מעבר לתוכן

תמונה

מהו שמאן ומה זה שמאניזם

• נושא נעול נושא זה נעול
28 replies to this topic

#16 -Avani-

-Avani-

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 114 הודעות:

פורסם 09/08/2005 - 22:38

אוי חמודה.
לקח לי המון המון זמן לחשוב מה לכתוב לך ואיך לענות על שאלה כזאת גדולה.

בסוף החלטתי לנסות לענות מהרחם.

אני יודעת ששינוי אמיתי יקח המון שנים.  הכל על הפנים של אמא אדמה מתנהל בתהליכים. ועץ גדול תמיד מתחיל מבלוט קטן, ובכל זאת מה הייתי רוצה לראות?

אני חושבת שהשינוי המרכזי יהיה באיך שאנשים יתייחסו למציאות, ובמה הם יחפשו בה, וכל השאר ינבע מזה. הייתי רוצה לראת קהילות. אנשים שחיים יחד ומסייעים זה לזה. שאם למישהו נהרס הבית כל הקהילה מתכנסת ובונה לו בית, שיש מי שמבשל לזקנים, ומספק את כל צרכיהם. הייתי רוצה נשים שמנהיגות ומכוונות, ומועצת זקנים. הייתי רוצה גברים שמכבדים נשים, הייתי רוצה מיניות בריאה, וילדים מאושרים, שגדלים לפי הפוטנציאל והחלומות שלהם ולא לפי מה יכניס יותר כסף בעתיד.
אני רוצה לראות אנשים שלא רודפים אחרי יותר, ושמאן שמדריך את הקהילה ולא עובד בשום דבר אחר, כשהקהילה דואגת לכל צרכיו. אני רוצה אימהות שממש מגדלות ילדים, ולא יולדות וזורקות למטפלות, אני חולמת על חברה שמכבדת אנשים.

אני רואה חברה בריאה והרמונית. שאנשים אוכלים בה אוכל בריא, שהאוויר נקי והמים צלולים. אני חולמת חברה שופעת, שיש בה מגוון מהכל, שאנשים בה לא רודפים אחרי יותר אלא חיים אושר. יהיה פחות רעש בחברה כזאת, ובתים יותר קטנים והרבה פחות רכוש. תהיה דאגה קהילתית אמיתית וחיבור לאדמה.
בעלי חיים לא ירצחו בשביל עורם. החקלאות תהיה אחרת. פירות וירקות יהיו בריאים יותר, ובעלי חיים לא יסבלו כדי שישתמשו בהם.
האומנות תשדשג, ואנשים יעבדו במה שממלא אותם .
מפעלים לא יזהמו, והאוקיינוסים יהיו רחבים וצלולים, כסף יהיה פחות משמעותי, ולכן אנשים לא יעשו דברים איומים כדי להשיג אותו, וגם אם כן השאמנים יהיו שם כדי לפקח.

החיים יהיו כל כך שונים, שקשה לדמיין. המציאות תהיה פשוט אחרת. הדברים שנחפש יהיו שונים, ולכן כל השאר ישתנה בהתאם.

ואני כל כך רוצה שזה כבר יקרה....

<{POST_SNAPBACK}>

שלום הילה,
בעצם התשובה שלך מסתכם במשפט "השינוי המרכזי יהיה באיך שאנשים יתייחסו למציאות, ובמה הם יחפשו בה".
אי אפשר לדעת כיצד יראה עולם כזה על פרטיו אך התמורות שיתרחשו בעקבות כזה שינויי במחשבה בהכרח יהיו טובות!!!
...לכן עדיף לי להשקיע את עצמי באיך לעשות את השינויי ולא מה יהיה אחריו....

הילה, תודה שעזרת לי להבין את זה, זה היה חשוב לי מאוד.
"תהיה השינויי שאתה רוצה לראות בעולם" מוהנדס גאנדי

#17 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 10/08/2005 - 11:08

שלום הילה,
בעצם התשובה שלך מסתכם במשפט "השינוי המרכזי יהיה באיך שאנשים יתייחסו למציאות, ובמה הם יחפשו בה".
אי אפשר לדעת כיצד יראה עולם כזה על פרטיו אך התמורות שיתרחשו בעקבות כזה שינויי במחשבה בהכרח יהיו טובות!!!
...לכן עדיף לי להשקיע את עצמי באיך לעשות את השינויי ולא מה יהיה אחריו....

הילה, תודה שעזרת לי להבין את זה, זה היה חשוב לי מאוד.

<{POST_SNAPBACK}>

קודם כל בשימחה
ושנית חשוב לדעת שגם אצלי החלום באמת לא מגובש. מה שאני יודעת הוא שיותר ככה אי אפשר, ושהשינוי הגדול חייב להית בדרך שבה אנחנו מתייחסים לעולם, בדרך בה אנחנו חושבים ומתנהלים.
המפתח הוא אהבה אני חושבת.
עורב לבן אמר פען שכשהוא אוהב מישהו הוא מסתכל עליו וטב טוב. רואה מה אותו אדם היה רוצה שיקרה ואז מתאמץ כדי להביא לו את זה.
אם באמת נאהב אנשים אחרים ונראה אותם
אם נאהב באמת את אמא אדמה ונשקיע ברצונות שלה
אם באמת נאהב את עצמינו, ומסתכל מספיק עמוק פנימה
יתרחש שינוי.
אם נכבד באמת את האהבה ומה שסביבנו
אמא אדמה אוהבת גם אותך

פורום מיסטיקה - למאמינים בקסם ולחולמים ריפוי

#18 אורח - אורח_gil_*

אורח - אורח_gil_*
  • אורחים

פורסם 10/08/2006 - 11:31

שלום הילה . .
ברצוני ללמוד על שמניזם ועל אפשרויות להעמיק בלימוד זה ולרכוש כלים טיפוליים . .
האם תוכלי ליעץ לי בנושא ?
מאיפה מתחילים ?
בתודה

#19 SpiderGoat

SpiderGoat

סופר-גיבור בהזמנה. בעת הצורך נא להתקשר לקו החם!

• רשומים+
  • 8026 הודעות:

פורסם 13/12/2006 - 15:04

שאלה לי אליך, הילה, ומקווה שאני לא ארתיע אותך עם סקפטיות מסויימת..(לא רוצה להציק, ובטח שלא בד' אמותיך :מסמיק: )

היית בהרצאה של דנדן בולוטין על השמאניזם של דרום אמריקה?
ואם כן, מה יש לך לומר על דבריו? סתם מתוך עניין..
נראה שהיה לו רעיון כללי דומה על שמאניזם, אך באספקלריה שונה לגמרי.
רואים שהוא בא בגישה מדעית גרידא, ולא רוחנית. איך שתי הגישות משתלבות יחדיו?
"is it a bird?! an airplane?! no - it's the SpiderGoat..."
אז מה... את באה לפה הרבה? :סמיילי קורץ בשרמנטיות:
חדל עיזים..
אני לא בזול - אני בחינם!
באהבה ובמלחמה אין חוקים - בדיוק כמו בתור בסופר...!
סופר גיבור-
כשאני לא טובע!

#20 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 24/12/2006 - 17:24

שלום הילה . .
ברצוני ללמוד על שמניזם ועל אפשרויות להעמיק בלימוד זה ולרכוש כלים טיפוליים . .
האם תוכלי ליעץ לי בנושא ?
מאיפה מתחילים ?
בתודה

לכל מי שמתעניין בשאמניזם אני ממליצה לפנות לרוח הגדולה
הרוח הגדולה היא מרכז ללימוד תרבות אינדיאנית ושאמניזם ואת תמצא ש קורסים רבים ומגוונים, ספרים, וחומר לימודי, טקסים שאמניים אמיתיים וקהילה שאמנית חיה ותוססת.
אתר הבית שלהם הוא
www.shamansvision.com

הרוח הגדולה הייתה הבית שלי במשך שלוש שנים ויש לי רק דברים טובים לאמר עליה.

שאלה לי אליך, הילה, ומקווה שאני לא ארתיע אותך עם סקפטיות מסויימת..(לא רוצה להציק, ובטח שלא בד' אמותיך :מסמיק: )

היית בהרצאה של דנדן בולוטין על השמאניזם של דרום אמריקה?
ואם כן, מה יש לך לומר על דבריו? סתם מתוך עניין..
נראה שהיה לו רעיון כללי דומה על שמאניזם, אך באספקלריה שונה לגמרי.
רואים שהוא בא בגישה מדעית גרידא, ולא רוחנית. איך שתי הגישות משתלבות יחדיו?

קודם כל אין שום בעייה בסקפטיות
אני מקבלת בשימחה דעות שונות, ודיון חי.
וזה באמת בסדר.
לגבי ההרצאה האמורה, אני לא נכחתי בה, ואולם יש סיכוי רב שהגישה של מי שהרצה כחוקר, היא שונה במהותה מזו של מי שחי את הדברים כשאמן.
זה רק הגיוני.
אני אשמח לשמוע נקודות יותר ספציפיות ואוכל להגיב מהמקום הזה....
אמא אדמה אוהבת גם אותך

#21 אורח - אורח_אבי_*

אורח - אורח_אבי_*
  • אורחים

פורסם 15/04/2007 - 21:49

שלום רב
למה לרמות את האנשים? שמאניזם אינו כשפים ולא הוקוס פוקוס שמאניזם הוא דרך חיים כמו הסמוראים שמאניזם עוסק בטוהר בבראשית כמו שהאל רצה שבני האדם יחיו לפני שהתחילו לסבך לעצמם ולאחרים את החיים שמאניזם מדבר על הפסקה מוחלטת של הדיאלוג הפנימי "כדי לתת לקסם להשתלט יש להסיר את הספקות ואז הכל אפשרי"

#22 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 15/04/2007 - 23:17

שלום רב
למה לרמות את האנשים? שמאניזם אינו כשפים ולא הוקוס פוקוס שמאניזם הוא דרך חיים כמו הסמוראים שמאניזם עוסק בטוהר בבראשית כמו שהאל רצה שבני האדם יחיו לפני שהתחילו לסבך לעצמם ולאחרים את החיים שמאניזם מדבר על הפסקה מוחלטת של הדיאלוג הפנימי "כדי לתת לקסם להשתלט יש להסיר את הספקות ואז הכל אפשרי"

אף אחד לא אמר משהו שונה.
אמא אדמה אוהבת גם אותך

#23 Kayben

Kayben

אינדיאני במדבר

• רשומים+
  • 5319 הודעות:

פורסם 30/07/2007 - 20:57

אף אחד לא אמר משהו שונה.

שלום,

נהנתי לקרוא את החזון שלך, ואני חושב שהוא מתאים להרבה מאוד אנשים ללא קשר לשמאניזם.
אם זאת, דרכי הריפוי שהצגת לא תואמות את השקפותי...
וגם צורת ההתבטאות שלך שהייתי מגדיר כ-על מי מנוחות, מעוררת בי קצת הסתייגות. אבל זה רק האני המתגונן.
אני מאמין יותר באורח חיים בריא וטבעי כפי שאני חושב שהצגת בצורה כללית.

זהו, אחתום את דברי בכך שאני באמת, באמת נראה כמו אינדיאני...
ואני אנבור קצת באתר של הרוח הגדולה, על מנת אוכל להשכיל.
אז תודה על הלינק.
אה, ורציתי לשאול לגבי תסרוקות אינדיאניות, כלומר צורות שזירה...
או שזה סתם ארוך? :)

#24 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 05/08/2007 - 18:37

שלום,

נהנתי לקרוא את החזון שלך, ואני חושב שהוא מתאים להרבה מאוד אנשים ללא קשר לשמאניזם.
אם זאת, דרכי הריפוי שהצגת לא תואמות את השקפותי...
וגם צורת ההתבטאות שלך שהייתי מגדיר כ-על מי מנוחות, מעוררת בי קצת הסתייגות. אבל זה רק האני המתגונן.
אני מאמין יותר באורח חיים בריא וטבעי כפי שאני חושב שהצגת בצורה כללית.

זהו, אחתום את דברי בכך שאני באמת, באמת נראה כמו אינדיאני...
ואני אנבור קצת באתר של הרוח הגדולה, על מנת אוכל להשכיל.
אז תודה על הלינק.
אה, ורציתי לשאול לגבי תסרוקות אינדיאניות, כלומר צורות שזירה...
או שזה סתם ארוך? :)

קודם כל אם אתה נראה כמו אינדיאני אתה צריך להיות יפיפה....
חוץ מזה אני לא מבינה כלום בתסרוקות אינדיאניות וצורות שזירה
אני יודעת איך לשזור חרוזים ולעשות לוכדי חלומות אבל אני לא חושבת שלזה התכוונת.
אני מבטיחה לך שאני רחוקה מלחיות את חיי על מי מנוחות. להפך. החיים שלי סוערים ומוטרפים. אבל יש עבודה ויש תפקיד ויש עשייה ויש דיבור, ובתוך כל זה להתנהל על מי מנוחות זה לא דבר רע.
ולגבי דרכי ריפוי, אני לא יודעת איך זה מתנגש באיזו שהיא השקפה, אבל אשמח לשמוע
בכל מקרה בהצלחה בדרכך....
אמא אדמה אוהבת גם אותך

#25 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 28/01/2009 - 02:22

שלום

שמי אבישי בן 26 וכבר זמן רב שאני מתעניין בכל הנושא הסובב את השמאן. חברתי לשעבר (ארגנטינאית) ביקרה לא מעט אצל שמאן במקסיקו בת לשבט קדום שחוללה ניסים ע"פ דבריה, מדברי חברתי נדהמתי לגלות שהבחורה תקשרה אל מול עינייה עם אנשים מגלגול אחר וכל אותו מידע שהועבר אליה, הועבר על גבי דף נייר במהירות כתיבה בלתי אפשרית או נתפסת ... קראתי בעיון רב את דברייך ואמנם האתר אינו פעיל כבר כמה עשרות חודשים, אך כולי תקווה לתשובתך !
מאוד הייתי מעוניין לעבור טיפול מסוג זה או ליצור עמך קשר רציף לשאלת שאלות נוקבות ואף לחלוק עמך מעט מהידע המועט שלי בתחום השמאן.
a__vishayy@hotmail.com
אני מודה לך מקרב לב

#26 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 02/02/2009 - 13:44

שלום

שמי אבישי בן 26 וכבר זמן רב שאני מתעניין בכל הנושא הסובב את השמאן. חברתי לשעבר (ארגנטינאית) ביקרה לא מעט אצל שמאן במקסיקו בת לשבט קדום שחוללה ניסים ע"פ דבריה, מדברי חברתי נדהמתי לגלות שהבחורה תקשרה אל מול עינייה עם אנשים מגלגול אחר וכל אותו מידע שהועבר אליה, הועבר על גבי דף נייר במהירות כתיבה בלתי אפשרית או נתפסת ... קראתי בעיון רב את דברייך ואמנם האתר אינו פעיל כבר כמה עשרות חודשים, אך כולי תקווה לתשובתך !
מאוד הייתי מעוניין לעבור טיפול מסוג זה או ליצור עמך קשר רציף לשאלת שאלות נוקבות ואף לחלוק עמך מעט מהידע המועט שלי בתחום השמאן.
a__vishayy@hotmail.com
אני מודה לך מקרב לב

אבישי שלום
אני מבטיחה לך שהאתר פעיל, השרשור הספציפי הזה לא נפתח בחודשים האחרונים
אם אתה מתעניין בשאמניזם , ובטיפולים שאמניים בישראל אתה מוזמן לנסות ולמצוא חומר וליצור קשר עם אנשים שמפורסמים באתר של הרוח הגדולה
יש שם הרבה מאוד מטפלים שעובדים בטכניקות שאמניות
לגבי התאור שאתה נתת - יותר משזהו תאור של ריפוי, זהו תאור שלך תקשור,
וגם כאלו יש בארץ.
אני זמינה במיילים, ובמסרים אישיים.
שיהיה לך הרבה בהצלחה
אמא אדמה אוהבת גם אותך

#27 אורח - קאיה

אורח - קאיה
  • אורחים

פורסם 16/02/2009 - 20:47

תבורכי בדרכך הילה של אש :)

רק חבל שהבית שבאת ממנו (הרוח הגדולה) כל כך רווי אגו וחשיבות עצמית....

#28 אורח - לאה

אורח - לאה
  • אורחים

פורסם 10/12/2009 - 22:18

ברוכים הבאים לפורום מיסטיקה

הפורום החדש יעסוק בכל מה שקשור למיסטיקה, רוחניות ורפואה משלימה וכולם מוזמנים לשאול שאלות ולהגיב.

ניהול פורום מיסטיקה במקום מדעי ורציונלי כמו האוניברסיטה הוא משימה מאתגרת בלי ספק ואני עושה זאת כי אני מאמינה שיש לזה קונים - שיש כאן אנשים שמתעניינים, שמסתקרנים שהיו רוצים לדעת, או אפילו כאלו שחווים חוויות שהם לא מבינים ורוצים לשאול

בשביל זה אני כאן.

שמי הילה של אש
אני שמאן ומרפאה אלטרנטיבית.
אני נמצאת בתוך התחום של הרוחניות והעבודה האנרגטית כבר הרבה שנים בהתחלה כשחיפשתי דרך הספקתי לעשות מאסטר ברייקי, ללמוד הילינג, ללמוד ביו-אנרגיה, שיאצו, עיסוי,תרפיה באמצעות גלגולים, תרפיה באמצעות צבעים, פאנג שווי, קריאה בקלפים ועוד דברים איזוטריים.
ואחרי כמה שנים של חיפוש מצאתי את הדרך שלי.
הדרך שלי היא דרך השמאן: הדרך של הרפואה השמאנית, והרפואה האינדיאנית, הרפואה שהייתה מקובלת על הפנים של אמא אדמה לפני הרבה מאוד שנים.
בחברות העתיקות.
השמאן היה המרפא הרוחני של השבט, הוא רפא, ערך טקסים, כשף כישופים, ספר סיפורים, שמר את ההיסוריה של השבט, פתר מחלוקות ובאופן כללי דאג שבני השבט יחיו בהרמוניה - בינם לבין עצמם ובינם לבין אחרים.

הבית שלי הוא הרוח הגדולה - מרכז שתכליתו השבת תרבות השמאן לפנים של אמא אדמה - שם נמצאים השורשים שלי ומשם אני צומחת אני ממלצה בחום למי שמתעניין בנושא לבקר באתר הבית שלנו ולהתרשם.
יכול להיות שתהיה לנו הזכות ומידי פעם אנשים משם יבקרו גם פה.

חשוב לדעת שהמטרה שלי כשמאן היא לעזור לאנשים לחיות בהרמוניה - ובגלל זה התשובות שתקבלו תלויות במצב ובדרך של אילו שישאלו את השאלות, ולא תמיד קיימת תשובה אחידה.

בתקווה שתהנו

הילה

#29 אורח - לאה

אורח - לאה
  • אורחים

פורסם 10/12/2009 - 22:30

אהלן הילה, קראתי תגובה שלך לשאלת התאכלס.. בה ציינת שייתכן שבן האדם חווה ניפוץ נשמה ועתה יש לאחות את הרסיסים. משפט זה תפס אותי וגרר מחשבה כי אולי זה מה שאני חווה.
אני מרגישה שערפל מאוד סמיך מסתיר לי את עצמי, ועקב כך אני נותרת זרה לעצמי, מה שיוצר זרות ויסורים רבים להתהלך עלי אדמות כאשר פשוט איני מכירה את עצמי. הדבר מונע בעדי להתקדם . הייתי מאוד שמחה לפגושך, ולעבור אצלך טיפול

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים