מעבר לתוכן

האם מתאים לי מהנדס מערכות תקשורת?

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 אורח - CCNA

אורח - CCNA
  • אורחים

פורסם 11/10/2010 - 12:25

שלום לכולם,

אני לקראת סיום לימודי ה CCNA, יש לי גם MCSE ואני עובד בתחום הסיסטם.
אני לאחרונה החלטתי שאני רוצה לעשות תואר אפילו שכולם אומרים שבתחום הזה לא חייבים תואר, אני רוצה לעשות תואר במשהו שמעניין אותי - בשביל ידע וגם במידה ואני ארצה מתישהו בעתיד להתקדם לתפקיד ניהולי - חייבים תואר.

בכל מקרה,

אני אוהב התעסקות ברשתות - במיוחד בקטע של התקשורת.

יצא לי להסתכל על תוכנית הקורסים של התואר מהנדס מערכות תקשורת וזה נראה לי די מעניין,

רציתי לשאול אתכם אם אני אקח הפסקה מהעבודה למשך 4 שנים ואסיים את התואר, במה אוכל לעבוד? כי הבנתי שלחזור לסיסטם יהיה לי קשה בגלל שאני מפסיד 4 שנים ניסיון וגם בגלל שלפי מה שאומרים זה יעשה אותי אובר-קוואליפיד.

אשמח לשמוע את דעתכם, תודה.

#2 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 11/10/2010 - 13:12

שלום לכולם,

אני לקראת סיום לימודי ה CCNA, יש לי גם MCSE ואני עובד בתחום הסיסטם.
אני לאחרונה החלטתי שאני רוצה לעשות תואר אפילו שכולם אומרים שבתחום הזה לא חייבים תואר, אני רוצה לעשות תואר במשהו שמעניין אותי - בשביל ידע וגם במידה ואני ארצה מתישהו בעתיד להתקדם לתפקיד ניהולי - חייבים תואר.

בכל מקרה,

אני אוהב התעסקות ברשתות - במיוחד בקטע של התקשורת.

יצא לי להסתכל על תוכנית הקורסים של התואר מהנדס מערכות תקשורת וזה נראה לי די מעניין,

רציתי לשאול אתכם אם אני אקח הפסקה מהעבודה למשך 4 שנים ואסיים את התואר, במה אוכל לעבוד? כי הבנתי שלחזור לסיסטם יהיה לי קשה בגלל שאני מפסיד 4 שנים ניסיון וגם בגלל שלפי מה שאומרים זה יעשה אותי אובר-קוואליפיד.

אשמח לשמוע את דעתכם, תודה.

כעיקרון בתואר הידע שצברת בתור איש סיסטם יכול לעזור לכמה קורסים (בכך שיהיה לך רקע כללי/בסיסי).
מבחינת עבודה, מהנדס תקשורת הוא לא איש סיסטם הוא מי שמפתח את החומרה/תוכנה שבה משתמש איש סיסטם.
מבחינת עבודה מהנדס תקשורת יכול לעבוד בתור:
1. מפתח לשכבת האפליקציה - פיתוח אפליקציות וכו'..
2. מפתח לתכנות חומרה- firmware,dsp וכו'..
3. מפתח לתכנון חומרה- כאשר השימוש שם בשפות חומרה כמו vhdl או verilog.

כאשר הדגש בדוגמאות למעלה הוא שהידע שניתן לך כאן הוא לתחום התקשורת בעיקר (למשל עבור פיתוח של מתג או נתב ) אבל לא רק.

כך שמבחינת התעסקות עם רשתות אתה לא ממש תרגיש את הקינפוג של הנתב או המתג או את בניית סוגי הרשתות (בתור מהנדס..אבל בתור סטודנט יש לך מעבדות שם תשחק עם זה קצת).

בכל אופן שהיה בהצלחה :)

#3 אורח - CCNA

אורח - CCNA
  • אורחים

פורסם 11/10/2010 - 14:52

כעיקרון בתואר הידע שצברת בתור איש סיסטם יכול לעזור לכמה קורסים (בכך שיהיה לך רקע כללי/בסיסי).
מבחינת עבודה, מהנדס תקשורת הוא לא איש סיסטם הוא מי שמפתח את החומרה/תוכנה שבה משתמש איש סיסטם.
מבחינת עבודה מהנדס תקשורת יכול לעבוד בתור:
1. מפתח לשכבת האפליקציה - פיתוח אפליקציות וכו'..
2. מפתח לתכנות חומרה- firmware,dsp וכו'..
3. מפתח לתכנון חומרה- כאשר השימוש שם בשפות חומרה כמו vhdl או verilog.

כאשר הדגש בדוגמאות למעלה הוא שהידע שניתן לך כאן הוא לתחום התקשורת בעיקר (למשל עבור פיתוח של מתג או נתב ) אבל לא רק.

כך שמבחינת התעסקות עם רשתות אתה לא ממש תרגיש את הקינפוג של הנתב או המתג או את בניית סוגי הרשתות (בתור מהנדס..אבל בתור סטודנט יש לך מעבדות שם תשחק עם זה קצת).

בכל אופן שהיה בהצלחה :)

תודה לך על התשובה המהירה.
זה נשמע יותר כמו תואר שהופך אותך להיות תוכניתן רק בכל מה שקשור לרשת - כמו שאמרת פיתוח נתב/מתג.
האמת שאני לא יודע אם אני כל כך רוצה להתעסק בתיכנות, אני מוצא יותר אתגרים באבחון ופתרון בעיות.
מצד שני אני גם צריך תואר במשהו - אני אשקול את זה, התשובה שלך עזרה לי, תודה.

#4 אורח - נחמיה שטרסלר

אורח - נחמיה שטרסלר
  • אורחים

פורסם 11/10/2010 - 19:42

אתה יכול להרים טלפון לקנדה ולבקש את הכלכלן,
הוא יסביר לך איך ההרגשה לבחור במשהו שלא מתחברים...

#5 אורח - CCNA

אורח - CCNA
  • אורחים

פורסם 14/10/2010 - 00:51

מה לעשות, אצלנו בארץ יש מעין לחץ כזה למי שמסיים צבא שהוא חייב לעשות תואר.
אז יש כאלה שקודם עושים את ה"טיול" ואז חוזרים ולא יודעים מה הם רוצים והזמן בינתיים עובר ואז קורה מצב שאתה מוצא תוכניתנים שבכלל רצו להיות וטרינרים או מוסיקאים אבל איך אפשר להאשים אותם כשבנוסף לזה שאומרים להם שהם חייבים תואר - "מה תעשה בתור וטריניר? מזה אתה ר וצה להקים קריירה?"

כבר יצא לראות אנשים שלמדו משהו שהם בכלל רצו לעסוק במשהו אחר - אבל מה רע? השכלנו :) ידע זה תמיד דבר טוב

דרך אגב, התקשרתי לקנדה ודיברתי עם הכלכלן וכששאלתי אותו למה הוא בחר במקצוע הוא אמר לי שהוא התייעץ עם מדינת ישראל

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים