מעבר לתוכן

- - - - -

חוק העישון-מקום פרטי

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 אורח - איתי

אורח - איתי
  • אורחים

פורסם 30/04/2010 - 11:03

למרות שאני נגד עישון בצורה מאוד נחרצת וסובל מעשן בצורה די קשה, אני לא בטוח שהחוק של איסור עישון במקומות ציבוריים פרטיים (כגון פאבים מועדונים וכו...) עומד במבחן החוק, מישהו יכול להסביר לי למה הוא כן עומד במבחן הזה , בטח במקומות שהם בבעלות פרטית ?

#2 Something New

Something New

כל דבר רק שלא יהיה כתוב כאן "כסף"

• רשומים+
  • 2970 הודעות:

פורסם 10/05/2010 - 11:49

למרות שאני נגד עישון בצורה מאוד נחרצת וסובל מעשן בצורה די קשה, אני לא בטוח שהחוק של איסור עישון במקומות ציבוריים פרטיים (כגון פאבים מועדונים וכו...) עומד במבחן החוק, מישהו יכול להסביר לי למה הוא כן עומד במבחן הזה , בטח במקומות שהם בבעלות פרטית ?

אנסה להסביר ע"י דוגמה:

אדם נכנס לחנות פרטית ע"מ לרכוש נעליים.

בחנות ישנו מתקן הפולט קרינה שמסכנת את בריאות הציבור.

כמובן, הקרינה מסכנת גם את בעל המקום שנמצא בחנות 16 שעות ביממה, ביחד עם העובדים וכו'.

יצא חוק האוסר על אחזקת מתקנים פולטי קרינה מסוכנת מהסוג שמחזיק בעל החנות במקומות ציבוריים.

החנות היא בבעלות פרטית.

בעל המקום מתעקש להחזיק במתקן פולט הקרינה. זהו מתקן תאורה והתאורה החמימה ונעימה היא חלק בלתי נפרד מאווירת החנות ומביאה את הלקוחות שבאים תמיד לחנות שלו ולא לחנויות אחרות, למרות הדמיון בדגמי הנעליים והמחירים.

אבל ראבאק המתקן מסכן את חיי הלקוחות.

האם ניתן חוקית לאסור את אחזקת המתקן הזה? או לפחות לחייב את בעל החנות לתלות שלט ענק על דלת הכניסה שמיידע את הלקוחות שקיים בחנות מתקן הפולט קרינה מסוכנת?

מה דעתך?

המקרה מקביל לעישון במקומות פרטיים (פאבים, מועדונים וכו').
אגב, אפשר בהחלט לדבר גם על רמת הרעש של המוזיקה, מכונות עשן אם קיימות, ועד למכירת כמות מסויימת של אלכוהול וכו'.
Ïf you sing loud and clear, someone passing by will surely hear you
No, you can't be afraid, if you ever want somebody near you

--Emilie Autumn
Raphunzel

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים