מעבר לתוכן

שיפור ציונים בקורסים

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 אורח - מהנדס מהונדס

אורח - מהנדס מהונדס
  • אורחים

פורסם 29/08/2013 - 16:19

היי,

אמרו לנו שלא ניתן לשפר ציונים בקורסים שעברנו, האם מותר לשנות ככה את השנתון?

אמרו ששינו את תקנון הפקולטה להנדסה ושזה נעשה בהליך מסודר "כמו שצריך" מישהו יודע על איזה תקנון מדובר וכיצד/היכן מוגדר איזה שינויים הם יכולים להכניס לתקנון הזה? אמרו גם שהשינויים לא יחולו על סטודנטים שכבר לומדים אבל הם כן חלים עלינו כי הם לא מאשרים שיפור קורסים ללא בקשת סטודנט בניגוד למצב הקודם

יש רעיונות מה לעשות בנוגע לזה?

נ.ב

אל תלמדו כאן.

#2 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 29/08/2013 - 16:31

ממה שידוע לי- מותר לשפר ציון בקורס בודד, אלא אם זה קורס חובה ונכשלת

עצה שלי- עדיף לא ללכת איתם ראש בראש, אלא בטוב. יתכן שזו אחד ה-עצות, אל תזלזל בה :)

לגבי רעיונות- תשקול פניה לוועדת הוראה

#3 אורח - אורחת

אורח - אורחת
  • אורחים

פורסם 29/08/2013 - 16:57

היי,

אמרו ששינו את תקנון הפקולטה להנדסה ושזה נעשה בהליך מסודר "כמו שצריך" מישהו יודע על איזה תקנון מדובר וכיצד/היכן מוגדר איזה שינויים הם יכולים להכניס לתקנון הזה? אמרו גם שהשינויים לא יחולו על סטודנטים שכבר לומדים אבל הם כן חלים עלינו כי הם לא מאשרים שיפור קורסים ללא בקשת סטודנט בניגוד למצב הקודם

נ.ב

אל תלמדו כאן.

יש את שנתון\תקנון הפקולטה באתר של הפקולטה. ובעיקרון שינויים\עדכונים אמורים לחול רק על שנתונים באים ולא על מחזורים קיימים..אז לא ברור איזה הליך מסודר הם בדיוק עשו. הייתי פונה גם למדור אקדמיה.

נ.ב

מוות לקוד האבטחה הייחודי הטיפש הזה

#4 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 30/08/2013 - 02:29

היי,

נ.ב

אל תלמדו כאן.

מי זה "אמרו", למה הכוונה "עלינו" ומה אכפת לך בעצם?

אתה יכול להירשם למה שאתה רוצה (במסגרת התואר, אלא אם כן מדובר על קורס חסום, מחוץ למחלקה, בלה בלה בלה) ובהתאם לכך אפילו לשפר ציון.

כל זאת בהנחה שבאמת לא שינו את השנתון ובמקרה זה, לא ברור מה מטרת השרשור.

ממה שידוע לי- מותר לשפר ציון בקורס בודד, אלא אם זה קורס חובה ונכשלת

עצה שלי- עדיף לא ללכת איתם ראש בראש, אלא בטוב. יתכן שזו אחד ה-עצות, אל תזלזל בה :)

לגבי רעיונות- תשקול פניה לוועדת הוראה

אין כזה דבר "ידוע לך". מדובר על משהו לא סביר ולכאורה, חדש. או שיש לך אסמכתה מהשנתון או שלא.

יש את שנתון\תקנון הפקולטה באתר של הפקולטה. ובעיקרון שינויים\עדכונים אמורים לחול רק על שנתונים באים ולא על מחזורים קיימים..אז לא ברור איזה הליך מסודר הם בדיוק עשו. הייתי פונה גם למדור אקדמיה.

נ.ב

מוות לקוד האבטחה הייחודי הטיפש הזה

להוציא את המשפט הראשון, כתבת שטויות.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#5 אורח - מהנדס מהונדס

אורח - מהנדס מהונדס
  • אורחים

פורסם 30/08/2013 - 04:45

מי זה "אמרו", למה הכוונה "עלינו" ומה אכפת לך בעצם?

אתה יכול להירשם למה שאתה רוצה (במסגרת התואר, אלא אם כן מדובר על קורס חסום, מחוץ למחלקה, בלה בלה בלה) ובהתאם לכך אפילו לשפר ציון.

כל זאת בהנחה שבאמת לא שינו את השנתון ובמקרה זה, לא ברור מה מטרת השרשור.

אין כזה דבר "ידוע לך". מדובר על משהו לא סביר ולכאורה, חדש. או שיש לך אסמכתה מהשנתון או שלא.

להוציא את המשפט הראשון, כתבת שטויות.

אכפת לי כי אני רוצה לשפר קורסים (כדי אולי למצוא עבודה כשאסיים עם הטעות הנוראה שעשיתי כשבאתי ללמוד כאן)

לא ראיתי ששינו את השנתון המקורי שלי, לא יודע גם אם מותר (רשום איפשהו שהם יכולים לשנות אבל לא יודע כמה זה חוקי) ואם מותר איפה ואיך מוגדר מה מותר לשנות ומה לא..

באופן מעשי המציאות השתנתה, עד היום היה ניתן להירשם לכל קורס שיש לך אליו קדם (גם אם עברת אותו בעבר), היום לא ניתן להירשם לקורס שעברת ללא אישור מוועדת הוראה.

ועדת הוראה יכולה לא לאשר כי אין מקומות בקורס או כי לא אוהבים את צבע העיניים שלך (לרוב יש יותר סטודנטים שמבקשים לשפר ציון ממקומות פנויים, עד היום פשוט היו פותחים מקומות נוספים והיום פשוט שואלים את המרצה אם הוא מסכים אם הוא מוכן וכו' וכו')

חוץ מזה אני מסכים עם כל מה שכתבת..

#6 אורח - החברה של ורדה

אורח - החברה של ורדה
  • אורחים

פורסם 30/08/2013 - 08:18

אכפת לי כי אני רוצה לשפר קורסים (כדי אולי למצוא עבודה כשאסיים עם הטעות הנוראה שעשיתי כשבאתי ללמוד כאן)

לא ראיתי ששינו את השנתון המקורי שלי, לא יודע גם אם מותר (רשום איפשהו שהם יכולים לשנות אבל לא יודע כמה זה חוקי) ואם מותר איפה ואיך מוגדר מה מותר לשנות ומה לא..

באופן מעשי המציאות השתנתה, עד היום היה ניתן להירשם לכל קורס שיש לך אליו קדם (גם אם עברת אותו בעבר), היום לא ניתן להירשם לקורס שעברת ללא אישור מוועדת הוראה.

ועדת הוראה יכולה לא לאשר כי אין מקומות בקורס או כי לא אוהבים את צבע העיניים שלך (לרוב יש יותר סטודנטים שמבקשים לשפר ציון ממקומות פנויים, עד היום פשוט היו פותחים מקומות נוספים והיום פשוט שואלים את המרצה אם הוא מסכים אם הוא מוכן וכו' וכו')

חוץ מזה אני מסכים עם כל מה שכתבת..

בלי להעליב ורדה אומרת שאתה לא יוצא מספיק. מהחדר. ברצינות. ומתי לאחרונה קראת ספר טוב? שנתונים שנתונים שנתונים

#7 Sroiz

Sroiz

Nasnat

• מנהלי פורום
  • 3964 הודעות:

פורסם 30/08/2013 - 22:34

זה תלוי במחלקה שאתה לומד בה, לרוב, בהנדסות ובטבע (מדעי המחשב) נוטים שלא לאשר לחזור על קורס חובה על מנת לשפר ציון, מהסיבה הפשוטה שלא מעט שעשו את זה, נכשלו, ואז נוצר מצב בעייתי שיש לסטודנט נכשל בקורס חובה, אבל את הקורסים שאחריו הוא עבר, אבל מבחינה אקדמית, הוא חסום מלהמשיך ללמוד בקורסים שהקורס הזה הוא קדם ישיר או עקיף שלהם.

#8 אורח - מהנדס מהונדס

אורח - מהנדס מהונדס
  • אורחים

פורסם 30/08/2013 - 23:58

זה תלוי במחלקה שאתה לומד בה, לרוב, בהנדסות ובטבע (מדעי המחשב) נוטים שלא לאשר לחזור על קורס חובה על מנת לשפר ציון, מהסיבה הפשוטה שלא מעט שעשו את זה, נכשלו, ואז נוצר מצב בעייתי שיש לסטודנט נכשל בקורס חובה, אבל את הקורסים שאחריו הוא עבר, אבל מבחינה אקדמית, הוא חסום מלהמשיך ללמוד בקורסים שהקורס הזה הוא קדם ישיר או עקיף שלהם.

:אוי:

מי שאל מה הסיבה? זה פשוט לא רלוונטי לטופיק.

עד היום (עד הסמסטר) היה מותר, היה אפשר פשוט להירשם ואפילו היתה קדימות כי שנתונים בוגרים נרשמים ראשונים,

מהיום לא ניתן אלא באישור יו"ר ועדת הוראה (אם נשאר מספיק מקום לכל מי שמבקש לשפר לעומת המצב עד היום שפשוט היו פותחים עוד מקום/10 מקומות אם היו חסרים).

שוב, הנושא הוא לא אם זה מוצדק או לא, לא אם זה טוב או רע.

רק אם מותר להם לקבל החלטה כזאת באמצע התואר או לא, חוקי או לא, למי פונים עם זה ובבקשה תשובות יותר מציאותיות מ"לרכזת אקדמיה של האגודה".

#9 Sroiz

Sroiz

Nasnat

• מנהלי פורום
  • 3964 הודעות:

פורסם 31/08/2013 - 04:38

:אוי:

מי שאל מה הסיבה? זה פשוט לא רלוונטי לטופיק.

עד היום (עד הסמסטר) היה מותר, היה אפשר פשוט להירשם ואפילו היתה קדימות כי שנתונים בוגרים נרשמים ראשונים,

מהיום לא ניתן אלא באישור יו"ר ועדת הוראה (אם נשאר מספיק מקום לכל מי שמבקש לשפר לעומת המצב עד היום שפשוט היו פותחים עוד מקום/10 מקומות אם היו חסרים).

שוב, הנושא הוא לא אם זה מוצדק או לא, לא אם זה טוב או רע.

רק אם מותר להם לקבל החלטה כזאת באמצע התואר או לא, חוקי או לא, למי פונים עם זה ובבקשה תשובות יותר מציאותיות מ"לרכזת אקדמיה של האגודה".

בתור בוגר מדעי המחשב אני יכול להגיד לך שאצלנו זה היה ידוע מתחילת התואר שזה אסור בלי אישור יו"ר ועדת הוראה.

אז אין לי מושג מה זה "עד היום היה מותר", כי אני לא מכיר דבר כזה...

ולגבי קדימות, בקרוסי חובה אין בדרך כלל בעיה של מקום, אז ההרשמה המוקדמת של שנתונים מתקדמים (בדרך כלל שעתיים לפני אם בכלל) חסרת חשיבות.

לא מאמין שתקבל מענה מרמ"ד/רכזי אקדמיה, כי אני לא חושב שהם בכלל מטפלים בזה.

#10 אורח - מהנדס מהונדס

אורח - מהנדס מהונדס
  • אורחים

פורסם 03/09/2013 - 12:32

בתור בוגר מדעי המחשב אני יכול להגיד לך שאצלנו זה היה ידוע מתחילת התואר שזה אסור בלי אישור יו"ר ועדת הוראה.

אז אין לי מושג מה זה "עד היום היה מותר", כי אני לא מכיר דבר כזה...

ולגבי קדימות, בקרוסי חובה אין בדרך כלל בעיה של מקום, אז ההרשמה המוקדמת של שנתונים מתקדמים (בדרך כלל שעתיים לפני אם בכלל) חסרת חשיבות.

לא מאמין שתקבל מענה מרמ"ד/רכזי אקדמיה, כי אני לא חושב שהם בכלל מטפלים בזה.

טוב, לא מדובר על אותו מצב.

בפקולטה להנדסה, לפחות במחלקה שלי לא היתה מניעה לשפר קורסים (להירשם לקורס למרות ציון עובר), כתוצאה מכך נמנעתי מלגשת למועד נוסף שהגיע לי בחלק מהקורסים (במחשבה שארשם לשפר את הציון בהם בסוף התואר - כפי שראיתי שעושים סטודנטים משנתונים ותיקים יותר).

לגבי קדימות/בעיה של מקום אז באופן אישי לי דחו בקשה לשפר קורס חובה שביצעתי בשנה שעברה בטענה שאין מקום( עד הסמסטר האחרון לא הייתי בכלל צריך לבקש אישור להירשם והיתה קדימות לשנתונים ותיקים יותר..)

אני סבור ששינוי כזה של השנתון אינו תקין כאשר הוא מיושם על סטודנט באמצע התואר (לגבי סטודנטים חדשים אפשר להחליט לקבוע איזה כללים שרוצים ולנו רק נשאר להזהיר ולהרחיק אותם מן המוסד שמתעלל בסטודנטים שלו (לרוב ע"י בחינה שאינה תואמת את רמת ההוראה בקורס ,אך מידי פעם ע"י שינויים של השנתון וחובות התואר והפעם ע"י שינוי של שנתון הפקולטה)).

אחרי המשפט הממורמר האחרון אני אחדד את השאלה שלי:

מה מותר לשנות בשנתון הפקולטה ואיפה זה כתוב? הרי שנה הבאה יכולים להחליט שממוצע אקדמי תקין הוא ממוצע מעל 85 (להשאיר רק מצטיינים) ולזרוק אותי מהתואר..

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים