מעבר לתוכן

איך לבנות תחנת רוח לייצור חשמל

• Please log in to reply
124 replies to this topic

#1 אורח - אורח_טל וייס_*

אורח - אורח_טל וייס_*
  • אורחים

פורסם 11/10/2005 - 21:39

שלום, אני מחפש מידע כיצד להכין דבר שכזה, אם מישהו מכיר אתר אינטרנט שעוסק בנושא או יודע בעצמו או מכיר מישהו שמכיר מישהו וכ' - כל מידע יתקבל בברכה.

תודה, טל.

#2 Augusty

Augusty

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 441 הודעות:

פורסם 11/10/2005 - 22:30

שלום, אני מחפש מידע כיצד להכין דבר שכזה, אם מישהו מכיר אתר אינטרנט שעוסק בנושא או יודע בעצמו או מכיר מישהו שמכיר מישהו וכ' - כל מידע יתקבל בברכה.

תודה, טל.

<{POST_SNAPBACK}>

זה אמור להיות תיאור רעיוני תיאורטי או שאתה הולך ממש לבנות תחנה ? :הממ:

#3 nati

nati

איש פשוט ואלמוני

• רשומים+
  • 6669 הודעות:

פורסם 12/10/2005 - 00:32

תרשו לי לשבור מיתוס לגבי תחנות רוח -

לרוב תחנות רוח לא כלכליות בשיט ! כלומר נותנות כמות חשמל זעומה (טורבינה אחת רגילה מספקת חשמל לבית או שניים לא יותר) לעומת עלות הקמתה.
אלא שהצליחו לנצל טכנולוגיה זו להפיק חשמל בכמות מספקת ע"י שימוש בטורבינות ענקיות (מאות מטרים) ובמקומות עם רוח ממש חזקה (למשל לב האוקיינוס) , לאחר השקעה עצומה של בניית תחנות כאלו גילו כי חיי הטורבינות הללו לא אורך מ -5 שנים זאת בגלל הוויברציות של הטורבינה עצמה אשר גורמת לעיפות המתכת...

בשפה פשוטה ,
הטכנולוגיה עדיין לא פרקטית.

#4 עמית ד

עמית ד

Together we stand, divided we fall

• רשומים+
  • 1764 הודעות:

פורסם 12/10/2005 - 03:09

תודה, טל.

<{POST_SNAPBACK}>

השנה היה לפחות פרוייקט אחד במחלקה לתעשיה וניהול (אלה שסיימו עכשיו שנה ד') שעסק בזה. תתקשר למזכירות המחלקה ותבקש ליצור קשר עם האנשים האלה.
אם זה לא מצליח, דבר איתי.
,You say you're missing my voice now"
,Yeah, I'm missing it too
"I'm missing my voice when it's talking to you

Bell X1

"עין תחת עין, וכל העולם יתעוור"
מהטמה גנדי

#5 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8305 הודעות:

פורסם 12/10/2005 - 03:22

תרשו לי לשבור מיתוס לגבי תחנות רוח -

לרוב תחנות רוח לא כלכליות בשיט ! כלומר נותנות כמות חשמל זעומה (טורבינה אחת רגילה מספקת חשמל לבית או שניים לא יותר) לעומת עלות הקמתה.
אלא שהצליחו לנצל טכנולוגיה זו להפיק חשמל בכמות מספקת ע"י שימוש בטורבינות ענקיות (מאות מטרים) ובמקומות עם רוח ממש חזקה (למשל לב האוקיינוס) , לאחר השקעה עצומה של בניית תחנות כאלו גילו כי חיי הטורבינות הללו לא אורך מ -5 שנים זאת בגלל הוויברציות של הטורבינה עצמה אשר גורמת לעיפות המתכת...
בשפה פשוטה ,
הטכנולוגיה עדיין לא פרקטית.

מסכים.
למרות שאני חושב שאתה טועה בקשר לגודל המדחפים.
וגם לגבי לב האוקיינוס, אני לא חושב שזה נעשה אי פעם

#6 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 12/10/2005 - 03:30

אני יודע על מרחבים שלמים של טורבינות רוח בדרך מקליפורניה לאריזונה.
אני לא מניח שהאמריקאים היו מבזבזים את כספם לריק אם זה לא היה כלכלי...
מחזרו ציוד אלקטרוני ואפילו תקבלו על זה כסף!

"שקר החן והבל הניופי" (משלי ל"א, ל' / סימבה ס"ו, ל')

?Other rappers diss me, say my rhymes are sissy. Why? 'cause I rap about reality? Like me and grandma drinking a cup of tea

#7 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 12/10/2005 - 09:36

אני יודע על מרחבים שלמים של טורבינות רוח בדרך מקליפורניה לאריזונה.
אני לא מניח שהאמריקאים היו מבזבזים את כספם לריק אם זה לא היה כלכלי...

<{POST_SNAPBACK}>

דנמרק היא המדינה המובילה בעולם כיום בניצול אנרגיית הרוח. המדינה מייצרת בסביבות שליש מהאנרגיה שהיא צורכת ממקורות נקיים וחלק גדול מזה מרוח.

#8 nati

nati

איש פשוט ואלמוני

• רשומים+
  • 6669 הודעות:

פורסם 12/10/2005 - 11:05

מסכים.
למרות שאני חושב שאתה טועה בקשר לגודל המדחפים.
וגם לגבי לב האוקיינוס, אני לא חושב שזה נעשה אי פעם

<{POST_SNAPBACK}>

את זה ראיתי בתוכנית דקומנטרית בנושא בערוץ נשיונל
גאוגרפי ...

#9 Augusty

Augusty

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 441 הודעות:

פורסם 12/10/2005 - 14:37

אולי הוא סתם רוצה לבנות על הגג של הבית משהוא קטן להפעיל את המחשב או משהוא כזה
לא לא חייב לשקול 50 טון ;) .
מה המטרה של השירשור לבנות " עבודת יד " או משהוא אחר ?

נ.ב
אני לא יודע עד כמה זה נכון אבל שמעתי שתחנות רוח כבר לא באופנה עקב כך שהן גורמות למוות של ציפורים לא יודע עד כמה זה נכון . אבלהרעיון של תחנות רוח מתחיל לצאת מהאופנה .
היום באופנה אנרגיה סולרית ( מעניין מה החסרונות של זה ? , אולי חומרי הגלם של התא ? )

#10 nati

nati

איש פשוט ואלמוני

• רשומים+
  • 6669 הודעות:

פורסם 12/10/2005 - 14:52

היום באופנה אנרגיה סולרית ( מעניין מה החסרונות של זה ? , אולי חומרי הגלם של התא ? )

החיסרון הוא בהשקעה הראשונית , זה דיי יקר.

התאים הסולרים שמוכרים בחנויות ובכל המוצרים הסינים בעלי מחיר סביר אך יעילות אפסית (ניצולת אנרגית השמש לחשמל) , התאים הסולרים הממש איכותיים (כמו של לווינים) ממש יקרים אם אינני טועה היעילות שלהם לא עוברת את ה40%

#11 אורח - אורח_טל וייס_*

אורח - אורח_טל וייס_*
  • אורחים

פורסם 12/10/2005 - 16:26

אני מעוניין לבנות משהו ביתי פשוט, אני לא באמת מתכוון למכור חשמל.

לעמית - עד כמה שאני יודע פרויקטים בהנדסת תעשיה וניהול עוסקים בכדאיות הכלכלית של הייצור ולאו דווקא בייצור עצמו. אני אבדוק בכל זאת, תודה.

#12 עמית ד

עמית ד

Together we stand, divided we fall

• רשומים+
  • 1764 הודעות:

פורסם 12/10/2005 - 16:35

לעמית - עד כמה שאני יודע פרויקטים בהנדסת תעשיה וניהול עוסקים בכדאיות הכלכלית של הייצור ולאו דווקא בייצור עצמו. אני אבדוק בכל זאת, תודה.

<{POST_SNAPBACK}>

שווה לבדוק בכל מקרה, כי החבר'ה האלה התעסקו בנושא, ואני די בטוח שיוכלו להפנות אותך לגורמים שיותר רלוונטים אליך.
,You say you're missing my voice now"
,Yeah, I'm missing it too
"I'm missing my voice when it's talking to you

Bell X1

"עין תחת עין, וכל העולם יתעוור"
מהטמה גנדי

#13 Augusty

Augusty

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 441 הודעות:

פורסם 13/10/2005 - 10:36

רשמתי כמה דברים שחשבתי עלהם בלי בדוק בספרים אינטרנט וחברים
צריך כמובן לבצע בדיקה מעמיקה , אבל בכל זאת רשמתי

בגדול אני חושב שהכי פשוט זה יכול להיות אם זה יהיה בנוי מדינמו ( " אלטרנטור") של מכונית ישנה
או משהוא שניתן לפרק מגרוטאות או לקנות משומש.בקשר לכנפיים ,כניראה בניה עצמית , מפח יש פחחים
באזור התעשיה (רחוב פנחס החוצב ) צריך להשיג תרשימים באינטרנט לקבל רעיונות וליבנות , הפחחים גוזרים פח לפי עובי וצורה מבוקשת אין בעיה בדרך כלל מה שנישאר לאחר מכן זה חיבור לאלמנט אחד ( למרות שבאתי אלהם בכל מני רעיונות הם היסתכלו על זה בחשדנות )
לגבי תורן - יש בגדול 2 סוגים תורן עם ציר כך שהכנפיים שמסתובבות נימצאות תמיד בניצב לכיוון זרימת הרוח .תורן זה דורש אלמנט שהוא גם ציר וגם מוליך חשמל .( אבל הניצולת שלו טובה יותר )
ותורן סטטי , שמכוון לכיוון לפי בו הרוח זורמת רוב הזמן ובמהירות הגדולה ביותר.
(יש לי נתונים סטטיסטיים של 25 שנה של רוחות וכו צריך לחפש שם מהוא הכיוון האופטימלי להפקת אנרגיית רוח )

* מספר דברים שעוד לא חשבתי עלהם הם הכנפיים ומהירות הרוח ( מספר הסיבובים ) -> דבר שיקבע אם צריך "גיר" (או סתם 2 פולי מקושרים ברצועות גומי ) לתאום מספר הסיבובים לאלטרנטור
זה אומר שני השלכות נצילות אנרגטית נמוכה , מבנה פיזי גדול יותר.
שאלה נוספת שדורשת חישוב או ניסיון הם עבור 100 וואט ממוצע לאורך היום שהם 2.4 קיוווואט שעה
איזה גודל הכנפיים .....הם זה פרקטי האם אחרי כל הבניה נגיע למשהוא בעל אפשרות מימוש

בנוסף לזה אם נירצה להפעיל מכשירי חשמל ( אלקטרוניים , לא תאורה וגופי חימום) יש צורך במצבר לאגירת אנרגיה ( יש רוח אין רוח וכו ) ולממיר ל 220 וולט . גורמים שמוסיפים הפסדים למערכת .
אבל לא צריך להיתיאש.
יכול להיות שזנ יצא מאד נחמד , אני מוכן לעזור :)

:punk:

#14 nati

nati

איש פשוט ואלמוני

• רשומים+
  • 6669 הודעות:

פורסם 14/10/2005 - 00:21

אלטרנטור של רכב זה לא הדבר האופטימלי אך בהחלט הוא זמין.
עם זאת , חייב גיר ! , לדעתי גלגלי שיניים מתפקדים טוב יותר מרצועות...
מצבר של רכב יאגור את האנרגיה.
המרת הזרם ל220V תגרום לאיבוד אנרגיה עצום , לדעתי פשוט לישר אותו ולכוון אותו ל 12V DC

לגבי הכנפיים - לדבר עם בוני טיסנים , להשיג תוכניות (מודלים) באינטרנט , ליצור את הכנף מקלקר בקשת חשמלית ולצפות אותה בלוחות עץ (טיסנאים מכירים את העבודה) - אם לא אז היעילות תהיה נמוכה.

נ.ב.
מוכן לעזור
נתי.

#15 Uncle Rico

Uncle Rico

הערס של הפורום.

• רשומים+
  • 5425 הודעות:

פורסם 14/10/2005 - 05:09

ממה שאני יודע, החבר'ה של תעשיה וניהול עבדו על זה ביחד עם חבר'ה ממכונות. זה רעיון חדש ומקורי של ייצור תחנת רוח שבנויה בצורה אופקית, כך שתהיה יותר קלה ויעילה. זה היה אחד מהפרוייקטים היותר מדוברים השנה.
חשוב לקרוא:

תקציר חקר רצח רבין

האתר הרשמי לחקר רצח רבין

סקר: האם את/אתה תומכ/ת בחזרה לשליטה ישראלית בעזה

"כשמנהיגים מזלזלים בשלטון החוק ורואים בו מוצר-מדף; רוצים - משתמשים בו, לא רוצים - לא משתמשים, אל ייפלא הדבר שהתוצאה היא: איש הישר בעיניו יעשה". - בוגי יעלון.
זהו, אין יותר הערות פוליטיות.

גם כשאתה עמוק בחרא, חנוק מסירחון, קולך זועק ואין עונה, עצום עיניים, סתום את האף ותהנה מהחמימות הזמנית שעוטפת אותך.
(Uncle Rico - לוקח נשימה, מתכונן לצלילה שוב, ומקווה לצוף בחזרה.)

מי שיודע/ת לרקוד דעסה, עטרי, או/ו כל צעד תימני מסוג כלשהו, ליצור קשר במיידי בפרטי !

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים