מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

איך מחליפים חמאה ומרגרינה בשמן?

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#16 rinana

rinana

חשבתי שיהיה אחרת...

• רשומים+
  • 4084 הודעות:

פורסם 03/03/2008 - 18:01

את צריכה לנסות ולראות- בעיקרון זה אפשרי אך פחות טעים.

לא מסכימה עם זה שזה פחות טעים,

בגלל אמא שלי ובעיות הכוסטרול שהיא החליטה לפתח עברנו ממרגרינה לשמן - הכל יוצא טעים באותה מידה אם לא יותר... (חמאה אף פעם לא היתה בשימוש אצלינו כי 2 ההורים שלי לא אוכלים מוצרי חלב)

מצד שני אני ידועה בלהחליף משהו שידוע שהוא מעולה (שמנת מתוקה) במשהו שיש עליו ביקורות (שמנת צמחית) ולהגיד שהרבה יותר טעים עם השני... (עשיתי את זה בטראפלס ויצא מעולה)
קירות סובבים אותנו, אפשר לעקוף אותם או לפרוץ דרכם. אבל לפעמים הם סוגרים עלינו. ואז יש פעמים שנפתחת לנו דלת, וצריך רק למצוא את האומץ לעבור דרכה...

#17 אורח - אורח_מיכל_*

אורח - אורח_מיכל_*
  • אורחים

פורסם 18/03/2008 - 20:42

אני כבר שנים מחליפה מרגרינה וחמאה בשמן וזה אפילו יוצא טעים יותר!

הכמויות זה כוס שמן = 200 ג' מרגרינה.

מה שכן, בבצקים כמו בצק עלים או בצק לפאי השמן לא תופס וחייב להשתמש במרגרינה. אני שמה חצי מרגרינה וחצי שמן - וזה אחלה.
עוד לא נתקלתי בעוגיות שעשו לי בעיה שהחלפתי בין מרגרינה לשמן.

נ.ב
אני אופה המון - בין 2 ל 3 עוגות + קילו עוגיות בשבוע. (יש לי משפחה גדולה, וכל אחד אוהב משהו אחר)

#18 סהר

סהר

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 433 הודעות:

פורסם 16/04/2008 - 19:57

לי תמיד יש צנצנות של סמנה במקרר. ותודה לסבתא :)

ההכנה בערך כמו שהזכירו כאן (מה זה הג'י הזה ??? :S ) בתוספת גרגירי חילבה קלויים. תימנים אורגינליים גם שמים עשן בתוך הכלי הזה. (שיח דודוניאה/עץ הדר)

ואגב, בתימן לא הייתה מרגרינה, השתמשו רק בסמנה. (וזו הסיבה שהם לא מתו מכולסטרול אחרי שבועיים...)

כן, אני זה הוא, אלי פונים בשמי, ואליו פונים בשמו.
אני מייצג את הטוב
הוא מייצג את הרע
אני - האדם החושב והשקול שאומר את מה שאנשים צריכים לשמוע.
הוא - האדם החושב והשקול שאומר את מה שהוא צריך להשמיע.
האחר - הוא הצנוע.

פיצול אישיות, כבר אמרנו ? ;)

"ביישנות - מכה רצינית. חוסר בושה - אסון." סהר.א
בהזדמנות אני אסגנן את המשפט הזה כדי שהוא יהיה ראוי למעמד של ציטטה. :)

#19 Inanna

Inanna

voodoo lady

• רשומים+
  • 1906 הודעות:

פורסם 16/04/2008 - 20:49

ההכנה בערך כמו שהזכירו כאן (מה זה הג'י הזה ??? :S ) בתוספת גרגירי חילבה קלויים. תימנים אורגינליים גם שמים עשן בתוך הכלי הזה. (שיח דודוניאה/עץ הדר)

ואגב, בתימן לא הייתה מרגרינה, השתמשו רק בסמנה. (וזו הסיבה שהם לא מתו מכולסטרול אחרי שבועיים...)

גי, או גהי זה כמו הסמנה. ג'י זה לפורום אחר ;)

"כל מי שרוצה, יכול לגעת בכוכבים.
אם ישים את כל ליבו וחייו למשימה- זאת רק שאלה של זמן"
אד אומה

<div align='right'>פורום אוכל ובישולים- everybody's gotta eat sometime

</div>

#20 c-vahn

c-vahn

פתאטית (ותודה לתומרק'ה שהאיר את עיני)

• רשומים+
  • 622 הודעות:

פורסם 18/04/2008 - 09:20

קודם כל, אפשר לנסות להחליף מרגרינה/חמאה בשמן רק בעוגות מסויימות- זה הורס את המרקם ואת המתכון (לדוגמא- בבצק פריך אל תנסו בכלל...). אפשר לנסות להחליף חלקים כדי "להבריא" את המתכון- זה אולי יותר טוב.
לידע כללי- מרגרינה זה רעל, ומרגרינה בלי שומן טראנס זה עבודה בעיניים- הקטע עם שומן טראנס שרק בחימום הוא מתפרק ונהייה בעייתי- כך שזה חוכמה גדולה לרשום על האריזה שזה לא מכיל שומן טראנס (אותו כנ"ל לכולסטרול)- מניחה שמי שלומד כימיה או תזונה יידע להסביר בדיוק איך זה קורה.
חמאה באפייה, אגב, היא האפשרות ההכי פחות גרועה מבין השלוש- אני לא זוכרת את ההסבר לכך, אבל למיטב ידיעתי היא גם פחות מזיקה משמן.

אם לא אופים הרבה, אז אין מה לשחק עם זה. פעם ב לא יהרוג אותנו:-). אם אתם אופים הרבה (כמוני), אפשר לנסות לשלב או אם אתם אמיצים לשחק עם הכמויות... אני מודה שאם פעם לא סטיתי טיפה מהמתכון היום אני חופשי משנה- משחקת עם השומן, ביצים, סוכר, ממירה קמח לקמח מלא... ותתפלאו, לפעמים זה יוצא אפילו מוצלח יותר (כמובן שלפעמים גם לא).
Someday we'll find it, the rainbow connection- The lovers, the dreamers, and me
-Kermit The Frog
-

#21 avitals

avitals

כסף

• רשומים+
  • 2943 הודעות:

פורסם 23/04/2008 - 22:36

לא מסכימה עם זה שזה פחות טעים,

בגלל אמא שלי ובעיות הכוסטרול שהיא החליטה לפתח עברנו ממרגרינה לשמן - הכל יוצא טעים באותה מידה אם לא יותר... (חמאה אף פעם לא היתה בשימוש אצלינו כי 2 ההורים שלי לא אוכלים מוצרי חלב)

מצד שני אני ידועה בלהחליף משהו שידוע שהוא מעולה (שמנת מתוקה) במשהו שיש עליו ביקורות (שמנת צמחית) ולהגיד שהרבה יותר טעים עם השני... (עשיתי את זה בטראפלס ויצא מעולה)

ניסיתי להחליף מרגרינה בשמן בעוגיות שוקולד צ'יפס ויצא מעולה - לפעמים זה כן יוצא מוצלח.

אני כבר שנים מחליפה מרגרינה וחמאה בשמן וזה אפילו יוצא טעים יותר!

הכמויות זה כוס שמן = 200 ג' מרגרינה.

מה שכן, בבצקים כמו בצק עלים או בצק לפאי השמן לא תופס וחייב להשתמש במרגרינה. אני שמה חצי מרגרינה וחצי שמן - וזה אחלה.
עוד לא נתקלתי בעוגיות שעשו לי בעיה שהחלפתי בין מרגרינה לשמן.

נ.ב
אני אופה המון - בין 2 ל 3 עוגות + קילו עוגיות בשבוע. (יש לי משפחה גדולה, וכל אחד אוהב משהו אחר)

תודה - נתת לי רעיון! לא חשבתי על הרעיון של חצי שמן וחצי חמאה עד עכשיו.

טוב לדעת - חשבתי על זה בתור משהו לפריקים של בריאות. אם אתה אומר שאנשים משתמשים בזה כל הזמן - סימן שכדאי והעוגות יוצאות טעימות.

קודם כל, אפשר לנסות להחליף מרגרינה/חמאה בשמן רק בעוגות מסויימות- זה הורס את המרקם ואת המתכון (לדוגמא- בבצק פריך אל תנסו בכלל...). אפשר לנסות להחליף חלקים כדי "להבריא" את המתכון- זה אולי יותר טוב.
לידע כללי- מרגרינה זה רעל, ומרגרינה בלי שומן טראנס זה עבודה בעיניים- הקטע עם שומן טראנס שרק בחימום הוא מתפרק ונהייה בעייתי- כך שזה חוכמה גדולה לרשום על האריזה שזה לא מכיל שומן טראנס (אותו כנ"ל לכולסטרול)- מניחה שמי שלומד כימיה או תזונה יידע להסביר בדיוק איך זה קורה.
חמאה באפייה, אגב, היא האפשרות ההכי פחות גרועה מבין השלוש- אני לא זוכרת את ההסבר לכך, אבל למיטב ידיעתי היא גם פחות מזיקה משמן.

אם לא אופים הרבה, אז אין מה לשחק עם זה. פעם ב לא יהרוג אותנו:-). אם אתם אופים הרבה (כמוני), אפשר לנסות לשלב או אם אתם אמיצים לשחק עם הכמויות... אני מודה שאם פעם לא סטיתי טיפה מהמתכון היום אני חופשי משנה- משחקת עם השומן, ביצים, סוכר, ממירה קמח לקמח מלא... ותתפלאו, לפעמים זה יוצא אפילו מוצלח יותר (כמובן שלפעמים גם לא).

הזכרת לי - זה באמת מעניין מה קורה לשמן כתוצאה מאפייה. אני אחפש את זה בגוגל. אני אוהבת לאפות - זה ממש כיף. אני לא רוצה להרגיש אשמה, כאילו שאני מפטמת אנשים בדברים שיסתמו להם את העורקים, אז אני חייבת לברר את הסוגייה הזאת.

#22 Inanna

Inanna

voodoo lady

• רשומים+
  • 1906 הודעות:

פורסם 23/04/2008 - 23:04

טוב לדעת - חשבתי על זה בתור משהו לפריקים של בריאות. אם אתה אומר שאנשים משתמשים בזה כל הזמן - סימן שכדאי והעוגות יוצאות טעימות.

איזו הבעת חוסר אמון... :(

"כל מי שרוצה, יכול לגעת בכוכבים.
אם ישים את כל ליבו וחייו למשימה- זאת רק שאלה של זמן"
אד אומה

<div align='right'>פורום אוכל ובישולים- everybody's gotta eat sometime

</div>

#23 אורח - רויטל

אורח - רויטל
  • אורחים

פורסם 05/05/2011 - 20:23

את צריכה לנסות ולראות- בעיקרון זה אפשרי אך פחות טעים.

#24 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 05/05/2011 - 20:29

יש אתר שנקרא אוכל בזול ויש שם כמה מתכונים לעוגיות ללא מרגרינה וחמאה. אני לא זוכרת את כתובת האתר תכתבי בגוגל עוגיות ללא מרגרינה ותגיעי לשם. אני נסתי את השוקולד צ'יס הלבן והחום ויצא מהמם! שווה!

#25 אורח - smilemichi

אורח - smilemichi
  • אורחים

פורסם 18/07/2011 - 22:43

כן - אני אשמח. אין בה כולסטרול?

כי בשמן אין כולסטרול.

זה יכול להיות פתרון טוב כשמדובר במתכונים שאי אפשר להשתמש בשמן.

#26 אורח - smilemichi

אורח - smilemichi
  • אורחים

פורסם 18/07/2011 - 22:49

מרגרינה זו המצאה של המאה הקודמת בשנות ה30 כדי למצוא דרך להאכיל את הבהמות פחות מספוא, אבל הפרות לא אהבו את זה. לאחר מכן האכילו את החיילים במלחמת העולם השניה, כי זה משביע וזול. אבל בשורה התחתונה לוקחים שמן ומחשמלים את זה.... כל סוג של מרגרינה. אם כבר אוכלים מרגרינה אז לאכול את הרכות כי דרגת הטרנס היא יחסית נמוכה. בהחלט עדיף מרגרינה.
לגבי שמן - זה מאוד תלוי בעוגיות, אבל בכל העוגות והלחמים שלי אני משתמשת בשמן.
היחס הוא 200גרם מרגרינה זה 1/3-2/3 שמן, מתחיל עם 1/3 ואח"כ אם נראה שצריך להוסיף להתחיל להוסיף.

בהצלחה!

כל הדברים שעשוים עם בצק עלים מלאים במרגרינה, אלא אם זה יוקרתי ואז זה עם חמאה, וזה קשה למצוא.
כל פעם שרשום על מוצר, עם שמן מוקשה/מוצקים - ההכל שווה מרגרינה ושומן טרנס.

המשך ערב נפלא

#27 אורח - אסף

אורח - אסף
  • אורחים

פורסם 07/10/2011 - 11:15

בכלל לא ברור שכולסטרול באוכל מזיק. הכולסטרול הבעייתי נוצר בגוף ולא מגיע ממזון מהחי. ישנם קורלציות אך הם אינן מעידות בהכרח על קשר סיבה-תוצאה.
מרגרינה לעומת זאת היא רעל.

#28 אורח - שפית מספר 1

אורח - שפית מספר 1
  • אורחים

פורסם 28/10/2013 - 22:54

מישהו יוגע האם זה אפשרי להחליף חמאה בשמן בסופלה?

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים