מעבר לתוכן

אזהרה לסטודנטים

• Please log in to reply
67 replies to this topic

#31 עטרה

עטרה

האישה של הפורום...

• רשומים+
  • 5956 הודעות:

פורסם 06/06/2005 - 13:09

איתי,
אני סקפטית! יש מצב ליצור קשר עם מישהו שעבד שם? או אפילו עובד כרגע? תודה. נועה

<{POST_SNAPBACK}>

אני טסה בקיץ לעבוד אצל חבר'ה שאני מכירה. הרבה חברים שלי עבדו אצליהם וכולם היו מרוצים.
אם את באמת מעוניינת בפרטים תכתבי כאן או בפרטי.
הם צריכים המון עובדים לקיץ...

B)
בכל בן אדם יש שמש קטנה, רק תנו לה להאיר...

#32 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 06/06/2005 - 15:21

תשמעו...זה לא שווה את זה. אלא אם זה בילוי בשבילכם.
הייתי שנה בארה"ב, עבדתי במוצרי ים המלח ובציפורניים.
החברות ת מ י ד מנפחות את הרווחים ומסתירות קצת מידע.
עבדתי ב-4 חברות שונות. בטקסס, בפנסילבניה, בקליבלנד ובסנט לואיס והיתה לי בת דודה שעבדה בעיר לי שיקגו שאני לא זוכר את שמה. מעטים הם אלה שעושים כסף.
מעבר לזה-אין מה לעשות. הקטע הזה עם העגלות והמכירות של הישראלים רץ בארה"ב כבר 11 שנה (!) והרווחים בירידה מתמדת, כי האמריקאים כבר מכירים את הטריקים וה"דחיפות" ואת ה"מבצעים" ואת כל השטיקים ולעגלות האלו יש שם רע!
בקיצור-אם הולכים לזה בתור חוויה-תהנו ואם יבוא כסף-סבבה....אם אתם הולכים רק בשביל כסף-אני מציע שתוותרו.
ועוד משהו-תבקשו טלפון בדירה איפה שגרים ותדברו עם העובדים
תראו שאני צודק בדברים הבאים:1. המעסיקים יעשו מאמץ ויתחמקו מלתת לכם טלפון כזה!! (או ישקרו ויתנו לכם סתם טלפון של מנהל אחר)
2. אם תדברו עם העובדים-מיד תראו שיש הבדלים בסכומים ובתנאים ממה שאמרו הבוסים. זה תמיד ככה.
ושאף אחד לא יגיד לי שאני מאיזה חברה או נגד מישהו או איזה קישקוש כזה-פשוט תנסו לדבר עם העובדים ותראו....
לחברה הראשונה שטסתי-אמרו לי:" עכשיו עוד לפני הקריסמסט כשחלש..הח'ברה עושים בערך 600 דולר בשבוע ממוצע..." (מפתה...2400$ בחודש!!) חודש אחרי כן, יותר קרוב לקריסמסט כשהגעתי, הח'ברה הכי חזקים הגיעו ל-400 דולר בשבוע...ומזה ניקו להם 150$ על דירה ורכב...הממוצע היה משהו כמו 250 או 300 דולר לשבוע. ככה שבתכלס חסכו שם בממוצע 150 (600 דולר בחודש עם כל ההוצאות והטיסה וכו'....כבר לא כזה מפתה...) אפשר לעשות את זה בארץ . אגב שם החברה זה RODS LLC והיא פועלת בכל ארה"ב.
פשוט תנסו לדבר עם העובדים ותראו שיתחמקו מזה או שתקבלו את האמת המרה. שאף אחד לא יגיד לי שאני נגד איזה חברה או מטעם איזה חברה-נתתי לכם משהו מעשי לבדוק....
ואז בא הקטע הלא חוקי....מי שאין לא ויזת עבודה או דרכון אמריקאי-בכלל תחשבו מליון פעם. וגם למי שיש ויזה או דרכון-תשמרו עליהם טוב...גם עם זה אפשר להסתבך כי אתם עובדים עם עובדים לא חוקיים ועם חברות מפוקפקות ובד"כ לא משלמים מס...אז ככה שבכל מקרה אתם עוברים על החוק...

#33 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 06/06/2005 - 17:11

תבינו...

אתם כמו העובדים התאילנדים שעובדים פה....

חסרי זכויות, אין למי לפנות אם יש איזה בעיה, אין דין ואין דיין. אין שום דבר בכתב וגם אם יש-זה לא תקף ולא חוקי. כמו ילדים מפחדים ממשטרה ומלובשי מדים למיניהם כי לא מכירים את המערכת ולא יודעים מי זה מי....
הרגשה לא נעימה בכלל...מנסיון שהייתי בקיץ שעבר. וחזרתי עם איזה 1000$ אחרי חודשיים עבודה.
באמת לא שווה את זה... אני אומר? למי שיש עבודה נורמלית בשכר סביר (4000-5000 ש"ח) אין לו מה לחפש בחודשיים עבודה בארה"ב....
גם אם עושים שם 3000$ בחודש, עם כל ההוצאות וניכוי הכרטיס וכן הלאה...חוזרים אחרי חודשיים וחצי של עבודה עם אולי 3000 $ אם הלך לכם ממש טוב...קצת יותר מהארץ, נכון,.

אם בשביל 3000 ש"ח יותר שתעשו בחו"ל שווה לכם לטוס לצד השני של העולם ולהיות עובד תאילנדי ולעבוד 15-17 שעות ביום במדינה זרה ובפחד ועם סיכון ...תהיו בריאים....
כסף זה לא הכל בחיים...שלא יעוור אתכם!

#34 יהורם_גאון

יהורם_גאון

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 114 הודעות:

פורסם 06/06/2005 - 17:43

תבינו...

אתם כמו העובדים התאילנדים שעובדים פה....

חסרי זכויות, אין למי לפנות אם יש איזה בעיה, אין דין ואין דיין. אין שום דבר בכתב וגם אם יש-זה לא תקף ולא חוקי. כמו ילדים מפחדים ממשטרה ומלובשי מדים למיניהם כי לא מכירים את המערכת ולא יודעים מי זה מי....
הרגשה לא נעימה בכלל...מנסיון שהייתי בקיץ שעבר. וחזרתי עם איזה 1000$ אחרי חודשיים עבודה.
באמת לא שווה את זה... אני אומר? למי שיש עבודה נורמלית בשכר סביר (4000-5000 ש"ח) אין לו מה לחפש בחודשיים עבודה בארה"ב....
גם אם עושים שם 3000$ בחודש, עם כל ההוצאות וניכוי הכרטיס וכן הלאה...חוזרים אחרי חודשיים וחצי של עבודה עם אולי 3000 $ אם הלך לכם ממש טוב...קצת יותר מהארץ, נכון,.

אם בשביל 3000 ש"ח יותר שתעשו בחו"ל שווה לכם לטוס לצד השני של העולם ולהיות עובד תאילנדי ולעבוד 15-17 שעות ביום במדינה זרה ובפחד ועם סיכון ...תהיו בריאים....
כסף זה לא הכל בחיים...שלא יעוור אתכם!

<{POST_SNAPBACK}>

לפי מה שאומרים אנשים מפה לאוזן ,זה קצת יותר מ- 3000 ש"ח.
הם מגזימים,או שאתה במקרה נפלת על אזור לא טוב?
מישהו יודע באמת מה המצב?

#35 עטרה

עטרה

האישה של הפורום...

• רשומים+
  • 5956 הודעות:

פורסם 06/06/2005 - 18:26

מישהו יודע באמת מה המצב?

<{POST_SNAPBACK}>

אני יודעת שבאיזור שאני הולכת לעבוד מרוויחים בהרבה יותר ממה שציינתם פה ....

:שורק:

#36 אורח - אורח_נועה_*

אורח - אורח_נועה_*
  • אורחים

פורסם 06/06/2005 - 22:55

אני טסה בקיץ לעבוד אצל חבר'ה שאני מכירה. הרבה חברים שלי עבדו אצליהם וכולם היו מרוצים.
אם את באמת מעוניינת בפרטים תכתבי כאן או בפרטי.
הם צריכים המון עובדים לקיץ...

B)

<{POST_SNAPBACK}>

הי עטרה, אני לא חושבת שבתור אורחת בפורום יש לי אופציה לכתוב לך בפרטי אבל ממש הייתי רוצה לקבל פרטים בנושא. יש אולי דרך שאת יכולה לחשוב עליה בה אוכל להגיב לך בפרטי? תודה. נועה.

#37 Uncle Rico

Uncle Rico

הערס של הפורום.

• רשומים+
  • 5425 הודעות:

פורסם 06/06/2005 - 23:40

הי עטרה, אני לא חושבת שבתור אורחת בפורום יש לי אופציה לכתוב לך בפרטי אבל ממש הייתי רוצה לקבל פרטים בנושא. יש אולי דרך שאת יכולה לחשוב עליה בה אוכל להגיב לך בפרטי? תודה. נועה.

להירשם, כאילו דה ???????????????
חשוב לקרוא:

תקציר חקר רצח רבין

האתר הרשמי לחקר רצח רבין

סקר: האם את/אתה תומכ/ת בחזרה לשליטה ישראלית בעזה

"כשמנהיגים מזלזלים בשלטון החוק ורואים בו מוצר-מדף; רוצים - משתמשים בו, לא רוצים - לא משתמשים, אל ייפלא הדבר שהתוצאה היא: איש הישר בעיניו יעשה". - בוגי יעלון.
זהו, אין יותר הערות פוליטיות.

גם כשאתה עמוק בחרא, חנוק מסירחון, קולך זועק ואין עונה, עצום עיניים, סתום את האף ותהנה מהחמימות הזמנית שעוטפת אותך.
(Uncle Rico - לוקח נשימה, מתכונן לצלילה שוב, ומקווה לצוף בחזרה.)

מי שיודע/ת לרקוד דעסה, עטרי, או/ו כל צעד תימני מסוג כלשהו, ליצור קשר במיידי בפרטי !

#38 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 07/06/2005 - 10:24

מישהו יודע באמת מה המצב?

<{POST_SNAPBACK}>

ההפרש הוא 3000 ש"ח לכל התקופה הזו.... זה מה שהתכוונתי. ואם בשביל 3000 (במקרה הטוב) שווה לכם את כל הבלגן...תעשו חיים...
ועטרה-מי אמר לך את "הסכומים"? הבוסים והמגייסים? מעכשיו אני אומר לך שבמקרה הטוב-תעשי 70% ממה שהם אמרו לך. תכתבי לנו עכשיו את הסכומים שאמרו לך ותכתבי כמה עשית כשתחזרי. ביליתי מעל שנה בארה"ב ב-4 חברות שונות...אני יודע מה אני מדבר...
שוב-כל מי שרוצה לעבוד בחו"ל-תדברו עם מי שכבר נמצא שם!!! ותראו איך שהופה....פתאום לא הכל כזה ורוד...
גם במקומות הטובים והאמינים-תראו שהבוסים והמנהלים מנפחים ומציגים הכל יפה...זה התפקיד שלהם!
אני אומר לכם שרוב המגייסים/מנהלים בכלל לא יסכימו שתדברו עם העובדים, הם יתחמקו מזה כי הם יודעים את הכמויות השקרים שהם מוכרים לכם....
ועטרה/נועה או כל אחד אחר שחושב לנסוע-אל תענו לי-זה ויכוח חסר טעם-נסו לדבר עם העובדים ותיוכחו בעצמכם ואז תגידו לנו מה יצא.....יותר עדיף....

#39 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 07/06/2005 - 14:41

עבדתי עם rods LLc ועם אינטרניטי ועוד 2 שכבר לא זוכר שמות. זו של שאולי, שנחשבת הכי גדולה בארה"ב.
ואם תשימי לב זה בדיוק החישוב שאמרתי. 1500$ לשבועיים=3000$ לחודש וכמו שאני והם אמרו-במקרה הטוב!
חודשיים זה לא מספיק זמן להיכנס לעניינים ולדעת לדחוף ולא ללחוץ ולעניין יותר. אני חושב שגם הכי מוכשרים צריכים לפחות 2-3 שבועות להיכנס לעניינים. ככה שכמעט שליש מזמנך תבזבזי על לימוד העבודה בכלל.
ו-2 כמו שאמרתי-בניכוי הכרטיס וההוצאות שיותר גבוהות שם וכדומה-ההפרש יוצא מקסימום 3000 ש"ח יותר מהארץ אם בשביל 3000 ש"ח את עוזבת ארץ חברים ומשפחה ומוותרת על חופשת קיץ כיפית בקרבת הקרובים אלייך ומסתכנת בעבודה עם אנשים שאת לא מכירה בארץ בלי דין ובלי דיין ובצורה לא חוקית... וואלה...חיים שלך-לא שלי...ושוב-3000 במקרה הטוב...
הלוואי שאת תהיי מהמעטים האלה שכן מגיעים למקום טוב+יש להם כשרון טבעי מדהים למכור+לא נופל עליהם שום פשיטה+לא מרמים וגונבים אותם ןשכן ישתלם לך-הסיכוים שלך להיות אחת מהאלה שכן-קלושים.
שוב-דברו עם העובדים!!!!!!!!! ותתגלה התרמית.

#40 עטרה

עטרה

האישה של הפורום...

• רשומים+
  • 5956 הודעות:

פורסם 07/06/2005 - 16:41

ההפרש יוצא מקסימום 3000 ש"ח יותר מהארץ אם בשביל 3000 ש"ח את עוזבת ארץ חברים ומשפחה ומוותרת על חופשת קיץ כיפית בקרבת הקרובים אלייך ומסתכנת בעבודה עם אנשים שאת לא מכירה בארץ בלי דין ובלי דיין ובצורה לא חוקית... וואלה...חיים שלך-לא שלי...ושוב-3000 במקרה הטוב...
הלוואי שאת תהיי מהמעטים האלה שכן מגיעים למקום טוב+יש להם כשרון טבעי מדהים למכור+לא נופל עליהם שום פשיטה+לא מרמים וגונבים אותם ןשכן ישתלם לך-הסיכוים שלך להיות אחת מהאלה שכן-קלושים.
שוב-דברו עם העובדים!!!!!!!!! ותתגלה התרמית.

<{POST_SNAPBACK}>

להקשיב זה לא הצד החזק שלך אה?! :wacko:
אני אמרתי לך שאני כן מכירה ואתה מתעקש שאני לא מכירה... :הממ:
במיקרה הם היו שכנים שלי 20 שנה מחיי.... :huh:

3000 זה הרבה כסף... יותר מחודשיים שכר דירה.... :שורק:

החיים שם לא כמו שתיארת, חברות וחברים שלי כל כך נהנו שם.... :P
וכן, חברה שמכירה אותי 22 שנה אמרה שיראה לה שלא ייקח לי יותר מיומיים "להיכנס לזה" B)

והמקום הוא טוב (הוכח)...

את משטרת ההגירה לא מעניין אם העסק הוא עם רישיון או לא ! מענייין אותם אם אנשים עובדים במדינתם בלי אישור עבודה... (דרכון=אישור עבודה)

ותפסיק לדבוק בעניין התרמית כי זה לא....

ואתה מאבד את הרצון שיקשיבו לך בכך שאתה סתם חוזר על עצמך ובפרט שאתה לא "מקשיב" למה שאומרים לך כתגובה...

עד כאן להפעם...

:שורק:

נ.ב:
3000 דולר זה יותר מ- 12,000 לחודש --->24,000 לחודשיים. לפני כל ההוצאות....
ואני בכלל נוסעת לחודשיים וחצי... נגיד תוריד 60000 שקל הוצאות.... זה הרבה יותר מהפרש של 3000 ש"ח...

#41 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 08/06/2005 - 22:16

אני גם רוצה לומר משהו...
הגעתי ממש בטעות לפורום ולא הפסקתי לקרוא את התגובות כמו שקוראים ספר טוב בנשימה אחת ולא יכולים להפסיק
על אחת כמה וכמה שהנושא קרוב לליבי...
הכול אבל הכול תלוי באזור שבו נפלת על מי נפלת ואם אתה טוב במה שאתה עושה שבמקרה הזה זה מכירות!
אני עבדתי שנתיים בארה"ב וכן אני ממשיכה ועושה זאת בשעות אלו גם בעונה שלישית באנגליה..
יש כאלו שלא נפלו טוב וגם לא יכולים להאמין שיש דבר אחר כי הם לא מכירים משהו אחר אבל אני למזלי יכולה לומר מנסיון שעוד כשהתחלתי לא ירדתי מ -1000 דולר לשבוע וגם בחודשים אוגוסט ספטמבר ובעונה השניה עבדתי בחברת בת של החברה הקודמת וגרפתי עוד 14 אלף דולר רווח נטו (אחרי כרטיס ,שכ"ד ומתנות למשפחה)במשך 5 חודשי עבודה,בחיים לא עיכבו לי משכורת ועשיתי חיים כי זו באמת חוויה של פעם בחיים!תאמינו לי לא הייתי ממשיכה בשלישית אם לא היה טוב :lol:
אז אנחנו לא חוקיים ומי שרוצה שיקרא לעצמו תאילנדי אבל בסופו של דבר צוחקים כל הדרך לארץ(או להודו)..
וחוץ מזה ,תנו לי עבודה לחייל משוחרר שלא למד לתואר ולא כוללת לקרוע את התחת במלצרות בתנאים משפילים או לתדלק למישהו את האוטו(זה לא סוג של תאילנדיות??)

#42 אורח - סבבה

אורח - סבבה
  • אורחים

פורסם 08/06/2005 - 22:41

אני גם רוצה לומר משהו...
הגעתי ממש בטעות לפורום ולא הפסקתי לקרוא את התגובות  כמו שקוראים ספר טוב  בנשימה אחת ולא יכולים להפסיק
על אחת כמה וכמה שהנושא קרוב לליבי...
הכול אבל הכול תלוי באזור שבו נפלת על מי נפלת ואם אתה טוב במה שאתה עושה שבמקרה הזה זה מכירות!
אני עבדתי שנתיים בארה"ב וכן אני ממשיכה ועושה זאת בשעות אלו גם בעונה שלישית באנגליה..
יש כאלו שלא נפלו טוב וגם לא יכולים להאמין שיש דבר אחר כי הם לא מכירים משהו אחר אבל אני למזלי יכולה לומר מנסיון שעוד כשהתחלתי לא ירדתי מ -1000 דולר לשבוע וגם בחודשים אוגוסט ספטמבר ובעונה השניה עבדתי בחברת בת של החברה הקודמת וגרפתי עוד 14 אלף דולר רווח נטו (אחרי כרטיס ,שכ"ד ומתנות למשפחה)במשך 5 חודשי עבודה,בחיים לא עיכבו לי משכורת ועשיתי חיים כי זו באמת חוויה של פעם בחיים!תאמינו לי לא הייתי ממשיכה  בשלישית אם לא היה טוב :lol:
אז אנחנו לא חוקיים ומי שרוצה שיקרא לעצמו תאילנדי אבל בסופו של דבר צוחקים כל הדרך לארץ(או להודו)..
וחוץ מזה ,תנו לי עבודה לחייל משוחרר שלא למד לתואר ולא כוללת לקרוע את התחת במלצרות בתנאים משפילים או לתדלק למישהו את האוטו(זה לא סוג של תאילנדיות??)

<{POST_SNAPBACK}>

קודם כל, אני שמח בשבילך שהצלחת. אצלי המקרה לא היה ככה. בארץ הבטיחו לי שמיים וארץ, אפילו דיברתי עם חבר שעבד שם שאמר שהכל בסדר (מה שהתברר לי אח"כ כעובדות 'מסולפות'. לישראלים יש נטייה "לא לצאת פראיירים" ולפעמים הם יספרו לך את הצד הפחות גרוע. "כן, מרוויחים... אתמול הרווחתי 250$ ביום... (אח"כ התברר לי שבדר"כ הוא היה מרוויח 30$ ביום במקרה הטוב - לא כולל הוצאות) פשוט אתמול הוא באמת הרוויח 250$).

בכל אופן, נפלתי על בוס נצלן, שחיפש תמיד את הכסף שלו. הוא אפילו שיכן את העובדים איזה לילה אחד בדירה של חבר שלו כשהיינו צריכים לישון, ארבעתנו, על שק"שים (!) בסלון. הוא עיכב לנו משכורות, נתן לנו קנסות חופשי, ותמיד חיפש להוריד לנו על סעיפים במשכורת. היינו בעיירה נידחת בארה"ב, לך תדבר עם חברות אחרות ותקבע עבודה אחרת, גם עוד מעט כריסמס, יהיה בסדר (ככה הם תמיד אומרים. יהיה בסדר). בקיצור, בסוף חזרתי לארץ עם רווח של 15 אלף שעשיתי ב-3 חודשים שבהם הייתי עובד 12 שעות ביום, עבודה פיזית וקשה, הרבה עצבים שהוצאתי, והרבה חרא שאכלתי. אם הייתי נשאר בארץ הייתי חוסך 11-12 אלף, אבל איזה הבדל עצום באיכות החיים. חוויה? כוסעמק, הייתי כבר בדרום אמריקה, לא מעניין אותי הבולשיט הזה. באתי בשביל הכסף.

אתם סטודנטים, את הכסף האמיתי עושים בכריסמס. לא יודע עד כמה זה שווה לכם לעבוד בקיץ. כמובן שמדי פעם אתה שומע על מישהו (כמו ההיא מלמעלה) שהצליח בגדול. אבל קשה לפספס את הממורמרים. הם בכל מקום. תחשבו על זה שנייה אחת - אם זה באמת היה שווה את זה, אם זה באמת היה "כסף קל", מי היה נשאר בארץ? כמה אנשים אתם מכירים שעבדו בחו"ל וחזרו לעבוד שם פעם נוספת? כמה אנשים אתם מכירים שעבדו בחו"ל ולא רצו לחזור( :o מה? הרי זה כסף קל? למה לא לחזור?) .

אני ממליץ לכם לעבוד בחו"ל רק אם אתם מכירים את הבוס באופן אישי, ואתם יודעים מחבר קרוב מאוד שכל מה שהוא מבטיח הוא יקיים, וגם אז קחו את זה בעירבון מוגבל. חברים חברים, אבל כסף זה משהו אחר.

#43 Beverage

Beverage

משתמש טרי

• רשומים
  • 28 הודעות:

פורסם 10/06/2005 - 01:46

חבר'ה במידה ובחרתם כבר לעבוד בחו"ל מומלץ לקרוא את ההנחיות לחיפוש העבודה בחו"ל
בהודעה בפורום עבודה שכותרתה http://www.maka.co.il

מצורפות שם הנחיות ואזהרות- חובה לבדוק !

#44 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 10/06/2005 - 19:48

[אני בהחלט מסכימה עם הבחור!!

חוץ מויזת עבודה יש להיזהר מאלה המבטיחים לכם חודש ראשון ללא שכירות וגם כרטיס טיסה בחינם.
בתור אחת שבעסק הזה כבר 3 שנים אני יכולה להבטיח לכם שייש קאץ' וכדי מאוד שתמצאו אותו לפני שתטסו!!

אתם מוזמנים לפנות אליי אם אתם רוצים לעבוד בחברה הגונה שב- 100% ואפילו יותר לא תרמה אתכם

Funjobusa@yahoo.com

ואתם גם מוזמנים לאתר האינטרנט שלנו: www.funjob.co.il

ולכל אלה שחושבים שאי אפשר לעשות כסף תכנסו לאתר ותשנו את דעתכם!!

:וי:

#45 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 11/06/2005 - 20:28

חוקיות היא מילה בעייתית , מי חוקי החברה או העובד ?

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים