טיולי סטודנטים ללא תשלום באזור באר שבע - עמוד 4 - פורום ירוק - פורום סטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון

מעבר לתוכן

תמונה

טיולי סטודנטים ללא תשלום באזור באר שבע

• Please log in to reply
53 replies to this topic

#46 הטורף 3

הטורף 3

איפה את?

• רשומים+
  • 858 הודעות:

פורסם 01/10/2006 - 14:08

איך נרשמים???? למי פונים?
שלום לכולם,

בתקופה האחרונה פנו אליי מספר סטודנטים ותיקים וחדשים בכדי לפתוח שוב חוג טיולים לסטודנטים שיאפשר לכל סטודנט היכרות עם מסלולי טיול וטבע באזור באר שבע. חוג זה היה פעיל מאוד בעבר ולזכותו מייחסים גם הצלחות שהותירו את חותמם על עולם הטבע באזור. החוג פעל באמצעות טיולים במכוניות פרטיות אל אתרים לא-מטוילים בסביבה, ללא תשלום וכלל הדרכה מיקצועית.
ברצוני לבחון את ההיענות להקמת החוג מחדש, בשילוב עם אחד ממרכזי ההדרכה בסביבה.

להלן דוגמאות מנושאי הטיולים בעבר:
* תצפיות ליליות בבעלי-חיים בחולות שונה/עגור/רותם.
* מיניות בעולם הצומח וטיולי פריחה נקודתיים (למשל, אתר החלמוניות הפופולרי שביער יתיר נתגלה מחדש ונפתח ע"י חוג הטיולים).
* בעקבות ציורי הסלע בהר ערקוב.
* אל פסגות ואתרי נוף במרומי ברכס מעון.
* אל שדות האיריסים ואתרים עתיקים ברכס עירא.
* טיולי שטפונות בקניון ואדי קיני.
* אל האצבועים בנחל כנפן ובהר יהל (בעקבותינו המקום הוכרז כשמורת טבע).
* סיורים באזור ב"ש- אל המעיין בנחל עשן, חורבת כרכור-עילית, צמחי תבלין בגבעות גורל.
* הר כמריר- קניונים, מעיינות ועולם טבע נדיר.
* חמוקי ואדי מסעודיה והר שחר (בעקבותנו- המקום הוצע משטח אימונים).
* בעקבות מסעו של טריסטראם בנחל החולות באזור ערד.
* נרקיסי הר קדים, טיול ירח בקניון הלבן, טיול לילי לתצפיות בהאבקת לילה באזור עין גדי, תצפיות בעטלפים...
ועוד.
חלקם של המסלולים פורסמו ופורטו בפירוט רב, כולל צילומים, בעיתון הסטודנטים "פנים" (ז"ל).

אנא הודיעו לי במידה וקיים עיניין בכך.

בשלוש השנים האחרונות קיימת פעילות עניפה בתחום מחקרי טבע ומורשת, סקרי נוף, השתלמויות והדרכות ללא תשלום באזור באר שבע, כולל פעילות לסטודנטים. מרבית המידע ומוקדי הפעילות מועברים לחובבי הטבע דרך האי.מיילים. דגש מיוחד מושם על המדבריות המזרחיים של הר חברון (מבלי להיכנס לפוליטיקה)- רכס מעון ומדבר זיף (כחצי שעה נסיעה מבאר שבע). אזורים הרריים אלה הינם היחידים בישראל שטרם נסקרו מבחינה גיאוגרפית-בוטנית-זואולוגית ונחשבים ליפים ביותר בישראל (האזור שופע במעיינות, מערות נטיפים, מרבדי פריחות ושפע של אתרים ארכיאולוגיים שמורים). כך למשל, בשנתיים האחרונות נתגלו שדות של איריסים וחלמוניות וכן כ- 50 מיני צמחים שנחשבים לנדירים שבנדירים (10 בלעדיים לרכס מעון). רשות הטבע והגנים עושה באזור זה פעולות מבורכות, בשיתוף גורמי טבע נוספים ומרכזי מידע ארציים. מומלץ מאוד לחובבי טבע. למעוניינים במידע נוסף- ניתן לפנות באמצעות האי.מייל.

ממתין לתגובות.

עוז

אני מקווה שיש כאן עוד כמה אנשים שמעוניינים בטיולים במהלך הסמסטר, ויחד עם עוז (אם הוא יכול) או מישהו אחר לארגן כמה טיולים באזור. יש היענות?
קונפיציוס אומר: לקח הוא דבר שנלמד בדרך הקשה, היקרה והארוכה ביותר.
קונפיציוס אומר: כל האימרות האחרות לא שוות, רק שלי לוקחות את כולן בידיים קשורות מאחורי הגב!
בקרוב... 'כל אימרות קונפיציוס' ו'מי זה הקונפיציוס הזה לכל הרוחות' במחיר שווה לכל נפש!!

#47 kfirdm

kfirdm

המחבק הרשמי של הפורום *השווה של הפורום לשנת 2006

• גנרלים בדימוס
  • 3462 הודעות:

פורסם 01/10/2006 - 14:58

אני בעד.
יש עוד כ5 אנשים מפורום טיולים שפנו אלי ויהיו מעוניינים לטייל באזור ב"ש בזמן הסמסטר.

אני אשלח גם לעוז ה"פ.

בכל מקרה, אנחנו בטוח נלך לטייל.
נשמח לאחד כוחות ולטייל ביחד.

אני מקווה כשיהיה לי זמן לארגן את זה בצורה יותר מסודרת - כך שכל מי שירצה לטייל יוכל למצוא לו שותפים
מעבר לטיולים המאורגנים ביחד.

מי שרוצה להכנס לרשימה אצלי מוזמן לשלוח לי ה"פ.

השווה של הפורום לשנת 2006 עשו עלי פארודיה - אני מפורסם! עוד תמונות נשק המחץ הוירטואלי של BGU

אז קיבלתם תשובה מאוד ברורה והעם אמר את דברו בצורה חד משמעית!
עכשיו אף אחד לא יוכל לבוא ולטעון "החבר שלי הוא הכי שווה בפורום" (אלה אם כן מדובר בכפיר).
אתה בסדר, אתה...
בנות, חבקו אותו, הוא בסדר גמור :)

חיבוק בחינם חיבוק "H4c/3 7|-|47 U did/\/'7 l34v3 50m37|-|i/\/9 7|-|47 c4/\/ B 7r4c3d b4c/< 2 U"

Eternal itcH ולין ברגע של כנות:

אם אני ולין נחליט בכל זאת לממש את תשוקתנו העזה- נשקול לקרוא לך. :) ולמצלמה... :שורק:
אף אחד לא אומר לכפיר לא!! :שורק:

#48 דימה נ

דימה נ

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 167 הודעות:

פורסם 04/12/2006 - 00:57

אני בפנים

For every action, there is an equal & opposite government program

"Always carry a flagon of whiskey in case of snake bite, and furthermore, always carry a small snake."

#49 אורח - אורח_לירון_*

אורח - אורח_לירון_*
  • אורחים

פורסם 23/12/2007 - 14:44

אני סטודנטית שנה א' לארכיאולוגיה והיסטוריה. מקווה שתוציאו לפועל את פעילות טיולי הסטודנטים בבאר- שבע.
אני מכירה עוד אנשים שרוצים להכיר את באר- שבע, ולא מבחינת קניון או סופר.
אני לא יודעת עם מי צריך ליצור קשר, אז אני רושמת את כתובת המייל שלי- lralmdudler@gmail.com
המשך שבוע נעים.

#50 אורח - קוריצה?!

אורח - קוריצה?!
  • אורחים

פורסם 24/12/2007 - 01:23

לכל אלו שעדיין רוצים לטייל באזור באר שבע..

שימו לב....

בדיוק עבורכם כתבתי ספר טיולים שיכול להיות פתרון חביב לכל מי שלא מהאזור...

עוד פרטים על הספר "קפה בטבע-חצי שעה מבאר שבע"

#51 kereni1

kereni1

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 275 הודעות:

פורסם 24/12/2007 - 09:05

אשמח לבוא

נעלמה לי המוטיבציה
מישהו ראה אותה?
נראתה לאחרונה לפני שנה א, סמסטר א
המוצא אותה יזכה בארוחת גורמה במסעדת גורמט

#52 אורח - אורח - נטלי

אורח - אורח - נטלי
  • אורחים

פורסם 05/09/2009 - 22:51

בשורה טובה לחובבי הטבע והטיולים-

בי"ס שדה כפר עציון הסכים עקרונית "לאמץ" חוג טיולים לסטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון שיתמקד בארץ יהודה (המרחב היפה ביותר בארץ- בין ירושלים לשדה בוקר עם דגש על דרום יהודה).

הטיולים יהיו במחיר סמלי של 10 ש"ח לסטודנט (עבור ביטוח, הדרכה, לוגיסטיקה, אבטחה, וכו').

החוג נמצא כרגע בשלבי התארגנות. פרטים בקרוב.

החוג יתקיים כנראה בשיתוף משרד תרבות של האגודה ופרטים יפורסמו בצ'ופצ'יק.

עוז גולן

#53 Aviram

Aviram

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 383 הודעות:

פורסם 12/10/2009 - 01:02

אני מעוניין לדעת שיש טיול

rabinav במייל של האוניברסיטה

תודה. :)
יאללה בית"ר, יאללה חיים בכפר!
העיקר להיות מאושר!