מעבר לתוכן

אמונה,בואו נדבר על זה...

• Please log in to reply
96 replies to this topic

#16 דורימת

דורימת

לי די נחמד לי דווקא די נעים לשיר באוזנכם את השירים הכי פרועים

• רשומים+
  • 4401 הודעות:

פורסם 16/09/2007 - 23:38

אם אתה בוחר להוציא לשון הרע (איסור חמור בהלכה היהודית), לפחות תסביר את עצמך.

תחילה אתה טוען מה שאינו נקלט בחושים אינו קיים.עכשיו אתה טוען שגם לגבי מה שכן נקלט בחושים אסור לנו להסיק מסקנות לגביו? טוב נו...
לעיניין.
*אני לא זוכר את מהלך הראיון בדיוק לכן זה יהיה בקווים כללים.

הבחור טען שאין ולו ערך אחד חיובי ביהדותמ התורה הגמרא התלמוד וכו עד לפסיקות של ימינו. ושאל את המנחים אם הם יכולים להצביע על ערך כזה.

בוא נבחן את הטענה הזו.
כבד את אביך ואימך?
הקם להורגך השכם להורגו?
החיים שלך כערך עליון(חוץ ממצוות יהרג ובל יעבור)?
ואהבת לרעך כמוך?

הוא ניסה לרכב על פפוליזם זול דוגמת הפמינזם שגם היחס הטוב לנשים ביהדות הוא רע ותאר את היהדות כשורש כל ברבריזם ואף גרוע מהאיסלם,ואמר ששום מוסד ואף אחד לא צריך לקבוע לאישה מה לעשות
בקשר לטענה השנייה:הוא "שכח" גם את הדמוקרטיה שגם היא כופה על הפרט מה לעשות(חינוך חובה וכו)
בקשר לטענה הראשונה הוא שכח שבינ ישראל השמידו שבט שלם בגלל שאלו אנסו ורצחו אישה.

מכאן נובע שהוא שרלטן.

עכשיו נשאלת השאלה למה לו להיות שרלטן? והתשובה:בשביל הכסף.ולכן הוא כתב ספר שמשמיץ את היהדות(כחיקוי לסלמאן רושדי) בתקווה שהחרדים יתפרעו וסיפרו יזכה לחשיפה גבוהה.

נ.ב הוא לא יוצא רק נגד החרדים אלא נגד כל הדתיים=כיפות סרוגות אנשים שהולכים לבית כנסת ביום שיש וכו.והוא דאג להבהיר את זה תוך כדי תיאור שלהם כנושאי מאפייני "היהדות" כתפיסתו.
הקריקטורות שלי

"השעה לא תבוא עד שילחמו המוסלמים ביהודים ויהרגו בהם עד כדי כך שכאשר יסתתר יהודי מאחורי עץ או אבן יאומרו אלו מסלמי,עבד האל,ישמאחרי יהודי בואו והרגהו."

"הנביא" מוחמד

נואשון תעשה לי סלומון

גם אני עם נננואשון

תמונה מצורפת
דרקולאללה ציפור קטנה לחשה לי על הסיבות להיותך אנטיפט. :)

#17 דורון סער

דורון סער

ההבדל היחיד בין פוליטיקאי לבין המשיח הוא בלוחות הזמנים

• רשומים+
  • 12994 הודעות:

פורסם 16/09/2007 - 23:50

תחילה אתה טוען מה שאינו נקלט בחושים אינו קיים.עכשיו אתה טוען שגם לגבי מה שכן נקלט בחושים אסור לנו להסיק מסקנות לגביו? טוב נו...
לעיניין.
*אני לא זוכר את מהלך הראיון בדיוק לכן זה יהיה בקווים כללים.

הבחור טען שאין ולו ערך אחד חיובי ביהדותמ התורה הגמרא התלמוד וכו עד לפסיקות של ימינו. ושאל את המנחים אם הם יכולים להצביע על ערך כזה.

בוא נבחן את הטענה הזו.
כבד את אביך ואימך?
הקם להורגך השכם להורגו?
החיים שלך כערך עליון(חוץ ממצוות יהרג ובל יעבור)?
ואהבת לרעך כמוך?

ראשית כל עדין לא הגעת לעשרה.
שנית לשנים מן הערכים שציינת ברשימה הוא התייחס בראיון:
"החיים שלך כערך עליון" - לא נכון. האמונה באלוהים ובתורה כערך עליון, ואמונה זו גוברת על החיים שלך. ישנן מצוות של "יהרג בל יעבור" והראשונה שבהן היא עבודה זרה.
"ואהבת לרעך כמוך", רעך הוא רק יהודי שומר תודה ומצוות. זה לא תקף לגבי גוי או יהודי שאינו שומר תורה ומצוות.

עכשיו נשאלת השאלה למה לו להיות שרלטן? והתשובה:בשביל הכסף.ולכן הוא כתב ספר שמשמיץ את היהדות(כחיקוי לסלמאן רושדי) בתקווה שהחרדים יתפרעו וסיפרו יזכה לחשיפה גבוהה.

כן, זה הכל בשביל להגדיל את מכירות הספר... זה לא שחלילה הוא מאמין במה שהוא אומר.

נ.ב הוא לא יוצא רק נגד החרדים אלא נגד כל הדתיים=כיפות סרוגות אנשים שהולכים לבית כנסת ביום שיש וכו.והוא דאג להבהיר את זה תוך כדי תיאור שלהם כנושאי מאפייני "היהדות" כתפיסתו.

הוא לא יוצא נגד הדתיים אלא נגד הדת. חוקי הדת הם אלה שצריכים להשתנות, וכל מי שכבול באותם חוקים צריך להשתחרר מעולם.

#18 דורימת

דורימת

• רשומים+
  • 4401 הודעות:

פורסם 17/09/2007 - 00:09

ראשית כל עדין לא הגעת לעשרה.

לקח לי בדיוק 10 ש' להגיע לערכים האלה מבלי לחפש.(אם אני אביא 10 אז הוא שרלטן?)

שנית לשנים מן הערכים שציינת ברשימה הוא התייחס בראיון:
"החיים שלך כערך עליון" - לא נכון. האמונה באלוהים ובתורה כערך עליון, ואמונה זו גוברת על החיים שלך. ישנן מצוות של "יהרג בל יעבור" והראשונה שבהן היא עבודה זרה.

נכון וגם אמרתי את זה. ויהרג ובל יעבור לגבי עבודה זרה זה לא רע.

"ואהבת לרעך כמוך", רעך הוא רק יהודי שומר תודה ומצוות. זה לא תקף לגבי גוי או יהודי שאינו שומר תורה ומצוות.

ע"פ מי? תוכל להביא סימוכין לכך?

כן, זה הכל בשביל להגדיל את מכירות הספר... זה לא שחלילה הוא מאמין במה שהוא אומר.

ברור. אל תהיה תמים דורון תחקור ותשאל תפקפק קצת זה לא יזיק. האם אורי גלר או אילון בן יוסף באמת מאמינים שיש להם כוחות על טיבעיים?

הוא לא יוצא נגד הדתיים אלא נגד הדת. חוקי הדת הם אלה שצריכים להשתנות, וכל מי שכבול באותם חוקים צריך להשתחרר מעולם.

הוא אמר במפורש "יש לי בעיה עם הדתיים" חוץ מזה אם הוא משייך כזה רוע לדת וטוען שהדתיים דבקים בה.הוא יוצא נגד הדתיים ואי אפשר לייפות את זה.
הקריקטורות שלי

"השעה לא תבוא עד שילחמו המוסלמים ביהודים ויהרגו בהם עד כדי כך שכאשר יסתתר יהודי מאחורי עץ או אבן יאומרו אלו מסלמי,עבד האל,ישמאחרי יהודי בואו והרגהו."

"הנביא" מוחמד

נואשון תעשה לי סלומון

גם אני עם נננואשון

תמונה מצורפת

#19 דורימת

דורימת

• רשומים+
  • 4401 הודעות:

פורסם 17/09/2007 - 00:43

"המהר"ל בספרו נתיבות עולם 'נתיב אהבת הרע' מסביר את חשיבות הענין בכך שהאדם נברא 'בצלם אלוקים' וכאשר אנו אוהבים זה את זה ומכבדים זה את זה הרי זה משום שאנו רואים באדם את נשמתו האלוקית, ולא משום שזה כדאי לי. (שהרי אם אני יהיה טוב אל חברי הרי שהוא יהיה חייב להשיב לי טובה, וכך יוצא שכל החסד שאני עושה תלוי במידה שאקבל משהוא בתמורה לכך). "
הקריקטורות שלי

"הנביא" מוחמד

נואשון תעשה לי סלומון

גם אני עם נננואשון

תמונה מצורפת

#20 דורון סער

דורון סער

• רשומים+
  • 12994 הודעות:

פורסם 17/09/2007 - 01:35

הוא אמר במפורש "יש לי בעיה עם הדתיים" חוץ מזה אם הוא משייך כזה רוע לדת וטוען שהדתיים דבקים בה.הוא יוצא נגד הדתיים ואי אפשר לייפות את זה.

לאנשים שנולדים לבית דתי לרוב אין ממש ברירה. עוצמת שטיפת המוח שמופעלת עליהם אינה מאפשרת להם לחשוב במושגים הסותרים את עקרונות הדת גם אם אלו מנוגדים למצפונם האישי. מחנכים אותם לדכא את המצפון כאשר הוא סותר את ההלכה.

לכן הדתיים אינם אשמים, ודרוש כוח חיצוני שיסייע להם (למי שמעוניין כמובן) להשתחרר מכבלי הדת היהודית.

#21 shac

shac

כסף

• רשומים+
  • 5427 הודעות:

פורסם 17/09/2007 - 12:06

לאנשים שנולדים לבית דתי לרוב אין ממש ברירה. עוצמת שטיפת המוח שמופעלת עליהם אינה מאפשרת להם לחשוב במושגים הסותרים את עקרונות הדת גם אם אלו מנוגדים למצפונם האישי. מחנכים אותם לדכא את המצפון כאשר הוא סותר את ההלכה.

לכן הדתיים אינם אשמים, ודרוש כוח חיצוני שיסייע להם (למי שמעוניין כמובן) להשתחרר מכבלי הדת היהודית.

תחליף את המילה דתי בחילוני בהודעה שלך, ותראה שהיא עדיין עובדת.

no more
listen to bands that don't even exist

#22 דורון סער

דורון סער

• רשומים+
  • 12994 הודעות:

פורסם 17/09/2007 - 12:23

תחליף את המילה דתי בחילוני בהודעה שלך, ותראה שהיא עדיין עובדת.

אני לא רוצה לטעון שכל מי שנולד לבית חילוני הוא אדם מוסרי, ושכל סביבה חילונית עדיפה על כל סביבה דתית, אבל התשובה לטענה זו היא בפירוש שלילית.

מי שנולד לבית חילוני מודע לקיומה של התורה, לקיומם של רבנים ולאפשרות שעומדת בפניו לחזור בתשובה אם הוא רוצה, ואף להתנצר, להתאסלם, להיות נזיר בודהיסטי וכו'.
אם יעשה זאת הוא לא ינודה ובוודאי שלא תופעל כלפיו אלימות.

יתרה מכך - בבתי הספר החילוניים ישנם שיעורי דת רבים. החל משיעורי תנ"ך אשר ברוב המקרים נלמד בגישה דתית, ועד לאירועי בר מצווה, טקס קבלת ספר התורה בכיתה ב' וכו'.

#23 free radical

free radical

רובין הוד

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 12023 הודעות:

פורסם 17/09/2007 - 17:35

אני לא רוצה לטעון שכל מי שנולד לבית חילוני הוא אדם מוסרי, ושכל סביבה חילונית עדיפה על כל סביבה דתית, אבל התשובה לטענה זו היא בפירוש שלילית.

מי שנולד לבית חילוני מודע לקיומה של התורה, לקיומם של רבנים ולאפשרות שעומדת בפניו לחזור בתשובה אם הוא רוצה, ואף להתנצר, להתאסלם, להיות נזיר בודהיסטי וכו'.

יתרה מכך - בבתי הספר החילוניים ישנם שיעורי דת רבים. החל משיעורי תנ"ך אשר ברוב המקרים נלמד בגישה דתית, ועד לאירועי בר מצווה, טקס קבלת ספר התורה בכיתה ב' וכו'.

מה שנכון.
מעניין אותי לדעת מה לומדים בבתי ספר דתיים על העולם החילוני. מעניין לדעת אם אי פעם לימדו אותם להטיל ספק.
אם התשובה היא לא אז אי אפשא לטעון שהאפשרות לחזרה בשאלה ממש פתוחה בפניהם, כי אין להם מושג במה מדובר, שלא לדבר על החברה החרדית ששם יש ממש דמוניזציה של החילונים.
תמונה מצורפת
שלטון החוק

תמונה מצורפת

BECAUSE IT'S ALWAYS TITS SEASON

[url="http://forum.bgu.co....showforum=346"][size="3"]הפורום הציוני[/size][/url], כי עוֹד לֹא אָבְדָה תִּקְוָתֵנוּ

[size="4"]

ח... חפ... חפר... חפרן מדופלם

[/size]

name='אורח/ת' post='1628988' date='14/12/07 , 12:22']לא. כל עוד אין לך בעיה עם ערבי אקראי, ואתה מוכן לגור בשכנות אליו, לבלות איתו בפאב השכונתי ולקיים איתו כל אינטראקציה רגילה בין בני אדם, ואתה תפסול אותו רק אם תדע שהוא שונא אותך ורוצה בחורבן מדינתך. במקרה כזה - הכל סבבה איתך, אני מעניק לך בזאת את עיטור יפי הנפש.[/quote]

חיילים אלמונים הננו, בלי מדים,
וסביבנו אימה וצלמות.
כולנו גויסנו לכל החיים:
משורה משחרר רק המוות.

בימים אדומים של פרעות ודמים,
בלילות השחורים של יאוש,
בערים בכפרים את דגלנו נרים
ועליו: הגנה וכיבוש.

I just want you all to notice me and people to see
that somewhere deep down, there's a decent human being in me
It just can't be found, so the reason you've been seeing this me
is cause this is me now, the recent dude who's being this mean

EMINEM

#24 מביט

מביט

מבחן בר-אור

• רשומים+
  • 16621 הודעות:

פורסם 17/09/2007 - 18:31

מה שכמובן מבהיר שאתה חי בתוך עולם של קלישאות.
אפשר לשמוע אמהות (למשל תוכנית ב'מבט שני ') שמודיעות חגיגית שהן היו מעדיפות שהבן ימות בלבנון ולא יעשה את מה שעשה : ישים כיפה על הראש.

בנוסף יש דוגמאות הפוכות לרוב.
יש לי מכר קרוב מהצבא שהוריד את הכיפה(כמו עוד כמות מסויימת שלאחרים), ולא מופעל כלפי שום נידוי חברתי.

ההקצנה בגישה היא בעיקר בהקשר אינדבדואלי כמו שלך.
"יזכור עם ישראל את אלו מתוכו, בשר מבשרו, אשר השתתפו בתביעות נגד קציניו וחייליו. את אלו אשר בשעת הקרב להגנת עם ישראל עמדו בהפגנות וקראו לחייליו פושעי מלחמה. יזכור את אלה אשר במחשכים חברו לגרועים שבאויבי ישראל"

המלצה על ספר

"מי שמתגלה כאנטי-ציוני הוא בהגדרה אנטישמי, שכן הוא תומך בשלילת הזכות הטבעית של העם היהודי למדינה עצמאית, המוקנית לכל עם אחר." ווינסטון צ'רצ'יל

#25 זיו

זיו

משתדל

• רשומים+
  • 11586 הודעות:

פורסם 17/09/2007 - 18:39

דקה 2
הדת היהודית זה שימור, חיים בצורה אקטיבית, והעברה של מסר שהגיע מהבורא של העולם. ס-ת-ו.

דקה 3
הוא טוען שהדת נוצרה לפני 1500 שנה ל2000 שנה... גאון!!

דקה 7
"ע"ח מצפונו"
איזו ראיה ילדותית. מוזר שאף אחד לא לימד אותו את מילת הקסם : אמת. אדם דתי מקיים את המצוות משום שהוא חושב שזו האמת.
מוזר שהוא לא נתקל כל תפילת שחרית בדיוק לאחר סיום קריאת העקדה עליה הוא מדבר: "לעולם יהא אדם ירא שמיים בסתר ובגלוי, ומודה על האמת, ודובר אמת בלבבו"
הדת מחייבת אותך לאמת.

דקה 14
הוא מציין שישעיהו לייבוביץ' טוען שאדם כתב את התורה (כמו כל אדם דתי) רק לא מציין האם הוא טוען שאדם בדה אותה מליבו. אם ישעיהו לייבוביץ' טען שהוא יודע את זה, אז הוא קישקש, ובכלל, לפי מיטב ידיעתי, לייבוביץ' בפירוש האמין שהתורה נכתבה בהשראה אלוהית.
חוץ מזה שקשה לי להאמין שלייבוביץ' היה מניח תפילין כל בוקר, אם באמת הוא היה חושב ככה.

דקה 15
ישעיהו לייבוביץ': לערכים אין נימוק רציונאלי.
מה זה ערך לפי לייבוביץ', מה זה רציונאלי לפי לייבוביץ, ולמה הוא קבע את זה?
(כמובן שאני לא מסכים עם המשפט הזה. לפי איך שאני מפרש את המילים במשפט הזה, לייבוביץ' טוען שאדם לא יכול להכריע מה הוא מעשה טוב ומה הוא מעשה רע בצורה מודעת)

דקה 17
בגדול יש בזה קצת אמת

דקה 20
בני ישראל יצאו מעבדות למצרים לעבדות לאמת. שוב, הוא לא מבין מה היא הדת היהודית.

דקה 21
הומני: האדם במרכז
היהדות שמה ועוד איך את האדם במרכז. הוא דורש מכולם ללמוד ולדעת, אבל לא מסוגל לפתוח ספר בראשית? כזכור כל הבריאה מיועדת לאדם. מה לעשות שהאמת קצת יותר מורכבת? פשוט ילד

דקה 22
אתה עושה את זה בגלל שזו האמת!! וואוו איזה ילד!!

דקה 31:
סוף כל סוף הוא תופס קצת שכל ומסתייג(שאת המשנה והתלמוד כתבו גברים, לגבי התורה זה קצת יותר מסובך)

דקה 35:
" חוסם גידול רעיוני רוחני ואושר בגלל חסימת הבחירה"
אני מסכים, וכל דתי שפוי יסכים.

"דקה 37
"כולך מיסטיקה"
יש לי הרגשה שהוא לא למד נכון את התורה

דבר נוסף: הוא מדבר על הכלא של העולם החרדי, אבל כל בר דעת יודע שהעולם החרדי חולה

דקה 50:
איזה שורש הוא מכיר? הוא אומר שהספר שהוא כתב מטרתו להטיף שהאמת הסובייקטיבית עדיפה על העדות שעוברת מאב לבן לגבי קיומה של אמת אבסולוטית.
איזה 'שורש' עלה בשיחה השיטחית הזו?

אויי גוואלד!!! כמה בבל"ט!!!
תקינות פוליטית היא מפלטו של סתום המוח.

#26 ארי!

ארי!

ברונזה

• רשומים+
  • 652 הודעות:

פורסם 17/09/2007 - 21:04

שוב אתה קובע בנחרצות אמירות חסרות כל ביסוס לגבי היהדות?

הדבר נכון מאוד לגבי הרוב המוחלט של ה"חילוניים" כמו גם לגבי רוב הדתיים (ורוב האנשים בעולם בכלל)
עוצמת שטיפת המוח החילונית בודאי לא קטנה מעוצמת שטיפת המוח הדתית אלא הרבה יותר גדולה (ואני לא כולל כאן את החברה החרדית הסגורה).

רוב מי שנולד לבית חילוני כיום יודע על היהדות הרבה פחות מכמה שדתי ממוצע מכיר את היהדות.
האפשרויות העומדות בפני האדם הדתי פתוחות בדיוק כמו האפשרויות שלפני האדם החילוני ולעתים אף יותר. ה"נידוי" בחברה הדתית גם הוא לא יותר מה"נידוי" שבחברה החילונית.
בבתי הספר החילונים "שיעורי הדת" הולכים וקטנים ואכן כיום מי שלמד בבית ספר חילוני יודע פחות ממי שלמד לפני עשר או עשרים שנה. גם "שיעורי הדת" פעמים רבות לא נלמדים בגישה דתית, ולצערנו אפילו הילדים שכן חוגגים בר מצווה לא יודעים כמעט כלום על היהדות וכך גם הוריהם. (בבית הכנסת של הורי יושב לידינו מלמד לבר מצווה ולכן ב18 שנה האחרונות ראיתי עשרות הורים וילדים שבאו ללמוד אצלו. בדר"כ הסבא יודע קצת והאבא והילד לא יודעים כלום)

גם כאן כדאי שכאשר אתה קובע קביעות על היהדות תביא להן מקור כי חלקן הגדול פשוט לא נכונות - ועליך חובת הראיה ("לך תוכיח שאין לך אחות...")

#27 קשה עורף

קשה עורף

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 74 הודעות:

פורסם 17/09/2007 - 22:03

לארי!
דורון צודק.חוסר המוסר בדת משווע כשמדובר ביהודי שאינו שומר מצוות.יש להרוג את מי שלא שומר שבת-שמות לא פס' 14. ממש "אהבת רעך".ולכך יש עוד דוגמאות..
אתה צודק לגביי כך שחילונים לא יודעים מספיק,אך בטח ובטח שדתיים שבחרו לחיות על פי מידע זה לא יודעים..

לזיו:
אתה מנגח את המרואיין וזה כל כך אופייני לבן אדם דתי שיוצאים האמונה הבסיסית שלו...
בדקה 3-הוא התכוון להלכה ולא לדת.תן לו טיפה של כבוד בתור אדם שלמד הרבה יותר ממך במשך 17 שנה.האם כל מי שלא דתי לא יודע על מה הוא מדבר?איזו צרות מוחין..
אתה לפעמים קורא באתרים כמו "חופש" או "דעת אמת"?תן לי לנחש-הכל שם שקרים..או שקראת והפנמת ואז הגעת למסקנה שאתה צודק.קרא את הקונטרסים בדעת אמת,ולו רק בשביל
שתחשף לעוד דעה-כמו שהרבה דתיים ,ובינהם חברי הטוב ביותר לא מוכנים לעשות.
יכול להיות שהכל שם טעויות על גביי טעויות ויכול להיות שירון ידען הוא נוכל ואוויל בנוגע ליהדות.על מה אתה מתבסס??

#28 מביט

מביט

מבחן בר-אור

• רשומים+
  • 16621 הודעות:

פורסם 17/09/2007 - 22:24

לזיו:
אתה מנגח את המרואיין וזה כל כך אופייני לבן אדם דתי שיוצאים האמונה הבסיסית שלו...
בדקה 3-הוא התכוון להלכה ולא לדת.תן לו טיפה של כבוד בתור אדם שלמד הרבה יותר ממך במשך 17 שנה.האם כל מי שלא דתי לא יודע על מה הוא מדבר?איזו צרות מוחין..
אתה לפעמים קורא באתרים כמו "חופש" או "דעת אמת"?תן לי לנחש-הכל שם שקרים..או שקראת והפנמת ואז הגעת למסקנה שאתה צודק.קרא את הקונטרסים בדעת אמת,ולו רק בשביל
שתחשף לעוד דעה-כמו שהרבה דתיים ,ובינהם חברי הטוב ביותר לא מוכנים לעשות.
יכול להיות שהכל שם טעויות על גביי טעויות ויכול להיות שירון ידען הוא נוכל ואוויל בנוגע ליהדות.על מה אתה מתבסס??

אני מסכים איתך שאין כאן מישהו שיש פה מונופול על הכל. בטח לא לחרדים לדת אך גם לחרדים לאתאיזם.
זיו למיטב ידיעתי, ואני בטוח שאני לא מגלה כאן סודות מדינה גדולים, גדל וגר כיום בקיבוץ שמאלני חילוני מובהק.
רק לידע כללי אתר "חופש" ממומן ע"י אותה קרן שגם מימנה את תנועת הנוער של בל"ד של עזמי בשארה.

לארי!
דורון צודק.חוסר המוסר בדת משווע כשמדובר ביהודי שאינו שומר מצוות.יש להרוג את מי שלא שומר שבת-שמות לא פס' 14. ממש "אהבת רעך".ולכך יש עוד דוגמאות..

אתה שוכח שבניגוד לפרוטסנטנים או איסיים(בהקשר) הרציונל של היהדות מזה אלפי שנה מבוסס על ספרות החכמים ודיוניה במקרא ולא רק בפשט.
דורון שלא ידע עד כה לצטט את הפסוק מסתמך על הזכרון הדל שלו כמי שלמד כמונו רק את התנ"ך כפשוטו כמו שלמד בב"ס (שהוא אף דל משל כל נוצרי במערכת החינוך בארה"ב).
הפסוק נכתב בקונטקסט מסויים וספציפי, ולכך יש הבהרות מקרב חכמי ההלכה ואחרים.

למעשה אם נהיה קצת יותר ממוקדים . במאות האחרונות רוב מוחלט של האנשים שנרצחו באירופה למשל ברוסיה נרצחו על רקע היותם מאמינים בדת ושומרי שבת ולא להיפך, אגב גם עוד לפני הקומוניזם האתאיסטי.
"יזכור עם ישראל את אלו מתוכו, בשר מבשרו, אשר השתתפו בתביעות נגד קציניו וחייליו. את אלו אשר בשעת הקרב להגנת עם ישראל עמדו בהפגנות וקראו לחייליו פושעי מלחמה. יזכור את אלה אשר במחשכים חברו לגרועים שבאויבי ישראל"

המלצה על ספר

"מי שמתגלה כאנטי-ציוני הוא בהגדרה אנטישמי, שכן הוא תומך בשלילת הזכות הטבעית של העם היהודי למדינה עצמאית, המוקנית לכל עם אחר." ווינסטון צ'רצ'יל

#29 קשה עורף

קשה עורף

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 74 הודעות:

פורסם 17/09/2007 - 22:57

למביט:
אינני יודע מהיכן אתר "דעת אמת" ממומן אך תודה על המידע.אינני לוקח שום דבר שם כמובן מאליו אך אני רואה בו כסוג של "קונטרה" לדת ולמטיפיה כמו אתר "חופש".הייתי רוצה לרשום ו"דומיו" אך כאלו אין הרבה.אתר עם נופך דתי-מקדם רוחניות ומקרב לבבות ואת הנשמה היהודית לשורשיה..אתר היוצא נגד הדת בצורה כזו או אחרת מקוטלג כאנטישמי לעתים ומעורר שנאת אחים.לא כך תמיד הדבר..
זיו גדל בקיבוץ חילוני-אז?חזר בתשובה.נו?אני לא שופט אותו או כועס עליו בשל מה שעבר או לא עבר אבל לתת קצת כבוד למי שאולי ,אבל רק אולי ,יודע יותר ממנו והיה כבר איפה שהוא נמצא.

ובנוגע לפסוק-הקונטקסט לא מחליש מן האמרה.אם תמצא פסוק שאומר שיהודי שלא שומר שבת הוא "סבבה" אז אני ארצה לראות אותו.כמו שכבר אמרתי,יש לכך עוד דוגמאות.אם תרצה אתאמץ ואמצא עוד אך על זה אני לא מתווכח.אתה בעקרון אומר דבר נכון.ואם כמו שאתה אומר נרצחו אנשים על היותם שומרי מצוות שוב אין בזה בכדי להחליש מן הכתוב.

#30 מביט

מביט

מבחן בר-אור

• רשומים+
  • 16621 הודעות:

פורסם 18/09/2007 - 00:00

למביט:
אינני יודע מהיכן אתר "דעת אמת" ממומן אך תודה על המידע.אינני לוקח שום דבר שם כמובן מאליו אך אני רואה בו כסוג של "קונטרה" לדת ולמטיפיה כמו אתר "חופש".הייתי רוצה לרשום ו"דומיו" אך כאלו אין הרבה.אתר עם נופך דתי-מקדם רוחניות ומקרב לבבות ואת הנשמה היהודית לשורשיה..אתר היוצא נגד הדת בצורה כזו או אחרת מקוטלג כאנטישמי לעתים ומעורר שנאת אחים.לא כך תמיד הדבר.

העניין קשור בקונטקסט.
כפי שאמר אחד מגדולי הציונות(חילוני למהדרין), יש מקום לפולמוס החריף ביותר מימין שמאל חילונים-דתיים, כל עוד הוא מתנהל בתוך קונקסט של הסכמה תפישה ציונית של המתיידינים.
העניין הוא שחלק מהאתרים האלה כמו "חופש" או "שופר"(של הרב אמנון יצחק) ששניהם מונעים מתוך תפיסה אפריריות אנטי-ציונית. אז צריך להבין שהפולמוס שלהם נועד לקרב מטרה הרבה יותר מוהבקת לכאורה מהפולמוס שבו הם לכאורה דנים.

ובנוגע לפסוק-הקונטקסט לא מחליש מן האמרה.אם תמצא פסוק שאומר שיהודי שלא שומר שבת הוא "סבבה" אז אני ארצה לראות אותו.כמו שכבר אמרתי,יש לכך עוד דוגמאות.אם תרצה אתאמץ ואמצא עוד אך על זה אני לא מתווכח.אתה בעקרון אומר דבר נכון.ואם כמו שאתה אומר נרצחו אנשים על היותם שומרי מצוות שוב אין בזה בכדי להחליש מן הכתוב.

אני הייתי מבקש ללמוד מה ההלכה והספרות היהודית המסורתית שהיא הפוסקת מבחינת המורשת התרבותית היהודית גם לגבי הפסוק הספציפי הזה ואחרים.
ואני אומר זאת כאדם לא דתי. אלא כמי שרואה את המסורת-זהות-מורשת היסטורית יהודית כנדבך מרכזי במהות שלנו כאן.

לגבי העניין שכל יהודי(גם זה החילוני) הוא יהודי לכל דבר . יש לכך סימוכין בספרות היהודית(צריך לזכור שהתנ"ך נכתב כל מי שהיה שייך להגדרה של עם ישראל היה מוגדר דתי, כך שדיון כזה לא היה אמיי) .

אני בטוח שהחברים פה שמתמצאים יותר ממני ידעו להביא סימוכין, ואם לא ימצאו, אני אדאג להביא כאלה.

המלצה על ספר

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים