מעבר לתוכן

תחומים בהנדסת מכונות

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 אורח - שמעון

אורח - שמעון
  • אורחים

פורסם 24/09/2012 - 14:21

אהלן חבר'ה יש לי שאלה בקשר למה זה הנדסת מכונות
האם מהנדס מכונות מתכנן למשל פס ייצור במפעלים ברמת לדוגמא הזרוע שמוציא חלק א' ומכניסה חלק ב' או שהוא יותר מתכנן למשל את המנוע שמזיז את הפס ייצור?או שתיהם?אם שתיהם איזה התמחות זה כל אחד מהמקרים (מכטרוניקה, תיכון וכו')
אם אפשר דוגמא למתי באמת משתמשים בהתמחות במכטרוניקה אני יודה לכם כי על הנייר זה נראה טוב אבל ההגיון אומר שלחלק של החשמל יקחו מהנדס חשמל ולחלק של התכנות יקחו מתכנת ולא יקחו מהנדס מכונות שהידע שלו מצומצם בתחומים הללו לפיתוח מוצר כזה גם בפן המכאני וגם החשמלי והתכנותי.לא?
אם למשל נקח מצלמה דיגיטאלית.באיזה אופן מהנדס המכונות ישתלב בפיתוח ויצור המוצר? אני יודע שיש את הזיווד האלקטרוני אבל מה עוד?
ומה זה מהנדס מערכת (לא מערכות מידע)?

שאלה נוספת. אם בהרכבת המערכת שעות שיעור נגמר ב11 ומיד ב11 מתחיל שיעור אחר בבנין אחר יש זמן לעבור או שצריך לקחת חלונות?

גידי גוב המלך!

#2 urion

urion

??a sphincter says what

• רשומים+
  • 3584 הודעות:

פורסם 28/09/2012 - 12:18

אהלן חבר'ה יש לי שאלה בקשר למה זה הנדסת מכונות
האם מהנדס מכונות מתכנן למשל פס ייצור במפעלים ברמת לדוגמא הזרוע שמוציא חלק א' ומכניסה חלק ב' או שהוא יותר מתכנן למשל את המנוע שמזיז את הפס ייצור?או שתיהם?אם שתיהם איזה התמחות זה כל אחד מהמקרים (מכטרוניקה, תיכון וכו')
אם אפשר דוגמא למתי באמת משתמשים בהתמחות במכטרוניקה אני יודה לכם כי על הנייר זה נראה טוב אבל ההגיון אומר שלחלק של החשמל יקחו מהנדס חשמל ולחלק של התכנות יקחו מתכנת ולא יקחו מהנדס מכונות שהידע שלו מצומצם בתחומים הללו לפיתוח מוצר כזה גם בפן המכאני וגם החשמלי והתכנותי.לא?
אם למשל נקח מצלמה דיגיטאלית.באיזה אופן מהנדס המכונות ישתלב בפיתוח ויצור המוצר? אני יודע שיש את הזיווד האלקטרוני אבל מה עוד?
ומה זה מהנדס מערכת (לא מערכות מידע)?

שאלה נוספת. אם בהרכבת המערכת שעות שיעור נגמר ב11 ומיד ב11 מתחיל שיעור אחר בבנין אחר יש זמן לעבור או שצריך לקחת חלונות?

גידי גוב המלך!

אוקי אז ככה, היום הרבה תחומים של הנדסה חופפים בתכנים שמעבירים ופועל יוצא מזה , שגם במציאות לכן התשובה אינה חד חד ערכית.
לשאלותיך , אז ככה:
מהנדס מכונות יכול גם תכנן פס ייצור במפעל. זו נגזרת אחת מיני רבות שמהנדס מכונות יכול לבצע. ברמת העיקרון פס ייצור הוא משהו גדול ומורכב שמחייב את מהנדס ראשי (זה שאחראי על התכנון)
להביא תחת חסותו שורה של מהנדסים מתחומים אחרים לפי הצורך (מתחום חשמל ואלקטרוניקה , מתחום חומרים , כימיה , תעשיה וניהול וכו')
בד"כ בסידרי גודל של קווי ייצור אין מהנדס בודד שמתכנן הכל, אלא לכל היותר מפקח על תהליך התכן שלו.

לגבי הבחירה מי יבצע מה במסגרת התהליך , אז בד"כ זה יותר פשוט ממה שאתה חושב.במסגרת תהליך התכנון אתה מסתמך על מוצרי מדף (כמו המנוע שציינת) ואתה רוכש לטובת הקמת הפרוייקט.
מה שנשאר לך לעשות למעשה מבחינה הנדסית זה לוודא שאכן המוצר מתאים לדרישות (הספק,מתח,אטימות,עמידות,שרידות, עלות, אחזקה וכו').
אגב, לפעמים עדיף לקחת מהנדס אחד שעולה X ויש לו ערך מוסף שאותו הוא משפר עם הזמן לעומת שני מהדסים מאסכולות שונות ועלותם 2X
עם זאת , צריך לזכור שזה מאוד תלוי במקום העבדה ובתפקיד. אין פה שחור ולבן כי שוב, המקצועות חופפים בהרבה תחומים.

אם ניקח לדוגמא את המצלמה שלך כדוגמא, מהדסנ מכונות יכול להשתלב בתחום האופטיקה שלה , בתחום המארז שלה (פלסטיקה) בתחום המכאניקה שלה (במידה ויש מנגנוניי ייצוב ) בתחום הבקרה שלה. ובתחום האנליזות שמעוניינים לבצע עליה במסגרת ניסויים כאלה ואחרים (למשל כיצד היא מתמודדת עם נפילה מגובה X או כיצד נפלט ממנה החום שמייצרים הרכיבם בתוך המארז)

לגבי מהנדס מערכת ,
אחסוך במילים ואתן לך קישור שיפרט: מהנדס מערכת

לגבי השעות , השיעורים אינם מסתיימים ומתחילים באותה שעה. יש כ 10 דק' בינהם
אם המשפט המהולל של דקרט - אני חושב משמע אני קיים - היה נכון..
אז הרבה אנשים לא היו איתנו

היו נחמדים ליורמים ולחנונים בכיתה שלכם.
מירב הסיכויים שתמצאו את עצמכם עובדים עבור אחד מהם

תמונה מצורפת
Hunter S. Thompson Would Be Proud

My Baby :GT70-ONE

#3 אורח - שמעון

אורח - שמעון
  • אורחים

פורסם 04/10/2012 - 15:51

תודה רבה עזרת לי.

0 משתמשים קוראים נושא זה