מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

השווארמה הצמחונית - בשורה חדשה לצמחוניים בבאר שבע

• Please log in to reply
47 replies to this topic

#1 WebMaster

WebMaster

Can't we all live along?

• מנהלים ראשיים
  • 7657 הודעות:

פורסם 20/06/2011 - 15:01

הבשורה החדשה לצמחוניים בבאר שבע

קובץ מצורף  shawarma_s.jpg   559.55K   123 מספר הורדות רשת השווארמה הצמחונית פותחת סניף ראשון בבאר שבע - בית חם וטעים לצמחוניים ולטבעוניים.
בשבוע הקרוב המקום פתוח להרצה - טעימות וגיבוש תפריט. כולם מוזמנים לבוא לטעום ולתת חוות דעת..

שווארמה צמחונית, הייתכן?

שווארמה צמחונית הינה מוצר חדשני. השווארמה הצמחונית שלנו עשויה מחומר גלם הנקרא סייטן. הסייטן, בעל מרקם דמוי בשר, עשוי מחלבון שמצוי בנבט החיטה, ומהווה תחליף בשר מזין ביותר. השווארמה הצמחונית מתובלת במרקחת תבלינים ייחודית, הכוללת בין היתר כורכום וקינמון, המעניקים למנה את טעמה המקורי.
הסייטן הינו חומר גלם מזין ובריא, בצורתו הטבעית יש לו טעם נייטרלי ועל כן הוא סופח טעמים בקלות. שווארמה צמחונית זו דומה לשווארמה אמיתית במרקם ובטעם, ועם זאת המוצר שומר על ייחודיות בזכות מרקחת התבלינים.
חוץ מהשווארמה אפשר לאכול אצלנו המבורגר צמחוני עסיסי העשוי מנבטי עדשים, פטריות, אגוזי מלך, טחינה מלאה ותבלינים. ובנוסף מגוון תחליפי בשר מן הצומח, כמו: שניצל, נקניקיות מוקפץ ועוד..

מהו סייטן?

סייטן הוא מאכל העשוי מחלבון הגלוטן המצוי בחיטה. הכנתו נעשית על ידי שטיפת בצק העשוי מקמח חיטה עד להמסת העמילן. הסייטן נפוץ בעיקר כתחליף בשר, בשל דמיונו לבשר בטעם ובמרקם, אולם הוא נפוץ פחות ממאכלי הסויה למיניהם (ובעיקר הטופו).
סייטן (Seitan). מיוצר מחיטה מלאה. מרקמו סיבי והוא סופג טעמים בקלות. מכיל 30% חלבון, כ-136 קלוריות למאה גרם, וכ-800 מ"ג סידן למאה גרם (פי 8 מגבינה).
מקורו של הסייטן הוא בסין, שם הומצא על ידי נזירים בודהיסטים שדתם אוסרת אכילת בשר ונזקקו לתחליף למוצרי הסויה שהיו במחסור. משם התפשטה הכנת הסייטן לשאר מזרח אסיה ובמיוחד ליפן, שם הפך הסייטן לפופולרי יחד עם מוצרים דומים רבים (הידועים בשמם הכללי - פו (Fu)).
הסייטן נפוץ כיום בקרב בודהיסטים וכן בקרב צמחונים וטבעונים רבים. בעולם המערבי (ובישראל) ניתן להשיגו בעיקר בחנויות טבע בצורתו המוכנה, והכנתו העצמאית אינה שכיחה בשל הזמן והמאמץ הנדרשים למכינים שאינם מיומנים.

רחוב יצחק אבינו 5. (ליד ספידוג) טלפון למשלוחים: 08-6512375
שעות פתיחה: 12:00-20:00

קובץ מצורף  הפתיחה.jpg   667.36K   121 מספר הורדות

#2 אורח - נחשנשךנחש

אורח - נחשנשךנחש
  • אורחים

פורסם 20/06/2011 - 15:12

ענק!!!

ממש מגניב שסוף סוף יש מסעדה אחת ששומרת על טהרת הצמחונות בבאר שבע... אני אדאג להשאיר אותם בעסקים!

#3 tinkerbell

tinkerbell

"אני רודף אחר חוקיך-מחד, מאידך תשוקתי אותי רודפת..."

• מנהלי פורום
  • 1923 הודעות:

פורסם 20/06/2011 - 15:48

איזה יופי.
עכשיו גם לנו יהיה איפה לאכול ביחד שווארמה .

רק לא הבנתי- השבוע יש שם טעימות, או שכל המנות שיוגשו, יהיו בבחינת טעימות וניסיונות?
מימיה הכחולים של הכינרת, והרקיע התואם מעל, והרגשת הבית המוכרת, בתוך עורקי זורמת כמו חשמל...
הרי גליל והשומרון, הפרדסים שבשרון, וילדים בגן המושבה, את הכרמל ואת הים, אחד אחד ואת כולם, תמיד קורצים אומרים ברוך הבא

שלום לך ארץ נהדרת
עבדך הדל נושא לך שיר מזמור
גם אם לעיתים נודד אני על דרך
מה טוב לנדוד אך טוב יותר לחזור

תכף אשוב לעצמי. ועדיין -

זו אותה הארץ האהובה, שאין לי אחרת ממנה...
וזו אותה כנרת יפה - שצריך בחוזקה לשמור על מימייה...

נמאס כבר מכל האנטי-ציוניים במדינה שלנו, המשתיקים בגועל כל דעה אחרת, עוזרים לתקשורת לצאת נגד מדינת ישראל, ובכך מלבים את מדורת האנטישמיות!!!!
אנטי ציוניים - נמאסתם!

#4 itsi bitsi

itsi bitsi

כסף

• רשומים+
  • 1259 הודעות:

פורסם 20/06/2011 - 16:24

יש להם גם קבוצה בפייסבוק.
אגב, זו שווארמה טבעונית ולא צמחונית (אחרי שאנשים הלינו על זה, הם עדכנו בפייסבוק שהם שינו את כל הרטבים כדי שהמקום יהיה טבעוני למהדרין).

פייס

ביקורת
מקווה לדגום את המקום בקרוב ולדווח!

ההודעה נערכה על ידי itsi bitsi: 20/06/2011 - 16:28
תוספת לינקים

Posted Image

#5 yogevk

yogevk

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 530 הודעות:

פורסם 20/06/2011 - 21:30

מממ טעים.. בצק בפיתה, בצק בלחמניה, והכי חשוב בצק בלאפה!!!

#6 Sroiz

Sroiz

Nasnat

• מנהלי פורום
  • 3964 הודעות:

פורסם 21/06/2011 - 12:20

מממ טעים.. בצק בפיתה, בצק בלחמניה, והכי חשוב בצק בלאפה!!!

:מתגלגל:

צמחונות זאת סטייה של הטבע....

#7 tinkerbell

tinkerbell

"אני רודף אחר חוקיך-מחד, מאידך תשוקתי אותי רודפת..."

• מנהלי פורום
  • 1923 הודעות:

פורסם 22/06/2011 - 18:05

הלכנו לשם היום, ואני חייבת לציין שהיה אחלה.
הזמנו המבורגר ושווארמה, והיה מאוד טעים. גם אוכלי בשר יוכלו להנות מהמנות שם, אפילו בתור גיוון, נראה לי נחמד במקום מנת פיצה נוטפת שומן.
מימיה הכחולים של הכינרת, והרקיע התואם מעל, והרגשת הבית המוכרת, בתוך עורקי זורמת כמו חשמל...
הרי גליל והשומרון, הפרדסים שבשרון, וילדים בגן המושבה, את הכרמל ואת הים, אחד אחד ואת כולם, תמיד קורצים אומרים ברוך הבא

שלום לך ארץ נהדרת
עבדך הדל נושא לך שיר מזמור
גם אם לעיתים נודד אני על דרך
מה טוב לנדוד אך טוב יותר לחזור

תכף אשוב לעצמי. ועדיין -

זו אותה הארץ האהובה, שאין לי אחרת ממנה...
וזו אותה כנרת יפה - שצריך בחוזקה לשמור על מימייה...

נמאס כבר מכל האנטי-ציוניים במדינה שלנו, המשתיקים בגועל כל דעה אחרת, עוזרים לתקשורת לצאת נגד מדינת ישראל, ובכך מלבים את מדורת האנטישמיות!!!!
אנטי ציוניים - נמאסתם!

#8 dkur

dkur

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 113 הודעות:

פורסם 22/06/2011 - 18:10

מגניב :וי:

#9 nami-ko

nami-ko

אין אדם שאין לו צב ים

• מנהלי פורום
  • 3486 הודעות:

פורסם 22/06/2011 - 22:36

למה זה לא ב"אוכלים בחוץ"?
פיק פיק פיק

מבוי סתום- עגונה/מסורבת גט? יש מי שיעזור לך

באר שבע אוהבת חיות מגייסת משפחות אומנה! רוצים להציל כלב או חתול? הצטרפו למערך משפחות האומנה של ב"ש אוהבת חיות! אנחנו ניתן לכם מימון מלא, ליווי ותמיכה, ואתם- תפתחו את הבית ואת הלב בפני הולך על ארבע צמא לאהבה... רוצים לדעת עוד? צרו קשר ב b7la.foster.homes@gmail.com או בה"פ

#10 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 23/06/2011 - 08:11

:מתגלגל:

צמחונות זאת סטייה של הטבע....

גם אתה סטייה של הטבע.. מנסים להגיד לך את זה בפורום הרבה זמן.

#11 אורח - צמחונית וטוב לה

אורח - צמחונית וטוב לה
  • אורחים

פורסם 23/06/2011 - 12:09

כל הכבוד על היוזמה- כבר שנים אני מדמיינת אופציה כזאת בב"ש, לפני חודש ראיתי את השלט של המקום, והתחלתי לשאול אנשים אם הם שמעו על זה ולא דמיינתי, אז טוב לדעת שלא, כלומר שכן, זה קיים (אחחח המבחנים)....

אגב, יש אפשרות לפרסם תפריט..? והאם יש משלוחים...?

#12 אורח - צמחונית וטוב לה

אורח - צמחונית וטוב לה
  • אורחים

פורסם 23/06/2011 - 12:14

:אוי:

ראיתי שיש משלוחים...היכן ניתן לראות תפריט?

#13 אורח - דור

אורח - דור
  • אורחים

פורסם 23/06/2011 - 16:36

כאן יש מחירים http://cafe.mouse.co...review/2231876/

#14 אורח - Geomorphologist

אורח - Geomorphologist
  • אורחים

פורסם 23/06/2011 - 16:38

אכלתי היום. מצוין מצוין מצוין. לא נופל מהחלופות במרכז ואף טעים יותר. ממליץ בחום לכל טבעוני וצמחוני באזור. אני כבר רואה איך כל צהריים אני שם :unsure: :unsure:

#15 אורח - דתי צמחוני

אורח - דתי צמחוני
  • אורחים

פורסם 23/06/2011 - 19:55

כשר?

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים