מעבר לתוכן

איך לבנות תחנת רוח לייצור חשמל

• Please log in to reply
124 replies to this topic

#31 דורון סער

דורון סער

ההבדל היחיד בין פוליטיקאי לבין המשיח הוא בלוחות הזמנים

• רשומים+
  • 12994 הודעות:

פורסם 14/09/2006 - 16:49

הערה לשונית:

אין דבר כזה "תחנת רוח"

יש "תחנת כח" ויש "טחנת רוח" בט', ששימשה לטחינת גרגירי החיטה במקום חמור שמסתובב במעגלים וגורר גלגל גדול מאבן.

#32 the king

the king

ילד מזדקן לומד את הפרנציפ רק אחרי שהוא נופל

• רשומים+
  • 4625 הודעות:

פורסם 14/09/2006 - 16:59

הערה לשונית:

אין דבר כזה "תחנת רוח"

יש "תחנת כח" ויש "טחנת רוח" בט', ששימשה לטחינת גרגירי החיטה במקום חמור שמסתובב במעגלים וגורר גלגל גדול מאבן.

סוף סוף אני מסכים איתך :וי:
"אני סמוך ובטוח שהיום אנו אדונים לגורלנו. שהמשימה שהוטלה עלינו איננה מעל כוחותינו; שנוכל לעמוד במכאובים ובמאמצים שהיא תובעת. כל עוד אנחנו מאמינים במטרה שלנו ויש לנו רצון ברזל לנצח, הניצחון לא יחמוק מידנו"
וינסטון צ'רצ'יל

"עתידנו אינו תלוי במה יאמרו הגויים, אלא במה יעשו היהודים"
דוד בן-גוריון

"ההיסטוריה מלמדת שמלחמות פורצות כאשר התוקפן מאמין שמחיר האלימות הוא זול"
רונלד רייגן

"האיש המהלך ברחוב - יש לו זכות לחיות רק משום ורק במידה שהוא מכיר בזכותי שלי לחיות; ואולם, אם יש בדעתו להרגני, אין לו שום זכות קיום, וכלל זה חל גם על עמים"
זאב ז'בוטינסקי
על קיר הברזל המוסר של "קיר הברזל"

#33 nati

nati

איש פשוט ואלמוני

• רשומים+
  • 6669 הודעות:

פורסם 15/09/2006 - 17:43

הערה לשונית:

אין דבר כזה "תחנת רוח"

אנא מצא לנו מילה או ביטוי עברי ,

מכונות הסטוריות אשר המירו את אנרגית הרוח לשימושים שונים נקראו windmill
http://en.wikipedia.org/wiki/Windmill

מתקן מודרני נקרא wind turbine
http://en.wikipedia....ki/Wind_turbine

ואוסף של מתקנים כאלה נקרא wind farm
http://en.wikipedia.org/wiki/Wind_farm

#34 אורח - דודו לוי

אורח - דודו לוי
  • אורחים

פורסם 16/09/2006 - 20:21

אם מישהו מגיע למשהו פרקטי שיודיע!

#35 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 17/09/2006 - 14:11

היות ואין כאן כל פעולה של טחינת קמח, וכן יש כאן תחנת כח המבוססת אל רוח, השימוש במונח תחנת רוח הוא בסדר גמור, כמו למשל תחנה גרעינית או תחנה פחמית. היות ו"תחנה רוחית" נשמע ממש דבילי, אז אין צורך לחפש ביטוי אחר.

#36 אורח - אורח_sapboom_*

אורח - אורח_sapboom_*
  • אורחים

פורסם 17/09/2006 - 16:46

ניתן למצוא נתונים מסוג זה http://www.ecotecnia...ECNIA 48_EN.pdf

באתר http://www.ecotecnia.com/

http://www.directind...nd turbine.html פה גם

אתר מומלץ באופן כללי : http://science.howst.../wind-power.htm

#37 אורח - אורח_יותם_*

אורח - אורח_יותם_*
  • אורחים

פורסם 12/02/2007 - 21:22

שלום, אני מחפש מידע כיצד להכין דבר שכזה, אם מישהו מכיר אתר אינטרנט שעוסק בנושא או יודע בעצמו או מכיר מישהו שמכיר מישהו וכ' - כל מידע יתקבל בברכה.

תודה, טל.

#38 slinky

slinky

TCB

• רשומים+
  • 1409 הודעות:

פורסם 22/02/2007 - 20:02

לגבי אנרגית רוח- נעשו חישובים ועל פיהם נמצא הגודל האידאלי של המדחפים, כ-60 מטר. מבחינה כלכלית, זה עשוי להיות כלכלי במקומות מסויימים, מבחינה פרקטית זה בעייתי כי הייצור אינו רציף, ומבחינה סביבתית, אומנם זה לא מזהם את האוויר, אך לחוות רוח דרוש שטח ענק, ובנוסף, לא סתם הן מכונות באנגלית 'Bird chopers".

לגבי אנרגיה סולרית- שימוש בתאים פוטוולטאים אולי נשמע טוב מבחינה סביבתית, אך הוא ממש לא. החומרים מהם עשויים התאים הם מזהמים כבדים, ובנוסף, גם שטח של מספר קילומטרים רבועים המכוסה בהם הוא פגיעה בסביבה. מביחנה כלכלית עדיפה בהרבה תחנה סטנרטית.

לגבי אנרגיה סולרית, רק לידע כללי,
הדרך לייצר כמות מסחרית של חשמל באמצעים סולריים הוא לא ע"י תאים פוטוולטאים אלא ע"י ניצול אנרגיית השמש לחימום מים (כן כן, ממש כמו בדוד הביתי רק יותר יעיל ויותר חם) והפיכתם לקיטור שיניע טורבינה כמו בתחנת כח "רגילה".
פרוייקט כזה כבר פועל מסחרית משנות השמונים במדבר מוהבי בקליפורניה (ע"י חברת סולל הישראלית דרך אגב) ופרוייקט נוסף מתוכנן להיות מוקם ליד אשלים...
כנסו לגלריה שלי (אם בא לכם)

Posted Image

"תביאו לי בקבוק ספרייט ומספריים..."
בני שגיב, מבצע סבתא.

#39 PdLrAaTgIoNnUM

PdLrAaTgIoNnUM

אני פה כי השכן שלי לא ישן...

• רשומים+
  • 5732 הודעות:

פורסם 23/02/2007 - 19:02

לגבי אנרגיה סולרית, רק לידע כללי,
הדרך לייצר כמות מסחרית של חשמל באמצעים סולריים הוא לא ע"י תאים פוטוולטאים אלא ע"י ניצול אנרגיית השמש לחימום מים (כן כן, ממש כמו בדוד הביתי רק יותר יעיל ויותר חם) והפיכתם לקיטור שיניע טורבינה כמו בתחנת כח "רגילה".
פרוייקט כזה כבר פועל מסחרית משנות השמונים במדבר מוהבי בקליפורניה (ע"י חברת סולל הישראלית דרך אגב) ופרוייקט נוסף מתוכנן להיות מוקם ליד אשלים...

עד כמה שידוע לי לא אושרו תקציבים לפרוייקט הזה והוא דיי תקוע :\
סקירת הופעות בתמונות
Music Through Your Eyes

המדריך השלם לצלם המתחיל
כל מה שאי פעם רצית לדעת על צילום, ולא העזת לשאול, בעברית!

פורטפוליו אישי:
www.omerzohar.com

מדריך למטייל בדרום אמריקה:

www.omerzohar.com/guide

#40 slinky

slinky

TCB

• רשומים+
  • 1409 הודעות:

פורסם 25/02/2007 - 16:16

עד כמה שידוע לי לא אושרו תקציבים לפרוייקט הזה והוא דיי תקוע :\

לצערינו... :גרוע:
כנסו לגלריה שלי (אם בא לכם)

Posted Image

"תביאו לי בקבוק ספרייט ומספריים..."
בני שגיב, מבצע סבתא.

#41 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 26/02/2007 - 17:19

אין שום טעם להשקיע תקציבי ענק בפרוייקטים נחותים כלכלית שגם התרומה הסביבתית שלהם מוטלת בספק.

#42 PdLrAaTgIoNnUM

PdLrAaTgIoNnUM

אני פה כי השכן שלי לא ישן...

• רשומים+
  • 5732 הודעות:

פורסם 26/02/2007 - 22:08

אין שום טעם להשקיע תקציבי ענק בפרוייקטים נחותים כלכלית שגם התרומה הסביבתית שלהם מוטלת בספק.

למה אתה חושב שהפרוייקט לא כלכלי? נראה לי שאנרגיה סולרית היא בנתיים היא מקור האנרגיה הכי מבטיח שיש לנו כתחליף לנפט ודלק מוצק.
סקירת הופעות בתמונות
Music Through Your Eyes

המדריך השלם לצלם המתחיל
כל מה שאי פעם רצית לדעת על צילום, ולא העזת לשאול, בעברית!

פורטפוליו אישי:
www.omerzohar.com

מדריך למטייל בדרום אמריקה:

www.omerzohar.com/guide

#43 אורח - מוג'ו

אורח - מוג'ו
  • אורחים

פורסם 27/02/2007 - 11:31

למה אתה חושב שהפרוייקט לא כלכלי? נראה לי שאנרגיה סולרית היא בנתיים היא מקור האנרגיה הכי מבטיח שיש לנו כתחליף לנפט ודלק מוצק.

דווקא יש לי חדשות טובות לחובבי איכות הסביבה.

לאחרונה Applied Materials הודיעה שהיא הולכת להכנס לשוק של אנרגיה סולארית.
מסתבר שהם מצאו דרך ליישם את הטכנולוגיה הקיימת שלהם כדי להפיק תאים סולריים מפרוסות סיליקון.

וכשחברה מסדר גודל כזה נכנסת לתחום חדש - זה לא צחוק, וגם הבנתי שהיא לא היחידה.

כנראה שהטכנולוגיה הזו סוף סוף הבשילה.

#44 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 27/02/2007 - 12:53

אם כך, אתה טועה. ישנם כמה עניינים כאן:
1- עלות ההקמה של תחנה סולארית אינה נופלת מזו של תחנות אחרות פר וואט יכולת יצור, ולמעשה לעיתים קרובות אף עולה עליה.
2- אנרגיה סולארית היא מאוד מפוזרת, כלומר דרוש שטח\נפח אדיר על מנת לקבל אותה מלכתחילה (בגדול ככלל אצבע, על מנת לספק את האנרגיה של ישוב כלשהו, צריך שטחים סולאריים בשטח כפול ממנו לפחות).
3- אנרגיה סולארית היא מאוד לא יציבה- כמות האנרגיה שניתן לנצל משתנה בשעות היום ובעונות השנה, שלא לדבר על אפקטים משתנים כמו עננים למשל. על מנת לבנות תחנה סולארית יציבה יש צורך במצברים כלשהם אדירים. בשיטות המקובלות לאחסנת כמויות גדולות כל כך של אנריגה, יש אובדן של כ-60% לפחות מהאנרגיה האצורה עקב המרות אנרגיה (יש לבצע שתי המרות אנרגיה- פעם אחת לסוג המאוחסן ופעם אחת חזרה לחשמלית), ובשיטות בהן אובדן עקב המרות נמוך יותר, יש אובדן שתלוי בזמן (למשל בקבלים או בפלייווילס).

מכאן, אנרגיה סולארית, בטכנולוגיות נוכחיות (וסביר להניח שגם בכל טכנולוגיה עתידית על פני כדור הארץ) לעולם לא תוכל להחליף שיטות אחרות ליצור חשמל.

#45 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 27/02/2007 - 12:56

דווקא יש לי חדשות טובות לחובבי איכות הסביבה.

לאחרונה Applied Materials הודיעה שהיא הולכת להכנס לשוק של אנרגיה סולארית.
מסתבר שהם מצאו דרך ליישם את הטכנולוגיה הקיימת שלהם כדי להפיק תאים סולריים מפרוסות סיליקון.

וכשחברה מסדר גודל כזה נכנסת לתחום חדש - זה לא צחוק, וגם הבנתי שהיא לא היחידה.

כנראה שהטכנולוגיה הזו סוף סוף הבשילה.

כל הכבוד לאפלייד- אבל בוא נהיה מציאותיים- גם אם הטכנולוגיה שלהם ליצור התאים נקיה לחלוטין (דבר שהוא בעליל בלתי סביר), וגם אם התאים שלהם סופר יעילים, הם עדיין לא מסוגלים לשמש לצורך ייצור חשמל בתחנות מרכזיות. זה עשוי להיות טוב למקומות מרוחקים למשל, שעלות הקמת תשתית הולכה אליהם תהיה גדולה מידי, או לצורך ישומים ניידים בעלי צריכת אנרגיה מוגבלת. מכאן ועד החלפת תחנות כח מרכזיות (=דלק פחמי\גרעיני\גז) המרחק גדול מאוד.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים