מעבר לתוכן

האמת מאחורי מכירת תמונות שמן - חובה לקרוא!

• Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 אורח - דרדס כחול

אורח - דרדס כחול
  • אורחים

פורסם 26/06/2005 - 15:30

למידע נוסף וחברות שעובדות בתחום - מכירת תמונות שמן

השורות הבאות מיועדות לכל אלו שמסתכלים על המודעות "דרושים מוכרים לעבודה בחו"ל", או " לחברה בין לאומית למסחר בתמונות" ומתלבטים אם זה מה שבא להם לעשות בקיץ – למכור תמונות .
גם אני הייתי בצומת הזאת ואפילו המשכתי הלאה ונענתי לאתגר - טסתי , מכרתי , הרווחתי וחזרתי .
מתוך הנסיון שלי הייתי רוצה להאיר כמה דברים שלא תמיד ברורים .
אני אתחיל בתיאור העבודה לאלו שאין להם מושג בכלל במה מדובר –
מקור התמונות בסין . בפסי יצור המוניים שמשלבים הדפס וציירים סינים ולפעמים רק מכונות אשר משכפלים סדרות של אותם ציורים,לרוב יצירות מופת מוכרות(רפרודוקציות ) , כך שיראו אמיתיים ככל האפשר , כולל חתימות מסוגננות וטקסטורה של צבעי שמן. לאלו מאתנו שלא יודעים במה מדובר קשה לשער שזה פרי יצור המוני ולא עבודה שלקחה זמן רב לאמן עם יכולת טכנית גבוהה ( חייבים להודות – יש עבודות באיכות גבוהה מאוד , תלוי מאיזה מפעל מזמינים).
מהמפעל ניתן לקנות אותם ישירות ,ממפיצים באירופה ואמריקה (שרבים מהם ישראלים , דרך אגב ) או אפילו דרך אתרי אינטרנט -פשוט מחפשים . oil paintings (לדוגמא http://www.oilpaintingshop.com ) כשקונים כמויות גדולות מהציורים כל אחד עולה בין 2-10 דולר , תלוי ממי קונים . מכאן והלאה שיטות המכירה רבות :
יש מכירות דרך גלריות וחנויות מסגור , דרך האינטרנט כמובן – למרות שצריך להיות תמים אמיתי כדי לקנות "יצירה מקורית " במחיר עוד יותר מקורי – ואני מדבר על מאות דולרים ,כשבאתר הבא ניתן למצוא את אותה יצירה בדיוק (אפילו אותה חתימה ) .
הפטנט הישראלי הוא קצת שונה – וכאן נכנסים לתמונה מאות אם לו אלפי חבר'ה צעירים בכל העולם. חברות רבות שמגייסות עובדים ומארגנות אותם בצוותים - ראש צוות ומספר סוכנים , שנשלחים לערים ועיירות שהמכנה המשותף של כולן הוא איכות חיים גבוהה -מעיד על הרבה כסף . בעבודת צוות מסובכת יחסית (הורדות ,איסופים,מכוניות,דירות שלא לדבר על חוק ומשטרה) אתה נשלח עם תיקיה –פולדר בשפה המקצועית , שמכילה מגוון רחב ככל הניתן של ציורים שיתאימו לכל טעם ...טוב , לפחות לכל טעם קיטשי. בשיטתיות עובדים מדלת לדלת בשכונות פרברים או באזורי משרדים ומפעלים מנסים לשכנע בגרסאות שונות את כל מי שרק מוכן לשמוע שזאת עסקת חייו – ציור מקורי ,שמן על בד שיום אחד יהיה אולי שווה מיליונים ....ועכשיו הוא נמכר במחיר מציאה של _________ כאן ממציאים מספר שלהערכתך הלקוח יכול לשלם – גבוה ככל הניתן.
יש הרבה גרסאות לסיפור הכיסוי . לפעמים מדובר בקבוצה של תלמידים מבית ספר לאומנות מסויים (בצלאל לדוגמא) שמנסה לפתוח גלריה במדינה בה עובדים והציורים הם עבודות שנעשו במהלך השנה או לתערוכת הגמר והרווח מהמכירה הולך למטרת הגלריה המשותפת. יש גם גרסאות שרק אומרות שהציורים שייכים לאמנים מתחילים שמרוויחים כך את לחמם. פגשתי גם כמה מוכרים שטענו שהם ציירו את הציורים במו ידיהם וכתבו הקדשות בגב הציור. בכל מקרה אף אחד לא יגיד את האמת על מקור הציורים כי הרי מי ירשום צ'ק שמן בכדי לקנות ציור שלא שווה יותר מעלות החומרים שבו שכמותו יש עוד אלפי עותקים כולל אחד שאולי נמכר לשכן ליד ? ופה טמון הכלב – בשקר הזה .
קל מאוד להשקיט את המצפון – הציורים באמת יפים .... אני עושה את זה למטרה נעלה כמו לימודים/מכונית/דירה/ניתוח פלסטי, הכל לוקח.... והלקוח באמת קונה כי הוא אוהב את העבודה ....לאנשים האלה יש כסף כמו מים (למרות שגם קופאיות ומזכירות שעובדות בשכר מינימום קונות ובשבילן זה הרבה כסף) ובכלל – ברגע שנכנסים למשחק ורואים כמה קל למכור – משתיקים את המצפון בבוכטה של שטרות – הרי עם יושר לא משלמים חשבונות חשמל. אבל אסור לשכוח- זה שקר ונוכלות ממדרגה ראשונה !
וצריכים להבין שהשקר אף פעם לא נגמר בזה – מדובר בערימות של שקרים שנבנות זו על גבי זו – החל מאיך הגעת לשכונה שלנו בפרבר הכי שקט ? מי קובע את המחירים ? איך זה שאתה מכרתה לשכנה בהנחה ובכלל – שבוע שעבר היו כאן עם אותם ציורים בדיוק אבל היה להם סיפור אחר ומחיר אחר ....שלא לדבר על "למה אסור לנו לדעת לאן הצ'ק הולך ?" – ומה תענה , שהעסק לא חוקי ( כי נוכלות היא לא חוקית ובמיוחד נוכלות בלי היתר עבודה ) ועלולים לזרוק אותך ואת כל החברים שלך לכלא או סתם לגרש ... וכבר היו מקרים של מאסרים או רק גירוש וחותמת שחורה לכל החיים.
יש הרבה אספקטים של השקר הזה שחורגים מהפן האישי – מצפוני . גם התדמית הישראלית נפגעת (כלומר , אם נשאר עוד במה לפגוע ) מאחר ורבים מהקונים עושים זאת מתוך אמפטיה ישראלית וכשמתברר להם שעבדו עליהם בתרגיל עוקץ מחוכם , מאוהבי ישראל הם הופכים לשונאיה . יש שכונות שסובלות מביקורי בית של סוכנים רבים – ורבים יכול להיות פעם בשבוע או שעה קודם לכן באזורים שבהן עובדות מספר חברות – הן הרי לא מתאמות ביניהן שטחים. לי אישית יצא לראות "חבר " סוכן מתחרה יוצא מבית שרציתי להכנס אליו ושנינו ממשיכים בשקר משותף " ראש הצוות התבלבל , שם אותנו באותו רחוב ...". יש גם שלט ליד הפעמון "no soliciting and canvassing " כלומר – לא מכניסים מוכרים מבית לבית ומוכרי תמונות . והמון טריקות של דלתות נזעמות.
כמעט כל מי שיצא לו למכור תמונות נשבע שלא יעשה את זה שוב . מעבר לקושי הפיזי של לסחוב את הציורים שעות ארוכות ישנה ההרגשה הקשה של לשקר כל היום לכולם . לחשוב על כל האנשים הנחמדים האלה שמכניסים אותך לביתם ובתמימות מתרגשים מכל מיני סיפורים שקריים שהומצאו על התמונות - " זאת צוירה על ידי ציירת חשוכת ילדים שהציורים הם הילדים שלה .... זאת מזרקת השלום שנמצאת בירושלים שכל אחד מזרמי המים מייצג דת – יהדות נצרות ואיסלאם , תראו איך המים נאספים לאגן אחד כמו שאנחנו מקווים לחיות יום אחד...." יש מיקרים עצובים על תמונות שנמכרו לעיוורים או לחולים סופניים , משוגעים ואפילו אספני אומנות (...טוב , זה קצת מצחיק ), או מזכירות שביקשו את הציור הכי זול בשני תשלומים – כי הן מעריכות עבודה מקורית . ושלא תחשבו ששוכחים את המקרים הללו בקלות – אני ועוד רבים אחרים שעבדו במכירות יכולים להעיד.
ולכל אלו שיבואו ויגידו שזה מוצר כמו כל מוצר אחר או שהתמונות מוכרות את עצמן גם בלי כל הסיפורים מספיק שתראו את הזעם והעצב בעיניים של לקוח לשעבר שמספר איך לפני כך וכך שנים/שבועות/ימים מכרו לו את אותן תמונות , בהרבה מאוד כסף והבטיחו שהן מקוריות ....(ומקוריות יכול להיות גם העתק של יצירת מופת מוכרת – אבל העתק ולא שכפול המוני made in china )

אני כותב את כל זה בעיקר בשביל שאנשים שלא באמת יודעים למה הם נכנסים יוכלו לעשות את השיקול שלהם כשהם רואים את החלקים היותר אפלים של העסק. אם המצפון שלכם יכול לסבול כמויות של שקרים מטורפות וגם הרבה יחס עויין מלקוחות עבר ... שיהיה בהצלחה ותיזהרו ממשטרת ההגירה...ואם עזרתי אפילו לאחד מכם לחשוב פעמיים על הכדאיות - והרי ידוע שרק תרופות קונים מכספי מרמה , עשיתי את שלי .

לעוד שאלות ותגובות ניתן לכתוב ל- unateazy@yahoo.com
ואנא מכם – תמשיכו להפיץ את המכתב הזה – זה נושא חשוב.

#2 אורח - אחת מרבות שהתלבטו הרבה

אורח - אחת מרבות שהתלבטו הרבה
  • אורחים

פורסם 26/06/2005 - 23:52

רציתי רק להגיד תודה רבה למי שכתב את האי מייל הזה אני אישית המון זמן חיפשתי מישהו שיגיד לי איך הדברים נראים מבפנים ולא אחד שינסה לשכנע אותי להצטרף ויגיד רק את הדברים הוורודים (או נכון יותר הירוקים..$$$). תודה.

#3 קפילרה

קפילרה

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 76 הודעות:

פורסם 27/06/2005 - 17:44

אני יכולה רק להוסיף שמבחינת המצפון- מכירה בקניונים לא יותר טובה!! אמנם לא נכנסים לאנשים לתוך הבית-המתחם הפרטי שלהם. אבל בהחלט מכניסים שוק לקניון הביתי שלהם. שוק שמלווה בהרבה שקר וגנבה (כולל החבאת שלטים מאחורי הקופה שאין ריפנד או נוהל החלפות וכו'). או שקרים לגבי מקורם של מוצרי קוסמטיקה שונים וכו'. והמוצר ב-99% מחורבן ולא שווה עשרימית מהמחיר שלו......

#4 אורח - פרצופה של המדינה...

אורח - פרצופה של המדינה...
  • אורחים

פורסם 28/06/2005 - 00:14

יפה מאוד. באמת נוגע ללב.

מה שמעצבן אותי, הוא שלמרות שידעת שאתה בעצם פושע קטן, המשכת לעשות את מה שעשית, וכל הדיבורים היפים שלך אחרי שחזרת לארץ על המצפון וישראל באמת לא שווים כקליפת השום, כי אתה עשית את הכסף שלך ולכן הכל על הזין שלך.

לא שזה לא היה ברור לי, שהעסק הזה הוא סוג של פשע, אבל כמו כל דבר דומה שישראלים מכוערים נוגעים בו, באווירת הדחקה והחבר'ה אתם מחליקים אותו ומשווים לו מראה אחר.

תהנה מהכסף שלך.

#5 אורח - ויקטור

אורח - ויקטור
  • אורחים

פורסם 28/06/2005 - 15:37

אין מה לעשות, במדינה בלי מצפון אנשים מוכנים לעשות הכול בשביל שיהיה להם עוד כסף.

שהרי בסופו של עניין אחרי שמנקים את העלות של כרטיס הטיסה והוצאות המחיה אני לא ממש בטוח שמרוויחים יותר מלעבוד בשכר מינימום משולב במגורים בבית ההורים או משהו כזה.

חוץ מזה אני בטוח שלא חסרים אנשים שמרגישים טוב עם עצמם שהם עבדו על מי שהם עבדו, ו"איזה פראיירים הקונים".

כל אלו הם תולדה של ההתפוררות של הסולידאיריות החברתית במדינה שלנו, ככה זה כשכל אחד דואג רק לעצמו ולא מעניין אותו מה הנזק שהוא משאיר אחריו, העיקר שיהיו לו עוד כמה דולארים בכיס.

#6 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 28/06/2005 - 19:09

הגזמתם בטירוף!!!

#7 אורח - לאון

אורח - לאון
  • אורחים

פורסם 28/06/2005 - 19:27

יפה מאוד. באמת נוגע ללב.

מה שמעצבן אותי, הוא שלמרות שידעת שאתה בעצם פושע קטן, המשכת לעשות את מה שעשית, וכל הדיבורים היפים שלך אחרי שחזרת לארץ על  המצפון וישראל באמת לא שווים כקליפת השום, כי אתה עשית את הכסף שלך ולכן הכל על הזין שלך.

לא שזה לא היה ברור לי, שהעסק הזה הוא סוג של פשע, אבל כמו כל דבר דומה שישראלים מכוערים נוגעים בו, באווירת הדחקה והחבר'ה אתם מחליקים אותו ומשווים לו מראה אחר.

תהנה מהכסף שלך.

<{POST_SNAPBACK}>

מה אתה רוצה מהבחור, הרי כל הפרטים הקטנים של איך מיוצרות התמונות, מאיפה מגיעות אתה לומד רק אחרי שאתה מגיע למקום. כל מה שאתה יודע בארץ זה שאתה הולך למקור תמונות באמריקה מדלת לדלת וזהו ולא מעניין אותך מה המקור שלהן.
וחוץ מזה אפשר למקור את התמונות האלה גם בלי לשקר פשוט לעבור מבית לבית ולהציעה לאנשים לקנות תמונות ללא כל הבולשיט של הסיפור שלה .כמו "את התמונה הזאת ציירה עקרת בית שהתעוורה וחזרה בתשובה", או "ילדה בת 14 מהתנחלות ברצועת עזה ציירה את הציור הזה רגע לפני שנהרגה ע"י מחבל".
למרות שרוב האמריקאים תיפשים רובם עדיין יכולים להבדיל בין טוב לרע בין אמת לשקר.
בקיצור מה שאני אומר שאפשר למכור גם עם מצפון נקי אך אולי עם ארנק פחות דחוס בשטרות.

#8 Fenris

Fenris

החוצון עם הג'וינט

• רשומים+
  • 386 הודעות:

פורסם 28/06/2005 - 23:03

.
למרות שרוב האמריקאים תיפשים

<{POST_SNAPBACK}>

טיפשים
Fortuna Imperatrix Mundi

#9 אורח - אורח_רועי_*

אורח - אורח_רועי_*
  • אורחים

פורסם 29/06/2005 - 23:26

הצעת עבודה!!!!

מכירה בעגלות בקניונים מצליחים באיזור פלורידה.
שכר שבועי גבוה!

תנאי העבודה:
1. מגורים ורכב - באחריות המעביד (דירות מאובזרות)
2. שישה ימי עבודה בשבוע.
3. כרטיס טיסה - על חשבון העובד (דוגרי, אתם תכסו אותו בשבוע...)
4. הישראלים המגיעים לעבוד בעגלות אינם מקבלים ויזת עבודה,
אבל מי שנזהר - לא מסתבך! (מנסיון)
אני לא מייפה את המציאות ואומר רק את האמת:
מי שמבטיח לכם כרטיס טיסה - מקצץ אותו מהמשכורת!!!
אני לא עושה דברים כאלה...

אל תפספסו את ההזדמנות!
לפרטים - רועי 052-3612978

#10 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 30/06/2005 - 02:02

גם אני הייתי בצומת הזאת ואפילו המשכתי הלאה ונענתי לאתגר -  טסתי , מכרתי , הרווחתי  וחזרתי .

<{POST_SNAPBACK}>

הכל טוב ויפה. גם אני הייתי שם, וגם אני, כמוך, לא מתחבר לעינין. אסור לשכוח מעבר לכל השקרים, וההמצאות ("אני ציירתי את הציור" זוהי גירסא די שכיחה במערב אירופה), יש עובדות. הרבה אנשים נוסעים לחו"ל, לעבוד בזה, כמחצית מהם חוזרים עם רווחים קטנים - טובים, ועוד כחצי חוזרים עם הרבה כסף. זו הסיבה שאנשים מתפתים לזה במהתחלה.
ולא מעט מאלה שהצליחו חוזרים. זו לא עבודה כיפית, היא די מטישה, אבל אם בודקים את העובדות - יש אנשים שמתאימים לזה, ויש כאלה שלא, ומחבר הסיפור על "מוצאן של התמונות שמן בעולם" כנראה שייך לקטגוריה השניה.

#11 אורח - אורח_אורח_*

אורח - אורח_אורח_*
  • אורחים

פורסם 30/06/2005 - 12:35

הצעת עבודה!!!!

מכירה בעגלות בקניונים מצליחים באיזור פלורידה.
שכר שבועי גבוה!

תנאי העבודה:
1. מגורים ורכב - באחריות המעביד (דירות מאובזרות)
2. שישה ימי עבודה בשבוע.
3. כרטיס טיסה - על חשבון העובד (דוגרי, אתם תכסו אותו בשבוע...)
4. הישראלים המגיעים לעבוד בעגלות אינם מקבלים ויזת עבודה,
    אבל מי שנזהר - לא מסתבך! (מנסיון)
אני לא מייפה את המציאות ואומר רק את האמת:
מי שמבטיח לכם כרטיס טיסה - מקצץ אותו מהמשכורת!!!
אני לא עושה דברים כאלה...

אל תפספסו את ההזדמנות!
לפרטים - רועי 052-3612978

<{POST_SNAPBACK}>

וואו, אתה צריך להיות ממש, אבל ממש אהבל בשביל לפרסם את עצמך בשרשור כזה, ועוד להצהיר קבל עם ועדה שאתה שולח אנשים לעבודה לא חוקית.
הטמטום חוגג.

#12 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 30/06/2005 - 13:29

וואו, אתה צריך להיות ממש, אבל ממש אהבל בשביל לפרסם את עצמך בשרשור כזה, ועוד להצהיר קבל עם ועדה שאתה שולח אנשים לעבודה לא חוקית.
הטמטום חוגג.

<{POST_SNAPBACK}>

לפחות הוא כנה, מה שאי אפשר להגיד לגבי רוב הבוסים.

#13 עטרה

עטרה

האישה של הפורום...

• רשומים+
  • 5956 הודעות:

פורסם 30/06/2005 - 15:05

לפחות הוא כנה, מה שאי אפשר להגיד לגבי רוב הבוסים.

<{POST_SNAPBACK}>

הוא כנה ודובר אמת!

וגם לא כזה אהבל...

:שורק:
בכל בן אדם יש שמש קטנה, רק תנו לה להאיר...

#14 אורח - אורח_שירלי_*

אורח - אורח_שירלי_*
  • אורחים

פורסם 30/06/2005 - 23:10

השורות הבאות מיועדות  לכל אלו שמסתכלים על המודעות "דרושים מוכרים לעבודה בחו"ל", או " לחברה בין לאומית למסחר בתמונות"  ומתלבטים אם זה מה שבא להם לעשות בקיץ – למכור תמונות .
גם אני הייתי בצומת הזאת ואפילו המשכתי הלאה ונענתי לאתגר -  טסתי , מכרתי , הרווחתי  וחזרתי .
מקור התמונות בסין . בפסי יצור המוניים שמשלבים הדפס וציירים סינים ולפעמים רק מכונות אשר משכפלים סדרות של אותם ציורים,לרוב יצירות מופת מוכרות(רפרודוקציות )  , כך שיראו אמיתיים ככל האפשר , כולל חתימות מסוגננות וטקסטורה של צבעי שמן. לאלו מאתנו שלא יודעים במה מדובר קשה לשער שזה פרי יצור המוני ולא עבודה שלקחה זמן רב לאמן עם יכולת טכנית גבוהה ( חייבים להודות – יש עבודות באיכות גבוהה מאוד , תלוי מאיזה מפעל מזמינים).
מהמפעל ניתן לקנות אותם ישירות ,ממפיצים באירופה ואמריקה (שרבים מהם ישראלים , דרך אגב ) או אפילו דרך אתרי אינטרנט -פשוט מחפשים  . oil paintings (לדוגמא http://www.oilpaintingshop.com ) כשקונים כמויות גדולות מהציורים כל אחד עולה בין 2-10 דולר , תלוי ממי קונים . מכאן והלאה שיטות המכירה רבות :
יש מכירות דרך גלריות וחנויות מסגור , דרך האינטרנט כמובן – למרות שצריך להיות תמים אמיתי כדי לקנות "יצירה מקורית " במחיר עוד יותר מקורי – ואני מדבר על מאות דולרים ,כשבאתר הבא ניתן למצוא את אותה יצירה  בדיוק (אפילו אותה חתימה )  .
הפטנט הישראלי הוא קצת שונה – וכאן נכנסים לתמונה מאות אם לו אלפי חבר'ה צעירים בכל העולם. חברות רבות שמגייסות עובדים ומארגנות אותם בצוותים - ראש צוות ומספר סוכנים , שנשלחים לערים ועיירות שהמכנה המשותף של כולן הוא איכות חיים גבוהה -מעיד על הרבה  כסף . בעבודת צוות מסובכת יחסית (הורדות ,איסופים,מכוניות,דירות שלא לדבר על חוק ומשטרה) אתה נשלח עם תיקיה –פולדר בשפה המקצועית , שמכילה מגוון רחב ככל הניתן של ציורים שיתאימו לכל טעם ...טוב , לפחות לכל טעם קיטשי. בשיטתיות עובדים מדלת לדלת בשכונות פרברים או באזורי משרדים ומפעלים מנסים לשכנע בגרסאות שונות את כל מי שרק מוכן לשמוע שזאת עסקת חייו – ציור מקורי ,שמן על בד שיום אחד יהיה אולי שווה מיליונים ....ועכשיו הוא נמכר במחיר מציאה של _________ כאן ממציאים מספר שלהערכתך הלקוח יכול לשלם – גבוה ככל הניתן.
יש הרבה גרסאות לסיפור הכיסוי . לפעמים מדובר בקבוצה של תלמידים מבית ספר לאומנות מסויים (בצלאל לדוגמא) שמנסה לפתוח גלריה במדינה בה עובדים  והציורים הם עבודות שנעשו במהלך השנה או לתערוכת הגמר והרווח מהמכירה הולך למטרת הגלריה המשותפת. יש גם גרסאות שרק אומרות שהציורים שייכים לאמנים מתחילים שמרוויחים כך את לחמם. פגשתי גם כמה מוכרים שטענו שהם ציירו את הציורים במו ידיהם וכתבו הקדשות בגב הציור. בכל מקרה אף אחד לא יגיד את האמת  על מקור הציורים כי הרי מי ירשום צ'ק שמן בכדי לקנות ציור שלא שווה יותר מעלות החומרים שבו שכמותו יש עוד אלפי עותקים כולל אחד שאולי נמכר לשכן ליד ? ופה טמון הכלב – בשקר הזה .
קל מאוד להשקיט את המצפון – הציורים באמת יפים .... אני עושה את זה למטרה נעלה כמו  לימודים/מכונית/דירה/ניתוח פלסטי, הכל לוקח.... והלקוח באמת קונה כי הוא אוהב את העבודה ....לאנשים האלה יש כסף כמו מים (למרות שגם קופאיות ומזכירות  שעובדות בשכר מינימום קונות ובשבילן זה הרבה כסף) ובכלל – ברגע שנכנסים למשחק ורואים כמה קל למכור – משתיקים את המצפון בבוכטה של שטרות – הרי עם יושר לא משלמים חשבונות חשמל. אבל אסור לשכוח- זה שקר ונוכלות ממדרגה ראשונה !
וצריכים להבין שהשקר  אף פעם לא נגמר בזה – מדובר בערימות של שקרים שנבנות זו על גבי זו – החל מאיך הגעת לשכונה שלנו בפרבר הכי שקט ? מי קובע את המחירים ? איך זה שאתה מכרתה לשכנה בהנחה ובכלל – שבוע  שעבר היו כאן עם אותם ציורים בדיוק אבל היה להם סיפור  אחר ומחיר אחר ....שלא לדבר על "למה אסור לנו לדעת לאן הצ'ק הולך ?" – ומה תענה , שהעסק לא חוקי ( כי נוכלות היא לא חוקית ובמיוחד נוכלות בלי היתר עבודה ) ועלולים לזרוק אותך ואת כל החברים שלך לכלא או סתם לגרש ... וכבר היו מקרים של מאסרים או רק גירוש וחותמת שחורה לכל החיים.
יש הרבה אספקטים של השקר הזה שחורגים מהפן האישי – מצפוני . גם התדמית הישראלית נפגעת (כלומר , אם נשאר עוד במה לפגוע ) מאחר ורבים מהקונים עושים זאת מתוך אמפטיה ישראלית וכשמתברר להם שעבדו עליהם בתרגיל עוקץ מחוכם , מאוהבי ישראל הם הופכים לשונאיה . יש שכונות שסובלות מביקורי בית של סוכנים רבים – ורבים יכול להיות פעם בשבוע או  שעה קודם לכן באזורים שבהן עובדות מספר חברות – הן הרי לא מתאמות ביניהן שטחים. לי אישית יצא לראות "חבר " סוכן מתחרה יוצא מבית שרציתי להכנס אליו ושנינו ממשיכים בשקר משותף " ראש הצוות התבלבל , שם אותנו באותו רחוב ...". יש גם שלט ליד הפעמון "no soliciting and canvassing "    כלומר – לא מכניסים מוכרים מבית לבית ומוכרי תמונות  . והמון טריקות של דלתות נזעמות.
כמעט כל מי שיצא לו למכור תמונות נשבע שלא יעשה את זה שוב . מעבר לקושי הפיזי של לסחוב את הציורים שעות ארוכות ישנה ההרגשה הקשה של לשקר כל היום לכולם . לחשוב על כל האנשים הנחמדים האלה שמכניסים אותך לביתם ובתמימות מתרגשים מכל מיני סיפורים שקריים שהומצאו על התמונות - " זאת צוירה על ידי ציירת חשוכת ילדים שהציורים הם הילדים שלה .... זאת מזרקת השלום שנמצאת בירושלים שכל אחד מזרמי המים מייצג דת – יהדות נצרות ואיסלאם , תראו איך המים נאספים לאגן אחד כמו שאנחנו מקווים לחיות יום אחד...."  יש מיקרים עצובים על תמונות שנמכרו לעיוורים או לחולים סופניים , משוגעים ואפילו אספני אומנות (...טוב , זה קצת מצחיק ), או מזכירות שביקשו את הציור הכי זול בשני תשלומים – כי הן מעריכות עבודה מקורית . ושלא תחשבו ששוכחים את המקרים הללו בקלות – אני ועוד רבים אחרים שעבדו במכירות יכולים להעיד.
ולכל אלו שיבואו ויגידו שזה מוצר  כמו כל מוצר אחר  או שהתמונות מוכרות את עצמן גם בלי כל הסיפורים מספיק שתראו את  הזעם והעצב בעיניים של לקוח לשעבר  שמספר איך לפני כך וכך שנים/שבועות/ימים מכרו לו את אותן תמונות , בהרבה מאוד כסף והבטיחו שהן מקוריות ....(ומקוריות יכול להיות גם העתק של יצירת מופת מוכרת – אבל העתק ולא שכפול המוני made in china )

אני כותב את כל זה בעיקר בשביל שאנשים שלא באמת יודעים למה הם נכנסים יוכלו לעשות את השיקול שלהם כשהם רואים את החלקים היותר אפלים של העסק. אם המצפון שלכם יכול לסבול כמויות של שקרים מטורפות וגם הרבה יחס עויין מלקוחות עבר ... שיהיה בהצלחה ותיזהרו ממשטרת ההגירה...ואם עזרתי אפילו לאחד מכם לחשוב פעמיים על הכדאיות  - והרי ידוע  שרק  תרופות קונים מכספי מרמה , עשיתי את שלי .

<{POST_SNAPBACK}>

יש בעיה להרבה אנשים - הם כותבים בלי להיות בקיאים בפרטים, אתה כמעט יכול להיות עיתונאי אם כך.
לגבי השקרים, אם היית יודע למכור לא היית צריך לשקר, כי המוצר הזה באמת שווה כל שקל (או דולר) שמשלמים עליו.
אולי אתה עבדת במקום בו מדפיסים תמונות, אבל במקום בו אני עבדתי התמונות אכן עבודת יד.
אני חושבת שאם אתה כ"כ נגד גלובליזציה (מכירת מוצרים שעולים מספר דולרים במאות שקלים, בדיוק כמו נעלי נייקי האחרונות שקנית שעלותן 5 דולר אבל שילמת עליהן 700 שקל) אז אולי כדאי שתיקח שלט ותצא להפגין מול הבית של ביבי! אין שום פסול במכירת מוצר שעלותו מספר דולרים בעשרות או מאות דולרים, כל עוד לא משקרים ומספרים "סיפורי סבתא" כפי שתיארת.
מישהו הכריח אותך לשקר? אפילו אם הדריכו אותך לשקר, לא היית חייב, ושוב - אם היית יודע למכור היית מגיע למסקנה שאין צורך לשקר אפילו שקר קטן ופעוט, כי יש בסיס כלכלי למוצר - הוא יפה, איכותי, מגיע כשירות עד דלת הבית וזול פי כמה מכל אלטרנטיבה דומה (או שגם לזה אתה לא מודע, כי מכרת רק ע"י שקרים?).
לגבי חוקיות - אכן צריך לעבוד רק במקום מסודר וחוקי ועם היתר עבודה, כמו שאני עשיתי. יש מקומות שמציעים את האופצייה (בעלות ראשונית של ההיתר), אז למי שרוצה להתאוורר מהארץ, לחוות חוויה ולהרוויח הרבה כסף (בלי לשקר!!!), זו עבודה מדהימה. לגבי קניונים אני לא מכירה את הפרטים, אז בניגוד אליך, אני לא אביע דעה.

לסיכום, חבל שבגלל שאין לך מה לעשות (חוץ מלשקר) וכתבת מכתב ארוך ויפה, תגרום לכמה סטודנטים לעבוד כמו חמורים ולהזיע בקיץ תמורת 20 שקלים לשעה, או מה שנשמע יותר רע - תמורת 4.5 דולר.
שיהיו לך חיים יפים...

#15 אורח - לירוניטוש

אורח - לירוניטוש
  • אורחים

פורסם 03/07/2005 - 09:01

השורות הבאות מיועדות  לכל אלו שמסתכלים על המודעות "דרושים מוכרים לעבודה בחו"ל", או " לחברה בין לאומית למסחר בתמונות"  ומתלבטים אם זה מה שבא להם לעשות בקיץ – למכור תמונות .
מקור התמונות בסין . בפסי יצור המוניים שמשלבים הדפס וציירים סינים ולפעמים רק מכונות אשר משכפלים סדרות של אותם ציורים,לרוב יצירות מופת מוכרות(רפרודוקציות )  , כך שיראו אמיתיים ככל האפשר , כולל חתימות מסוגננות וטקסטורה של צבעי שמן. לאלו מאתנו שלא יודעים במה מדובר קשה לשער שזה פרי יצור המוני ולא עבודה שלקחה זמן רב לאמן עם יכולת טכנית גבוהה ( חייבים להודות – יש עבודות באיכות גבוהה מאוד , תלוי מאיזה מפעל מזמינים).
מהמפעל ניתן לקנות אותם ישירות ,ממפיצים באירופה ואמריקה (שרבים מהם ישראלים , דרך אגב ) או אפילו דרך אתרי אינטרנט -פשוט מחפשים  . oil paintings (לדוגמא http://www.oilpaintingshop.com ) כשקונים כמויות גדולות מהציורים כל אחד עולה בין 2-10 דולר , תלוי ממי קונים . מכאן והלאה שיטות המכירה רבות :
יש מכירות דרך גלריות וחנויות מסגור , דרך האינטרנט כמובן – למרות שצריך להיות תמים אמיתי כדי לקנות "יצירה מקורית " במחיר עוד יותר מקורי – ואני מדבר על מאות דולרים ,כשבאתר הבא ניתן למצוא את אותה יצירה  בדיוק (אפילו אותה חתימה )  .
הפטנט הישראלי הוא קצת שונה – וכאן נכנסים לתמונה מאות אם לו אלפי חבר'ה צעירים בכל העולם. חברות רבות שמגייסות עובדים ומארגנות אותם בצוותים - ראש צוות ומספר סוכנים , שנשלחים לערים ועיירות שהמכנה המשותף של כולן הוא איכות חיים גבוהה -מעיד על הרבה  כסף . בעבודת צוות מסובכת יחסית (הורדות ,איסופים,מכוניות,דירות שלא לדבר על חוק ומשטרה) אתה נשלח עם תיקיה –פולדר בשפה המקצועית , שמכילה מגוון רחב ככל הניתן של ציורים שיתאימו לכל טעם ...טוב , לפחות לכל טעם קיטשי. בשיטתיות עובדים מדלת לדלת בשכונות פרברים או באזורי משרדים ומפעלים מנסים לשכנע בגרסאות שונות את כל מי שרק מוכן לשמוע שזאת עסקת חייו – ציור מקורי ,שמן על בד שיום אחד יהיה אולי שווה מיליונים ....ועכשיו הוא נמכר במחיר מציאה של _________ כאן ממציאים מספר שלהערכתך הלקוח יכול לשלם – גבוה ככל הניתן.
יש הרבה גרסאות לסיפור הכיסוי . לפעמים מדובר בקבוצה של תלמידים מבית ספר לאומנות מסויים (בצלאל לדוגמא) שמנסה לפתוח גלריה במדינה בה עובדים  והציורים הם עבודות שנעשו במהלך השנה או לתערוכת הגמר והרווח מהמכירה הולך למטרת הגלריה המשותפת. יש גם גרסאות שרק אומרות שהציורים שייכים לאמנים מתחילים שמרוויחים כך את לחמם. פגשתי גם כמה מוכרים שטענו שהם ציירו את הציורים במו ידיהם וכתבו הקדשות בגב הציור. בכל מקרה אף אחד לא יגיד את האמת  על מקור הציורים כי הרי מי ירשום צ'ק שמן בכדי לקנות ציור שלא שווה יותר מעלות החומרים שבו שכמותו יש עוד אלפי עותקים כולל אחד שאולי נמכר לשכן ליד ? ופה טמון הכלב – בשקר הזה .
קל מאוד להשקיט את המצפון – הציורים באמת יפים .... אני עושה את זה למטרה נעלה כמו  לימודים/מכונית/דירה/ניתוח פלסטי, הכל לוקח.... והלקוח באמת קונה כי הוא אוהב את העבודה ....לאנשים האלה יש כסף כמו מים (למרות שגם קופאיות ומזכירות  שעובדות בשכר מינימום קונות ובשבילן זה הרבה כסף) ובכלל – ברגע שנכנסים למשחק ורואים כמה קל למכור – משתיקים את המצפון בבוכטה של שטרות – הרי עם יושר לא משלמים חשבונות חשמל. אבל אסור לשכוח- זה שקר ונוכלות ממדרגה ראשונה !
וצריכים להבין שהשקר  אף פעם לא נגמר בזה – מדובר בערימות של שקרים שנבנות זו על גבי זו – החל מאיך הגעת לשכונה שלנו בפרבר הכי שקט ? מי קובע את המחירים ? איך זה שאתה מכרתה לשכנה בהנחה ובכלל – שבוע  שעבר היו כאן עם אותם ציורים בדיוק אבל היה להם סיפור  אחר ומחיר אחר ....שלא לדבר על "למה אסור לנו לדעת לאן הצ'ק הולך ?" – ומה תענה , שהעסק לא חוקי ( כי נוכלות היא לא חוקית ובמיוחד נוכלות בלי היתר עבודה ) ועלולים לזרוק אותך ואת כל החברים שלך לכלא או סתם לגרש ... וכבר היו מקרים של מאסרים או רק גירוש וחותמת שחורה לכל החיים.
יש הרבה אספקטים של השקר הזה שחורגים מהפן האישי – מצפוני . גם התדמית הישראלית נפגעת (כלומר , אם נשאר עוד במה לפגוע ) מאחר ורבים מהקונים עושים זאת מתוך אמפטיה ישראלית וכשמתברר להם שעבדו עליהם בתרגיל עוקץ מחוכם , מאוהבי ישראל הם הופכים לשונאיה . יש שכונות שסובלות מביקורי בית של סוכנים רבים – ורבים יכול להיות פעם בשבוע או  שעה קודם לכן באזורים שבהן עובדות מספר חברות – הן הרי לא מתאמות ביניהן שטחים. לי אישית יצא לראות "חבר " סוכן מתחרה יוצא מבית שרציתי להכנס אליו ושנינו ממשיכים בשקר משותף " ראש הצוות התבלבל , שם אותנו באותו רחוב ...". יש גם שלט ליד הפעמון "no soliciting and canvassing "    כלומר – לא מכניסים מוכרים מבית לבית ומוכרי תמונות  . והמון טריקות של דלתות נזעמות.
כמעט כל מי שיצא לו למכור תמונות נשבע שלא יעשה את זה שוב . מעבר לקושי הפיזי של לסחוב את הציורים שעות ארוכות ישנה ההרגשה הקשה של לשקר כל היום לכולם . לחשוב על כל האנשים הנחמדים האלה שמכניסים אותך לביתם ובתמימות מתרגשים מכל מיני סיפורים שקריים שהומצאו על התמונות - " זאת צוירה על ידי ציירת חשוכת ילדים שהציורים הם הילדים שלה .... זאת מזרקת השלום שנמצאת בירושלים שכל אחד מזרמי המים מייצג דת – יהדות נצרות ואיסלאם , תראו איך המים נאספים לאגן אחד כמו שאנחנו מקווים לחיות יום אחד...."  יש מיקרים עצובים על תמונות שנמכרו לעיוורים או לחולים סופניים , משוגעים ואפילו אספני אומנות (...טוב , זה קצת מצחיק ), או מזכירות שביקשו את הציור הכי זול בשני תשלומים – כי הן מעריכות עבודה מקורית . ושלא תחשבו ששוכחים את המקרים הללו בקלות – אני ועוד רבים אחרים שעבדו במכירות יכולים להעיד.
ולכל אלו שיבואו ויגידו שזה מוצר  כמו כל מוצר אחר  או שהתמונות מוכרות את עצמן גם בלי כל הסיפורים מספיק שתראו את  הזעם והעצב בעיניים של לקוח לשעבר  שמספר איך לפני כך וכך שנים/שבועות/ימים מכרו לו את אותן תמונות , בהרבה מאוד כסף והבטיחו שהן מקוריות ....(ומקוריות יכול להיות גם העתק של יצירת מופת מוכרת – אבל העתק ולא שכפול המוני made in china )

אני כותב את כל זה בעיקר בשביל שאנשים שלא באמת יודעים למה הם נכנסים יוכלו לעשות את השיקול שלהם כשהם רואים את החלקים היותר אפלים של העסק. אם המצפון שלכם יכול לסבול כמויות של שקרים מטורפות וגם הרבה יחס עויין מלקוחות עבר ... שיהיה בהצלחה ותיזהרו ממשטרת ההגירה...ואם עזרתי אפילו לאחד מכם לחשוב פעמיים על הכדאיות  - והרי ידוע  שרק  תרופות קונים מכספי מרמה , עשיתי את שלי .

<{POST_SNAPBACK}>

כל הכבוד על הכתבה.. שמראה את 2 צדדי המטבע.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים