מעבר לתוכן

עבודה על אוניית ציד לוויתנים....

• Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 אורח - דודו

אורח - דודו
  • אורחים

פורסם 30/10/2003 - 13:50

ושצדה לוויתנים, או סתם עוסקת בדיג. קיצר, הבנתי שמרוויחים בזה משהו כמו 20 אלף שקל לחודש.
מישהו יודע על מה אני מדבר ויכול לפרט מעט על הנושא... איך מגיעים לזה, דרך איפה , מה מי מו??? :eyes:

#2 אורח - לא-תרצח

אורח - לא-תרצח
  • אורחים

פורסם 31/10/2003 - 18:13

... אתה נהנה לרצוח לוויתנים אני מבין...?!
אני מאחל לך שגורלך יהיה כמו זה של אותו לוויתן שרצית לצוד

#3 יובל

יובל

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 409 הודעות:

פורסם 17/11/2003 - 12:08

תשמע ,
יש סיפורים , ויש מציאות.

לפני זה - הסבר קטן: (אל דאגה - התשובה בסוף)
ארצות הברית היא היחידה בעולם ששומרת על הדגה שבחופיה בעזרת רגולציה של רשיונות דייג.
כלומר , אם ביפן כל מי שרוצה לדוג , ומשלם אגרה (אולי עובר מספר בדיקות בטיחותיות או משהו) - בסופו של דבר הוא ידוג. בארה"ב ישנו מס' מוגבל של רשיונות כאלו (ממש כמו בציד של חיות בר "game") ולכן לא כל אחד יכול לקפוץ על איזה להקה גדולה שמצא מול הבית. זה עוזר לכולם - הדגה לא ניצודה עד כליה וישנה בקרה תמידית על השפעת הדיג על האוכלוסיה , הדייגים נהנים מפרנסה מובטחת ושפע דגים תמידי , והאוכלוסיה , בגלל יציבות בשוק , נהנת ממחירים אחידים (ונמוכים). במקומות אחרים , הדייגים נעים מפשיטת רגל לפריחה מטורפת (שמחזיקה מעט זמן כי אז כל דייגי היבשת מצטרפים לחגיגה...) .
בנוסף , הדייגים האמריקאים (שמרוכזים בעיקר באלסקה) מוגבלים גם בציוד שבו הם רשאים להשתמש , והדיג בעזרת "רשת מתהדקת" לדוגמא , יוגבל בגודל הרשת.

עד כאן ברור ?
עכשיו , בגלל מדיניות שימור זו (ובעזרת נדיבותה של אמא טבע באיזור אלסקה) ישנה פריחה מתמדת בדגה באיזור. דייג , כזה שמשיג רשיון שיט כמובן , לעולם לא יחסר עבודה , ולעולם לא יעלה רשת ריקה. אולם התנאים קשים (ים לא נוח , קור כלבים) וזה דוחה את האמריקאי הממוצע , אבל משאיר את העבודה לאנשים קשים (נאמר , מחוספסים) כגון יוצאי כלא ושאר אופורטוניסטים. השכר באמת גבוה , אבל משתנה בין סירה לסירה . כשבדרך כלל אומרים 10,000 דולר לחודש -ויותר ,זו לא הגזמה , אבל זה נדיר למצוא את הסירות האלה , מה שכן - אלו יצאו בדרך כלל לאיזורים סוערים יותר (לרוב לדוג סלומונים) והתנאים יהיו קשים בהרבה.
למרות שכולנו היינו בגולני\שייטת\מטכ"ל וכולנו יכולים לעמוד בקצת קשה וקר ביידים בשביל הרבה כסף - זאת בדיה. המון אנשים שמגיעים לשם נשברים אחרי הפלגה (כולל ישראלים) ולדייגים שנמאס לחפש כל הזמן עובדים חדשים , לא יתנו לך לעבוד לפני שתחתום על חוזה שאומר שתשאר חצי שנה (במקרה הטוב) ולא - תוותר על משכורתך ותלך בידיים ריקות.
אז תעשה את החשבון בעצמך.
חוצמזה - תשכח מדיג ליוויתנים... בשבילי ובשבילך.... (ואין סירות חוקיות כאלו באלסקה...)
And he piled upon the whale's white hump, a sum of all the rage and hatred felt by his whole race, if his chest had been a cannon he would have shot his heart upon it

#4 eladdi

eladdi
  • רשומים
  • 2 הודעות:

פורסם 20/03/2005 - 18:54

elad_di@hotmail.com

ושצדה לוויתנים, או סתם עוסקת בדיג. קיצר, הבנתי שמרוויחים בזה משהו כמו 20 אלף שקל לחודש.
מישהו יודע על מה אני מדבר ויכול לפרט מעט על הנושא... איך מגיעים לזה, דרך איפה , מה מי מו???  :eyes:

<{POST_SNAPBACK}>

לא כלכך שמעתי על אוניות שצדות לוויתנים אבל כן דגים אחרים
הסכום שאפשר להרוויח (ככה שמעתי) נע בין 3000 $ ל 5000 $
על סירות דייג
אני מחפש שותף לנסיעה למטרה כזאת אם אתה מעוניין

#5 אליאס

אליאס

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 91 הודעות:

פורסם 20/03/2005 - 21:39

לא הייתי שם אבל בטיול שלי פגשתי בפרו איזה אמריקאי שעבד בזה.
הקטע זה שרוב האמריקאים אוהבים לחרטט אבל הנה כמה דברים שהתרשמתי:
1. יש 2 עונות לדיג שכל אחת בת 3-4 חודשים כשמרוויחים לפי כמות הדגים שדגים.
יש עונה של הדגים ויש עונה של הביצים שהן יותר יקרות ואז ניתן להגיע לסכומים שדובר עליהם (10000$ בחודש).
2. התנאים לא מי יודע מה בלשון המעטה. אתה בקור, מבודד , לא זוכר איזה אוכל מגעיל שהוא אכל כמעט כל יום (הבוס מכלכל אותך), לפי מה שהבנתי סוג האנשים שמגיעים לשם זה לא א.א., הרבה עושי סמים על כל סוגיהם (גראס לא נחשב). אין שם על מה לבזבז כסף אז מוצאים.
3. ישנו איזה חוזה של לפחות 2-3 חודשים או משהו כזה שאתה מתחייב.
בקיצור, לא הזדמנות החיים. לדעתי עבודה טובה בארה"ב יכולה להוות אחלה תחליף
בהצלחה

#6 Trainspotting

Trainspotting

דוגמן הבית של JAMESON

• רשומים+
  • 2430 הודעות:

פורסם 21/03/2005 - 00:55

כל עבודה בח"ול המלצה שלי אם ההרווח אמור להיות גדול העבודה היא בתנאי תאילנדי בארץ לכן
עדיף ללכת לשם כקבוצה של חברה עם כוח רצון חזק
תמונה מצורפת
But I want something good to die for
To make it beautiful to live.

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind
דוקטור סוס
הסיפור על הקופים מהאי המחורבן

#7 ברק ג

ברק ג

כסף

• רשומים+
  • 5845 הודעות:

פורסם 21/03/2005 - 15:22

לוויתנים זה לא דגים. מעניין מי היה מצטרף לציד שימפנזים באפריקה...
Homer: Are you saying you're never going to eat any animal again? What about bacon?
Lisa: No.
Homer: Ham?
Lisa: No.
Homer: Pork chops?
Lisa: Dad, those all come from the same animal.
Homer: Heh heh heh. Ooh, yeah, right, Lisa. A wonderful, magical animal.

משחק בדילמת האסיר איטרטיבית רבת משתתפים ומוגבלת בזמן

#8 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 21/03/2005 - 16:56

דייג באלסקה - קצת עובדות מסטודנט שטייל באלסקה (לא עבד, אבל דיבר עם אנשים שעבדו בדייג). אז ככה: אין אף אחד שיכול להבטיח לכם כמה כסף תעשו, בגלל שמי שמצטרף לספינת דייג עושה זאת על בסיס חוזה שעובד על אחוזי רווח של הספינה כולה. במילים אחרות, אם הספינה הצליחה, תרוויח הרבה, אם לא תכסה את הכרטיס בחזרה (ושמעתי על אנשים שזה קרה להם). זה די תלוי האם יש עונת דיג טובה בשנה מסויימת. הסכומים שניתן להרוויח הם 10-12 אלף לעונה (ז"א 3-4 חודשי עבודה), ולא לחודש. כמו כן, קשה להבטיח עבודה מראש. מה שעושים זה מגיעים לעיירות הדיג, הולכים על הרציף ועוברים מספינה לספינה ושואלים האם הם צריכים עובדים. לפעמים כן ולפעמים לא.
זו עבודה קשה, בד"כ על ספינה קטנה עם צוות של 3-4 אנשים. יש סיכוי לרווח לא בכלל אבל גם סיכוי להפסד. כמו כן צריך להיות מוכן לחיים על ספינה מספר ימים לא מבוטל ברציפות (לא כל יום חוזרים לחוף אלא מתי שהספינה מלאה בדגים).
בהצלחה

#9 אורח - vegan taliban

אורח - vegan taliban
  • אורחים

פורסם 30/05/2006 - 20:44

יא רוצח תפסיק לאכול בשר ולהרוג חיות

#10 Brundlefly

Brundlefly

Air guitar hero

• רשומים+
  • 1273 הודעות:

פורסם 30/05/2006 - 21:14

יא רוצח תפסיק לאכול בשר ולהרוג חיות

רוצח? הגזמנו קצת, לא? למרות שהכותרת עבודה על ציד לויתנים עושה רע בעיניים... אבל בארצות הברית לא צדים לויתנים, אז מדובר על דיג. אקיצר, כמו שכולם פה אמרו, גם אם מרויחוים הרבה כסף זה רק בגלל שזו עבודה מאוד, מאוד לא נעימה, בלשון המעטה.

MTV, what have you done to me? Save my soul, set me free
Set me free, what have you done to me? I can't breath... I can't see
World War III when are you coming for me? Been kicking up sparks, we set the flames free
The windows are locked now, so what'll it be?
A house on fire? A rising sea?

#11 אורח - צרד

אורח - צרד
  • אורחים

פורסם 02/05/2007 - 14:29

אחלה מאמר על דיג באלסקה

#12 אורח - צרד

אורח - צרד
  • אורחים

פורסם 02/05/2007 - 14:29

אחלה מאמר על דיג באלסקה

#13 אורח - אורח_אלעד_*

אורח - אורח_אלעד_*
  • אורחים

פורסם 21/05/2007 - 00:21

שלום לכולם!!!
אשמח אם מישהו ימסור לי מידע על דייג באלסקה.
ואם מישהו מתכנן לנסוע לשם,אשמח להצטרף אליו.
אשמח אם תמיילו לי , ל - crazy_el@walla.co.il
תודה,
אלעד.

#14 אורח - Guest_אלעד_*

אורח - Guest_אלעד_*
  • אורחים

פורסם 17/09/2008 - 16:08

elad_di@hotmail.com

לא כלכך שמעתי על אוניות שצדות לוויתנים אבל כן דגים אחרים
הסכום שאפשר להרוויח (ככה שמעתי) נע בין 3000 $ ל 5000 $
על סירות דייג
אני מחפש שותף לנסיעה למטרה כזאת אם אתה מעוניין

אחי אני בעניין 0544889469

#15 airJordan

airJordan

המרחף בשחקים

• רשומים+
  • 9866 הודעות:

פורסם 19/09/2008 - 19:23

קיבלתי דיווח על הנושא הזה, אולם אני לא מוצא שהוא עובר על חוקי הפורום בצורה כלשהיא - אני אישית מוצא אותו מאוד לא אתי, אבל כל עוד אין פה משהו לא חוקי, זה עניין של טעם אישי.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים