מעבר לתוכן

כלי תחבורה ירוק - קיט הסבה לאופניים חשמליים

• Please log in to reply
50 replies to this topic

#16 איליה ק.

איליה ק.

המשתמש מעליב בזמן האחרון יותר מידי אנשים והוא מתנצל מראש

• רשומים+
  • 1123 הודעות:

פורסם 04/01/2009 - 23:00

אני די משוכנע שאתה טועה. יכול להיות שאתה מתכוון לקורקינטים חשמליים שמחירם באמת יותר גבוה אבל זה ממש לא קטנוע.
ובנוסף הם לא יכולים לנוע כשאין חשמל (מן הסתם). אם אתה משוכנע במה שאתה אומר אשמח לראות לינק.
בכל מקרה, המחיר המוצע נמוך משמעותית ממוצרים דומים (וטובים פחות) שיש היום בשוק.

לא אני מתכוון קטנוע חשמלי אמיתי.
מצאתי דוגמא(לא מכיר אותם ולא ראיתי על הכביש)
וגם כתבה בYNET
אני ראיתי כמה כאלו בב"ש:צהובים,מרובעים.היתה לי תמונה שלי על אחד מהתערוכה בפסח, לא מוצא

#17 אורח - Green Bike

אורח - Green Bike
  • אורחים

פורסם 05/01/2009 - 00:43

לא אני מתכוון קטנוע חשמלי אמיתי.
מצאתי דוגמא(לא מכיר אותם ולא ראיתי על הכביש)
וגם כתבה בYNET
אני ראיתי כמה כאלו בב"ש:צהובים,מרובעים.היתה לי תמונה שלי על אחד מהתערוכה בפסח, לא מוצא

מה שבווינט לא רלוונטי - אלפי יורו.
בלינק הראשון - באמת דברים מגניבים. חבל רק שלא מספרים שם שמדובר בסוללות עופרת. אגב, איך מטעינים דברים כאלה?
נ.ב. סתם לצורך התרשמות - ניתן לבחון כמה עולים אופניים חשמליים באתר שהבאת (פרידמן) (ואלה אופניים עם hub motor כלומר מנוע בתוך הגלגל ללא גירים)

#18 איליה ק.

איליה ק.

• רשומים+
  • 1123 הודעות:

פורסם 05/01/2009 - 01:27

אתה צודק, האופניים הערכה שאתה מציע, זולה יותר מהאופניים החשמליים שיש באתר הזה(פרידמן).
אבל עדיין, לדעתי עדיף במחיר של 2 ערכות לקנות קטנוע אמיתי, חשמלי. אגב, כן מצויין שם שזה סוללת עופרת,נטען משקע רגיל.
מצד שני, יש לי גם הסתייגויות מהאתר הזה וחסרונות של הקטנוע לעומת האופניים:
1)הקטנווע אמור להיות ירוק,למה הם נותנים אליו מתנה אופניים(בלי מנוע)? :unsure:
2)קטנוע חשמלי, לעומת אופניים חשמליים באמת דורש רשיון וביטוחים, ולכן המחיר האמיתי הוא גבוה יותר משתי ערכות. אבל עדיין,אני נוטה לכיוון הקטנוע יותר
מצאתי קטנועים נוספם: מוטו
יקר אבל יפה
אותו דבר רק בלי מייקל

#19 אורח - Green Bike

אורח - Green Bike
  • אורחים

פורסם 05/01/2009 - 08:51

אתה צודק, האופניים הערכה שאתה מציע, זולה יותר מהאופניים החשמליים שיש באתר הזה(פרידמן).
אבל עדיין, לדעתי עדיף במחיר של 2 ערכות לקנות קטנוע אמיתי, חשמלי. אגב, כן מצויין שם שזה סוללת עופרת,נטען משקע רגיל.
מצד שני, יש לי גם הסתייגויות מהאתר הזה וחסרונות של הקטנוע לעומת האופניים:
1)הקטנווע אמור להיות ירוק,למה הם נותנים אליו מתנה אופניים(בלי מנוע)? :unsure:
2)קטנוע חשמלי, לעומת אופניים חשמליים באמת דורש רשיון וביטוחים, ולכן המחיר האמיתי הוא גבוה יותר משתי ערכות. אבל עדיין,אני נוטה לכיוון הקטנוע יותר
מצאתי קטנועים נוספם: מוטו
יקר אבל יפה
אותו דבר רק בלי מייקל

הכוונה שלי הייתה שסוללות עופרת הן דור העבר של סוללות שלא רק כבדות מאוד אלא גם בעלות אורך חיים קצר יחסית. שדרוג הסוללות בקטנוע הנ"ל לסוללות ליתיום מתקדמות היה מקפיץ את המחיר של קטנוע משמעותית. הכוונה שלי לגבי הטעינה הייתה שלהעלות את הקטנוע לבית לצרכי טעינה מעבר לקומת הקרקע זו משימה לא טריויאלית בעליל (127 ק"ג) וגם אם בלוק הסוללות מתפרק בהיותן סוללות עופרת הן שוקלות ממש לא מעט (10 ק"ג ככל הנראה לפי קיבולת וכמות שמצויינים באתר).

#20 אורח - Green Bike

אורח - Green Bike
  • אורחים

פורסם 05/01/2009 - 08:52

הכוונה שלי הייתה שסוללות עופרת הן דור העבר של סוללות שלא רק כבדות מאוד אלא גם בעלות אורך חיים קצר יחסית. שדרוג הסוללות בקטנוע הנ"ל לסוללות ליתיום מתקדמות היה מקפיץ את המחיר של קטנוע משמעותית. הכוונה שלי לגבי הטעינה הייתה שלהעלות את הקטנוע לבית לצרכי טעינה מעבר לקומת הקרקע זו משימה לא טריויאלית בעליל (127 ק"ג) וגם אם בלוק הסוללות מתפרק בהיותן סוללות עופרת הן שוקלות ממש לא מעט (10 ק"ג ככל הנראה לפי קיבולת וכמות שמצויינים באתר).

התכוונתי עשרות ק"ג במשפט האחרון, סליחה. יום טוב.

#21 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 05/01/2009 - 12:52

התכוונתי עשרות ק"ג במשפט האחרון, סליחה. יום טוב.

אם תרשם תוכל גם לתקן הודעות שלך :)

ואגב- אני עדיין מחכה כדי לדעת למה לא משולב דינאמו באופניים, ההסבר שלך קודם לא מתקבל כי הוא לא נכון. יתרונות ברישוי של טוסטוס חשמלי (שזה בעצם מה שאתה מציע) לעומת טוסטוס רגיל לא צריכים להיות לדעתי, אבל זה נתון (על פי מה שאתה אומר), ולכן אין מה להתווכח עם זה.

#22 אורח - גיאולוג אורח

אורח - גיאולוג אורח
  • אורחים

פורסם 08/01/2009 - 17:35

מעניין, אני לתומי חשבתי שאם זה עובד למכוניות, על אחת כמה וכמה שזה יעבוד לאופניים...
ולענייננו- בהנחה שהמנוע הוא מנוע עזר בלבד, ניתן מירידה טובה אחת להפיק די הרבה אנרגיה, שלא לדבר על אנרגיה שניתן להפיק בבלימה או אפילו נסיעה מישורית. כמובן שבשביל זה צריך להשקיע במוצר קצת יותר חכם, ולא רק בטריה- חזקה ככל שתהיה. שימוש בבטריה שזקוקה להטענה כל 15-20 קילומטר זה די מגביל.

אני לא מכיר את החוק, אז אני אניח שאתה צודק. אם מה שאתה כותב הוא נכון, אז מה שמגוחך הוא שיש את הדרישות האלו לטוסטוס ולא לאופניים חשמליות. המנוע שלך הופך אופניים פשוטים לטוסטוס לכל דבר.

#23 אורח - גיאולוג אורח

אורח - גיאולוג אורח
  • אורחים

פורסם 08/01/2009 - 18:27

אם תרשם תוכל גם לתקן הודעות שלך :)

ואגב- אני עדיין מחכה כדי לדעת למה לא משולב דינאמו באופניים, ההסבר שלך קודם לא מתקבל כי הוא לא נכון. יתרונות ברישוי של טוסטוס חשמלי (שזה בעצם מה שאתה מציע) לעומת טוסטוס רגיל לא צריכים להיות לדעתי, אבל זה נתון (על פי מה שאתה אומר), ולכן אין מה להתווכח עם זה.

סליחה על ההודעה הריקה קודם, היו לי קצת "קשיי קליטה" בפורום.

סתם לידע כללי
בכדי ליצר זרם חשמלי (מה שאתה צריך כדי לטעון כל סוג של סוללות) ע"י דינמו (אלטרנטור) אתה צריך להשקיע אנרגיה, כלומר כוח.
את הכוח הזה אתה מקבל במכונית מהמנוע (שממיר אנרגיה כימית שאצורה בדלק לאנרגיה מכנית).
באופנים חשמליים לעומת זאת, אתה תשתמש בכוח שמופק ע"י מנוע חשמלי, שמונע ע"י חשמל (שטענתה קודם בסולולת) כדי ליצר זרם ולטעון את אותן הסוללות!!!
המרה של זרם חשמלי לכוח במנוע חשמלי היא תהליך בעל נצילות של עד 80% במנועים גדולים ותלת פאזים. לא מנוע של אופניים חשמליים!!, וגם יצור זרם באלטרנטור (דינמו) הוא לא בעל נצילות מושלמת
כלומר חלק משמעותי מהאנרגיה "מתבזבז" והופך לחום.
בנוסף לכך אתה רוצה להגיע מ A ל B, כלומר להמיר את האנרגיה החשמלית האצורה בסוללות לתנועה (דבר שמשאיר לך עוד פחות אנרגיה ליצור זרם וטעינת הסוללות).
בסיכום בעיה. לא סתם אין דינמו לטעינה באופניים החשמליים הדבר יהפוך אותם ללא כדאיים מבחינת יחס אנריגיה תועלת.

אם במקרה תצליח ליצר מכונה שמניעה את עצמה (Perpetuum Mobile) יש לך סיכוי מצויין לפתור את כל בעיות האנרגיה של העולם, להביא שלום עולמי, ומי יודע אולי להפןך למשיח הבא (ואם לא אז לפחות למלכת היופי ;) )
נ.ב ל תבין אותי לא נכון, גם אני לא בעד אופניים חשמליים. אם אתה "ירוק" מאמת אתה הולך ברגל או מדווש באופניים רגילים.

#24 איליה ק.

איליה ק.

• רשומים+
  • 1123 הודעות:

פורסם 08/01/2009 - 18:48

גאולוג:גם אם נצילות הדינמו היא 10%(אתה דיברת על 80% במנוע גדול), כלומר הסוללה נטענת קצת, יש לך 10% יותר מרחק שאפשר לעבור

#25 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 09/01/2009 - 01:35

סליחה על ההודעה הריקה קודם, היו לי קצת "קשיי קליטה" בפורום.

סתם לידע כללי
בכדי ליצר זרם חשמלי (מה שאתה צריך כדי לטעון כל סוג של סוללות) ע"י דינמו (אלטרנטור) אתה צריך להשקיע אנרגיה, כלומר כוח.

וואי, באמת תודה, לא הייתי יכול לעלות על זה לבד...

את הכוח הזה אתה מקבל במכונית מהמנוע (שממיר אנרגיה כימית שאצורה בדלק לאנרגיה מכנית).

התכוונתי למכונית הברידית שבה המצברים מוטענים מכח שיורי.

באופנים חשמליים לעומת זאת, אתה תשתמש בכוח שמופק ע"י מנוע חשמלי, שמונע ע"י חשמל (שטענתה קודם בסולולת) כדי ליצר זרם ולטעון את אותן הסוללות!!!

תגיד, אתה חושב שכולם פה חוץ ממך מטומטמים?
אם תשים לב דובר על הפקת כח מבלימה וירידות, או ממישור בהתאם לעומס. כמו ברכב היברידי...

המרה של זרם חשמלי לכוח במנוע חשמלי היא תהליך בעל נצילות של עד 80% במנועים גדולים ותלת פאזים. לא מנוע של אופניים חשמליים!!, וגם יצור זרם באלטרנטור (דינמו) הוא לא בעל נצילות מושלמת
כלומר חלק משמעותי מהאנרגיה "מתבזבז" והופך לחום.

באנה, איזה תגליות יש לך פה- אחת אחת, ממש מגיע לך פרס נובל!

בנוסף לכך אתה רוצה להגיע מ A ל B, כלומר להמיר את האנרגיה החשמלית האצורה בסוללות לתנועה (דבר שמשאיר לך עוד פחות אנרגיה ליצור זרם וטעינת הסוללות).
בסיכום בעיה. לא סתם אין דינמו לטעינה באופניים החשמליים הדבר יהפוך אותם ללא כדאיים מבחינת יחס אנריגיה תועלת.

אתה ביצעת חישוב כזה איפשהו?

אם במקרה תצליח ליצר מכונה שמניעה את עצמה (Perpetuum Mobile) יש לך סיכוי מצויין לפתור את כל בעיות האנרגיה של העולם, להביא שלום עולמי, ומי יודע אולי להפןך למשיח הבא (ואם לא אז לפחות למלכת היופי ;) )

נו, הנה ההזדמנות שלך לפרס נובל...

נ.ב ל תבין אותי לא נכון, גם אני לא בעד אופניים חשמליים. אם אתה "ירוק" מאמת אתה הולך ברגל או מדווש באופניים רגילים.

אני דווקא בעד אפניים חשמליים אם הם בנויים חכם, מה שהוא מציע לא נראה לי כזה. אתה פיספסת לגמרי את הכוונה שלי- ברור שלא התכוונתי לדינמו שנטען מסיבוב הדוושות ומניע בתורו את הגלגלים1
דיברתי על דינאמו שעובד על כח שיורי, כמו במכונית היבידית, ולכן יכול לסייע להאריך את חיי המצבר.

#26 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 09/01/2009 - 01:36

גאולוג:גם אם נצילות הדינמו היא 10%(אתה דיברת על 80% במנוע גדול), כלומר הסוללה נטענת קצת, יש לך 10% יותר מרחק שאפשר לעבור

זה ממש לא חישוב כל כך פשוט.

#27 PdLrAaTgIoNnUM

PdLrAaTgIoNnUM

אני פה כי השכן שלי לא ישן...

• רשומים+
  • 5732 הודעות:

פורסם 09/01/2009 - 02:24

כל העסק הזה נראה לי קצת מפוקפק... איזה חברה משווקת את הדבר הזה? יש לכם אתר? מישהו שאפשר ליצור איתו קשר? אפשר לראות הדגמה של הדבר הזה בפעולה לפני הקניה?
אולי קצת פרטים טכניים על איך זה עובד? או עוד כמה תמונות?
אל תצפה שמישהו יפרד מה 4600 שח (מחיר מוגזם ביותר!) על סמך תרד בפורום...
סקירת הופעות בתמונות
Music Through Your Eyes

המדריך השלם לצלם המתחיל
כל מה שאי פעם רצית לדעת על צילום, ולא העזת לשאול, בעברית!

פורטפוליו אישי:
www.omerzohar.com

מדריך למטייל בדרום אמריקה:

www.omerzohar.com/guide

#28 Green Bike

Green Bike

משתמש טרי

• רשומים
  • 12 הודעות:

פורסם 09/01/2009 - 11:52

כל העסק הזה נראה לי קצת מפוקפק... איזה חברה משווקת את הדבר הזה? יש לכם אתר? מישהו שאפשר ליצור איתו קשר? אפשר לראות הדגמה של הדבר הזה בפעולה לפני הקניה?
אולי קצת פרטים טכניים על איך זה עובד? או עוד כמה תמונות?
אל תצפה שמישהו יפרד מה 4600 שח (מחיר מוגזם ביותר!) על סמך תרד בפורום...

שלום לכולם. מצטער על העדרות מה בימים האחרונים.
לשאלתך - אתר טרם הוקם - אנחנו חברה בתחילת דרכה (אך עם מוצר עובד ובדוק, כמובן). פרטי יצירת קשר מופיעים בהודעה שפותחת שרשור זה. נשמח ביותר להראות את המוצר ואף להדגימו בפעולה.
פרטים טכניים בסיסיים - מנוע גיר המתחבר למערכת ההילוכים של האופניים והמונע ע"י סוללת ליתיום. ניתן לווסת את מהירות המנוע בעזרת "ידית גז" ולהעמיס עליו בהתאם לתואי השטח בעזרת מערכת ההילוכים המקורית של האופניים. כל שילוב בין נסיעה בעזרת כוח המנוע בלבד ונסיעה בעזרת כוח הרגליים בלבד מתקבל - כלומר אין שום מניעה "לעזור" למנוע בפתיחות ועליות כשם שאין מניעה להעזר במנוע ע"מ לא להתאמץ יתר על המידה. בנימה אישית - זו חוויה מטורפת לגמרי (אבל יש שיגידו שאני משוחד, כמובן :) ). לגבי המחיר אני לא מסכים - אתה מוזמן להציץ במה מציעים יבואנים "רגילים" ולהווכח שמדובר כאן במוצר זול משמעותית (לא זוכר אם כבר ציינתי, אבל כאן אתה עובד ישירות מול היצרן ולא מול יבואנים המהווים עוד חוליה בשרשרת שבין היצרן ללקוח).

liquid - ההסבר לגבי הדינמו באמת פשוט. ע"מ להפיק אנרגיה הנדרשת לטעינת הסוללה אתה תצטרך (קרוב גס) כ-10 דינמואים קטנים (כאלה שמדליקים נורה קטנה). מאחר ואתה רוצה לנצל את האנרגיה בירידות - לא מוגזם להניח שהטעינה תתרחש כ20% מזמן כל התנועה (כמה זמן אתה בירידה מתוך שעת נסיעה בודדת?) ולכן, בהגזמה, תוכל להאריך את הדרך בכ20%. איפה הבעיה? כמות כזו של דינמואים (או לחלופין דינמו אחד גדול מספיק) ייצרו חיכוך משמעותי ביותר ויאטו אותך משמעותית, כך שבסופו של דבר לא הרווחת כלום. לגבי ניצול כוח הבלימה אני לא מדבר מסיבות דומות וגם ממורכבות טכנית משמעותית ביותר הכרוכה בתוספת כזו. למה זה עובד ברכבים? כי שם המנוע כל הזמן עובד. that simple. סיבה נוספת - טעינת הסוללה המומלצת ע"י היצרן היא טעינה בזרם נמוך של 1.8A, כלומר טעינה במשך של כ-6 שעות. טעינה פוטנציאלית בעזרת, נניח, דינמו חזק הנותן אמפרז' גבוה פשוט לא בריאה לסוללה ומקצרת את אורך חייה.
אופניים חשמליים - תחבורה חשמלית אישית ידידותית לסביבה. לפרטים - 050-8255385.

#29 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 09/01/2009 - 17:46

liquid - ההסבר לגבי הדינמו באמת פשוט. ע"מ להפיק אנרגיה הנדרשת לטעינת הסוללה אתה תצטרך (קרוב גס) כ-10 דינמואים קטנים (כאלה שמדליקים נורה קטנה). מאחר ואתה רוצה לנצל את האנרגיה בירידות - לא מוגזם להניח שהטעינה תתרחש כ20% מזמן כל התנועה (כמה זמן אתה בירידה מתוך שעת נסיעה בודדת?) ולכן, בהגזמה, תוכל להאריך את הדרך בכ20%. איפה הבעיה? כמות כזו של דינמואים (או לחלופין דינמו אחד גדול מספיק) ייצרו חיכוך משמעותי ביותר ויאטו אותך משמעותית, כך שבסופו של דבר לא הרווחת כלום. לגבי ניצול כוח הבלימה אני לא מדבר מסיבות דומות וגם ממורכבות טכנית משמעותית ביותר הכרוכה בתוספת כזו. למה זה עובד ברכבים? כי שם המנוע כל הזמן עובד. that simple. סיבה נוספת - טעינת הסוללה המומלצת ע"י היצרן היא טעינה בזרם נמוך של 1.8A, כלומר טעינה במשך של כ-6 שעות. טעינה פוטנציאלית בעזרת, נניח, דינמו חזק הנותן אמפרז' גבוה פשוט לא בריאה לסוללה ומקצרת את אורך חייה.

אני בכלל לא מסכים איתך.
קודם כל עצם הרעיון שיש עשרה דינמואים קטנים הוא טיפשי, שמים אחד נורמלי. אמרפאז, אשר תמיד לסדר, זה לא בעיה. גם זה שצריך לטעון את הסוללה במשך 6 שעות נראה מוגזם. חוץ מזה, שבשביל לייצר חשמל בכלל לא צריך חיכוך נוסף, חיכוך סתם מגדיל את ההפסד- שוב, תבדוק איך זה נעשה ברכב היברידי. אמרתי שיש מורכבות טכנית בענין הזה, אבל אם כבר הולכים על משהו סביבתי שיהיה באמת סביבתי. מנוע חשמלי סתם בלי מטען מובנה שמנצל כח שיורי לא ממש עוזר מהבחינה הזו, ואינו טוב יותר מטוסטוס.

#30 Green Bike

Green Bike

משתמש טרי

• רשומים
  • 12 הודעות:

פורסם 09/01/2009 - 20:14

אני בכלל לא מסכים איתך.
קודם כל עצם הרעיון שיש עשרה דינמואים קטנים הוא טיפשי, שמים אחד נורמלי. אמרפאז, אשר תמיד לסדר, זה לא בעיה. גם זה שצריך לטעון את הסוללה במשך 6 שעות נראה מוגזם. חוץ מזה, שבשביל לייצר חשמל בכלל לא צריך חיכוך נוסף, חיכוך סתם מגדיל את ההפסד- שוב, תבדוק איך זה נעשה ברכב היברידי. אמרתי שיש מורכבות טכנית בענין הזה, אבל אם כבר הולכים על משהו סביבתי שיהיה באמת סביבתי. מנוע חשמלי סתם בלי מטען מובנה שמנצל כח שיורי לא ממש עוזר מהבחינה הזו, ואינו טוב יותר מטוסטוס.

אין שום בעיה בזה שאתה לא מסכים איתי אבל יש תחושה שאתה מתווכח למען הויכוח.
מהרושם שנוצר אצלי לגביך, לא היית שוקל אפילו לקנות מוצר "שיהיה באמת סביבתי", "אפניים חשמליים שבנויים חכם", כלשונך במחיר, נאמר, כפול ממה שמוצע כאן. תקן אותי אם אני טועה.
אם אתה חושב שטוסטוס ירוק יותר מאופניים עם מנוע חשמלי - אני כנראה לא אצליח לשכנע אותך אחרת. אם דעתך תשתנה - אתה תמיד מוזמן ליצור קשר. :)
אופניים חשמליים - תחבורה חשמלית אישית ידידותית לסביבה. לפרטים - 050-8255385.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים