מעבר לתוכן

- - - - -

תרופות פסיכיאטריות

• Please log in to reply
70 replies to this topic

#61 אורח - סתם אכפת לי

אורח - סתם אכפת לי
  • אורחים

פורסם 02/01/2010 - 02:29

במקרה קראתי עכשיו כתבה על מחקר שערכה הלן פישר ,אנתרופולוגית וביוכימאית שהתמחתה בחקר האהבה, הסקס והיחסים בין המינים והנה ציטוט מהכתבה שרלוונטי לנושא השרשור:

"לפני סיום מדברת פישר על עניין נוסף וחשוב במיוחד: הקשר בין אהבה ותרופות פסיכיאטריות. "יותר ממאה מיליון מרשמים לתרופות נגד דיכאון נרשמים בשנה בארה"ב. התרופות הללו מוענקות לנשים וגברים בכל גיל, בכל רחבי העולם. אין לי שום בעיה בשימוש בחומרים האלה לתקופות קצרות, לטיפול מקומי בדיכאון, אבל יותר ויותר אנשים לוקחים אותם לאורך זמן ארוך מהנדרש, והכרתי פעם נערה שלקחה אותם ברצף מגיל 13. היא היום בת 23".

"פישר מסבירה למה התרופות נגד דיכאון הורגות את הזוגיות: "מבחינה כימית, התרופות הללו מעלות את רמת הסרוטונין ובכך הן עלולות לדכא את רמת הדופמין. הדופמין מקושר לאהבה רומנטית. כך שלא רק שמדכאים את רמת הדופמין, הורגים את הדחף המיני, וכשהורגים את הדחף המיני הורגים את האורגזמה, וכשהורגים את האורגזמה מאבדים את שטף ההורמונים המקושרים עם זוגיות לטווח ארוך. כל אלה מקושרים במוח וכשמתעסקים במערכת אחת, משפיעים גם על אחרת".

אז מה קורה לנו בלי אהבה?

"מבחינתי", מסכמת פישר בדרמטיות, "עולם ללא אהבה הוא עולם מת".

לתשומת ליבכם.

קראתי. נזכרתי בשרשור. מסקנה למי שמשתמש בתרופות - להתייעץ עם הרופא בקשר למינון.

#62 אורח - חן

אורח - חן
  • אורחים

פורסם 11/05/2010 - 21:45

את נשמעת כמו סיינטולוגית.

ואתה נשמע כמו אדיוט, לא כל אדם שלא רוצה להסתמך על תרופות שהרבה פעמים מדכאות את את הנפש עוד יותר במקום לעזור. נטילת תרופות כמו כל דבר בעולם היא דבר אישי.
בוא נכניס אותך למוסד, אח"כ נמלא אותך בתרופות ותיתן לנו פרספקטיבה אנושית ולא בורה.
כמה בורות יש בעולם, בנוסף לחוסר הבנה.

#63 Lance-allot

Lance-allot

כסף

• רשומים+
  • 6779 הודעות:

פורסם 11/05/2010 - 22:06

ואתה נשמע כמו אדיוט, לא כל אדם שלא רוצה להסתמך על תרופות שהרבה פעמים מדכאות את את הנפש עוד יותר במקום לעזור. נטילת תרופות כמו כל דבר בעולם היא דבר אישי.
בוא נכניס אותך למוסד, אח"כ נמלא אותך בתרופות ותיתן לנו פרספקטיבה אנושית ולא בורה.

אני לא יודע מה ההקשר (לא קראתי, או שכחתי כבר..)

- אבל לפחות לפי התגובה הזו ספציפית - את באמת נשמעת כמו סיינטולוגית.
:P

#64 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 11/05/2010 - 22:17

אני רק שואל אם את לקחת תרופות כאלה, או שאת מסתמכת על רטוריקה היפית שלקוחה מהספרים של קן קיזי...
באשר אלי- נטלתי תרופות כאלה. קבלי עוד משהו- גם הייתי במוסד. ושרדתי כדי לספר. לצערי אין לי סיפורי אימה על קשירות וטיפול בנזעי חשמל. למרות שתאמיני לי שהיו שם כמה שממש דרשו את זה. מה זה אומר לך על יכולת הסובלנות של אנשי צוות ופסיכיאטרים? :-)

כל ההתנגדות לתרופות שיש היום בשוק מבוססת על אותה בורות וחוסר הבנה שכנגדן את זועקת. המנגנון פעולה שלהן הוא כל כך פשוט ואלגנטי. זו טיפשות לשלול את התרופות האלה על בסיס דיכוי הנפש. כמובן שיש מקרים יוצאי דופן, אולי אפילו של 1 מתוך 10. אבל תשאלי את ה9 האחרים כמה זה עזר להם.

ולא, אני לא מקבל תמלוגים מאלי-לילי או טבע. אבל אם מישהו מקושר אליהם שיפנה אותן לשרשור הזה, הנחה בסופר-פארם will be appreciated.

#65 Lance-allot

Lance-allot

כסף

• רשומים+
  • 6779 הודעות:

פורסם 11/05/2010 - 22:24

הודעת הנהלה :

אם השרשור הזה יתפתח לדיון על :

תרופות פסיכיאטריות בעד\נגד

סיינטולוגיה - כת מסוכנת או אוסף אנשים נחמדים

או כל שילוב של ה 2 ..\

ההודעות שיעסקו בנושאים האלו יעברו ל"שרשור הסיינטולוגיה הגדול"
בפורום המתאים.

#66 אורח - אזרח_ותיק

אורח - אזרח_ותיק
  • אורחים

פורסם 20/06/2011 - 10:24

מוקפץ מחדש לכבוד הרילפסיה הדכאונית- כפיים חברה. תקופת המבחנים זה בד"כ העיתוי הכי טוב לזה.

האם עלי להתנחם שהקומיקאית שרה סילברמן לוקחת אנטי-דכאוניים במשך 15 שנות חייה האחרונות?

#67 free radical

free radical

רובין הוד

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 12023 הודעות:

פורסם 20/06/2011 - 10:37

הייתם יוצאים עם מישהו שאתם יודעים שלוקח תרופות פסיכיאטריות (נגד חרדה, דכאון או לא משנה מה)

ובכלל מתי זה זמן הגיוני להעלות נושא כזה בקשר? מין הסתם אני לא אגיד את זה בדייט ראשון, אבל מגיעה נקודה שצריך לחלוק גם את זה עם הבן זוג, אני רק לא בטוח מתי.

אני בגישה שכמעט כל הבנות צריכות לקחת כדורים פסיכיאטריים עקב מחלת נפש הגורמת לעיוותים קשים בתפיסת המציאות. אלו שאשכרה מטפלות בעצמן זה בונוס.
Posted Image
שלטון החוק

Posted Image

BECAUSE IT'S ALWAYS TITS SEASON

[url="http://forum.bgu.co....showforum=346"][size="3"]הפורום הציוני[/size][/url], כי עוֹד לֹא אָבְדָה תִּקְוָתֵנוּ

[size="4"]

ח... חפ... חפר... חפרן מדופלם

[/size]

name='אורח/ת' post='1628988' date='14/12/07 , 12:22']לא. כל עוד אין לך בעיה עם ערבי אקראי, ואתה מוכן לגור בשכנות אליו, לבלות איתו בפאב השכונתי ולקיים איתו כל אינטראקציה רגילה בין בני אדם, ואתה תפסול אותו רק אם תדע שהוא שונא אותך ורוצה בחורבן מדינתך. במקרה כזה - הכל סבבה איתך, אני מעניק לך בזאת את עיטור יפי הנפש.[/quote]

חיילים אלמונים הננו, בלי מדים,
וסביבנו אימה וצלמות.
כולנו גויסנו לכל החיים:
משורה משחרר רק המוות.

בימים אדומים של פרעות ודמים,
בלילות השחורים של יאוש,
בערים בכפרים את דגלנו נרים
ועליו: הגנה וכיבוש.

I just want you all to notice me and people to see
that somewhere deep down, there's a decent human being in me
It just can't be found, so the reason you've been seeing this me
is cause this is me now, the recent dude who's being this mean

EMINEM

#68 tinkerbell

tinkerbell

"אני רודף אחר חוקיך-מחד, מאידך תשוקתי אותי רודפת..."

• מנהלי פורום
  • 1923 הודעות:

פורסם 20/06/2011 - 11:57

אני בגישה שכמעט כל הבנות צריכות לקחת כדורים פסיכיאטריים עקב מחלת נפש הגורמת לעיוותים קשים בתפיסת המציאות. אלו שאשכרה מטפלות בעצמן זה בונוס.

:lol: :lol:
למרות שאני בחורה, אני מרשה לעצמי לצחוק ממה שרשמת.

ועכשיו ברצינות-
לנושא השרשור: תלוי מאוד מי הבן אדם, ואיך הוא מתנהל עם הטיפול שהוא מקבל.
בתור אחת שיש לה חברה שאושפזה כמה וכמה פעמים במוסד (כולל קשירות ועוד הרבה זוועות שהיא עברה...) ותיאלץ לקחת כדורים כל ימי חייה על מנת לשמור על איזון נפשי, אני יכולה להגיד שכל עוד היא לוקחת את הכדורים שלה בזמן ומטפלת בעצמה, היא בסדר גמור. אדם ככל האנשים - היא תוכל להתחתן ולהביא ילדים לעולם.
הבעיה מתחילה כשהיא מחליטה לא לקחת את הכדור בזמן או לא לקחת אותו (כי הוא משמין, כי היא רוצה להישאר ערה בדייט והכדור מרדים...), ןמתחילה לשחק עם הטיפול שלה. ואז אחרי תקופה - בום! עוד פעם פסיכוזות, עוד פעם דיכאונות..... ועוד פעם לוקח זמן עד השיקום... לא נעים.

ככה שאם זה בן אדם שהצליח להישאר יציב ולטפל בעצמו, אפשר לחיות איתו. אחרת - זה ממש לדעת שכל כמה שנים צריך להתמודד עם מחלה מאוד קשה, ומחלה נפשית יכולה להיות יותר גרועה מפיסית.
מימיה הכחולים של הכינרת, והרקיע התואם מעל, והרגשת הבית המוכרת, בתוך עורקי זורמת כמו חשמל...
הרי גליל והשומרון, הפרדסים שבשרון, וילדים בגן המושבה, את הכרמל ואת הים, אחד אחד ואת כולם, תמיד קורצים אומרים ברוך הבא

שלום לך ארץ נהדרת
עבדך הדל נושא לך שיר מזמור
גם אם לעיתים נודד אני על דרך
מה טוב לנדוד אך טוב יותר לחזור

תכף אשוב לעצמי. ועדיין -

זו אותה הארץ האהובה, שאין לי אחרת ממנה...
וזו אותה כנרת יפה - שצריך בחוזקה לשמור על מימייה...

נמאס כבר מכל האנטי-ציוניים במדינה שלנו, המשתיקים בגועל כל דעה אחרת, עוזרים לתקשורת לצאת נגד מדינת ישראל, ובכך מלבים את מדורת האנטישמיות!!!!
אנטי ציוניים - נמאסתם!

#69 אורח - אזרח_ותיק

אורח - אזרח_ותיק
  • אורחים

פורסם 20/06/2011 - 12:26

:lol: :lol:
למרות שאני בחורה, אני מרשה לעצמי לצחוק ממה שרשמת.

ועכשיו ברצינות-
לנושא השרשור: תלוי מאוד מי הבן אדם, ואיך הוא מתנהל עם הטיפול שהוא מקבל.
בתור אחת שיש לה חברה שאושפזה כמה וכמה פעמים במוסד (כולל קשירות ועוד הרבה זוועות שהיא עברה...) ותיאלץ לקחת כדורים כל ימי חייה על מנת לשמור על איזון נפשי, אני יכולה להגיד שכל עוד היא לוקחת את הכדורים שלה בזמן ומטפלת בעצמה, היא בסדר גמור. אדם ככל האנשים - היא תוכל להתחתן ולהביא ילדים לעולם.
הבעיה מתחילה כשהיא מחליטה לא לקחת את הכדור בזמן או לא לקחת אותו (כי הוא משמין, כי היא רוצה להישאר ערה בדייט והכדור מרדים...), ןמתחילה לשחק עם הטיפול שלה. ואז אחרי תקופה - בום! עוד פעם פסיכוזות, עוד פעם דיכאונות..... ועוד פעם לוקח זמן עד השיקום... לא נעים.

ככה שאם זה בן אדם שהצליח להישאר יציב ולטפל בעצמו, אפשר לחיות איתו. אחרת - זה ממש לדעת שכל כמה שנים צריך להתמודד עם מחלה מאוד קשה, ומחלה נפשית יכולה להיות יותר גרועה מפיסית.

למען האמת אני חושב שיש א-סימטריה במקרים האלה בין נשים לגברים. יצא לי לדבר עם לא מעט נשים בגילי- שנות ה20 המוקדמות. כולן היו בזוגיות וכולן היו די מושכות (וכן, זה חשוב בלי ספק ובלי קשר למצב נפשי) וכמובן בטיפול כדורי שקשור להפרעות במצבי רוח. הפרעות די קשות, חלקן היו מאושפזות אבל למיטב הכרותי בלי פסיכוזות).
החוסר הלימה נובע מכך שלגברים הרבה יותר קל לקבל נשים עם בעיות כי, וזה מתקשר למה שרדיקל אמר בצחוק, לנשים יש לגיטימציה להיות "חולות נפש". ע"ע כל הדימוי של נערה בהפרעה.
גבר לעומת זאת, לא יכול להיות נוירוטי. ז"א- כמובן שהוא יכול, אבל זה לא יתקבל בעין יפה והוא לא ממש יתקבל בתור "גבר" מן המניין. וודי אלן הוא דוגמא ממש טובה לכך.

ואני מאמין שבסופו של דבר הנורמליות היא הרוב המכריע מעצם הגדרתה, ושנשים לעד יחפשו את הגבר המחבק וגברים לעד יחפשו את האישה שאפשר לעטוף ולהגן עליה. נכון שיש גם שוני רב. קיצוני. אבל בתכל'ס? ההסתברות למצוא מישהי שהיא גם יפה (כי אני כזה), גם אינטליגנטית (כנ"ל) וגם שרוטה בטוב טעם או לפחות כזו שמקבלת את השרוט בטוב טעם הוא די אפסי. ויצא לי לצאת עם כל הוואריאציות של הנ"ל אבל אף פעם לא עם מישהי שהכילה את כל השלושה ביחד. אבל ככה זה כשלא מתפשרים על דברים מהותיים כנראה.
באשר אלי- אני לא מתכוון להפסיק עם הכדורים האלה. אין להם תופעות לוואי והם אשכרה משפרים לי את מצב הרוח לדרגות שיא שכמותן חוויתי רק בילדות. אני קצת מתבייש בעובדה שאני לוקח אותם וברור שאם הייתי אומר שהמצב רוח הטוב שלי זה מסאטלה של גראס היו מתייחסים לזה אחרת (לטוב ולרע). אבל זה מה יש כנראה.

#70 אורח - ביישנית

אורח - ביישנית
  • אורחים

פורסם 29/01/2016 - 11:30

התחלתי לקחת ציפרלקס לפני כמה חודשים נגד חרדה וזה עשה לי רק טוב. אז מה, בגלל שעד לפני כמה חודשים לא לקחתי אז עכשיו אני בן אדם פחות נורמלי?...
לכל אחד יש בעיות, אין דבר כזה בן אדם מושלם, והפרעת נפש זה אחד הדברים שיכולים להיווצר אצל כל אדם, בכל שלב בחיים. זה שאני לוקחת את התרופה זה רק אומר שעשיתי צעד שמראה שאני לוקחת אחריות על הבריאות שלי. עובדה שעכשיו עם התרופה יש לי הרבה פחות קשיים עם אינטראקציות חברתיות, מה שרק מקרב אותי יותר ליחסים זוגיים בריאים אם אכיר מישהו.
אני חושבת שדי הבהרתי את עצמי :)

#71 ShiraNissim

ShiraNissim

משתמש באימונים

• רשומים
  • 59 הודעות:

פורסם 17/03/2016 - 18:29

הבן זוג שלי סיפר לי בפגישה הראשונה שלנו. דווקא זה לא הרתיע או משהו. הוא ישב והסביר , גם אם הוא היה מספר לי בדייט העשירי זה לא היה משנה לי באמת...

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים