מעבר לתוכן

תמונה

איך מצלמים תמונה דומה

• נושא נעול נושא זה נעול
5 replies to this topic

#1 yossiel

yossiel

ברונזה

• רשומים+
  • 772 הודעות:

פורסם 24/10/2011 - 11:04

אני לא מצליח לצלם תמונת מפל, כך שהמים נמרחים והופכים למשטח חלק, מבלי שהתמונה מקבלת חשיפת יתר.
איך ניתן לשלב בין השניים? צריך מסנן מסוים? HDR? מה בדיוק?
צירפתי תמונה לדוגמא (התמונה מהאינטרנט, המקור הוא איתמר חסן)

קבצים מצורפים

• קובץ מצורף  35.jpg   55.93K   102 מספר הורדות

#2 erano

erano

כסף

• רשומים+
  • 1467 הודעות:

פורסם 24/10/2011 - 11:13

1 - עדשה איכותית
2 - שימוש בחצובה
3 - זמן חשיפה 0.5-1 שניה+ תריס פתוח למינימום

#3 aXe

aXe

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 161 הודעות:

פורסם 24/10/2011 - 13:25

וISO נמוך ככל האפשר.

#4 OrenR

OrenR

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 88 הודעות:

פורסם 24/10/2011 - 14:00

מצטרף לכל העצות שקיבלת למעלה.

בנוסף, יש שני פילטרים שיכולים לעזור לך.
1. ND-neutral density מדובר בפילטר שנוצר בדיוק עבור משימות כאלה. הוא כהה וניתן למצוא אותו במספר דרגות כהות. היתרון בגורם חיצוני המפחית את כמות האור המגיע אל החיישן/סרט הוא שהדבר מאפשר לך לשחק עם פתיחת הצמצם ומהירות התריס באופן גמיש יותר. כלומר, הוא מבטל את החובה לסגור את הצמצם כמה שיותר בתמונת חשיפה ארוכה (כמו זו שאתה מנסה לצלם לדוגמה).
2. PL-Polarizer גם זה פילטר כהה ולכן, לעיניינינו, יתן את אותו הייתרון שנותן הND. (בנוסף הוא מקטב את קרני האור המגיעות אל החישן/סרט. למעשה מדבר בשני פילטרים היושבים אחד על השני. סיבוב של החיצוני, משנה את הקיטוב ונותן היבט שונה של גורמים מוארים בתמונה. דוגמה קלאסית לזה היא בהירותם של עננים באור יום.

אם ישנן שאלות נוספות, אשמח לסייע
בהצלחה.

#5 yossiel

yossiel

ברונזה

• רשומים+
  • 772 הודעות:

פורסם 24/10/2011 - 16:58

מצטרף לכל העצות שקיבלת למעלה.

בנוסף, יש שני פילטרים שיכולים לעזור לך.
1. ND-neutral density מדובר בפילטר שנוצר בדיוק עבור משימות כאלה. הוא כהה וניתן למצוא אותו במספר דרגות כהות. היתרון בגורם חיצוני המפחית את כמות האור המגיע אל החיישן/סרט הוא שהדבר מאפשר לך לשחק עם פתיחת הצמצם ומהירות התריס באופן גמיש יותר. כלומר, הוא מבטל את החובה לסגור את הצמצם כמה שיותר בתמונת חשיפה ארוכה (כמו זו שאתה מנסה לצלם לדוגמה).
2. PL-Polarizer גם זה פילטר כהה ולכן, לעיניינינו, יתן את אותו הייתרון שנותן הND. (בנוסף הוא מקטב את קרני האור המגיעות אל החישן/סרט. למעשה מדבר בשני פילטרים היושבים אחד על השני. סיבוב של החיצוני, משנה את הקיטוב ונותן היבט שונה של גורמים מוארים בתמונה. דוגמה קלאסית לזה היא בהירותם של עננים באור יום.

אם ישנן שאלות נוספות, אשמח לסייע
בהצלחה.

תודה רבה. באמת הסוד היה בתריס, לא התייחסתי לזה לחלוטין. השתמשתי גם במסנן PL והתוצאה נראית לא רע בנסיון במקלחת...

#6 אורח - איתמר חסן

אורח - איתמר חסן
  • אורחים

פורסם 26/08/2012 - 18:17

בדרך כלל כשאני מעלה תמונה אני משאיר את הפרטים של איך היא צולמה.

בתמונה הזאת השתמשתי ב:
מצלמה : nikon D300
עדשה :Sigma 10-20
פילטר : ND X 10

צלמתי על :
ISO:100
F/16
חשיפה של 55 שניות
על 12 ממ

התמונה עצמה היא פנורמה אנכית של שתי תמונות אחת בישביל השמיים ואחת בישביל המשך המדרון של המפל שחוברו לתמונה אחת.

פעם הבאה אתה פשוט יכול לשאול אותי אני בכיף יענה על הכל!

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים