מעבר לתוכן

זילות מקצוע ההנדסה בישראל

• Please log in to reply
55 replies to this topic

#31 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 13/01/2011 - 19:43

אויש לא הבנת, אני בטוח שהבוגרים הכי טובים מגיעים מהאוניברסיטה מכל הסיבות בעולם (אני מוכן לפרט למה, אבל זה די ברור).
הטענה שלי זה שהכי טובים כבר יאותרו או יפלסו דרכם למקומם הטבעי במעלה הגבעה וישאירו את בוגרי המכללות ובוגרי האוניבריסטה הבינוניים הרחק מאחורה (גם מבחינת כספית וגם מעמדית).
אם מישהו עובד כתף אל כתף לצד בוגרי מכללות בתפקיד אפרורי ופשוט, אני לא מבין למה הוא חושב שמגיע לו לקבל יותר.

כשתגיע לראיון עבודה ותראה שאותך מייעדים למשרת QA כי הממוצע שלך נמוך מ-85 והחבר'ה מהמכללה מייעדים לפיתוח כי הממוצע שלהם גבוה מ-85 אז זה מתחיל להיות קשור.
אז תקן אותי אם אני טועה, לפי ההנחה שלך לא צריך גם לדרוש מבוגרים ממוצע כלשהו כי זה גם לא מעיד על היכולות שלך

לא יודע אם אתה מכיר אנשים שסיימו מכללה בסמי-שמעון, ובלי להעליב את מי שלומד שם אבל הרמה היא סוג של בדיחה. יצא לי פעם לדבר עם מרצה בסמי-שמעון שטען שהרמה שם הרבה יותר נמוכה מאשר בבן-גוריון והמכללה עצמה לא מרשה להעלות את הרמה כדי לשמור על ממוצע טוב.
בסופו של דבר אני מכיר כמה סטודנטים שלומדים שם ואני יכול לדבר איתם על דברים שלמדתי בתואר ולהם לא יהיה מושג. כמו גם אין במכללה את הדבר שנקרא "ממוצע לא תקין" או "נכשל יותר מפעמיים בקורס".

נ.ב. גם אני נגד החוסר התקדמות בטכנולוגיה של האוניברסיטה.
המרצים מרשים לעצמם להעביר את אותו חומר לא רלוונטי לטכנולוגיה של היום כי מבחינתם יש להם כבר קביעות ולהתקדם עם הטכנולוגיה זה לעבוד יותר קשה. אבל למה לעבוד יותר קשה אם אפשר להעביר את אותה הרצאה אחד לאחד 10 שנים רצוף אם לא יותר.

#32 אורח - me

אורח - me
  • אורחים

פורסם 13/01/2011 - 20:02

ame='יוגב ויזר' date='13/01/2011 - 16:04' timestamp='1294927487' post='2746765']

אתה בדיוק עונה על הבעיה. עבדת שנתיים והוכחת את עצמך וקבלת קידום. זה המסלול הנורמלי שצריך להיות.
ולא בגלל שאני בוגר אוני' עם ציונים גבוהים ככל שיהיו זכותי לקבל יותר כסף ומיד.

הסכומים שמקבלים היום בוגרים הוא תולדה של התפכחות מצד החברות שהבינו כי לשלם לבוגר 15,000 או יותר זו שטות גדולה. אין שום הצדקה לסכום כזה ואתה בטח לא שווה לחברה סכומים כאלה בתחילת הדרך.

אתה מפספס את הנקודה שלי. אין כל קשר ל"התפכחות של חברות" זה פשוט יותר נוח להם לשלם משכורות נמוכות יותר "כי אפשר" יכול להיות שלא היתי שווה 15 בתחילת דרכי אבל בטח ובטח היתי שווה יותר ממה ששילמו לי (ואני מדבר על סכומים של 8-9 ברוטו) כשאני עובד 12 שעות כל יום כולל מהבית.. כשהייתי שליח במסעדה הרווחתי כמעט את אותו סכום בהרבה פחות שעות, אני לא צוחק....
וכן אני כן מצפה שמקומות עבודה יתיחסו יותר לאיכות של אנשים שיוצאים מאוניברסיטאות וזה לא חייב להתבטא דווקא במשכורת,מקומות עבודה לא יכולים להשוות ממוצעים של בוגר מכללה מול בוגר אונ' זה פשוט לא צודק.

#33 נוסידא

נוסידא

כסף

• רשומים+
  • 1125 הודעות:

פורסם 13/01/2011 - 20:04

מישהי שאני מכיר היא מתרגלת ב***** בבן גוריון, בימיה כסטודנטית הייתה נותת להרבה אנשים להעתיק ממנה עבודות אבל תמיד הייתה משאירה איזה ציור קטן בצד (מעיין חתימה)

בשנה שעברה(בתור מתרגלת) היא קיבלה עבודה בה הופיע אותה ציורון...
טורניר הדיבייט נפתח. בואו להראות שאתם צודקים...

"המיעוט היחיד שאפשר לשנוא ועדיין להחשב נאור בישראל,למעשה המיעוט היחיד שכדי להחשב נאור בישראל צריך לשנוא הם החרדים"

]

#34 נוסידא

נוסידא

כסף

• רשומים+
  • 1125 הודעות:

פורסם 13/01/2011 - 20:11

אתה מפספס את הנקודה שלי. אין כל קשר ל"התפכחות של חברות" זה פשוט יותר נוח להם לשלם משכורות נמוכות יותר "כי אפשר" יכול להיות שלא היתי שווה 15 בתחילת דרכי אבל בטח ובטח היתי שווה יותר ממה ששילמו לי (ואני מדבר על סכומים של 8-9 ברוטו) כשאני עובד 12 שעות כל יום כולל מהבית.. כשהייתי שליח במסעדה הרווחתי כמעט את אותו סכום בהרבה פחות שעות, אני לא צוחק....
וכן אני כן מצפה שמקומות עבודה יתיחסו יותר לאיכות של אנשים שיוצאים מאוניברסיטאות וזה לא חייב להתבטא דווקא במשכורת,מקומות עבודה לא יכולים להשוות ממוצעים של בוגר מכללה מול בוגר אונ' זה פשוט לא צודק.

אם היית באמת מוכשר,היית הולך למחקר. אם היית קצת פחות מוכשר היית עובד בתפקיד שהיית מרוויח הרבה. בגלל שאתה לא מספיק מוכשר(כנראה אפילו פחות מבוגרי מכללות) אתה מרוויח כל כך מעט
טורניר הדיבייט נפתח. בואו להראות שאתם צודקים...

"המיעוט היחיד שאפשר לשנוא ועדיין להחשב נאור בישראל,למעשה המיעוט היחיד שכדי להחשב נאור בישראל צריך לשנוא הם החרדים"

]

#35 Vamos

Vamos

כסף

• רשומים+
  • 1193 הודעות:

פורסם 13/01/2011 - 20:18

מישהי שאני מכיר היא מתרגלת ב***** בבן גוריון, בימיה כסטודנטית הייתה נותת להרבה אנשים להעתיק ממנה עבודות אבל תמיד הייתה משאירה איזה ציור קטן בצד (מעיין חתימה)

בשנה שעברה(בתור מתרגלת) היא קיבלה עבודה בה הופיע אותה ציורון...

וזה קשור לנושא כי....?

#36 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 13/01/2011 - 20:34

אין ויכוח לגבי רמת הקושי במכללות לעומת אוני'. מסכים איתך לגמרי שאין מה להשוות.
החברות משלמות סכומים כאלה לתפקידים התחלתיים כי רוב המהנדסים מסוגלים לבצע את אותה עבודה וישנם תפקידים שלא רק מהנדסים יכולים לבצע אותם. הסיבה ששלמו סכומים גבוהים יותר לפני כמה שנים היתה בגלל בועה של משכורות לא הגיוניות ולא בגלל שלא היו מספיק מהנדסים. בסופו של יום מי שנפגע ממשכורות כאלה הם אנחנו כי לחברה פתאום נגמר התקציב והיא מתחילה לפטר.

אתה כנראה בחרת בחברה שניתן להתקדם בה ועשית החלטה מעולה שלא לקחת בחשבון רק את המשכורת והיום אתה מרוויח מכך. ולדעתי עדיין זו צריכה להיות הדרך של כל אחד.

ולגבי המשכורת שלך משליחויות אני מאמין. בתור מלצר וברמן הרווחתי הרבה יותר טוב ממה שארוויח בכל עבודת הייטק.

#37 alon2621

alon2621

כסף

• רשומים+
  • 1158 הודעות:

פורסם 13/01/2011 - 20:45

כשתגיע לראיון עבודה ותראה שאותך מייעדים למשרת QA כי הממוצע שלך נמוך מ-85 והחבר'ה מהמכללה מייעדים לפיתוח כי הממוצע שלהם גבוה מ-85 אז זה מתחיל להיות קשור.
אז תקן אותי אם אני טועה, לפי ההנחה שלך לא צריך גם לדרוש מבוגרים ממוצע כלשהו כי זה גם לא מעיד על היכולות שלך

לא יודע אם אתה מכיר אנשים שסיימו מכללה בסמי-שמעון, ובלי להעליב את מי שלומד שם אבל הרמה היא סוג של בדיחה. יצא לי פעם לדבר עם מרצה בסמי-שמעון שטען שהרמה שם הרבה יותר נמוכה מאשר בבן-גוריון והמכללה עצמה לא מרשה להעלות את הרמה כדי לשמור על ממוצע טוב.
בסופו של דבר אני מכיר כמה סטודנטים שלומדים שם ואני יכול לדבר איתם על דברים שלמדתי בתואר ולהם לא יהיה מושג. כמו גם אין במכללה את הדבר שנקרא "ממוצע לא תקין" או "נכשל יותר מפעמיים בקורס".

דבר ראשון גילוי נאות: אני לא מכיר אף אחד שלמד בסמי שמעון ולא עבדתי מעולם עם מישהו משם. דבר שני, אני טוען כי מה שאתה אומר על לקבל אנשים ממכללה למשרות טובות יותר (כמו פיתוח) רק בגלל ממוצע גבוה יותר הוא מצוץ מהאצבע ולא מבוסס על ידע.
אף מגייס לא נולד אתמול, ואני אומר את זה בתור מי שמגייס אנשים, אני ראיתי הרבה קו"ח ובלי להכיר את המכללות אני: א. בעל דעות קדומות לגבי הרמה שם (אין לי מושג מה באמת לומדים שם). ב. מתייחס לממוצע בערבון מוגבל כי במכללת נתניה יש הרבה ממוצעים כמו 97-98... (באמת).
ועדיין אני לא מבין לאן אתה חותר, למה לעזאזל שתתוגמל על כך שעשית בחירה לימודית-מקצועית (אתה רוצה מקצוע) יותר תובענית, אך במקצוע תכלס אתה לא מציג יתרון כרגע?

זה גם לא תחרות בין בוגרי האוניברסיטאות למכללות, אלא בין שני בוגרים בספציפיים בעלי מכלול של יכולות/ניסיון תעסוקתי שגם מצטרף לכך לימודים במוסד מסוים.

#38 Tzvika-Pick

Tzvika-Pick

הרקדן האוטומטי

• רשומים+
  • 860 הודעות:

פורסם 13/01/2011 - 21:02

אם אתה בוגר אוניברסיטה ואתה חושב שאתה יכול לעשות עם עצמך יותר מ-QA, אין סיבה שתישאר בראיון העבודה. למעשה, אין שום סיבה שתגיע למצב שאתה שולח קורות חיים למשרה שכזאת. אם תסתכל על לוחות הדרושים תראה שברוב המשרות "הנחשבות" מציינים מראש שיש עדיפות לבוגרי אוניברסיטאות. אם אתה בוגר אוניברסיטה ואתה מספיק (תסלח לי על הביטוי) פרייאר כדי לבזבז את השנים היפות שלך בהייטק עם משרה של בוגר מכללה - זה אומר משהו עליך, לא על המצב בשוק.

נ.ב. גם אני נגד החוסר התקדמות בטכנולוגיה של האוניברסיטה.
המרצים מרשים לעצמם להעביר את אותו חומר לא רלוונטי לטכנולוגיה של היום כי מבחינתם יש להם כבר קביעות ולהתקדם עם הטכנולוגיה זה לעבוד יותר קשה. אבל למה לעבוד יותר קשה אם אפשר להעביר את אותה הרצאה אחד לאחד 10 שנים רצוף אם לא יותר.

יש חוסר התקדמות ויש חוסר התקדמות.
הרבה התקדמות בנושאי אינטגרלים ונאבלות לא הייתה בעשרים השנה האחרונות. כנראה שאפילו למתמטיקאים נמאס להתעסק עם הגועל נפש הזה ;)
בשאר הנושאים ברור שאפשר להתקדם וללמד כל פיפס חדש של הטכנולוגיה אבל זאת לא המטרה של תואר בהנדסה מהאוניברסיטה. תואר כזה (ולמעשה רוב התארים באוניברסיטה) אמור לתת לך את הכלים הבסיסיים להבנת שאר הנושאים בתחום, וזה בדיוק מה שהרבה מקומות עבודה מחפשים. הרי גם המכללה הכי מתקדמת טכנולוגית לא תלמד אותך איך עובד המעבד החדש של אינטל, זה שעדיין לא הושק. אתה אמור להבין את הבסיס שמאחורי הטכנולוגיה, ומשם ליישם. תואר בהנדסה מאוניברסיטה זאת קבלה שאתה יכול להציג למעסיקים שלך שמוכיחה שיש לך את היכולת ללמוד וליישם.

ועוד מילה בנושא החדשנות -
במסגרת הלימודים שלי לתואר מהנדס יוצא לי לעבור לא אחת על חומרים שמגיעים ממכללות כאלו ואחרות. תתפלא לשמוע, גם שם לא לומדים את המילה האחרונה בטכנולוגיה.

#39 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 14/01/2011 - 01:33

צריך לזכור שמרבית הקושי הנוסף באוניברסיטה לעומת מכללה נובע מהקורסים המתימטיים התיאורתיים.
אלה קורסים שלא רלוונטים בשום צורה לעבודה של 99% (ואני לארג') מבוגרי תואר ראשון.

יתרה מכך - החשיבה השונה שאתה מפתח בקורסים מעין אלה, גם היא לא רלוונטית למרבית העבודות.

מה כן רלוונטי? מעבדות, פרוייקטים, וכו'. ובזה אין הבדל גדול בין אוניברסיטה למכללה.

אם הייתי מעסיק והייתי מגייס לתפקיד מסוים עובד הייתי שואל את עצמי מספר שאלות:
1. האם המשרה מחייבת יכולת שכלית גבוה או רק השקעה ועבודה מסודרת?
2. האם אפשרויות ההתקדמות מהמשרה הן לתחום יותר ניהולי או יותר מדעי?

אם התשובה היא א' לשתי השאלות, אקח בוגר אוניברסיטה מצטיין (או מישהו לא מצטיין שאני מכיר אישית ויודע שהוא מעולה).
אם התשובה היא ב' לשתי השאלות, אקח בוגר מכללה/אוניברסיטה ללא העדפה על בסיס זה.

לרוב התפקידים בהייטק - התשובה היא ב' לשתי השאלות.

עם זאת יש גם חברות גדולות שיכולות להרשות לעצמן להשקיע בהון אנושי גם ללא צורך נראה לעין, מתוך אמונה שהחברה תוכל להגיב במהירות לכל התפתחות בשוק באופן מיטבי.
זה קורה בד"כ בחברות שנמצאות בתחרות מאוד קשה בטופ העולמי, למשל גוגל. וזה גם דורש חזון של הבעלים.

מעבר לזה בהחלט יש בעיה של הצפה של מהנדסים בישראל. וזה רק הולך ומחמיר. אבל מה האלטרנטיבה? ללמוד משפטים?

#40 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 14/01/2011 - 12:03

צריך לזכור שמרבית הקושי הנוסף באוניברסיטה לעומת מכללה נובע מהקורסים המתימטיים התיאורתיים.
אלה קורסים שלא רלוונטים בשום צורה לעבודה של 99% (ואני לארג') מבוגרי תואר ראשון.

יתרה מכך - החשיבה השונה שאתה מפתח בקורסים מעין אלה, גם היא לא רלוונטית למרבית העבודות.

מה כן רלוונטי? מעבדות, פרוייקטים, וכו'. ובזה אין הבדל גדול בין אוניברסיטה למכללה.

אם הייתי מעסיק והייתי מגייס לתפקיד מסוים עובד הייתי שואל את עצמי מספר שאלות:
1. האם המשרה מחייבת יכולת שכלית גבוה או רק השקעה ועבודה מסודרת?
2. האם אפשרויות ההתקדמות מהמשרה הן לתחום יותר ניהולי או יותר מדעי?

אם התשובה היא א' לשתי השאלות, אקח בוגר אוניברסיטה מצטיין (או מישהו לא מצטיין שאני מכיר אישית ויודע שהוא מעולה).
אם התשובה היא ב' לשתי השאלות, אקח בוגר מכללה/אוניברסיטה ללא העדפה על בסיס זה.

לרוב התפקידים בהייטק - התשובה היא ב' לשתי השאלות.

עם זאת יש גם חברות גדולות שיכולות להרשות לעצמן להשקיע בהון אנושי גם ללא צורך נראה לעין, מתוך אמונה שהחברה תוכל להגיב במהירות לכל התפתחות בשוק באופן מיטבי.
זה קורה בד"כ בחברות שנמצאות בתחרות מאוד קשה בטופ העולמי, למשל גוגל. וזה גם דורש חזון של הבעלים.

מעבר לזה בהחלט יש בעיה של הצפה של מהנדסים בישראל. וזה רק הולך ומחמיר. אבל מה האלטרנטיבה? ללמוד משפטים?

כל התגובות מתייחסות לגיוס עובדים כתהליך שמלווה בהגיון בלבד. זה רחוק מאד מלהיות ככה. אחת הדוגמאות שראש צוות בחיים לא יקח עובד שיהווה איום עליו מבחינה מקצועית. אף אחד מהמעבידים לא מסמן עובד בתחילת דרכו לניהול אלא רוצה עובד שיבצע את העבודה פחות או יותר בסדר וזהו.
בנוסף לכך רוב המכללות נמצאות באיזור המרכז ליד החברות שמעסיקות לכן החברות לוקחות בחשבון שבמקרה והם יצטרכו עובד מעכשיו לעכשיו הם יעדיפו מישהו מהקרבה הגאוגרפית שלהם.

דרך אגב חברות גדולות כמו גוגל לא יכולות להגיב במהירות להתפתחויות ולכן גוגל קונה חברה שמפתחת משהו שונה וטרנדי. השקעה בהון האנושי צריכה להעשות על ידי העובד עצמו. זה אינטרס שלו להתפתח ולהתעדכן כל הזמן.

#41 Tzvika-Pick

Tzvika-Pick

הרקדן האוטומטי

• רשומים+
  • 860 הודעות:

פורסם 14/01/2011 - 13:03

כל התגובות מתייחסות לגיוס עובדים כתהליך שמלווה בהגיון בלבד. זה רחוק מאד מלהיות ככה. אחת הדוגמאות שראש צוות בחיים לא יקח עובד שיהווה איום עליו מבחינה מקצועית. אף אחד מהמעבידים לא מסמן עובד בתחילת דרכו לניהול אלא רוצה עובד שיבצע את העבודה פחות או יותר בסדר וזהו.
בנוסף לכך רוב המכללות נמצאות באיזור המרכז ליד החברות שמעסיקות לכן החברות לוקחות בחשבון שבמקרה והם יצטרכו עובד מעכשיו לעכשיו הם יעדיפו מישהו מהקרבה הגאוגרפית שלהם.

א. ראש צוות נורמלי לא אמור להרגיש מאויים מעובד חדש שהוא מגייס. יש לזה כמה סיבות, אבל רובן סובבות סביב העניין שבהייטק ההתקדמות היא לרוב רוחבית. כלומר סביר להניח שאם אתה בוגר טרי וחסר ניסיון, המשרה הראשונה שלך בתור ראש צוות תגיע רק אחרי שתעבור חברה אחת או שתיים. בהייטק מאוד מקובל שההתקדמות נעשית ע"י מעבר מחברה לחברה ולא בטיפוס בסולם הדרגות באותה החברה.

ב. מה הקשר למיקום של המכללות? סטודנט שעובד ולומד הוא בכל מקרה לא "עובד מעכשיו לעכשיו" אלא השקעה לטווח ארוך בראיית החברה. בוגר שסיים את הלימודים שלו בבאר-שבע יכול לעבור תוך שבוע לחיפה, אם זה ישתלם לו מבחינה כלכלית. מה גם שבתנאים הייחודים שנוצרו היום בארץ, נסיעה בשעות הבוקר מב"ש לאזור התעשייה של רחובות לוקחת פחות זמן מנסיעה מנתניה לרחובות.

#42 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 14/01/2011 - 17:46

א. ראש צוות נורמלי לא אמור להרגיש מאויים מעובד חדש שהוא מגייס. יש לזה כמה סיבות, אבל רובן סובבות סביב העניין שבהייטק ההתקדמות היא לרוב רוחבית. כלומר סביר להניח שאם אתה בוגר טרי וחסר ניסיון, המשרה הראשונה שלך בתור ראש צוות תגיע רק אחרי שתעבור חברה אחת או שתיים. בהייטק מאוד מקובל שההתקדמות נעשית ע"י מעבר מחברה לחברה ולא בטיפוס בסולם הדרגות באותה החברה.

ב. מה הקשר למיקום של המכללות? סטודנט שעובד ולומד הוא בכל מקרה לא "עובד מעכשיו לעכשיו" אלא השקעה לטווח ארוך בראיית החברה. בוגר שסיים את הלימודים שלו בבאר-שבע יכול לעבור תוך שבוע לחיפה, אם זה ישתלם לו מבחינה כלכלית. מה גם שבתנאים הייחודים שנוצרו היום בארץ, נסיעה בשעות הבוקר מב"ש לאזור התעשייה של רחובות לוקחת פחות זמן מנסיעה מנתניה לרחובות.

אתה אומר את זה על בסיס ידע אישי או על בסיס הגיון בריא ?
על בסיס הגיון בריא אני מסכים איתך לגמרי.
אבל מה שאמרתי הוא על בסיס זה שהייתי נוכח פיזית בלא מעט החלטות מסוג זה. לגבי הקידום של ראשי צוותים זה ממש לא נכון בעיקר בחברות פרויקטים שנפוצות בישראל. לא מעט עובדים מקודמים לראשי צוותים לאחר שנתיים באותה חברה.
ראית פעם חברות מהמרכז (לא ביריד עבודה) שמגיעות למחלקות השונות בבן גוריון? בכל מהלך לימודי לא נתקלתי בתופעה כזו. לעומת זאת במכללות במרכז זה הליך זה שגרתי. החברות באות לגייס באופן יזום.

#43 alon2621

alon2621

כסף

• רשומים+
  • 1158 הודעות:

פורסם 15/01/2011 - 11:41

על בסיס הגיון בריא אני מסכים איתך לגמרי.
אבל מה שאמרתי הוא על בסיס זה שהייתי נוכח פיזית בלא מעט החלטות מסוג זה. לגבי הקידום של ראשי צוותים זה ממש לא נכון בעיקר בחברות פרויקטים שנפוצות בישראל. לא מעט עובדים מקודמים לראשי צוותים לאחר שנתיים באותה חברה.
ראית פעם חברות מהמרכז (לא ביריד עבודה) שמגיעות למחלקות השונות בבן גוריון? בכל מהלך לימודי לא נתקלתי בתופעה כזו. לעומת זאת במכללות במרכז זה הליך זה שגרתי. החברות באות לגייס באופן יזום.

אני עם צביקה, ממרבית האנשים סביבי שראיתי, הטיפוס והקידום למעלה הוא מחברה לחברה. יש לזה סיבות ברורות שאם יעניין אותך אני אכנס לזה.

#44 Tzvika-Pick

Tzvika-Pick

הרקדן האוטומטי

• רשומים+
  • 860 הודעות:

פורסם 15/01/2011 - 15:07

את מה שכתבתי, כתבתי על סמך ידע וניסיון אישיים ושל כמה מחברי הקרובים שעובדים בתחום.

כן. ראיתי את מוטורולה ת"א (בשנותיה הטובות) מגייסת סטודנטים. ראיתי את אינטל פ"ת מגייסת סטודנטים. ראיתי את אלתא מאשדוד. אני יכול להמשיך עם זה הלאה ולפשפש עוד בזכרוני, אבל האמת היא שככל שאתה מפרסם יותר ויותר פוסטים מתחזקת בי התחושה שאתה איש יחסי ציבור של מכללה כלשהיא ונדמה לי שחבל לי על הזמן. תקן אותי אם אני טועה.

#45 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 15/01/2011 - 17:25

את מה שכתבתי, כתבתי על סמך ידע וניסיון אישיים ושל כמה מחברי הקרובים שעובדים בתחום.

כן. ראיתי את מוטורולה ת"א (בשנותיה הטובות) מגייסת סטודנטים. ראיתי את אינטל פ"ת מגייסת סטודנטים. ראיתי את אלתא מאשדוד. אני יכול להמשיך עם זה הלאה ולפשפש עוד בזכרוני, אבל האמת היא שככל שאתה מפרסם יותר ויותר פוסטים מתחזקת בי התחושה שאתה איש יחסי ציבור של מכללה כלשהיא ונדמה לי שחבל לי על הזמן. תקן אותי אם אני טועה.

אפילו מאד רחוק מלהיות איש יחסי של מכללה כלשהי וכפי שציינתי באחד הפוסטים שאני מדבר מנקודת מבט אישית של בוגר הנדסה (אוטוטו) מבן גוריון.

לי אישית ולחברי משנים קודמות יותר לא יצא לראות אף פעם נציגים של חברות שמגיעות לגיוסים באופן יזום.
ההבדל הגדול שבמכללות יוצא לא מעט שהמרצה הוא יזם ידוע או בעל חברה מבוססת והוא מדבר מניסיונו בשטח. וזה משהו שמאד חסר לי בעיקר במחלקות ההנדסה. זה קורה במכללות כי חשוב להן ליצור קשר עם אנשים כאלה ומציעים להם להעביר קורסים שלמים.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים