מעבר לתוכן

כלי תחבורה ירוק - קיט הסבה לאופניים חשמליים

• Please log in to reply
50 replies to this topic

#31 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 09/01/2009 - 23:27

אין שום בעיה בזה שאתה לא מסכים איתי אבל יש תחושה שאתה מתווכח למען הויכוח.
מהרושם שנוצר אצלי לגביך, לא היית שוקל אפילו לקנות מוצר "שיהיה באמת סביבתי", "אפניים חשמליים שבנויים חכם", כלשונך במחיר, נאמר, כפול ממה שמוצע כאן. תקן אותי אם אני טועה.

אני רק רוצה להעמיד דברים על דיוקם- אתה רוצה למכור מוצר, בבקשה, אבל כשאתה בא וטוען לגביו כל מיני דברים שלא נראים לי נכונים זה עניין אחר. אם אתה טוען שהמוצר שלך ירוק, חובת ההוכחה עליך, ובנתיים לא הסברת מה ירוק במוצר.

אם אתה חושב שטוסטוס ירוק יותר מאופניים עם מנוע חשמלי - אני כנראה לא אצליח לשכנע אותך אחרת. אם דעתך תשתנה - אתה תמיד מוזמן ליצור קשר. :)

לא אמרתי שהוא ירוק יור, אמרתי שהוא לא ירוק פחות וזה לא אותו הדבר. טוסטוס אמנם פולט גזי שריפה, א כדי לטעון את הסוללות שלך צריך לחבר אותן לרשת, כלומר לשרוף פחם בתחנת כח. מבחינת יצירת זיהום שני המקרים זהים פחות או יותר. מנוע שהיה משלב גם חיסכון כלשהו באנרגיה היה מוריד את פליט גזי השריפה. הפיתרון שלך לא מביא לשום חיסכון באנרגיה. אין לי בעיה עם המוצר עצמו- יש לי בעיה עם זה שמגדיריםאותו כירוק, כילי זה לא נשמע רציני.

#32 Green Bike

Green Bike

משתמש טרי

• רשומים
  • 12 הודעות:

פורסם 10/01/2009 - 11:44

אני רק רוצה להעמיד דברים על דיוקם- אתה רוצה למכור מוצר, בבקשה, אבל כשאתה בא וטוען לגביו כל מיני דברים שלא נראים לי נכונים זה עניין אחר. אם אתה טוען שהמוצר שלך ירוק, חובת ההוכחה עליך, ובנתיים לא הסברת מה ירוק במוצר.

לא אמרתי שהוא ירוק יור, אמרתי שהוא לא ירוק פחות וזה לא אותו הדבר. טוסטוס אמנם פולט גזי שריפה, א כדי לטעון את הסוללות שלך צריך לחבר אותן לרשת, כלומר לשרוף פחם בתחנת כח. מבחינת יצירת זיהום שני המקרים זהים פחות או יותר. מנוע שהיה משלב גם חיסכון כלשהו באנרגיה היה מוריד את פליט גזי השריפה. הפיתרון שלך לא מביא לשום חיסכון באנרגיה. אין לי בעיה עם המוצר עצמו- יש לי בעיה עם זה שמגדיריםאותו כירוק, כילי זה לא נשמע רציני.

אתה רוצה רוצה להעמיד דברים על דיוקם מבלי להתבסס על עובדות ו/או נתונים (ידע? נסיון?) כלשהם. כמו שאמרתי בפעם הקודם - מתווכח למען הויכוח.
שוב, אם נראה לך שטוסטוס שמונע משריפת דלק נטו ירוק יותר או ירוק לא פחות מאופניים שחלק משמעותי מהנעתם מתבצע בעזרת הרגליים (כן, בסופו של דבר אלו עדיין אופניים) - אין לי מה להגיד.
כמו שמישהו חכם אמר: "כידוע, הכי ירוק זה לגור במערה ליד נחל זורם ולאכול חרובים"

אבל אם אתה ממש מתעקש - רק לצורך התרשמות להלן השוואת צריכה במונחי ק"מ לליטר דלק עבור כלי תחבורה שונים ואופניים חשמליים בינהם (אני משאיר לך לאתר את המקור לבד).
תמונה מצורפת
אופניים חשמליים - תחבורה חשמלית אישית ידידותית לסביבה. לפרטים - 050-8255385.

#33 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 10/01/2009 - 21:37

אתה רוצה רוצה להעמיד דברים על דיוקם מבלי להתבסס על עובדות ו/או נתונים (ידע? נסיון?) כלשהם. כמו שאמרתי בפעם הקודם - מתווכח למען הויכוח.

אני מאוד אודה לך אם תחסוך את ההתנשאות שלך, תודה. אם מישהו לא מסכים איתך, זה לא אומר שהוא מתווכח סתם למען הוויכוח. למעשה, מידי פעם אתה גם עשוי להתקל באנשים שלא מסכימים איתך כי הם עשויים להיות מודעים לנושא שאתה מדבר עליו.

שוב, אם נראה לך שטוסטוס שמונע משריפת דלק נטו ירוק יותר או ירוק לא פחות מאופניים שחלק משמעותי מהנעתם מתבצע בעזרת הרגליים (כן, בסופו של דבר אלו עדיין אופניים) - אין לי מה להגיד.
כמו שמישהו חכם אמר: "כידוע, הכי ירוק זה לגור במערה ליד נחל זורם ולאכול חרובים"

נו בחייך- טוסטוס != קטנוע, טוסטוס=אופניים עם מנוע עזר. לכן כל ההשוואה שהבאת כאן בכלל לא רלוונטית- לא דיברתי על קטנועים, אלא על על אופניים עם מנוע בנזין קטן שנועד לעזור בעליות. אני מקווה שברור לך שכלי כזה, טוסטוס, הרבה פחות מזהם מקטנוע שמונע רק על ידי בנזין. לא בדקתי את זה, אבל סביר מאוד להניח שלכלי כזה תהיה אותה צריכה דלק יחסית כמו לאופניים עם מנוע חשמלי ובטריה. למעשה, אם כבר נכנסנו לזה, ואתה מתעקש להנשא פה כאילו אתה הבנאדם היחיד בעולם שיודע מה זה מנוע, אז בוא נרד פה לפרטים- בטוסטוס רגיל (= אופניים עם מנוע עזר מבנזין) יש חסכון בשתי המרות אנרגיה לעומת אופניים עם מנוע חשמלי שנטען מרשת החשמל, ולכן ייתכן והנצילות שלו תהיה טובה יותר (עםזאת ראוי לציין שמנוע בנזין הוא מנוע בעל נצילות יחסיתנמוכה,בעוד יעילות המרת אנרגיה חשמלית לקינטית היא יחסית גבוה). בנוסף, טוסטוס כזה שורף בנזין, בעוד המנוע שלך שורף פחם ופחם הוא בעיקרון מזהם יותר מבנזין (זה תלוי בסוג הפחם והבנזין, אבל בדרך כלל זה אכן כך).

שוב, כדאי שתשמור את ההתנשאות שלך לעצמך.

אבל אם אתה ממש מתעקש - רק לצורך התרשמות להלן השוואת צריכה במונחי ק"מ לליטר דלק עבור כלי תחבורה שונים ואופניים חשמליים בינהם (אני משאיר לך לאתר את המקור לבד).
תמונה מצורפת

אני עובד אצלך או משהו.
אני צריך לאתר אתהמקור שלך?
מה אנחנו משחקים פה במשחקים של ילדים קטנים?
אם יש לך מידע מהותי, חשוף אותו, אם אתה רוצה לשחק בקקה חפש מקום אחר לעשות את זה. לי בכל אופן הטבלה לא נראית יותר מידי אמינה- על פי הנתונים שאתה מציג, לקטנוע בנזין יש צריכת דלק שהיא בסך הכל בכ- 30% טובה יותר משל מכונית, פחות מ-20 קילומטר לליטר נתון שהוא לא נכון בעליל (אגב, יש כיום קטנועים שעושים מעל 50 קילומטר לליטר אבל הם מאוד יקרים). בנוסף, היו ואופניים לא מונעות רקעל ידי דלק, כמו שכתבת בעצמך, להשוות אותם מול כלי שכן מונע רק עם דלק זה לא חכמה גדולה. אם אתה רוצה להיות רציני, תשווה את הצריכה שלהם לצריכה של אופניים עם מנוע עזר ושל קורקינט ממונע.

אגב- שוב, אתה רוצה למכור מוצר אז בכיף, שוב הבעיה שלי היא שאתה מנסה לשווק את זה כירוק ולכן אתה מרשה לעצמך לגבות מחיר מאוד גבוה. קרוב ל-5000 שקל בשביל מנוע חשמליבינוני ובטריה נשמע מוגזם, אפילו אם ישבפנים גלגלי שיניים והילוכים (מה שאגב נשמע קצת מוזר, כי ככל הידוע לי במנוע חשמלי לא צריך הילוכים אלא רק להגדיל את המתח, אבל זה כבר באמת לא התחום שלי).

#34 etzioni

etzioni

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 303 הודעות:

פורסם 11/01/2009 - 10:02

אני בכלל לא מסכים איתך.
קודם כל עצם הרעיון שיש עשרה דינמואים קטנים הוא טיפשי, שמים אחד נורמלי. אמרפאז, אשר תמיד לסדר, זה לא בעיה. גם זה שצריך לטעון את הסוללה במשך 6 שעות נראה מוגזם. חוץ מזה, שבשביל לייצר חשמל בכלל לא צריך חיכוך נוסף, חיכוך סתם מגדיל את ההפסד- שוב, תבדוק איך זה נעשה ברכב היברידי. אמרתי שיש מורכבות טכנית בענין הזה, אבל אם כבר הולכים על משהו סביבתי שיהיה באמת סביבתי. מנוע חשמלי סתם בלי מטען מובנה שמנצל כח שיורי לא ממש עוזר מהבחינה הזו, ואינו טוב יותר מטוסטוס.

נו אז תבנה אופניים עם דינמו ותעזוב אותנו בשקט. הבנאדם בנה אופניים בדק לגבי דינמו ואומר שזה לא עובד, מה אתה חופר?

#35 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 11/01/2009 - 12:23

נו אז תבנה אופניים עם דינמו ותעזוב אותנו בשקט. הבנאדם בנה אופניים בדק לגבי דינמו ואומר שזה לא עובד, מה אתה חופר?

למקרה שלא הבנת, הוא לא בדק לגבי דינאמו אחרת הוא לא היה כותב שצריך 10. הבנאדם לא פיתח אופניים עם מנוע, הוא מנסה לשווק מערכת שהוא קנה בחו"ל. באופן כללי אם לא נעים לך החפירות אתה מוזמן לא להכנס לכאן.

#36 Green Bike

Green Bike

משתמש טרי

• רשומים
  • 12 הודעות:

פורסם 11/01/2009 - 18:07

למקרה שלא הבנת, הוא לא בדק לגבי דינאמו אחרת הוא לא היה כותב שצריך 10. הבנאדם לא פיתח אופניים עם מנוע, הוא מנסה לשווק מערכת שהוא קנה בחו"ל. באופן כללי אם לא נעים לך החפירות אתה מוזמן לא להכנס לכאן.

אני מבקש שלא תענה בשמי באופן כללי ובטח לא דברים שקריים.

המערכת לא נקנתה בחו"ל - אלא יוצרה בארץ (למעט כמובן מרכיבים שהם מוצרי מדף כמו הסוללה והמנוע). אני היצרן של הקיט המפורסם ולא יבואן
(דבר המתבטא גם במחיר הנמוך ממחיר ערכות "מתחרות", מבוססי hub motor).

אני לא טוען כי המצאתי את המוצר, כמובן, אך למעט הנ"ל כל מרכיבי הערכה (רובם ככולם מרכיבים מכניים) יוצרו בארץ.

עניין הדינמו נבע, בניגוד אלייך, מבדיקה, מחשבה ונסיון. עניין 10 הדינמואים בא להבהיר מה נדרש כדי להבטיח זרם המתאים לטעינת הסוללה (או יותר נכון כדי להמחיש כי העניין לא מעשי ו/או נדרש).

אשמח לענות על שאלות ענייניות נוספות.

#37 איליה ק.

איליה ק.

המשתמש מעליב בזמן האחרון יותר מידי אנשים והוא מתנצל מראש

• רשומים+
  • 1123 הודעות:

פורסם 11/01/2009 - 18:40

אמרתי קודם, אני לא מעוניין במוצר בגלל המחיר וסיבות אישיות(יש ברשותי כב שעולה במחירון פי 2 מהערכה ובמציאות קצת יותר ממנה ואופניים שמשמשים לספורט והערכה תפגע באפקט מהם).
אבל אני מודע למפרסם על כך שגרם לי לפחות לחשוב על העיניין.

#38 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 11/01/2009 - 19:26

אני מבקש שלא תענה בשמי באופן כללי ובטח לא דברים שקריים.

לא עניתי בשמך, עניתי בשמי, ושקרים לא יכלו להיות שם אלא לכל היותר טעויות. שוב אני מציע לך לרדת מההתנסחות המתנשאת.

המערכת לא נקנתה בחו"ל - אלא יוצרה בארץ (למעט כמובן מרכיבים שהם מוצרי מדף כמו הסוללה והמנוע). אני היצרן של הקיט המפורסם ולא יבואן
(דבר המתבטא גם במחיר הנמוך ממחיר ערכות "מתחרות", מבוססי hub motor).

אם טעיתי אני מתנצל.
לגבי המחיר הנמוך- אתה יכול לפרסם מחירים של ערכות מתחרות ולהסביר מה היתרונות והחסרונות של המערכת שלך לעומתם?

אני לא טוען כי המצאתי את המוצר, כמובן, אך למעט הנ"ל כל מרכיבי הערכה (רובם ככולם מרכיבים מכניים) יוצרו בארץ.

אתה משתמש בתכניות שקנית מחול ומרכיב את המערכת בארץ?

עניין הדינמו נבע, בניגוד אלייך, מבדיקה, מחשבה ונסיון. עניין 10 הדינמואים בא להבהיר מה נדרש כדי להבטיח זרם המתאים לטעינת הסוללה (או יותר נכון כדי להמחיש כי העניין לא מעשי ו/או נדרש).

עניין ה-10 דינמואים, בנוסף עניין הזרם והחיכוך שאתה טוען שזה ייצור דווקא מראה שאתה לא ממש מבין על מה אתה מדבר בעניין הזה. אם אתה לא יודע שאפשר לבנות דינאמו בלי חיכוך, או שאפשר להתאים את הזרם עדיף שלא תיכנס לעניין הזה ובטח שלא תבטל את מה שכתבתי מתוך "בדיקה מחשבה ונסיון".

אשמח לענות על שאלות ענייניות נוספות.

שוב- אם אפשר לראות השוואה של המוצר שלך למוצרים רלוונטים אחרים אני אשמח.
בנוסף, בדקתי את עניין המנועים הרגילים לאופניים, ומסתבר שזה די לא נפוץ היום (בעבר היו לא מעט כאלה). כנראה שמנועים חשמליים מקובלים יותר כרגע.

#39 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 11/01/2009 - 21:09

:אוףטופיק:
ליקוויד - אתה מלך!

#40 Green Bike

Green Bike

משתמש טרי

• רשומים
  • 12 הודעות:

פורסם 11/01/2009 - 21:23

לא עניתי בשמך, עניתי בשמי, ושקרים לא יכלו להיות שם אלא לכל היותר טעויות. שוב אני מציע לך לרדת מההתנסחות המתנשאת.
אם טעיתי אני מתנצל. לגבי המחיר הנמוך- אתה יכול לפרסם מחירים של ערכות מתחרות ולהסביר מה היתרונות והחסרונות של המערכת שלך לעומתם?
אתה משתמש בתכניות שקנית מחול ומרכיב את המערכת בארץ?
עניין ה-10 דינמואים, בנוסף עניין הזרם והחיכוך שאתה טוען שזה ייצור דווקא מראה שאתה לא ממש מבין על מה אתה מדבר בעניין הזה. אם אתה לא יודע שאפשר לבנות דינאמו בלי חיכוך, או שאפשר להתאים את הזרם עדיף שלא תיכנס לעניין הזה ובטח שלא תבטל את מה שכתבתי מתוך "בדיקה מחשבה ונסיון".
שוב- אם אפשר לראות השוואה של המוצר שלך למוצרים רלוונטים אחרים אני אשמח.
בנוסף, בדקתי את עניין המנועים הרגילים לאופניים, ומסתבר שזה די לא נפוץ היום (בעבר היו לא מעט כאלה). כנראה שמנועים חשמליים מקובלים יותר כרגע.

תראה, מאחר וטענת טענות נחרצות (ושגויות) בגנות המוצר - עניתי בהתאם, אך ללא כוונה להשמע מתנשא.
התצלותך מתקבלת :). מאחר ואני אורח כאן, הייתי רוצה "להתחיל דף חדש" ואם נפגעת מנימתי - עמך הסליחה. :)
בדבר שאלות ששאלת:
1. לא קניתי תוכניות מחו"ל. כל מרכיבי הערכה הם פרי התכנון שלי (שוב, לא טוען שאני הממציא - יש דברים דומים בעולם, אך כל המרכיבים הלא חשמליים תוכננו על ידי והוכנו בארץ)
2. לגבי יתרונות הערכה - אני לא מעוניין לעשות פרסום של מתחרים מעבר למה שכבר עשיתי אבל אם תציץ למשל באתר של יבואן שציינתי בתחילת השרשור תראה שהמחיר המוצע שם גבוה משמעותית (בכ1000 ש"ח) בנוסף, הדגמים המוצעים שם (ואצל יבואנים נוספים) מבוססי hub motor כלומר מנוע שמתחבר בתוך הגלגל ואינו מתחבר למערכת ההילוכים.
זה אומר שהמנוע עובד תמיד באותו העומס מבלי שתוכל לשלוט על "הכוח" שהוא מעברי לאופניים (כמו שאתה עושה במערכת ההילוכים ברכב, למשל).
כן ניתן לווסת את מהירות הסיבוב שלו ע"י ידית הגז אבל זה שונה בתכלית, כמובן. במוצר הנדון, המנוע הוא חלק ממערכת ההילוכים והעומס עליו הוא
בדיוק כמו העומס על הרוכב על אופניים רגילות שמחליף (בעזרת בורר) גלגלי שיניים בהתאם לדרך בה הוא נוסע - הילוכים נמוכים בעליות והילוכים גבוהים במישור/ירידות.
דבר זה מנצל טוב יותר את הסוללה (ובעקיפין גם "מיירק" יותר את הקיט :) ). בקרת המהירות נעשית גם כאן בעזרת ידית "גז".

#41 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 11/01/2009 - 21:40

תראה, מאחר וטענת טענות נחרצות (ושגויות) בגנות המוצר - עניתי בהתאם, אך ללא כוונה להשמע מתנשא.
התצלותך מתקבלת :). מאחר ואני אורח כאן, הייתי רוצה "להתחיל דף חדש" ואם נפגעת מנימתי - עמך הסליחה. :)

:)

בדבר שאלות ששאלת:
1. לא קניתי תוכניות מחו"ל. כל מרכיבי הערכה הם פרי התכנון שלי (שוב, לא טוען שאני הממציא - יש דברים דומים בעולם, אך כל המרכיבים הלא חשמליים תוכננו על ידי והוכנו בארץ)

יפה מאוד, מה שכן, יש מערכות בחו"ל שגם מעבירות הילוכים?

ואם כבר הילוכים, אז הסתקרנתי-
ההילוכים אוטומטיים או ידניים?
למה יש צורך בהעברת הילוכים בכלל?
הרי אחד היתרונות של מנועים חשמליים הוא שאין צורך בתמסורת, מה שעוזר לשמור על נצילות גבוה. אם ההעברה היא ידנית אז אפשר פשוט לשלוט על המתח במקום להשתמש בהילוכים שמבזבזים אנרגיה.

2. לגבי יתרונות הערכה - אני לא מעוניין לעשות פרסום של מתחרים מעבר למה שכבר עשיתי אבל אם תציץ למשל באתר של יבואן שציינתי בתחילת השרשור תראה שהמחיר המוצע שם גבוה משמעותית (בכ1000 ש"ח) בנוסף, הדגמים המוצעים שם (ואצל יבואנים נוספים)

תראה, אם אתה טוען שמוצר שלך יותר טוב ויותר זול, כדאי שתסביר על האלטרנטיבות. אני מודה ומתוודה שלא סביר שאני ארכוש מערכת כזו, אך אני אכן סקרן וכן הייתי רוצה שיהיה מידע נגיש למי שכן מעוניין במערכת כזו. סביר להניח שאם הטענות שלך נכונות והמוצר אכן מוצלח וזול, השוואה מול המתחרים רק תעזור לך למכור אותו. כמו שאמרתי קודם- אין לי שום אינטרס נגדך או המוצר שאתה מפרסם, אני רק רוצה להבין מה בדיוק קורה שם.

מבוססי hub motor כלומר מנוע שמתחבר בתוך הגלגל ואינו מתחבר למערכת ההילוכים.
זה אומר שהמנוע עובד תמיד באותו העומס מבלי שתוכל לשלוט על "הכוח" שהוא מעברי לאופניים (כמו שאתה עושה במערכת ההילוכים ברכב, למשל).
כן ניתן לווסת את מהירות הסיבוב שלו ע"י ידית הגז אבל זה שונה בתכלית, כמובן. במוצר הנדון, המנוע הוא חלק ממערכת ההילוכים והעומס עליו הוא
בדיוק כמו העומס על הרוכב על אופניים רגילות שמחליף (בעזרת בורר) גלגלי שיניים בהתאם לדרך בה הוא נוסע - הילוכים נמוכים בעליות והילוכים גבוהים במישור/ירידות.
דבר זה מנצל טוב יותר את הסוללה (ובעקיפין גם "מיירק" יותר את הקיט :) ). בקרת המהירות נעשית גם כאן בעזרת ידית "גז".

אז ההילוכים זזה בעצם ההילוכים הרגילים של האפניים?
אם כך אני באמת לא מבין מה היתרון של ההילוכים. אני לא מכיר מוצרים מתחרים, אבל עקרונית נראה לי שעדיף מנוע בלי הילוכים בגלל שתמסורת היא בזבזנית אנרגיה ידועה. יש לך במקרה אתר עם קצת נתונים טכניים על הערכה?

#42 אורח - Guest_אודי_*

אורח - Guest_אודי_*
  • אורחים

פורסם 11/01/2009 - 22:38

:)

הרי אחד היתרונות של מנועים חשמליים הוא שאין צורך בתמסורת, מה שעוזר לשמור על נצילות גבוה. אם ההעברה היא ידנית אז אפשר פשוט לשלוט על המתח במקום להשתמש בהילוכים שמבזבזים אנרגיה.

תראה, אם אתה טוען שמוצר שלך יותר טוב ויותר זול, כדאי שתסביר על האלטרנטיבות. אני מודה ומתוודה שלא סביר שאני ארכוש מערכת כזו, אך אני אכן סקרן וכן הייתי רוצה שיהיה מידע נגיש למי שכן מעוניין במערכת כזו. סביר להניח שאם הטענות שלך נכונות והמוצר אכן מוצלח וזול, השוואה מול המתחרים רק תעזור לך למכור אותו. כמו שאמרתי קודם- אין לי שום אינטרס נגדך או המוצר שאתה מפרסם, אני רק רוצה להבין מה בדיוק קורה שם.

אם כך אני באמת לא מבין מה היתרון של ההילוכים. אני לא מכיר מוצרים מתחרים, אבל עקרונית נראה לי שעדיף מנוע בלי הילוכים בגלל שתמסורת היא בזבזנית אנרגיה ידועה. יש לך במקרה אתר עם קצת נתונים טכניים על הערכה?

#43 Green Bike

Green Bike

משתמש טרי

• רשומים
  • 12 הודעות:

פורסם 13/01/2009 - 00:06

ערב טוב.

כן, כפי שכבר אמרתי, לא המצאתי את המערכת. קיימות מערכות דומות בחו"ל. לא מאוד נפוצות.

ההיולוכיים ידניים - נשלטים כמו הילוכי אופניים רגילים. היתרון בהילוכים לעומת מנוע hub הוא שלאחרון יש הילוך אחד ויחיד והמנוע עובד בעומס קבוע כל הזמן ולא מנוצל בצורה מיטבית. למשל, אם אתה מטפס בעליה קשה, היית רוצה שהמנוע יעבוד במוד מהירויות נמוכות והרבה כוח בדיוק כמו שהיית נוסע באופניים ללא מנוע. במישור וירידות היית רוצה להגיע למהירויות ולא להשקיע כוח. ע"מ שמנוע hub בכל זאת יצליח להתמודד עם עליות נדרש לשים מנועים בהספק גבוה יותר. כך למשל לא תמצא מנועים כאלה פחות מ350 ואט. המנוע אצלינו הוא בהספק של 250 ואט ועקב מערכת ההילוכים נותן ביצועים אפילו טובים יותר ממנוע חזק אך נטול הילוכים. התוצאה הסופית = בזבוז חסכוני יותר של מצברים עם אותם ביצועים, כלומר טווחים ארוכים יותר.

טוב, דברים שהכי קל למצוא ברשת זה המערכות שמשווקות על ידי פרידמן הנעה (מעל 5500 ש"ח) ושל גודבייק (מחיר דומה). שוב, אלה מערכות Hub הסובלות מחסרונות שהסברתי קודם.

אכן, ההילוכים הם ההילוכים הרגילים. התמסורת מבזבזבת אחוזים זניחים. הרווח בשליטה בעוצמה של המנוע בעזרת הגירים הרבה יותר גדול. (שוב, ביצועים זהים עבור הספק מנוע נמוך יותר). לצערי עדיין אין לנו אתר (שוב, חברה בתחילת דרכה) אבל הרעיון מאחורי מערכת ההילוכים מוסבר הכי טוב אם חושבים על המנוע כמו על הרוכב האנושי - כשם שאתה לא תעלה עליות בהילוך גבוה (כי לא תוכל לסחוב), לאלץ מנוע לנסוע בהילוך גבוה רק עם תוספת גז - זה פתרון רע. (תחשוב על זינוק בעליה עם רכב בהילוך 3, למשל).

#44 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 13/01/2009 - 00:19

אני צריך לחשובעל העניין עם המנוע והתמסורת- על פניו זה לא מסתדר לי עם מה שאתה אומר. מנסיון שלי, מנועים חשמליים גדולים לא עובדים עם תמסורת, אבל אני מדבר על מנועים גדולים שמחוברים ישירות לגנרטור. אם יש לך נתונים לגבי הספק מול ביצועים שלנועים עם ובלי גיר אני אשמח לראות.
לגבי אתר- זה די פשוט וזול לבנות אחד, אלא אם כן אתה רוצה ישר להתחיל עם משהו מפואר. אתה יכול להעיף מבט בקישור שבחתימה שלי ולראות איך נראה אתר שאפשר להקים די בקלות ודי מהר בלי שום ידע מוקדם. אפשר כמובן גם לעשות אותו יותר יפה, אבל לי כרגע פחות אכפת המראה הויזואלי ולכן לא השקעתי בזה זמן עדיין. העלות היא 4$ לחודש עבור שרת וזהו.

#45 אורח - barak_green1

אורח - barak_green1
  • אורחים

פורסם 13/01/2009 - 21:59

לי נראה שכל עיניין הוספת המנוע הזה יגרום לאופניים לנסוע מהר יותר, אבל גם להיגנב הרבה יותר מהר...

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים