מעבר לתוכן

תמונה

שאלות לגבי גורי כלבים

• Please log in to reply
107 replies to this topic

#16 הרוקח השקט

הרוקח השקט

a man who makes potions in a travelling show

• רשומים+
  • 6753 הודעות:

פורסם 26/05/2007 - 02:17

איזה בון בון. (או שזה במילה אחת? בונבון?)

זאת היא, אז היא בונבונירה :D
לאור ריבוי המקרים אני מצהיר בזאת : אוטיזם מצחיק! (ולפעמים גם זה לא)...
צוף: אבל אמא אני אאחר לבית הספר...
עכשיו כולם יודעים:

זהו נראה לי שמצאתי את הבחור שהכי מפחיד אותי בפורום, וזה לא דרקול וגם לא ברק
הרוקח...

#17 ~תלתלית~

~תלתלית~

משתמשת עיניינית

• רשומים+
  • 1307 הודעות:

פורסם 26/05/2007 - 11:46

אם כבר התחלתם לחסן אותה כדאי להפגיש בינה לבין צ'יקה ואחותה (שכבר לא נקראת יולי ואין לה עדיין שם)
זה טוב שכלבים מתיידדים אחד עם השני..

~*~ תלתלית ~*~
תמונה מצורפת

יותר מחלום, הרבה יותר מחלום.

#18 lalaland

lalaland

כסף

• רשומים+
  • 1843 הודעות:

פורסם 27/05/2007 - 11:38

אם כבר התחלתם לחסן אותה כדאי להפגיש בינה לבין צ'יקה ואחותה (שכבר לא נקראת יולי ואין לה עדיין שם)
זה טוב שכלבים מתיידדים אחד עם השני..

עוד לא, הוטרינר אמר שצריך לחכות עד שהיא תהיה בת חודש וחצי ותהיה אצלנו לפחות 10 ימים, אז בשבוע הבא מתחילים :)

וברגע שהיא תהיה מחוסנת זה אחלה של רעיון :וי:

#19 Frik

Frik

משהו קטן וטוב

• רשומים+
  • 12100 הודעות:

פורסם 27/05/2007 - 14:44

וואי, הכלבה ממש יפהפייה.

יש על החיים האלה? :-)

#20 ליזה

ליזה

מהססת בזמן, מחליטה מאוחר מדי.

• רשומים+
  • 8204 הודעות:

פורסם 27/05/2007 - 20:04

רוקח, היא מזכירה לי אותך באחת התמונות :P
הרצוי:
תמונה מצורפת

המצוי:
תמונה מצורפת

S.F 4ever
"כשאיבדתי אותה גם איבדתי קצת הגיון"

משהו לספר לנכדים

זמרת שלא מסוגלת לשיר, פשוט לא מסוגלת לשיר, אז היא ממניירת מההתחלה ועד הסוף כל הברה. :גרוע:
(הרוקח טען, אגב, שליזה מבצעת את השיר הזה הרבה יותר יפה :P )

#21 Frik

Frik

משהו קטן וטוב

• רשומים+
  • 12100 הודעות:

פורסם 27/05/2007 - 23:54

:מתגלגל:

זאת שהיא מכניסה לרוקח אצבע לפה? :P

יש על החיים האלה? :-)

#22 הרוקח השקט

הרוקח השקט

• רשומים+
  • 6753 הודעות:

פורסם 09/06/2007 - 21:50

זו מחמאה ענקית בשבילי :D

בכל מקרה, לקחנו אותה לוטרינר, והוא אמר שהיא חכמה, יפה, לא בכיינית ומאוד נשית
אה כן - ומאוד עקשנית (את זה היא קיבלה מהגנטיקה שלי :מסמיק: )
זהו, עוד שני חיסונים + שבוע ואנחנו יוצאים לקרוע את באר שבע :D
עכשיו כולם יודעים:

הרוקח...

#23 הרוקח השקט

הרוקח השקט

• רשומים+
  • 6753 הודעות:

פורסם 11/07/2007 - 12:37

שלום כולם,
יולי שלנו סוף סוף הגיעה לפרקה ועכשיו היא כבר מחוסנת ויורדת למטה כמו כל כלב אחר בשכונה,
הבעיה היא שאחרי שחודש וחצי היא עשתה את מה שהיא עשתה אצלנו בבית, איך בדיוק אנחנו מחנכים אותה עכשיו שאסור?
יאמר לזכותה שהיא כמעט לא עושה צרכים בחדר שלי בו היא בילטה יותר זמן מבשאר הבית, וכשאנחנו יורדים איתה למטה היא עושה גם פיפי וגם קקי.
כשאנחנו יורדים למטה והיא עושה צרכים היא מקבלת treat, אבל מעבר לזה אנחנו לא כל כך יודעים איך לגרום לה לא לעשות בבית... והשותפה כבר משתגעת.
אה, לא ציינתי שרק לפני 3 ימים התחלנו להוריד אותה, שאני יודע שזה קצת ושזה תהליך שלוקח זמן, אבל חשבתי שאולי נוכל לקבל מכם טיפים על איך לעשות את זה נכון כך שהתהליך יהיה מהיר ככל הניתן.

המון המון תודה מראש :)
עכשיו כולם יודעים:

הרוקח...

#24 ~קוצי~

~קוצי~

לא קוּצ'י ולא קוֹצי, זה קוּצִי!! תודה :)

• רשומים+
  • 5405 הודעות:

פורסם 11/07/2007 - 17:38

שלום כולם,
יולי שלנו סוף סוף הגיעה לפרקה ועכשיו היא כבר מחוסנת ויורדת למטה כמו כל כלב אחר בשכונה,
הבעיה היא שאחרי שחודש וחצי היא עשתה את מה שהיא עשתה אצלנו בבית, איך בדיוק אנחנו מחנכים אותה עכשיו שאסור?
יאמר לזכותה שהיא כמעט לא עושה צרכים בחדר שלי בו היא בילטה יותר זמן מבשאר הבית, וכשאנחנו יורדים איתה למטה היא עושה גם פיפי וגם קקי.
כשאנחנו יורדים למטה והיא עושה צרכים היא מקבלת treat, אבל מעבר לזה אנחנו לא כל כך יודעים איך לגרום לה לא לעשות בבית... והשותפה כבר משתגעת.
אה, לא ציינתי שרק לפני 3 ימים התחלנו להוריד אותה, שאני יודע שזה קצת ושזה תהליך שלוקח זמן, אבל חשבתי שאולי נוכל לקבל מכם טיפים על איך לעשות את זה נכון כך שהתהליך יהיה מהיר ככל הניתן.

המון המון תודה מראש :)

1. להוריד אותה כמה שיותר פעמים למטה כדי למנוע מצבים שהיא עלולה לעשות בבית - דבר ראשון על הבוקר (אבל ממש על הבוקר), לפני שיוצאים מהבית (גם אם עברה רק חצי שעה - זה צריך להפוך להרגל), טיול ארוך אחה"צ, ועוד אחד לפחות דבר אחרון לפני שהולכים לישון. בעקרון עדיף ויותר קל לבלות כמה שיותר זמן בחוץ כדי למנוע מצבים שהיא בבית ועושה.\
2. לפרגן לה בטירוף כשהיא עושה בחוץ, ללטף, להגיד לה כמה היא טובה וכו'. אפשר ללמד פקודה לצרכים, כמו לכלבי נחייה, אם אתם רוצים, זה יכול לקצר את הירידות למטה לפיפי שהן לא טיול, אבל זה דורש עוד קצת עבודה.
3. להתעלם לגמרי כשהיא עושה בבית - לנקות בלי להסתכל עליה, לא להגיד כלום, ממש לא לדבר על זה ביניכם. להראות לה שעשיית צרכים בבית לא גוררת שום יחס (כי גם יחס שלילי יכול להיות יחס כשכלב מרגיש שלא התייחסו אליו יותר מדי זמן).
4. לצמצם את המקומות שהיא נשארת בהם לבד בבית, כלב לא צריך להיות חופשי בדירה לבדו, אין לזה טעם מבחינתו. אמבטיה, מרפסת שירות או כל מקום מוגבל כזה בשטח יעזור לה לא "למצוא" מקומות לעשות בהם צרכים כשהיא לבד וילמד אותה להתאפק.

ואתה יכול תמיד להתקשר אלי ולהפגיש אותי כבר עם הגוש מתיקות הזה :D
נגה/מאיר אריאל

נגה היא לצידי ישנה
מי זה עכשיו בעדנה
מפשק את שפתיה
מי עושה לי טובות

נגה טוב לה עכשיו לצידי
מישהו שם בידי
יד אחת מידיה
מי עושה לי טובות

נגה אני רוצה
לראות לך את החלום
נגה לראות את זה אשר
משכין בך שלום
לומר לו תודה.

נגה כמה קשה לה לחיות
פעם רצתה להיות
בת מאה ליומיים
להיות נבונה.

#25 אורח - Shorthair

אורח - Shorthair
  • אורחים

פורסם 11/07/2007 - 18:04

:כן: כל מה שהיא אמרה.

#26 הרוקח השקט

הרוקח השקט

• רשומים+
  • 6753 הודעות:

פורסם 08/08/2007 - 20:53

טוב,
עידכון: ליולי כבר יש את כל החיסונים, והתחלנו להוריד אותה למטה לפני כמה שבועות והיא לאט לאט עושה פחות ופחות בבית ובקרוב אנחנו מעקרים אותה :)
עכשיו לבעיונת: ליולי יש קצת בעיה לשחק עם כלבים אחרים. היא מאוד מאוד אוהבת בני אדם וקופצת בשמחה על כל בן אנוש שהיא רואה, אבל כשמביאים אתה לשחק בגן של וינגייט עם כל הכלבים, היא מתבדלת, נמרחת על בעלי הכלבים שיושבים על המדרכה ומשתדלת להתרחק משאר הכלבים...
מה עושים בכדי שהיא תבין שאין מה לפחד ולשחק עם כלבים אחרים זה כיף?

נ.ב.
באחד על אחד עם כלבים היא בדר"כ יותר בסדר...
עכשיו כולם יודעים:

הרוקח...

#27 ~קוצי~

~קוצי~

• רשומים+
  • 5405 הודעות:

פורסם 08/08/2007 - 22:09

טוב,
עידכון: ליולי כבר יש את כל החיסונים, והתחלנו להוריד אותה למטה לפני כמה שבועות והיא לאט לאט עושה פחות ופחות בבית ובקרוב אנחנו מעקרים אותה :)
עכשיו לבעיונת: ליולי יש קצת בעיה לשחק עם כלבים אחרים. היא מאוד מאוד אוהבת בני אדם וקופצת בשמחה על כל בן אנוש שהיא רואה, אבל כשמביאים אתה לשחק בגן של וינגייט עם כל הכלבים, היא מתבדלת, נמרחת על בעלי הכלבים שיושבים על המדרכה ומשתדלת להתרחק משאר הכלבים...
מה עושים בכדי שהיא תבין שאין מה לפחד ולשחק עם כלבים אחרים זה כיף?

נ.ב.
באחד על אחד עם כלבים היא בדר"כ יותר בסדר...

להפגיש אותה באוירה טובה עם גורים אחרים, עדיף בגודל שלה או קטנים יותר ובערך בני גילה. לתת להם צ'ופרים ולשמוח מסביב, להפעיל אותם יחד (חבל שמושכים משני קצותיו, כדור גדול משהו כזה).
כדאי להתחיל עם גור אחד וכשהאוירה טובה, להוסיף עוד גור. גורי נחיה מתאימים בול לעניין ;)
נגה/מאיר אריאל

נגה היא לצידי ישנה
מי זה עכשיו בעדנה
מפשק את שפתיה
מי עושה לי טובות

נגה טוב לה עכשיו לצידי
מישהו שם בידי
יד אחת מידיה
מי עושה לי טובות

נגה אני רוצה
לראות לך את החלום
נגה לראות את זה אשר
משכין בך שלום
לומר לו תודה.

נגה כמה קשה לה לחיות
פעם רצתה להיות
בת מאה ליומיים
להיות נבונה.

#28 yoavgl

yoavgl

משתמש טרי

• רשומים
  • 14 הודעות:

פורסם 09/08/2007 - 23:09

גורים צריך להוריד כל שעתיים!!!
ובלילה מרווח של 6 שעות מקס'

לגבי חיזוקים חיוביים צריך להיות חזקים ולא לשחרר אותם סתם (כמו לצחוק אחרי שהגור קופץ על חברה שלך כשכפות הרגליים שלו ספוגות בפיפי שעשה על הספה-הצבת גבולות ברורים לגבי מה אסור, מה מותר, מה שלו ומה שלכם הכלב בסה"כ רואה אותנו כחברי להקה שלו ובצורה אינסטינקיבית הוא מנסה להיות מנהיג הלהקה מההתחלה להראות לו מי המנהיג (חברה שלי #@#@#)
וקצת יותר ספציפי:
לגבי הפיפי- לפני הטיול לקחת בכיס חטיפי אילוף קטנים (אפשר לקנות) או לחתוך גבינה צהובה: לחכות שכלב יעשה משהו(...) ומייייייידדדד!!! (יש להם זיכרון קצר) לתת להם חתיכונת (בשביל הטעם)
ולהכריז בסמכותיות "כלב טוב"

לא לתת סתם פינוק ובכלל בלי אוכל בית זה יוצר המונים של בעיות התנהגות(אם תרצו לדעת מה ואיך תשאלו)
life is short ride hard

#29 הרוקח השקט

הרוקח השקט

• רשומים+
  • 6753 הודעות:

פורסם 17/08/2007 - 10:08

אני כל הזמן תחת הרושם שאני לא מודה לכם מספיק על שלל העצות שלכם,
אז המון המון המון תודה לקוצי ולכל המתייחסים על ההכוונה בגידול של יולי.
קצת סיכום של האירועים האחרונים:
יולי מתקדמת לה לאט לאט ולא מפסיקה לגדול ולהתבגר לרגע.
יולי כבר שוקלת 11 קילו והיא ע-נ-ק-י-ת, במיוחד בהשוואה למה שהיא הייתה בהתחלה, והיא עוד אמורה להמשיך ולגדול...
אבל כמה שהיא גדלה, היא לא מפסיקה להיות יפיפיה, חמודה, ונעימה למגע - במיוחד אחרי המקלחת.
אה כן, עשינו לה את המקלחת הראשונה שלה לפני כמה ימים אחרי שהיא הבינה שהיא אוהבת להתפלש בבוץ בגן וינגייט אחרי שהממטרות עבדו כל היום. גילינו את מה ששיערנו כבר קודם: יולי מאוד מאוד אוהבת מים :)
היום הממוצע שלה עומד על לעשות פעם אחת ביום בבית פלוס מינוס, כשאנחנו משתדלים להוריד אותה כל שעתיים. העניין הוא שיולי לא מאותתת לנו כשהיא צריכה לרדת. בדר"כ יש לה ניואנסים נורא קטנים שאם לא שמים לב אליהם (והיא לא דואגת שישימו אליהם לב) היא פשוט עושה בבית (שוב, כרגע קורה בסביבות הפעם ביום). איך גורמים ליולי לאותת לנו כך שנבין? :unsure:
עכשיו כולם יודעים:

הרוקח...

#30 ~קוצי~

~קוצי~

• רשומים+
  • 5405 הודעות:

פורסם 18/08/2007 - 21:24

אני כל הזמן תחת הרושם שאני לא מודה לכם מספיק על שלל העצות שלכם,
אז המון המון המון תודה לקוצי ולכל המתייחסים על ההכוונה בגידול של יולי.
קצת סיכום של האירועים האחרונים:
יולי מתקדמת לה לאט לאט ולא מפסיקה לגדול ולהתבגר לרגע.
יולי כבר שוקלת 11 קילו והיא ע-נ-ק-י-ת, במיוחד בהשוואה למה שהיא הייתה בהתחלה, והיא עוד אמורה להמשיך ולגדול...
אבל כמה שהיא גדלה, היא לא מפסיקה להיות יפיפיה, חמודה, ונעימה למגע - במיוחד אחרי המקלחת.
אה כן, עשינו לה את המקלחת הראשונה שלה לפני כמה ימים אחרי שהיא הבינה שהיא אוהבת להתפלש בבוץ בגן וינגייט אחרי שהממטרות עבדו כל היום. גילינו את מה ששיערנו כבר קודם: יולי מאוד מאוד אוהבת מים :)
היום הממוצע שלה עומד על לעשות פעם אחת ביום בבית פלוס מינוס, כשאנחנו משתדלים להוריד אותה כל שעתיים. העניין הוא שיולי לא מאותתת לנו כשהיא צריכה לרדת. בדר"כ יש לה ניואנסים נורא קטנים שאם לא שמים לב אליהם (והיא לא דואגת שישימו אליהם לב) היא פשוט עושה בבית (שוב, כרגע קורה בסביבות הפעם ביום). איך גורמים ליולי לאותת לנו כך שנבין? :unsure:

בכיף :)
לא מוכרת לי שיטה ללמד את הכלב לסמן לפני שהוא צריך לצאת, מה שאני מציעה, זה לנסות לשים לב מתי היא עושה, לאו דווקא מבחינת שעות אלא מבחינת תזמון (לפני/אחרי האוכל, משחק, התרגשות וכו'), ובמקביל לנסות להגביר את כמות הפעמים שיוצאים איתה, ולא להתעקש שתעשה, אלא לצאת לדשא או לאן שאתם הולכים איתה, לחכות כמה דקות (5-10 לא יותר מזה), בלי לטייל ולשחק אלא רק לחכות, אם יש לה, היא תעשה, ואז כמובן לשבח ולעודד.
אני מקווה שהיא לא מקבלת יחס אחרי שהיא עושה בבית, זה יכול לחזק את ההתנהגות הלא רצויה.

מה עם תמונות? :שורק:
נגה/מאיר אריאל

נגה היא לצידי ישנה
מי זה עכשיו בעדנה
מפשק את שפתיה
מי עושה לי טובות

נגה טוב לה עכשיו לצידי
מישהו שם בידי
יד אחת מידיה
מי עושה לי טובות

נגה אני רוצה
לראות לך את החלום