מעבר לתוכן

- - - - -

שרשור המחאה הגדול - בואו להחזיר את המדינה לעם.

• Please log in to reply
1038 replies to this topic

#16 אורח - אורח יעקב

אורח - אורח יעקב
  • אורחים

פורסם 20/07/2011 - 22:57

30% אחוז על 500 ש"ח זה לא משמעותי.
יש בעיה בדיור בפריפריה- עם זה אני מסכים. צריך לבנות יותר בפריפריה.
אבל במרכז אין שום בעיה בדיור!
יש לך יחידות דיור נתונות שלא ניתן להגדיל כמעט את מספרן, ויש לך כמות הולכת וגדלה של שנקינים שרוצים לגור - טבעי שהמחיר יעלה.

כמובן - אתה גורם פוליטי! זה שקוף. רק חבל שאתה מתעלם משלושים שנות שלטון הגזענות והשחיטות של מפלגת העבודה על גילגוליה השונים....

דווקא בשנים שהוא הזכיר היו ממשלות גם משמאל וגם מימין. מי שנראה כמו גורם פוליטי הוא דווקא אתה שבוחר להגן על הממשלה בכל מחיר.

הדברים שלך על התחבורה הציבורית הם מהדברים המגוחכים והמטומטמים ששמעתי בחיי.

#17 P&B

P&B

זאב בעור של כבש

• מנהלי פורום
  • 13245 הודעות:

פורסם 20/07/2011 - 22:59

ממתי סטודנט שלומד הנדסת תוכנה אמור לעבוד באותה עבודה שבוגר הנדסת תוכנה אמור לעבוד?
אין תעסוקה בפריפריה לבוגרי תארים, לא לכאלו שלומדים לתואר. מלצרות וניקיון בתים יש בשפע!
חוץ מזה, ברגע שצעירים בוגרי לימודים אקדמאים יחליטו להישאר בפריפריה - העבודה תגיע לפריפריה.

:blink:
אתה לא ממש בקיא בשוק העבודה
נראה אותך משכנע את המראיין שיושב בהרצליה שאמנם אתה גר בב"ש אבל יש רכבת ואוטובוסים
ברוב המקומות יפסלו אותך כבר בשלב שיראו קורות חיים עם אזור חיוג שונה
Honesty is the best policy, but insanity is a better defense.

“I think that all good, right thinking people in this country are sick and tired of being told that all good, right thinking people in this country are fed up with being told that all good, right thinking people in this country are fed up with being sick and tired. I'm certainly not, and I'm sick and tired of being told that I am”

Monty Python

הבדיחה מוצתה ועדיין:

תמונה מצורפת

#18 אורח - HardStone

אורח - HardStone
  • אורחים

פורסם 20/07/2011 - 23:00

עכשיו אתה בכלל מדבר שטויות
עם כל הכבוד יש לנו מערכת תחבורה ציבורית שלא רחוקה ממדינת עולם שלישי
המרחקים במדינה שלנו בכל מקום אחר נחשבים נסיעה עירונית
ועם תחבורה ציבורית סבירה (חס ושלום לחלום על טובה) בקלות היית יכול להגיע גם מהגליל למרכז ת"א בפרק זמן של כשעה וחצי בשעות העומס
רבאק לוקח יותר זמן ועולה יותר לנסוע ברכבת מב"ש לת"א מאשר באוטובוס (וגם זה בשבועיים בשנה בהם הרכבת לא מושבתת בשל עבודות שאמורות לקחת חצי שנה ונמשכות כבר 8 שנים)
ואני בכלל לא מדבר על התעוזה לנסות ולנסוע מב"ש לת"א בשעה 9 בערב הרי צריך ללכת לישון ואין תחבורה שעובדת בשעות לילה שכאלה.

לפני שבוע חזרתי מגרמניה
יש לך בברלין מערכת של אוטובוסים חשמליות רכבות ומטרו
בכולם ניתן לנסוע באותו כרטיס
תדירות חד ספרתית של דקות בין אחד לשני גם בקווים הכי נידחים ופריפריים.

אני לנתי במלון שהוא מרחק של 30 ק"מ בקו אווירי ממרכז העיר במקום נידח שבנידחים
הייתי צריך בשביל להגיע למרכז העיר להחליף 2 רכבות + אוטובוס שנחשבים בתדירות נמוכה ועדיין הייתי עושה את זה בפחות מחצי שעה גם בשעות העומס וגם בלילה שתדירות התחבורה יורדת

תגיע לעיר ותגלה שלא רק שאין שם בעיות חנייה או פקקים אלא שרוב האנשים בכלל לא מחזיקים רכב מרוב שהתחבורה הציבורית יעילה.

לא בכל אירופה זה ככה. נסעת פעם ברכבת מאירלנד ללונדון? היא עולה הרבה יותר מהאוטובוס וגם לא יהיה לך מקום לשבת.
אתה יודע למה זה ככה? כי לאנגליה יש יותר הוצאות בטחון באופן יחסי מאשר לגרמניה.

ברגע שיש תחבורה שעובדת אנשים ישתמשו בה

בישראל זה לא ככה. גם אם תהיה תחבורה ציבורית יעליה וטובה (ואפילו מצויינת), אני לא רואה נטישה המונית של כלי רכב ארבע/דו גלגליים. לא לכבודם של ישראלים רבים לשבת ליד זקן באוטובוס (ואפילו לא כאלו שמריחים מפיפי...). כלי רכב פרטי הוא קודם כל סמל סטטוס - כמו שעון יוקרתי.

אני חושב שברגע שתהיה דרישה אמיתית לתח"צ ולא רק קיטורים חסרי מעוף, אז אז תהיה פה תח"צ נורמאלית.

#19 אורח - אורח יעקב

אורח - אורח יעקב
  • אורחים

פורסם 20/07/2011 - 23:01

באירופה מקובל שהצעירים חיים על חשבון ארה"ב. אותה מעצמה ששולחת את חיילה וטריליארדי דולריה בשביל שהאירופאים הבטלנים יוכלו במדשאות השאן-זה ליזה ולהתבטל כל היום, מבלי להוציא נתח משמעותי מהתקציב על בטחון.
חיים בלהלהלנד.

ובארה"ב מקובל לשלוח חיילים בטריליארדי דולרים ע"ח חובות לסין.

ורק הסינים באמת עובדים - בכפיה.

אתה רוצה לתקן את העולם? בהצלחה. אני מסתפק בלתקן את המדינה שלי.

כמה כסף אתה מקבל מהליכוד?!

#20 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 20/07/2011 - 23:04

לא בכל אירופה זה ככה. נסעת פעם ברכבת מאירלנד ללונדון? היא עולה הרבה יותר מהאוטובוס וגם לא יהיה לך מקום לשבת.

מאירלנד ללונדון? תגיד אתה הקשבת לו?!

בינתיים אתה כותב ברמה שיכולה לשכנע רק אנשים שממילא לא יודעים לקרוא.

ילד, אתה לא יודע כלום.

#21 אורח - HardStone

אורח - HardStone
  • אורחים

פורסם 20/07/2011 - 23:04

דווקא בשנים שהוא הזכיר היו ממשלות גם משמאל וגם מימין. מי שנראה כמו גורם פוליטי הוא דווקא אתה שבוחר להגן על הממשלה בכל מחיר.

הדברים שלך על התחבורה הציבורית הם מהדברים המגוחכים והמטומטמים ששמעתי בחיי.

למה הוא כתב ספציפית משנת 96'? למה הוא לא הכניס את רבין? תאמין לי שיש לזה סיבה. וכולנו ראינו את התח"צ מתי שהיה רק אגד...

אני לא אוהב את הממשלה הנוכחית ואני מאחל לביבי רק טחורים. אני לא מגן עליה - אני יוצא כנגד צעירים ת"א שמוחים לשם המחאה. בשביל להרגיש מהפכנים. ממש צה' גווארה קטנים...

:blink:
אתה לא ממש בקיא בשוק העבודה
נראה אותך משכנע את המראיין שיושב בהרצליה שאמנם אתה גר בב"ש אבל יש רכבת ואוטובוסים
ברוב המקומות יפסלו אותך כבר בשלב שיראו קורות חיים עם אזור חיוג שונה

לא הבנת אותי. אני התכוונתי שמתי שבוכרי לימודים אקדמיים ישארו בפריפריה - העבודה (יעני משרדים ומפעלים) יעברו/יתרחבו מהמרכז לפריפריה. כיום מעסיק רואה שבוגרי לימודים אקדמיים רוצים לגור במרכז - אז את המפעל/משרד הוא יקים במרכז ולא בפריפריה.

#22 coffee

coffee

בריסטולוג בדימוס

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 2543 הודעות:

פורסם 20/07/2011 - 23:06

הידעת שלהגיע מדרום ת"א לאוניברסיטת ת"א יכול לקחת בדיוק אותו זמן כמו להגיע מב"ש לת"א?
אם היתה תחבורה הולמת (גם בשבת וגם בשעות הקטנות של הלילה) ומהירה אנשים היו מסכימים לגור מחוץ לת"א.

וכפי שצויין - הבעיה היא ארצית ולא רק בת"א

למען האמת יכול לקחת גם יותר - אוטובוס בשעות הבוקר מר"ג/ גבעתיים/ בני ברק לדרום ת"א יכול בשעות מסויימות להגיע בקלות לשעה ...

ללכת לגור באיזור הכנרת, זה יקר? ללכת לגור בקרית שמונה והסביבה, זה יקר? לגור באיזור אילת, זה יקר? לגור ליד באר טוביה, זה יקר? לגור ליד שדרות, זה יקר? לגור בלוד, זה יקר? לגור בסביבת נתניה, זה יקר?

לא!

דוגמא למאבק דיור מוצדק- זה בב"ש.

למען האמת סטוני - לגור באילת - די יקר - האוניברסיטה שם + עובדי מלונות + 5000 פליטים סודנים גרמו למצב שיחידת דיור של חדר ( חדרון ) מגיעה היום בקלות ל2000 שקל ( זה לא כמו בת"א - אבל עדיין לא זול ))

לגבי כל מחאת הדיור הזו , לי יש כאן דילמה אמיתית - מצד אחד אין לי שום כוונה לנסות ולהשכיר דירה בת"א עצמה ( מיותר ויקר ) אך עקב מיקום הלימודים ומקום עבודתי הנוכחי ועל מנת לשמור על מרחקי נסיעה סבירים - אני רוצה להישאר במרכז - אז חיפשתי ברמת גן, בבני ברק, קרית אונו, גבעת שמואל , ראשון לציון ,רחובות, פתח תקווה ( כולל מושבים מחוץ לפתח תקווה - אבל ישנה בעיית תחבורה...), ובגדול בכל איזור מרכז רבתי ( הייתי שמח לעלות צפונה יותר אבל גם נתניה לא זולה ) אז כן המחירים יקרים יותר מדיי דירת שלושה חדרים שמתחילה ב-4000 שקל ( נגיד כל שותף 2000) ולשקלל מים, חשמל , ארנונה, גגז, אינטרנט וכו' במקרה הטוב מגיעים ל2500 שקל לאדם רק על דיור , שזה חלק לא קטן מהמשכורת

אז מה עושים ? , ברור לי שיקפצו כאן אנשים ויגידו לי אל תגור במרכז ... אבל לעבודה צריך להגיע נכון?- נכון , ללימודים צריך להגיע (בר אילן בנוכחי ) נכון - נכון ?

אז המחאה מוצדקת בעיקרה - זה שארגונים פוליטיים השתלטו עליה עושים לי בחילה מדב חנין ועד מירי רגב, פשוט עושים לי בחילה

ראיתי בפורום כמה שרשורים בנושא , לי יש משהו אחד להגיד אין ספק שמצוקת הדיור נובעת מהזנחה של שנים ( דירות לא בונים ביום ...) ואשמה של ממשלות רבות בנושא

אז מה הפתרון שאני מציע ?

עם כל הכבודל "סופר טאנקר של נתניהו " הדרך שלדעתי תהיה טובה לפחות בשלב הראשון היא להוציא מכרזים מוגדרים ( במקביל להפשרת קרקעות או ווטאבר ) להגדיר לקבלנים רווח מראש לכל דירה - לדוגמא אם לקבל עולה 500 דולר לבנות מ"ר בדירה (מס' מונפץ לגמרי ) ועלות בניית דירה היא 35000 דולר (שוב מונפץ לפי 70 מ"ר לדירה ) אז להגדיר לו שכל דירה נמכרת ברווח מוגדר מראש נגיד 10-15 אחוז מהעלויות - הרעיון הוא שאם מחיר דירת שלושה חדרים נא בין 800000 ל2500000 מיליון שקל אז אפשר להבין ולהגדיר לקבלן רווח מוגדר מראש אחרת הוא לא יקבל היתר לבניה ... ( עלויות של בניית דירה של שלושה חדרים היא זהה ולכן אין סיבה לשונות במחירים )( יש צורך אחר ביצירת שוני מחירים מדורג בגלל פן אחר- וזהו פן דמוגרפי על מנת לא להחליש את הפריפריה וזהו כבר דיון אחר )

בלי קשר אני מאמין שיש צורך במתן סובסידיות לזוגות ו\או צעירים ששירתו ותרמו למדינה ( צבא )

חפרתי קצת - תתמודדו
Posted Image

#23 אורח - HardStone

אורח - HardStone
  • אורחים

פורסם 20/07/2011 - 23:07

ובארה"ב מקובל לשלוח חיילים בטריליארדי דולרים ע"ח חובות לסין.

ורק הסינים באמת עובדים - בכפיה.

אתה רוצה לתקן את העולם? בהצלחה. אני מסתפק בלתקן את המדינה שלי.

כמה כסף אתה מקבל מהליכוד?!

זה לא משנה את העובדה שארה"ב מעדיפה בתחומי הגירעון שלה להקצות לבטחון האירופאים מאשר לרווחת אזרחיה.

אתה מהאנשים האלה שחושבים שהעולם ישתנה ע"י פעולות של אחרים -אבל אתה לא מפנים ששינוי צריך לבוא קודם ממך. ברגע שאתה ואחרים תיישמו את - השינוי יגיע.

25.90 לשעה.

מאירלנד ללונדון? תגיד אתה הקשבת לו?!

בינתיים אתה כותב ברמה שיכולה לשכנע רק אנשים שממילא לא יודעים לקרוא.

ילד, אתה לא יודע כלום.

פאדיחות. אני עייף אחרי בילוי ארוך בסורוקה ולימודים עד הלילה.
התכוונתיע מסקוטלנד ללונדון.

#24 P&B

P&B

זאב בעור של כבש

• מנהלי פורום
  • 13245 הודעות:

פורסם 20/07/2011 - 23:09

בישראל זה לא ככה. גם אם תהיה תחבורה ציבורית יעליה וטובה (ואפילו מצויינת), אני לא רואה נטישה המונית של כלי רכב ארבע/דו גלגליים. לא לכבודם של ישראלים רבים לשבת ליד זקן באוטובוס (ואפילו לא כאלו שמריחים מפיפי...). כלי רכב פרטי הוא קודם כל סמל סטטוס - כמו שעון יוקרתי.

אני חושב שברגע שתהיה דרישה אמיתית לתח"צ ולא רק קיטורים חסרי מעוף, אז אז תהיה פה תח"צ נורמאלית.

:מתגלגל:
אז רגע אם אנחנו באותה השוואה
כמה זמן לוקח לרכבת מב"ש להגיע לאיסטנבול ?

ואני יכול להבטיח לך שתחבורה טובה תגרום לנטישה של רכבים פרטיים זה קורה ככה בכל העולם
גם פה זה יקרה אם וכאשר תהיה תחבורה ציבורית סבירה

לא הבנת אותי. אני התכוונתי שמתי שבוכרי לימודים אקדמיים ישארו בפריפריה - העבודה (יעני משרדים ומפעלים) יעברו/יתרחבו מהמרכז לפריפריה. כיום מעסיק רואה שבוגרי לימודים אקדמיים רוצים לגור במרכז - אז את המפעל/משרד הוא יקים במרכז ולא בפריפריה.

אתה לא הבנת אותי
לא רק שמעבר מקומות עבודה הוא הפוך (קודם זזים המקומות בשל סובסידות ועידוד ממשלתי (שלא קיים) ורק אז עוברים האנשים)
גם אנשים שרוצים לעבוד במרכז ומוכנים לשלם את מחיר המרחק הגדול של לגור בפריפריה אז האפשרות הזו נחסמת מהם
Honesty is the best policy, but insanity is a better defense.

“I think that all good, right thinking people in this country are sick and tired of being told that all good, right thinking people in this country are fed up with being told that all good, right thinking people in this country are fed up with being sick and tired. I'm certainly not, and I'm sick and tired of being told that I am”

Monty Python

הבדיחה מוצתה ועדיין:

תמונה מצורפת

#25 אורח - אורח יעקב

אורח - אורח יעקב
  • אורחים

פורסם 20/07/2011 - 23:18

זה לא משנה את העובדה שארה"ב מעדיפה בתחומי הגירעון שלה להקצות לבטחון האירופאים מאשר לרווחת אזרחיה.

זה לא משנה את העובדה שהיא בעלת החוב הגדול בעולם. והאמריקאים הם פרזיטים שחיים על חשבון הסינים שעובדים בכפיה וללא זכויות אדם.

למעשה הסינים הם עבדים של האמריקאים.

אתה מהאנשים האלה שחושבים שהעולם ישתנה ע"י פעולות של אחרים -אבל אתה לא מפנים ששינוי צריך לבוא קודם ממך. ברגע שאתה ואחרים תיישמו את - השינוי יגיע.

אני לא יודע על מה אתה מדבר. יש ממשלה שיודעת לקחת לי מיסים יופי. שתעשה את העבודה שלה. מזה פה שנות ה50? אני צריך לעשות הכל לבד?!

25.90 לשעה.

זה הכל? עם משכורת כזו אי אפשר לקנות דירה אפילו בדימונה. אבל בברלין או שיקאגו כן!!!

מתחיל לקלוט את האבסורד? :P

התכוונתי מסקוטלנד ללונדון.

:unsure:

#26 הפיל הוורוד של וובי

הפיל הוורוד של וובי

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 593 הודעות:

פורסם 20/07/2011 - 23:21

אתה יכול לעשות את הדברים פשוטים - מי שלא גר בת"א ורוצה להכנס אלייה ברכב - שישלם. וישלם הרבה. אנשים יעברו לתחבורה ציבורית רק אם היא תהיה יעילה.
החניון של הנתיב המהיר עושה יופי של עבודה ומקל את העומס בכניסה.

אי אפשר לספק פה פתרון בודד למצוקת הדיור. צריך לספק אוסף של פתרונות ביניהם תחבורה, תעסוקה, מקלות וגזרים

PS - דירת חדר בדרום ת"א
תמונה מצורפת

#27 coffee

coffee

בריסטולוג בדימוס

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 2543 הודעות:

פורסם 20/07/2011 - 23:23

אתה יכול לעשות את הדברים פשוטים - מי שלא גר בת"א ורוצה להכנס אלייה ברכב - שישלם. וישלם הרבה. אנשים יעברו לתחבורה ציבורית רק אם היא תהיה יעילה.

אי אפשר לספק פה פתרון בודד למצוקת הדיור. צריך לספק אוסף של פתרונות ביניהם תחבורה, תעסוקה, מקלות וגזרים

PS - דירת חדר בדרום ת"א
תמונה מצורפת

גודל במ"ר 6 ? ? ? המיטה שלי לא נכנסת לשם ( טוב המיטה כן אבל למחשב לא יהיה מקום)
Posted Image

#28 אורח - אורח יעקב

אורח - אורח יעקב
  • אורחים

פורסם 20/07/2011 - 23:25

PS - דירת חדר בדרום ת"א
תמונה מצורפת

קיפי עוזב את העיר?

:(

#29 Tomer Ravid

Tomer Ravid

ברור שאני מגדיר את כל מה שאני חושב נכון––אחרת למה הייתי חושב ככה

• רשומים+
  • 1902 הודעות:

פורסם 20/07/2011 - 23:33

כולי מלא תקווה שהמחירים בת"א רק ימשיכו לעלות - אולי זה יפוצץ להם את הבועה שהם חיים בה. יפוצץ אותה וסוף סוף ישלח אותם לפריפריה.

אכן, אינפלציה היא כלי ממשלתי.
(הערה: הכותב מסכים עם המצוטט דלעיל במסקנות אך לא בסיבות.)

"[T]here are two ruling powers, and . . . one of them is set over the intellectual world, the other over the visible."
---Plato, Republic book VI, around 380 BC
"Reason is the greatest enemy that faith has."
---Martin Luther, table talk
"I have, therefore, found it necessary to deny knowledge in order to make room for faith."
---Immanuel Kant, Critique of Pure Reason p.29, 1784
"[E]very actual thing involves a coexistence of opposed elements."
---Georg Wilhelm Friedrich Hegel
"Why? You ask, why? I am not one of those whom one may ask about their why."
---Friedrich Nietzsche, Thus Spake Zarathustra p.238, 1883
"There are only two means by which men can deal with one another: guns or logic. Force or persuasion. Those who know that they cannot win by means of logic, have always resorted to guns."
---Ayn Rand, Philosophy: Who Needs It p.93, 1960

"There is no such thing as truth, either in the moral or in the scientific sense."
---Adolf Hilter, 1938
"Reason, cold, calculating, unimpassioned reason, must furnish all the materials for our future support and defence."
Abraham Lincoln, The Lyceum Address, 1838

#30 אורח - HardStone

אורח - HardStone
  • אורחים

פורסם 20/07/2011 - 23:38

מה הלחץ?!!?!?
יש לי ג'וק מגעיל בדירה והמניאק לא נותן שיתפסו אותו...

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים