910 הודעות:

פורסם 31/07/2009 - 11:20

אתמול הייתי אצל מדריכת כלות בראשון ונקבע לי תאריך להדרכת כלות למשך 3.5 שעות.
אם רוצים ניתן גם ללכת למדריכת כלות שלא מהרבנות, למשל מצוהר, ולשלוח אישור לרבנות.

אני מקווה שאוכל לתת לך תשובה בקשר להדרכת החתנים בשבוע הבא (כשסוף סוף נגיע לרבנות לפתוח תיק נישואין).
מה שכן, אני שמחה לשמוע שחתנים עוברים גם הדרכה, כי זה לא הוגן שרק כלות עושות הדרכה, מקווה, עקבים, מחוך, מייקאפ ועוד...

כששאלתי את בן זוגי מה הוא יעשה כשאני אקום מוקדם כדי להתארגן ביום החתונה, אז הוא ענה בתמימות "אני לא יודע...". יש לי הרגשה שאני חוזרת הבייתה ותופסת אותו צופה בטלוויזיה או משחק במחשב :)

The Doctor-

תמונה מצורפת

#28 Gali Marco Moyal

Gali Marco Moyal

לא סתם ברונזה - רשום+!

• מנהלי פורום
  • 539 הודעות:

פורסם 04/08/2009 - 15:55

אני מקווה שאוכל לתת לך תשובה בקשר להדרכת החתנים בשבוע הבא (כשסוף סוף נגיע לרבנות לפתוח תיק נישואין).
מה שכן, אני שמחה לשמוע שחתנים עוברים גם הדרכה, כי זה לא הוגן שרק כלות עושות הדרכה, מקווה, עקבים, מחוך, מייקאפ ועוד...

כששאלתי את בן זוגי מה הוא יעשה כשאני אקום מוקדם כדי להתארגן ביום החתונה, אז הוא ענה בתמימות "אני לא יודע...". יש לי הרגשה שאני חוזרת הבייתה ותופסת אותו צופה בטלוויזיה או משחק במחשב :)

את יום הכלולות חשבתי שכדאי להתחיל בארוחת בוקר משותפת, אחר כך רצוי לתת לבן זוג משימות ליום החתונה, כדי שלא 'ישעמם'- ללכת לקחת את הזר, לקשט את האוטו או לקחת אותו לקישוט, ובסוף לבוא לקחת אותי. אני מוכנה לוותר לו על הדרכת החתנים, במיוחד עם יש סיכוי שיחזור עם רעיונות מוזרים על מקום הגבר במשפחה.
האמת עד כמה שההתעסקויות של הנשים רבות סביב החתונה, זה נראה לי די נחמד, ונותן לזה צביון חגיגי וחד פעמי ( טוב נו אולי חוץ מהמחוך..).
והגברים הם גברים, בלי הכנות מיוחדות או חגיגיות הם לובשים מכנס וחולצה כמו בכל יום אחר ... וזהו הם הופכים לחתנים.
מה עלה בגורל בן זוגך?? זכה בהדרכה?

#29 rona

rona

ברונזה

• מנהלי פורום
  • 910 הודעות:

פורסם 06/08/2009 - 17:00

את יום הכלולות חשבתי שכדאי להתחיל בארוחת בוקר משותפת, אחר כך רצוי לתת לבן זוג משימות ליום החתונה, כדי שלא 'ישעמם'- ללכת לקחת את הזר, לקשט את האוטו או לקחת אותו לקישוט, ובסוף לבוא לקחת אותי. אני מוכנה לוותר לו על הדרכת החתנים, במיוחד עם יש סיכוי שיחזור עם רעיונות מוזרים על מקום הגבר במשפחה.
האמת עד כמה שההתעסקויות של הנשים רבות סביב החתונה, זה נראה לי די נחמד, ונותן לזה צביון חגיגי וחד פעמי ( טוב נו אולי חוץ מהמחוך..).
והגברים הם גברים, בלי הכנות מיוחדות או חגיגיות הם לובשים מכנס וחולצה כמו בכל יום אחר ... וזהו הם הופכים לחתנים.
מה עלה בגורל בן זוגך?? זכה בהדרכה?

החתונה שלי היא ביום שישי בצהריים, ככה שאנחנו נתחיל את כל ההכנות מאוד מוקדם..

הבן זוג אכן זכה בהדרכת חתנים, אבל מה שאני מרוצה ממנו הוא שנתנו לנו את ההנחה לסטודנטים בלי שום בעיות, רק ביקשו שנפקסס להם אישור לימודים.

The Doctor-

תמונה מצורפת

#30 Gali Marco Moyal

Gali Marco Moyal

לא סתם ברונזה - רשום+!

• מנהלי פורום
  • 539 הודעות:

פורסם 25/08/2009 - 00:22

בשעתו דיברו על זה פה, וזה רק בראשון.
ברכותי, דוגמתם :lol:

כיף לנו!! :אוי: