מעבר לתוכן

תמונה

מכבי "אלקטרה" ת"א עונת 12\13

• Please log in to reply
95 replies to this topic

#16 Flickerman

Flickerman

משמינים, הא?

• רשומים+
  • 6699 הודעות:

פורסם 23/06/2012 - 18:01

אני בטוח שזה הרס אותו כלכלית...בטח לא הרגיש את זה אפילו

נתחיל מזה שאתה בהחלט מרגיש 270 אלף, גם אם אתה מרוויח 1.7 מליון לשנתיים.

דבר שני - סבבה. הוא מוזמן לשלם את זה בכיף, ולטעון שהוא לא מרגיש את זה. שני הצדדים מרוצים: הוא ישלם ולא ירגיש את זה, ומכבי תקבל עוד כספים. נשמע לי כמו ווין ווין סיטואיישן.

#17 Triumph Eye

Triumph Eye

כסף

• מנהלי פורום
  • 5117 הודעות:

פורסם 23/06/2012 - 18:11

קודם על מכבי הפסידה.. גם במקרה של פארגו וגם במקרה של אוחיון.
למה?
כי הקבוצה בנתה עליהם.. עשתה תוכניות בהנחות שהעמדות שלהן צריכות עוד X או Y השקעה ובסה"כ בונים בעזרתם את הפאזל/שלד לשנה הבאה.

אבל ההפסד הוא לא בזמן הבוררות אלא ברגע שהשחקן מחליט שהמו"מ "התפוצץ" מבחינתו.
כמובן שסוגים כאלו של מו"מ מתפוצצים תמיד כשמכבי מניחה שעקב התחייבות חוזית קודמת השחקן לא "ישבור את הכלים" בדרישות השכר (שכבר הוסכמו) כי אז יספוג קנס כבד וגם השם שלו יפגע במעט (בטח שחקן ישראלי שיעשה בעיות למכבי..).

במקרה של אוחיון זה ממש חסר תקדים וראשים יעופו שם במכבי על מה שקרה.
הבוררות שעכשיו תהיה היא המעט שמכבי יכולה לשפר כדי להציל מצב אבוד מבחינתה.
אוחיון כמו פארגו כבר "פגועים" ולכן לא יחזרו לשחק במכבי (בטח לא ב 3-4 שנים הקרובות), ועכשיו כל מה שנשאר זה לפחות להרתיע שחקנים אחרים שרוצים לשבור חוזה ע"י דרישת הפיצוי בבוררות.

עצוב ללא ספק כי לדעתי מכבי בנתה עליו להיות רכז העתיד שלה.
אני מקווה שיעיפו את דריקס מהניהול שם, לדעתי הוא עושה עבודה גרועה.

תמונה מצורפת

#18 P&B

P&B

זאב בעור של כבש

• מנהלי פורום
  • 13245 הודעות:

פורסם 23/06/2012 - 18:29

קודם על מכבי הפסידה.. גם במקרה של פארגו וגם במקרה של אוחיון.
למה?
כי הקבוצה בנתה עליהם.. עשתה תוכניות בהנחות שהעמדות שלהן צריכות עוד X או Y השקעה ובסה"כ בונים בעזרתם את הפאזל/שלד לשנה הבאה.

אבל ההפסד הוא לא בזמן הבוררות אלא ברגע שהשחקן מחליט שהמו"מ "התפוצץ" מבחינתו.
כמובן שסוגים כאלו של מו"מ מתפוצצים תמיד כשמכבי מניחה שעקב התחייבות חוזית קודמת השחקן לא "ישבור את הכלים" בדרישות השכר (שכבר הוסכמו) כי אז יספוג קנס כבד וגם השם שלו יפגע במעט (בטח שחקן ישראלי שיעשה בעיות למכבי..).

במקרה של אוחיון זה ממש חסר תקדים וראשים יעופו שם במכבי על מה שקרה.
הבוררות שעכשיו תהיה היא המעט שמכבי יכולה לשפר כדי להציל מצב אבוד מבחינתה.
אוחיון כמו פארגו כבר "פגועים" ולכן לא יחזרו לשחק במכבי (בטח לא ב 3-4 שנים הקרובות), ועכשיו כל מה שנשאר זה לפחות להרתיע שחקנים אחרים שרוצים לשבור חוזה ע"י דרישת הפיצוי בבוררות.

עצוב ללא ספק כי לדעתי מכבי בנתה עליו להיות רכז העתיד שלה.
אני מקווה שיעיפו את דריקס מהניהול שם, לדעתי הוא עושה עבודה גרועה.

מסכים שמכבי נפגעה בשני המקרים כי גם אם היא מקבלת פיצוי זה מאלץ אותה לשנות תוכניות ו/או להתפשר על שחקנים אחרים בעמדות שהיא חשבה שהיו סגורות.
עם זאת אני יכול להבטיח לך שאף ראש לא יעוף במכבי גם בגלל שזה ששחקן מחליט לשבור את הכלים כי הוא קיבל הצעה מפוצצת זה לא משהו שניתן באמת למנוע וגם בגלל שכל מי שבמערכת במכבי זה פדרמן והבנים שלו <_<
מה שכן אני בהחלט חושב שיש הרעה משמעותית בתחושות של השחקנים של מכבי מאז עזיבת מוני ז"ל
פעם שחקנים (גם הזרים) דיברו על מכבי בתור משפחה היום זה פשוט מקום עבודה
ואין מה לעשות אין הרבה אנשים שישארו במקום עבודה כאשר מציעים להם תנאים עדיפים במקום אחר (ומבחינת תקציב מכבי היא בינונית ביורוליג ובאופן משמעותי מתחת לסכומים שהרוסיות טורקיות ספרדיות ועד לא מזמן יווניות זרקו)

בכל מקרה אני די בטוח שאוחיון גמר את הקריירה שלו מבחינת מכבי ואליה הוא כבר לא יחזור בלי קשר לתוצאות הבוררות איתו
הזמן יגיד אם הסכום הפסיכי שקובאן זרקה עליו היה שווה את זה הרי חוץ מבמכבי בארץ הוא די יקבל פרוטות ואם הוא לא יצליח בקובאן (מה שדי סביר) ויאלץ לחזור לארץ אז גם רשות המס תכניס לו יד עמוק לכיס ובסוף הוא יגלה שהוא משחק בכל מיני אשדוד וחולון במקום להיות בצמרת באירופה.
די מטומטם מצידו הרי מכבי לא נוטה לעמוד בדרכו של שחקן שלא רוצה לשחק בה אם הוא היה בא למכבי אני מניח שהם היו משחררים אותו לקובאן תמורת פיצוי ואז לפחות הוא לא היה שורף את הגשר של מכבי (כפי שהלפרין עשה בזמנו שעבר ליוון למרות שלא היה לו סעיף שחרור ממכבי)

בכל מקרה זה מקרה די נדיר שבו נראה לי גם מכבי נדפקת וסיכוי לא רע שגם אוחיון ידפק
עם כל הכבוד הוא עדיין לא שחקן שמצדיק 800 אלף דולר לעונה
ונראה לי שבחור של רוסיה הוא לא בדיוק יפרח כמו עם בלאט
Honesty is the best policy, but insanity is a better defense.

“I think that all good, right thinking people in this country are sick and tired of being told that all good, right thinking people in this country are fed up with being told that all good, right thinking people in this country are fed up with being sick and tired. I'm certainly not, and I'm sick and tired of being told that I am”

Monty Python

הבדיחה מוצתה ועדיין:

תמונה מצורפת

#19 Oronis

Oronis

Money is better than poverty, if only for financial reasons

• רשומים+
  • 2196 הודעות:

פורסם 23/06/2012 - 18:50

אני לא חושב שאוחיון חוצפן. יש שחקנים שיעדיפו להשאר בקבוצות האם שלהם (שזה לא המקרה של אוחיון) או קבוצות שהם מזוהים איתן (גם לא המקרה של אוחיון) בשביל לוותר על קצת כסף (גם לא המקרה של אוחיון). קריירה של ספורטאי היא קצרה ולפעמים עדיף לא לשחק ולהרוויח כסף (גם לא חושב שזה יהיה המקרה של אוחיון והוא ישחק) מאשר לשחק יותר והלרוויח פחות. אם לא יילך לא ברוסיה אני לא חושב שתהיה לו בעיה למצוא קבוצה בספרד או איטליה שישלמו יותר ממה שמכבי מוכנה.

חוץ מזה שמכבי לא בנתה עליו כשהיא החתימה אותו על חוזה. בחוזה היא יכולה אחרי שנה להפר אותו לשלם קנס של 20 אלף דולר, זה עובד לשני הכיוונים וגם לאוחיון מותר להפר חוזה (ולשלם פי 10 ממה שמכבי היתה משלמת לו). אז אי אפשר להגיד שהוא עושה להם עוול.

איך אפשר בכלל לרחם על מכבי? הצביעות שם מגוכחת. מצד אחד הם מתלוננים על הפיינל פור בישראל אבל לא אומרים מילה על הספורטיביות של הפיינל פור ביורוליג. מצד אחד הם גם מלוננים על קבוצות כמו מילאנו שמחתימות את השחקנים שלה כי הן מציעות פשוט יותר כסף אבל היא עושה בדיוק אותו דבר לקבוצות בארץ. הדג הכי גדול האקווריום הוא עדיין כלום בים. אז שיגידו תודה עם מה שיש וישבו בשקט.
Never underestimate the power of stupid people in large groups

#20 P&B

P&B

זאב בעור של כבש

• מנהלי פורום
  • 13245 הודעות:

פורסם 23/06/2012 - 19:20

אני לא חושב שאוחיון חוצפן. יש שחקנים שיעדיפו להשאר בקבוצות האם שלהם (שזה לא המקרה של אוחיון) או קבוצות שהם מזוהים איתן (גם לא המקרה של אוחיון) בשביל לוותר על קצת כסף (גם לא המקרה של אוחיון). קריירה של ספורטאי היא קצרה ולפעמים עדיף לא לשחק ולהרוויח כסף (גם לא חושב שזה יהיה המקרה של אוחיון והוא ישחק) מאשר לשחק יותר והלרוויח פחות. אם לא יילך לא ברוסיה אני לא חושב שתהיה לו בעיה למצוא קבוצה בספרד או איטליה שישלמו יותר ממה שמכבי מוכנה.

חוץ מזה שמכבי לא בנתה עליו כשהיא החתימה אותו על חוזה. בחוזה היא יכולה אחרי שנה להפר אותו לשלם קנס של 20 אלף דולר, זה עובד לשני הכיוונים וגם לאוחיון מותר להפר חוזה (ולשלם פי 10 ממה שמכבי היתה משלמת לו). אז אי אפשר להגיד שהוא עושה להם עוול.

איך אפשר בכלל לרחם על מכבי? הצביעות שם מגוכחת. מצד אחד הם מתלוננים על הפיינל פור בישראל אבל לא אומרים מילה על הספורטיביות של הפיינל פור ביורוליג. מצד אחד הם גם מלוננים על קבוצות כמו מילאנו שמחתימות את השחקנים שלה כי הן מציעות פשוט יותר כסף אבל היא עושה בדיוק אותו דבר לקבוצות בארץ. הדג הכי גדול האקווריום הוא עדיין כלום בים. אז שיגידו תודה עם מה שיש וישבו בשקט.

:blink:
קודם כל לגבי החוזה - מכבי לא יכולה להפר חוזה
הוא חתום לשנתיים בהם מכבי מחוייבת לשלם לו גם אם הוא לא משחק/פצוע/גרוע
אחרי שנתיים היא יכולה להשתחרר מהחוזה בסכום של 20 אלף ואוחיון יכול להשתחרר עם 200 אלף
ותמיד הצד שמשקיע הוא זה עם אפשרות היציאה הנוחה יותר
אין פה שום קשר לחוצפה
אם כבר חוצפה זה ששחקן מגיע אחרי שנה ודורש לפתוח את החוזה שלו ושישדרגו לו את השכר לסכומים של בורשטיין ופניני (סביבות 500 אלף) שעם כל הכבוד לאוחיון עברו כבר כמה עונות במכבי
חוזה זה חוזה כמו שאחרי שנה גרועה לא היית שובר את החוזה ומרוויח פחות אחרי עונה טובה אין סיבה לשבור אותו ולהרוויח יותר

ולגבי מילאנו - מתי אי פעם מכבי התלוננה שקבוצות מציעות יותר כסף ממנה
הדברים היחידים שמכבי אומרת זה שיש סכומים שהם לא מוכנים להוציא ושיש קבוצות שכן ושאין להם את הסכומים הללו
זה לא להתלונן זה פשוט תיאור המצב

ולגבי עניין הפיינל פור שנטחן כבר עד מוות
תבין כבר שיש הבדל בין ליגה לבין מתכונת של גביע אירופה

“I think that all good, right thinking people in this country are sick and tired of being told that all good, right thinking people in this country are fed up with being told that all good, right thinking people in this country are fed up with being sick and tired. I'm certainly not, and I'm sick and tired of being told that I am”

Monty Python

הבדיחה מוצתה ועדיין:

תמונה מצורפת

#21 Oronis

Oronis

• רשומים+
  • 2196 הודעות:

פורסם 23/06/2012 - 20:15

:blink:
קודם כל לגבי החוזה - מכבי לא יכולה להפר חוזה
הוא חתום לשנתיים בהם מכבי מחוייבת לשלם לו גם אם הוא לא משחק/פצוע/גרוע
אחרי שנתיים היא יכולה להשתחרר מהחוזה בסכום של 20 אלף ואוחיון יכול להשתחרר עם 200 אלף
ותמיד הצד שמשקיע הוא זה עם אפשרות היציאה הנוחה יותר
אין פה שום קשר לחוצפה
אם כבר חוצפה זה ששחקן מגיע אחרי שנה ודורש לפתוח את החוזה שלו ושישדרגו לו את השכר לסכומים של בורשטיין ופניני (סביבות 500 אלף) שעם כל הכבוד לאוחיון עברו כבר כמה עונות במכבי
חוזה זה חוזה כמו שאחרי שנה גרועה לא היית שובר את החוזה ומרוויח פחות אחרי עונה טובה אין סיבה לשבור אותו ולהרוויח יותר

ולגבי מילאנו - מתי אי פעם מכבי התלוננה שקבוצות מציעות יותר כסף ממנה
הדברים היחידים שמכבי אומרת זה שיש סכומים שהם לא מוכנים להוציא ושיש קבוצות שכן ושאין להם את הסכומים הללו
זה לא להתלונן זה פשוט תיאור המצב

ולגבי עניין הפיינל פור שנטחן כבר עד מוות
תבין כבר שיש הבדל בין ליגה לבין מתכונת של גביע אירופה

ממה שאני הבנתי כשראיתי חדשות הספורט וכאלה בנושא אז בחוזה כתוב שאחרי שנה היא יכולה להתיר אותו תמורת 20 אלף דולר.

בכל מקרה, בקשה לפתיחת חוזה היא דרישה לגיטימית של שחקן. חוץ מזה שגם אם יש שגיאת כתיב בחוזה אז זו אחריות של מכבי לודא שהחוזה כתוב נכון. מרגע ששני הצדדים חותמים מה שכתוב הוא מה שקובע (וגם פה הבנתי שרשום יולי 2012 ולא 2013).

ואם הוא מוכן להפר חוזה ולשלם קנס בגבוה החוזה אז איפה הבעיה פה? תחשוב על זה כעל התפטרות מהקבוצה. כמו שעובד בכל מקום עבודה אחר שלא מרגיש מוערך מרחרח במקומות אחרים ואז אם הוא מקבל הצעה טובה הוא מתפטר אז אותו דבר (עם קצת שינוים) פה.

תראה את מכבי ת"א בכדורגל עם ברק יצחקי, תראה פיטורי מאמנים. למה שזה לא יהיה אותו דבר מהכיוון של השחקן? משלמים את שארית החוזה ועוזבים.

בשורה התחתונה, מכבי ת"א בריונים ואני שמח שמישהו מתנהג בבריונות כלפם לשם שינוי.

#22 P&B

P&B

זאב בעור של כבש

• מנהלי פורום
  • 13245 הודעות:

פורסם 23/06/2012 - 20:44

ממה שאני הבנתי כשראיתי חדשות הספורט וכאלה בנושא אז בחוזה כתוב שאחרי שנה היא יכולה להתיר אותו תמורת 20 אלף דולר.

בכל מקרה, בקשה לפתיחת חוזה היא דרישה לגיטימית של שחקן. חוץ מזה שגם אם יש שגיאת כתיב בחוזה אז זו אחריות של מכבי לודא שהחוזה כתוב נכון. מרגע ששני הצדדים חותמים מה שכתוב הוא מה שקובע (וגם פה הבנתי שרשום יולי 2012 ולא 2013).

ואם הוא מוכן להפר חוזה ולשלם קנס בגבוה החוזה אז איפה הבעיה פה? תחשוב על זה כעל התפטרות מהקבוצה. כמו שעובד בכל מקום עבודה אחר שלא מרגיש מוערך מרחרח במקומות אחרים ואז אם הוא מקבל הצעה טובה הוא מתפטר אז אותו דבר (עם קצת שינוים) פה.

תראה את מכבי ת"א בכדורגל עם ברק יצחקי, תראה פיטורי מאמנים. למה שזה לא יהיה אותו דבר מהכיוון של השחקן? משלמים את שארית החוזה ועוזבים.

בשורה התחתונה, מכבי ת"א בריונים ואני שמח שמישהו מתנהג בבריונות כלפם לשם שינוי.

ממה שאני ראיתי לגבי החוזה אז היא לא יכולה להתיר אותו אחרי שנה אבל גם אם כן אם זה בחוזה אז זו זכותה.
בקשה לפתיחת חוזה היא אולי לגיטימית אבל מדובר בבקשה - הוא פונה אל מכבי ומבקש שדרוג למרות החוזה
מכבי גם הסכימו לכך 300 אלף במקום 200 אלף קרי העלאה של 50% לנטו אבל אוחיון דרש שכר כמו פניני ובורשטיין

לגבי השגיאה בחוזה - אני לא משפטן אבל הבנתי שיש משהו שנרא טעות סופר שמתייחסים אליה כאל שגיאת כתיב
בשאר המקומות בחוזה מצויין 2013 וחוזה לשנתיים עם אופציה להארכה וכו'
כך שאני מניח שזה מה שקביל כי יהיה ברור לכל מי שקורא את החוזה שאם בכל המקומות מדובר על שנתיים ובמקום אחד רשום 2012 אז כנראה זו טעות
בכל מקרה זה כבר עניין משפטי נטו.

אין פה שאלה של האם הוא מעוניין להפר חוזה - הוא עושה את זה והוא מעוניין
הוא כנראה יפצה את מכבי בסכום של 200 אלף + כמה שיוחלט ע"י פיב"א
ויתכן גם שיאסרו עליו לשחק בשנה הקרובה וכו'
בדיוק שכאשר מכבי החליטה לפטר את פיני היא שילמה לו שכר מלא
או החליטה שאליהו הגיע לקבוצה לשלם את השכר של כדיר וכו' - חוזה זה חוזה לשני הכיוונים
אבל יש דרך לעשות את זה (וללכת מאחורי הגב תוך כדי סיפורים שקרים והתגנבויות זה די בזוי)

בכל מקרה זו אכן "זכותו" של אוחיון לפוצץ חוזה אבל זה לא מונע ממני לראות את זה בתור מעשה של אדם חוצפן חסר כבוד שחודש טוב עלה לו לראש

Monty Python

הבדיחה מוצתה ועדיין:

תמונה מצורפת

#23 Flickerman

Flickerman

משמינים, הא?

• רשומים+
  • 6699 הודעות:

פורסם 23/06/2012 - 21:05

חבוב, פה זה לא להלהלנד. יש לך חוזה, חתמת על חוזה, זה לא משנה מה אתה חושב, רוצה, ומייחל. חוזה והמילים הכתובות בו הן הקובעות. אתה לא יכול להחליט פתאום משהו אחר מחר, כמו שאני לא יכול להחליט פתאום שבא לי שמחר הדירה שלי תיהפך למעבדת מריחואנה.

לא משנה אם זה לא מוצא חן בעיני יוגב, לא משנה אם הדיעות שלו השתנו לעומת שנה שעברה, יש חוזה, הוא מפר אותו, והוא ישלם על זה.

חוזה זה חוזה. לא מוצא חן בעיניך? אל תחתום על החוזה. אף אחד לא עמד לו עם אקדח צמוד לרקה ודרש ממנו לחתום.

#24 Oronis

Oronis

• רשומים+
  • 2196 הודעות:

פורסם 23/06/2012 - 21:38

חבוב, פה זה לא להלהלנד. יש לך חוזה, חתמת על חוזה, זה לא משנה מה אתה חושב, רוצה, ומייחל. חוזה והמילים הכתובות בו הן הקובעות. אתה לא יכול להחליט פתאום משהו אחר מחר, כמו שאני לא יכול להחליט פתאום שבא לי שמחר הדירה שלי תיהפך למעבדת מריחואנה.

לא משנה אם זה לא מוצא חן בעיני יוגב, לא משנה אם הדיעות שלו השתנו לעומת שנה שעברה, יש חוזה, הוא מפר אותו, והוא ישלם על זה.

חוזה זה חוזה. לא מוצא חן בעיניך? אל תחתום על החוזה. אף אחד לא עמד לו עם אקדח צמוד לרקה ודרש ממנו לחתום.

אבל אם תרצה לעבור לדירה יותר טובה ותסכים לשלם את השכ"ד על התקופה שנשארה אף אחד לא יכריח אותך להשאר בדירה עד סוף החוזה.

מה לעשות שבספורט המקצועני אתה חייב לנצל תקופות טובות שמעלות את הערך שלך (גם אם בצורה לא ריאלית).

אם חוזה זה חוזה אז מה זה בדיוק פיטורים? למה קבוצות לא נשארות עם מאמנים עד סוף החוזה? כי חוזה הוא לא באמת חוזה. אוחיון משלם את שארית החוזה + קנס וזה מספיק.

#25 Triumph Eye

Triumph Eye

כסף

• מנהלי פורום
  • 5117 הודעות:

פורסם 23/06/2012 - 21:43

אבל אם תרצה לעבור לדירה יותר טובה ותסכים לשלם את השכ"ד על התקופה שנשארה אף אחד לא יכריח אותך להשאר בדירה עד סוף החוזה.

מה לעשות שבספורט המקצועני אתה חייב לנצל תקופות טובות שמעלות את הערך שלך (גם אם בצורה לא ריאלית).

אם חוזה זה חוזה אז מה זה בדיוק פיטורים? למה קבוצות לא נשארות עם מאמנים עד סוף החוזה? כי חוזה הוא לא באמת חוזה. אוחיון משלם את שארית החוזה + קנס וזה מספיק.

אני בסך הכל מסכים איתך אבל זה רק מראה שאוחיון (וסוכנו) לא מאמינים בעצמם ומאוד חסרי ביטחון.
בהתחלה הם חתמו חוזה שערוריתי לרעתם אפילו לשחקן מתחיל ועוד הם חתמו אותו לשנתיים. אח"כ אוחיון לא האמין בעצמו מספיק שהוא יתן עוד עונה טובה ואז הערך הריאלי שלו גם ככה היה כמו של פניני/בורשטיין ואף יותר מזה (לדעתי זה צריך להיות בסביבות אליהו) ולכן הוא בורח "כל עוד הוא על הגל".
אולי אוחיון יודע על עצמו משהו שאנחנו לא יודעים אבל ההתנהגות שלו גם בחתימה על החוזה הראשוני וגם הבריחה צועקת חוסר ביטחון וחוסר אמונה בעצמו לאורך זמן (אני בספק אם הקבוצה הזו משתתפת אפילו ביורופליג).

תמונה מצורפת

#26 P&B

P&B

זאב בעור של כבש

• מנהלי פורום
  • 13245 הודעות:

פורסם 23/06/2012 - 22:41

לא יודע על כמה חוזים חתמת בחייך
אבל בחוזה על דירה יש אפשרות של ביטול החוזה (ותשלום על התקופה החסרה מבלי שתהיה חייב להיות בדירה) ובחוזה עבודה יש אפשרות לפטר ולהתפטר תוך נתינת הודעה מראש פיצויים וכו'
הכל מעוגן בחוזה
אם אוחיון היה רוצה מילוט מהחוזה אחרי שנה הוא יכל להכניס את זה לחוזה
למעשה אני די בטוח שהוא זה שהתעקש שלא תהיה אפשרות יציאה אחרי שנה כי הוא בקושי האמין שיתנו לו דקות משחק (בזמנו זה חוזה שהיה לטובתו כי מכבי התחייבה לשלם לו על שתי עונות לא משנה מה)

אבל בסופו של דבר אתה צודק
אוחיון כבר לא ישחק העונה במכבי
הוא ישלם למכבי פיצויים שיקבעו או בפשרה בינו לקבוצה או ע"י פיב"א (הם גם יכולים לקבוע שאסור לו לשחק העונה)
פיב"א לא מקלים ראש בשבירת חוזה
ברגע ששבירות חוזה יתרחשו בתדירות גבוהה כל הספורט יפגע הקבוצות והשחקנים ויש אינטרס של כולם למנוע את זה
בכל מקרה האמינות של אוחיון נפגעה
והוא די סגר את הדלת של מכבי בקריירה הספורטיבית שלו
השאלה אם זה היה שווה לו.

Monty Python

הבדיחה מוצתה ועדיין:

תמונה מצורפת

#27 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 23/06/2012 - 23:21

יוגב אוחיון חוצפן מדרגה ראשונה (וכן, אני בא אליו בטענות ולא למועדון הרוסי, כי הוא זה שהפר חוזה חתום), ואני מקווה שמכבי יכנסו בו בכוח כמו שהיה עם מקרה פארגו. אם מילה שלו שווה לזבל, אז שישלם על זה.

אתה ממש אוכל מהכפית של שמעון מזרחי, אה?
אתה ראית את החוזה שאתה כל כך בטוח שמכבי צודקים? עצם זה שיש ספקות לגבי החוזה כבר מראה כמה ההנהלה של מכבי היא שכונה.

אני גם לא ראיתי את החוזה אבל אני ממש ממש ממש בספק אם יוגב אוחיון היה יכול ככה סתם לבקש להשתחרר או לדון מחדש על גובה השכר. כנראה שהסעיף בחוזה הוא מעבר לטעות כתיב תמימה. אולי הייתה אי הבנה בין שני הצדדים אבל סוכן חכם והמועדון הרוסי לא היו לוקחים סיכון כזה אם אכן מדובר בטעות כתיב.

אוחיון מצידו ראה שערך השוק שלו עלה הרבה מעל החוזה שנחתם ולגיטימי מצידו לפנות למכבי ולבקש חוזה עדכני. פדרמן כנראה חיי בעידן אחר והחליט שאוחיון חוצפן וצריך להשתחוות בפני הנהלת מכבי האדירה שנתנה לו את הזדמנות הכה כבירה לשחק בהיכל הכדורסל הקדוש, והרי לקבלת הדק' של אוחיון לא היה שום קשר לכישלון מקצועי עם יתר הרכזים.

מסכים.
כל פעם מחדש רואים כמה מנהלי מכבי הם כאחרוני האוהדים השרופים שמהם אתה בכלל לא מצפה לשום אובייקטיביות וחשיבה הגיונית. הנהלה נורמלית צריכה לחשוב כמו הנהלה ולא כמו אוהדים. מצד אחד אני בהחלט מעריך את זה שמי שמנהל עסק כמו קבוצת כדורסל לא עושה זאת רק מתוך שיקולים אינטרסנטיים אלא באמת מתוך אהבה לענף ולקבוצה, אבל מנהל טוב צריך להיות גם איפשהו באמצע.

בכל מקרה אני די בטוח שאוחיון גמר את הקריירה שלו מבחינת מכבי ואליה הוא כבר לא יחזור בלי קשר לתוצאות הבוררות איתו
הזמן יגיד אם הסכום הפסיכי שקובאן זרקה עליו היה שווה את זה הרי חוץ מבמכבי בארץ הוא די יקבל פרוטות ואם הוא לא יצליח בקובאן (מה שדי סביר) ויאלץ לחזור לארץ אז גם רשות המס תכניס לו יד עמוק לכיס ובסוף הוא יגלה שהוא משחק בכל מיני אשדוד וחולון במקום להיות בצמרת באירופה.
די מטומטם מצידו הרי מכבי לא נוטה לעמוד בדרכו של שחקן שלא רוצה לשחק בה אם הוא היה בא למכבי אני מניח שהם היו משחררים אותו לקובאן תמורת פיצוי ואז לפחות הוא לא היה שורף את הגשר של מכבי (כפי שהלפרין עשה בזמנו שעבר ליוון למרות שלא היה לו סעיף שחרור ממכבי)

גם מסכים.
זה לא כזה פשוט לישראלי צעיר לעבור לבד, או אפילו עם בת-זוג, למקום שבו המנטליות כל כך שונה. מילא אם היה מדובר במישהו כמו כספי שבאמת יש לו מה למכור בכל רמה אירופאית, אבל אוחיון עם כל הכבוד לו זה שחקן שצריך סיטואציה מסויימת כדי להצליח. הכסף הגדול כנראה קצת עיוור אותו ואת המשפחה שלו והוא אולי כרגע ממש מאמין בעצמו, אבל לטווח הרחוק אני לא מאמין שזה באמת ישתלם לו.
אם הוא יכשל שם מקצועית (מה שלאור ההיסטוריה של ישראלים אחרים ברוסיה כנראה יקרה) אז הרוסים יחתכו אותו אחרי עונה (עם פיצוי כלשהו) והוא ימצא את עצמו עם הצעות מאשדוד/נתניה או להמשיך לנדוד בליגות דרג ב' באירופה. שזה יכול להיות נחמד - גם לטייל ברחבי אירופה וגם להרוויח כנראה יותר טוב מאשר בארץ, אבל זה לא לשחק ביורוליג.

#28 Oronis

Oronis

• רשומים+
  • 2196 הודעות:

פורסם 23/06/2012 - 23:48

לא יודע על כמה חוזים חתמת בחייך
אבל בחוזה על דירה יש אפשרות של ביטול החוזה (ותשלום על התקופה החסרה מבלי שתהיה חייב להיות בדירה) ובחוזה עבודה יש אפשרות לפטר ולהתפטר תוך נתינת הודעה מראש פיצויים וכו'
הכל מעוגן בחוזה
אם אוחיון היה רוצה מילוט מהחוזה אחרי שנה הוא יכל להכניס את זה לחוזה
למעשה אני די בטוח שהוא זה שהתעקש שלא תהיה אפשרות יציאה אחרי שנה כי הוא בקושי האמין שיתנו לו דקות משחק (בזמנו זה חוזה שהיה לטובתו כי מכבי התחייבה לשלם לו על שתי עונות לא משנה מה)

אבל בסופו של דבר אתה צודק
אוחיון כבר לא ישחק העונה במכבי
הוא ישלם למכבי פיצויים שיקבעו או בפשרה בינו לקבוצה או ע"י פיב"א (הם גם יכולים לקבוע שאסור לו לשחק העונה)
פיב"א לא מקלים ראש בשבירת חוזה
ברגע ששבירות חוזה יתרחשו בתדירות גבוהה כל הספורט יפגע הקבוצות והשחקנים ויש אינטרס של כולם למנוע את זה
בכל מקרה האמינות של אוחיון נפגעה
והוא די סגר את הדלת של מכבי בקריירה הספורטיבית שלו
השאלה אם זה היה שווה לו.

אין כזה דבר חוזה שאי-אפשר להפר. אולי רק עם השטן. לא אתה ולא אני מכירים את כל הפרטים הקטנים של החוזה. אני לא מכיר חוזה שאי אפשר לצאת ממנו, או רק לצד אחד יש אפשרות לצאת ממנו. חוזים לא שיוויונים כאלה שנחתמים מעמדת כח עדיפה בהרבה של אחד הצדדים (במקרה הזה מכבי ת"א) לרוב לא עומדים במבחן המשפט. אפשר לא להסכים על הדרך ועל איך אוחיון יצא או איזה דלתות סגר, אני מאמין שהוא עשה את המהלך הנכון.

הרי יש 3 סוגי תרחישים עיקריים בהתנהלות שחקנים מול קבוצה בספורט המקצועני:

המקרה הראשון - השחקן מקבל שכר גבוה והקבוצה דורשת ממנו לקצץ בשכר או שהוא לא ישחק. ראה מקרה רוברטו קולאוטי, שכנראה יישב ביציע כל שנה הבאה אבל יקבל כל שקל מחוזה הבסיס שלו על סך 600 אלף דולר.

המקרה השני - השחקן חושב שהוא לא מקבל מספיק אבל הוא עדיין חשוב לקבוצה ולכן מחליט לא לשחק ולוותר על הכסף עד שישפרו לו את החוזה (שכיח ב-NFL).

המקרה השלישי - מקרה אוחיון.

אני מבין בעלי קבוצות ב-NBA וב-MLB שמנסים להגביל את כוחם של השחקנים כי שם הם מרוויחים מספיק לקריירות יחסית ארוכות. אני מבין שחקנים ב-NFL שם הקריירה הממוצעת היא 3-4 שנים ולכן צריך לנצל כל שנה שבה אתה בריא ומשחק טוב. המקרה של אוחיון נופל איפשהו באמצע, השכר באירופה לא גבוה מדי (יחסית) ולכן הכסף משחק תפקיד חשוב, מצד שני הקריירה אולי ארוכה יותר אבל תקופת השיא היא עדיין קצרה.

#29 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 24/06/2012 - 11:31

אוקיי אז עכשיו לוקומוטיב קובאן החליטה לרדת מאוחיון, כנראה אחרי שמכבי הציגו להם את הגירסה שלהם למצב החוזי של יוגב:
http://www.eurobaske...p?NewsID=275640

לא ברור המצב שם. או שבאמת הנציגים של אוחיון דפוקים לגמרי ולוקחים סיכון גדול מדי עם כל הסיפור, או שמכבי עושים הרבה רעש בלי כיסוי מוחלט.

מה שבטוח, נוצר פה פלונטר גדול מבחינת אוחיון. כנראה שהיה עדיף לו לקחת את מה שנותנים לו, להמשיך לעבוד קשה ולקוות שימשיך לקבל הזדמנות ואז לצאת מהחוזה בשנה הבאה בצורה יפה יחסית.

#30 Triumph Eye

Triumph Eye

כסף

• מנהלי פורום
  • 5117 הודעות:

פורסם 24/06/2012 - 11:40

אוקיי אז עכשיו לוקומוטיב קובאן החליטה לרדת מאוחיון, כנראה אחרי שמכבי הציגו להם את הגירסה שלהם למצב החוזי של יוגב:
http://www.eurobaske...p?NewsID=275640

לא ברור המצב שם. או שבאמת הנציגים של אוחיון דפוקים לגמרי ולוקחים סיכון גדול מדי עם כל הסיפור, או שמכבי עושים הרבה רעש בלי כיסוי מוחלט.

מה שבטוח, נוצר פה פלונטר גדול מבחינת אוחיון. כנראה שהיה עדיף לו לקחת את מה שנותנים לו, להמשיך לעבוד קשה ולקוות שימשיך לקבל הזדמנות ואז לצאת מהחוזה בשנה הבאה בצורה יפה יחסית.

וואו ענק, תן לי לצטט ממה שהבאת:
"According to senior source at the club,They didn't know that Ohayon has a vailed contract with Israeli Powerhouse - Maccabi Tel-Aviv :"The player was offered to us by his representatives,we had the impression that he was a free agent.we watched him and decided that he will fit to our club and policy,so we strucked a deal with him".
"In the last couple of days we recieved messeges and Documents that Ohayon has a contract with Maccabi for the 2012/2013 and we are open to legal demands if we sign him".
"We didn't know that,we were misled by his representatives.We don't like this situation and we don't want to enter a Legal war with Maccabi".
"We don't want to be a club that talks with players with contracts behind the teams back,its Illegal,With all do recpect to Ohayon,he is still not Navarro or Spanoullis that we will try to fight to bring to our club,to tell you the truth,we didn't know him before he was offered to us"."

לדעתי זה יטרוף את הקלפים לגמריי ואוחיון ישחק השנה במכבי או לפחות יספסל את עצמו השנה במכבי.

תמונה מצורפת

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים