מעבר לתוכן

ההבדל בין הנדסת מערכות תקשורת להנדסת חשמל עם התמחות בתקשורת

• Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 אורח - אורח - יואב

אורח - אורח - יואב
  • אורחים

פורסם 26/08/2009 - 13:55

שלום,

רציתי להבין מה הבדל בן הנדסת מערכות תקשורת לבין הנדסת חשמל עם התמחות בתקשורת? מה היתרונות והחסרונות?

#2 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 26/08/2009 - 17:00

ohhhh man
למה לך לפתוח שרשור כזה,
תן לי לתמצת את מה שהולך להיות פה..

יבוא מישהוא ששונא את המחלקה ויגיד את שאתה לא תמצא עבודה ששזו מחלקה של אפסים.
ואז יבוא מישהוא אחר שלא יענה על הטעות שהאלה הקודם
ויחזור על המשפט

התואר הוא טוב התואר הוא טוב
התואר הוא טוב

אבל בינינו אין לך את הסכם להנדסת חשמל
וכל מי שיכול ללכת לשם כבר שם,
אז תעשה טובה .

#3 אורח - אורח - יואב

אורח - אורח - יואב
  • אורחים

פורסם 26/08/2009 - 19:18

למישהו יש תשובה רצינית?

#4 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 26/08/2009 - 20:39

טוב יואב אני בכל זאת אנסה לפרט לך הכל בתור סטודנט מהמחקלה הזו..
התואר הזה כמו שגם אמרו הבוגרים פה
זה תואר לתכניתנים
והעבודות בהתאם
רק של כתיבת תוכנות..

הקורסים של תקשורת לא נותנים הכשרה בחומרה כמו הנדסת חשמל או ליתר דיוק במקומות העבודה לא יתנו לך לעבוד בחומרה אם תעודה כזו
זה וודאי

סגל המחלקה הזו יודעים את זה
ובכל זאת ממשיכים להראות את המחלקה כהעתק של הנדסת חשמל

זה רמאות של האונירסיטה .

#5 כריש פטיש

כריש פטיש

כסף

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 1559 הודעות:

פורסם 26/08/2009 - 22:02

למישהו יש תשובה רצינית?

כדי לקבל תשובה מפורטת ומעמיקה תוכל לעיין בעצמך בשנתון ובסילבוסים של 2 המחלקות ולראות את ההבדלים:
שנתון ותכנית לימודים של הנדסת מערכות תקשורת:
(אני מקבל הודעת שגיאה שאני מעתיק את הלינק)

שנתון ותכנית לימודים של הנדסת חשמל ומחשבים (שנה שעברה, תבדוק גם את של השנה כי לא הצלחתי להכניס לפה את הלינק בגלל תקלה באתר):
http://cmsprod.bgu.a...07-8/Depts/361/

סילבוסים של כל הקורסים:
http://bgu4u.bgu.ac.il/html/annual/

ובכללי - הנדסת חשמל זה הנדסת חשמל....התקשורת נלמדת שם כהתמחות של חשמל.
תקשורת נתונים זה הרי תחום ענק שכולל 7 שכבות וקשור להרבה נושאים והיבטים.
בהנדסת חשמל מעמיקים בתקשורת בהקשר של הנדסת חשמל. כלומר בעיקר השכבה הפיזית של התקשורת וכל מה שקשור להיבט החשמלי שלה - מעגלי תקשורת,פיתוח חומרת תקשורת, התפשטות גלים וכו' וכו'
כלומר מה שצריך לדעת מהנדס חשמל שרוצה שהתמחותו תהיה בתקשורת ופיתוח רכיבי תקשורת.
בהנדסת מערכות תקשורת דוקא מעמיקים יותר בשכבות הגבוהות של התקשורת ופחות בשכבה הפיזית ובפיתוח מעגלים.
הנדסת מערכות תקשורת אינה התמחות של הנדסת חשמל ואלו 2 דברים שונים. רוב בוגרי המחלקה מועסקים בתוכנה ולא בחשמל.
זה ממש בגדול.
תנסה לעבור על רשימת הקורסים וגם על תשובות של המרצים בפורום באתר של האוניברסיטה ואם יצוצו שאלות נוספות תחזור

וזה בכלל לא נכון שסגל המחלקה מנסים להראות את המחלקה כהתמחות של חשמל...אני שאלתי על כך כמה מבכירי הסגל והם שללו לחלוטין את הטענה הזאת

#6 אורח - דתן

אורח - דתן
  • אורחים

פורסם 09/09/2009 - 13:56

אהלן,
זאת בדיוק ההתבלטות שלי! האם ללכת למסלול הנדסת מערכות תקשורת (שנורא קרץ לי מאחר ואני עובד בתחום הניהול רשתות ורציתי להתפתח לכיוון התקשורת כתואר) , או ללכת
להנדסת חשמל ומחשבים ולהתמחות בתקשורת .
השאלה היא האם במסלול הנדסת חשמל ומחשבים אקבל את אותם דברים שאקבל בהנדסת מערכות תקשורת וארחיב? או שאלו שני תחומים שונים?
לפי מה שהבנתי מהתשובה של ben.sh , הנדסת חשמל ומחשבים בהתמחות תקשורת זה בעצם הנדסת חומרת תקשורת , והנדסת מערכות תקשורת אתה בעצם יוצא תוכניתן שמתמחה בתקשורת
האם הבנתי נכון?
מישהו כאן יכול לשפוך עוד אור על הנושא?
אני ממש אודה למי שיעזור ,אני בהתלבטות הזאת כבר המון זמן ואני ממש לא יודע עם מי להתייעץ , אני מניח שהיועצי לימודים לא ממש אובייקטיבים ומנסים למלא מחלקות ריקות.

תודה רבה.

#7 כריש פטיש

כריש פטיש

כסף

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 1559 הודעות:

פורסם 10/09/2009 - 17:25

אהלן,
זאת בדיוק ההתבלטות שלי! האם ללכת למסלול הנדסת מערכות תקשורת (שנורא קרץ לי מאחר ואני עובד בתחום הניהול רשתות ורציתי להתפתח לכיוון התקשורת כתואר) , או ללכת
להנדסת חשמל ומחשבים ולהתמחות בתקשורת .
השאלה היא האם במסלול הנדסת חשמל ומחשבים אקבל את אותם דברים שאקבל בהנדסת מערכות תקשורת וארחיב? או שאלו שני תחומים שונים?
לפי מה שהבנתי מהתשובה של ben.sh , הנדסת חשמל ומחשבים בהתמחות תקשורת זה בעצם הנדסת חומרת תקשורת , והנדסת מערכות תקשורת אתה בעצם יוצא תוכניתן שמתמחה בתקשורת
האם הבנתי נכון?
מישהו כאן יכול לשפוך עוד אור על הנושא?
אני ממש אודה למי שיעזור ,אני בהתלבטות הזאת כבר המון זמן ואני ממש לא יודע עם מי להתייעץ , אני מניח שהיועצי לימודים לא ממש אובייקטיבים ומנסים למלא מחלקות ריקות.

תודה רבה.

לא! אלו 2 תחומים שונים שרק לפעמים יש בינהם חפיפה. כידוע לך בתקשורת יש 7 שכבות שונות ובעוד שבחשמל עיקר ההתמקדות היא בשכבה הפיזית בתקשורת מעמיקים בכל 7 השכבות.

האם הבנתי נכון?

הכי טוב שתסתכל בשנתונים והסילבוסים שבאתר האוניברסיטה ותשפוט בעצמך.

הנדסת חשמל אכן קשורה בעיקר לשכבה הפיזית של תקשורת - RF,התפשטות גלים,שידור אותות וכו' וכן לפיתוח חומרת תקשורת.

בהנדסת מערכות תקשורת מתעסקים גם בחומרה וגם בתוכנה (וגם יש לך חופש לבחור דרך הקורסי בחירה במה להתמקצע יותר) ויש בוגרי המחלקה שעוסקים בפיתוח חומרה ויש בוגרים שעוסקים בפיתוח תוכנה...
בפועל מושמעת על ידי הסטודנטים וחלק מהסגל הטענה שהתואר באמת יותר מתמקצע בתוכנה.
ולמרות שיש אחוז מסויים מבוגרי המחלקה שהצליח להשתלב בתעשייה בתפקידים החופפים לתפקידים של מהנדסי חשמל, לענ"ד חסר למחלקה הרבה קורסים על מנת שתוכל לתת לבוגריה ידע שמתקרב לידע של מהנדס חשמל באמת.

תוכל להתייעץ עם הסגל של 2 המחלקות (בחר לך פרופ' מכל מחלקה, אימיילים יש באתרי המחלקות) ולעשות הצלבות.
חלק מהשאלות שלך גם נשאלו בפורום שבאתר האוניברסיטה, כנס שם להנדסת מערכות תקשורת ותקרא את תשובות הסגל

#8 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 12/09/2009 - 11:23

מישהו חכם אמר פעם -

מהנדס חשמל יכול להיות מהנדס תקשורת. מהנדס תקשורת לא יכול להיות מהנדס חשמל.
מהנדס תקשורת יכול להיות מהנדס תוכנה. מהנדס תוכנה לא יכול להיות מהנדס תקשורת.

הבנת?

#9 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 14/09/2009 - 12:36

הבנתי.....
אני מקווה באמת שאני אגיע להחלטה הנכונה בסופו של דבר .
לפי מה שראיתי בסילבוסים באמת התואר של הנדסת מערכות תקשורת יותר נוגע במודל 7 השכבות ונכנס לעומק של כל אחת מהן . לא ראיתי יותר מידי פיזית .
לעומת זאת בהנדסת חשמל , כשמה כן היא , ראיתי שרוב הקורסים הם חשמל ואותות , אך לא מצאתי את הסילבוס של הקורסים במסלול התמחות תקשורת , האם מישהו יכול לתת לי לינק?

תודה רבה לכולם על התשובות!

#10 כריש פטיש

כריש פטיש

כסף

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 1559 הודעות:

פורסם 14/09/2009 - 12:40

הבנתי.....
אני מקווה באמת שאני אגיע להחלטה הנכונה בסופו של דבר .
לפי מה שראיתי בסילבוסים באמת התואר של הנדסת מערכות תקשורת יותר נוגע במודל 7 השכבות ונכנס לעומק של כל אחת מהן . לא ראיתי יותר מידי פיזית .
לעומת זאת בהנדסת חשמל , כשמה כן היא , ראיתי שרוב הקורסים הם חשמל ואותות , אך לא מצאתי את הסילבוס של הקורסים במסלול התמחות תקשורת , האם מישהו יכול לתת לי לינק?

תודה רבה לכולם על התשובות!

את רשימת הקורסים תוכל למצוא בשנתון של המחלקה שבו היית (לא ניתן מבחינה טכנית להעתיק את הלינק לפורום בשל המורכבות שלו עם תווים מיוחדים).
סילבוסים של כל הקורסים באוניברסיטה תוכל למצוא ב: http://bgu4u.bgu.ac.il/html/annual/

תראה בשנתון איזה קורסים יש בהתמחות תקשורת ואז תוכל ללכת לסילבוס כדי ללמוד על נושאי הקורס ביתר פירוט

#11 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 28/10/2009 - 15:26

איזה חוצפה יש לך לחרוץ בוודאות "במקומות העבודה לא יתנו לך לעבוד בחומרה אם תעודה כזו זה וודאי"

הדבר היחידי שוודאי הוא שאת\ה אדיוט\ית
לך תתעדכן תפקח את העיניים

טוב יואב אני בכל זאת אנסה לפרט לך הכל בתור סטודנט מהמחקלה הזו..
התואר הזה כמו שגם אמרו הבוגרים פה
זה תואר לתכניתנים
והעבודות בהתאם
רק של כתיבת תוכנות..

הקורסים של תקשורת לא נותנים הכשרה בחומרה כמו הנדסת חשמל או ליתר דיוק במקומות העבודה לא יתנו לך לעבוד בחומרה אם תעודה כזו
זה וודאי

סגל המחלקה הזו יודעים את זה
ובכל זאת ממשיכים להראות את המחלקה כהעתק של הנדסת חשמל

זה רמאות של האונירסיטה .

#12 emsee

emsee

ברונזה

• רשומים+
  • 691 הודעות:

פורסם 04/12/2009 - 01:54

מישהו חכם אמר פעם -

מהנדס חשמל יכול להיות מהנדס תקשורת. מהנדס תקשורת לא יכול להיות מהנדס חשמל.
מהנדס תקשורת יכול להיות מהנדס תוכנה. מהנדס תוכנה לא יכול להיות מהנדס תקשורת.

הבנת?

כמה שטויות אתם פולטים פה זה פשוט מדהים...
מהנדס תוכנה לא יכול להיות מהנדס תקשורת?? ותגיד מה עשו לפני שמחלקה הענקית לתקשורת של אוניברסיטת בן גוריון הוקמה (שהבוגרים הראשונים שלה, להזכירך, יצאו בשנת 2000, אחרי פיצוץ הבועה, כן כן, כל ה 40 איש)?

מי אז כתב דרייברים ותוכנה לציוד קצה? מהנדסי חשמל?
Do you pine for the nice days of Minix-1.1, when men were men and wrote their own device drivers?
Linus Torvalds
תמונה מצורפת

#13 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 30/04/2010 - 07:25

בדיוק כך, חתיכת מפגר. מהנדסי חשמל כתבו את זה. בגלל זה כתבו שמהנדס חשמל יכול להיות מהנדס תקשורת.

#14 אורח - אורח יעקב

אורח - אורח יעקב
  • אורחים

פורסם 30/04/2010 - 09:25

טוב, אני בוגר הנדסת חשמל אז אני אתן תשובה קצת יותר רצינית -

הנדסת תקשורת זה תואר שונה מהנדסת חשמל, גם במקרה שלוקחים התמחות תקשורת (לקחתי אותה). התמחות תקשורת בהנדסת חשמל מתרכזת רק בשכבה הפיסית (גגל OSI), ואילו כל התואר בתקשורת עוסק בשאר השכבות.

כך שאין שום חפיפה.

מבחינה תעסוקתית - בין אם תלמד הנדסת חשמל ובין אם תלמד הנדסת תקשורת, תמצא את עצמך מתעסק בתוכנה (יש גם מהנדסי חשמל אמיתיים אבל הם מעטים מאוד). אם תהיה מצטיין בהנדסת חשמל, אז אולי תכתוב תוכנה בנישה אחרת.

למעשה, כל תואר הייטק שתבחר, בסבירות של כ80% יוביל אותך למשרות של בוגרים/בוגרים מצטיינים, שבו תמצא את עצמך גם עם בוגר מדעי המחשב, בוגר הנדסת מערכות מידע וכו'.

אז פשוט תבחר תואר הייטק כלשהו, וזהו. אה, ואל תבחר הנדסת חשמל, כי זה התואר הכי קשה, וששכרו בפירוש אינו שונה משאר תארי ההייטק (אלא אם כן ממשיכים לתואר שני/שלישי).

#15 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 30/04/2010 - 19:57

אוקיי, אז מה מהנדס תקשורת לא יכול להיות:
רופא
עובדת סוציאלית
מרצה להסטוריה של המזרח הרחוק
קיצר, הבנתם את הרעיון...

מה כן יכולים לעשות מהנדסי תקשורת, חשמל ותוכנה:
לנקות שרותים
לעבוד בגננות
לעבוד במוקד תמיכה טכנית של חברות הסלולר
להיות מובטל
וכו...

בין כל המקצועות הלא קשורים האלה, שבאמת ניתן לקטלג אותם כמקצועות שמהנדס כלשהו יכול ולא יכול לעשות,
בתוך הפקולטה להנדסה התחום הוא מאוד אפור.

הכל תלוי בסוג החברה שבה תעבוד, הרצון שלך ללמוד קצת מעבר גם דברים שלא בהכרח מעבירים בשיעורים ומזל.
אני מכיר מהנדסי תעשיה וניהול שעובדים בתור מהנדסי תוכנה
מצד שני שעובדים גם בתור QA ולא באמת התואר הזה תרם להם משהו.

התואר בתקשורת יותר מתעסק באמת בצורת התקשורת, בצורת הפרוק של האותות הכתיבת התוכנה למעבר שלהם(לפחות על פי מה שהספקתי לחוות בינתיים)
בתוכנה של העניין
והנדסת חשמל(עד כמה שאני הבנתי) מתעסקים יותר בצורת האות, התווך וכו...(קצת יותר קשה לפרט, כי אני אישית לא לומד את זה ולפחות בשנתיים הראשונות שלהם ראיתי שהם לומדים רק דברים מתמטיים)

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים