מעבר לתוכן

תמונה

החיים שאחרי המוות?

• Please log in to reply
75 replies to this topic

#31 Shahar_Levy

Shahar_Levy

בן-חמו המניאק

• מנהלי פורום
  • 8740 הודעות:

פורסם 04/02/2010 - 15:04

אגב טמבוויל, עד עכשיו חשבתי שאתה בחור רציני
זה הכלי של גוגל הוא מזיין נהדר

this google tool is fucking great

#32 טמבוויל

טמבוויל

בואי בואי

• רשומים+
  • 8884 הודעות:

פורסם 04/02/2010 - 15:07

לא התכוונתי לכך שאתה צריך להגדיר מחדש, אלא רק לראות שאנחנו מדברים על אותה הגדרה. אפילו בקישור שנתת כתוב שישנן מספר הגדרות שונות - ואני מבין שלא טרחת לקרוא בעצמך. העדפת רק לצרף כקישור. :P
2. דיון לא חייב להיות עם עמדות שונות. דיון יכול להיות גם שיתוף ידע, מידע או סתם רעיונות. לשמוע עוד השקפות עולם. חוצמזה, אלו שאלות שיכולות להענות רק אם יש לך הגדרה של התודעה. אם תודעה היא היכולת להבחין בין אור לחושך, ולדעת היכן יש יותר סוכר/מלח/חמצן, הרי שאמבה כבר יכולה לעשות זאת. אם דרושה יכולת זיהוי של עלים כמזון ע"י צבע וריח, הרי שבעלי גנגליונים כמדוזה וחלזונות מסוגלים לעשות זאת. אם דרושה התנייה התנהגותית (אם קורה א, אז תגיב ב), אז רובוטים יכולים לבצע זאת. אם מדובר ביכולת לדמיין ולחלום, כלבים מסוגלים לעשות זאת יופי, וכנ"ל לגבי רגשות. להבין בדיחות, ולהיות מסוגל להשתעשע מזה? לא מכיר שום יצור מלבד האדם שמסוגל לעשות זאת.
3. אנרגיה לא נוצרת, וזו לא כימיה בסיסית. אנרגיה קיימת, והיא יכולה רק לשנות צורה. חומרים מגיבים ומשתנים בגלל כמות האנרגיה האצורה בחומר (מרחק בין מולקולות, תנודתיות אטומים, טמפרטורה). חומר הופך אנרגיה ולהיפך רק בהיתוך גרעיני, וזה לא קורה בגוף שלנו. בשמש - כן, בפצצות גרעיניות - כן. אבל לא בגוף שלנו.

1. קראתי את הקישור שהבאתי.
זה אחד הציטוטים משם -

מכיוון שאין הגדרה ברורה של תודעה, גם אין מבחנים אמפיריים על מנת לבדוק אותה.

אני לא יכול להגדיר בעצמי דבר שאנשים אשר חוקרים אותו לא יכולים להגדיר.
2. נתת הרבה דוגמאות יותר מדי פיזיות, ובעיניי התודעה היא בכיוון רוחני. לכן, זה משהו שמעבר לתפישה שלנו.
זו הסיבה שלא ניתן להגדיר אותה ולא ניתן לחלק אותה לפרמטרים של- זו כן תודעה, זו לא תודעה.
3. לזה התכוונתי בפלפול על הגדרות ותפיסות על מילים :)
אני התכוונתי שחומר משנה צורה ומשחרר אנרגיה.
אבל אתה כמובן חייב לקחת את ההגדרה כמשהו מילולי ולמצוא בה פגמים.
זה מיותר, אבל ידעתי מראש שלשם הדיון יגיע.
במקום להתעסק במהות, מתעסקים בניסוח.

אגב טמבוויל, עד עכשיו חשבתי שאתה בחור רציני

תזהר מרושם ראשוני.
תם עידן המדע ומתחיל עידן הקסם!

#33 Shahar_Levy

Shahar_Levy

בן-חמו המניאק

• מנהלי פורום
  • 8740 הודעות:

פורסם 04/02/2010 - 15:09

אני אזהר, אבל דאמ, על זה לדפוק לי שני מינוסים?
זה הכלי של גוגל הוא מזיין נהדר

this google tool is fucking great

#34 טמבוויל

טמבוויל

בואי בואי

• רשומים+
  • 8884 הודעות:

פורסם 04/02/2010 - 15:12

אני אזהר, אבל דאמ, על זה לדפוק לי שני מינוסים?

לא הייתי אני..
אולי זה אותו אחד שהוריד לי שני מינוסים :)
תם עידן המדע ומתחיל עידן הקסם!

#35 P&B

P&B

זאב בעור של כבש

• מנהלי פורום
  • 13245 הודעות:

פורסם 04/02/2010 - 15:28

זה אחד הציטוטים משם -
2. נתת הרבה דוגמאות יותר מדי פיזיות, ובעיניי התודעה היא בכיוון רוחני. לכן, זה משהו שמעבר לתפישה שלנו.
זו הסיבה שלא ניתן להגדיר אותה ולא ניתן לחלק אותה לפרמטרים של- זו כן תודעה, זו לא תודעה.

מבלי להיכנס לוויכוח שבו מראש אני יודע שכל אחד רק יתחפר יותר בעמדה שלו ובסופו של הדיון רק ירגיש מחוזק יותר בדעותיו עלי להסכים עם ספיידי בכך שדווקא כאשר אין הגדרה ברורה ומוחלטת
על מנת שיוכל להיות דיון אמיתי ולא סתם התקטננות על ניסוחים חשוב לשני הצדדים להבין איך הצד השני מגדיר את התודעה שכן זה מונח שיהווה מרכיב עיקרי בדיון.
אני מניח ששניכם תסכימו כי תודעה תכלול בתוכה זכרונות חוויות רגשות ומודעות

הגורם הלא נודע בתפיסיות השונות הוא מהיכן התודעה באה
האם היא שם נרדף לנפש/נשמה משהו רוחני פנימי וכו' או לחלופין אינטראקציה של נוירונים וכו'

ברגע ש"ההגדרה" מובנית יותר ניתן יהיה לענות על שאר השאלות בקלות
שכן אם יוצאים מהנחה שתודעה היא הנפש ולא מצויה כתאים אלא כמשהו רוחני אזי אם ניקח את המולקולות של אדם וניצור אותם מחדש באופן זהה במקום אחר נאבד את התודעה הזו

אם זה בסה"כ אינטראקציה של אותות אין סיבה שהם לא יתקיימו לאחר שכפול שכזה
Honesty is the best policy, but insanity is a better defense.

“I think that all good, right thinking people in this country are sick and tired of being told that all good, right thinking people in this country are fed up with being told that all good, right thinking people in this country are fed up with being sick and tired. I'm certainly not, and I'm sick and tired of being told that I am”

Monty Python

הבדיחה מוצתה ועדיין:

תמונה מצורפת

#36 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8305 הודעות:

פורסם 04/02/2010 - 15:28

בנינו,לפחות כתבתי משהו עם תוכן.
ולא פשוט כתבתי שטויות בלי להסביר כלום.
בהצחלה בפעם הבאה.

לא, כתבת את המילים "גז" ו"אנרגיה" עם המון מלל בינהם וציפית שיחשבו שאתה אומר משהו.
ובהצלחה גם לך (עם שגיאות הכתיב)

#37 SpiderGoat

SpiderGoat

סופר-גיבור בהזמנה. בעת הצורך נא להתקשר לקו החם!

• רשומים+
  • 8026 הודעות:

פורסם 04/02/2010 - 17:15

זה אחד הציטוטים משם -

אולי אין הגדרה מדויקת לתודעה, אבל יש קווים כלליים מנחים. וגם אם יש פילוג בדיעה אם הכיוון רוחני או פיזי, הרי שיש תכונות שנכללות הן פה והן שם.
התודעה היא מילה שהאדם המציא כדי לבטא משהו, וכתוב במפורש מה בא לידי ביטוי בתודעה. אי ההסכמה היא לגבי המוצא שלה.
כשהבאתי את הדוגמאות קודם לכן, לא קבעתי כלום, אלא נתתי לך להבין שישנן דרגות מסוימות של "תודעה", וכי נזקקים למוח מורכב יותר ויותר כדי לכלול כמה שיותר מרכיבים-תודעתיים-לכאורה, כדי לקבל "מוצר-תודעה" המפותח ביותר. מבלי להבין או להגדיר את התודעה לאשורה, זו היא הוכחה מספקת כי התודעה תלויה בחומר באופן שאין להטיל בו ספק.
זו היתה הנקודה שלי שפספסת קודם, אולי כי לא ניסחתי זאת כמו שניסחתי עכשיו.
והמרכיבים שלי לא היו פיזיים בכלל! ציינתי יכולת להבחין בין אור לחושך, התמצאות במרחב, התנייה התנהגותית, יכולת לדמיין ולחלום, רגשות, להבין בדיחות, ולהיות מסוגל להשתעשע מהם. כל אלו מרכיבי תפישה, התנהגות וניתוח, ולכן גם מרכיבי תודעה.
ולגבי האנרגיה, לא באתי להתקטנן. כתבת במפורש שהתודעה לא חומרית, וכי חומר יכול לייצר אנרגיה (ציטוט). כמהות, ולא ככניסה לפרטים מדויקים, יש כאן הבדל של שמים וארץ. אני טוען שהתודעה היא לגמרי פיזית. זה ההפך הגמור.
אני מתנצל אם קודם זה נשמע כאילו אני נתפש לקטנות (כי אני ממש לא פדופיל :P ), כי איך שתפשתי את דבריך היו במשמעות הכללית ההיפך המוחלט.
ובנוגע לשאלה ששאלתי קודם, ולא העברתי כהלכה: טענת שהתודעה היא אנרגטית, ולכן נפרדת מהחומר במוות (אם הבנתי נכון). אז אני שואל, האם ניתן להפריד את האנרגיה הזו מהחומר עוד בחיי הפציינט המדומה שלנו?
"is it a bird?! an airplane?! no - it's the SpiderGoat..."
אז מה... את באה לפה הרבה? :סמיילי קורץ בשרמנטיות:
חדל עיזים..
אני לא בזול - אני בחינם!
באהבה ובמלחמה אין חוקים - בדיוק כמו בתור בסופר...!
סופר גיבור-
כשאני לא טובע!

#38 לא כותבת כינוי

לא כותבת כינוי

לא סתם ברונזה - רשום+!

• מנהלי פורום
  • 520 הודעות:

פורסם 04/02/2010 - 17:21

עצם העובדה שהכירו בקיום נשמה כנפרדת מהגוף - מוכיחה שיש חיים לאחר המוות. זאת ניתן לראות בסיאנסים, בתופעות "על טבעיות" כגון אלפי אנשים שמספרים שניצלו בעזרת סבא/סבתא שלהם שנגלו אליהם ברגע של סכנה ובכך ניצלו חייהם (לדוגמא : אדם שראה את סבא שלו אומר לו "תעורר עכשיו תתעוררררררררר" וכשהוא התעורר הוא גילה שהוא נרדם תוך כדי נהיגה ובדקה הזו שהוא התעורר הוא הציל את עצמו מלהתנגש במשאית. יש עוד שלל עדויות של אנשים בנושא). החלום הוא מימד המקשר בין עולם הנשמות לעולם הפיזי/גשמי שאנו חיים בו.
יש חיים לאחר המוות, לא כולם רוצים להכיר בכך - חלק מתוך חינוך מגיל קטן ש"אין דבר כזה", חלק מדחיקים מתוך פחד לא מודע, חלק מעדיפים להתכחש מאשר להתמודד עם ה"תכלס" של העולם ומעדיפים לעסוק בדברים שקל להם להתמודד איתם. ועוד.

הדיבור על החיים שלאחר המוות - קשור יותר לדת, אך כיוון שהתחום גם מתנגש עם המיסטיקה (סיאנסים, חלומות, טלפתיה, הילות, צ'אקרות, טלקינזיס - המוכיחים את קיומה של הנשמה כנפרדת מהגוף), ניתן להשאיר את הנושא הזה כאן.

ממליצה לכולם לצפות בסרטים התיעודיים : "חותם האמת" , ו"סיאנסים בצבא".

חותם האמת סרט מדהים, על חילוני גמור שעבר מוות קליני ומספר פרט פרט על המשפט של מעלה. ברוך השם אותו אחד חזר בתשובה ומזכה את הרבים. גם אם אינכם "מאמינים" לפחות תצפו בזה, אם זה לא יועיל זה לא יזיק :]

חלק א'
http://www.flix.co.i....urceId=2088802

חלק ב'
http://www.flix.co.i...o.asp?m=2088802

והנה עוד קישור המציג את כל הסרט, למקרה והקודמים לא עבדו לכם :

האורך של הסרט כשעה - אז זה לא ממש יגזול מזמנכם. הסרט מומלץ מאוד לאנשים שאינם מאמינים או אנשים שרוצים לדעת על החיים שלאחר המוות.

והסרט הבא, נקרא "סיאנסים בצבא" - מומלץ ביותר.
http://altv.shemayis...ovie-0086.shtml

הסרטים לא לבעלי לב חלש. :]
לפני כל הצחוקים... הכי חשוב : הקב"ה אני אוהבת אותך! :]
"..מי האיש החפץ חיים, אוהב ימים לראות טוב. נצור לשונך מרע ושפתיך מדבר מרמה - סור מרע ועשה טוב, בקש שלום ורדפהו...".

"...ביער ביער ביער נרקוד נרקוד.." - תראו מאיזה גיל מלמדים אותנו לחפור בטבע (או שלא).

#39 SpiderGoat

SpiderGoat

• רשומים+
  • 8026 הודעות:

פורסם 04/02/2010 - 18:03

עצם העובדה שהכירו בקיום נשמה כנפרדת מהגוף - מוכיחה שיש חיים לאחר המוות. זאת ניתן לראות בסיאנסים, בתופעות "על טבעיות" כגון אלפי אנשים שמספרים שניצלו בעזרת סבא/סבתא שלהם שנגלו אליהם ברגע של סכנה ובכך ניצלו חייהם (לדוגמא : אדם שראה את סבא שלו אומר לו "תעורר עכשיו תתעוררררררררר" וכשהוא התעורר הוא גילה שהוא נרדם תוך כדי נהיגה ובדקה הזו שהוא התעורר הוא הציל את עצמו מלהתנגש במשאית. יש עוד שלל עדויות של אנשים בנושא). החלום הוא מימד המקשר בין עולם הנשמות לעולם הפיזי/גשמי שאנו חיים בו.
יש חיים לאחר המוות, לא כולם רוצים להכיר בכך - חלק מתוך חינוך מגיל קטן ש"אין דבר כזה", חלק מדחיקים מתוך פחד לא מודע, חלק מעדיפים להתכחש מאשר להתמודד עם ה"תכלס" של העולם ומעדיפים לעסוק בדברים שקל להם להתמודד איתם. ועוד.

הדיבור על החיים שלאחר המוות - קשור יותר לדת, אך כיוון שהתחום גם מתנגש עם המיסטיקה (סיאנסים, חלומות, טלפתיה, הילות, צ'אקרות, טלקינזיס - המוכיחים את קיומה של הנשמה כנפרדת מהגוף), ניתן להשאיר את הנושא הזה כאן.

ממליצה לכולם לצפות בסרטים התיעודיים : "חותם האמת" , ו"סיאנסים בצבא".

חותם האמת סרט מדהים, על חילוני גמור שעבר מוות קליני ומספר פרט פרט על המשפט של מעלה. ברוך השם אותו אחד חזר בתשובה ומזכה את הרבים. גם אם אינכם "מאמינים" לפחות תצפו בזה, אם זה לא יועיל זה לא יזיק :]
חלק א'
http://www.flix.co.i....urceId=2088802
חלק ב'
http://www.flix.co.i...o.asp?m=2088802
והנה עוד קישור המציג את כל הסרט, למקרה והקודמים לא עבדו לכם :

האורך של הסרט כשעה - אז זה לא ממש יגזול מזמנכם. הסרט מומלץ מאוד לאנשים שאינם מאמינים או אנשים שרוצים לדעת על החיים שלאחר המוות.
והסרט הבא, נקרא "סיאנסים בצבא" - מומלץ ביותר.
http://altv.shemayis...ovie-0086.shtml
הסרטים לא לבעלי לב חלש. :]

אסור היה לשחר לוי להעביר את זה לפה... אני נוהג לרוב ב"איש באמונתו יחיה", ולכן נוטה שלא להגיב בפורום זה. אני מכבד את הפורום ואת דעות אנשיו, ולכן לא נכנס לשום מלחמה מיותרת.
מכיוון ששרשור זה נולד במקום אחר, אני נאלץ לשנות את מנהגי, ואיתך הסליחה.

את כותבת "עצם העובדה שהכירו בקיום נשמה כנפרדת מהגוף", ולא כתבת מי הכיר, למה, ובאיזו הוכחה.
"אני חושב, משמע אני קיים" הוא האמת המוחלטת הראשונה. "מישהו אחר חושב, משמע זה קיים" לא מהווה הוכחה לכלום.
מבחינתי זרקת טענה לאויר, וטענת שהיא מוכיחה את עצמה.
אי אפשר גם להסתמך על סיאנסים כעל קיום נשמות, חלומות כטיעון לגישור עם המתים, טלפתיה, טלקינזיס וכו', שמעולם לא הוכחו כברי קיימא. לעומת זאת, כל פעם שנתקלתי באדם שטען ליכולות אלו (ויצא לי לפגוש כמה), נראה כי זו שרלטנות לשמה. אני מכיר גם אדם שפגש שמאנים אמיתיים (נצר לשמאנים, ולא מקבלי תעודה ממוסד מערבי שהסמיך עצמו), ומצא הסברים מדעיים פשוטים לכן המהומה שעוררו.
אין בהעלאת היפותזה הוכחה, מעבר לאולי הוכחת ייתכנות. לטעמי, במהלך השרשור גם הייתכנות הנ"ל נגוזה.

נוסף על זאת, כבר יצא לי לראות את הסרט שציינת, באורכו המלא, כולל תיאור הבית עם הנשמות, כולל הסבא שלו שצעק עליו, כולל הכל - והדבר היחיד שזעזע אותי הוא בכך שאנשים מאמינים בזה. יש כל כך הרבה סתירות שאין טעם אפילו להכנס בעובי הקורה.
ונניח שהוא באמת ראה זאת בעיניו הוא. מי אמר שזה קרה באמת, ואין זה דמיון, הזיה או טריפ של LSD שנאגר לו בגזע המוח והחליט להשתחרר?
מבחינתך, את מאמינה לכל מי שטוען שראה דברים מבלי להיות סקפטית.

ודבר אחרון, הוא שזה לא שיש אנשים שלא רוצים להאמין בכך. האמונות הללו ישנות כל כך, שהיתה תקופה בימי המלך דוד שהן הוצאו מחוץ לחוק. המדע וההגיון, שבאו הרבה אח"כ, וגזלו את הנוחות והביטחון של האמונה בנשמות הנשארות בטוחות לאחר המוות, (מצטער אם זה נשמע מתנשא - זה לא), הם הדברים שרבים עדיין לא מסוגלים להאמין בהם בצורה שלמה, למרות הוכחות מוצקות בשטח. בכתיבת "מוצא המינים" דארווין הודה שיש בכך ערעור ביטחון של אוכלוסיה שלמה ששמה מבטחה באל, וטוענת שיש תכלית לכל, במקום אנרכיה בטבע וספורדיות מקרים.

הטענה הבאה שלך תהיה שאנשים לא רוחניים לא יחשפו לזה, כי צריך להפתח לרעיונות, כדי לראות דרך המקריות.
אני טוען, שהמדע מספק הוכחות גם למי שאינו פתוח.
חדל עיזים..
אני לא בזול - אני בחינם!
סופר גיבור-
כשאני לא טובע!

#40 לא כותבת כינוי

לא כותבת כינוי

לא סתם ברונזה - רשום+!

• מנהלי פורום
  • 520 הודעות:

פורסם 04/02/2010 - 18:47

אסור היה לשחר לוי להעביר את זה לפה... אני נוהג לרוב ב"איש באמונתו יחיה", ולכן נוטה שלא להגיב בפורום זה. אני מכבד את הפורום ואת דעות אנשיו, ולכן לא נכנס לשום מלחמה מיותרת.
מכיוון ששרשור זה נולד במקום אחר, אני נאלץ לשנות את מנהגי, ואיתך הסליחה.

את כותבת "עצם העובדה שהכירו בקיום נשמה כנפרדת מהגוף", ולא כתבת מי הכיר, למה, ובאיזו הוכחה.
"אני חושב, משמע אני קיים" הוא האמת המוחלטת הראשונה. "מישהו אחר חושב, משמע זה קיים" לא מהווה הוכחה לכלום.
מבחינתי זרקת טענה לאויר, וטענת שהיא מוכיחה את עצמה.
אי אפשר גם להסתמך על סיאנסים כעל קיום נשמות, חלומות כטיעון לגישור עם המתים, טלפתיה, טלקינזיס וכו', שמעולם לא הוכחו כברי קיימא. לעומת זאת, כל פעם שנתקלתי באדם שטען ליכולות אלו (ויצא לי לפגוש כמה), נראה כי זו שרלטנות לשמה. אני מכיר גם אדם שפגש שמאנים אמיתיים (נצר לשמאנים, ולא מקבלי תעודה ממוסד מערבי שהסמיך עצמו), ומצא הסברים מדעיים פשוטים לכן המהומה שעוררו.
אין בהעלאת היפותזה הוכחה, מעבר לאולי הוכחת ייתכנות. לטעמי, במהלך השרשור גם הייתכנות הנ"ל נגוזה.

נוסף על זאת, כבר יצא לי לראות את הסרט שציינת, באורכו המלא, כולל תיאור הבית עם הנשמות, כולל הסבא שלו שצעק עליו, כולל הכל - והדבר היחיד שזעזע אותי הוא בכך שאנשים מאמינים בזה. יש כל כך הרבה סתירות שאין טעם אפילו להכנס בעובי הקורה.
ונניח שהוא באמת ראה זאת בעיניו הוא. מי אמר שזה קרה באמת, ואין זה דמיון, הזיה או טריפ של LSD שנאגר לו בגזע המוח והחליט להשתחרר?
מבחינתך, את מאמינה לכל מי שטוען שראה דברים מבלי להיות סקפטית.

ודבר אחרון, הוא שזה לא שיש אנשים שלא רוצים להאמין בכך. האמונות הללו ישנות כל כך, שהיתה תקופה בימי המלך דוד שהן הוצאו מחוץ לחוק. המדע וההגיון, שבאו הרבה אח"כ, וגזלו את הנוחות והביטחון של האמונה בנשמות הנשארות בטוחות לאחר המוות, (מצטער אם זה נשמע מתנשא - זה לא), הם הדברים שרבים עדיין לא מסוגלים להאמין בהם בצורה שלמה, למרות הוכחות מוצקות בשטח. בכתיבת "מוצא המינים" דארווין הודה שיש בכך ערעור ביטחון של אוכלוסיה שלמה ששמה מבטחה באל, וטוענת שיש תכלית לכל, במקום אנרכיה בטבע וספורדיות מקרים.

הטענה הבאה שלך תהיה שאנשים לא רוחניים לא יחשפו לזה, כי צריך להפתח לרעיונות, כדי לראות דרך המקריות.
אני טוען, שהמדע מספק הוכחות גם למי שאינו פתוח.

באמת דיון מעניין וחבל שהוא בתקופת המבחנים. בגלל שאני בפרט והסטודנטים בכלל נמצאים כרגע בתקופה מאוד עמוסה לתגובות ארוכות, (יש לי עוד 3 מבחנים :/ ) אכתוב תגובה ממש בקצרה על הנושא.

ראשית המשפט הנכון הוא "צדיק, צדיק באמונתו יחיה" - נלקח מהתנ"ך. אני בהחלט מאמינה ב"חיה ותן לחיות" ודבריי לא נאמרו בכפייה, אלא כהמלצה. גם ביהדות אין כפייה דתית - הרי לאדם יש רצון חופשי ועצם העובדה שיש חילונים מוכיחה זאת.

שים לב שאני עסקתי בעניינים שיותר נוגעים למיסטיקה (קיום נשמה ותופעות הרחוקות מהגשמיות -כלומר תופעות רוחניות כגון טלפתיה, טלקינזיס, תקשור ע"י חלומות. ועוד). ופחות נכנסתי לענייני דת (התורה אגב, קודמת ל"מדע"). דיברת על הזיות (LSD וחבריו) כיצד זה ייתכן ש40 אלף אנשים יחוו הזיה אחת משותפת ? (תורה שניתנה בהר סיני). אין לי בעיה להיכנס לענייני דת - אך זה כבר לא יהיה קשור לפורום מיסטיקה.

התופעות ה"על-טבעיות" כפי שמכנים אותן (למרות שלדעתי הן טבעיות לחלוטין) כגון מסע-אסטרלי (שחוויתי בעצמי) וחלומות בעלי תוכן נבואי, כמו גם תקשור עם נשמות, סיאנסים וכדומה - הם אינם שרלטנות וחבל שאתה מאמין שהם כן. מדובר בתופעות שאנשים חוו ועדיין חווים. אותן תופעות הן הוכחה מוחצת לקיומה של נשמה. ואם קיימות נשמות, הרי יש חיים לאחר המוות - שכן רק הגוף הוא במצב של מוות, אך מה עם הנשמה ? היא ממשיכה להתקיים.

חבל לי על כל אותם אנשים יקרים שמשכנעים את עצמם שדברים לא קיימים ושכל אותם מאמינים הם "חבורת הוזים". איני באה לשכנע אותך לעשות משהו כנגד רצונך, אני לא מאמינה בכפייה - האמונה צריכה לבוא מתוך האדם. לכן אני רק המלצתי.

כשאתה מרוצה ממשהו אתה ממליץ עליו לחבר - כי אתה רוצה שגם לו יהיה טוב. אני אוהבת את כל אותם אחים ואחיות שלי - עם ישראל, ואפילו את כל אותם אנשים טובי הלב שלא שייכים לעם ישראל. אני מאמינה באמונה שלמה בקיומו של בורא העולם הקב"ה, משתדלת ללכת בדרכו למרות הקשיים האינסופיים, גם אני "מוגבלת רוחנית" במידה מסויימת, אך משתפרים עם הזמן. ואני מאחלת לכל יהודי להרגיש כך. מחובר - עם תכלית. יודע שיש בתוכו נשמה ושעליו לקדש את עצמו במצוות בשביל העולם הבא "אשר קידשנו במצוותיו".

זאת ההמלצה שלי, לא כפייה - ולא רצון להשתלט על דעתו של האחר. להבדיל אלפי הבדלות ולצורך האנלוגיה בלבד לשם המחשה, כשאתה אומר לאדם "תשמע את האלבום האחרון של מטאליקה. הוא ממש טוב", זה לא אומר שאתה כופה עליו לשמוע - אלא ממליץ לו. כך תתייחס לדבריי. כי אין כאן שום מלחמה, יש כאן דברים שנאמרים בכנות ומתוך אהבה.

המשך דיון פורה ומעניין,

מנהלת פורום מיסטיקה ;)
"..מי האיש החפץ חיים, אוהב ימים לראות טוב. נצור לשונך מרע ושפתיך מדבר מרמה - סור מרע ועשה טוב, בקש שלום ורדפהו...".

"...ביער ביער ביער נרקוד נרקוד.." - תראו מאיזה גיל מלמדים אותנו לחפור בטבע (או שלא).

#41 SpiderGoat

SpiderGoat

• רשומים+
  • 8026 הודעות:

פורסם 04/02/2010 - 19:21

באמת דיון מעניין וחבל שהוא בתקופת המבחנים. בגלל שאני בפרט והסטודנטים בכלל נמצאים כרגע בתקופה מאוד עמוסה לתגובות ארוכות, (יש לי עוד 3 מבחנים :/ ) אכתוב תגובה ממש בקצרה על הנושא.

ראשית המשפט הנכון הוא "צדיק, צדיק באמונתו יחיה" - נלקח מהתנ"ך. אני בהחלט מאמינה ב"חיה ותן לחיות" ודבריי לא נאמרו בכפייה, אלא כהמלצה. גם ביהדות אין כפייה דתית - הרי לאדם יש רצון חופשי ועצם העובדה שיש חילונים מוכיחה זאת.

שים לב שאני עסקתי בעניינים שיותר נוגעים למיסטיקה (קיום נשמה ותופעות הרחוקות מהגשמיות -כלומר תופעות רוחניות כגון טלפתיה, טלקינזיס, תקשור ע"י חלומות. ועוד). ופחות נכנסתי לענייני דת (התורה אגב, קודמת ל"מדע"). דיברת על הזיות (LSD וחבריו) כיצד זה ייתכן ש40 אלף אנשים יחוו הזיה אחת משותפת ? (תורה שניתנה בהר סיני). אין לי בעיה להיכנס לענייני דת - אך זה כבר לא יהיה קשור לפורום מיסטיקה.

התופעות ה"על-טבעיות" כפי שמכנים אותן (למרות שלדעתי הן טבעיות לחלוטין) כגון מסע-אסטרלי (שחוויתי בעצמי) וחלומות בעלי תוכן נבואי, כמו גם תקשור עם נשמות, סיאנסים וכדומה - הם אינם שרלטנות וחבל שאתה מאמין שהם כן. מדובר בתופעות שאנשים חוו ועדיין חווים. אותן תופעות הן הוכחה מוחצת לקיומה של נשמה. ואם קיימות נשמות, הרי יש חיים לאחר המוות - שכן רק הגוף הוא במצב של מוות, אך מה עם הנשמה ? היא ממשיכה להתקיים.

חבל לי על כל אותם אנשים יקרים שמשכנעים את עצמם שדברים לא קיימים ושכל אותם מאמינים הם "חבורת הוזים". איני באה לשכנע אותך לעשות משהו כנגד רצונך, אני לא מאמינה בכפייה - האמונה צריכה לבוא מתוך האדם. לכן אני רק המלצתי.

כשאתה מרוצה ממשהו אתה ממליץ עליו לחבר - כי אתה רוצה שגם לו יהיה טוב. אני אוהבת את כל אותם אחים ואחיות שלי - עם ישראל, ואפילו את כל אותם אנשים טובי הלב שלא שייכים לעם ישראל. אני מאמינה באמונה שלמה בקיומו של בורא העולם הקב"ה, משתדלת ללכת בדרכו למרות הקשיים האינסופיים, גם אני "מוגבלת רוחנית" במידה מסויימת, אך משתפרים עם הזמן. ואני מאחלת לכל יהודי להרגיש כך. מחובר - עם תכלית. יודע שיש בתוכו נשמה ושעליו לקדש את עצמו במצוות בשביל העולם הבא "אשר קידשנו במצוותיו".

זאת ההמלצה שלי, לא כפייה - ולא רצון להשתלט על דעתו של האחר. להבדיל אלפי הבדלות ולצורך האנלוגיה בלבד לשם המחשה, כשאתה אומר לאדם "תשמע את האלבום האחרון של מטאליקה. הוא ממש טוב", זה לא אומר שאתה כופה עליו לשמוע - אלא ממליץ לו. כך תתייחס לדבריי. כי אין כאן שום מלחמה, יש כאן דברים שנאמרים בכנות ומתוך אהבה.

המשך דיון פורה ומעניין,

מנהלת פורום מיסטיקה ;)

לפני הכל - בהצלחה במבחנים! שיעבור בשלום עם חיוך על הפנים.

לא טענתי לכפייה, ונושא הדת גם לא עלה קודם. הסיבה, כפי שציינתי קודם, לא להכנס לפורום זה היא לא לכפות את דברי.
כשהבאתי את דוגמת דארווין, בכוונתי היה להסביר שהדת והמיסטיקה הן שתי גישות דומות שמטרתן לתת רשת ביטחון ל"אני" מפני מוות, תחלואות וצרות אחרות.

לגבי הזיה משותפת, אפשר גם אפשר! השמיעה והראיה נשארות אותו דבר עם LSD ודומיו. מה שמשתנה היא התפישה, משום שהפענוח משובש. ההוזים ממשיכים לתקשר עם הסביבה, והמוח נותן לזה אינטרפרטציה מסוימת, שמתפרשת כחוויה משותפת. פשוט עד כדי אבסורד, ודוקא בגלל זה אולי מעורר רתיעה.
ואף אחד לא יודע בבירור אם התורה אכן נתקבלה על הר סיני. וגם אם קבוצה גדולה אכן ראתה את משה יורד משם עם לוחות הברית, אין להוכיח שלא הוא עצמו המציא אותה. אני תאר לעצמי שדברי נשמעים באזני מאמינהככפירה מוחלטת, ואני מתנצל על כך. עם זאת, אני באמת צריך משהו הרבה יותר קונקרטי וכבד משקל, מספר שנכתב ע"י מספר כותבים, בתקופות שונות, אשר כתבו הכל משמועות ואפילו לא מראות עיניהם.

אני גם טוען, שכל אותן חוויות על-טבעיות/טבעיות עליהן את מספרת, כולן אחיזת עיניים עצמית. כוח הדמיון שלנו רב בצורה שאינה נתפשת, ובשילוב עם כוח הרצון והאמונה - יחדיו הן כלי שכנוע שאין לכופפו. כבר הוכך שתחושות ריחוף ונפילה מתקבלות כאשר משחקים עם חוש שיווי המשקל, וכן כי במעברי עירות-שינה-עירות הגוף עצמו נוטה לנתק ולהחזיר את שיווי המשקל כדי לסייע לשינה. היפנוזה יכולה לשכנע אותך שחום הוא קור ולהיפך. כל אלה דוגמאות הבאות להראות כי תחושות פיזיות לא הגיוניות מקבלות הסבר מדעי פשוט. ואגב, היפנוזה עצמית קורה כל הזמן! יש נהגים רבים שנכנסים למעין טראנס נהיגה, ורק בגלל הפספוס הלבן שמהבהב מונוטונית בנסיעות. לכן, מכיוון שאין להוכיח בוודאות שתופעות על-טבעיות אלו שציינת קיימות, אין גם הוכחה חד משמעית (או בכלל) שיש נשמה. וגם אם היה בכוחו של המוח לבצע פעולות אלו, אין בדבר הוכחה לנשמה, אם יש הסבר מדעי אחר. טענת שהנשמה היא בהכרח אל-מותית. מאין הביטחון? למה שלא תהיה תלות סיביוטית בין נשמה לגוף שמאכלס אותה? כמו אצות החיות בתוך אלמוגים, אין האחד יכול להתקיים בלי השני.

אני טיפוס ארצי למדי.
לצער שנינו, תצטרכי לנמק את דברייך בצורה מוחשית יותר כדי שאצליח להתקדם בדיון.
חדל עיזים..
אני לא בזול - אני בחינם!
סופר גיבור-
כשאני לא טובע!

#42 gadik6

gadik6

כסף

• רשומים+
  • 1140 הודעות:

פורסם 04/02/2010 - 19:30

ו... הופה למיסטיקה

נו באמת... עד שלא העברת את זה למיסטיקה, כמעט ולא נגעו פה בנושא...

זה מה שקורה כשממנים מנהלים בקומבינה... תמונה מצורפת

#43 P&B

P&B

זאב בעור של כבש

• מנהלי פורום
  • 13245 הודעות:

פורסם 04/02/2010 - 19:47

המשך דיון פורה ומעניין,

מנהלת פורום מיסטיקה ;)

אני אנסה להגיב עניינית בייחוד לאור שתחושת הבטן שלי זועקת מרוב שזה מרגיש מופרך
דבר ראשון ביהדות יש כפייה דתית - זה שהיום יש אנשים שזנחו את הפרשנויות למה שכתוב שם (שמבחינתי נכתבו ע"י אנשים רגילים כמוך וכמוני שבסה"כ רצו ליצור מעין קובץ חוקים ויצירת אחדות לאנשים) ולא סוקלים אותם על דברי כפירה זה לא בגלל שהדת התקדמה (כי הדת תקועה במקום מתוך הגדרה) אלא שהעולם הפך לנאור יותר.

לגבי התורה קדמה למדע (האבולוציה קדמה לתורה - הא ניצחתי !!)
מעבר לזה שמדובר באימרה שלא אומרת כלום זה שעידן המדע הוגדר בעידן הנוכחי לא אומר שהוא לא היה קיים עוד קודם
הרי סביר להניח שחלק מהדברים שנכתבו בתורה הם לא איזו הנפצה שרירותית של אדם X אלא משהו שבוסס על תצפיות והבנה של העולם בו אנו חיים (קרי מדע).

לגבי הזיות משותפות - השפעת ההמון (מלשון המון אנשים) על התפיסה שלנו היא משמעותית יותר ממה שאת חושבת
עשו מספיק ניסויים שהראו שאנשים יודו בשקר רק כדי שלא לצאת כמיעוט (המלך הוא עירום מצלצל מוכר ?)
בלי קשר לא זכור לי שבתורה יש את החתימות של 40 אלף איש המצהירים על מה שהם ראו
למעשה אם אני זוכר נכון נתינת התורה היתה בין אלוהים למשה
מה שקרה אח"כ מול "כל עם ישראל" זה ניפוץ של לוחות אבן (שלכי תדעי מה היה או לא היה חקוק בהם) על פסל
וגם את זה אני מניח שראו מה 500 ? 1000 ? וגם זה אם כולם ישבו באמפי סביב הפסל (ולא כמו שמתואר בתורה שתויים מסוממים ובטח תוך כדי קיום אורגיות כאלה ואחרות כפי שהיה מקובל אז)

לגבי כל הסיאנשים וכו'
מבחינתי כל עוד משהו לא הוכח שהוא קיים אז הוא לא קיים
הסבירות שסיאנס/רוחות/גלגול נשמות/אלוהים/חלומות בעלי אופן נבואי וכו' זה אמיתי היא שווה לזו שמפלצת הספגטי המעופפת קיימת גם (יש אפילו ספר ועדויות של אלפי אנשים לגבי קיומה)
וכמו שיש מאות אלפי אנשים שמגדירים את הדת שלהם כג'די ומאמינים בכוח ככה אנשים מאמינים בחייזרים (שלהם לפחות יש סבירות סטטיסטית שהם קיימים (לא שאני חושב שהם מבקרים פה ומבצעים Anal probing to cows)) מיסטיקה ושאר דברים
עכשיו באמת שאין לי בעיה עם אמונה
מישהו מאמין במשהו זה סבבה אני שהייתי ילד האמנתי שאני מפריע לשחקנים של צסקא לקלוע עונשין ע"י שהייתי מוציא להם לשון ומשמיע קולות
אבל לטעון שזה "הוכח" או עובדתי זה סתם מרגיז אותי

המשך דיון פורה ומעניין,

מנהל פורום FSM ;)
Honesty is the best policy, but insanity is a better defense.

“I think that all good, right thinking people in this country are sick and tired of being told that all good, right thinking people in this country are fed up with being told that all good, right thinking people in this country are fed up with being sick and tired. I'm certainly not, and I'm sick and tired of being told that I am”

Monty Python

הבדיחה מוצתה ועדיין:

תמונה מצורפת

#44 לא כותבת כינוי

לא כותבת כינוי

לא סתם ברונזה - רשום+!

• מנהלי פורום
  • 520 הודעות:

פורסם 04/02/2010 - 20:08

חבר'ה אכתוב תגובות לאחר תקופת ה(אמאלההההההה)מבחנים.

פיס&לאב&אמאשלכם סבבה

בברכה,

מנהלת פורום מיסטיקה ;)

#45 Lance-allot

Lance-allot

כסף

• רשומים+
  • 6779 הודעות:

פורסם 05/02/2010 - 04:22

הכרתי במהלך חיי הרבה תאוריות, וחלק קטן מהן היו הגיוניות להפליא כיוון שהן לא ניסו להכניס מושג מערופל וא-פיזיקלי כמו נשמה לתוכן. הבעיה איתו היא שהן מסובכות ושפשוט אין סיבה להאמין בהן.
כמו שSpiderGoat אמר, אפשר להסביר המון דברים בעזרת פעולת המוח, והעניין הוא שזה כל כך מסובך שזה כמעט אלוהי בעצמו. אם מתעקשים להשאיר גרעין נצחי, הרי שהוא חסר חשיבות. תוריד את החלק במוח שאחראי על תכנון לעתיד, תוריד את הזכרונות החושיים שלך- אמנזיה, ומה נשאר לך?

אני חושב שהנחת שמקבלים ממחשבות על המשכיות הקיום לא שווה את המחיר שמשלמים- ניהליזם של מוסלמים קיצוניים בצד השני של העולם שמתגבר עם הזמן. אני מוכן לוותר על כל אמונה מנחמת ובלבד שהיא צפסיק לנחם אנשים אכזריים.
צריך להשלים עם העובדה שאתה פה על זמן קצוב ושמה שיכול להאריך ולקצר אותו זה לא מעשים מוסריים- אלא כמה אתה מעשן, למשל.

תגובה נהדרת !

אבל-גם עם זו אני מזדהה.

אני מאמין שהמוות הוא לא הסוף.
אני חושב שהתודעה (שזה אגב מה שמבדיל אותנו מהוירוסים לשאלה שהיתה כאן קודם), ממשיכה להתקיים בצורה זו או אחרת.

איך זה מסתדר ?

התשובה היא אמונה בכוח עליון כלשהו בעל\ת תודעה ותפיסה = היקום לא ברא את עצמו.

אי אפשר להוכיח את זה, זו אמונה - ולכן לא צריך :). (גם מדעית לא יודעים מה היה לפני המפץ הגדול, *ידוע שהמילה "לפני" לא מתאימה)

בניגוד למאמינים בדתות למינהן, אישית אני לא חושב שאותה ישות\כוח\ואטאבר - תקשרה עם בני האדם והסבירה להם איך לחיות.

זה נותן את המענה לגבי כיבוי האורות האולטימטיבי מצד אחד, ושולל את הפונדמנטליזים הדתי מצד שני. וכמובן
נותן לנו כבני אדם גאווה שיש בנו חלק עם מודעות שממשיך הלאה ומתקיים אחרי שאנחנו כבר לא.

נוח ! אני חושב שאני אשאר עם זה B)

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים