מעבר לתוכן

איך לחנך את החתול?

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 אורח - N.O.F

אורח - N.O.F
  • אורחים

פורסם 13/10/2004 - 10:53

רציתי לשאול בעצתכם-
יש לי גור חתולים בן כחודשיים, מקסים ושובב, אבל הוא נוטה לגלוש מהר מאוד משובבות לנזק של ממש ולמיטרד.
הוא שורט המון ונושך, חופר בעציצים היקרים שלי ובכמה לילות האחרונים עומד מחוץ לדלת חדר השינה ומילל בקולות קורעי לב. אם מכניסים אותו-הוא קופץ ישר על המיטה ונוגס לנו בכפות הרגלים ובידיים לתאבון. קשה לישון ככה, גם לבנאדם הכי סבלני.

ניסיתי שיטות שהמליצו עליהם בפורמים שונים כמו להתעלם מהנשיכות כד שלא יחשוב שזה משחק או להפחיד אותו בקולות נשיפה מהצד-אבל הוא רואה בזה שעשוע מצחיק.

למישהו יש רעיון מה לעשות לשובב?
עוד כמה לילות חסרי שינה ויהיה לי עצוב...
:blink:

#2 kollwir

kollwir

פינת החי של הפורום

• רשומים+
  • 677 הודעות:

פורסם 13/10/2004 - 13:51

זה טבעי לגורים להתנהג ככה. זה יתעדן ויירגע תוך כמה שבועות.

מהנסיון שלי - אין מה לחנך חתול יותר מדי. כשהם גורים הם מלאים במרץ וכיון שזה חתול הוא גם לא יותר מדי יתייחס לאיסורים.

אפשר גם להחטיף לו לפעמים אם לדעתכם הוא עבר את הגבול מבחינת ההצקות. וזה עדיף בהרבה מלהשאיר אותו מחוץ לחדר השינה. עם הזמן ההצקות יירגעו, והוא יתחיל לישון פרקי זמן יותר ויתר ממושכים. כשהוא יהיה בוגר, לא יהיו בכלל הצקות בלילה, כי קרוב לוודאי שהוא יעדיף להמשיך לישון....

התקופה הזו היא לדעתי התקופה היפה ביותר בקשר בין אדם וחתול מאומץ. זה הזמן שבו הוא הכי סקרן, כל דבר מעניין, כל דבר משחק, ותמיד אפשר לגרות אותו לשטויות.
אני אומר אל תרסנו אותו אלא להיפך - נצלו את התקופה הזו כדי לשחק ולהתעסק איתו כמה שיותר גם אם המחיר הוא כמה שבועות של חוסר נוחות. בסופו של דבר אתם רק תרוויחו חתול עירני, אוהב ובטוח בעצמו - ולא חתול מפוחד ועצלן.

מה שכן - צריך להקפיד על כמה גבולות ברורים.
למשל העיניים - תנועת העפעפיים מגרה אותם, ומכת חתול לעיניים היא לא דבר מומלץ. ברגע שהוא מתקרב לעין, (ולא כדי לרחרח), ואפילו בשל הנגיעה הכי קטנה - להחטיף לו ישר ובכוח, כדי שיהיה לו ברור שלעיניים לא מתקרבים בשום מקרה.

באשר להרס עציצים ורכוש אחר - אני ממליץ להמתין עם החינוך בנושא. ייתכן מאוד שחלק ניכר מההרס יעבור מעצמו עם הגיל.
"ואהבת לרעך כמוך"

#3 ifatco

ifatco

כסף

• רשומים+
  • 1128 הודעות:

פורסם 14/10/2004 - 10:57

קודם כל - זה באמת עובר עם הזמן. כשהחתולים שלי היו קטנים, הידיים שלנו היו כל הזמן מצולקות משריטות, והיום זה כבר לא קורה.
לחנך חתול זה באמת לא קל. הכי חשוב זה להיות עקבי.
כדי שהוא לא יקפוץ עליכם בלילה, תעייפו אותו טוב טוב לפני שאתם הולכים לישון, כדי שהוא ילך לישון איתכם, אתם יכולים לשחק איתו בכל מיני משחקים שהוא אוהב, אבל הכי טוב זה בעט לייזר - הוא ירוץ ויתעייף ואתם תוכלו לשבת על הספה...
כשהוא נושך אותכם, הוא חושב שהידיים שלכם זה צעצוע. יש כמה אפשרויות:תמיד תחזיקו צעצוע שהוא אוהב ביד (עכבר, בובה ממולאת, גרב ישנה וכו') בזמן שאתם מלטפים אותו. ברגע שהוא מתחיל לנשוך, תדחפו לו לפה את הצעצוע ותזיזו את היד שלכם. אם הוא לא עוזב את היד, תשארו קפואים, בלי לזוז עד שהוא עוזב, ותוך כדי תצעקו "לא!".
אני מקווה שזה יעבוד לכם, אבל זה יעזור רק אם תקפידו להיות מאוד עקביים...

#4 ענבל

ענבל

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 184 הודעות:

פורסם 15/10/2004 - 14:02

הוטרינרית שלנו הציעה פיתרון מעט אכזרי אבל זה עובד ומהר...
יש לנו פריצר שמלא ב2/3 מים ו1/3 חומץ...
כשהחתול ממש מגזים צועקים לא (או את השם שלו ) אם הוא לא מפסיק בפעם השניה צועקים לא ומשפפריצים שפריץ אחד לכיוון הגב...
זה מגיע לתוצאות .. תוך שבוע, צעקה אחת של לא!! תגרום לחתול להפסיק לעשות צרות...
(הם ממש לא אוהבים את הריח של החומץ)
אצלנו זה עבד ויש לי 3 חתולים...
חייך, זה בחינם!!

#5 ifatco

ifatco

כסף

• רשומים+
  • 1128 הודעות:

פורסם 15/10/2004 - 18:18

ענבל

נראה לי שאנחנו אצל אותה וטרינרית.
אצלנו הוספת החומץ לשפריצר לא הייתה יותר יעילה משימוש במים בלבד, ולכן הפסקנו עם זה. אנחנו משתמשים בשפריצר עם מים נקיים, וזה די יעיל, רק שאנחנו לא מתמידים ולכם לא רואים תוצאות ללא שימוש בשפריצר.
אגב, הסיבה שהפסקנו עם החומץ, זה בגלל שגיליתי שהחתול שלנו אוהב חומץ - הוא התחיל ללקק את הפתח של הבקבוק הפתוח.

#6 אדון שוקו

אדון שוקו

In the land of shoko, I am master

• גנרלים בדימוס
  • 8376 הודעות:

פורסם 25/10/2004 - 11:35

רצוי להרגיל אותו לאיזהשהו קול פשוט של "אתה לא בסדר". ככה גם אם תשמע אותו מחדר אחר עולה על השיש לדוגמא, ברגע שהוא ישמע ממך את הקול הזה הוא מיד ירד.
בנוגע לשריטות - אין צורך להיות עדין. צריך להסביר לחתול גבולות ברורים: לגעת בעדינות עם הציפורניים זה בסדר, לשרוט אסור בשום אופן. אחי חינך את החתולים שלו לא לשלוף ציפורניים אפילו כשהוא מלטף אותם - אבל זה עובד רק איתו.
לאלף חתול זה יותר קשה מלאלף כלב בגלל הנטייה שלו להיות עצמאי, אבל המאמץ משתלם בהחלט - הוא עומד להיות איתך למשך 15-20 שנה, ובזמן הזה בטח תרצה לחזור לבית עם רהיטים שלמים, עציצים פורחים ואוכל שנשאר בארון ;)
מה אתם חושבים הוא הפירוש של המילה 'ענקמון'? 'מתרוסס'? 'טרללי'? רוצים לנחש? בואו תשחקו ב-עברי נחש עברית!
(
והנה קישור ישר להגדרות האחרונות) 8/5

אני ארכנופוב.
אָרַכְנוֹפוֹבְּיָה: פחד מוגזם ובלתי־הגיוני מעכבישים. (en)
זה אומר שאני מפחד מעכבישים. לא בכאילו, לא סתם נגעל, אלא ממש מפחד.

#7 אורח - אסנת

אורח - אסנת
  • אורחים

פורסם 28/10/2004 - 14:22

אני לא הצלחתי ללמד את החתולים שלי, ויש מי שאומר שהם הצליחו לחנך מחדש אותי. אבל אני לא דוגמא.
זה לא שהם לא יודעים מתי אני כועסת, מה מותר ומה אסור, אלא שלפעמים הם בוחרים לא להקשיב ואני מוותרת (טעות... אני יודעת, אבל הם חמודים ומצחיקים אותי שהם זוממים ומבצעים פשע).
רק כאשר הדבר נוגע לבטחונם אני מתעקשת ובאמת הם לא מתקרבים לאש, תנור וכו' (זה עבד ע"י הרמת קול ומכה קטנה בטוסיק שסילקה אותם מהכיריים או האש. כמובן שאח"כ הרגשתי אשמה, כי הם עשו פרצוף. אבל זה היה חשוב לי, ויש דברים שגם אני לא מוכנה לקבל).
אני מכירה אנשים עם חתולים מקסימים וממושמעים, והם לא היו צריכים להיות אכזריים לשם כך, אלא לא לוותר. בע"ח מבינים מייד עם מי יש להם עסק, וברגע שהם קולטים שהבעלים יוותר להם אז הם לא מקשיבים. חשוב לחנך כבר מגיל צעיר.
אני יודעת שזה קשה, אבל מי שחשוב לו שהחתול לא יקפוץ לשיש או על השולחן - בהצלחה!!!

#8 אורח - טום

אורח - טום
  • אורחים

פורסם 03/04/2013 - 02:20

שלום החתול שלי בן בחצי שנה והוא חתול רחוב והוא תמיד שורט אותי ונושך אותי רוב הפעמים זה בפנים וזה עד לדם,
ושום דבר לא עוזר לי לחנך אותו, הוא עושה את זה תמיד גם עם אני משחק איתו, מאכיל אותו, מלטף אותו וכ'ו...
ואני לא יכול יותר ואני לא יכול לשלוח אותו לשום מקום כי נקשרתי אליו ואני לא יכול לחיות בלעדיו מה אני יכול לעשות בבקשה תעזרו לי. :confused1:  :(

#9 אורח - שקדור

אורח - שקדור
  • אורחים

פורסם 11/07/2014 - 11:13

שלום,

יש לי גורת חתולים  בת חודשיים חודשיים וחצי, 

היא כל הזמן נושכת . היא מבינה שאסור לה להיכנס לבית אבל היא לא מבינה  שאסור לה לנשוך.

אם היא לא תפסיק לנשוך אני אאלץ להעיף אותה לרחוב.

האם זה גיל כזה שהם נושכים והאם הם יפסיקו  מתישהו.

תודה :אוי:

#10 אורח - הילה

אורח - הילה
  • אורחים

פורסם 22/07/2014 - 14:23

שלום לכולם.
אני זקוקה לעזרה. השכנה שלי הביאה חתולה. כרגע היא עוד קטנה , ממש בת כמה חודשים.
לי יש חתול כבן 5 שנים. מתוק אמיתי. אני והשכנה חולקות מרפסת משותפת עם קיר הפרדה מה שאומר שהחתולים שלנו יכולים לעבור ממרפסת למרפסת .כעיקרון זה לא מפרריע לי. להפך אני אוהבת חתולים.החתולה של השכנה הגיעה כמה פעמים אלינו והכל התנהל כשורה ברור נשהיא עדייו לא רגילה ולכן היא הייתה קצת מפוחדת אבל בסהכ היא הייתה בסדר. בפעם האחרונה שהיא הגיעה הרמתי אותה אליי כמובן שלא מרצונה אבל הכל מתוך כוונה טובה . בשנייה שהרמנו אותה שערו של החתול שלנו , פוצי , סמרו , מבטו השתנה , הוא הפך להיות חד ומנוקר. הוא החל לילל ואף תקף אותי ואת אבא שלי. זו הייתה טראומה אמיתית.
רציתי לדעת למה החתול שלי שאני מגדלת אותצו במשך 5 שנים תוקף אותנו לטובת גורתצ חצוליםך שהוא נכיר פחות מחודש ....? תודה מראש

#11 אורח - ליהיא :P

אורח - ליהיא :P
  • אורחים

פורסם 16/12/2014 - 20:25

גם אני צריכה עזרה...

יש לי חתול, וכלב.

שניהם זכרים מסורסים (הם חברים טובים ^_^)

הכלב לא קשור כרגע חח

החתול שלי, בן 3 (השנה יחגוג ארבע :) )

נורא תוקפני...

הוא מתנפל לנו על הרגליים שאנחנו הולכים,

הוא שורט,

שהוא רואה כוסות על השולחן הוא דוחף אותם עד שהן נופלות

הוא נושך,

בלילות הוא עושה רעשים ונושך אותנו שאנחנו ישנים אז סוגרים אותו בחדר

הוא פוחד מאנשים שהם לא דיירי הבית,

ובעיקר גונב אוכל...

ניסינו מלא שיטות כמו משחקים וכאלה וזה לא עוזר!

שהוא היה גור, אימצנו אותו מהרחוב, כי שם התעללו בו נורא...

יכול להיות שיש לו טראומה\שזה קשור??? איך מטפלים בזה?

#12 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 19/03/2015 - 11:01

הוטרינרית שלנו הציעה פיתרון מעט אכזרי אבל זה עובד ומהר...
יש לנו פריצר שמלא ב2/3 מים ו1/3 חומץ...
כשהחתול ממש מגזים צועקים לא (או את השם שלו ) אם הוא לא מפסיק בפעם השניה צועקים לא ומשפפריצים שפריץ אחד לכיוון הגב...
זה מגיע לתוצאות .. תוך שבוע, צעקה אחת של לא!! תגרום לחתול להפסיק לעשות צרות...
(הם ממש לא אוהבים את הריח של החומץ)
אצלנו זה עבד ויש לי 3 חתולים...

היי עינבל,

רציתי לשאול אותך שאלה.. את נשמעת כמו מישהי שמבינה עניין בחתולים :)

יש לי חתול מבוגר, בן 7 כמעט..

הוא גר איתי ועם אמא שלי והוא מאוד חמוד, מתוק ורך אלינו. אבל הוא שונא את כסאות הפינת אוכל שלנו.

הכיסאות הם דמוי -עור , וכל פעם שהוא רוצה לחדד ציפורנים, הכסאות היקרים שלנו סובלים.

ניסינו כבר למרוח חומר דוחה חתולים על הכסאות, אבל אחרי יום וחצי הוא מתפוגג והחתול ממשיך בשלו..

יש לך פתרון? טריק שיכול לעבוד?

תודה!!

#13 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 19/03/2015 - 21:51

היי עינבל,

רציתי לשאול אותך שאלה.. את נשמעת כמו מישהי שמבינה עניין בחתולים :)

יש לי חתול מבוגר, בן 7 כמעט..

הוא גר איתי ועם אמא שלי והוא מאוד חמוד, מתוק ורך אלינו. אבל הוא שונא את כסאות הפינת אוכל שלנו.

הכיסאות הם דמוי -עור , וכל פעם שהוא רוצה לחדד ציפורנים, הכסאות היקרים שלנו סובלים.

ניסינו כבר למרוח חומר דוחה חתולים על הכסאות, אבל אחרי יום וחצי הוא מתפוגג והחתול ממשיך בשלו..

יש לך פתרון? טריק שיכול לעבוד?

תודה!!

עבר כל כך הרבה זמן, שצאצאי החתול שהיה לה, הולכים כיום על שתיים.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים