מעבר לתוכן

איפה לומדים (רוחניות)

לימוד חכמת הקבלה רוחניות

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 אורח - יאיר רכניץ

אורח - יאיר רכניץ
  • אורחים

פורסם 03/04/2015 - 16:54

מישהו יודע איפה ניתן למצוא מקום ללימוד חכמת הקבלה בבאר שבע, משהו כמו פעם פעמיים בשבוע

תודה

#2 אורח - אבני איתי

אורח - אבני איתי
  • אורחים

פורסם 11/04/2015 - 18:05

יש לך חינם את ערוץ 66 בטלוויזיה, חוץ מזה לא מכיר מקום רציני. בהצלחה

#3 DADA

DADA

ברונזה

• רשומים+
  • 753 הודעות:

פורסם 01/05/2015 - 18:51

יש נושאים רבים ברוחניות חוץ מתורת הקבלה.

בשביל ללמוד תורת הקבלה כדאי להיות תלמיד ישיבה שנים רבות בשביל להתקדם לתורת הנסתר של היהדות.

#4 אורח - גדי

אורח - גדי
  • אורחים

פורסם 25/05/2015 - 07:16

כמה דברים על חכמת הקבלה שחשוב לי להבהיר:

בעבר באמת מקובלים הסתירו את חכמת הקבלה.

בעקבות התפתחות האנושות חכמת הקבלה הפכה לנגישה לכל אשר ליבו חפץ לכך . יחד עם זאת נכון שיתעמקו בחכמה כאלו שהגיעו לעולם הזה עם נקודת עמוקה , מקום שעבר עליו סבל והגיע לשאלה אשר סיקרנה את האנושות משך שנים: מה הטעם בחיי, האם יש תכלית לחיי. אותו אחד יישאר ויעבור בסבלנות אין קץ את אותה הדרך של חכמה אדירה זו , עד שיגיע להשגה.

משפט מפתח בחכמת הקבלה הואכל מה שלא נשיג, לא נגדרהו בשם ומלה", וכאן צריך שתדע שמלת השגה, פירושה המדרגה הסופית שבהבנה.

במה מדובר? בכך שכל מה שאנו חווים בחיים שלנו איננו אלא תוצאה של אותם החיישנים, הרצ'פטורים שקולטים את אותה החוויה. ומכיוון שכך, אני אף פעם לא יכול להצביע על משהו כדבר אובייקטיבי אלא כדבר שעבר דרך ה"מסננת" שלי, ה"פילטר" שלי, ונחווה על ידי המבנים שלי באותה הצורה שהצליחו לקלוט.

אז מה כל העיניין אצל מקובל? מקובל רכש עוד חוש נוסף שאיתו הוא חווה את המציאות. הוא כביכול חווה את המציאות של העולם הזה אך יחד עם זאת הוא חש ברובד נוסף של המציאות.

הוא מגלה שהעולם שלנו הוא עולם של תוצאות, הוא מגלה שלמרות שאנחנו מדברים על סיבות לארועים שונים, עדיין איננו מצליחים להגיע לתוצאות הרצויות, איננו מצליחים לשלוט בצורה מלאה על החיים שלנו. וזאת מכיוון שהתוצאות למה שקורה בחיים שלנו משתלשל משורש עליון. (לכל אדם יש שורש שמכה אותו ואומר לו גדל). המקובל "נוגע" באותו השורש, ולכן מסוגל לשלוט במה שקורה לו בחייו ואף לשנות ולהשפיע על חייו ועל חיי אחרים.

יותר מכך - הוא פיתח חוש שבו ההנאה אינה מסתיימת מייד עם הרגשת התענוג (כמו בתענוגים שאנחנו מכירים בעולם הזה) אלא הוא פיתח חוש שבו הרגשת ההנאה איננה ניסתמת על ידי התענוג. במילים אחרות אם תענוג מסיגריה, מין, אוכל מתמלאים אך מייד נסתמים בגלל אותו חוק שהמילוי סותם את התענוג (כך אנו בנויים), אצל המקובל התענוג מתלבש בכלי של השפעה, (אפשר לדמיין אימא שנותנת לילד שלה), אצלו המילוי אינו סותם את התענוג והתענוג מורגש כאינסופי, נצחי.

יכול להיות שהתפזרתי קצת...

בכל מיקרה אני ממליץ למי שבאמת רוצה לרכוש היום או עוד 10 שנים את החכמה הזו, שיגיע למקובל אמיתי,

לא קמעות, לא חוטים אדומים אלא שינוי הכוונה הפנימית של האדם

בהצלחה!

#5 אורח - גיא

אורח - גיא
  • אורחים

פורסם 20/06/2015 - 16:14

לא בטוח שלכל הסטודנטים יש זמן לעשות משהו חוץ מללמוד למבחנים ^_^...אולי אחרי התואר אחי.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים