מעבר לתוכן

תמונה

שמות ומשמעותם

• Please log in to reply
297 replies to this topic

#31 MayaA

MayaA

מיה, בלי א' !!!!

• רשומים+
  • 7500 הודעות:

פורסם 14/06/2005 - 00:26

הממ...
כמו שרשום מתחת לאווטר שלי, אני מיה, ומיה בלי א'... לא ידעת למה זה כזה חשוב לי אבל זה בהחלט חשוב! מאיה זה פשוט לא אני...
ההורים שלי החליטו לקרוא לי כך בלי סיבה מיוחדת, פשוט אבא שלי אהב את השם...
הרבה מאוד זמן לא אהבתי את השם (נראה שכל ילד מתבגר עובר את השלב הזה) אבל עכשיו אני מאוד אוהבת אותו.
יש לו הרבה מאוד משמעויות בשפות שונות בתאית זה אשליה, בהינדית זה קסם או כסף, גם ביפנית זה אשליה או משהו דומה, בשוודית זה דבר שמבשר את בוא האביב (אין לנו מילה לזה בעברית) וכמובן יש גם את בני המאיה (אבל זה עם א' :)) רק בעברית אין לזה משמעות מעבר לפשוט שם....

להרבה ילדים בתיכון או בצבא קוראים בשם משפחה, לי אף פעם לא קראו בשם משפחה ולכן היה לי מוזר כששמעתי שהוא מתפקד בתור שם פרטי לאנשים...
השם משפחה שלי הוא תרגום מפולנית- ורהפטיג, שזסה דובר אמת, ומכאן אמיתי... וזה בהחלט מתאים כי אני לא יודעת לשקר... חחחח

נ.ב
מכאן מגיע AMIMAYA אמי (חלק מאמיתי) וכמובן מיה...
תמונה מצורפת
"וכאשר ישתרעו לפניך דרכים רבות ולא תדעי באיזו מהן ללכת,

אל תבחרי באחת באקראי, אלא התיישבי על מקומך והמתיני.

נשמי נשימה עמוקה שופעת אמונה, כפי שנשמת ביום צאתך לאוויר העולם,

אל תניחי לדבר להסיח את דעתך, המתיני עוד ועוד.

שבי במקומך, בדממה, והקשיבי לקול ליבך.

וכאשר ידבר איתך, קומי ולכי לאשר יישאך" / סוזאנה תמרו, ללכת בעקבות הלב

הבלוג שלי

#32 אורח - דרור

אורח - דרור
  • אורחים

פורסם 14/06/2005 - 02:15

אני לא ממש מאמין במיסטיקה, למרות שדווקא סיפור הלידה שלי מחייב
כשאימי הייתה בהריון הרופאים אמרו לה שיהיה לה בת וההורים שלי תכננו לי את השם צאלה.
זמן מה לפני הלידה סבא שלי מצד אבי הופיע אצלו בחלום ואמר לו: "יוולד לך בן ותקרא לו על שם החופש...".
ואז נולדתי, ובדיוק באותו תאריך (לועזי) שבו הסבא המדובר נפטר 16 שנה קודם.
כמו שהבנת את משמעות השם אני יודע, פשוט חשתי צורך לחלוק ואולי אפילו יש משהו מעבר :)

#33 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 14/06/2005 - 10:21

הממ...
כמו שרשום מתחת לאווטר שלי, אני מיה, ומיה בלי א'... לא ידעת למה זה כזה חשוב לי אבל זה בהחלט חשוב! מאיה זה פשוט לא אני...
הרבה מאוד זמן לא אהבתי את השם (נראה שכל ילד מתבגר עובר את השלב הזה) אבל עכשיו אני מאוד אוהבת אותו.
יש לו הרבה מאוד משמעויות בשפות שונות בתאית זה אשליה, בהינדית זה קסם או כסף, גם ביפנית זה אשליה או משהו דומה, בשוודית זה דבר שמבשר את בוא האביב (אין לנו מילה לזה בעברית) וכמובן יש גם את בני המאיה (אבל זה עם א' :)) רק בעברית אין לזה משמעות מעבר לפשוט שם....

להרבה ילדים בתיכון או בצבא קוראים בשם משפחה, לי אף פעם לא קראו בשם משפחה ולכן היה לי מוזר כששמעתי שהוא מתפקד בתור שם פרטי לאנשים...
השם משפחה שלי הוא תרגום מפולנית- ורהפטיג, שזסה דובר אמת, ומכאן אמיתי... וזה בהחלט מתאים כי אני לא יודעת לשקר... חחחח

נ.ב

<{POST_SNAPBACK}>

מיה שלום,
אין ספק שאת הרחבת את הדיון לעוד נקודה: מה עושים עם שם שיש לו משמעות בשפה אחרת ולא בעברית.
לדעתי, השפה המשמעותית היא עברית. כי כשאנשים קוראים בשמך הם חושבים מיה ולא אשליה או קסם.
ומה שאפשר לעשות הוא להסביר את השם לאנשים כדי שידעו מה הם מהדהדים לך: שואלים אותך איך קוראים לך תעני מיה- משמעות השם היא קסם (תעזבי אשלייה נראה לי מורכב מידי).
אני חייבת לציין אגב שאין לי בעייה עם השם מיה דווקא בגלל החיבור לבני המאיה משמעות השם היא זו אשר נענית לקריאת היקום. וזה משהו באמת מדהים וייחודי אני חושבת.

אני לא ממש מאמין במיסטיקה, למרות שדווקא סיפור הלידה שלי מחייב
כשאימי הייתה בהריון הרופאים אמרו לה שיהיה לה בת וההורים שלי תכננו לי את השם צאלה.
זמן מה לפני הלידה סבא שלי מצד אבי הופיע אצלו בחלום ואמר לו: "יוולד לך בן ותקרא לו על שם החופש...".
ואז נולדתי, ובדיוק באותו תאריך (לועזי) שבו  הסבא המדובר נפטר 16 שנה קודם.
כמו שהבנת את משמעות השם אני יודע, פשוט חשתי צורך לחלוק ואולי אפילו יש משהו מעבר :)

<{POST_SNAPBACK}>

איזה סיפו מדהים!!!!!!!
אכן מאוד מיסטי. דרור הוא שם של חופש, וגם שם של ציפור קטנה ועליזה שמסתובת בהרבה מקומות עם הרבה חברים ומצייצת בעליזות.
וזה חלק מהאנרגיה של השם.
אין ספק שזה יופי של סיפור. נשמע שהסבא הזה הוא סוג של הדרכה. אתה יודע אם אביך נמצא בקשר עימו גם כיום?
אמא אדמה אוהבת גם אותך

פורום מיסטיקה - למאמינים בקסם ולחולמים ריפוי

#34 החתול הצהוב

החתול הצהוב

סתם חתול זקן

• רשומים+
  • 1535 הודעות:

פורסם 14/06/2005 - 15:46

הממ...

נ.ב

<{POST_SNAPBACK}>

מיה שלום,
אין ספק שאת הרחבת את הדיון לעוד נקודה: מה עושים עם שם שיש לו משמעות בשפה אחרת ולא בעברית.
לדעתי, השפה המשמעותית היא עברית. כי כשאנשים קוראים בשמך הם חושבים מיה ולא אשליה או קסם.
ומה שאפשר לעשות הוא להסביר את השם לאנשים כדי שידעו מה הם מהדהדים לך: שואלים אותך איך קוראים לך תעני מיה- משמעות השם היא קסם (תעזבי אשלייה נראה לי מורכב מידי).
אני חייבת לציין אגב שאין לי בעייה עם השם מיה דווקא בגלל החיבור לבני המאיה משמעות השם היא זו אשר נענית לקריאת היקום. וזה משהו באמת מדהים וייחודי אני חושבת.
איזה סיפו מדהים!!!!!!!
אכן מאוד מיסטי. דרור הוא שם של חופש, וגם שם של ציפור קטנה ועליזה שמסתובת בהרבה מקומות עם הרבה חברים ומצייצת בעליזות.
וזה חלק מהאנרגיה של השם.
אין ספק שזה יופי של סיפור. נשמע שהסבא הזה הוא סוג של הדרכה. אתה יודע אם אביך נמצא בקשר עימו גם כיום?

<{POST_SNAPBACK}>

גם בהינדית משמעות המילה מיה היא אשליה, כמו גם השם של אימו של בודהה.
הילה, לפני שענית למיה, בדקת את משמעות השם או שסמכת על פירושה של מיה? נראה לי קצת לא רציני...
אני סה"כ אדם פשוט שמוכן להסתפק רק בטוב ביותר.אם נגזר עלי להנות, אחרוק שיניים ואהנה.

השתדל תמיד להסתכל על חצי הכוס הריקה - אחרי הכל, זה החצי שלא צריך לשטוף...
לפעמים, אם אי אפשר להכניע כאב, אפשר להשתין אותו... Posted Image
פתגם איטלקי: "אם בחורה מפנה לך את הגב, זה סימן בשבילך לגעת לה בתחת"

בכל פעם שאתה מבועס, תסתכל על השעון 10 שניות ותגיד לעצמך:"גם זה יעבור"
ואז, כשאתה מרגיש יותר טוב, תסתכל שוב ותגיד לעצמך את אותו הדבר...

את כל האמת, ורק את האמת אפשר למצא כאן
וציטוטים מחכמת הטאו אפשר למצא כאן

#35 coocoola

coocoola

מוכרת לי מפעם...

• רשומים+
  • 2267 הודעות:

פורסם 14/06/2005 - 23:13

טוב אז היות ואני ממש הרבה זמן לא הייתי כאן אני אצטרף רק עכשיו...
שמי מורן. אצל אבא שלי נוהגים לקרוא לילדים על שם ההורים או הסבים שעדיין בין החיים.
אז קראו לי כך כשמה של סבתי, אם אבי, מרים.
אין לי שום בעיה עם השם הזה, אבל לעתים מאוד רחוקות קוראים לי בשם המקורי שלי, בד"כ קוראים לי בשם המשפחה שלי, או עיוותים קלים של השם שלי, מורי, מורנה, מורנית, מורני וכד'.
תקופה מסויימת בצבא גם קראו לי מרים ומירי וזה ממש לא הפריע לי. היה לי הענג להקרא מרים.

שם נוסף וסיפור מאחוריו שהייתי רוצה לקרוא פירוש הוא שמה של אחותי. כמה חודשים לפני שנולדה אחותי הקטנה נפטר סבא רבא שלי שהיווה דמות מאוד משמעותית בחייה של אמא, שמו היה שמיל, אמי חיפשה שם לבת שמתאים למשקל ולאותיות והחליטה לקרוא לבתה הקטנה שיר. אשמח לקרוא את הפירוש שלך לשם.
"...I woke up and I had a big idea
To buy a new soul at the start of every year
I paid up and it cost me pretty dear
"Here's a hymn to those that disappear
buying new soul/porcupine tree

"...כל יום מביטים אל המראה
ושונאים את מה שיש שם,
אבל הגוף רק סוחב ת'נשמה
אז נעזוב אותו בשקט... "

#36 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 15/06/2005 - 09:58

גם בהינדית משמעות המילה מיה היא אשליה, כמו גם השם של אימו של בודהה.
הילה, לפני שענית למיה, בדקת את משמעות השם או שסמכת על פירושה של מיה? נראה לי קצת לא רציני...

<{POST_SNAPBACK}>

אם תשים לב חתול צהוב - כל התשובה שלי כוונה בדיוק לזה. יש כאן שם שאנשים לא יודעים את משמעותו. והמשמעות תהיה זו שמיה תבחר ליצוק לו, ולהסביר כמשמעות. אנשים יהדהדו אליה את מה שהיא מכריזה עליו כשמה. כפי שציינתי בעיני המשמעות העוצמתית והרצויה ביותר היא זו של המאיה - אבל זה עניין של בחירה, כאשר יש שמות שאנשים אחרים לא יודעים את משמעותם.
כאשר עניתי למיה בחנתי מס' דברים: מבחינת פרשנות השם, אם מסתכלים יותר לעומק קסם ואשלייה אילו הן מילים מאוד קרובות בשפה האנושית, שכמעט כמעט מדברות על אותו דבר (במיוחד בחברה שלנו שבה לא מאמינים בקסמים) קסם נתפס כאשלייה, ופעמים רבות מסבירים את האחת באמצעות השנייה. כיוון שכך יש שיתרגמו מיה כקסם ויש שיתרגמו מיה כאשלייה ולמעשה הם מתכוונים לאותו דבר. למה בכל זאת המלצתי לה על המונח קסם כמשמעות השם אם כך? כי למשוך אליה אנרגיה של אשליה יצור חוסר יציבות בחיים שלה, ודברים שיתמוססו וקשיים שונים. קסם לעומת זאת הוא שם שמבחינת היקום מושך אנרגייה מאוד טובה - כי היקום בניגוד לשפה האנושית מבחין הבחנה ברורה בין שני המושגים.

אז זו הייתה החשיבה שלי לפני שעניתי. אולי ירגיע אותך אני לא עונה סתם תשובות. אני בודקת אותן קודם עם עצמי, לפעמים עם המורים שלי ועם בעלי הברית שלי. אני מתייחסת למקום הזהנ במלוא החשיבות, ולתפקיד שקיבלתי על עצמי במלוא הכבוד.

טוב אז היות ואני ממש הרבה זמן לא הייתי כאן אני אצטרף רק עכשיו...
שמי מורן. אצל אבא שלי נוהגים לקרוא לילדים על שם ההורים או הסבים שעדיין בין החיים.
אז קראו לי כך כשמה של סבתי, אם אבי, מרים.
אין לי שום בעיה עם השם הזה, אבל לעתים מאוד רחוקות קוראים לי בשם המקורי שלי, בד"כ קוראים לי בשם המשפחה שלי, או עיוותים קלים של השם שלי, מורי, מורנה, מורנית, מורני וכד'.
תקופה מסויימת בצבא גם קראו לי מרים ומירי וזה ממש לא הפריע לי. היה לי הענג להקרא מרים.
שם נוסף וסיפור מאחוריו שהייתי רוצה לקרוא פירוש הוא שמה של אחותי. כמה חודשים לפני שנולדה אחותי הקטנה נפטר סבא רבא שלי שהיווה דמות מאוד משמעותית בחייה של אמא, שמו היה שמיל, אמי חיפשה שם לבת שמתאים למשקל ולאותיות והחליטה לקרוא לבתה הקטנה שיר. אשמח לקרוא את הפירוש שלך לשם.

<{POST_SNAPBACK}>

האמת היא שמכל הדברים שציינת עוד לא ברור לי איך קוראים לך מורן או מרים.
אני כן יכולה לציין שמורן בעיני הוא שם יפיפה של שיח מקסים, מרים הוא שם עוצמה מדהים שמדבר על ישות של מים. אני לא זוכרת בדיוק מה נאמר על השם הזה על ידי המורה שלי, אני אבדוק ואחזור אלייך.
שיר הוא בדיוק מה שהוא מדובר בשם שכל כולו יצירתיות ופריצה ומוזיקה וקלילות שם מדהים בעיני.
תני לי לבדוק שוב את מרים ואני אחזור אלייך.
אמא אדמה אוהבת גם אותך

#37 אורח - ליאור

אורח - ליאור
  • אורחים

פורסם 15/06/2005 - 10:11

אם כבר כולם שואלים אז גם אני אשאל. כמו שניתן לנחש קוראים לי ליאור.
על פי מיטב המסורת אני נקרא על שם קרוב משפחה שלא היו לו ילדים וקראו לו ליאון. אחרי חיפוש באתרי אינטרנט מצאתי את הקשר כי גיליתי שבגלות היהודים אימצו לעצמם שיטה מאוד חביבה לשמות, שם קודש וכינוי. שם קודש היה שם עיברי לרוב בעל קשר הדוק לתנ"ך. כינוי היה שם בשפה המקומית. לרוב הוא היה קירוב של שם הקודש ולפעמים סתם שם שהתחיל באותה הברה. בגלל זה ישנן הרבה מצבות יהודיות ברחבי העולם שבהן מופיעים מספר שמות שאינם קשורים זה לזה.

עוד שאלה שעלתה לי עכשיו שקשורה לשמות:
מה משמעות של שם שאדם נותן לעצמו בפורום / קהילה ווירטואלית אחרת?
בזמן התיכון היינו מריצים המון משחקי רשת וכל אחד היה מתחבר עם כינוי קבוע. במהלך המשחק היינו פונים אחד לשני בכינויים האלו. האם זה משנה מי נותן את השם / כינוי?

#38 נולי

נולי

מנהלת פורום לא מנהלים

• רשומים+
  • 2679 הודעות:

פורסם 15/06/2005 - 11:27

[quote name='הילה של אש' date='12/6/05 , 0:25']
[QUOTE]גיל הוא שם מצויין לדעתי. יופי של אנרגיה[/QUOTE]

אז השם שלי קרוב לזה... גילי.
תמיד שואלים אותי עם זה קיצור של משהו ואני דואגת להדגיש שזה כל השם, ואני אוהבת אותו מאוד.
וזה לא מה ש ישביע את רעבוני

#39 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 15/06/2005 - 13:46

אם כבר כולם שואלים אז גם אני אשאל. כמו שניתן לנחש קוראים לי ליאור.
על פי מיטב המסורת אני נקרא על שם קרוב משפחה שלא היו לו ילדים וקראו לו ליאון. אחרי חיפוש באתרי אינטרנט מצאתי את הקשר כי גיליתי שבגלות היהודים אימצו לעצמם שיטה מאוד חביבה לשמות, שם קודש וכינוי. שם קודש היה שם עיברי לרוב בעל קשר הדוק לתנ"ך. כינוי היה שם בשפה המקומית. לרוב הוא היה קירוב של שם הקודש ולפעמים סתם שם שהתחיל באותה הברה. בגלל זה ישנן הרבה מצבות יהודיות ברחבי העולם שבהן מופיעים מספר שמות שאינם קשורים זה לזה.

עוד שאלה שעלתה לי עכשיו שקשורה לשמות:
מה משמעות של שם שאדם נותן לעצמו בפורום / קהילה ווירטואלית אחרת?
בזמן התיכון היינו מריצים המון משחקי רשת וכל אחד היה מתחבר עם כינוי קבוע. במהלך המשחק היינו פונים אחד לשני בכינויים האלו. האם זה משנה מי נותן את השם / כינוי?

<{POST_SNAPBACK}>

לגבי שמות בפורום מידת השפעתם תלויה באינטנסביות השימוש בהם
אם מדובר בשם שמשתמשים בו פעם בשבוע במחשב זה יותר מצביע על הלך הרוח והפסיכולוגיה האישית של האדם מאשר על כל דבר אחר,
אם לעומת זאת גולש הכינוי לחיי היום יום וכולם מתייחסים לאדם בכינוי הזה - הרי שהכינוי הופך ממש לשם, על כל המשתמע מכך.

לגבי השם ליאור הוא חביב עלי ביותר, יש בשם תזכורת לאור המצוי בך, ובכל אדם. אני אוהבת - יש בי אור, יש לי אור - זה נפלא בעיני.

אז השם שלי קרוב לזה... גילי.
תמיד שואלים אותי עם זה קיצור של משהו ואני דואגת להדגיש שזה כל השם, ואני אוהבת אותו מאוד.

<{POST_SNAPBACK}>

לגבי השם גילי חשוב לדעתי לפרש אותו נכון ופרוש נכון יהיה כשתסבירי לאנשים ששואלי אותך לשמך ששמך הוא גיל לי כלומר שימחה לי, שימחה בי.
זה הופך את השם מקיצור לא ברור בעיני אנשים לשם שנושא אנרגיה של שימחה, ושמגדיר אותך כאישה כזאת.
מקסים בעיני.
אמא אדמה אוהבת גם אותך

#40 נולי

נולי

מנהלת פורום לא מנהלים

• רשומים+
  • 2679 הודעות:

פורסם 15/06/2005 - 13:50

לגבי השם גילי חשוב לדעתי לפרש אותו נכון ופרוש נכון יהיה כשתסבירי לאנשים ששואלי אותך לשמך ששמך הוא גיל לי כלומר שימחה לי, שימחה בי.
זה הופך את השם מקיצור לא ברור בעיני אנשים לשם שנושא אנרגיה של שימחה, ושמגדיר אותך כאישה כזאת.
מקסים בעיני.

<{POST_SNAPBACK}>

תודה... :מסמיק:
וזה לא מה ש ישביע את רעבוני

#41 rayas

rayas

מכורה.

• רשומים+
  • 1846 הודעות:

פורסם 15/06/2005 - 23:06

טוב, מה אפשר להגיד על השם רעיה? (ולא, זה לא הייעוד שלי בחיים)
Posted Image

#42 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 15/06/2005 - 23:22

לגבי שמות בפורום מידת השפעתם תלויה באינטנסביות השימוש בהם
אם מדובר בשם שמשתמשים בו פעם בשבוע במחשב זה יותר מצביע על הלך הרוח והפסיכולוגיה האישית של האדם מאשר על כל דבר אחר,
אם לעומת זאת גולש הכינוי לחיי היום יום וכולם מתייחסים לאדם בכינוי הזה - הרי שהכינוי הופך ממש לשם, על כל המשתמע מכך.
.

<{POST_SNAPBACK}>

אז מה זה אמור להגיד דרקול?? :הממ:
והניק המלא מבוטא: דרא-קול-לאללה
זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

#43 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 16/06/2005 - 00:02

טוב, מה אפשר להגיד על השם רעיה? (ולא, זה לא הייעוד שלי בחיים)

<{POST_SNAPBACK}>

האם את מכירה משמעות נוספת לשם מלבד זו שכולנו מכירים?

אז מה זה אמור להגיד דרקול?? :הממ:
והניק המלא מבוטא: דרא-קול-לאללה

<{POST_SNAPBACK}>

האם אנשים מחוץ לפורום ממש קוראים לך כך?
אמא אדמה אוהבת גם אותך

#44 אורח - ליאור

אורח - ליאור
  • אורחים

פורסם 16/06/2005 - 09:41

לגבי השם ליאור הוא חביב עלי ביותר, יש בשם תזכורת לאור המצוי בך, ובכל אדם. אני אוהבת - יש בי אור, יש לי אור - זה נפלא בעיני.

<{POST_SNAPBACK}>

אני חושב שאחים שלי יחלקו עלייך בקשר לזה...

#45 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 17/06/2005 - 01:36

האם את מכירה משמעות נוספת לשם מלבד זו שכולנו מכירים?
האם אנשים מחוץ לפורום ממש קוראים לך כך?

<{POST_SNAPBACK}>

זה נהיה דרקו או דרקול
וכן בכל מיני מפגשים או כשיושבים בפאב או אפילו באמצע האונ' צועקים לי...
זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים